EKSTRA
MENÜ

Muharrem Ayı

Muharrem Ayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muharrem Ayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.944 Muharrem Ayı haberi bulunmuştur.

Muharrem Ayı Haberleri

Aşure nasıl yapılır Aşure malzemeleri ve tarifi

Aşure nasıl yapılır? Aşure malzemeleri ve tarifi

Muharrem ayı içinde pişirilip komşu ve akrabalara dağıtılan bir çeşit tatlı olan aşurenin nasıl yapıldığı, yaparken kullanılan malzemelerin neler olduğu ve yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları merak konusu oldu. Peki, aşure nasıl yapılır?

3.10.2018Keyif
Aşure ayı ne zaman bitecek

Aşure ayı ne zaman bitecek?

Aşure ayı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 11 eylülde başlayan Muharrem ayıyla birlikte milyonlarca vatandaş aşure gününde sevdikleriyle yaptıkları aşureleri paylaştı ve dini vazifelerini yerine getirdi. Peki, Aşure ayı ne zaman bitecek?

30.09.2018Gündem
Safer ayı ne zaman Safer ayında nasıl ibadet edilmeli

Safer ayı ne zaman? Safer ayında nasıl ibadet edilmeli?

Safer ayı ne zaman sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Hicri aylardan biri olan safer ayı için çok az bir zaman kaldı. Peki, safer ayı ne zaman? Safer ayında nasıl ibadet edilmeli?

25.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları

Aşure nasıl yapılır? Lezzetli aşure yapmanın püf noktaları

Yüzyıllardır hem saray mutfağı hem de halk mutfağında pişirilen aşure, hem lezzeti hem de içeriğindeki ürünlerin sağlıklı olması nedeniyle severek tüketiliyor. Aşure yapmanın püf noktalarını ve aşure yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, en pratik ve lezzetli aşure tariflerini araştırıyor. Peki, aşure nasıl yapılır?

25.09.2018Gündem
2 ton aşure dağıttılar

2 ton aşure dağıttılar

Londra’da Muharrem ayında tutulan orucun sona ermesi ile birlikte İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde (İAKM- Cemevi), aşure dağıtıldı.

24.09.2018Avrupa