EKSTRA
MENÜ

Muharrem Ayı Ne Zaman

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 299 haberi bulunmuştur.

Muharrem Ayı Ne Zaman Haberleri

Aşure Günü ne zaman İşte 2021 Muharrem ayının başlayacağı tarih

Aşure Günü ne zaman? İşte 2021 Muharrem ayının başlayacağı tarih

Hicri Yılbaşı olarak kabul edilen Muharrem ayı, Müslümanlar tarafından önem verilen aylardan. Bu ayın 10. günü de 'Aşure Günü' olarak adlandırılıyor. Üç ayları idrak ettiğimiz şu günlerde pek çok vatandaş da Aşure Günü'nün ne zaman olduğunu sorguluyor. Peki, Aşure Günü ne zaman?

4.04.2021Gündem
Muharrem ayı ne zaman başlayacak İşte 2021 Aşure Günü tarihi

Muharrem ayı ne zaman başlayacak? İşte 2021 Aşure Günü tarihi

2021 Muharrem ayı ve Aşure Günü için geri sayım başladı. İslam dünyasının merakla beklediği günler öncesi vatandaşlar 'Muharrem Ayı ne zaman başlıyor?' ve 'Aşure Günü hangi güne denk geliyor?' sorularının yanıt arıyor. İşte, 2021 Aşure Günü hakkında merak edilenler...

25.03.2021Gündem
Muharrem ayı ne zaman İşte 2021 aşure günü tarihi

Muharrem ayı ne zaman? İşte 2021 aşure günü tarihi

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur'ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan Muharrem ayının 2021'de ne zaman başlayacağı, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Üç aylara girilmesi ile birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar, tarih bilgisini öğrenmek istiyor. Peki, 2021 Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

25.02.2021Gündem
Aşure günü ne zaman İşte 2021 Muharrem ayı tarihi

Aşure günü ne zaman? İşte 2021 Muharrem ayı tarihi

Arapça'da on anlamına gelen 'aşara kelimesinden türeyen Aşure Günü, hicri yılın ilk ayı Muharrem'in onuncu gününe denk geliyor. Pek çok vatandaş da bu önemli günün ne zaman idrak edilmeye başlanacağını araştırıyor. Peki, aşure günü ne zaman?

8.02.2021Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek İşte aşure ayının biteceği tarih

Muharrem ayı ne zaman bitecek? İşte aşure ayının biteceği tarih!

Muharrem ayı, İslam dünyası tarafından önem verilen aylardan biridir. Aynı zamanda 10'uncu günü Aşure Günü olarak idrak edilen Muharrem ayında ibadet ederek Allah'a yakınlaşmak isteyen Müslümanlar, bu kıymetli aya dair merak ettikleri detayları sorguluyor. Peki, muharrem ayı ne zaman bitecek?

7.09.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitiyor İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

'Muharrem ayı ne zaman bitecek?' sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Muharrem ayıyla birlikte milyonlarca vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Peki, 2020 muharrem ayı ne zaman bitecek?

3.09.2020Gündem
Aşure günü ne zaman İşte aşure tarifi

Aşure günü ne zaman? İşte aşure tarifi

Muharrem ayının başlamasıyla birlikte, aşure gününün hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar 'Aşure günü ne zaman?' sorusunun cevabını arıyor. Öte yandan aşurenin nasıl yapıldığı ve pratik tarifi de sorgulanıyor. Peki, aşure günü ne zaman?

23.08.2020Gündem
2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği takvim bilgisi

2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği takvim bilgisi!

Ağustos ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Muharrem ayının ne zaman başlayacağı oldu. Muharrem ayının hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar bir yandan da 'Aşure Günü' ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

18.08.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman İşte 2020 Muharrem başlangıç tarihi

Muharrem ayı ne zaman? İşte 2020 Muharrem başlangıç tarihi

'Muharrem ayı ne zaman başlıyor?' ve 'Aşure günü ne zaman?' sorusu son günlerde en çok merak edilen konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Pek çok vatandaş bu önemli ayın 2020'de ne zaman başlayacağını ve tarihlerini merak ediyor. Öte yandan bu ayı içinde yer alan aşure gününün de tarihi sorgulanıyor. Peki, muharrem ayı ne zaman başlayacak?

10.08.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman İşte Hicri Yılbaşı tarihi

Muharrem ayı ne zaman? İşte Hicri Yılbaşı tarihi

Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayının ne zaman başlayacağı ve 2020 Hicri yılbaşının ne zaman olduğu çok sayıda vatandaş tarafından sorgulanıyor. Her yıl Muharrem ayı ile birlikte yeni bir hicri yılın başladığı kabul ediliyor. Peki, Hicri yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

5.08.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman İşte 2020 Muharrem ayı başlangıç tarihi

Muharrem ayı ne zaman? İşte 2020 Muharrem ayı başlangıç tarihi

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan Muharrem ayının 2020'de ne zaman başlayacağı, pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Ağustos ayı birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 2020 Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

3.08.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek Aşure günü ne zaman sona eriyor

Muharrem ayı ne zaman bitecek? Aşure günü ne zaman sona eriyor?

İslam inancına göre peygamberlerin hayatına dair birçok önemli hadisenin yaşandığı, bereket, paylaşma ve birliğin simgesi aşure tatlısının yapıldığı muharrem ayının onuncu gününe denk gelen "Aşure Günü" ne zaman bitiyor sorusu internette en çok aranan konular arasında geliyor. Peki Aşure Günü ne zaman bitecek?

24.09.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek

Muharrem ayı ne zaman bitecek?

Peygamber Efendimizin 'Allah'ın ayı' diye nitelediği muharrem ayının ne zaman biteceği merak konusu oldu. İçinde birçok önemli olayı barındıran muharrem ayı, İslam dünyası tarafından önem verilen aylardan biri olarak dikkat çekiyor. Peki, muharrem ayı ne zaman bitecek?

20.09.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek Muharrem ayının önemi ne

Muharrem ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayının önemi ne?

İslam dünyası ve Müslümanlar için önemli aylardan biri olan muharrem ayını idrak eden vatandaşlar, bu mübarek ayın ne zaman biteceğini sorguluyor. Öte yandan muharrem ayının önemi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, muharrem ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayının önemi ne?

9.09.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitiyor Aşure günü ne zaman

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Aşure günü ne zaman?

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan muharrem ayı, 31 Ağustos'ta idrak edilmeye başladı. Muharrem ayının, manevi havasını daha iyi anlamak ve bu mübarek ayda Allah'a daha yakın olmak için ibadet yapmak isteyen vatandaşlar, hem muharrem ayının bitiş tarihini hem de bu aya denk gelen aşure gününün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, muharrem ayı ne zaman bitiyor? Aşure günü ne zaman?

5.09.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman, ibadetleri neler Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur

Muharrem ayı ne zaman, ibadetleri neler? Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur?

Hicri takvime göre, Muharrem ayının başlangıcı ile birlikte takvimde 1 yıl daha geride bırakılmış olacak. Çeşitli ibadetleri içerisinde barındıran Muharrem ayında yaşattığımız aşure geleneği birlik ve beraberliğimizin, kaynaşma ve dayanışmamızın bir simgesidir. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlıyor? Muharrem ayı ibadetleri neler?

31.08.2019Gündem
Muharrem orucu ne zaman tutulacak Muharrem ayı ne zaman

Muharrem orucu ne zaman tutulacak? Muharrem ayı ne zaman?

Milyonlarca Müslümanın ibadetini idrak edeceği Muharrem ayının başlamasına kısa süre kaldı. Muharrem ayı yaklaşırken, Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı dini günler takvimine göre araştırılmaya başlandı. Peki, Muharrem orucu ne zaman tutulacak? Muharrem ayı ne zaman? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

28.08.2019Gündem
Zilhicce ayı ne zaman bitecek Muharrem ayı ne zaman başlıyor

Zilhicce ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

Hicri takvime göre yılın 12. ve sonuncu ayı olan Zilhicce ayının biteceği tarih vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Özellikle Zilhicce ayından sonra gelen Muharrem ayında ibadetlerini yerine getirmek isteyenler, konunun detaylarını dini günler takvimine göre araştırıyor. Peki, Zilhicce ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayı ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında bilgiler.

27.08.2019Gündem
Muharrem Ayı ve Aşure Günü ne zaman başlıyor

Muharrem Ayı ve Aşure Günü ne zaman başlıyor?

Ağustos ayı içerisinde yer alan Muharrem Ayı'nın başlamasına günler kala, Aşure Günü ve Muharrem Ayı vatandaşların gündemin yer almaya başladı. Hicri takvime göre yılın ilk ayı olarak kabul edilen Muharrem Ayı için hazırlıklar sürerken, 'Aşure günü ne zaman?' sorusunun cevabını internette merak konusu oldu. Peki, Muharrem Ayı'na kaç gün kaldı? İşte, Muharrem Ayı hakkında bilgiler.

26.08.2019Gündem
Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur 2019 Muharrem ayı ne zaman

Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur? 2019 Muharrem ayı ne zaman?

Muharrem ayı orucu, dini yükümlülüklerini yerine getirmek isteyen birçok Müslümanın gündeminde yer almaya başladı. Muharrem ayı orucu ne zaman ve ayın kaçında tutulacak sorusuna cevap arayan birçok vatandaş, internet üzerinden detayları sorgulamaya başladı. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı verisine göre Muharrem orucu ne zaman tutulur? İşte, o konu hakkında resmi bilgiler

25.08.2019Gündem
2019 Muharrem ayı ne zaman başlıyor

2019 Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

2019 Muharrem ayı için sayılı gün kaldı, gözler bir kez daha Diyanet’in ‘dini günler listesi’ne çevrildi. Mübarek Muharrem ayının feyiz ve bereketinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 2019 Muharrem ayı tarihini internet üzerinden araştırıyor. Peki, bu yıl Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

20.08.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman başlıyor 2019 Aşure günü hangi güne denk geliyor

Muharrem ayı ne zaman başlıyor? 2019 Aşure günü hangi güne denk geliyor?

İslam dini içerisinde önemli bir yere sahip olan Muharrem ayı ve Aşure gününün başlangıç tarihi, milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Bu mübarek ayda, ibadetlerini yerine getirip hem de aşure geleneğini sürdürmek isteyenler, internet üzerinden 2019 Aşure günü ne zaman başlıyor? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte, 2019 Muharrem ayı ve Aşure günü tarihi.

17.08.2019Gündem
Muharrem Ayı ve aşure günü ne zaman

Muharrem Ayı ve aşure günü ne zaman?

Muharrem Ayı ve bu ayın içerisinde yer alan aşure günü için geri sayım başladı. Hicri takvime göre yılın birinci ayı olarak kabul edilen Muharrem Ayı'nın gelmesiyle birlikte, Türkiye’nin dört bir yanında Muharrem ayı etkinlikleri gerçekleşecek. Peki, Muharrem Ayı ne zaman, aşure günü hangi tarihe den gelecek?

14.08.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan Muharrem ayının ne zaman başlayacağı, milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Ağustos ayı birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

4.08.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman başlayacak Hicri yılbaşı ne zaman

Muharrem ayı ne zaman başlayacak? Hicri yılbaşı ne zaman?

Müslümanlar için dini, tarihi ve kültürel açıdan birçok manevi değeri bulunan Muharrem ayı Hicret’in gerçekleştiği yıl esas alınarak, 1 Muharrem hicri yılbaşı kabul edilmiştir. Muharrem ayı içerisinde yer alan aşure geleneğini de vatandaşlar tarafından önemli yer tutuyor. Bu mübarek günün yaklaşmasıyla, Muharrem ayının tarihini merak konusu oldu. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlayacak? Hicri yılbaşı ne zaman?

1.08.2019Gündem
Aşure Günü ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Aşure Günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Dini günler takvimi içerisinde yer alan Muharrem ayına kısa süre kala, bu mübarek ayın başlangıç tarihi vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılmaya başlandı. Muharrem ayı içerisinde yer alan Aşure günü ise Müslümanlar için oldukça önemli bir yer tutuyor. Peki, 2019 Aşure günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

31.07.2019Gündem
2019 Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor

2019 Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor?

Dini günler takvimi zaman zaman vatandaşlar tarafından merak ediliyor, son günlerde en çok araştırılan tarihlerden biri de Muharrem ayının başlangıcı oldu. Aşure gününü de kapsayan Muharrem ayında çeşitli ibadetler gerçekleştiriliyor. Peki, 2019’da Muharrem ayı ne zaman başlayacak, aşure günü hangi güne denk geliyor?

16.07.2019Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

Muharrem ayı ne zaman bitecek? İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

Aşure ayı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 11 eylülde başlayan Muharrem ayıyla birlikte milyonlarca vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Peki, aşure ayı ne zaman bitecek? İşte Muharrem ayının bitiş tarihi

22.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitecek Muharrem ayı ibadetleri

Muharrem ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayı ibadetleri

Milyonlarca Müslüman tarafından 11 Eylül'de idrak edilmeye başlanan Muharrem ayının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Muharrem ayının biteceği tarihi sorgulayan vatandaşlar bir yandan da bu mübarek ayda yapılması gereken ibadetlerin neler olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Muharrem ne zaman bitecek? Muharrem ayı ibadetleri neler?

19.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitiyor Muharrem ayında yapılan ibadetler

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Muharrem ayında yapılan ibadetler

İslam tarihi açısından önemli aylardan biri olan Muharrem ayını idrak eden Müslüman'lar bu mübarek ayın ne zaman biteceğini sorguluyor. Öte yandan Muharrem ayı içinde yapılması gereken ibadetler olup olmadığını da merak eden çok sayıda vatandaş, konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği yanıtı merak ediyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Muharrem ayında yapılan ibadetler neler?

13.09.2018Gündem
Hicri yılbaşı ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Hicri yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

İslam tarihi açısından önemli bir ay olan ve Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayının ne zaman başlayacağı ve 2018 Hicri yılbaşının ne zaman olduğu çok sayıda vatandaş tarafından sorgulanıyor. Her yıl Muharrem ayı ile birlikte yeni bir hicri yılın başladığı kabul ediliyor. Peki, Hicri yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

10.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman Aşure nasıl yapılır

Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Muharrem ayının ne zaman başlayacağı oldu. Muharrem ayının hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar bir yandan da 'Aşure nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

7.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman Aşure günü hangi güne denk geliyor

Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Müslümanlar için oldukça önemli bir yere sahip olan aşure gününün net tarihi merak ediliyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

1.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlıyor

Aşure günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

Muharrem ayının ne zaman başlayacağını ve hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar Muharrem ayı ne zaman sorusunun cevabını arıyor. Öte yandan Muharrem ayı içerisindeki en önemli günlerden biri olan Aşure Günü'nün ne zaman olduğu da sorgulanıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlıyor? Aşure günü ne zaman?

26.08.2018Gündem
2018 Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek Aşure gününün önemi nedir

2018 Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek? Aşure gününün önemi nedir?

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte Muharrem ayının tarihine yönelik araştırmalar başladı. Aşure gününü de içerisinde barındıran Muharrem ayının birinci günü oruç tutmak, o senenin tamamını oruç tutmak gibi faziletlidir. Peki, bu yıl Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü ne zaman?

1.08.2018Gündem
Hicri Yılbaşı ne zaman Muharrem ayı hangi gün başlıyor

Hicri Yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı hangi gün başlıyor?

Hicri yılbaşı, İslam dininin benimsediği Hicri takvime göre 1 Muharrem gününe denk gelmektedir. Hz Muhammed'in (S.A.V) Mekke'den Medine'ye hicret ettiği gün olarak kabul gören Hicri yılbaşı, kendi içerisinde çeşitli ibadetleri barındırmaktadır. İşte, 2017 Hicri yılbaşı tarihi ve Muharrem ayı hangi gün başlıyor sorusunun cevabı

20.09.2017Gündem
Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Muharrem ayına az bir süre kala, Muharrem ayının ne zaman başlayacağı merakla aranıyor. Muharrem ayı ve Hicri yılbaşının hangi güne denk geldiğini merak eden vatandaşlar Muharrem ayı ne zaman sorusunun cevabını arıyor. Derlediğimiz haberde Muharrem ayının önemi ve Muharrem ayının ne zaman başlayacağı sorularının cevabını bulabilirsiniz.

1.10.2016Gündem
Aşure Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor İşte 2021 Muharrem ayı tarihi

Aşure Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? İşte 2021 Muharrem ayı tarihi

Hicri Yılbaşı olarak kabul edilen Muharrem ayı, Müslümanlar tarafından önem verilen aylardan. Bu ayın 10. günü de 'Aşure Günü' olarak adlandırılıyor. Üç ayları idrak ettiğimiz şu günlerde pek çok vatandaş da Aşure Günü'nün ne zaman olduğunu sorguluyor. Peki, 2021 Aşure Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor?

17.03.2021Gündem
Aşure günü ne zaman İşte 2021 Muharrem ayı başlangıç tarihi

Aşure günü ne zaman? İşte 2021 Muharrem ayı başlangıç tarihi

Muharrem ayı içerisindeki en önemli günlerden biri olan Aşure Günü'ne artık çok az bir zaman kaldı. Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure gününün 2021'de ne zaman olduğu ve hangi tarihe denk geleceği çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, Aşure Günü ne zaman?

10.03.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı Bakan Kasapoğlundan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı? Bakan Kasapoğlu'ndan önemli açıklama

KYK burs ve kredileri yattı mı ve ne zaman yatacak sorusu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Ziraat Bankası üzerinden yaptığı ödeme, belirli tarih aralığında hesaplardan çekilebilecek. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.03.2021Gündem
Eyyamı biyd orucu ne zaman İşte Diyanetin verdiği bilgiler

Eyyamı biyd orucu ne zaman? İşte Diyanet'in verdiği bilgiler

Eyyâm-ı biyd (aydınlık günler) ayın en parlak olduğu hicrî ayların 13, 14 ve 15. geceleridir (Buhârî, Savm, 60). Ay bu gecelerde tam olarak göründüğü ve geceleri her zamankinden daha çok aydınlattığı için bu isim verilmiştir. Peki, eyyamı biyd orucu ne zaman?

24.02.2021Gündem
KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlıkta

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? 2021 Şubat ayı KYK burs ödeme tarihi için gözler Bakanlık'ta

Şubat ayının gelmesiyle KYK burs ve kredi ödeme tarihine gözler çevrildi. Lisans, ön lisans ve doktora öğrencilerine ödenen KYK burs ve kredileri, Ziraat Bankası hesaplarından yatırılacak. 2021 şubat ayı KYK bursu öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son numarasına göre ödenecek. Geçtiğimiz ay KYK ödeme tarihi ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Ocak'ta burs ve kredilerin yatmaya başladığını duyurmuştu. Peki, şubat ayı KYK burs ve kredileri ne zaman ödenecek? İşte, detaylar.

6.02.2021Gündem
Aşure günü ne zaman İşte 2021 Muharrem ayının başlayacağı tarih

Aşure günü ne zaman? İşte 2021 Muharrem ayının başlayacağı tarih

Muharrem ayı içerisindeki en önemli günlerden biri olan Aşure gününe uzun bir zaman olmasına rağmen tarih araştırmaları yoğunlaştı. Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure gününün bu yıl ne zaman olduğu ve hangi tarihe denk geleceği çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, aşure günü ne zaman? İşte 2021 Muharrem ayının başlayacağı tarih...

3.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021deki ilk kandil tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021'deki ilk kandil tarihi

Birçok kandil gecesini de içerisinde barındıran üç aylar Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Kamerî takvimin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenekte 'üç aylar' diye adlandırılıyor. Her sene hicri ve miladi takvim farkından dolayı 10 gün geriye gidiyor. Peki üç aylar ne zaman başlıyor?

20.01.2021Gündem
3 aylara ne zaman giriyoruz İşte 2021 Kandil tarihleri

3 aylara ne zaman giriyoruz? İşte 2021 Kandil tarihleri

2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, 3 aylara ne zaman giriyoruz?

10.01.2021Gündem
KYK burs ve kredileri yattı mı 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredileri yattı mı? 2021 Ocak ayı KYK bursu ödeme tarihini Bakan açıkladı

KYK burs ve kredi ödemeleri üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alırken beklenen açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Başvurularını yapıp KYK bursu ve kredisi almaya hak kazanan 1 milyon 397 bin 469 yükseköğrenim öğrencisi, ocak ayı KYK ödemelerini Ziraat Bankası hesaplarından alabilecekler. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada T.C. kimlik numarasının son numarasına göre KYK burs ve kredi ödemelerinin 10 Ocak tarihine kadar yatacağını bildirdi. İşte, 2021 Ocak ayı KYK burs ve kredi ödeme tarihi.

9.01.2021Ekonomi
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 kandil tarihleri

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

1.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

İslam alemi tarafından büyük önem verilen üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Üç ayların 2021'de hangi zaman dilimine denk geldiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

31.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar olarak adlandırılan, şaban, recep ve ramazan ayları 2021 yılında ibadetlerle ihya edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 yılı dini günler takviminde, gelecek yılki  kandiller ile üç ayların başlangıç tarihi yer aldı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

29.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ramazan’ın habercisi güllaç

Türk Gastronomi tarihinde eskilerden günümüze kadar gelen bir yemek geleneği vardır:

4.04.2021