MENÜ

Muhafazakar Parti

Muhafazakar Parti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muhafazakar Parti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.084 Muhafazakar Parti haberi bulunmuştur.

Muhafazakar Parti Haberleri

Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Gündeme bomba gibi düşmüştü... Bu tepki geldi

Avrupa Birliği (AB), anlaşmasız Brexit halinde bu tablodan en çok İngiltere'nin zarar göreceği uyarısında bulundu. Öte yandan İngiliz hükümeti, anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi. Dün anlaşmasız Brexit senaryosu ortaya çıkmıştı. .

19.08.2019Dünya
Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları serbest dolaşamayacak

Anlaşmasız Brexit halinde AB vatandaşları "serbest dolaşamayacak"

İngiliz hükümeti, Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılık halinde AB vatandaşlarının ülkede serbest yaşama ve çalışma hakkının sonlandırılacağını bildirdi.

19.08.2019Dünya
İngiliz hükümetinin anlaşmasız Brexit senaryosu basına sızdı

İngiliz hükümetinin "anlaşmasız Brexit" senaryosu basına sızdı

İngiliz hükümetinin basına sızan anlaşmasız Brexit senaryosuna göre, ülke petrol, gıda ve ilaç kriziyle karşı karşıya kalacak.

18.08.2019Dünya
Kanada Başbakanı Trudeau etik kuralları çiğnediğini itiraf etti

Kanada Başbakanı Trudeau etik kuralları çiğnediğini itiraf etti

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülke siyasetinde geçen aylarda iki federal bakanın istifasına neden olan uluslararası inşaat şirketi SNC-Lavalin ile ilgili yolsuzluk iddialarına ilişkin, "’Etik kurallarını çiğnediğimi kabul ediyorum ancak, büyük bir işverenin cezai kovuşturulmasının olumsuz sonuçlarını önlemeye çalışmak için bu yolu seçtim" dedi.

15.08.2019Dünya

Ve ABD mesajı verdi: Hazırız

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Brexit sürecinin tamamlanmasının hemen ardından İngiltere ile yeni bir serbest ticaret anlaşması imzalamak istediklerini söyledi.

7.08.2019Ekonomi
Carneyden Brexit uyarısı

Carney'den Brexit uyarısı

BoE Başkanı Mark Carney “ Anlaşmasız ayrılık durumunda ani bir şok oluşacak. Ürün tedarikinde aksamalar oluşur. Ticari ilişkilerimizdeki değişim, reel gelirlerin daha düşük olacağı anlamına geliyor” dedi.

2.08.2019Ekonomi
“Anlaşmasız ayrılık ani şok yaratır”

“Anlaşmasız ayrılık ani şok yaratır”

BoE Başkanı Mark Carney, “Anlaşmasız ayrılık durumunda ani bir şok oluşacak. Ürün tedarikinde aksamalar oluşur. Ticari ilişkilerimizdeki değişim, reel gelirlerin daha düşük olacağı anlamına geliyor” açıklamasında bulundu.

2.08.2019Ekonomi
İngilterede Boris Johnsona ara seçim darbesi

İngiltere'de Boris Johnson'a ara seçim darbesi

İngiltere'de Muhafazakar Partinin kontrolündeki bölgede tek milletvekilliği için yapılan ara seçimi Liberal Demokrat Partinin kazanmasıyla, Başbakan Boris Johnson'ın parlamentoda eli zayıfladı.

2.08.2019Dünya
Trump ile Johnson arasında ilk resmi görüşme gerçekleşti

Trump ile Johnson arasında ilk resmi görüşme gerçekleşti

ABD Başkanı Donald Trump ile İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson arasındaki ilk resmi telefon görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesi konusunun ağırlıklı olarak ele alındığı bildirildi.

29.07.2019Dünya
İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecini idare edemeyerek istifa etmek zorunda kalan Başbakan Theresa May dün koltuğu bıraktı. Başbakanlığı devralan Boris Johnson, İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla (Brexit) ilgili “Eğer’e, ‘ama’ya yer yok bu iş 31 Ekim’de bitecek” dedi.

25.07.2019Dünya
Görevi aldı ilk mesajı bu oldu... Aması, fakatı yok

Görevi aldı ilk mesajı bu oldu... Aması, fakatı yok!

İngiltere'de hükümeti kurma görevini alarak resmen ülkenin yeni Başbakanı olan Boris Johnson, 31 Ekim'de Brexit'i gerçekleştireceklerini, AB'den anlaşmasız ayrılmaya hazır olduklarını ifade etti.

24.07.2019Dünya
İngiliz kabinesinde istifalar art arda gelmeye başladı

İngiliz kabinesinde istifalar art arda gelmeye başladı

İngiltere'de Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti'nin liderliğine seçilmesinin ardından, kabinedeki 4 bakanın daha istifasını açıklamasıyla toplam istifa eden bakan sayısı 6'ya yükseldi.

24.07.2019Dünya
Son dakika... Boris Johnson Buckingham Sarayında başbakanlık görevini devraldı

Son dakika... Boris Johnson Buckingham Sarayı'nda başbakanlık görevini devraldı

Muhafazakar Partinin lideri Boris Johnson, Buckingham Sarayı'na geldi. Boris Johnson resmi olarak başbakanlık görevini devraldı

24.07.2019Dünya
Boris Johnson kimdir İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir

Boris Johnson kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir?

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakâr Parti'nin yeni lideri olarak seçilen Boris Johnson, Türkiye’nin de en çok konuşulan ismi oldu. Boris Johnson, Türkiye konusundaki açıklamaları ve çıkışlarıyla da sık sık gündeme gelmişti. Peki, Boris Johnson kimdir?

24.07.2019Gündem
Bugün başbakan oluyor... İngiliz Trump

Bugün başbakan oluyor... İngiliz Trump!

Türkiye’de Osmanlı’nın son içişleri bakanı ve gazeteci Ali Kemal’in torununun oğlu olarak bilinen Boris Johnson, İngiltere’de Muhafazakâr Parti’nin yeni lideri seçildi. Johnson’ın bugün Theresa May’den boşalacak başbakanlık koltuğuna oturması bekleniyor. AB’den ayrılmayı (Brexit) bir numaralı konu yapan Johnson, tarzıyla ABD Başkanı Trump’a benzetiliyor.

24.07.2019Dünya
Moodysten İngiltere yorumu

Moody's'ten İngiltere yorumu

Moody's, İngiltere’nin AB’den ayrılması sürecinde sürdürülebilir bir anlaşma sağlanmasının önceye kıyasla daha zayıf bir olasılık olduğu değerlendirmesinde bulundu.

24.07.2019Ekonomi
Moody’s: İngilterede anlaşmasız ayrılık riski arttı

Moody’s: İngiltere'de anlaşmasız ayrılık riski arttı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız şekilde ayrılması riskinin arttığını bildirdi.

23.07.2019Dünya
İngilterede İşçi Partisi lideri Jeremy Corbynden seçim çağrısı

İngiltere'de İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'den seçim çağrısı

Ana muhalafetteki İşçi Partisi lideri Corbyn, "Kimin başbakan olacağına halkımız genel seçimle karar vermeli" dedi.

23.07.2019Dünya
İrandan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnsona tebrik ve uyarı

İran'dan yeni İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a tebrik ve uyarı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran'ın İngiltere'yle çatışma istemediğini ancak Basra Körfezi'ni koruyacaklarını belirtti.

23.07.2019Dünya
İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson

İngiltere'de, eski Dışişleri Bakanı ve Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin lideri seçildi. Johnson yarın 2. Elizabeth tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilecek ve İngiltere'nin yeni başbakanı olacak.

23.07.2019Haber
İngiltereye Osmanlı torunu Başbakan Boris Johnson

İngiltere'ye Osmanlı torunu Başbakan Boris Johnson!

İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliğine seçilen Boris Johnson ülkenin yeni başbakanı oldu. Johnson 92,153, Hunt ise 46,656 oy aldı.

23.07.2019Dünya
İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir Boris Johnsonun biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir? Boris Johnson'un biyografisi

İngiltere'nin yeni başbakanı, ülkenin eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson oldu. İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi anlaşmalı veya anlaşmasız olarak 31 Ekim’de AB üyeliğinden çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Dünya gündemine oturan bu gelişme ardından İngiltere'nin yeni başbakanın hayatı bir kez daha merak konusu oldu. Peki, İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson kimdir?

23.07.2019Dünya
Son dakika... İngilterenin yeni başbakanı Boris Johnson oldu

Son dakika... İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson oldu

İngiltere'de, eski Dışişleri Bakanı ve Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, iktidardaki Muhafazakar Parti'nin lideri seçildi. Johnson yarın 2. Elizabeth tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilecek ve İngiltere'nin yeni başbakanı olacak.

23.07.2019Dünya
İngiltere’de Boris Johnson depremi

İngiltere’de Boris Johnson depremi

İngiltere’de Muhafazakâr Partililer arasında yapılan oylama sonrasında sandıktan bir sürpriz çıkmazsa bugün yeni lider ve başbakanın Boris Johnson olması bekleniyor. Ancak daha Johnson koltuğa oturmadan hükümette tepki istifaları başladı.

23.07.2019Dünya
Son dakika... İngilterede kritik isim Alan Duncan istifa etti

Son dakika... İngiltere'de kritik isim Alan Duncan istifa etti!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan'ın istifa ettiği bildirildi.

22.07.2019Dünya
‘Savunmamız yetersiz’ itirafı

‘Savunmamız yetersiz’ itirafı

Hürmüz Boğazı’ndaki İngiliz tankerinin bölgedeki İngiliz donanmasına rağmen İran ordusu tarafından ele geçirilmesi ülkede iç siyaseti karıştırdı. İran’ın İngiliz tankerine yönelik baskınına ait ses kayıtlarında ise İran ordusunun “İtaat ederseniz güvende olursunuz” çağrısı yaptığı ifade edildi.

22.07.2019Dünya
Anlaşmasız Brexiti zorlaştıracak teklif onaylandı

Anlaşmasız Brexit'i zorlaştıracak teklif onaylandı

İngiltere'de parlamenterler, bir sonraki başbakanın parlamentoyu askıya alarak anlaşmasız Brexit'i gerçekleştirmesini zorlaştıracak karar aldı.

18.07.2019Dünya
İngiltere ekonomisi için kritik uyarı

İngiltere ekonomisi için kritik uyarı

Bağımsız Bütçe Sorumluluk Ofisi, belirsizliğin artması ve güvenin azalmasının yatırımcıları caydıracağı, AB ile olan ticaret engellerinin de ihracatı olumsuz etkileyeceği ve ülkenin ekonomiyi durgunluğa gireceği öngörüsünde bulundu.

18.07.2019Ekonomi
İngilteredeki korku: Anlaşmasız Brexit

İngiltere'deki korku: Anlaşmasız Brexit

Muhafazakar Parti'nin liderlik yarışındaki her iki adayının da gerekmesi halinde ülkenin 31 Ekim'de AB'den anlaşmasız olarak çıkabileceğine ilişkin açıklamaları iş dünyasını tedirgin ediyor. Ekonomistler, öncü veriler ışığında, 7 yılın ardından ilk kez 2019'un ikinci çeyreğinde yüzde 0,1'lik ekonomik daralma bekliyor.

10.07.2019Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalarda, bugün ABD Merkez Bankasının (Fed) toplantı tutanakları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları takip edilecek.

10.07.2019Ekonomi
May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

BBC’nin haberine göre, İngiltere Başbakanı Theresa May, 2 yıl Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Boris Johnson’ın ‘hassas istihbarat’ bilgilerine ulaşmasına izin vermedi.

5.07.2019Avrupa
İngiltere’de hizmet sektöründen sert fren

İngiltere’de hizmet sektöründen sert fren

Markit/CIPS verilerine göre İngiltere’de hizmet sektörü satın alım yöneticileri endeksi haziran ayında 51,1 olan beklentinin altına gerileyerek 50,2 seviyesinde kaydedildi.

3.07.2019Ekonomi
İngilterede inşaat sektöründe sert daralma

İngiltere'de inşaat sektöründe sert daralma

Ülkede inşaat sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), haziranda 43,1 seviyesine geriledi.

2.07.2019Ekonomi
Hammond: Anlaşmasız Brexitin maliyeti 90 milyar sterlin olabilir

Hammond: Anlaşmasız Brexit'in maliyeti 90 milyar sterlin olabilir

İngiltere Maliye Bakanı Hammond, ülkesinin herhangi bir anlaşma olmadan Avrupa Birliği’nden ayrılmasının yanlış olduğunu, bunun ülke ekonomisine maliyetinin yaklaşık 90 milyar sterline ulaşabileceğini bildirdi.

2.07.2019Dünya
İngiltere Brexitten 90 milyar sterlin kaybedebilir

İngiltere Brexit'ten 90 milyar sterlin kaybedebilir

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond "İngiltere'nin herhangi bir anlaşma olmadan 31 Ekim'de AB'den ayrılması yanlış. Bunun ülke ekonomisine maliyeti yaklaşık 90 milyar sterlin olabilir" dedi.

2.07.2019Ekonomi
İngiliz siyasilerden İçişleri’ne:  Türkler mağdur edildi Birleşik Krallık’ın itibarı zedeleniyor

İngiliz siyasilerden İçişleri’ne: Türkler mağdur edildi! Birleşik Krallık’ın itibarı zedeleniyor

İngiltere’de aralarında Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Sadiq Khan, Liberal Demokrat Parti lideri Sör Vince Cable ile eski Yeşil Parti lideri Caroline Lucas’ın da aralarında bulunduğu altı partiden 20’den fazla siyasi, binlerce Türkiye vatandaşının mağdur olduğunu belirterek İngiltere İçişleri Bakanlığı’na “Ankara Anlaşması koşullarında yapılan geriye dönük değişikliklerin durdurulması” çağrısı yaptı.

26.06.2019Avrupa
Eve polis geldi

Eve polis geldi

İngiltere’de başbakanlık yarışının güçlü ismi eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın (55) evine çığlıklar nedeniyle cuma sabahı polis çağrıldığı ortaya çıktı.

23.06.2019Dünya
Müslümanlara karşı İslamofobik sözlerinden üzgünmüş

Müslümanlara karşı İslamofobik sözlerinden üzgünmüş!

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Partinin liderlik yarışını önde götüren eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Müslüman kadınları hedef alan açıklamalarından üzüntü duyduğunu söyledi.

19.06.2019Avrupa
İngiliz milletvekilinden Mursinin ölümüne bağımsız soruşturma çağrısı

İngiliz milletvekilinden Mursi'nin ölümüne 'bağımsız soruşturma' çağrısı

Muhafazakar Parti Milletvekili Blunt, Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümüne ilişkin "saygın uluslararası bir soruşturma" açılması çağrısında bulundu.

18.06.2019Dünya
Korkulan olmadı ama...

Korkulan olmadı ama...

Almanya’da tuhaf şeyler oluyor. Bir yanda aşırı sağcı parti AfD doğudaki Görlitz kentinde büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde yüzde 45 oy alıyor. Diğer yanda yine doğuda Alman olmayan yabancı biri, Rostock Büyükşehir Belediye Başkanı seçiliyor.

18.06.2019Avrupa
Boris Johnson ilk turda fark attı

Boris Johnson ilk turda fark attı

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) sürecine yön verecek olan Muhafazakâr Parti’nin yeni liderini belirleme amaçlı oylamaların ilk turunda eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson rakiplerine fark attı.

14.06.2019Dünya
Boris Johnson Muhafazakar Partide genel başkanlık seçimine önde başladı

Boris Johnson Muhafazakar Parti'de genel başkanlık seçimine önde başladı

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'nin genel başkanlığı için bugün partinin meclis grubunda yapılan ilk oylamada, eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson 114 oyla ve açık farkla ilk sırada yer aldı. Salı günü yapılacak oylamada yedi aday yarışacak.

13.06.2019Dünya
ABden İngiltereye ayrılık faturası uyarısı

AB'den İngiltere'ye ayrılık faturası uyarısı

AB, İngiltere'nin anlaşmasız Brexit halinde de birlik bütçesine yönelik yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini açıkladı.

12.06.2019Dünya
Avrupa Birliğinden dikkat çeken Brexit kararı

Avrupa Birliği'nden dikkat çeken Brexit kararı

Avrupa Birliği, İngiltere'de yeni seçilecek başbakanla birlikte Brexit anlaşmasında değişikliğe gidilmeyeceğini belirtti.

11.06.2019Dünya
İngilterede başbakan adayları belli oldu

İngiltere'de başbakan adayları belli oldu

İngiltere’de Başbakan Theresa May’in 7 Haziran’da gelen istifasının ardından boşalan iktidardaki Muhafazakar Parti liderliği koltuğu için 10 adayın yarışacağı açıklandı.

11.06.2019Dünya
FT - AB anlaşmasız Brexit durumu için şirketleri uyaracak

FT - AB anlaşmasız Brexit durumu için şirketleri uyaracak

Avrupa Birliği (AB), anlaşmasız Brexit durumunda herhangi bir yardım beklememeleri konusunda, AB içindeki şirketleri uyarmaya hazırlanıyor.

10.06.2019Ekonomi
May bıraktı liderlik yarışı başladı

May bıraktı liderlik yarışı başladı

Ülkesinin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecini (Brexit) çıkmazdan kurtaramayan ve baskılar karşısında manevra alanı kalmayan İngiltere Başbakanı Theresa May, Muhafazakâr Parti liderliğini bıraktı.

8.06.2019Dünya

Yazar Sonuçları

ülkeler arası rekabet

20 Temmuz Ay’a ilk insan ayak basışının 50. yıldönümü idi. İlk mürettebatlı uzay aracı Ay’a 20 Temmuz 1969 yılında indi ve aya ayak basan ilk insan Neil Armstrong oldu.

25.07.2019

Başkan Trump Büyükelçi’ye karşı

Başkan Trump “zerafet” ve “inceliğiyle” tanınan bir siyasetçi değil. Kendine göre, zaman zaman kabalaşabilen, bir yönetim şekli var.

16.07.2019

Trump ve ABD dış politikası

ABD Başkanı Trump bir sene kadar sonra tekrar Londra’daydı, bu sefer Başkan Trump Birleşik Krallığa resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Kraliçe Elizabeth ve Başbakan May ile görüştü, resmi ziyaretin gerektirdiği bütün protokol toplantılarına, yemeklere katıldı. Zamanlama bakımından Trump’ın Birleşik Krallık ziyareti dikkat çekiciydi.

12.06.2019