MENÜ

Muhafazakar Parti

Muhafazakar Parti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muhafazakar Parti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.083 Muhafazakar Parti haberi bulunmuştur.

Muhafazakar Parti Haberleri

Eşitlikten sorumlu bakandan cinsiyet ayrımcılığı

Eşitlikten sorumlu bakandan cinsiyet ayrımcılığı

İngiltere’de cinsiyetler arası gelir eşitliğini sağlamaktan da sorumlu olan Eğitim Bakanı Nicky Morgan’ın kadın çalışanlarına erkek çalışanlarına kıyasla saatte ortalama 2 sterlin (8.27 TL) daha az ödeme yaptığı ortaya çıktı.

7.03.2016Ekonomi
İngilterede Brexit istifası

İngiltere'de 'Brexit' istifası

Ülkesinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasına (Brexit) destek verdiğini ima etmesinin ardından görevinden uzaklaştırılan İngiliz Ticaret Odaları (BCC) Başkanı John Longworth, istifa etti.

7.03.2016Ekonomi
Kadınlar Düellosu

Kadınlar Düellosu

Gelecek hafta pazar günü Almanya'nın üç eyaletinde birden eyalet seçimleri var. Bu pazar günü ise Hessen eyaleti belediye seçimleri için sandığa gidiyor. Bu dört eyaletteki seçimler Başbakan Merkel'in ve Almanya'da gelecek yıl yapılacak genel seçimlerin yönünü belirleyecek. Sandıktan ne çıkacak?

5.03.2016Dünya
İngiltere İşçi Partisine Varufakis danışmanlık yapacak

İngiltere İşçi Partisi'ne Varufakis danışmanlık yapacak

Yunanistan'ın eski Maliye Bakanı Varoufakis, İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin ekonomi danışmanı oldu.İşçi Partisi lideri Corbyn: "Varoufakis'in Avrupa'daki tecrübesinden faydalanmak istiyoruz"

29.02.2016Ekonomi
İngiltere’yi AB’den bir Türk mü çıkaracak

İngiltere’yi AB’den bir Türk mü çıkaracak?

İngiltere 23 Haziran’da yapılacak referandum sonucunda Avrupa Birliği’nden ayrılabilir. Hem hükümet hem de muhalefette AB’den ayrılmaya karşı çıkanlar çoğunlukta olsa da, Türk asıllı Londra Belediye Başkanı Boris Johnson’ın AB karşıtı kampanyanın başına geçmesiyle işler değişebilir. Johnson bugün yayınlanan röportajlarında da ilginç ifadeler kullandı.

27.02.2016Dünya
Boris Johnsondan, Başbakan David Cameron’a referandum şoku

Boris Johnson'dan, Başbakan David Cameron’a 'referandum' şoku

Londra Belediye Başkanı ve Muhafazakar Partili milletvekili Boris Johnson; 23 Haziran’da yapılacak AB üyelik referandumu öncesinde, ülkesinin Avrupa Birliği'ni terk etme kararı alması yönünde kampanya yapacağını açıkladı.

22.02.2016Dünya
İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon: İngiltere AB’den çıkarsa bağımsızlık referandumu yaparız

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon: İngiltere AB’den çıkarsa bağımsızlık referandumu yaparız

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon; İngiltere’nin 23 Haziran’da yapılacak referandumda İskoçya’nın itirazlarını görmezden gelerek AB’den ayrılma kararı alması durumunda, ülkesinin 'neredeyse kesinlikle' yeniden bağımsızlık referandumuna gideceğini duyurdu.

22.02.2016Dünya
İngiltere çıkacak korkusu sterlini vurdu

İngiltere çıkacak korkusu sterlini vurdu

İngiltere'nin AB'den çıkacağı endişeleriyle sterlin, dolar karşısında 7 yılın en düşük seviyesini gördü.

22.02.2016Ekonomi
Google yüzünden zor durumda

Google yüzünden zor durumda

İnternet devi Google’ı son on yılda ödemekten kaçındığı vergilere karşılık olarak İngiltere’ye 130 milyon sterlin ödeme yapmaya ikna eden Maliye Bakanı George Osborne, Fransa’nın aynı nedenle şirketi 500 milyon Euro ödemeye ikna etmek üzere olduğunun ortaya çıkması ile zor durumda kaldı.

26.01.2016Avrupa
Kanada’da Suriyeli mültecilere kredi şoku

Kanada’da Suriyeli mültecilere kredi şoku 

Kanada’ya önceki hükümet tarafından kabul edilen mülteciler, kendilerine verilen uçak masrafları kredisi istenince zor durumda kaldı. Öte yandan Kanada, 25 bin Suriyeli mülteci alımı programını, büyük kentlerdeki yığılma sebebiyle geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

21.01.2016Dünya
Cameron, Merkelden destek istiyor

Cameron, Merkel'den destek istiyor

Avrupa Birliği (AB) üyelik şartlarında yapılmasını istediği değişiklikler konusunda Merkel’in desteğini almak için Almanya’da bulunan İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin talep ettiği tüm değişikliklerin AB’nin en büyük ekonomisi olan Almanya’nın da çıkarına olacağını söyledi.

7.01.2016Avrupa
İngilterede skandal derinleşiyor: İşçi Partili Danczuk’a bu kez de tecavüz suçlaması

İngiltere'de skandal derinleşiyor: İşçi Parti'li Danczuk’a bu kez de tecavüz suçlaması

İngiltere’de ana muhalefette bulunan İşçi Partisi’nin Rochdale Milletvekili Simon Danczuk, 17 yaşındaki bir genç kıza cinsel içerikli mesajlar yolladığı gerekçesiyle parti üyeliğinin askıya alınmasının ardından şimdi de tecavüz suçlamaları ile karşı karşıya...

5.01.2016Dünya
Tony Blair artık bireysel yurt dışı ziyaretlerinde İngilterenin elçiliklerinde kalamayacak

Tony Blair artık bireysel yurt dışı ziyaretlerinde İngiltere'nin elçiliklerinde kalamayacak

İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in ülkenin birçok büyükelçiliğinde ücretsiz konakladığı ve hizmetlerden faydalandığı ortaya çıkınca, Dışişleri Bakanlığı büyükelçilik kaynaklarının eski başbakanlar ve bakanlar tarafından kullanılmasını yasakladı.

4.01.2016Dünya
Boris kabineye girecek mi

Boris kabineye girecek mi?

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın önümüzdeki haftalarda kabinede yapmayı planladığı değişiklikler sırasında Londra Belediye Başkanı Boris Johnson’a önemli bir rol önereceği iddia edildi.

3.01.2016Dünya
Merkel ve Hollande’dan Cameron’a zeytin dalı

Merkel ve Hollande’dan Cameron’a zeytin dalı

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın Brüksel ile sürdürdüğü Avrupa Birliği üyelik müzakereleri Fransa ve Almanya’dan beklenmedik bir destek gördü.

26.12.2015Dünya
Seçim 2 partili geleneği yıktı

Seçim 2 partili geleneği yıktı

İspanya’da önceki gün yapılan genel seçimlerde iki büyük parti geleneği yıkıldı. Öfkeliler hareketiyle siyasi harekete dönüşen Podemos (Yapabiliriz) üçüncü, liberal Ciudadanos (Yurttaşlar) dördüncü parti oldu. Halk Partisi (PP) iktidarı sürdürme çoğunluğunu yakalayamadı. Solcu partiler ile liberal parti PP’yi desteklemeyeceğini açıkladı.

21.12.2015Dünya
İngiltere ile AB bu kez de mahkumlar yüzünden karşı karşıya geldi

İngiltere ile AB bu kez de mahkumlar yüzünden karşı karşıya geldi

İngiltere’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden çıkan karara rağmen mahkumlara oy kullanma hakkı tanımaya yanaşmaması ülkeyi Avrupa Birliği yönetimi ile karşı karşıya getirdi.

13.12.2015Avrupa
İngiltereden Suriye tezkeresine onay

İngiltere'den Suriye tezkeresine onay

İngiltere Parlamentosu'nda, uluslararası koalisyonun Suriye'de IŞİD'e yönelik yürüttüğü hava operasyonlarına Birleşik Krallık'ın katılmasına izin veren tezkere kabul edildi.

2.12.2015Dünya
İngiliz halkı AB’den ayrılmak istiyor

İngiliz halkı AB’den ayrılmak istiyor

İngiliz Independent gazetesinin bugün manşet sayfasına taşıdığı habere göre yapılan bir kamuoyu araştırmasında, halkının çoğunluğunun Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılmak istediği ortaya çıktı.

24.11.2015Avrupa
Independent: İngilizlerin çoğu ABden ayrılmak istiyor

Independent: İngilizlerin çoğu AB'den ayrılmak istiyor

İngiliz Independent gazetesinin bugün manşetine taşıdığı bir kamuoyu araştırmasına göre, İngiltere'de halkın çoğu ülkelerinin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasını istiyor.

24.11.2015Dünya
Cameron: IŞİDe müdahale için siyasi süreci bekleyemeyiz

Cameron: IŞİD'e müdahale için siyasi süreci bekleyemeyiz

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin Suriye'de IŞİD'e karşı operasyonlara katılmasına parlamentoda destek sağlamak için perşembe günü bir konuşma yapacağını belirterek, "IŞİD'e karşı askeri müdahele için Suriye'deki siyasi sürecin tamamlanmasını bekleyemeyiz" dedi. 

23.11.2015Dünya
Vatandaş küfretti başkan selam verdi

Vatandaş küfretti başkan selam verdi

Londra’nın Türk asıllı Belediye Başkanı Boris Johnson bugün İngiliz başkentinde yeni bir “bisiklet otoyolu” açtı. Bisiklet tutkunu başkanın eseri yolu kullanan bir vatandaş, Johnson’ın yanından geçerken orta parmağını gösterip küfretti. Johnson ise ona el sallayıp selam vermekle yetindi.

19.11.2015Dünya
İngiltere’nin AB üyesi olarak kalmak için öne süreceği şartlar netleşiyor

İngiltere’nin AB üyesi olarak kalmak için öne süreceği şartlar netleşiyor

İngiltere Başbakanı David Cameron, Londra’daki Uluslararası İlişkiler Kraliyet Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada ülkesinin Avrupa Birliği üyesi olarak kalması için öne süreceği 4 ana koşulu açıkladı. Muhafazakar Parti'li Başbakan, İngiltere’nin taleplerinin diğer AB liderleri tarafından kabul edileceğine inancının tam olduğunu belirtti, ancak “bu şartlar kabul edilmezse İngiltere’nin AB üyesi olmayı isteyip istemediğini yeniden düşünmesi gerekeceğinin” de altını çizdi.

10.11.2015Dünya
Hırvatistanda muhafazakârlar zafer ilan etti

Hırvatistan'da muhafazakârlar zafer ilan etti

Hırvatistan'da muhalif muhafazakâr parti Hırvat Demokratik Birliği (HDZ), genel seçimlerde zaferini ilan etti fakat parti, tek başına hükümet kurmak için yeterli çoğunluğa ulaşamadı.

9.11.2015Dünya
Seçim sonuçları | Kasım 2011 Genel Seçimlerinde kaç milletvekili çıktı Hangi parti ne kadar oy topladı

Seçim sonuçları | Kasım 2011 Genel Seçimlerinde kaç milletvekili çıktı? Hangi parti ne kadar oy topladı?

2011 Kasım ayında yapılan Genel Seçimlerden nasıl sonuçlar çıktı? Partiler kaç milletvekili çıkardı, hangi parti ne kadar oy topladı, kaç siyasi parti seçime katıldı?

1.11.2015Bilgi
Ve Lordlar Kamarası o uygulamaya dur dedi

Ve Lordlar Kamarası o uygulamaya dur dedi!

İngiltere’de 100 yıl sonra ilk defa Lordlar Kamarası Avam Kamarası’nın hali hazırda kabul ettiği mali bir tasarıyı reddetti ve Maliye Bakanı George Osborne’u tartışmalı vergi kredisi kesintisi planını rafa kaldırmaya zorladı.

28.10.2015Avrupa
Kanada’da liberal değişim

Kanada’da liberal değişim

Kanada’daki seçimlerde Muhafazakârlar koltuğu Liberal Parti’ye kaybetti. Ekonomik durgunluk, yolsuzluklar ve hükümetin Aylan Kurdi örneğinde olduğu gibi göçmenlere karşı katı politikası seçmeni Muhafazakâr Parti’den uzaklaştırdı. Özgürlükçü tavrıyla dikkat çeken Liberal Parti’nin lideri Trudeau (43) “Tüm Kanadalıların başbakanı olacağım” dedi. Başbakan Harper ise parti liderliğinden ayrılıyor.

20.10.2015Dünya
Kanada seçimleri iktidar değiştirdi

Kanada seçimleri iktidar değiştirdi

Kanada'da Stephen Joseph Harper başkanlığında dokuz yıldır devam eden Muhafazakar Parti iktidarı dün sona erdi. Ülkede yapılan 42’inci federal seçimlerden, Justin Trudeau liderliğindeki Liberal Parti kazandı.

20.10.2015Dünya
İngiltere’nin AB’de kalma şartları açıklandı

İngiltere’nin AB’de kalma şartları açıklandı

İngiltere Başbakanı David Cameron, 2017 yılında yapılacak Avrupa Birliği Üyelik Referandumu'nda ülkesinin birlikte kalması yönünde kampanya yürütmek için 4 ana şart öne sürdü.

11.10.2015Avrupa
Zor bir durumu çok daha tehlikeli hale getirdi

'Zor bir durumu çok daha tehlikeli hale getirdi'

İngiltere Savunma Bakanı Fallon, Rusya'nın Suriye'ye müdahalesinin "zor bir durumu çok daha tehlikeli hale getirdiğini" belirtti.

7.10.2015Avrupa
İngiltere O kriterlerini değiştiriyor

İngiltere 'O' kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica programını değiştirme kararı aldı. Daha önce iltica talebinde bulunmuş ve talebi kabul edilmiş kişilerin bile geri gönderilmesi gündemde.

7.10.2015Avrupa
İngiltere iltica kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica programını değiştirme kararı aldı. Daha önce iltica talebinde bulunmuş ve talebi kabul edilmiş kişilerin bile geri gönderilmesi gündemde.

7.10.2015Avrupa
Philip Hammonddan Rusyaya eleştiri

Philip Hammond'dan Rusya'ya eleştiri

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, "Rusya, DAİŞ ile savaşmak istiyorsa aynı anda Esad'ı destekleyemez. Rusya'nın Esad'a desteği, Suriye'deki muhalifleri DAİŞ'in kollarına itecektir" dedi.

5.10.2015Avrupa
İngiltere Dışişleri bakanı: Blöf yapmıyoruz

İngiltere Dışişleri bakanı: 'Blöf yapmıyoruz'

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond’dan AB’ye rest: AB ya geri dönülemez önemli reformlar yapar ya da biz gerçekten üyelikten çıkarız

4.10.2015Avrupa
Cameron “domuz” iddialarını yalanladı

Cameron “domuz” iddialarını yalanladı

İngiltere Başbakanı David Cameron son bir haftadır ülkenin gündemini meşgul eden “Oxford Üniveritesi’nde öğrenciyken anatomisinin özel bir bölümünü bir domuz kafasına soktuğu” yönündeki iddiaları sonunda resmen reddetti.

30.09.2015Avrupa
Cameron “domuz” iddialarını yalanladı

Cameron “domuz” iddialarını yalanladı

İngiltere Başbakanı David Cameron son bir haftadır ülkenin gündemini meşgul eden “Oxford Üniveritesi’nde öğrenciyken anatomisinin özel bir bölümünü bir domuz kafasına soktuğu” yönündeki iddiaları sonunda resmen reddetti.

29.09.2015Avrupa
Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

İngiltere Başbakanı David Cameron son bir haftadır ülkenin gündemini meşgul eden ‘Oxford Üniveritesi’nde öğrenciyken anatomisinin özel bir bölümünü bir domuz kafasına soktuğu’ yönündeki iddiaları sonunda resmen reddetti.

28.09.2015Dünya
Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

Cameron ‘domuz’ iddialarını yalanladı

İngiltere Başbakanı David Cameron son bir haftadır ülkenin gündemini meşgul eden ‘Oxford Üniveritesi’nde öğrenciyken anatomisinin özel bir bölümünü bir domuz kafasına soktuğu’ yönündeki iddiaları sonunda resmen reddetti.

28.09.2015Dünya
İngiltere yol ayrımında

İngiltere yol ayrımında

İngiltere’de 2017 yılında yapılacak AB referandumu öncesi AB’de kalmak isteyenlerle ayrılmak isteyenler arasındaki fark neredeyse aynı oranda.

28.09.2015Avrupa
Guantanamodaki son İngiliz serbest

Guantanamo'daki 'son İngiliz' serbest

Guantanamo tutukevindeki "son İngiliz" Shaker Aamer'in serbest bırakılarak İngiltere'ye iade edileceği ileri sürüldü.

25.09.2015Dünya
Guantanamodaki son İngiliz serbest

Guantanamo'daki 'son İngiliz' serbest

Guantanamo tutukevindeki "son İngiliz" Shaker Aamer'in serbest bırakılarak İngiltere'ye iade edileceği ileri sürüldü.

25.09.2015Dünya
İngiltere Başbakanı Cameron hakkındaki o iddia sosyal medyayı çalkaladı

İngiltere Başbakanı Cameron hakkındaki o iddia sosyal medyayı çalkaladı

İngiltere Başbakanı David Cameron hakkında yazılan bir biyografi kitabında çarpıcı iddiaların ortaya atılması, ülkenin en önemli gündem maddelerinden oldu. Üniversite yıllarında, cinsel içerikli partileriyle bilinen Piers Gaveston Cemiyeti'nin bir partisine katılan Cameron'ın cemiyet üyelerinden birinin kucağındaki ölü domuzla uygunsuz poz verdiği öne sürüldü. İngiltere'yi şoke eden bu iddianın 2011 tarihli Black Mirror dizisinin senaryosuyla benzerlik göstermesi dikkat çekiyor.

21.09.2015Dünya
Kanadada peçe yeniden serbest

Kanada'da peçe yeniden serbest

Kanada Federal Temyiz Mahkemesi aldığı kararla dini gerekçelerle peçe takan Müslüman kadınların bu şekilde hem vatandaşlık yemin törenlerine katılabileceklerine hem de seçimlerde oy kullanabileceklerine hükmetti.

16.09.2015Dünya
Cameron’ın Tweet’ine Rus elçiliğinden yorum

Cameron’ın Tweet’ine Rus elçiliğinden yorum

Rusya’nın Londra Büyükelçiliği, Twitter hesabında Başbakan David Cameron’ın “İşçi Partisi artık ulusal güvenliğimiz için bir tehdittir” dediği açıklamayı paylaştı ve “Eğer Rusya Devlet Başkanı ana muhalefet için ulusal güvenlik tehdidi deseydi İngiliz gazetelerinin atacağı başlıkları hayal edebiliyor musunuz?” dedi.

15.09.2015Dünya
Danimarkalı politikacı hayranlarını böyle ödüllendirdi

Danimarkalı politikacı hayranlarını böyle ödüllendirdi

Danimarka’da önce Muhafazakar Parti Gençlik Teşkilatı’nda yerel yönetimlere adaylığı sırasında verdiği seksi pozlarla dikkat çeken, daha sonra parti değiştirerek liberal Müttefik Parti’den aday olan genç politikacı Nikita Klaestrup, bu kez de iç çamaşırları ile verdiği poz ile gündeme geldi.

14.09.2015Dünya
İşçi Partisi ulusal güvenliğimiz için tehdit oluşturmakta

'İşçi Partisi ulusal güvenliğimiz için tehdit oluşturmakta'

İngiltere Başbakanı Cameron, İşçi Partisi Genel Başkanlığına Jeremy Corbyn'in seçilmesinin ardından partinin ulusal güvenlik için tehdit oluşturduğunu iddia etti.

14.09.2015Avrupa
Corbyn depremi

Corbyn depremi

İngiltere’de anamuhalefetteki İşçi Partisi liderliğine radikal sol görüşleri olan Jeremy Corbyn’in seçilmesi üzerine Muhafazakâr Partili Başbakan Cameron, Twitter’dan ülkenin ulusal güvenliğinin tehdit altında olduğunu ileri sürdü.

13.09.2015Dünya

Corbyn'in İşçi Partisi'nin başına geçmesi Başbakan Cameron'ı tedirgin etti

İngiltere Başbakanı David Cameron, İşçi Partisi Genel Başkanlığı'na Jeremy Corbyn'in seçilmesinin ardından partinin ulusal güvenlik için tehdit oluşturduğunu iddia etti.

13.09.2015Dünya
İngilterede İşçi Partisi liderini seçti

İngiltere'de İşçi Partisi liderini seçti

İngiltere'de muhalefetteki İşçi Partisi'nin yeni genel başkanı Jeremy Corbyn oldu.

13.09.2015Avrupa

Yazar Sonuçları