EKSTRA
MENÜ

Muğla Valiliği

Muğla Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muğla Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.254 Muğla Valiliği haberi bulunmuştur.

Muğla Valiliği Haberleri

Silah kaçakçılarına yapılan operasyonda çatışma: Polis memurlarından Ercan Yangöz şehit oldu

Silah kaçakçılarına yapılan operasyonda çatışma: Polis memurlarından Ercan Yangöz şehit oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, silah kaçakçılığı yaptıkları bilgisine ulaşılan 4 şüphelinin kaldığı villaya polisin düzenlediği baskında çatışma çıktı. Şüphelilerin açtığı ateş sonucu yaralanan polis memurlarından Ercan Yangöz (26) şehit olurken, Abdülkadir Doğan ise tedaviye alındı. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit polis memuru için başsağlığı diledi.

16.06.2021Haber
Silah kaçakçılarına yapılan operasyonda çatışma: 1 şehit 1 polis yaralı

Silah kaçakçılarına yapılan operasyonda çatışma: 1 şehit 1 polis yaralı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, silah kaçakçılığı yaptıkları bilgisine ulaşılan 4 şüphelinin kaldığı villaya polisin düzenlediği baskında çatışma çıktı. Şüphelilerin açtığı ateş sonucu yaralanan polis memurlarından Ercan Yangöz (26) şehit olurken, Abdülkadir Doğan ise tedaviye alındı. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit polis memuru için başsağlığı diledi.

16.06.2021Gündem
Müdüre mobbing soruşturması Görevden alındı

Müdüre mobbing soruşturması! Görevden alındı

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’a ‘İstifa et’ baskısı nedeniyle yaşamını yitirmesine neden olduğu iddia edilen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alınarak, “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan suç duyurusunda bulunuldu.

15.06.2021Gündem
Muğlada hakkında soruşturma açılan Milli Eğitim Müdürü Töre görevden alındı

Muğla'da hakkında soruşturma açılan Milli Eğitim Müdürü Töre görevden alındı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin görevden alınmasının ardından yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın ataması yapıldı.

13.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Ege Denizinde deprem Muğlanın Datça, Bodrum ve Marmaris ilçelerinde hissedildi

Son dakika haberi: Ege Denizi'nde deprem! Muğla'nın Datça, Bodrum ve Marmaris ilçelerinde hissedildi

Son dakika haberi... Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Bodrum ve Marmaris ilçelerinde de hissedildi. Öte yandan İçişleri Bakanlığı ve Muğla Valiliği'nden yapılan açıklamada herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığı belirtildi.

13.04.2021Gündem
Hürriyet duyurmuştu Kelebekler Vadisindeki tabiat katili hat için harekete geçildi

Hürriyet duyurmuştu! Kelebekler Vadisi'ndeki tabiat katili hat için harekete geçildi

Hürriyet'in Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi'ne akan şelaleyi besleyen akarsudan, kaçak döşenen borular ile çevredeki otel, motel ve pansiyonların su çektiği iddiasını gündeme getirmesinin ardından harekete geçildi. Kelebekler Vadisi'ndeki iddialar için Muğla Valiliği inceleme, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

26.03.2021Gündem
Hürriyet duyurmuştu Kelebekler Vadisinin suyunu çalanlara soruşturma

Hürriyet duyurmuştu! 'Kelebekler Vadisi'nin suyunu çalanlara soruşturma

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi'ne akan şelaleyi besleyen akarsudan, kaçak döşenen borular ile çevredeki otel, motel ve pansiyonların su çektiği iddiası üzerine Muğla Valiliği inceleme, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

26.03.2021Gündem
Beçin Antik Kentinde toprak altındaki eserler gün yüzüne çıkıyor

Beçin Antik Kenti'nde toprak altındaki eserler gün yüzüne çıkıyor

Muğla'nın Milas ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve Menteşeoğulları Beyliği'ne başkentlik yapan Beçin Antik Kenti'ndeki yürütülen kazı çalışmalarında toprak altındaki eserler gün yüzüne çıkarılıyor.

11.11.2020Seyahat
Muğladaki Ortaçağ Kalesi kültür turizmine kazandırılıyor

Muğla'daki Ortaçağ Kalesi kültür turizmine kazandırılıyor

Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde bulunan Ortaçağ Kalesi'nde çevre temizliği ve restitüsyon çalışmaları başladı.

4.11.2020Seyahat
Hayalet köyün tarihi kiliseleri restore edilecek

'Hayalet köy'ün tarihi kiliseleri restore edilecek

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 97 yıl önce terk edildiği için "hayalet köy" olarak da anılan Kayaköy'deki tarihi kiliseler, restore edilecek.

4.11.2020Keyif
Hayalet köyün tarihi kiliseleri restore edilecek

'Hayalet köy'ün tarihi kiliseleri restore edilecek

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 97 yıl önce terk edildiği için "hayalet köy" olarak da anılan Kayaköy'deki tarihi kiliseler, restore edilecek.

4.11.2020Seyahat
Muğla Valiliği: Deprem nedeniyle şu ana kadar olumsuz bir durum yok

Muğla Valiliği: Deprem nedeniyle şu ana kadar olumsuz bir durum yok

MUĞLA Valiliği, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle, kentte şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığını açıkladı.

30.10.2020Gündem
Muğladaki Doğal sit alanlarının statülerinin değiştirildiği iddialarına yalanlama

Muğla'daki "Doğal sit alanlarının statülerinin değiştirildiği" iddialarına yalanlama

Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün "Gökova Körfezi, Marmaris, Milas ve Ula ilçeleri Doğal Sit alanlarının statülerinin değiştirilerek bu alanlarda marina ve yapılaşmanın önünün açıldığı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

26.09.2020Gündem
Hamam Koyu’na doktor eli

Hamam Koyu’na doktor eli

Prof. Dr. Mete Düren ve psikiyatrist Rahşan Düren, Hamam Koyu’nda hayallerini gerçekleştiriyor. Göcek koylarını korumak için Dalaman Kültür Sanat ve Doğa Derneği’ni de kuran Düren çifti, gerçekleştirdikleri yaşam, kültür, sanat ve yeme-içme alanı Adaia’da pandemi döneminde ayda 5 bin misafiri ağırladı. Likya Yolu üzerinde yer alan koyda doğayla iç içe bir yaşam alanı kurdular. Koya güneş enerjisi getirdiler, yol yaptılar, teknelerin uğrak yeri oldular.

31.08.2020Ekonomi
Muğlada 65 yaş ve üstü vatandaşlara yeni Kovid-19 kısıtlamaları getirildi

Muğla'da 65 yaş ve üstü vatandaşlara yeni Kovid-19 kısıtlamaları getirildi

Muğla Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik bazı kısıtlamalar getirildiğini duyurdu.

28.08.2020Gündem
Üniversitede kadına şiddeti önleme dersi

Üniversitede kadına şiddeti önleme dersi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) ‘Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Eşitliği’ dersinin müfredata eklenmesi kararlaştırıldı.

10.08.2020Eğitim
Son dakika... Bodrumdaki beyaz kum skandalında yeni gelişme Sağlığa zararlı çıktı...

Son dakika... Bodrum'daki beyaz kum skandalında yeni gelişme! Sağlığa zararlı çıktı...

Bodrum sahillerini Maldivler'e çevirmek için kullanılan beyaz kumun sırrı ortaya çıktı. MTA Genel Müdürlüğü laboratuvarlarında çıkan sonuçlara göre, kumun silis kumu olduğu öğrenildi. Jeoloji Yüksek Mühendisi, Tıbbi Jeoloji Uzmanı Dr. Eşref Atabey, kuvars ve silis kumlarının insan sağlığına zararlı olduğunu açıkladı.

2.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Muğlada 5.2 büyüklüğünde deprem İzmir ve çevre illerde de hissedildi

Son dakika haberi: Muğla'da 5.2 büyüklüğünde deprem! İzmir ve çevre illerde de hissedildi

Son dakika haberine göre, Muğla'nın Marmaris ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve çevre illerde de hissedildi. Öte yandan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün depremle ilgili, "Herhangi bir olumsuzluk yok" dedi.

28.06.2020Gündem
Muğlada tatilciler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu

Muğla'da tatilciler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu

Muğla'ya tatil için bulunan yerli ve yabancı turistlerin korona virüs salgını tedbirleri kapsamında YKS nedeniyle hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğu açıklandı.

26.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Esengül Civelek kimdir

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Esengül Civelek kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. Muğla Valisi olarak görev yapan Esengül Civelek de Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Esengül Civelek'n kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Esengül Civelek kimdir?

10.06.2020Gündem
Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir

Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. Atama kararıyla birlikte Orhan Tavlı Muğla Valisi oldu. Bu gelişmenin ardından başta Muğlalılar olmak üzere pek çok kişi yeni valinin kim olduğunu ve kariyerini araştırmaya başladı. Peki, Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir?

10.06.2020Gündem
Esengül Civelek kimdir, nereli Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanan Esengül Civelekin biyografisi

Esengül Civelek kimdir, nereli? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanan Esengül Civelek'in biyografisi

Muğla Valisi Esengül Civelek Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı. Atama haberleri ardından Esengül Civelek k'in biyografisi merak konusu oldu. Peki, Esengül Civelek kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanan Esengül Civelek'in biyografisi

10.06.2020Gündem
Son dakika haberi: 16 il için flaş karar Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak

Son dakika haberi: 16 il için flaş karar! Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurmuştu. Buna göre; Antalya, Denizli, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Mardin, Tekirdağ, Trabzon, Ordu, Muğla, Erzurum, Mersin, Malatya ve Ordu kentlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

12.05.2020Gündem
Muğla Valiliğinden Yılmaz Özdilin villası için flaş talep

Muğla Valiliği'nden Yılmaz Özdil'in villası için flaş talep!

MUĞLA Valiliği, yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil üzerine olan, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan Bodrum’daki villayla ilgili iddiaların araştırılması ve görev yaptığı dönemde inşaat izni verdiği iddia edilen dönemin Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hakkında inceleme yapılması için İçişleri Bakanlığı'ndan mülkiye müfettişi gönderilmesini talep etti. Bu arada, villanın, kaçak eklentilerin yapılmadan önceki halini gösteren fotoğrafı ortaya çıktı.

6.05.2020Gündem
Yatağanda sürücü ve yolculara ateş ölçümü

Yatağan'da sürücü ve yolculara ateş ölçümü

MUĞLA'nın Yatağan ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kurulan uygulama noktalarında, sürücüler ile yolcuların ateşi ölçülüyor.

26.03.2020Gündem
Marmarisin deniz dibindeki atık su sistemleri tehlike saçıyor

Marmaris'in deniz dibindeki atık su sistemleri tehlike saçıyor

MARMARİS'te, deniz dibinde bulunan atık su tahliye sistemlerinin parçalanıp, aşındığı için çevre kirliliğine neden olduğu bildirildi. Marmaris Çevrecileri Derneği gönüllü dalgıçlarıyla, deniz dibindeki bu kirliliği fotoğraf ve video görüntüler ile tespit etti.

22.12.2019Gündem
Okulun hem müdürü hem hademesi hem de ustası

Okulun hem müdürü hem hademesi hem de ustası

Muğla’nın Menteşe ilçesinde okul müdürü Reis Songur, sadece idareciliğini değil okulun tamirat ve tadilat işlerini de yapıyor. Yedi yıldır görev yaptığı okulda biten mesaiyle iş elbiselerini üzerine geçiren Songur, "İdarecilik sadece evrak takibinden ibaret değil. En ufak sıkıntıyı gördüğümde iş elbiselerimi giyiyorum. Bu okulun sadece müdürü değil, hademesi, kalorifercisi, tesisatçısı ve ustasıyım" dedi.

6.11.2019Eğitim
İETT Genel Müdürlüğüne atama

İETT Genel Müdürlüğü'ne atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşlardan İETT'nin Genel Müdürlüğü'ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

12.09.2019Gündem
Böyle hırsızlık görülmedi Marmarisin koylarından topladığı çöpler çalındı

Böyle hırsızlık görülmedi! Marmaris'in koylarından topladığı çöpler çalındı

Marmaris'in cennet koylarında 23 gündür eşi ve kızı ile çevre temizliği yapan İmdat Avcı (65), topladığı 300 büyük torba dolusu çöpten 50'sinin çalındığını söyledi. Avcı, "Topladığım torbalar dolusu çöpü adada saklayarak toplu halde getirmeyi planlıyordum. Birileri kendilerine paye çıkarmak ve temizlik yaptıklarını söyleyebilmek adına bizim topladığımız çöpleri çaldı" dedi.

6.09.2019Gündem
Muğla Valiliği o iddiaları yalanladı

Muğla Valiliği o iddiaları yalanladı

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yukatel Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in Fethiye ilçesinde polis şiddetine maruz kaldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Valilik açıklamasında, Çetin’in polis memurlarına hakaret ve mukavemet göstererek saldırgan tavırlar sergilemesi üzerine biber gazı kullanıldığı ve 1.50 promil alkollü olduğu belirtildi.

16.08.2019Gündem
Körfezdeki renk değişiminin nedeni belli oldu

Körfez'deki renk değişiminin nedeni belli oldu

Fethiye Körfezi'nin yeşil renge bürünmesine neden olan Alg patlamasının denizdeki fosfor ve azot oranının aşırı artışından kaynaklandığı bildirildi.

2.08.2019Gündem
Son dakika... Alevler Göceke ulaştı Gökyüzünü duman kapladı

Son dakika... Alevler Göcek'e ulaştı! Gökyüzünü duman kapladı

Muğla'nın Dalaman ilçesinde dün çıkan ve Fethiye'ye sıçrayan orman yangını devam ediyor. Sabahın ilk ışıklarıyla hava araçları yangına yeniden müdahaleye başladı. Yangın, Fethiye'ye bağlı Taşbaşı ve Gökçeovacık ile turistik Göcek Mahallesi'ne kadar ulaştı. Bölgeden yükselen dumanlar Göcek'te gökyüzünü kapladı...

11.07.2019Gündem
Valilik açıkladı Datçadaki yangının sebebi belli oldu

Valilik açıkladı! Datça'daki yangının sebebi belli oldu

Muğla Valiliğinden, Datça'daki orman yangınının, trafodan baz istasyonlarına elektrik nakleden kabloların kısa devre yapması sonucu çıktığının tespit edildiği bildirildi.

1.07.2019Gündem
Muğla’da çilek hasadı yapıldı

Muğla’da çilek hasadı yapıldı

MUĞLA Valisi Esengül Civelek, ’Vali Hanım Çilek Projesi’ kapsamında ekilen ürünün hasadını yaptı. Aynı zamanda yeni çilek fideleri de toprakla buluşturuldu.

3.05.2019Ekonomi
Son dakika Milastaki maden göçüğünde acı haberler peş peşe geldi...

Son dakika! Milas'taki maden göçüğünde acı haberler peş peşe geldi...

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan bir taş ocağında meydana gelen göçükte 3 işçiden de acı haber geldi. 15 saat boyunca bir umut ile bekleyen işçi aileleri ise aldıkları acı haberle yıkıldı. Öğlen saatlerinde bulunan ilk işçinin kimlik tespiti için otopsiye gönderildi. 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşan ekipler işçileri kayaların altından çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

19.02.2019Gündem
Tarihi mescitte restorasyon skandalı: Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar

Tarihi mescitte restorasyon skandalı: Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar

MUĞLA'nın Yatağan ilçesindeki Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos seferi sırasında yaptırdığı mescit, han ve köprüdeki restorasyonun aslına uygun yapılmadığı ortaya çıktı. Yapılardaki orijinal taşların yerine traverten taşların döşendiği, pencerelerde dönemin çok uzağında demir doğramalar yapıldığı, 497 yıllık tarihi köprünün ise kemerlerinden birinin yıkıldığı belirlendi. Valilik, restorasyonun aslına uygun olarak yapılmamasını gerekçe göstererek hakedişin sadece yüzde 36.65'lik bölümünü Yatağan Belediyesi'ne ödedi. Parasının tamamını alamayan yüklenici firma ise belediyeye karşı hukuk mücadelesi başlattı.

14.01.2019Gündem
Marmariste alçak uçuş yapan gizemli uçak korkuttu

Marmaris'te alçak uçuş yapan gizemli uçak korkuttu

Marmaris'in denize kıyısı bulunan kırsal mahallelerinde, iki gündür tek motorlu uçağın saatlerce alçak uçuş yaparak dolaşması, bazı endişe ve söylentilere neden oldu. Bölgedeki 3 mahallenin muhtarı ilgili resmi kurumları aramalarına rağmen kimseden bir şey öğrenemediklerini belirtirken, uçağın havadan görüntüler çekerek haritalandırma çalışması yaptığı değerlendiriliyor.

7.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ben o cinayeti denizin 20 metre altında gördüm

Denizin 20 metre altında yaşanan doğa katliamını yazdım.

29.12.2019

Ege’nin ağustos ajandası

Ağustos Ege’ye neşesiyle, coşkusuyla, festivaliyle geldi. Bodrum’a bir tık torpil geçse de dolu dolu ajandasıyla gönülleri fethetti. Hazırsanız başlıyoruz...

3.08.2019

Kararsızlar anketçilerin son dakika sigortası mıdır?

O bir türlü cevaplanamayan soru önümüzde: Anket firması rapor yazıyor...

4.03.2019