EKSTRA
MENÜ

Msü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 779 haberi bulunmuştur.

Msü Haberleri

MSÜ başvuru tarihi ne zaman 2021 MSÜ başvuru ve sınav tarihleri belli oldu

MSÜ başvuru tarihi ne zaman? 2021 MSÜ başvuru ve sınav tarihleri belli oldu

MSÜ başvuru ve sınav tarihi, ÖSYM sınav takviminin yayımlanmasının ardından belli oldu. MSÜ başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2021 yılında 4 Nisan’da yapılacak. İşte MSÜ başvuru tarihleri ve detaylar

20.01.2021Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak MSÜ başvuru tarihleri belli oldu

2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ başvuru tarihleri belli oldu!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 yılı sınav takviminin 'https://www.osym.gov.tr/' adresinden açıklandığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından, her yıl askeri öğrenci belirlemek amacıyla yapılan 2021 MSÜ sınavının başvuru takvimi ve sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, 2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak?

19.01.2021Gündem
2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak İşte MSÜ sınav takviminde son gelişmeler

2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte MSÜ sınav takviminde son gelişmeler

2021 MSÜ sınavı için geri sayım başladı. Her yıl askeri öğrenci belirlemek amacıyla yapılan 2021 MSÜ sınavının bu yıl ne zaman yapılacağı ve başvuru tarihleri sorgulanıyor. Aralık ayının son günleri ile birlikte araştırmalarına hız veren adaylar, ÖSYM'den gelecek açıklamalara odaklandı. Peki, 2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak?

8.01.2021Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman İşte başvuru ve sınav tarihinde son durum

2021 MSÜ sınavı ne zaman? İşte başvuru ve sınav tarihinde son durum!

Yeni yıla artık kısa bir süre kala, 2021 MSÜ sınavı askeri öğrenci adayları tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Söz konusu sınava katılım planlayan vatandaşlar, başvuru tarihleri için araştırmalarına hız verdi. Peki, 2021 MSÜ sınavı ne zaman?

31.12.2020Gündem
2021 MSÜ ne zaman yapılacak Askeri öğrenci adayları MSÜ başvurularını bekliyor

2021 MSÜ ne zaman yapılacak? Askeri öğrenci adayları MSÜ başvurularını bekliyor

2021 MSÜ sınavı için geri sayım başladı. Her yıl askeri öğrenci belirlemek amacıyla yapılan 2021 MSÜ sınavının gelecek yıl ne zaman yapılacağı ve başvuru tarihleri sorgulanıyor. Aralık ayının son günleri ile birlikte araştırmalarına hız veren adaylar, ÖSYM'den gelecek açıklamalara odaklandı. Peki, 2021 MSÜ başvuruları ne zaman? MSÜ sınav tarihi belli oldu mu?

24.12.2020Gündem
MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 MSÜ hakkında ayrıntılar

MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 MSÜ hakkında ayrıntılar

'2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?' sorusunun yanıtı, askeri öğrenci adayları tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Söz konusu sınava katılım planlayan vatandaşlar, başvuru tarihleri için araştırmalarına hız verdi. Peki, MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, 2021 MSÜ hakkında ayrıntılar...

17.12.2020Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman İşte sınav ve başvuru tarihi bilgisi

2021 MSÜ sınavı ne zaman? İşte sınav ve başvuru tarihi bilgisi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) düzenleyeceği MSÜ sınavının 2021 etabı için araştırmalar hız kazandı. 2020 yılının bitmesine günler kala, sınava dair son gelişmeler merak konusu oldu. Peki, 2021 MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak?

9.12.2020Gündem
Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında son 1 ayda yapılan 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

6.12.2020Gündem
MSÜ sınavı ne zaman 2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak İşte ayrıntılar

MSÜ sınavı ne zaman? 2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (2021-MSÜ) girmek isteyen adaylar, yeni yıla sayılı günler kala başvuru takvimini sorgulamaya başladı. TSK bünyesinde görev alarak bir kariyer hedefleyen binlerce genç, 2021 MSÜ için ÖSYM'den ya da Milli Savunma Üniversitesi'nden bir açıklama olup olmadığını araştırıyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman? 2021 MSÜ başvuruları ne zaman başlayacak?

3.12.2020Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman Araştırmalar hız kazandı

2021 MSÜ sınavı ne zaman? Araştırmalar hız kazandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (2021-MSÜ) girmek isteyen adaylar, başvuru tarihini sorguluyor. Peki, MSÜ 2021 sınavı ne zaman?

30.11.2020Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman ÖSYMden tarih bekleniyor

2021 MSÜ sınavı ne zaman? ÖSYM'den tarih bekleniyor!

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına geçiş için adayların seçimi amacıyla uygulanacak olan, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) başvurularına yönelik heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından alınacak başvurular için araştırmalar yeni yıl öncesi hız kazandı. Peki, MSÜ 2021 sınavı ne zaman?

22.11.2020Gündem
Bu manevrayı sadece SOLOTÜRK yapıyor

Bu manevrayı sadece SOLOTÜRK yapıyor

Çelik kanatlarıyla mavilikleri yaran, özgürlüğün sesini kulaklarımızda çınlatan, Türk Hava Kuvvetleri’nin göz bebeği SOLOTÜRK F-16 gösteri ekibi, yaptıkları yurt içi ve yurt dışı gösterilerle bizleri hayran bırakırken aldıkları uluslararası ödüllerle de gururlandırıyor. Ayrıca pilotlar bu eşsiz gösterileri, çok zor irtifa ve hızlarda gerçekleştirirken 9 G’ye kadar basınca maruz kalabiliyorlar. Bu manevralardan bazılarını dünyada sadece onlar yapabiliyor. Ekip 2021 yılında da kuruluşunun onuncu yılını kutlamaya hazırlanıyor. Hürriyet Teknoloji Yazarı Serap Torun'un haberi...

12.11.2020Teknoloji
Son dakika: Bakan Akardan virüs uyarısı: Sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider

Son dakika: Bakan Akar'dan virüs uyarısı: Sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri yayımlamasına tepki göstererek, "Bu açıkça insanların kutsalına bir saldırıdır, bunu da şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda terörün mizah halidir. Terörün mizaha dönüşmüş şeklidir. Bu bir terörist faaliyettir, insanları rahatsız eden, tahrik eden, insanları aşağılayan." dedi.  Akar ayrıca, "Bu salgın konusunda hiçbir şekilde bireysel kahramanlık yok. Bireysel kahramanlık gibi görünen sahte kahramanlıklar ihanete kadar gider. Çünkü bir kişinin dikkatsizliği bütün kitleyi, toplumu olumsuz etkiliyor ve kontrol edilemez zincirleme bir reaksiyona sebep oluyor.'' ifadelerini kullandı.

2.11.2020Gündem
MSÜ sınav sonuçları nereden sorgulanır MSÜ sonuç ekranı

MSÜ sınav sonuçları nereden sorgulanır? MSÜ sonuç ekranı!

MSÜ.edu.tr üzerinden yapılan açıklamaya göre Astsubay Meslek Yüksek Okulu sonuçları, 8 Eylül 2020 tarihinde erişime açıldı. TC Kimlik Numarası ile sonuçlarını öğrenebilecek olan adaylar, bir sonraki aşamaya geçebilecek. İşte, MSÜ sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.09.2020Gündem
MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı - 2020 MSÜ sınav sonucu sorgulama

MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı - 2020 MSÜ sınav sonucu sorgulama

MSÜ 2020 Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları erişime açıldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamada MSÜ sınav sonuçlarının MSB'nin PERTEMİN ekranı pertemin.msb.gov.tr adresinden öğrenileceği bildirildi. MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokullarına yerleştirme işlemleri kapsamında çağrı ve kayıt işlemleri 21 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. İşte, MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonucu sorgulama ekranı ve MSÜ yerleştirme ve kayıt işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.09.2020Gündem
Böbrek taşını erittiği söyleniyordu Korkunç gerçek inceleme sonrası ortaya çıktı

Böbrek taşını erittiği söyleniyordu! Korkunç gerçek inceleme sonrası ortaya çıktı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, Gümüşali köyünde kuyudan çıkan ve böbrek taşını erittiği iddia edilen suyun, şifa değil mikrop saçtığını söyledi. İnceleme için sudan numune alındığını belirten Dölek, suda yoğun miktarda bakteri bulunduğununu açıkladı

28.08.2020Gündem
MSÜ harp okulları sınav sonuçları açıklandı

MSÜ harp okulları sınav sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçlarını açıkladı.

25.08.2020Eğitim
MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçları açıklandı İşte sonuç sorgulama ekranı

MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçları açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2020 yılı sınav sonuçlarını duyurdu. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçlarına ilişkin detaylı bilgiye, 'personeltemin.msb.gov.tr' üzerinden ulaşılabileceği belirtildi. İşte, sonuç sorgulama ekranı...

24.08.2020Gündem
MSÜ sınav sonuçları açıklandı

MSÜ sınav sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (MSÜ) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

24.08.2020Eğitim
MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor? MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor? MSÜ sınav sonuçları ve mülakat yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı, MSÜ tercih süreciyle ilgili merak edilenlere açıklık getirdi. Açıklamaya göre, MSÜ 2020 ikinci aşamaları eylül başına kadar devam edecek. İşte, MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

17.07.2020Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) önbaşvuru sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından 13 Temmuz tarihinde açıklandı. Açıklama ardından adayların gözü kulağı MSÜ tercih sürecine çevrildi. MSÜ ön başvuru sonuçlarının ardından başlayacak olan seçim faaliyetleri tarihleri de paylaşıldı. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

15.07.2020Gündem
2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

'MSÜ taban puanları', gündemde yer almaya devam ediyor. Ön başvuru sonuçları ardından 2020 MSÜ taban puanları da MSB tarafından açıklandı. İkinci seçim aşamalarına aday çağrısı için okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları MSB sayfası üzerinden paylaşıldı. Kadın ve erkek adaylar MSÜ 2020 taban puanları, www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden görüntüleniyor. Peki, bu yıl için belirlenen taban puanlar kaç? İşte, 2020 MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları..

14.07.2020Gündem
MSÜ başvuru sonucu sorgulama: 2020 MSÜ önbaşvuru sonuçları açıklandı

MSÜ başvuru sonucu sorgulama: 2020 MSÜ önbaşvuru sonuçları açıklandı

MSÜ önbaşvuru sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması 13 Temmuz'da yapıldı. Heyecanla beklenilen MSÜ başvuru sonucu MSB personel temin sayfası üzerinden açıklandı. Adaylar sorgulama işlemlerini bu sayfa üzerinden yapabiliyorlar. MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İşte detaylar...

14.07.2020Gündem
2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

'MSÜ taban puanları', gündemde yer almaya devam ediyor. Ön başvuru sonuçları ardından 2020 MSÜ taban puanları da MSB tarafından açıklandı. İkinci seçim aşamalarına aday çağrısı için okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları MSB sayfası üzerinden paylaşıldı. Kadın ve erkek adaylar MSÜ 2020 taban puanları, www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden görüntüleniyor. Peki, bu yıl için belirlenen taban puanlar kaç? İşte, 2020 MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları..

13.07.2020Gündem
MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler 2020 - MSÜ  fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları ikinci aşamada belli oldu

MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler 2020? - MSÜ fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları ikinci aşamada belli oldu!

MSÜ 2020 ön başvuru sonuçları ve taban puanları MSB'den yapılan açıklamayla belli oldu. Ön başvuru sonuçlarını MSB personel temin sayfası üzerinden sorgulayacak olan adaylar, MSÜ mülakatlarına gerekli belgeleriyle katılım sağlayacak. Taban puan ve ön başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, Kara, Hava, Deniz Harp okulu bünyesinde eğitim görmek isteyen pek çok adayın gözü, mülakat ve fiziki yeterlilik testinin detaylarına çevrildi. Peki, MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler? İşte, MSÜ 2020 ikinci aşamayla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.07.2020Gündem
MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak İşte fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları

MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak? İşte fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez de mülakatlar merak konusu oldu. Mülakatların ardından hayalini kurdukları MSÜ okullarında eğitim almak isteyen askeri öğrenci adayları, sorgulamalarına hız verdi. Peki, MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

10.07.2020Gündem
MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak

MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez de mülakatlar merak konusu oldu. Mülakatların ardından hayalini kurdukları MSÜ okullarında eğitim almak isteyen askeri öğrenci adayları, sorgulamalarına hız verdi. Peki, MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

9.07.2020Gündem
MSÜ 2020 taban puanları açıklandı mı MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları

MSÜ 2020 taban puanları açıklandı mı? MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları!

MSÜ 2020 taban puanları gündemde yer almaya devam ediyor. MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulları taban puanları durumunu öğrenmek isteyen adaylar, internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. MSÜ taban puanlarını öğrenene adaylar, ikinci aşamaya dahil olacak. Peki, MSÜ taban puanları 2020 açıklandı mı? İşte, MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanlarıyla ilgili ayrıntılar.

7.07.2020Eğitim
MSÜ mülakatları ne zaman 2020 Gözler MSÜ ikinci aşamalarında

MSÜ mülakatları ne zaman 2020? Gözler MSÜ ikinci aşamalarında!

MSÜ mülakatları ne zaman? 14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildi. 2020 MSÜ sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler, MSÜ mülakat tarihlerine çevrildi. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev almak isteyen gençler için önemli olan MSÜ mülakatları 2'inci Seçim Aşamalarında belli olacak. İşte, ayrıntılar.

6.07.2020Gündem
2020 MSÜ mülakatları ne zaman

2020 MSÜ mülakatları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) 14 Haziran'da düzenlediği, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) değerlendirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Bu gelişmenin ardından MSÜ 2. seçim aşaması mülakatlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 2020 MSÜ mülakatları ne zaman?

4.07.2020Gündem
MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç

MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç?

MSÜ taban puanları, Kara, Hava, Deniz Harp okulu bünyesinde eğitim görmek isteyen pek çok öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları bilgisine erişmek isteyen MSÜ adayları, buna göre aldıkları puanın hangi harp okuluna yettiğini öğrenebilecek. Peki, MSÜ taban puanları 2020 kapsamında Deniz, Hava ve Kara Harp Okulu en az kaç puanla alım yapıyor? İşte, önceki yılın taban puanları ve detaylı bilgiler

3.07.2020Gündem
MSÜ sınav sonuçları öğrenme ekranı erişime açıldı - MSÜ 2020  tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ sınav sonuçları öğrenme ekranı erişime açıldı - MSÜ 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

'MSÜ sınav sonuçları' ÖSYM'nin yaptığı son dakika duyurunun ardından erişime açıldı. 14 Haziran'da gerçekleşen sınavın sonuçları ÖSYM AİS ekranı internet sitesi üzerinden MSÜ sonuç sorgulama ekranı aracılığıyla öğrenilecek. Söz konusu sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler 'MSÜ tercih sonuçlarına' çevrildi. Yapılan değerlendirmenin ardından, Milli Savunma Üniversitesi tercihlerini daha önceden gerçekleştiren adaylar, MSÜ 2020 yerleştirme sonuçlarını ise ilerleyen günlerde öğrenebilecekler. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

2.07.2020Gündem
2020 MSÜ sonuçları açıklandı - MSÜ baraj puanı kaç İşte ÖSYM 2020 MSÜ sınavları sonuçları ekranı

2020 MSÜ sonuçları açıklandı - MSÜ baraj puanı kaç? İşte ÖSYM 2020 MSÜ sınavları sonuçları ekranı

'2020 MSÜ sınav sonuçları' beklenen tarihten daha önce açıklandı. Takvime göre, 14 Haziran'da 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla gerçekleşen MSÜ sınav sonuçlarının 7 Temmuz'da açıklanması bekleniyordu. MSÜ sonuçlarının açıklanması ardından gündeme gelen bir diğer konusu da MSÜ baraj puanı oldu. Peki, MSÜ baraj puanı kaç? İşte, ÖSYM 2020 MSÜ sınavları sonuçları ekranı ve baraj puanıyla ilgili bilgiler...

2.07.2020Gündem
MSÜ sonuçları açıklandı

MSÜ sonuçları açıklandı

ÖSYM, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) sonuçlarını açıkladı. Adaylar sonuçlarını, https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

2.07.2020Eğitim
Son dakika haberi: ÖSYM duyurdu MSÜ sonuçları açıklandı

Son dakika haberi: ÖSYM duyurdu! MSÜ sonuçları açıklandı

Son dakika haberi... ÖSYM, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) sonuçlarını, https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıkladı.

2.07.2020Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

Milli Savunma Üniversitesi'nin (MSÜ) bünyesinde eğitim almak isteyen vatandaşların beklediği 2020 MSÜ sınav sonuçları, araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Sonuçların durumuna göre Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri bünyesinde görev alacak olan vatandaşlar, ÖSYM'nin açıklanmasına odaklandı. Peki, 2020 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.06.2020Gündem
YKS TYT 2020 soruları zor muydu kolay mıydı İşte uzmanların TYTde soruları hakkındaki yorumları

YKS TYT 2020 soruları zor muydu kolay mıydı? İşte uzmanların TYT'de soruları hakkındaki yorumları

YKS'nin ilk oturumu olan TYT'de adaylara toplam 120 soru yöneltildi ve 165 dakika süre verildi. Sınav sonrasında bazı adaylar Türkçe sorularının uzun olduğunu, bazıları ise matematikte zorlandıklarını söyleseler de genel görüş soruların kolay olduğu doğrultusundaydı. Peki eğitim uzmanları ne diyor. TYT'de sorulan 120 soruyu inceleyen eğitim uzmanlarının değerlendirmeleri şöyle:

27.06.2020Eğitim
MSÜ tercih yapma ekranı 2020: MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ tercih yapma ekranı 2020: MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı'nca 1 Haziran'da başlatılan MSÜ tercih işlemleri 26 Haziran Cuma günü sona erecek. Adaylar MSÜ tercih işlemleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapacak. 451 bin 272 adayın katılımıyla yapılan 2020-MSÜ sınavı sonuçları ise ÖSYM'nin yaptığı duyurunun ardından erişime açılacak. İşte, MSÜ tercih ekranı ve MSÜ sınavına dair ayrıntılar.

25.06.2020Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM MSÜ 2020 sınav sonucu tarihini duyurdu

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM MSÜ 2020 sınav sonucu tarihini duyurdu

MSÜ sınav sonuçları, söz konusu sınavın geride kalmasının ardından adayların yoğunlaştığı konulardan oldu. 2020-MSÜ sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından erişime açılacak. Adaylar MSÜ sonuçlarına, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecekler. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin duyurduğu MSÜ 2020 sınav sonucu tarihi.

24.06.2020Gündem
MSÜ tercihleri nasıl yapılacak 2020 MSÜ tercihleri ne zamana kadar yapılacak

MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? 2020 MSÜ tercihleri ne zamana kadar yapılacak?

MSÜ tercihleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı için düzenlenen merkezi sınav bu yıl 14 Haziran'da gerçekleştirildi.  27-28 Haziran'da yapılan YKS ve MSÜ  sınavının ortalamasıyla sonraki aşamaya geçecek olan öğrenciler, tercih işlemlerini yapabilecekler. Peki MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

23.06.2020Eğitim
MSÜ askeri öğrenci aday tercih işlemleri, 26 Haziranda sona erecek

MSÜ askeri öğrenci aday tercih işlemleri, 26 Haziran'da sona erecek

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday tercih işlemlerinin 26 Haziran'da sona ereceğini duyurdu.

22.06.2020Gündem
Böbrek taşını erittiği ileri sürülen su için uyarı

Böbrek taşını erittiği ileri sürülen su için uyarı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, böbrek taşını erittiği ileri sürülen ve analiz sonuçları henüz çıkmayan suyun çok tüketilmesi halinde insanları sağlığından edebileceğini ifade etti.

22.06.2020Haber
Böbrek taşını erittiği iddia ediliyor Uzmanlar uyardı: Dikkat

Böbrek taşını erittiği iddia ediliyor! Uzmanlar uyardı: Dikkat!

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, böbrek taşını erittiği ileri sürülen ve analiz sonuçları henüz çıkmayan suyun çok tüketilmesi halinde insanları sağlığından edebileceğini ifade etti.

22.06.2020Gündem
Korona sınavından öğrenciler geçti, veliler çaktı

Korona sınavından öğrenciler geçti, veliler çaktı

Dün yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) öğrenciler maskelerini takıp salonlara sosyal mesafeye uyarak girdi, sınıflarda mesafeli oturdu. Ancak okul bahçelerine alınmayan veliler, dışarıda beklerken sosyal mesafeyi unuttu.

21.06.2020Gündem
2020 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

2020 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

Milli Savunma Üniversitesi (2020-MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın tamamlanmasının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) 2019-2020 eğitim öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesi'ne alınacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla yapılan sınavın sonuç tarihi sorgulanıyor. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı’dan MSÜ açıklaması

Sağlık Bakanlığı’dan MSÜ açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Haziran’da yapılan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında 400 öğrenciye hastalık bulaştığı ve öğrencilerin karantinaya alındığı haberinin doğru olmadığını söyledi.

20.06.2020Eğitim
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Kocadan MSÜ sınavı ile ilgili flaş açıklama

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca'dan MSÜ sınavı ile ilgili flaş açıklama

Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "MSÜ sınavında 400 öğrenciye hastalık bulaştığı ve öğrencilerin karantinaya alındığı haberi gerçek dışıdır." dedi.

20.06.2020Gündem
MSBden o iddialara cevap: Gerçeği yansıtmamaktadır

MSB'den o iddialara cevap: Gerçeği yansıtmamaktadır

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında bazı öğrencilere 'koronavirüs' bulaştı iddialarına ilişkin, "Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığı'nın ilgili birimleri ile yapılan koordinede medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı, sadece Kocaeli ilinde COVID-19 hastası bir öğrencinin sınava girdiğinin tespit edildiği, akabinde aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 gözetmene test yapıldığı ve tamamının sonuçlarının negatif çıktığı öğrenilmiştir" açıklamasını yaptı.

19.06.2020Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanıyor

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları için gözler ÖSYM’nin resmi internet sitesine çevrildi. 400 bin civarı öğrencinin katılım sağladığı MSÜ için sonuçlar, herhangi bir aksilik olmadığı taktirde ÖSYM’nin belirlediği gün erişime açılacak. Sonuçların ardından ikinci aşama için bazı hazırlıklara başlayacak olan öğrenciler, YKS sonuçları ile birlikte değerlendirmelerini gerçekleştirecek. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.06.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Bu manevrayı sadece SOLOTÜRK yapıyor

Çelik kanatlarıyla mavilikleri yaran, özgürlüğün sesini kulaklarımızda çınlatan, Türk Hava Kuvvetleri’nin göz bebeği SOLOTÜRK F-16 gösteri ekibi, yaptıkları yurt içi ve yurt dışı gösterilerle bizleri hayran bırakırken aldıkları uluslararası ödüllerle de gururlandırıyor. Ayrıca pilotlar bu eşsiz gösterileri, çok zor irtifa ve hızlarda gerçekleştirirken 9 G’ye kadar basınca maruz kalabiliyorlar. Bu manevralardan bazılarını dünyada sadece onlar yapabiliyor. Ekip 2021 yılında da kuruluşunun onuncu yılını kutlamaya hazırlanıyor.

13.11.2020