EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mozaik

Mozaik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mozaik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.297 Mozaik haberi bulunmuştur.

Mozaik Haberleri

Haftanın tek yeni filmi Şellale

Haftanın tek yeni filmi Şellale

Haftanın tek yeni filmi Şellale bugün gösterime girdi. Semir Aslanyürek'in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, Türkiye'in yakın tarihinden insan manzaraları sunuyor.

16.11.2001Gündem
Şellale

Şellale

21.11.2001Gündem
Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Mozaik Yayınları tarafından yayımlanan ‘El ve Yüz Çizgilerinizle Geleceğinizi Okuyun’ adlı kitaba göre, tırnaklar kişinin karakterine dair ipuçları taşıyor.

21.11.2001Kelebek
Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Tırnaklarınız kişiliğinizin aynası

Mozaik Yayınları tarafından yayımlanan ‘El ve Yüz Çizgilerinizle Geleceğinizi Okuyun’ adlı kitapta, insanın tırnaklarından karakterine dair ipuçları elde edilebileceği belirtildi. Buna göre, beyaz tırnak bencilliğin, pembe tırnak sıhhatin, gri tırnak öfkenin izini taşıyor.

21.11.2001Kelebek
Mozaik atışması

Mozaik atışması

TBMM Genel Kurulu, dünkü bütçe görüşmelerinde ‘Türk-İslam sentezi’ tartışmalarına sahne oldu. DSP Sivas Milletvekili Cengiz Güleç‘in Türk-İslam Sentezi’ni eleştirerek, Türkiye'de kültür mozaiğinden söz etmesine, MHP Bitlis Milletvekili İbrahim Halil Oral tepki gösterdi.

11.12.2001Gündem
Başkanın moda fotoğrafları

Başkanın moda fotoğrafları

Beşiktaş'ın genç başkanı Serdar Bilgili, Amerika'da fotoğraf eğitimi gören, yurtiçinde ve dışında fotoğraf sergisi açan iyi bir fotoğrafçı.

4.01.2002Gündem
Başkanın moda fotoğrafları

Başkanın moda fotoğrafları

Beşiktaş'ın genç başkanı Serdar Bilgili, Amerika'da fotoğraf eğitimi gören, yurtiçinde ve dışında fotoğraf sergisi açan iyi bir fotoğrafçı.

5.01.2002Gündem
Sayın Büyükelçi Zeugmaya davetlisiniz

Sayın Büyükelçi Zeugma'ya davetlisiniz

Kültür Bakanlığı, Türkiye'nin Zeugma Antik Kenti, Sinop Kalesi ve İznik'teki tarihi eserleri korumadığını öne süren Suudi Büyükelçisi Muhammed El Bassam'a gereken cevabı verdi.

17.01.2002Gündem
Tarihimiz hâlâ yurt dışında

Tarihimiz hâlâ yurt dışında

Yurt dışına kaçırılan eserlerin geri alınması için sürdürülen mücadeleye rağmen, yurt dışındaki müzelerde halen Anadolu'dan götürülen çok sayıda tarihi eser bulunuyor.

3.02.2002Gündem
Hırsızlar, antik Roma kenti buldu

Hırsızlar, antik Roma kenti buldu

Tarihi eser kaçakçıları, Manisa'da Roma ve Bizans dönemlerine ait bir antik kent ortaya çıkardı. Kentin varlığı, kaçakçıların peşine düşen jandarmanın operasyonuyla öğrenildi.

4.03.2002Gündem
Dünya Uzay Partisi Türkiyede

Dünya Uzay Partisi Türkiye'de

İnsanoğlu uzaya ilk adımını 12 Nisan 1961'de atmış, 27 yaşındaki kozmonot Yuri Gagarin de uzaya giden ilk insan ünvanını alarak tarihe geçmişti. Uluslararası Uzay Üniversitesi'nden bir grup gencin öncülüğünde bu özel günü kutlamak için dünya çapında uzay partileri düzenleniyor. Türkiye de, "Yuri Gecesi" adlı partilerin düzenlendiği 90 ülke arasında yer alıyor.

5.04.2002Gündem
Kızkalesinde iki iskelet daha

Kızkalesi'nde iki iskelet daha

İçel'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Kızkalesi Beldesi'nde, geçen yıl ekim ayında 22 iskeletin bulunduğu Kızkalesi'ndeki kazı çalışmalarına, elektirik döşenirken 2 iskelet daha bulunması üzerine yeniden başlandı.

9.05.2002Gündem
Emlak Konuttan, 200 milyon dolarlık satış

Emlak Konut'tan, 200 milyon dolarlık satış

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Emlak Konut A.Ş'nin ortaklaşa yaptığı İstanbul'da Bahçeşehir, Ataşehir, Sinanoba, Mimaroba, Bizimkent, Sarıyer Koru Evleri; Ankara'da Bilkent, Ümitkent, Elvankent; İzmir'de Mavişehir, Çerkezköy ve Kocaeli'de Gebze Mutlukent konutları dünden itibaren satışa sunuldu.

15.05.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Nasılsa kimse ilgilenmeyecek ama..

GEÇEN gün sabah saat 9.00'da genel yayın yönetmenini evinden aradım.

18.11.2001

Aptala malum olurmuş (Bana da oluyor)

DÜN Bin Ladin'i büyük ihtimalle arkadaşlarından bir tanesinin satıp ihbar edeceğini; çünkü başına 25 milyon dolarlık ödül konulduğunu yazmıştım.

20.11.2001

İthal malı tekkeler

Bugün çok yanlış olarak 'hoşgörü' kavramıyla açıklanmasına çalışılan eski İstanbul'un milliyetler mozaiği aslında imparatorluk sisteminin gereğiydi.

3.12.2001

Dante'nin cehenneminden Eskişehir cennetine

ÜÇÜNCÜ kez Eskişehir'deyim. İlk kez tahminen 40 yıl önce bu şehre gelmiştim.

7.12.2001

Elçi Pearson'a Konukoğlu'nun uçağı

BAŞBAKAN Bülent Ecevit'in Ocak ayı ortasında yapacağı gezinin hazırlıkları için halen ABD'de olan Büyükelçi Robert W. Pearson geçenlerde Gaziantep'teydi.

28.12.2001

Kalemizi kim yıktıysa...

DOĞRUSUNU isterseniz bizim Osmanlı mirası kalemizi yıkan Suudi Arabistan yönetimine çok kızdım.

12.01.2002

El kesesinden saltanat sürmek olmaz

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerinin gelirlerinin engellenmesine karşı tepkisini bizi de telefonla arayarak sürdürdü.

17.01.2002

Bundan sonra olmayacağım

Gürtuna, bağımsız kalacağını söylüyor ve...

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ile söyleşimize devam ediyoruz.

19.01.2002

Bir solukta Kilikia

Şimdi rağbet kültür turlarında. Gezginler bilinen rotaların yerine kültür, tarih, lezzet içeren yeni rotalar arıyorlar. Geçen hafta böyle bir tura katıldım ve Kilikia bölgesinde tarih ve yemek fırtınasına tutuldum.

9.02.2002

A380 krizi yendi

Havacılık dünyasını sarsan krize rağmen Airbus Endüstri dünyanın büyük yolcu uçağı olacak A380 imalatını hiç durdurmadı.

9.02.2002

Babil Kulesi'nden portreler

FOTO muhabiri (onu kızdırmak için fotoğraf sanatçısı diye yazacaktım ama gönlüm razı olmadı) Ara Güler, bugünün Beyoğlu'sunu ne güzel gözlemlemiş:

23.02.2002

Firavunun grevci işçileri

DİYELİM ki, Mısır'a gittiniz....

Giza'da Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini gezdiniz.

4.05.2002

Kültür Bakanı müzelerin ziyaret saatini uzattı

KÜLTÜR Bakanı İstemihan Talay, turizm mevsiminin başlaması nedeniyle, 10 müzenin ziyaret saatini uzattı. Yeni uygulama başladı.

9.05.2002