EKSTRA
MENÜ

Motor

Motor ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Motor haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.694 Motor haberi bulunmuştur.

Bir enerji formunu (elektrik, kimyasal enerji...benzin, tiner, LPG vb.) mekanik enerjiye çeviren makine'ye Motor denir. Motorlar kuvvet makineleridir.

Motor Haberleri

Matrah Artırımı Nedir Ve Neden Yapılır

Matrah Artırımı Nedir Ve Neden Yapılır?

Matrah, devlete ödenecek olan verginin miktarını belirlemek için baz alınan değere verilen isimdir. Bir kazancın vergi miktarını belirlemek için temel alınan ve giderler kazançtan çıkarıldıktan sonra geriye kalan kısma verilen isimdir. Matrah artırımı nedir ve neden yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Atatürk Havalimanında panik anları Acil iniş yaptı

Atatürk Havalimanı'nda panik anları! Acil iniş yaptı

Antalya - İstanbul seferini yapan TC-KLC kuyruk tescilli Learjet 60 tipi iş jeti, "motor yangını ikazı" nedeniyle, Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. İtfaiye ekipleri acil iniş yapan uçak için hazır bekletilirken, pist ortasında duran uçağın yolcuları tahliye edildi. Yapılan incelemede motorda bir yangın izine rastlanmazken uçak hangara çekildi. Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı'nın pisti kısa bir süreliğine kapalı kalırken, aynı dakikalarda iniş hazırlığındaki bir başka uçak ise İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi.

13.05.2021Gündem
İstanbulda trafikte 10 kara nokta Sürücülere uyarılar geldi

İstanbul'da trafikte 10 kara nokta! Sürücülere uyarılar geldi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentteki ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeleri inceleyerek 10 kara nokta belirledi. 2020'de trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı nokta ise 33 kaza sayısı ile Haliç Köprü giriş çıkışları olarak tespit edildi. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını, özellikle de araçta bulunanların emniyet kemerlerini takmaları gerektiğini belirtti.

13.05.2021Gündem
Almanyada enflasyon oranları yükselişe geçti

Almanya'da enflasyon oranları yükselişe geçti

Almanya'da martta yüzde 1,7 olan yıllık enflasyon, yüksek yakıt fiyatlarının etkisiyle nisanda yüzde 2'ye çıktı.

12.05.2021Ekonomi
SK Gaming, German Amigos takımını alabilir

SK Gaming, German Amigos takımını alabilir

Alman organizasyonun paylaştığı dört saniyelik videonun oyuncudan ve takımdan aldığı etkileşim dikkat çekti.

11.05.2021eSpor
Reef coin nedir, ne zaman çıktı

Reef coin nedir, ne zaman çıktı?

Reef coin nedir sorusu, fiyat artışı göstermesi dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Reef Finance, entegre edilebilecek tüm DeFi protokolleri için çok zincirli bir akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcısıdır. Reef Finance, perakende yatırımcılara düşük bir teknik giriş engeli ile DeFi ortamına erişim sağlarken aynı zamanda kullanıcıların risk seviyelerine göre karar verme sürecini geliştirir. İşte, Reef coin hakkında detaylı bilgiler

11.05.2021Ekonomi
Robotik Kodlama Nedir Ve Nasıl Yapılır

Robotik Kodlama Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Robotik kodlama günümüzde oldukça önemlidir. Özellikle yeni nesil tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Robotik kodlama ilgi duyan herkes tarafından rahatlıkla öğrenilebilen bir sitemdir. Robotik kodlama nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Marşpiyel Nedir Ve Ne İşe Yarar Marşpiyel Nerede Bulunur

Marşpiyel Nedir Ve Ne İşe Yarar? Marşpiyel Nerede Bulunur

Marşpiyel kelimesi ilk kez duyanlar için kulağa oldukça garip gelebilir. Marşpiyel anlam olarak araba parçasıdır. Üstelik her arabaya binip indiğinizde çok rahat görebileceğiniz bir parçadır. Şimdi; Marşpiyel nedir ve ne işe yarar? Marşpiyel nerede bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
Kompresör Nedir Ve Ne İşe Yarar Kompresör Çeşitleri Hakkında Bilgi

Kompresör Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kompresör Çeşitleri Hakkında Bilgi

Kompresör, atmosferden almış olduğu havayı sıkıştırarak hidrolik ihtiyaçların karşılanmasında kullanmak için depolayan makineye verilen isimdir. Elektrik motor gücünü kullanarak atmosferdeki havayı vakumlayarak çalışan kompresörler, içine çektiği havayı yüksek oranda tüpün içinde sıkıştırır. Kompresör nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
TEM Otoyolunda geri giden yolcu otobüsü böyle görüntülendi

TEM Otoyolu'nda geri giden yolcu otobüsü böyle görüntülendi

TEM Otoyolu'nda sapağı kaçıran yolcu otobüsü şoförü, emniyet şeridinden geri geri giderek faciaya davetiye çıkardı. O anlar yolun karşısındaki bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

10.05.2021Haber
FSMde motor kazası 22 yaşındaki Ebubekir Sözcü hayatını kaybetti

FSM'de motor kazası! 22 yaşındaki Ebubekir Sözcü hayatını kaybetti

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde motosikletin ön tekerini kaldırarak gitmeye çalıştığı sırada kaza yapan motosiklet sürücüsü Ebubekir Sözcü (22) hayatını kaybetti. Sözcü'nün motosikletle tek teker üzerinde ilerlediği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Sözcü, motosikletin ön tekerleğini kaldırarak, trafikte tehlikeli şekilde ilerliyor.

10.05.2021Haber
Dizel otomobilin tahtı sallanıyor

Dizel otomobilin tahtı sallanıyor

Nisan sonu itibarıyla Türkiye otomobil pazarı motor tipine göre değerlendirildiğinde, dünya genelinde artık yavaş yavaş üretimi azaltılan ve ileride üretimi tamamen durdurulması planlanan dizel motorlu otomobil satışlarının gerilemesi dikkati çekti. Dizel motorlu otomobil satışları bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 10,3 düşerken, elektrikli ve hibrit otomobil satışları yüzde 200'ün üzerinde artış kaydetti .

10.05.2021Ekonomi
Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Cardiff Üniversitesi’nde Barbie öncülüğünde oyuncak bebekle oynamanın faydaları üzerine bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Barbie gibi oyuncak bebeklerle oynamanın empati ve sosyal becerileri besleyerek, çocukları geleceğe hazırlamada büyük faydalar sağladığı sonucuna varıldı. Bu projenin detaylarını konuşmak üzere Barbie Oyunun Faydaları Projesi Türkiye Sözcüsü Klinik Psikolog ve Oyun Terapisti İrem Polat ile bir araya geldik ve kendisine sorularımızı yönelttik.

İki teker mi dört teker mi

İki teker mi dört teker mi?

Koronavirüs sürecinin başlangıcından bu yana ulaşımda tercih toplu taşımadan bireysel taşıta kaydı. Tüketici, otomobil ve motosiklete yönelirken bisiklet de hem ulaşımda hem de spor amaçlı yükselen değer haline geldi. Satın alma ve kullanım maliyetleri, ulaşımda zaman hesabı, tüketim ve emisyon değerleri açısından iki tekerlek ve dört tekerlek karşılaştırması yaptık.

10.05.2021Ekonomi
Elon Muskın açıklamaları hayal kırıklığına uğrattı Dogecoin çakıldı...

Elon Musk'ın açıklamaları hayal kırıklığına uğrattı! Dogecoin çakıldı...

Dünden beri tüm dünyada kripto para birimlerinden Dogecoin'deki gelişmeler takip ediliyordu. Çünkü Tesla'nın sahibi kendini Dogefather olarak ilan eden Elon Musk'ın açıklamaları rekor üstüne rekor kıran Dogecoin için belirleyici olacaktı. Ancak açıklamalar sonrası Dogecoin'deki aşağı yönlü hareket hayal kırıklığına uğrattı.

9.05.2021Ekonomi
İkinci elde satış da fiyat da düştü

İkinci elde satış da fiyat da düştü

Nisan ayında Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, bir önceki aya kıyasla yüzde 22 azalışla 142 bin 688 olurken, araç fiyatları yüzde 2,3 düştü - Nisanda online pazarda en fazla dizel otomobiller tercih edildi.

8.05.2021Ekonomi
Galeri değil Emniyet otoparkı

Galeri değil Emniyet otoparkı

Ele geçirilen lüks araçlar Emniyet’in avlusunda sergilendi. Lüks otomobil ve cip galerisini anımsatan sergideki araçlar daha sonra yediemin deposuna teslim edildi.

8.05.2021Gündem
Bodrumda eski milletvekilinin kullandığı cipte çıkan yangın söndürüldü

Bodrum'da eski milletvekilinin kullandığı cipte çıkan yangın söndürüldü

Bodrum'a doğru seyahat eden eski milletvekili Süleyman Bölünmez'in kontrolündeki cip aniden yanmaya başladı. Bölünmez, aracı kenara çektikten sonra uzaklaştı ve bölgeye gelen itfaiye aracı söndürdü.

7.05.2021Haber
Bodrumda eski milletvekilinin cipi yandı

Bodrum'da eski milletvekilinin cipi yandı

Bodrum'a doğru seyahat eden eski milletvekili Süleyman Bölünmez'in kontrolündeki cip aniden yanmaya başladı. Bölünmez, aracı kenara çektikten sonra uzaklaştı ve bölgeye gelen itfaiye aracı söndürdü.

7.05.2021Gündem
IMF Başkanı Georgieva: Yükselen faiz oranlarına hazırlanmamız gerekiyor

IMF Başkanı Georgieva: Yükselen faiz oranlarına hazırlanmamız gerekiyor

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, pandemi sürecinde dağıtılan paraların geri toplanması için yüksek faiz oranlarına hazır olunması gerektiğini söyledi.

7.05.2021Ekonomi
Eski milletvekili Süleyman Bölünmezin aracı alev aldı

Eski milletvekili Süleyman Bölünmez'in aracı alev aldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, eski Mardin milletvekili Süleyman Bölünmez'in kullandığı cipte çıkan yangın söndürüldü.

7.05.2021Gündem
Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 57,3 milyar TL konsolide gelir elde etti, 2,6 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi

Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 57,3 milyar TL konsolide gelir elde etti, 2,6 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu: “pandemi ile mücadelede bir yılı geride bırakırken, salgının küresel çaptaki etkilerini birçok alanda hissetmeye devam ediyoruz. içinde bulunduğumuz bu zorlu sürece rağmen 2021’in ilk çeyreğinde başarılı sonuçlar elde ettik. Yatırımlarımızı aralıksız sürdürerek, 2,6 milyar TL’lik kombine yatırım gerçekleştirdik. Böylece son 5 yılda yaptığımız toplam yatırım 43,3 milyar TL’ye ulaştı. Koç Topluluğu olarak çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleri, çevik yönetim anlayışımız, sağlam bilançomuz, dengeli portföy yapımız, kuvvetli bayi teşkilatımız, esnek tedarik zincirimiz, dijital yetkinliklerimiz ve çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim performansımızla üretmeye ve değer yaratmaya devam ediyoruz.”

6.05.2021Ekonomi
Bağcılarda otomobil bariyerlere çarptı: İki kişi yaralandı

Bağcılar'da otomobil bariyerlere çarptı: İki kişi yaralandı

İstanbul Bağcılar'da virajı dönerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, bariyerlere çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza anı saniye saniye görüntülendi. Görgü tanığı Mehmet Bilgin, "Çok süratli geldiler. Kendileri araçtan sürünerek çıktılar. İlk müdahaleyi yoldan geçen 2 doktor yaptı'' dedi.

6.05.2021Gündem
Bağcılarda feci kaza saniye saniye görüntülendi, 2 kişi yaralandı Araçtan sürünerek çıktılar

Bağcılar'da feci kaza saniye saniye görüntülendi, 2 kişi yaralandı! 'Araçtan sürünerek çıktılar'

İstanbul Bağcılar'da virajı dönerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, bariyerlere çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Kaza anı saniye saniye görüntülendi. Görgü tanığı Mehmet Bilgin, "Çok süratli geldiler. Kendileri araçtan sürünerek çıktılar. İlk müdahaleyi yoldan geçen 2 doktor yaptı'' dedi.

6.05.2021Gündem
Bağcılarda viraja hızla giren otomobil bariyere çarptı; kaza anı kamerada

Bağcılar'da viraja hızla giren otomobil bariyere çarptı; kaza anı kamerada

BAĞCILAR'da virajı dönerken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, bariyerlere çarptı. Kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi yoldan geçen sağlık görevlisi 2 kadın yaptı. Kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

6.05.2021Haber
Otomobil satışlarında SUV, sedan kasanın tahtını sallıyor

Otomobil satışlarında SUV, sedan kasanın tahtını sallıyor

Türkiye otomobil pazarında geçen yılın ilk 4 ayında yüzde 45,3 olan sedan otomobillerin payı, 2021'in aynı döneminde yüzde 40,9'a gerilerken, SUV'un payı yüzde 29,7'den yüzde 34,1'e yükseldi.

6.05.2021Ekonomi
Motosikletli kuryeden tehlikeye davetiye

Motosikletli kuryeden tehlikeye davetiye

BAYRAMPAŞA O-3 bağlantı yolunda seyir halindeki motosikletli kurye, trafikte yaptığı hareketlerle hem kendi canını hem de diğer sürücüleri tehlikeye attı. Bir ayağını motosikletin gidon kısmına koyan kurye, cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

6.05.2021Haber
Proforma Fatura Nedir Ve Nasıl Kesilir Proforma Fatura Nasıl Düzenlenir

Proforma Fatura Nedir Ve Nasıl Kesilir? Proforma Fatura Nasıl Düzenlenir

Bireyler yüklü miktarlarda mal aldıklarında bu malın ödemesini anında karşı tarafa yapamayabilir. Böyle durumlarda şirketler bireylere proforma fatura kesme ihtiyacı duyar. Birçok insan proforma faturanın gerekli olduğu durumları tam olarak bilmeyebilir. Bu konuda bilinçli olmak yapılan alışverişlerin sağlıklı yürütülmesi için önem arz etmektedir. Bu amaçla proforma faturanın ne olduğu, nasıl kesildiği, hangi alanda kullanıldığı ve nasıl düzenlendiği konularına dair detayları derledik.

5.05.2021Kobi
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir paylaştı Tank motoru BATU ateşlendi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir paylaştı! Tank motoru BATU ateşlendi

Tank, muhtelif zırhlı araç ve makinalar için kullanılacak olan BATU'nun ilk ateşlemesi gerçekleşti. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, motorun 1500 beygir güç ürettiğini söyledi.

5.05.2021Haber
Tank motoru BATU ateşlendi 1500 beygir güç üretiyor

Tank motoru BATU ateşlendi! 1500 beygir güç üretiyor

Tank, muhtelif zırhlı araç ve makinalar için kullanılacak olan BATU'nun ilk ateşlemesi gerçekleşti. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, motorun 1500 beygir güç ürettiğini söyledi.

5.05.2021Ekonomi
Otomobil ve hafif ticari araç satışları nisanda yüzde 132,4 arttı

Otomobil ve hafif ticari araç satışları nisanda yüzde 132,4 arttı

Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre nisan ayında 61 bin 488 otomobil ve hafif ticari araç satışı yapıldı. Yılın ilk 4 ayında otomobil pazarı yüzde 68,7, hafif ticari araç pazarı yüzde 88,1 büyüdü.

4.05.2021Ekonomi
Gemi ve yat sektörü nisanda ihracatını yaklaşık 3 kat artırdı

Gemi ve yat sektörü nisanda ihracatını yaklaşık 3 kat artırdı

Türkiye’nin nisan ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 109 artışla 18 milyar 776 milyon dolar olarak gerçekleşirken, 74 ülkeye 109 milyon 912 bin dolar değerinde ihracat yapan gemi ve yat, otomotiv endüstrisi ve halı sektörleri ile birlikte dış satımını en çok artıran sektörlerden oldu.

4.05.2021Ekonomi
Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar? Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork, motorun dönme kuvvetini aracın tekerleklerini itme kuvvetine dönüştürülmesini sağlar. Kısaca tork, anlam olarak döndürme kuvveti anlamına gelir. Tork, aracın motorunda bulunan krank milinin, 1 dakika içinde yaptığı dönüş sayısını ifade eder. Dönüşün az ya da çok olması da aracın hızını ve de çekiş gücünü belirler. Tork nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
Esp Nedir Arabada Esp Ne İşe Yarar Ve Nasıl Çalışır

Esp Nedir? Arabada Esp Ne İşe Yarar Ve Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesiyle araçlarda kullanılan birçok yeni özellik bulunuyor. Bu özelliklerden birisi olan ESP, herkesin merak ettiği bir özelliktir. Ne işe yaradığı ve araçlarda neden kullanıldığı merak edilerek araştırılan bir konudur. ESP nedir? Arabada ESP ne işe yarar ve nasıl çalışır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Bilgisayar teknolojilerinin öne çıktığı zamanımızda oldukça önemli öğelerin başında yazılımlar gelmektedir. Özellikle bilgisayar ve benzeri cihazların kullanımında yazılımlar hayati niteliktedir. Sizin için Yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir? Yazılım nasıl yapılır kodlama hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Emg Nedir Ve Nasıl Çekilir Emg Neden Çekilir Ve Ne İşe Yarar

Emg Nedir Ve Nasıl Çekilir? Emg Neden Çekilir Ve Ne İşe Yarar

Teknolojinin günden güne gelişmesi ile artık çeşitli hastalıkları teşhis etmek için daha iyi yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemlerden birisi olan EMG kas ve sinir gibi vücutta yer olan birimlerde var olan sorunları en etkili şekilde tespit ediyor. EMG nedir, nasıl çekilir ve ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

3.05.2021Sağlık
Dopamin Nedir Ve Ne İşe Yarar Dopamin Eksikliği Ne Gibi Sorunlar Oluşturur

Dopamin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Dopamin Eksikliği Ne Gibi Sorunlar Oluşturur

Dopamin, insan vücudunda doğal bir şekilde varlık durumu söz konusu olan kimyasal bir madde olmakla birlikte vücuttan beyne sinyaller iletmek yönünde görev üstlenmektedir. Bu bakımdan vücutta varlığı önem taşımaktadır. Sizin için Dopamin nedir ve ne işe yarar? Dopamin eksikliği ne gibi sorunlar oluşturur tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Sağlık
Bursada 90 bin TLye modifiye ettiği otomobiliyle 2nci kez ceza yedi

Bursa'da 90 bin TL'ye modifiye ettiği otomobiliyle 2'nci kez ceza yedi

Bursa'da polis ekiplerince düzenlenen dron destekli asayiş uygulamasında, 12 bin TL’ye aldığı otomobilinin teknik özelliklerinde 90 bin TL harcayarak değişiklik yapan Ali Rıza Altunbay'a (25), izinsiz değişiklikler ve arka plakasını söktüğü için 696 lira ceza uygulandı. Otomobili daha önce aynı nedenle trafikten men edilen Altunbay, basın mensuplarına, modifiye tutkusundan vazgeçmeyeceğini belirterek, "Biz hastasıyız bunun, başka hevesimiz yok. Yaptıklarımızın bedelini ödüyoruz" dedi

3.05.2021Haber
90 bin TLye modifiye etti, ikinci kez ceza yedi: Hastasıyız bunun

90 bin TL'ye modifiye etti, ikinci kez ceza yedi: Hastasıyız bunun

Bursa'da polis ekiplerince düzenlenen dron destekli asayiş uygulamasında, 12 bin TL’ye aldığı otomobilinin teknik özelliklerinde 90 bin TL harcayarak değişiklik yapan Ali Rıza Altunbay'a (25), izinsiz değişiklikler ve arka plakasını söktüğü için 696 lira ceza uygulandı. Otomobili daha önce aynı nedenle trafikten men edilen Altunbay, basın mensuplarına, modifiye tutkusundan vazgeçmeyeceğini belirterek, "Biz hastasıyız bunun, başka hevesimiz yok. Yaptıklarımızın bedelini ödüyoruz" dedi

3.05.2021Gündem
Otomotiv 2020’yi geride bırakacak

Otomotiv 2020’yi geride bırakacak

Krizlerle boğuşan otomotiv sektöründe beklenen düzeye ulaşılamasa da dünya çapında 2021 yılına ümitle bakılıyor. TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Son 3 yılda dünya, Avrupa ve ülkemizde üretim daralmış durumda. Bu sene 2020 yılına göre ortalama yüzde 13’lük bir küresel büyüme bekleniyor. Bu da 87.2 milyon adetlik bir üretime tekabül ediyor” dedi.

3.05.2021Ekonomi
Uzmanlığı olan bütün kadınlar davetlimiz

Uzmanlığı olan bütün kadınlar davetlimiz!

Kadınlar gazete ve televizyon haberlerinde, panel ve konferanslarda uzman olarak erkeklere göre çok daha az yer alıyor. ‘Bana Kadınlar Anlatsın’ projesinde hedef, “Vallahi istiyoruz ama kadın uzman bulamıyoruz” diyen medyanın bu ‘bahane’sini ortadan kaldırmak ve bilgisini paylaşmak isteyen kadın uzmanları görünür kılmak.

Otomotivden suni teneffüs

Otomotivden suni teneffüs

Otomotiv sektörü 2019 yılının sonlarından bugüne en zorlu süreçlerden bir tanesinin içerisine girdi.

1.05.2021Ekonomi
Bakan Kasapoğlundan dikkat çeken hakem sözleri Tek sorun onlarmış gibi algı oluşturulması yanlış

Bakan Kasapoğlu'ndan dikkat çeken hakem sözleri! "Tek sorun onlarmış gibi algı oluşturulması yanlış"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yayıncı kuruluş beIN SPORTS'a konuk oldu. Güntekin Onay’ın sunumuyla gerçekleşen programda konuşan Kasapoğlu, “Biz sporu çok geniş bir bakış açısıyla değerlendiriyoruz. Türkiye’nin spor geleceğinde pek çok branşta başarılı bir geleceği görüyoruz. Yüzmeden jimnastiğe, atletizme, tenise, güreşe her alanda sporcularımız bizi gururlandıracaklar buna inanıyoruz" dedi.

30.04.2021Futbol
Esenler TEMde zincirleme kaza: 2 yaralı

Esenler TEM'de zincirleme kaza: 2 yaralı

TEM Otoyolu Tekstilkent yakınlarında 4 aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı.

30.04.2021Haber

Yazar Sonuçları

Havadaki penthouse

Fransız uçak imalatçısı Dassault dünyayı şaşkınlığa uğratan bir sürpriz yaptı. Yeni imalatına başladığı geniş gövdeli 6X uçağını uzatıp menzilini arttırarak bir uçak açıklayacak sanıyordum. Ama birden yep-yeni, görülmemiş genişlikte bir gövde, yüksek hızlı, ultra uzun menzilli bir uçak çıkıverdi ortaya. İçinde duştan mükemmel büyük bir yatağa kadar her şey olan uçak ‘Havadaki penthouse’ sloganı ile tanıtıldı. 2025 yılında müşterilerle buluşacak uçağın fiyatı tahminlere göre 75 milyon dolar civarında olacak.

12.05.2021

Ev işi yaparak hem eğlensin hem öğrensin

Çocuklarına ev işi yaptırmaktan çekinen anne-babalar aslında pek de doğru bir şey yapmıyor. Çünkü uzmanlar çocukların ev işi yapmasının onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını söylüyor.

8.05.2021

Çocuk gelişiminde neler yapılabilir?

Çocuk yanlış bir şey yaptığında hemen ceza mı vereceğiz? Böyle durumlarda ilk önce anne 'ben' dilini kullanacak.

7.05.2021

İlk 'Beyaz Balina' emekli oldu

Airbus’ın fabrikalar ile tedarikçiler arasında dev uçak parçalarını taşıyan uçağının adı Beyaz Balina. İlk yapılan uçak yıllarca yüzlerce uçağın parçasını taşıdı. Ama artık yoruldu ve emekliye ayrıldı. Şişkin gövdeli uçak hacimli parçaları taşımak için zaman zaman Ankara’da TAI tesislerine de geldi. Şimdi o BelugaST emekli, bir kenara itilmedi tabii. Ama ne yapılacağı henüz bilinmiyor.

5.05.2021