MENÜ

Montessori

Montessori ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Montessori haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Montessori haberi bulunmuştur.

Montessori Haberleri

Velilerin kurup yönettiği çocuk evi

Velilerin kurup yönettiği çocuk evi

Küçük Kara Balık, ebeveynlerin el ele vererek kurduğu bir çocuk evi. Burası uyguladığı farklı eğitim sistemiyle dikkat çekiyor. Çocuklar yoga ve çevre gibi branş derslerinin yanı sıra, yeni bir metotla hayata hazırlanıyor

4.03.2011Gündem
Eğitimde 4 altın proje

Eğitimde 4 altın proje

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitimde yeni sezona engelli öğrencileri kucaklayacak, onların toplumla bütünleşmelerini sağlayacak 4 farklı proje ile giriyor.

14.09.2009Ege
A place moms call home

A place moms call home

ISTANBUL - At a new mom and baby center that feels more like a laidback beach house, the two Turkish owners speak native English and help moms of babies under three. Thursday in Nişantaşõ, I’Baby will show the award-winning documentary ’What Babies Want’.

20.02.2009Gündem
Şanlıurfalı çocuklar ‘Montessori’ yöntem

Şanlıurfalı çocuklar ‘Montessori’ yöntem

OKUL öncesi eğitimde 3-6 yaş grubu çocukların bağımsız hareket ederek öz güvenini geliştirip, kişiliğinin sağlamlaştırılması amacıyla dünyanın birçok ülkesinde yoğun şekilde uygulanan Montessori Felsefesi’nin Şanlıurfa’da da uygulanması için ilk adım atıldı.

31.12.2008Gündem
“Bilişimci Martılar” Microsoft’la üçüncü yılında

“Bilişimci Martılar” Microsoft’la üçüncü yılında

Üçüncü yılına giren ve “İmece” ruhunu teknoloji destekli olarak yaşatmak amacıyla tasarlanan “Bilişimci Martılar Projeleri” bu yıl da Microsoft işbirliğiyle Okul öncesi, 1.-3., 4.-5., 6.-8. ve 9.-11. sınıflar, üniversite grupları, STK grupları (TEGV halkaları) ve uluslararası projeler olmak üzere daha kapsamlı olarak gerçekleştirildi.

12.06.2006Gündem
Bu haber çıktı mı, ben görmedim

Bu haber çıktı mı, ben görmedim

Bizim yazı işlerine verdim aşağıdaki haberi ama, galiba kullanmadılar. Başka gazetede de görmedim gibi geldi. Halbuki çarpıcıydı bence... Hindistan’da bir okulda Atatürk Haftası kutlanmış.

29.11.2004Gündem
Niçin Mustafa Kemal

Niçin Mustafa Kemal?

Bir Kıdemli Albaya “Binbaşım” demek ayıptır, ama benim sevgili ‘Komutanım’ hafızamda Efendi Binbaşım olarak yer etmiş, beni affetsin! 1983-84 yılında, Kars’ta, bir ay süresince takım komutanı, on bir ay kadar da Tabur Komutanı’nın yanında S-1 olarak askerlik yaptım. Ve Efendi Binbaşım’ ı çok sevdim... 20 yıl kadar sonra, İstanbul’da buluştuk. Arasıra bir araya geliyor, yine hayattan, yine memleket meselelerinden bahsediyoruz. Bugün 10 Kasım, Efendi Abim (iznim var artık böyle demeye) bana bir Atatürk yazısı göndermiş...

10.11.2004Gündem
Okul seçerken dikkat

Okul seçerken dikkat!

Okul seçimi için yapılacak ön inceleme gezisi çocuk yanınızda olmadan gerçekleştirilmelidir. İlginç bir oyuncak uygun olmayan okulu seçmenize neden olabileceği gibi, aslında çok yeterli bir okul “o gün” ve “o an” için yaşanan olumsuz bir olay nedeni ile çocuğun ürkmesine yol açabilir. Dikkatinizi yetkili kişiyle yapacağınız görüşmeye ve duyularınızla hissedeceklerinize yoğunlaştırmanız da ayrıca önemlidir. Aşağıda verilen ölçütler size yol gösterebilir.

13.09.2004Eğitim
Yaşam boyu eğitim okulları

Yaşam boyu eğitim okulları

Türkiye ve dünyada eğitimde alternatif uygulamalara yönelmeler artıyor. ABD'de aile içi ve okuldaki şiddetin yoğun olarak yaşandığı mahallelerde sorunların çözümü için High/Scope okulları açılıdı, Türkiye'de görsel ve işitsel bakımdan daha kaliteli bir eğitimi amaçlayan Müfredat Laboratuvar Okulları'nın sayısı artırıldı. Dünyada ve Türkiye'de bireysel ve toplumsal iyileşmeye doğru bir adım olarak nitelendirilen 'alternatif eğitim' yaklaşımlarından birkaçı 'Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi'nin 'Mart-Nisan' sayısında ele alındı.

16.03.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Benim param, çocuğumun parasıdır

Geçenlerde gazetelerde bir haber vardı. Seyretmekten, dinlemekten büyük zevk aldığımız tecrübeli ve dediğine inandığımız oyunculardan biri olan Sean Connery ile ilgili bir haberdi bu.

1.08.2008

Sinan’ın sosyal hayatıma katkıları

Yaklaşık bir ay önce idi. Evde pazar tembelliği yaşıyorduk. Kocam öğleden sonra uykusuna yatmıştı. Epey bir zaman sonra inim inim inleyerek uyandı.

6.05.2005

Bambaşka bir nesil: Kristal çocuklar

Yeni kuşak çocuklara verilen ad, ‘kristal.’ Önceki kuşaklardan farklı özellikler taşıyan bu çocuklar, birçok bakımdan ideal özellikler taşıyor.

21.10.2004

Önlenebilir hastalıkları önleyememenin bir nedeni de ihmal olmasın sakın

Bu hafta yazımda sizleri pek güldüremeyebilirim çünkü tahminimden daha ciddi bir durumla karşılaştım. Ve bu durum sizleri de ilgilendiriyor.

13.12.2003