EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Moğolistan

Moğolistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Moğolistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.200 Moğolistan haberi bulunmuştur.

Moğolistan Haberleri

Liaoning Ejderhaları paleontoloji bilimini altüst etti

Liaoning Ejderhaları paleontoloji bilimini altüst etti

Eskivarlıkbilimciler sürekli olarak ilkçağlarda yaşamla ilgili yeni kanıtlar peşinde koşsalar da, bu tür bilgileri ele geçirdikleri çok enderdir.

17.07.2005Spor
Konuşacak çok konu var

Konuşacak çok konu var

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın Soçi kentinde biraraya geldiği Başbakan Erdoğan'la konuşacakları çok konu olduğunu söyledi.

17.07.2005Dünya
Irak merakı

Irak merakı

Başbakan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Karadeniz kıyısındaki sayfiye kenti Soçi’de buluştu. Putin’in yazlık evindeki görüşme başbaşa yapıldı.

17.07.2005Gündem
Irak merakı

Irak merakı

Başbakan Erdoğan’ı Soçi’deki yazlığında ağırlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ‘Uluslararası ilişkileri gözden geçireceğimiz sohbetimizde özellikle Türkiye’nin Irak politikasını öğrenmek istiyorum’ diyerek, Irak ilgisini ve merakını ortaya koydu.

17.07.2005Dünya

Erdoğan'a attan düşme dersi

Moğolistan ziyaretindeki gösterilerde, attan düşen çocuk için 'Benim gibi düşmedi' diyen Erdoğan'a, çocuktan ilginç cevap.

19.07.2005Gündem
Moğolistan, Türkiye’yi ‘Cengiz Han’a çağırdı

Moğolistan, Türkiye’yi ‘Cengiz Han’a çağırdı

Moğolistan Başbakanı Tasahia Elbegdorj, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, ‘Cengiz Han Kompleksi’ için destek istedi. Erdoğan’ın destek sözü verdiği kompleks, Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın iktidara gelişinin 800’üncü yıldönümü için inşa edilecek.

19.07.2005Ekonomi
Bu yol atalara gider

Bu yol atalara gider

Karakurum ile Orhun Yazıtları’nı birbirine bağlayacak karayolunun temeli Başbakan Erdoğan ile Moğolistan Başbakanı Elbegdorj tarafından atıldı. Elbedorj, 5 milyon dolara mal olması beklenen yol için ‘Bu yol, dostlarımızın atalarına giden kutsal bir yoldur’ dedi.

20.07.2005Gündem
Başbakan Erdoğan: OHAL ve genel af yok

Başbakan Erdoğan: OHAL ve genel af yok

Başbakan Erdoğan: Artan terör olaylarına karşı OHAL ilan edilmesi ve PKK mensuplarına genel af çıkarılması söz konusu değil.

21.07.2005Gündem
Alkolsüzmüş

Alkolsüzmüş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Moğolistan’a yaptığı resmi ziyaretin ikinci gününde kımız içmesi, tartışma yarattı. Erdoğan, bakraçla ikram edilen kımızı içti.

21.07.2005Gündem
Uçak tarlaya iner mi İndik

Uçak tarlaya iner mi! İndik

RUS yapımı helikopterimizin dev pervaneleri dönmeye başladı. Havayı yararak dönen pervaneler süratlendi, süratlendi. Sarsılarak havalanmaya başladık.

21.07.2005Gündem
Bir İskandinav ülkesi PKKyı destekliyor

'Bir İskandinav ülkesi PKK'yı destekliyor'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir İskandinav ülkesindeki bir siyasi partinin terör örgütü PKK'ya açıktan mali destek verdiğini söyledi.

23.07.2005Gündem
Asıl dine uygun olan alafranga tuvalettir

Asıl dine uygun olan alafranga tuvalettir

‘Alafranga mı yoksa alaturka tuvalet mi daha hijyenik’ tartışmasında dini ve bilimsel otoriteler alafranganın daha sağlıklı ve medeni olduğunu belirttiler.

5.08.2005Gündem
Asıl dine uygun olan alafranga tuvalettir

Asıl dine uygun olan alafranga tuvalettir

Çorum’un İskilip İlçesi’nde umumi tuvaletlerdeki 20 pisuvarın belediye tarafından sökülmesi tartışma konusu olurken, ‘ayakta mı yoksa oturarak mı bevletmek (işemek)’ ve ‘alafranga mı yoksa alaturka tuvalet mi daha hijyenik’ tartışması yaşanıyor.

5.08.2005Gündem
Üniversitelilerde ilk altın güreşte

Üniversitelilerde ilk altın güreşte

23. Dünya Üniversite Yaz Spor Oyunları'nda Türkiye, ilk altın madalyasını serbest güreşte 120 kiloda M.Sait Bingöl ile kazandı.

13.08.2005Spor

Yazar Sonuçları

Allah korumuş

SEVGİLİ okuyucularım, bugünkü yazıma ‘çok olumlu’ ve ‘rahatlatıcı’ bir haberle başlamak istiyorum. Başbakan, Moğolistan gezisinden döndü. Orada kımız içmiş. Bilirsiniz, at sütünden yapılır.

21.07.2005

‘Havuz memuru’ için umut yok

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ‘Devlet, memurları ‘havuzda’ boğuyor’ (15.7.2005) yazımıza şu açıklamayı yaptı:

21.07.2005

Şehidin ardından

GÜN geçmiyor ki Güneydoğu’da yeniden hortlayan terör can almasın. Ana baba kuzusu askerlerimiz kurşunlanarak, mayınlanarak şehit ediliyor. Bunlardan biri, birkaç gün önce aracı mayına çarpıp parçalanan ve üç arkadaşıyla birlikte şehit düşen Üsteğmen Hulki Beydilli idi.

23.07.2005

Ciddi iddialar acil yanıt bekler

SON zamanlarda Güneydoğu’da teröristler, saldırılarda mayın kullanıyorlar...

24.07.2005

Benim ülkem!

SEVGİLİ okuyucularım, bugün size kısa kısa ‘benim ülkem’ notları ileteceğim. Çoğunu siz de izlediniz ama bakınız Türkiye’de neler oluyor:

25.07.2005

Başbakanlık’tan açıklama: İddialar ciddiyetten uzak

‘CİDDİ İddialar Acil Yanıt Bekler’ başlıklı yazıma Başbakanlık’tan yanıt geldi.

26.07.2005

Kısa kısa!.. İbret belgeleri

SEVGİLİ okuyucularım, her yıl bu yaz aylarında yazacak konu bulamaz, gazetede kıvranırdım! Bu yıl tam tersi. Gündem öylesine yoğun, pislikler öylesine birikiyor ki, hangisini yazacağımı şaşırıyorum. Bazen de böyle kısa kısa yazmak zorunda kalıyorum. Hangisinden başlamalıyım?

27.07.2005

Utanması gerekenler utanır mı?

EMEKLİ kara pilot albay Ahmet Özkoca’dan aldığım mektubu size aynen iletiyorum. Bu ibret belgesini lütfen dikkatle okuyunuz:

29.07.2005

O yollar mayınlı yollar

SEVGİLİ okuyucularım, birkaç gün önce burada çok önemli bir sorunu gündeme getirdim. Güneydoğu’da güvenlik güçlerinin çok sık kullandığı bazı toprak ve stabilize yollar asfaltlanmıyor, buralara kolayca gömülen mayınların patlaması sonucunda sık sık şehit veriyorduk.

8.08.2005

Gerçeklerin devamı

TOPRAK yola döşenen mayın, Bingöl Valisi ile üç milletvekili tam oradan geçerken patladı. Şans eseri ve saniye farkıyla kurtuldular.

10.08.2005