EKSTRA
MENÜ

Modem

Modem haberleri sayfasında güncel ve son dakika Modem hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.036 Modem haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Modem Haberleri

DMdeki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor Mutlaka aktif edin

DM'deki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor! Mutlaka aktif edin

Akıllı telefonlar, sosyal medya ve bilgisayar oyunları çocuklar ve gençler tarafından çok tercih edilse de ciddi tehlikeler barındırıyor. Velilerin bu noktada yaklaşımı çok önemli. Konuyla ilgili çocukları ve aileleri bekleyen tehditler ve psikolojik açıdan yaklaşımla ilgili detayları uzmanlar hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

16.09.2021Ekonomi
Yabancı uyruklulara e-Devletten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklulara e-Devlet'ten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.

15.09.2021Gündem
POCO X3 GT Türkiyede: İşte öne çıkan özellikleri

POCO X3 GT Türkiye'de: İşte öne çıkan özellikleri

Xiaomi, Poco serisi telefonlarına yeni bir model daha ekledi. Mediatek Dimensity 1100 çip setli olan POCO X3 GT, Türkiye'ye geldi. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

20.08.2021Teknoloji
Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur? İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

İngilizce adı Internet Service Provider(ISP) olarak bilinen internet servis sağlayıcısı yani İSS’nin görevi kişilere ve şirketlere internet bağlantısı temin etmektir. Örneğin Fibernet Telekom günümüzde bizlerin internete bağlanmasını sağlayan servis sağlayıcısıdır. İSS nedir ve nasıl kurulur, internet servis sağlayıcısı nasıl hizmet verir tüm detaylarıyla derledik.

22.07.2021Araştırma
Mayonu giy, bilgisayarını al, çalışmaya başla

Mayonu giy, bilgisayarını al, çalışmaya başla

Evde, kafede, bahçede derken şimdi de kumsalda çalışmak popüler… Ofis hizmeti sunan pek çok girişim yaz aylarında uzaktan çalışanlara Çeşme, Bodrum, Antalya, İstanbul’daki plajlarda ‘ofis ortamı’ yaratıyor. Bu alanlarda iki toplantı arasında denize girmek, rapor hazırlarken güneşlenmek mümkün.

11.07.2021Hürriyet Pazar
Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat Davayı kazanma şansınız çok zor

Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat! 'Davayı kazanma şansınız çok zor'

Halka açık Wi-Fi ağlarının son zamanlarda hızla yayılması uzaktan çalışanlar için büyük bir rahatlık oldu. Restoranlar, kafeler, oteller, havaalanları, turistik meydanlar hatta mağazalarda bile bu hizmet sunuluyor artık. Peki buralarda internete bağlanmak ne kadar güvenli? Hangi tuzaklar var? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

27.06.2021Gündem
Maceraperest teknolojiler

Maceraperest teknolojiler

Düyayı etkisi altına alan pandemi süreci devam ederken iş ve eğlence için kapalı mekânları değil açık alanları tercih ediyoruz. Peki evden uzaklaştığımız zaman hangi teknolojik cihazları yanımıza almalıyız? Sizler için bu teknolojik cihazları bir araya getirdik.

26.06.2021Ekonomi
Samsung, 6G teknolojisini test etti

Samsung, 6G teknolojisini test etti

Samsung Networks yöneticileri, sanal ortamda yapılan “Samsung Networks: Redefined” etkinliğinde 5G vizyonunun yanı sıra geliştirdiği yazılım ve yonga setleriyle desteklediği 5G teknolojisindeki en son gelişmeleri aktardı. Henüz 4G kullanılmaya başlanmadan önce 5G için araştırma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık veren Samsung, etkinlikte 6G için yaptığı testi de açıkladı. 140Ghz frekansa ve 2Ghz bant genişliğine sahip 6G sisteminde yapılan testlerde 15 metrelik bir mesafede 6,2 Gbps hıza ulaşıldı.

25.06.2021Teknoloji
Türk Telekom’dan yerli ve millî ‘Test Otomasyon Platformu’

Türk Telekom’dan yerli ve millî ‘Test Otomasyon Platformu’

Türk Telekom, yerli ve millî test otomasyon platformu ‘TTiMoT’ ile son kullanıcı terminallerini, uluslararası standartlarda el değmeden otomatik olarak test etmeye başladı. Platform sayesinde şirket, altyapısında kullanılan ve kullanılması planlanan müşteri terminallerinin test süreçlerini tam otomatize ve merkezi olarak yöneterek; 15 kata varan zaman tasarrufu, iş gücü ve hizmet sağlıyor.

20.06.2021Teknoloji
DHCP nedir ve ne işe yarar DHCP sunucusu nasıl çalışır

DHCP nedir ve ne işe yarar? DHCP sunucusu nasıl çalışır

DHCP yani tam adı ile Dynamic Host Configuration Protocol ağınıza bağlı olan tablet, bilgisayar, akıllı telefonlar ya da IOT gibi cihazlarınıza ağ maskesi, ip adresi, ağ geçidi ve DNS adreslerini otomatik olarak atamak için kullanılan protokole verilen bir isimdir. DHCP nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Teknoloji
Bilgisayar nedir ve ne işe yarar Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Günümüzde neredeyse çoğu ev ve iş yerlerinde bilgisayar bulunmaktadır. Çeşitli iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için Bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bilgisayarların donanımları ve işlevleri de merak ediliyor. Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

1.06.2021Teknoloji
Access point nedir ve ne işe yarar Access point nasıl kullanılır

Access point nedir ve ne işe yarar? Access point nasıl kullanılır

Access Point Türkçe anlam karşılığı olarak, “Erişim Noktası” şeklinde tanımlanır. AP cihazları birden çok bilgisayarı, akıllı telefonu, mobil cihazı yani kısaca internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazlara verilen bir ortak ismidir. Access point nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.06.2021Teknoloji
Donanım Nedir Donanım Kaça Ayrılır Ve Çeşitleri Nelerdir

Donanım Nedir? Donanım Kaça Ayrılır Ve Çeşitleri Nelerdir?

Bilgisayarın elle tutulup gözle görülebilen tüm fiziksel parçalarına donanım ismi verilir. Bilgisayarlarda donanım, iç donanım ve dış donanım olmak üzere ikiye ayrılır. Donanım, bir elektronik aleti oluşturan tüm iç ve dış parçalara verilen genel bir isimdir. Bu parçalar, otomobilden çamaşır makinesine kadar pek çok ürünü meydana getirebilir. Donanım nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Teknoloji
Gözünüzden kaçmış olabilir | Ege ve Akdeniz kıyıları yüzmek için ne kadar güvenli Kahve türlerinin nesli tükeniyor Hackerların kolay hedefi: Modemler (25 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Ege ve Akdeniz kıyıları yüzmek için ne kadar güvenli? Kahve türlerinin nesli tükeniyor! Hackerların kolay hedefi: Modemler (25 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

25.05.2021Gündem
Hackerların kolay hedefi: Modemler... Telefona, yatak odasındaki TVye girebilirler

Hackerların kolay hedefi: Modemler... Telefona, yatak odasındaki TV'ye girebilirler!

İnternet yavaşladığında açıp kapamak dışında kendi haline bıraktığımız modemler, evdeki en büyük tehlike haline gelebilir. Modemler nedeniyle akıllı cihazlarımız ve hatta yatak odasındaki televizyonlar bile güvenli değil. Peki ne yapmalıyız? Detaylar haberimizde...

25.05.2021Gündem
Upload hızı nasıl arttırılır Upload hızı arttırma yöntemleri

Upload hızı nasıl arttırılır? Upload hızı arttırma yöntemleri

İnternet kullanıcılarının en fazla önem verdiği konulardan birisi de hız konusu olarak dikkatleri çekmektedir. Özellikle de internet ile çok fazla vakit geçiren kişilerin upload hızı ile ilgili olarak sıkıntı yaşadığını birçok kez duymuşsunuzdur. Siz de upload hızı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Upload hızı nasıl arttırılır? Upload hızı arttırma yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Modeme bağlı cihazları nasıl görürüm Modeme bağlı cihazları görme (2020)

Modeme bağlı cihazları nasıl görürüm? Modeme bağlı cihazları görme (2020)

Tek bir kutucuk içerisinden hem ev hem de iş yerlerinde birçok farklı cihazın ortak internet kullanmasına imkan veren modem, eşit düzeyde bir güç yayar. Bu doğrultuda modeme bağlı cihaz nasıl görünür pek çok kişinin merak ettiği konular içerisinde yer alıyor. Peki, modeme bağlı cihazları nasıl görürüm? Modeme bağlı cihazları görme (2020) konusunda merak edilenler.

20.04.2021Teknoloji
6 il birim ve bölge kooperatifleri için masaüstü bilgisayar, laptop, yazıcı ve modem satın alınacaktır

6 il birim ve bölge kooperatifleri için masaüstü bilgisayar, laptop, yazıcı ve modem satın alınacaktır

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, 6 il birim ve bölge kooperatifleri için masaüstü bilgisayar, laptop, yazıcı ve modem satın alma ihalesi düzenleyecek.

11.03.2021 Ekonomi
Kırmızı Oda Haluk kimdir İşte Kırmızı Odanın Haluku Yılmaz Kuntun hayatı

Kırmızı Oda Haluk kimdir? İşte Kırmızı Oda'nın Haluk'u Yılmaz Kunt'un hayatı

Kırmızı Oda dizisinin Haluk'u izleyenlerin dikkatini çekti. Oyuncu Yılmaz Kunt'un hayat verdiği Haluk karakteri dizinin son bölümünde, Nazlı'ya olan ilgisi ve sevgisi ile adından söz ettirdi. Nazlı'nın eski sevgilisi olan Haluk karakterini canlandıran başarılı oyuncu Yılmaz Kunt'un hayatı ve biyografisi de ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Best Model of Turkey 2015 birincisi seçilen başarılı oyuncu Afili Aşk dizisinde Berk Koçar karakterine hayat vermişti. Peki, Kırmızı Oda Haluk kimdir? İşte, ayrıntılar.

5.03.2021Televizyon
TP-Link Deco X20 İncelemesi

TP-Link Deco X20 İncelemesi

Bugün için yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan ve geleceğin bağlantı teknolojisi olarak yorumlanan Wi-Fi 6 destekli TP-Link Deco X20'yi mercek altına alıyoruz. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

5.03.2021Teknoloji
Oppo yeni teknolojilerini Mobil Dünya Kongresinde sahneye çıkardı

Oppo yeni teknolojilerini Mobil Dünya Kongresi'nde sahneye çıkardı

Oppo, Şangay'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde hızlı şarj konusundaki iş ortaklığı hakkında bir konferans düzenledi. Şirketin N2-E40 numaralı standında gerçekleşen konferansta şarj alanındaki inovasyonların yanı sıra, 5G bağlantısı ve akıllı teknolojiler de ele alındı.

23.02.2021Teknoloji
Kırmızı Oda Haluk kimdir, gerçek adı ne İşte, Kırmızı Odanın Haluku Yılmaz Kuntun hayatıyla ilgili bilgiler

Kırmızı Oda Haluk kimdir, gerçek adı ne? İşte, Kırmızı Oda'nın Haluk'u Yılmaz Kunt'un hayatıyla ilgili bilgiler

Kırmızı Oda Haluk, izleyenler tarafından merak konusu oldu. Cuma akşamları ekranlara gelen Kırmızı Oda dizisinde Nazlı'nın eski sevgilisi olan Haluk karakteri dikkatleri üzerine topladı. Haluk karakterine can veren Yılmaz Kunt'un performansı ise izleyenlerden tam not aldı. Kırmızı Oda'nın Haluk'u Yılmaz Kunt Atılım Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitimine devam ediyor. Peki, Kırmızı Oda Haluk kimdir? İşte, Yılmaz Kunt'un hayatıyla ilgili merak edilen bilgiler.

19.02.2021Televizyon
Türksat 5A uydusu haziranda devrede

Türksat 5A uydusu haziranda devrede

8 Ocak’ta uzaya fırlatılan Türksat 5A uydusunun yörüngesine ulaştıktan sonra testlerinin yapılacağını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yörüngesine yolculuğu devam eden Türksat 5A’nın elektrikli itki motorları kullanılarak yörünge yükseltme operasyonlarının 13 Ocak’ta başarıyla yapıldığını belirtti.

18.02.2021Ekonomi
Çevrimiçi ders ve eğitim nedir

Çevrimiçi ders ve eğitim nedir?

Çevrimiçi ders ya da diğer bir ifadeyle çevrimiçi eğitim, pandemi sürecinin bir getirisi olarak 2021 yılının gündem konularından birisi olmaya devam ediyor. Koronavirüs yayılımını en aza indirgemek için uzaktan eğitim süreci ile sürece devam eden üniversiteler ve okullar, çevrimiçi ders ile sürece devam ediyor. Peki, Çevrimiçi ders ve eğitim nedir?

17.02.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu açıkladı Türksat 5A uydusunda flaş gelişme

Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5A uydusunda flaş gelişme

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 8 Ocak'ta uzaya fırlatılan Türksat 5A uydusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Türksat 5A, yörünge testleri yapıldıktan sonra haziranda teslim alınacak ve çalışmaya başlayacak" dedi.

17.02.2021Ekonomi
Otomobiller, bilgisayarlar, telefonlar... Dünyadaki yeni alarm: Küresel çip sıkıntısı

Otomobiller, bilgisayarlar, telefonlar... Dünyadaki yeni alarm: Küresel çip sıkıntısı

Pandemiyle birlikte dünyada üretimler durdurulurken yeni bir sorun ortaya çıktı: Çip sıkıntısı. Çip sıkıntısı küresel boyutta salgının etkisiyle sorun yaratıyor. Özellikle otomobil, telefon ve bilgisayar sektörü sorunun en çok yaşandığı sektörlerden.

5.02.2021Ekonomi
Kısıtlı kaynaklarla siber saldırı nasıl önlenir

Kısıtlı kaynaklarla siber saldırı nasıl önlenir?

2020’den itibaren artık herkes dijital ortamda çok daha fazla aktif oldu. Bu da siber saldırganlar için yeni fırsatlar yaratırken BT ekiplerinin yükünü artırıyor. Peki şirketler, kısıtlı kaynakla nasıl saldırganların bir adım önünde kalmayı başarabilir?

2.02.2021Teknoloji
ADSL ve VDSL farkı nedir Yaklaşık 100 megabitlik fark

ADSL ve VDSL farkı nedir? Yaklaşık 100 megabitlik fark!

ADSL ve VDSL internet paketi almak isteyen kişilerin karşısına çıkan terimler arasında yer alıyor. ADSL ve VDSL arasındaki farka göre tercihlerine yön vermek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, ADSL ve VDSL arasındaki fark nedir? İşte, iki internet alt yapısı arasındaki 100 megabite varan hız farkını oluşturan etmenler

27.01.2021Teknoloji
Oppo A55 5G duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Oppo A55 5G duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Çin merkezli teknoloji devi Oppo, yeni akıllı telefonu Oppo A55 5G'yi ortaya çıkardı. İşte telefonun öne çıkan tüm özellikleri ve fiyatı...

26.01.2021Teknoloji
Ping nedir İdeal ping süresi kaç olmalı İşte ping ile ilgili bilgiler…

Ping nedir? İdeal ping süresi kaç olmalı? İşte ping ile ilgili bilgiler…

Kaliteli bir bağlantı için ping sürenizin düşük olması gerekir. Özellikle online oyunlarda ping süresi önemlidir. Çevrimiçi oyunların çoğu, ping sürenizi ve diğer kullanıcıların oyun sunucularına olan ping süresini gösterir. Ping sürelerinin yüksek olması, sadece çevrimiçi oyunları değil, internetle ilgili diğer hizmetlerde de sorun yaşanmasına neden olur. Peki, Ping nedir? İdeal ping süresi kaç olmalı? İşte ping ile ilgili bilgiler…

23.01.2021Teknoloji
‘Duvarları yıkan’ teknoloji

‘Duvarları yıkan’ teknoloji

Wi-Fi 6 teknolojisi ile internet hızının 4 kat arttığını söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, “Evlerde kör nokta sorunu ortadan kalkıyor. Aynı anda 50 kullanıcı bile aynı interneti kullanabilir. Yapay zekâlı modemler sizin önceliğinizi belirleyip o işlemin sorunsuz gerçekleştiriyor. Ancak en önemli sorun fiber ağının çok yayılmamış olması” dedi.

21.01.2021Ekonomi
Lan nedir ve ne işe yarar Lan ağ bağlantısı kurulumu ve özellikleri hakkında bilgi

Lan nedir ve ne işe yarar? Lan ağ bağlantısı kurulumu ve özellikleri hakkında bilgi

Özellikle evimizde internet modemine baktığımız zaman bir ışığın yanıp söndüğünü görürüz. Bu işin yanında ise LAN yazar. Peki LAN nedir ve ne işe yarar? LAN ağ bağlantısı kurulumu ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

20.01.2021Araştırma
PIC 16F628A nedir Pıc 16F628A Mikrodenetleyici kullanım alanları

PIC 16F628A nedir? Pıc 16F628A Mikrodenetleyici kullanım alanları

Pek çok değişik elektronik cihazlar üzerinde mikroişlemciler bulunmaktadır. Bu işlemciler farklı görevlere sahiplerdir ve sistemin beyni olarak da bilinirler. Bunlardan biri PIC 16F628A sistemi ön plana çıkıyor. Peki, PIC 16F628A nedir? PIC 16F628A mikrodenetleyici kullanım alanları.

19.01.2021Araştırma
Yatak Odanızdaki Tehlike: Radyo Frekanslar

Yatak Odanızdaki Tehlike: Radyo Frekanslar!

Hayatımızın internet kablo kablosuz bağlayıcılar Wi-Fi telefon televizyon gibi sürekli uyaran altında olması bedenimizi manyetik alanını ciddi oranda zayıflatıyor. Bu kadar zihinsel uyaranın yanında, birçok radyo frekansla da mücadele etmekteyiz. Enerji Tıbbı Uzmanı Emine Baran elektronik cihazların bile işleyişini bozan bu radyo frekanslar ve elektromanyetik alanların uyku sağlığına etkisi konusunda uyarıyor.

4.01.2021İyi Yaşam
Bilgisayar Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Bilgisayar Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Bilgisayar Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Bilgisayar Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızda bir süredir var olsa da yeni yeni ön plana çıkan mesleklerden birisi de bilgisayar mühendisliğidir. Gelecek hayatında bilgisayar mühendisi olmak isteyen kişiler meslek hakkında detaylı bilgi almak istiyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.12.2020Meslekler
Snapdragon 888 tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Snapdragon 888 tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Qualcomm, uzun süredir beklenen yeni mobil işlemcisi Snapdragon 888'i duyurdu. Mobil cihazlara güç vermesi beklenen yeni işlemci, bakın hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

2.12.2020Teknoloji
Yeni nesil Oppo Find X serisi Snapdragon 888 5G işlemci kullanacak

Yeni nesil Oppo Find X serisi Snapdragon 888 5G işlemci kullanacak

Qualcomm Technologies ile iş birliğini artıran Oppo'nun 2021 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunacağı yeni Find X Serisi akıllı telefonları Snapdragon 888 5G Mobil Platform'a sahip ilk cihazlar arasında yer alacak.

2.12.2020Teknoloji
İstanbulda gizli kamera operasyonu Yakalandılar...

İstanbul'da 'gizli kamera' operasyonu! Yakalandılar...

BAHÇELİEVLER'de ülkeye kaçak yollarla soktukları kamera ve ses kaydedicileri üçlü priz, oda spreyi, harici şarj aleti gibi aletlerin içerisine gizleyip satışını yapanlara yönelik operasyon düzenlendi.

1.12.2020Gündem
Uyumadan önce modemi mutlaka kapatın, çünkü…

Uyumadan önce modemi mutlaka kapatın, çünkü…

Kablosuz internetin sağlığa etkileri konusunda çeşitli çalışmalar olduğunu belirten uzmanlar, alınması gereken önlemlere dikkat çekiyor. Uzmanlar özellikle çocukların uyuduğu odada modem bulunmaması gerektiğini belirterek gece saatlerinde modemin kapatılmasını tavsiye ediyor.

26.11.2020Sağlık
Deco M3 Mesh Wi-Fi sistemi satışa sunuldu

Deco M3 Mesh Wi-Fi sistemi satışa sunuldu

TP-Link, bir yönlendirici ve bir genişleticiden oluşan iki birimli yeni Mesh Wi-Fi sistemini satışa sundu.

23.11.2020Teknoloji
MediaTek, Türkiye pazarında 3 yılda hızlı büyüme kaydetti

MediaTek, Türkiye pazarında 3 yılda hızlı büyüme kaydetti

MediaTek, Türkiye'de küresel ve yerli akıllı telefon ve tablet markalarının yanı sıra akıllı TV ve modem gibi yerli cihaz ve teknoloji üreticileriyle iş birliklerini sürdürüyor. Türkiye akıllı telefon pazarı genelindeki payını 3 yılda yüzde 32 seviyesine çıkaran ve yerli üretim akıllı telefonlarda da yüzde 100 pazar payına ulaşan işlemci üreticisi, Türkiye’deki ilk basın toplantısını geçekleştirdi.

11.11.2020Teknoloji
Vdsl Modem fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Vdsl modem modelleri ve tavsiyeleri

Vdsl Modem fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Vdsl modem modelleri ve tavsiyeleri

İnternet günümüzde artık en önemli iletişim araçları arasında yer alıyor. Dünyayı insanın ayağına kadar getiren internet artık hızlı ile de önemli bir noktaya ulaştı. İşte VDSL modem fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli VDSL modem modelleri ve tavsiyeleri.

Modem fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli modem modelleri ve tavsiyeleri

Modem fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli modem modelleri ve tavsiyeleri

İnternete bağlanmak ve rahatça bilgisayar üzerinden dünyaya açılabilmek için modem büyük öneme sahiptir. Tabii günümüz teknolojisinin getirdiği unsurlar ile birçok değişik modem bulunuyor. İşte modem fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli modem modelleri ve tavsiyeleri.

Yeni TP-Link Archer VR600 satışa çıktı: İşte öne çıkan özellikleri

Yeni TP-Link Archer VR600 satışa çıktı: İşte öne çıkan özellikleri

Archer VR600 yenilendi. Yeni versiyonunda SuperVDSL ve OneMesh desteğine sahip olan modemin kablosuz hızı da toplamda 2100 Mbps’ye yükseldi.

9.11.2020Teknoloji
Netaş, satış gelirini 1.1 milyar TL’nin üzerine çıkardı

Netaş, satış gelirini 1.1 milyar TL’nin üzerine çıkardı

Ana hissedarı ZTE ile yerlileştirme ve yeni nesil IPTV teknolojilerine odaklanan Netaş, üçüncü çeyrekte de büyümesini sürdürdü. Dokuz aylık finansal sonuçlarına göre, Netaş’ın satış geliri yüzde 34 artarak 1.119 milyon TL’ye çıktı. FAVÖK marjını da yüzde 3,9’a yükselten Netaş’ın söz konusu dönemde karı 43,1 milyon TL olarak gerçekleşti.

6.11.2020Teknoloji
İnternete bağladığınız cihazlarınızın güvenliğini sağlayacak 5 adım

İnternete bağladığınız cihazlarınızın güvenliğini sağlayacak 5 adım

Artık neredeyse 24 saat online yaşantımız var. İnternete sürekli bağlıyız ve durmayan bir veri akışı söz konusu. Ama hayatımıza daha çok akıllı cihaz dahil ettikçe, bu cihazların güvenli olması gerektiğini unutmamalıyız. Peki, siber saldırı kurbanı olma riskini azaltmak için ne gibi adımlar atabilirsiniz? Siber güvenlik uzmanları, “İnternete bağlıyorsanız, koruyun” diyerek cihazlar ve içindeki verilerin korunmasına yönelik önerilerde bulundu.

19.10.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Çocukların müstehcen görüntülerini paylaşıyorlardı... Flaş gelişme

Son dakika haberler... Çocukların müstehcen görüntülerini paylaşıyorlardı... Flaş gelişme

İnternet üzerinden oluşturulan gruplarda çocukların kullanıldığı müstehcen görüntülerle ilgili yeni deliller ortaya çıktı. Görüntüleri arşivleyip paylaşan 22 şüpheliden 13’ü tutuklanırken, grubun içinde 72 yaşında bir kişinin de olması dikkat çekti.

15.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yükselen trend tüketici elektroniği

Tüketici elektroniğine talepte artış yaşanırken, stok sorunları nedeniyle üreticiler bu talebi karşılamakta zorlanıyor. Tüketici elektroniğinde 2021’in ilk yarısı bir hayli zorlu geçecek.

9.02.2021

Baba olmayı düşünüyorsanız önce sperminizi koruyun

Teknolojideki akıl almaz gelişmeler, zorlaşan yaşam şartları, iş dünyasının stresi ya da bozuk beslenme alışkanlıkları ne yazık ki üreme fonksiyonlarında da ciddi tehdit oluşturmuş durumda. Çoğumuzun dedeleri 6-7 torun sahibi olurken, günümüzde bu o kadar zorlaştı ki, tüp bebek bile çiftlerin ancak yarısına bir çocuk verebilmekte.

22.09.2020