EKSTRA
MENÜ

Mobil Oyun

Mobil Oyun haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mobil Oyun hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.757 Mobil Oyun haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mobil Oyun Haberleri

‘Zeka Gücü’ne 25 yeni sınıf

‘Zeka Gücü’ne 25 yeni sınıf

Turkcell, özel yetenekli çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak için Millî Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Zeka Gücü’ projesi kapsamında, Türkiye’ye 25 yeni teknoloji sınıfı kazandırdı. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu’nun ev sahipliğinde Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) gerçekleştirilen toplu açılış törenine Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar ve Düzce Valisi Cevdet Atay katıldı.

13.10.2021Teknoloji
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
realme GT ve realme 8 Pro incelemesi

realme GT ve realme 8 Pro incelemesi

Uzun bir süredir heyecanla beklediğim realme’nin iki yeni akıllı telefon modelini birlikte inceleyeceğiz. Bir yanda güçlü işlemcisiyle rakiplerini açık ara geride bırakan realme GT, diğer yanda ise kamera performansıyla sınırları iyiden iyiye zorlayan realme 8 Pro… (Sponsorlu İçerik)

9.09.2021Teknoloji
ODTÜden 350 bin kişiye çevrim içi eğitim

ODTÜ'den 350 bin kişiye çevrim içi eğitim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) meslek öğrenmek isteyen herkese yönelik ücretsiz, sertifikalı çevrim içi eğitim portalı "Bilgeİş" 350 bin üyeye ulaştı.

9.09.2021Eğitim
PES 2022 mobile ne zaman çıkacak

PES 2022 mobile ne zaman çıkacak?

PES 2022 Mobile adı ile beklenen ancak bu yıl eFootball 2022 adı ile piyasaya çıkması beklenen mobil oyun, pek çok oyunseverin gündeminde yer alıyor. Konami tarafından piyasalara sürülen oyun, transfer dönemlerinin de sona ermesinin ardından erişime açılacak. Peki, PES 2022 mobile ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

28.08.2021Teknoloji
PUBG New State ne zaman çıkacak İkinci alfa testi duyurusu

PUBG New State ne zaman çıkacak? İkinci alfa testi duyurusu

PUBG New State ne zaman çıkacak sorusu, ikinci alfa testi duyurusunun ardından gündemde yer almaya başladı. Sadece ön başvuruda bulunan kişilere açılacak olan PUBG New State alfa testi, Ağustos ayının sonuna doğru erişime açık olacak. Peki, PUBG New State ne zaman çıkacak? İşte, ikinci alfa testi hakkında detaylı bilgiler

17.08.2021Teknoloji
Türk oyunları dünyanın gözdesi oldu

Türk oyunları dünyanın gözdesi oldu

Angry Birds oyununun da yapımcısı olan Finlandiyalı Rovio Entertainment, Türkiye merkezli Ruby Games’i satın alma kararı verdi. Rovio Entertainment, Türk oyun üreticisi Ruby Games’i üç aşamadan oluşan bir satın alma operasyonu ile toplam 80 milyon dolarlık maliyetle bünyesine katacak. İlk aşamada 10 milyon dolar nakit ile yüzde 20’lik dilim alınıyor.

13.08.2021Ekonomi
Pubg New State ne zaman çıkacak Tarih detayı

Pubg New State ne zaman çıkacak? Tarih detayı!

Pubg New State için geri sayım sürüyor. Dünyanın en çok oynanan online oyunları arasında yer alan Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), mobil ve masaüstü versiyonları için geliştirmelere devam ediyor. PUBG New State adıyla duyurulan yeni oyunda, 2051 yılını konu edinecek olan oyun yaratıcıları, grafiklere de güncelleme getiriyor. Peki, merakla beklenen PUBG New State ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

3.08.2021Teknoloji
3 Milyon Dolarlık havuza sahip World Invitational duyuruldu

3 Milyon Dolarlık havuza sahip World Invitational duyuruldu

PUBG Mobile, bölgelerin en iyi takımlarının yer alacağı en büyük uluslararası etkinliklerden birisini duyurdu.

14.07.2021eSpor
Hindistan’a özel Battlegrounds Mobile India, 10 milyon indirildi

Hindistan’a özel Battlegrounds Mobile India, 10 milyon indirildi

Hint oyuncular için geliştirilen Battlegrounds Mobile India, mobil oyun pazarına girdikten üç gün sonra 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

7.07.2021eSpor
Angry Birds 2 artık AppGallery’de

Angry Birds 2 artık AppGallery’de

Huawei, dünyanın en önemli oyun geliştiricilerinden Rovio'nun en popüler oyunu Angry Birds 2'nin Huawei Mobil Servisleri ile AppGallery’de yayınlandığını duyurdu. AppGallery'nin geniş uluslararası kitlelere ulaşmak için artan etkisiyle büyük bir mobil oyun şirketinin platforma yaptığı en yeni yatırım.

29.06.2021Teknoloji
Vodafone ve Riot Gamesten Türkiyenin ilk 5G Wild Rift mobil turnuvası

Vodafone ve Riot Games'ten Türkiye'nin ilk 5G Wild Rift mobil turnuvası

Vodafone, Vodafone FreeZone altında, Riot Games ile yeni bir işbirliğine imza attı. Geçen yıl piyasaya sürülen “League of Legends: Wild Rift” mobil oyununu FreeZone Gaming portföyüne ekleyen Vodafone, FreeZone’lu gençlere “Wild Rift”i internetinden yemeden ve en düşük ping garantisiyle oynama ayrıcalığı sunuyor.

25.06.2021Teknoloji
Pokemon Go indir - Pokemon Go nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Pokemon Go uygulaması

Pokemon Go indir - Pokemon Go nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Pokemon Go uygulaması

Mobil uygulamalardan biri olan Pokemon Go, herkesin ilgisini çekebiliyor. Mobil oyun olarak piyasaya çıkan Pokemon Go oyunu herkes tarafından indiriliyor. Pokemon Go oyununu telefonlara indirmek isteyen oyuncular, link arayışı içine giriyor. Pokomen Go İndir - Pokemong Go nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm Pokemon GO uygulaması için tüm detayları derledik.

23.06.2021Teknoloji
Hayday indir - Hayday nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm çiftlik kurma oyunu

Hayday indir - Hayday nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm çiftlik kurma oyunu  

Dünya'da en çok oynanan mobil oyunlar arasında Hay Day gelmektedir. Hayday çok güzel bir çiftlik oyunu olarak bilinmektedir. Hayday oyunu iki platform için de indirilebilir ve ücretsiz olan bir mobil uygulamadır. En çok tercih edilen ve indirilen oyunların başında hayday yer alıyor. Hayday oyunu son günlerde iyice popüler olmuştur. Peki Hayday nedir? Hayday oyunu nasıl indiriliyor? Hayday oyunu Android ve IOS'ta nasıl indirilir? İşte Hayday oyunu ile ilgili tüm bilinmeyen detaylar.

22.06.2021Teknoloji
21 yaşında oyun şirketi kurdular, 3 milyon dolar yatırım aldılar

21 yaşında oyun şirketi kurdular, 3 milyon dolar yatırım aldılar

Uluslararası şirketlerden gelen iş tekliflerini geri çevirip ‘oyuncu’ olmaya karar verdiler. Geliştirdikleri ilk oyun Space Colony: Idle şimdiye dek 1 milyon kez indirildi. Üç arkadaşın kurduğu mobil oyun şirketi Veloxia kısa süre önce 3 milyon dolar yatırım aldı. Ayrıca San Francisco’daki Oyun Kurucuları Konferansı’na Türkiye’den davet edilen tek firma oldular. Şirketin 23 yaşındaki CEO’su Tugay Alyıldız: “Üç farklı kıtada yaşayan, beş farklı milletten oluşan 20 kişilik ekibimizi genişleteceğiz.”

20.06.2021Hürriyet Pazar
Dijital oyun sektörü yüzde 29 büyüdü

Dijital oyun sektörü yüzde 29 büyüdü

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), salgın süreciyle büyüyen ve gelişen oyun sektörüne ilişkin, ‘Güvenli İnternet Merkezi’ tarafından hazırlanan ‘2020 Dijital Oyunlar Raporu’nu yayınladı.

12.06.2021Ekonomi
Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Türk oyun şirketi Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldı.

9.06.2021Teknoloji
Tencent Gamesin Türkiye ülke müdürü belli oldu

Tencent Games'in Türkiye ülke müdürü belli oldu

Tencent Games Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. 1 Haziran 2021 itibariyla Tencent Türkiye’de Ülke Müdürü olarak görev alacak isim Aras Şenyüz oldu.

1.06.2021Teknoloji
Mobil oyun çağ atlıyor

Mobil oyun çağ atlıyor

Mobil oyun sektörü pandeminin de etkisiyle 2020 yılında çok büyük çıkışa geçti. Öyle ki, gelirlere göre geçtiğimiz yıl mobil oyun sektörü 77.2 milyar dolarlık bir pazara dönüştü. Pazarın büyüklüğüne bir örnek vermek gerekirse Genshin Impact isimli oyun tanıtıldığı ilk ay 15 milyon kez indirilirken, 150 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Yine 2020 yılı raporlarına göre tüm dünyada 2.69 milyar mobil oyuncu bulunuyor ve bu sayının 2023 yılı sonunda 3.07 milyar mobil oyuncuya ulaşması bekleniyor. Hal böyle olunca akıllı telefon ve tablet üreticileri, mobil oyun konsollarının kan kaybetmesiyle birlikte, mobil oyun pazarında güç ve performans yarışına girdiler. Neredeyse bilgisayarla yarışan güçteki akıllı telefonlar, hızla gelişen teknolojilerle birlikte çağ atladılar. Bundan daha birkaç yıl öncesine kadar hayalini dahi kuramayacağımız donanımlar akıllı telefonlarda standart olarak sunulmaya başlandı.

22.05.2021Ekonomi
Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle bir araya gelecek

Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle bir araya gelecek

Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları 'Mobidictum Business Network’ etkinliğinde bir araya gelecek. Etkinliğin, yeni iş birlikleri ve yeni yatırımları gündeme getirmesi bekleniyor.

2.05.2021Ekonomi
Küçük evlere büyük talep

Küçük evlere büyük talep

İnşaat mühendisi Cem Demirer’in 2016’da kurduğu ‘Vagoon House’ TIR dorselerini eve dönüştürüyor. ‘Tiny House’ (küçük ev) denilen ortalama 20 metrekarelik taşınabilir evlere talep pandemi ile birlikte arttı. Öyle ki bugün sipariş veren için 6 ay sıra var. Girişimci Demirer, Adana’da ürettiği küçük evleri yurtdışına da satmaya başladı.

26.04.2021Ekonomi
Thodex şoku Adım adım neler yaşandı Kripto tosuncuk  2 milyar dolarla kaçtı... Kardeşim beni de çarptı..

Thodex şoku! Adım adım neler yaşandı? 'Kripto tosuncuk' 2 milyar dolarla kaçtı... 'Kardeşim beni de çarptı'..

Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, piyasadan topladığı milyonlarca dolarla yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Başsavcılık konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Thodex müşterileri firmanın merkezine gitti. Özer’in ağabeyi Güven Özer, “Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Çok akıllı ve dürüst bir çocuktur. Bizi de vurup gitti” dedi. Akşam saatlerinde ise Faruk Fatih Özer açıklama yaparak, “Birkaç gün içinde Türkiye’ye döneceğim” dedi..

23.04.2021Ekonomi
Popüler PlayStation oyunları mobil platforma da gelecek

Popüler PlayStation oyunları mobil platforma da gelecek

Popüler PlayStation oyunların mobil platformlara da geleceğinin habercisi görüldü.

22.04.2021eSpor
Ace Games, Actera liderliğinde ve NfX katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı

Ace Games, Actera liderliğinde ve NfX katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı

İstanbul merkezli oyun girişimi Ace Games, global ölçekte başarılı olacak mobil oyunlar geliştirmek hedefiyle 7 milyon dolar yatırım aldı.

22.04.2021eSpor
‘Mobil’ ramazan

‘Mobil’ ramazan

Ramazan Ayı Alışveriş Tercihleri Araştırması’na göre mobil iletişim cihazı kullanıcılarının yüzde 48’i ramazan ayında akıllı telefonlarıyla diğer zamanlara göre daha fazla vakit geçireceklerini belirtti.

4.04.2021Ekonomi
PUBG New State ne zaman çıkacak Nisan beklentisi

PUBG New State ne zaman çıkacak? Nisan beklentisi

PUBG New State için heyecan dolu bekleyiş sürüyor. Şu an için ön kayıt kabul eden PUBG New State, 2051 yılındaki teknolojik gelişme öngörüleri üzerinde kurguya sahip olacak. 100 yarışmacı birbiriyle karşı karşıya gelecek ve çeşitli silahlar ile taktikler kullanarak sadece tek bir oyuncu veya takım hayatta kalan son isim olacak. Sürekli küçülen Mavi Alan ile oyuncular, üstünlük sağlamak için silahlar, araçlar ve kullanılabilir eşyalar bulmaya gayret gösterecek. Bu hesaplaşmada sadece en güçlüler ""Hayatta Kalan"" unvanına sahip olacak.

2.04.2021Teknoloji
Virtus.Pro, PUBG Mobile takımı kuruyor

Virtus.Pro, PUBG Mobile takımı kuruyor

Virtus.Pro, yakın zamanda PUBG Mobile takımı kadrosunu açıklayacağını söyledi.

1.04.2021eSpor
PUBG New State ne zaman çıkacak

PUBG New State ne zaman çıkacak?

Dünyanın en çok oynanan online oyunları arasında yer alan Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), mobil ve masaüstü versiyonları için geliştirmelere devam ediyor. PUBG New State adıyla duyurulan yeni oyunda, 2051 yılını konu edinecek olan oyun yaratıcıları, grafiklere de güncelleme getiriyor. Peki, merakla beklenen PUBG New State ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.03.2021Teknoloji
Harvest Moon: One World İnceleme

Harvest Moon: One World İnceleme

Kafa dağıtmalık, çıtır çerez oyunların hastasıyız. Bu yüzden hemen hemen hepimizin cep telefonunda bir şeyler vardır. Şeker patlatma, domuza kafa atma veya belki de kart oyunu. Gönül isterdi ki Harvest Moon: One World bunlardan biri olsun.

24.03.2021eSpor
E-ticaret sektörü 4 kat hızlı büyüdü

E-ticaret sektörü 4 kat hızlı büyüdü

Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu (G3 Forum) bu yıl ‘Oyuna Gel, icat Çıkar!’ temasıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği ve GEN Türkiye ev sahipliğinde çevrimiçi düzenlendi.

23.03.2021Ekonomi
PUBG New State ne zaman çıkacak PUBG geleceğe ışık tutacak

PUBG New State ne zaman çıkacak? PUBG geleceğe ışık tutacak

PUBG New State ile Playerunknown's Battlegrounds oyununa yeni bir soluk gelecek. Normal PUBG versiyonlarından pek çok farklı özelliği içerisinde barındıracak olan PUGB New State, 2051 yılında geçecek. Temel olarak standart PUBG özellikleri devam eden PUBG New State, mobil cihazlarda kullanılabilecek. Gerçekçi ancak cihaz dostu grafiklerin entegre edildiği oyunda, drone gibi pek çok yeni araç da yer alacak. Peki, PUBG New State ne zaman çıkacak? İşte, o oyun hakkında detaylı bilgiler

11.03.2021Teknoloji
Akıllı ekranlar gündeme taşınıyor

Akıllı ekranlar gündeme taşınıyor

TCL Communication, Mobile World Congress Shanghai'da “Yeni nesil akıllı ekranlardan beklenmesi gerekenler” (What to look for of the next generation intelligent displays) isimli yuvarlak masa toplantısı üzerinden katılımcılarla buluştu.

9.03.2021Teknoloji
PUBG Mobile, Hindistan yasağına rağmen 1,1 milyar dolar gelir elde etti

PUBG Mobile, Hindistan yasağına rağmen 1,1 milyar dolar gelir elde etti

Sensor Tower’a göre PUBG Mobile, Hindistan’ın ülke genelindeki yasağına rağmen geçtiğimiz senede 1,1 milyar dolar gelir elde etti.

8.03.2021eSpor
İstanbul dijital arenaya dönüşecek

İstanbul dijital arenaya dönüşecek

Mobil oyun arenası Red Bull M.E.O. dünyanın en iyilerini belirlemek için İstanbul’u dijital arenaya taşıyor. 28 ülkenin en başarılı mobil oyuncuları, İstanbul’un simülasyon hale getirilmiş tarihi noktalarında oyun oynayacak. 13 güne yayılacak etkinliğin gerçekleşeceği İstanbul’un simülasyonunda, Haydarpaşa Garı, Ortaköy, Galata Kulesi, dünyanın en eski ticaret merkezlerinden olan Kapalıçarşı, Sultanahmet Meydanı da hem oyuncular hem de izleyiciler tarafından evlerinin konforunda gezilebilecek.

4.03.2021Teknoloji
Espor dünyasının en iyileri Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul’da buluşuyor

Espor dünyasının en iyileri Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul’da buluşuyor

En rekabetçi mobil oyun arenası Red Bull M.E.O.’nun Dünya Finali, bir ilki yaşatmak için Türkiye’ye geliyor. 13 günlük gaming festivaline ev sahipliği yapacak İstanbul’un en güzel noktaları sanal dünyaya aktarılıyor. Böylece 28 ülkenin finalistleri, İstanbul’un sanal ortama aktarılmış tarihi noktalarında şampiyonluk için mücadele edecek.

26.02.2021eSpor
COD Mobile’da hardcore mod kısa süreliğine geri geldi

COD Mobile’da hardcore mod kısa süreliğine geri geldi

Call of Duty Mobile, hardcore mode ile zorlayıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

18.02.2021eSpor
Blizzard, Warcraft mobil oyununu doğruladı

Blizzard, Warcraft mobil oyununu doğruladı

Blizzard’ın CEO’su Bobby Kotick’in yaptığı açıklamalara göre Warcraft serisine mobil oyunlar da eklenecek.

16.02.2021eSpor
Türkiye şampiyonları belli oldu

Türkiye şampiyonları belli oldu

Dünyanın en rekabetçi mobil oyun arenası Red Bull M.E.O. Hearthstone ve TFT oyununda Türkiye şampiyonları belli oldu.

10.02.2021eSpor
Actvision Blizzard 2020 rakamlarını açıkladı

Actvision Blizzard 2020 rakamlarını açıkladı

Activison Blizzard, 2020 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin finansal verileri paylaştı.

8.02.2021eSpor
En çok satılan hediye kartı Google Play oldu

En çok satılan hediye kartı Google Play oldu

Ocak ayında en çok satılan e-pin ve hediye kartları açıklandı. Yeni yılda Türkiye’nin en çok satılan hediye kartı Google Play oldu.

28.01.2021Tekno
Red Bull M.E.O.’da dünya finali  öncesi kartlar yeniden dağıtılıyor

Red Bull M.E.O.’da dünya finali öncesi kartlar yeniden dağıtılıyor

Dünyanın en rekabetçi mobil oyun arenası Red Bull M.E.O. Türkiye’nin en iyilerini bulma yolculuğuna yeniden başlıyor. Mobil oyunseverlerin bu sezon ilk olarak PUBG MOBILE’da mücadele verdiği arenada, sıra Hearthstone ve TFT mobil turnuvalarına geldi. Türkiye’nin her yerinden katılıma açık olan Red Bull M.E.O.’da çevrim içi elemeler 28-31 Ocak tarihlerinde, Türkiye Finali ise 6-7 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Turnuva sonunda kazananlar, Türkiye’nin ev sahipliğindeki Red Bull M.E.O. Dünya Finali’nde mücadele etme hakkı kazanacak.

23.01.2021Diğer
Mobil uygulamalara 111 milyar dolar harcandı

Mobil uygulamalara 111 milyar dolar harcandı

Sensor Tower tarafında açıklanan verilere göre, mobil uygulama harcamaları 2020 yılında yüzde 30 artarak 111 milyar dolara ulaştı. Mobil uygulama pazarının 2020 yılındaki kazancının yüzde 71'i mobil oyunlardan oluşuyor.

22.01.2021Teknoloji
Intel CES 2021’de Dört Yeni İşlemci Ailesini Duyuruyor

Intel CES 2021’de Dört Yeni İşlemci Ailesini Duyuruyor

Intel, insanların içinde olduğumuz bu olağandışı zamanları atlatmasına yardımcı olmak için, işletme, eğitim, mobil ve oyun bilgi işlem platformlarına yönelik yeni işlemciler sunuyor. Yeni işlemcilerin tümü insanlara layık oldukları PC deneyimlerini en yüksek sayıda seçenekle, sınırsız şekilde sunmak için tasarlandı.

12.01.2021eSpor
EY Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporunu açıkladı

EY Türkiye, "Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporu"nu açıkladı

Ernst & Young Türkiye'nin (EY) "Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporu"na göre, Türkiye'de işlem sayısı 209 ile 2019 yılınaparalel seyrederken, işlem hacminde 6,9 milyar dolarla yüzde 153 artış gerçekleşti.

6.01.2021Ekonomi
Cristiano Ronaldo Free Fire’da oyun karakteri oldu

Cristiano Ronaldo Free Fire’da oyun karakteri oldu

Mobil oyunlar arasında en sevilen battle royale oyunlardan biri olan Garena Free Fire, Cristiano Ronaldo işbirliği ile yeni bir evren yaratarak yeniden doğdu. Krono Operasyonu ile yeni oyun modları, oynanabilir Cristiano Ronaldo karakteri ve tamamen yeni bir evren oyuna eklendi.

29.12.2020Teknoloji
Yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyuncu

Yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyuncu

AdColony ve Global Web Index tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynuyor. Türkiye’de mobil oyun oynayan yetişkinlerin yüzde 81,7’si kadın, yüzde 76,5‘i ise erkek. Rapora göre en çok tercih edilen tür, yüzde 49,2 ile aksiyon-macera.

29.12.2020Teknoloji
Oyun satışları 2020de rekor kırdı

Oyun satışları 2020'de rekor kırdı

Türkiye'de oyun satışları 2020 yılında en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Bu başarının sebebi ise pandemi ile beraber evde kalma sürelerinin artması ve mobil oyunlarda yaşanan patlama.

24.12.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Diablo Immortal üzerine ilk izlenimlerim

Uzun yıllar önce Blizzard'ın Diablo 2 oyunuyla birlikte Diablo serisiyle tanıştım. O günün şartlarında grafikler ve oynanış gayet başarılıydı ve oyunda 7-8 karakteri ayrı ayrı geliştirmeye üşenmedim.

24.12.2020