EKSTRA
MENÜ

Mobil Cihaz

Mobil Cihaz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mobil Cihaz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.442 Mobil Cihaz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mobil Cihaz Haberleri

Uber Türkiyeyle ilgili önemli gelişme 2 yıla kadar hapis cezası istendi

Uber Türkiye'yle ilgili önemli gelişme! 2 yıla kadar hapis cezası istendi

Haksız rekabet oluştuğu gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisi hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

5.10.2021Ekonomi
İnternet kullanan herkes bu haberi okumalı Ölmeden önce mutlaka...

İnternet kullanan herkes bu haberi okumalı! Ölmeden önce mutlaka...

Umarız bu haberi okuyan herkes daha uzun yıllar mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşar ama gün gelip de hayata gözlerinizi yumduğunuzda, sosyal medya hesaplarınıza ve dijital dünyadaki varlığınıza ne olacağını düşündünüz mü hiç? Bu haberden sonra düşünmeye başlayabilirsiniz...

18.09.2021Dünya
Yabancı uyruklulara e-Devletten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklulara e-Devlet'ten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.

15.09.2021Gündem
General Mobile Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor General Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

General Mobile Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? General Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Ülkemizde halka açık olan pek çok şirket vardır. Bu şirketlerden bir tanesi de General mobile şirketidir. General mobile ülkemizde akıllı telefon üreten şirketlerden bir tanesi olup bu akıllı telefonlar en çok satılan telefonlar arasına girmiştir. General mobile akıllı telefonunun hangi ülkeye ait olduğu merak edilmektedir. Peki, General mobile hangi ülkenindir? General mobile markası nerede üretiliyor? General mobile markası ne zaman kurulmuştur? General mobile markasının sahibi kimdir? İşte general mobile ile ilgili tüm bilgiler.

31.08.2021Araştırma
Geleceğin askeri göreve hazır

'Geleceğin askeri' göreve hazır

Bu yıl sahada kullanılmaya başlanması hedeflenen Askeri Taktik Operasyon Kiti-ATOK, IDEF 2021'de ilk kez sergilenecek.

14.08.2021Ekonomi
Mobil oyunlara servet harcandı

Mobil oyunlara servet harcandı

Küresel uygulama harcamaları 2021 yılının ilk yarısında yüzde 24 artarak 65 milyar dolara yaklaşırken sadece mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcama yapıldığı belirlendi.

30.07.2021Ekonomi
BTK Başkanı: Akıllı telefon kullanıcı sayısı 2023te 4,6 milyara ulaşacak

BTK Başkanı: Akıllı telefon kullanıcı sayısı 2023'te 4,6 milyara ulaşacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, 2012'de dünyada 1 milyar olan akıllı telefon kullanıcı sayısının, geçen yıl 3,6 milyara ulaştığını, 2023'te 4,6 milyara ulaşmasının beklendiğini söyledi.

16.06.2021Ekonomi
Gelişen pazarların yıldızıyız

Gelişen pazarların yıldızıyız

PayU’nun hizmet sunduğu 4 kıtadan 19 ülkenin e-ticaret verilerinin incelendiği “The Next Frontier: 2021 ve sonrasında ortaya çıkan e-ticaret liderleri için en çok umut vadeden pazarlar” raporu açıklandı. Basın mensuplarıyla bir araya gelen iyzico-PayU CEO’su Barbaros Özbuğutu ve CMO’su Murat Büyükkucak, rapora dair dikkat çeken veriler paylaştı.

3.06.2021Teknoloji
Mobilite Nedir İş Dünyasında Mobilite Ne Anlama Gelir

Mobilite Nedir? İş Dünyasında Mobilite Ne Anlama Gelir?

Ülkemizde son yıllarda gelişen ve yenilen teknoloji, fiziksel ofis gereksinimini ortadan kaldırdı. Giderek tüm dünyada yaygınlaşan mobilite kavramı, iş dünyası için yeni formüllere kapı araladı. Önümüzdeki yıllarda önemi daha da artacağı düşünülen mobilite kavramı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Başarısızlıklarını anlattı, bursu kaptı... ‘Çuvallaya çuvallaya başardım’

Başarısızlıklarını anlattı, bursu kaptı... ‘Çuvallaya çuvallaya başardım’

Lise son sınıf öğrencisi Cihan Alperen Bosnalı, yurtdışında okumak için önemli üniversitelere başvuru yaptı. Ama o diğer adayların aksine art arda yaşadığı başarısızlıklarını anlatı. Deneme azmi ve içtenliğiyle, Kanada’daki British Columbia’dan tam burslu kabul aldı.

26.05.2021Eğitim
İnternetten alışverişte tüketiciler mobil uygulamaları tercih etti

İnternetten alışverişte tüketiciler "mobil uygulamaları" tercih etti

İnternetten alışverişte geçen yıl tüketicilerin yüzde 84'ü mobil cihazları, yüzde 16'sı bilgisayarları kullanırken, mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde alışveriş marka veya pazar yeri uygulamalarının payı yüzde 82,3'e ulaştı.

14.05.2021Ekonomi
Instagram hikaye izleme nasıl yapılır Instagramstory viewer uygulamaları ve gizli hikaye izleme taktikleri

Instagram hikaye izleme nasıl yapılır? Instagramstory viewer uygulamaları ve gizli hikaye izleme taktikleri

Fotoğraf çekip paylaşmak ise fotoğraf gönderimi şekliyle hızlı mesaj olarak instagram'da kullanılır. Bu sosyal paylaşım alanının çok fazla etkinliği vardır. Bu etkinlikler arasında hikaye paylaşmak, hikaye izlemek, hikaye gizlemek gibi işlemler yer alır. Biz sizler için işte bu adımda hikaye izlemenin nasıl yapıldığı, uygulamalar ve taktiklerine yer verdik.

10.05.2021Teknoloji
Şifresiz bir dijital dünya mümkün mü

Şifresiz bir dijital dünya mümkün mü?

Şirketler veri ve şifre güvenliğini yeniden ele alıyor. Kurumsal bir çalışanın ortalama 27 farklı uygulamada kimlik doğrulama yapması gerektiğini ve geleneksel şifrelerin de birçok dezavantajı olduğunu belirten siber güvenlik uzmanı Gürsel Tursun, çalışanların şifresiz kimlik doğrulama çözümlerine geçişinin hızlanacağını dile getiriyor.

6.04.2021Teknoloji
Çekyada neler oldu Koronaya veda partisinden, korona partisine

Çekya'da neler oldu? Koronaya veda partisinden, korona partisine!

Çekya’da Covid-19 sağlık sisteminin üzerindeki baskıyı yoğunlaştırdı. Hastaneler neredeyse yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Öfkeli halk protestoların şiddetini de arttırdı. İşte Çekya’da yaşananlar…

15.03.2021Dünya
İkinci el cep telefonlarında yeni dönem

İkinci el cep telefonlarında yeni dönem!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), kullanılmış cep telefonlarının ekonomiye kazandırılması ve güvenli bir şekilde kullanılması amacıyla; sertifikalandırılması, yenilenmesi ve satışa sunulması için ’İş Yerleri - Cep Telefonu (ikinci el) Yenileme Merkezleri İçin Kurallar’ standardını yayımladı.

17.02.2021Teknoloji
Robotlar işimizi elimizden almıyor

Robotlar işimizi elimizden almıyor

2021 Teknoloji Raporu yayımlandı. Dünyaya yön veren gelecek teknolojilerin yer aldığı bu seneki raporda; Covid-19 pandemisiyle iş hayatının, finansın ve sektörlerin dijitalleşmesi, dijital göçebe, insan, teknoloji ve girişimcilik ekseninde kurumların dönüşümü konuları ele alınıyor. Teknoloji Radarı ile 2080 yılına kadar tahminleme gerçekleştiren raporun en dikkat çekici konularından biri yapay zeka ile metin üretebilen GPT-3 teknolojisinin, Artırılmış Gerçeklik başlığı ile yazdığı makale oluyor.

16.02.2021Teknoloji
Hangi mesajlaşma uygulaması kullanıcılar için daha güvenli

Hangi mesajlaşma uygulaması kullanıcılar için daha güvenli?

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini kullanıcılara zorla kabul ettirmek istemesiyle birlikte alternatif uygulamalar tartışılmaya başladı. Peki hangi mesajlaşma uygulaması kullanıcılar için daha güvenilir?

22.01.2021Teknoloji
Kişisel verilerinizi korumak için nelere dikkat etmelisiniz

Kişisel verilerinizi korumak için nelere dikkat etmelisiniz?

Siber güvenlik uzmanları, uçtan uca şifreleme kullanan mesajlaşma uygulamalarının nispeten güvenli olduğunu paylaşarak, kişisel verilerini korumak isteyen mobil cihaz kullanıcılarına önerilerde bulundu.

13.01.2021Teknoloji
Alışverişi öğlen saatlerinde yaptık

Alışverişi öğlen saatlerinde yaptık

Koronavirüs (COVİD-19) salgınının dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına aldığı 2020, online alışverişin hız kazandığı bir yıl oldu. Verilerin ortaya çıkardığı sonuçlar, pandeminin sosyal mesafeyi zorunlu kılmasıyla birlikte tüketicinin e-ticaret algısında değişim olduğunu da gözler önüne seriyor.

12.01.2021Teknoloji
E-ticaret siteleri için Cuma Efsanesi Kasım ayı indirimlerine derinlemesine bir bakış

E-ticaret siteleri için Cuma Efsanesi! Kasım ayı indirimlerine derinlemesine bir bakış

Kasım ayı şüphesiz birçok e-ticaret sitesi* ve çevrimiçi pazar yerleri için büyük önem taşıyor. Dünya’nın pek çok yerinde uygulanan ve spesifik bir güne özel olan Cuma günü indirimlerinin, Türkiye’de bir güne değil, Kasım ayının tamamına yayılmış durumda olduğunu görüyoruz.

17.12.2020Gündem
2021 yılında bizi neler bekliyor

2021 yılında bizi neler bekliyor?

Yaşanan koronavirüs salgını ile tüm kurumlar için güvenlik öncelikleri değişirken, bu süreçte kullanımı artan Zoom uygulamasının Bilgi Güvenliği Üst Düzey Yöneticisi Jason Lee, hibrit iş gücünün hayatımızda daha fazla yer alacağı 2021 ile ilgili güvenlik öngörülerini paylaştı.

16.12.2020Teknoloji
Siber Güvenliğin en büyük düşmanı karmaşıklık

Siber Güvenliğin en büyük düşmanı karmaşıklık

Çeşitli üreticilerden oluşan güvenlik ortamı ve yönetilebilir düzeyin ötesinde güvenlik uyarıları, BT güvenlik uzmanlarını yoruyor ve şirketlerin korunma kabiliyetine zarar veriyor.

30.11.2020Teknoloji
Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Electronics tek bir ekranda ders çalışmak, öğrenmek ve multimedya deneyimi için tasarlanan Samsung Akıllı Monitörü küresel çapta satışa sundu. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

27.11.2020Teknoloji
Elektronik Ticaret Ve Teknoloji Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Elektronik Ticaret Ve Teknoloji Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimleri ile ilgili pek çok detay vardır. Özellikle de yeteneklerinin yanı sıra doğru kariyer planlaması önemlidir. Elektronik ticaret ve teknoloji yönetimi bölümüne de ilgi oldukça artıyor. Elektronik ticaret ve teknoloji yönetimi bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Qr Kod nedir Qr Kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır Ücretsiz Qr Kod uygulamaları

Qr Kod nedir? Qr Kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz Qr Kod uygulamaları

Japon denso firması tarafından patentli olan ürün 1994 yılında geliştirilmiştir. Kare beyaz fon üzerinde siyah motif işlemeleri ile görünen QR kod nedir? QR kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz QR kod uygulamaları hangileridir? Sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

28.09.2020Araştırma
Galaxy S20 FE: Bir Samsung efsanesi geri döndü

Galaxy S20 FE: Bir Samsung efsanesi geri döndü

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Samsung, Galaxy fanlarını fazlasıyla heyecanlandıran yeni ürünü Galaxy S20 FE'yi ortaya çıkardı. Bugün gerçekleştirilen dev etkinlikte duyurusu yapılan telefon, bakın hangi müthiş özelliklerle geliyor?

23.09.2020Teknoloji
Galaxy Z Fold2 iş dünyasının yeni telefonu olacak

Galaxy Z Fold2 iş dünyasının yeni telefonu olacak

Samsung’un geçtiğimiz günlerde Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurusunu yaptığı ekranı katlanabilen yeni telefonu Galaxy Z Fold2, bu alanda çıtayı iyiden iyiye yukarı çekmişe benziyor. Özellikleriyle pek çok kullanıcıya hitap eden ürün, özellikle de iş dünyasının yeni gözdesi olacak.

Bu bir ilandır

22.09.2020Teknoloji
Zoom, iki faktörlü doğrulama özelliğini hayata geçirdi

Zoom, iki faktörlü doğrulama özelliğini hayata geçirdi

Zoom, kullanıcıların güvenliğini artırmak amacıyla mobil uygulama ya da SMS üzerinden ikinci bir kimlik doğrulaması yapmayı sağlayan İki Faktörlü Doğrulama (2FA) özelliğini bünyesine ekledi.

14.09.2020Teknoloji
TCL yeni kablosuz kulaklıklarını ortaya çıkardı

TCL yeni kablosuz kulaklıklarını ortaya çıkardı

TCL, yeni telefonlarının ardından bu kez kablosuz kulaklıklarıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. İşte karşınızda TCL'in geliştirdiği MOVEAUDIO S200...

7.09.2020Teknoloji
Samsung Galaxy Z Fold 2 tanıtıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 tanıtıldı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün uzun süredir beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy Z Fold 2'yi tüm ayrıntılarıyla tanıtıldı. İşte görünümüyle dikkatleri üzerine çeken Samsung'un yeni bombası...

1.09.2020Teknoloji
Samsung Galaxy Z Fold 2 bugün tanıtılıyor

Samsung Galaxy Z Fold 2 bugün tanıtılıyor!

Teknoloji devi Samsung'un uzun zamandır dört gözle beklenen ekranı katlanabilen yeni telefonu Galaxy Z Fold 2, bugün saat 17:00'de tanıtılıyor.

1.09.2020Teknoloji
Mobil cihazlarda yaşanan sorunlar kurumların maliyetini artırıyor

Mobil cihazlarda yaşanan sorunlar kurumların maliyetini artırıyor

Mobil bilişim cihazları, çalışanları tekrar eden işlerden kurtararak verimliliklerini artırıyor. Ancak yapılan son araştırma, mobil çalışanların mevcut mobil bilişim cihazlarından memnun olmadığını gösteriyor.

28.08.2020Teknoloji
Siber saldırılar mobil cihazlara yöneldi: Tehlikeye dikkat

Siber saldırılar mobil cihazlara yöneldi: Tehlikeye dikkat!

Finansal ya da kişisel verileri güvende tutmak şirketler ve çoğu bireyler için en önemli durumu teşkil ediyor. Özellikle 2020 ve sonrasında verilerin güvenliği adına atılacak en büyük adımın mobil siber güvenliği sağlamaktan geçtiğini belirten siber güvenlik uzmanları, şirketleri ve bireysel kullanıcıları karşılaşacakları mobil siber güvenlik tehditleri konusunda uyarıyor.

11.08.2020Teknoloji
Razer Blackshark V2 incelemesi

Razer Blackshark V2 incelemesi

Oyuncular için ürettiği çözümlerle bilinen Razer, klavyeden fareye, oyuncu bilgisayarından kulaklığa kadar farklı kategorilerde ürünleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu kapsamda şirketin yeni oyuncu kulaklığı Razer Blackshark V2'yi inceledik.

7.08.2020Teknoloji
Akıllı telefon pazarındaki daralma sürüyor

Akıllı telefon pazarındaki daralma sürüyor

OCAK ve şubat aylarında yükseliş ile başlayan akıllı telefon sektörü mart ayı itibariyle koronavirüs etkisiyle ivmesini kaybetti.

3.08.2020Ekonomi
Akıllı telefon pazarı küçülüyor, stok eritme hızı 15 haftaya çıktı

Akıllı telefon pazarı küçülüyor, stok eritme hızı 15 haftaya çıktı

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, akıllı telefon satışlarının azaldığını belirterek, "Stok eritme hızımız 5-6 haftadan maalesef 13-15 haftalara çıktı. Bu tabloda mevcut trafik online kanala yöneldi. Şu anda sektörel istihdamın yüzde 80-90 aralığını sağlayan ve kesintisiz iletişimi sunmak amacıyla sağlıklarını riske atarak hizmet veren 20 bin civarındaki bayimiz bu durumdan olumsuz etkilendi." dedi.

2.08.2020Teknoloji
Razer BlackShark V2 duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Razer BlackShark V2 duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Oyuncular için ürettiği aksesuarlarla bilinen Razer, yeni oyuncu kulaklığı olan BlackShartk V2'yi duyurdu. Peki yeni kulaklık hangi özelliklere sahip? Fiyatı ne oldu?

31.07.2020Teknoloji
Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Dijital platformların bireyler ve toplum üzerinde etki alanlarını genişletmesiyle, şirketler ile ülkeler arasında yeni sürece uyum sağlama konusunda sorunlar meydana gelebiliyor.

27.07.2020Teknoloji
Ortak Wi-Fi ağlarına bağlananlar dikkat Kişisel bilgileriniz tehlikede

Ortak Wi-Fi ağlarına bağlananlar dikkat! Kişisel bilgileriniz tehlikede

Yaz tatili planları yapılmaya başlamışken seyahat ederken akıllı cihazların güvenliğine de dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalı. Ortak kullanıma açık Wi-Fi ağları, havaalanları, oteller veya istasyonlar gibi, ziyaret edilen pek çok yerde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Siber güvenlik uzmanları, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarları üzerinden bu kablosuz ağlara bağlanmadan önce gerekli önlemlerin alınması konusunda kullanıcıları uyarıyor.

22.07.2020Teknoloji
Huawei, BrandZ Top 100 Global Markalar listesinde sıra atladı

Huawei, BrandZ Top 100 Global Markalar listesinde sıra atladı

WPP ve Kantar Millward Brown tarafından yayınlanan BrandZ Top 100 Global Markalar listesinde üst üste beşinci kez yer alan Huawei, Top 50 global markalar arasında bu yıl 45. sırada yer alıyor.

3.07.2020Teknoloji
5G ile dijital güvenliğin önemi artacak

5G ile dijital güvenliğin önemi artacak

5G gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Çalışmaları devam eden ve gelecek yıl itibarıyla yaygınlaşması hedeflenen 5G teknolojisinin en çok etki edeceği alanlardan biri olan Nesnelerin İnterneti (IoT) konusunda işletmelerin alacağı basit önlemler sayesinde büyük kayıpların önüne geçmek ve güvenli bir ortam sağlayarak akıllı nesnelerle verimli bir kullanım alanı oluşturmak mümkün.

3.06.2020Teknoloji
Çinden ABDye Huaweiye kısıtlama konusunda yeni suçlama

Çin'den ABD'ye Huawei'ye kısıtlama konusunda yeni suçlama

Pekin yönetimi, yabancı firmaların Çin teknoloji şirketi Huawei'ye teknoloji transfer etmesine getirdiği kısıtlamalar nedeniyle ABD'yi ''devlet gücünü suistimal'' etmekle suçladı.

18.05.2020Teknoloji
E-ticarette en sık yapılan hatalar

E-ticarette en sık yapılan hatalar

COVID-19 sonrasında e-ticarete talep artarken, e-ticaret sitelerindeki eksikler, müşteri memnuniyetini ve alışveriş dönüşüm oranlarını olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, online alışveriş dünyasında en sık yapılan hataları değerlendirdi ve e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

27.04.2020Teknoloji
Evden çalışanlar siber saldırılara karşı nasıl önlem almalı

Evden çalışanlar siber saldırılara karşı nasıl önlem almalı?

Fortinet tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı durumu fırsata çevirmeye çalışarak e-posta, SMS, telefon aramalarıyla para ve kişisel bilgileri ele geçirmeye çalışan siber suçlulara karşı uyarıyor.

16.04.2020Teknoloji
iPhoneları bu kez soyguncu yazılımlar bastı

iPhone'ları bu kez 'soyguncu' yazılımlar bastı

Siber güvenlik uzmanları, Apple resmi uygulama dükkanı App Store’da 30’un üzerinde soyguncu yazılım tespit ettiklerini ve bunların yaklaşık 4 milyon kez indirildiğini açıkladı. Görsel düzenleme, fal, burç, barkod okuyucu gibi basit fonksiyonların arkasına gizlenen soyguncu yazılımlar, yükleyenleri yıllık 520 dolara varan faturalarla karşı karşıya bırakıyor.

13.04.2020Teknoloji
Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat

Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat!

Şirketlerde içeriden gelen siber tehditlere yönelik gerçekleştirilen son araştırmaya göre, şirket içi siber tehditler son üç yılda üç katına çıktı. Yaşanan her tehdidin şirketlere maliyetinin ortalama 11,45 milyon dolara mal olduğunu aktaran Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre, şirketlerde tehditleri oluşturan 3 önemli unsur bulunurken, şirket içi siber tehditlerin önlenmesi için gerekli 10 adımı sıralıyor.

7.04.2020Teknoloji
Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

İşletmelerin pek çoğunun evden çalışma düzenine geçtiği şu günlerde şirketlerin en önemli gündem maddelerinin başında dijital güvenlik konusu geliyor. Dijital güvenlik, ağa bağlı olan sistemlerin yazılımının, donanımının ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade ediyor. Bilgisayar sistemlerinde hem fiziksel hem dijital güvenliği ifade eden bu kavram, işletmeler açısından alınan dijital güvenlik önlemleri ile veri merkezlerine ve ağa bağlı cihazlarda yetkisiz erişimleri önleme anlamı taşıyor. Bu noktada uzaktan çalışma sırasında verilerin güvenli bir şekilde kullanımı, depolanması ve transferi daha da büyük önem kazanıyor.

31.03.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Pilotsuz gelecek yaklaşıyor

Havacılığın geleceği sandığımızdan da önce gelecek. Kendi kendine uçabilen uçaklar için büyük yol kat edildi. Tamamen uzaktan bir merkezden kaldırılan uçaklar gidecekleri yerlere gidip inebiliyorlar. İstenen yükseklikle, istenmeyen hava şartlarında başarı ile uçup güvenle inebiliyorlar. Bütün testlerde çok iyi sonuçlar alındı.

7.07.2021

Diablo Immortal üzerine ilk izlenimlerim

Uzun yıllar önce Blizzard'ın Diablo 2 oyunuyla birlikte Diablo serisiyle tanıştım. O günün şartlarında grafikler ve oynanış gayet başarılıydı ve oyunda 7-8 karakteri ayrı ayrı geliştirmeye üşenmedim.

24.12.2020