EKSTRA
MENÜ

Mobbing Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 87 haberi bulunmuştur.

Mobbing Nedir Haberleri

Leyla Alaton: Kadınlar kulübü kuralım

Leyla Alaton: Kadınlar kulübü kuralım

Kadına yönelik şiddete karşı duruşu ve kadın haklarına ilişkin çalışmalarıyla tanıdığımız iş kadını Leyla Alaton’la ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle buluştuk. “Babamı bile feminist yapan benim. Onu kadın değerini bilir hale tırnaklarımla getirdim” diyen Alaton, tüm kadınlara şöyle sesleniyor: “Gücünüzün farkında olun. Hiçbir şeyden, özellikle konfor alanından çıkmaktan korkmayın. Kadınlar kulübünü kuralım. Kız kardeş olalım…”

25.11.2017Gündem
Kadına şiddete karşı üniversitelere ders geliyor

Kadına şiddete karşı üniversitelere ders geliyor

Toplumsal cinsiyet eşitliği dersinin üniversitelerde zorunlu ders olarak müfredata girmesi bekleniyor. Bunun ilk adımı da 7 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katılacağı Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Üniversite Çalıştayı’nda atılacak. Alınan kararlar YÖK Genel Kurulu’na götürülecek, burada da onaylanırsa yürürlüğe girecek. Buna göre fakülte, yüksekokul ve enstitü öğrencileri ‘cinsiyet eşitliği’ dersini almadan mezun olamayacak.

4.05.2015Eğitim
Craft Tiyatro’nun yeni oyunu Personel

Craft Tiyatro’nun yeni oyunu Personel

Craft Tiyatro’nun yeni oyunu ‘Personel’ salı akşamı prömiyer yapacak. İş yerindeki mobbing’i anlatan oyunda Dolunay Soysert ve ilk kez sahneye çıkacak Aslı Enver’i izleyeceğiz. Heyecanla prömiyere hazırlanan ekibin ilk seyircili genel provasında biz de vardık.

27.03.2015Keyif
Kışladaki asker ölümleri sempozyumda tarşılacak

Kışladaki asker ölümleri sempozyumda tarşılacak

ŞÜPHELİ Ölümler ve Mağdurları Derneği avukatlarından Ahmet Çevik, son 22 yılda 12 tabur, 3 bin 813 askerin cephe gerisinde hayatını kaybettiğini belirterek, Antalya’da düzenlenecek sempozyumda Türkiye’de ilk defa kışladaki şüpheli asker ölümlerinin tartışılacağını söyledi.

14.02.2015Gündem
Diyabetinle savaşmayacaksın sevişeceksin Sevgilinmiş gibi

Diyabetinle savaşmayacaksın sevişeceksin! Sevgilinmiş gibi

Dedi ki...“İzninizle insülinimi yapabilir miyim?”“Tabii” dedim. Elindeki havalı kalemiyle -meğer insülin iğneleri ben görmeyeli çağ atlamış- beline minik bir hareketle bir iğne yapıverdi. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etti. Ne yalan söyleyeyim, etkilendim. Diyabeti, bir hastalık olarak tanımlamamasından, kendisiyle ve diyabetiyle bu kadar barışık olmasından...Komplekssizliğinden...

26.01.2015Hayat
Yükseköğretim’in fidanlığı araştırma görevliliği

Yükseköğretim’in fidanlığı araştırma görevliliği

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) verilerine göre devlet üniversitelerinde 121 bin 944 akademisyenin olduğu ülkemizde 41 bin 67 araştırma görevlisi bulunuyor. Piramitin tabanında bulunan araştırma görevliliği, akademisyenliğe akademik camiaya atılan ilk adımdır. Özellikle yaşları öğretim elemanları yardımcılarına göre (okutman, uzman, öğretim görevlisi, eğitim öğretim planlamacısı ve çevirici) daha genç olduğundan yükseköğretimimizin fidanlığı da diyebiliriz.

8.12.2014Eğitim
Derdim güldürmek değil

Derdim güldürmek değil

Cem Yılmaz’dan “hadi sete gel, filmi konuşalım” mesajı geldiğinde her Cem Yılmaz projesinde olduğu gibi yine heyecanlandım. Ama bu kez heyecan biraz daha fazlaydı çünkü “Pek Yakında”nın çok çok sevdiğim “Hokkabaz” tadında olduğu söylentiler arasındaydı. Bu filmde de kaybedenler vardı, aşk vardı, gerçek karakterler vardı, mücadele vardı ve bunlardan çıkan komedi ile hüzün vardı. “Pek Yakında”yı Cem Yılmaz’la konuştuk.

12.07.2014Magazin
Çelebi soruşturmaları Meclise taşıdı

Çelebi soruşturmaları Meclis'e taşıdı

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi Marmara Üniversitesinde bazı öğretim görevlileri hakkında açılan, sendikal hakları tehdit eden, öğrencileri 'sağcı-solcu' diye ayrıştıran soruşturmalar olduğu iddialarını yazılı bir önergeyle Meclis gündemine taşıdı.

21.05.2014Gündem
CHPli vekil polis intiharlarını meclise taşıdı

CHP'li vekil polis intiharlarını meclise taşıdı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, polis memuru 21 yaşındaki Hakan Kırmızı'nın başına dayadığı tabancasıyla intihar etmesiyle ilgili iddialar hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ın cevaplaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

11.01.2014Ege
Vekilden polis intiharlarına önerge

Vekilden polis intiharlarına önerge

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, 21 yaşındaki polis memuru Hakan Kırmızı’nın intihar etmesiyle ilgili iddialar hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın cevaplaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

11.01.2014Gündem
CHP’den Yağmur Balbay için jet önerge

CHP’den Yağmur Balbay için jet önerge

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın kızı Yağmur’un, “okulda teröristin kızı damgasını yedim” şeklindeki açıklaması nedeniyle orta kısmında okuduğu Tevfik Fikret Lisesi’nden uzaklaştırılması üzerine Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran konuyu acilen TBMM gündemine taşıdı.

28.03.2013Gündem
TÜİKte skandal iddia

TÜİK'te skandal iddia

BÜRO Emekçileri Sendikası (BES) üyesi, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü çalışanı Evren Şen, 2 günlük iznine 7 günlük evlilik iznini de ekledi. İzin kullanmayanlarla aynı performansın istendiği Şen, memuriyetten ’Performans düşüklüğü’ gerekçesiyle atıldı. Sendika protesto eylemi yaptı.

3.10.2012 Gündem
İmdat, başbakandan dayak yiyorum

İmdat, başbakandan dayak yiyorum

İngiltere’deki “kabine içi şiddet” skandalı büyüyor. Başbakan Brown, yardımcılarına şiddet uyguladığı iddialarını yalanlasa da, bir acil yardım hattından ilginç bir açıklama geldi: “Başbakanlık’tan telefonla 3-4 şikâyet aldık.”

22.02.2010Dünya
İşyerinde tacize uğramak

İşyerinde tacize uğramak

İş yerinde duygusal baskıya uğrayan mobbing kurbanları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de artıyor. Cinsel tacize kadar uzanan mobbing kurbanlarının yaşadıkları psikolojik yaralanmalar ve bunların nasıl tedavi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

5.01.2010Gündem
Kriz ruh sağlığınızı da bozmasın

Kriz ruh sağlığınızı da bozmasın!

Türkiye Psikiyatri Derneği, gündemin çarpıcı iki maddesinin ruhsal etkilerini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda savaşın ruhsal etkileri, ekonomik krizin getirdiği ruhsal problemlerin yanı sıra son yıllarda iş hayatında sıklıkla karşımıza çıkan "mobbing" kavramı da ele alındı.

26.01.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Beni öldürecek: Yalvarırım yardım edin!

TÜRKİYE Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Hattı’na gelen başvurularından biri...

2.10.2017

"Ak Parti'de kadının bir objeden fazla değeri yok. Bu sebeple HDP'den adayım."

Türkiye, Nurten Ertuğrul adını 2014 yılındaki yerel seçimlerde Ak Parti Bingöl Belediye Meclis Üyeliği görevinden olaylı istifası ile tanıdı.

8.10.2015

Tweet atarak hiçbir şey değişmez

Fırat Tanış hep güzel işler yapar ve ne güzel ki biz o işlerden hemen sonra bir araya gelir sohbet ederiz. Bu kez de “Öğrenci İşleri” filmi için buluştuk Fırat’la. Filmi konuşurken son günlerin gündeminden; Su Kutlu’nun diziden kovulması olayından da söz etmeden geçmedik.

25.04.2015

Bir çalışandan memnun değilsen ne yaparsın?

Bir yönetici veya yönetici kadrolar (ki bizde genelde patronun düdüğünü öttürenlerden oluştuğu için pek fark yoktur) bir çalışandan şikayetçi yahut sadece gayrimemnun olabilir. Şu veya bu sebeple. Başarısız bulunmaktadır, performansı yetersiz görülmektedir, hal ve gidişatı rahatsız edicidir vs…

7.03.2015

Odam kamerayla izleniyor

Merhabalar, bir fabrikanın kalite bölümünde çalışmaktayım. Üst amirlerim tarafından bana sürekli baskı yapılıyor. İşten bezdirme yoluna gidilip tazminatsız işten çıkarılmaya çalışılmaktayım.

6.08.2014

TRT’de bir mobbing hikâyesi

TRT uzun süredir içten içe genel müdür tartışması yaşıyor. Genel müdürlük makamının sadece istifa ile boşalacağı hükmüne rağmen, son 6 ay İbrahim Şahin’in TRT Genel Müdürlüğü’nden alınarak yerine kimin getirileceği kulislerde speküle edildi durdu.

22.07.2014

10 soruda Tükenmişlik Sendromu

“Muhteşem Yüzyıl”ın Hürrem’i Meryem Uzerli, “Tükendim, dayanamıyorum” dedi, her şeyi yüz üstü bırakıp apar topar Almanya’ya gitti.

31.05.2013

Çalışana hayatı zehir eden sorun: Mobbing

Şimdi düşünüyorum da, çalışma hayatında ezildiğinden, küçümsendiğinden hatta aşağılandığından şikâyet etmeyen insan yok denecek kadar azdır herhalde.

14.12.2012

Nazlıgül intihar mı etti? Biz mi öldürdük?

Bu sayfada fotoğrafını gördüğünüz dünyalar güzeli kadının adı Nazlıgül.

24.11.2012

Ayıldım, ayıldınız

Geçen gün yazdığım yazı üzerine sizlerden yine pek çok eposta aldım.

15.09.2011

“Eğitimli adam” şiddeti

Geçen hafta Hürriyet Treni’nde Muhtarlara Aile İçi Şiddet Eğitimi veren Neşe Hacısalihoğlu’ndan öğrendiklerim insanı hayattan soğutacak nitelikteydi...

17.05.2011

Bir Türk kadınının mutluluk projesiyle imtihanı

Amerika’da yok satan ‘Mutluluk Projesi’ adlı kitabı okuyup denedim olmadı. Bir kere ben her şeyden önce mutluluğu hak etmediğimi düşünüyorum; annem de öyledir, teyzelerim de. Biz bu ülkede acı çekmenin kadınlığa ait doğal bir duruş mutluluğun bencillik olduğuna inandırıldık

10.07.2010