EKSTRA
MENÜ

Mizah

Mizah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mizah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.359 Mizah haberi bulunmuştur.

Mizah Haberleri

Hasan Can Kaya: İnsanları güldürünce fırça yerdim

Hasan Can Kaya: İnsanları güldürünce fırça yerdim!

YouTube kanalından yayınladığı “Konuşanlar” programı ile tanınan Hasan Can Kaya, zaman içinde büyük bir takipçi kitlesi edindi. Hasan Can Kaya, “Konuşanlar” programını yayın hayatına yeni başlayan Exxen’e taşıdı. Ayrıca ünlü komedyen Exxen’e “Hayallerim, Aşkım ve Ailem” dizisi ile bir de yetişkinler için çizgi film yapacak.

10.01.2021Magazin
Bu görüntü sosyal medyada gündem oldu... Gümbür gümbür geliyorum, yazı bekliyorum.

Bu görüntü sosyal medyada gündem oldu... "Gümbür gümbür geliyorum, yazı bekliyorum."

Rize'de kuaför Yunus Emre Güner, sosyal medyada paylaşılan videosu ile gündem oldu. Hareket halindeki motosiklette sürücüyü tıraş etti. Hareket halindeki motosikletin üzerinde saç tıraşı yaptığı bu görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü. Rizeli kuaför, "Gümbür gümbür geliyorum, yazı bekliyorum." dedi.

6.01.2021Haber
Kitaplar neden önemli

Kitaplar neden önemli?

Online eğitim döneminde çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak daha mı güçleşti? Bu alışkanlığı edinmelerini nasıl sağlarız? Kitap okumanın okul çağı çocukları için faydası ne olur?

4.01.2021Eğitim
Merve Boluğurdan itiraf: Aldattım da aldatıldım da; ikisini de yaşadım, net

Merve Boluğur'dan itiraf: Aldattım da aldatıldım da; ikisini de yaşadım, net!

Son günlerde attığı her adım magazinin gündeminde. Eskiden bu kadar göz önünde olmanın ona kendisini bir alana kapatılmış gibi hissettirdiğini ama artık hayatı yorumlama şeklinin değiştiğini anlatıyor, “Benimle ilgili istediğinizi düşünebilirsiniz, beni bağlamaz” diyor. Yeni bir YouTube kanalı açan Merve Boluğur ‘ideal erkeği’ tanımlarken de çok net: “Kadın ruhundan anlayan bir adam olmalı. Kendini içsel ve kariyer olarak bir noktaya getirmiş, bunları da övünmek için kullanmayan biri. Anne-baba desteğini beklemeyen, öncelik sıralamasında beni ön sıraya koyabilecek güçte bir adam... Çözüm odaklı olması da beni çok cezbeder.”

Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPye Demirtaş tepkisi Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye Demirtaş tepkisi! 'Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, AİHM'in eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluğuna yönelik verdiği karar sonrası yapılan açıklamalar nedeniyle CHP'ye sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ülkemizle ilgili bir davada kendi hukuki süreçlerine İspanya ve İtalya gibi ülkelerdeki benzer yargılamalarda verdiği kararlara aykırı bir tavır sergiledi. Biz de bunun üzerine çıktık 'bu çifte standartlı, hukuki değil siyasi saiklerle verilen kararı uygulamayız' dedik. 'Vay efendim sen nasıl böyle bir şey söylersin'. Demek ki kendileri bu işlerde yetki sahibi olsalar elinde onlarca insanın kanı bulunan bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar." dedi. Erdoğan ayrıca, Çin'den gelecek olan koronavirüs aşılarıyla ilgili olarak "Yılbaşından önce ülkemize gelmesini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı

28.12.2020Gündem
31 Aralık gecesi ekranı

31 Aralık gecesi ekranı

Görevli olanlar dışında neredeyse herkes 31 Aralık’ta evde. Eskiden evde yılbaşı için PTT yani ‘pijama-terlik-televizyon’ denirdi, biz de pijimanın yerine pandemiyi koyuyor ve televizyondaki yılbaşı programlarına bakıyoruz. Baskıya girene kadar kesinleşen programlara göre 2020’yi 2021’e bağlayan gece ekranda bol bol gülmece ve müzik olacak.

Koronavirüsü yenen Yılmaz Vural: Gittim, geldim...

Koronavirüsü yenen Yılmaz Vural: "Gittim, geldim..."

Koronavirüsü yenip sağlığına kavuşan deneyimli teknik adam Yılmaz Vural, tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı. Tam olarak koronavirüsün etkilerini atlatamadığını belirten Vural, "Tabiri caizse gidip geldik. Temizlik, mesafe, maske mutlaka herkes buna dikkat etsin. Ben hayatımı zor kurtardım. Tam olarak iyileşmek için hâlâ çalışıyorum." diye konuştu.

25.12.2020Futbol
Tepki çeken mizah toplantısı iptal edildi

Tepki çeken 'mizah' toplantısı iptal edildi

İZMİR Valisi Yavuz Selim Köşger'in iptal edildiğini açıkladığı İzmir Mizah Festivali kapsamında yer alan 'Dünya Karikatüründe Toplumsal Eleştiri ve Mizah' konulu programla ilgili vatandaşlar, "Büyük bir yanlıştan dönüldü" yorumunu yaptı. Programla ilgili suç duyurusunda bulunan Avukat Tarcan Ülük de "Biz ihanetin mizahı olmaz demiştik' dedi.

25.12.2020Gündem
‘Mizah Üzerine’ vesilesiyle Simon Critchley...

‘Mizah Üzerine’ vesilesiyle Simon Critchley...

Simon Critchley eksoterik yapıtlarında, son yarım yüzyılda hayatımızda merkezi konuma gelen futbol, intihar, mizah gibi olgulara, modern felsefenin ilgili felsefi bilgi ya da argümanları üzerinden odaklanır ve bu argümanlara yeni bir perspektif getirir.

24.12.2020Kitap Sanat
2020nin en iyi 15 çocuk kitabı

2020'nin en iyi 15 çocuk kitabı

Sene boyunca yayımlanan yerli ve çeviri çocuk kitapları arasından öne çıkan 15 eseri, çocuk kitapları yazarımız Devrim Yılmaz seçti ve anımsattı...

24.12.2020Kitap Sanat
2020nin en iyi 50 kitabı: Edebiyat dışı

2020'nin en iyi 50 kitabı: Edebiyat dışı

Pandemiyle geçen 2020’nin tek tük iyi yanlarından biri hayatımızda kitaplara daha çok yer açmamız oldu. Peki, yılın en çok iz bırakan kitapları hangileriydi? Hürriyet Kitap Sanat olarak oluşturduğumuz 23 kişilik jürimiz bu sene yayımlanan yerli ve çeviri kitapları, edebiyat ve edebiyat dışı kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirdi. Jürinin gönderdiği ‘en iyi 10 kitap’ listelerindeki sıralamaya göre yaptığımız puanlama sonucunda, ‘edebiyat dışı’ kategorisinde Nurdan Gürbilek’in ‘İkinci Hayat: Kaçmak-Kovulmak-Dönmek Üzerine Denemeler’i zirveye oturdu. İşte jürimizin seçkisiyle 2020’nin edebiyat dışı kategorisindeki en iyi 50 kitabı...

24.12.2020Kitap Sanat
Karikatürist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Karikatürist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Karikatürist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Karikatürist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Karikatürist, karikatür çizmek ile uğraşan ve bunu meslek olarak yapan kişilere denir. Karikatüristler, mizahi yönü gelişmiş çizim yeteneği olan ve yaratıcı kişilerdir. Karikatürist nedir? Mezunları ne iş yapar? Sizler için tüm detayları derledik.

24.12.2020Meslekler
Nasreddin Hoca Evi yazın ziyarete açılacak

Nasreddin Hoca Evi yazın ziyarete açılacak

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesinin hazırladığı proje kapsamında Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi içerisinde yer alan Nasreddin Hoca Evi restorasyonu tamamlandı.

23.12.2020Seyahat
Doç. Dr. Mustafa Aydından Orhan Kural açıklaması: Hem yakın dostumu hem cephe arkadaşımı kaybettim

Doç. Dr. Mustafa Aydın'dan Orhan Kural açıklaması: Hem yakın dostumu hem cephe arkadaşımı kaybettim

Prof. Dr. Orhan Kural’ın vefatı nedeniyle bir açıklama yapan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, "Hem yakın bir dostumu hem de sigarayla savaşta çok emeği geçmiş kıymetli bir cephe arkadaşımı kaybettim" dedi.

23.12.2020Gündem
Güle güle bilge insan

Güle güle bilge insan

Trabzonspor efsanesi Özkan Sümer, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu...

23.12.2020Futbol
Pandemide sabır taşı ebeveynlere rahatlatıcı öneriler

Pandemide sabır taşı ebeveynlere rahatlatıcı öneriler

Bir yandan uzaktan çalışma modeliyle kendi iş yaşamlarının sorumluluklarını yerine getirmeye bir yandan da online eğitim nedeniyle gün boyu evde zaman geçirmek zorunda kalan çocuklarıyla ilgilenmeye çalışan pek çok anne baba, adeta kendileri nefes alamaz hale geldiklerinden yakınıyor.

Bilal Göregen kimdir nereli kaç yaşında Kedi (Cat vibing) videoları ile dikkat çekti

Bilal Göregen kimdir nereli kaç yaşında? Kedi (Cat vibing) videoları ile dikkat çekti

Bilal Göregen, sosyal medyanın gündeminde yer alan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Birkaç videosunun uluslararası sosyal medya platformlarında gündeme gelmesinin ardından adından daha çok söz ettiren Bilal Göregen, ününü ulusal çaptan uluslararası düzeye çıkardı. Cat vibing akımının bir parçası olan Bilal Göregen, pek çok ünlü isimle bir araya geldi. Peki, Bilal Göregen kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

21.12.2020Gündem
İlk kitabı  Fazla Yağ Göz Çıkarmaz

İlk kitabı ' Fazla Yağ Göz Çıkarmaz'

Sefirin Kızı dizisinde “Eşe” karakterine hayat veren oyuncu Duygu Karaca’nın bir yeteneği daha ortaya çıktı.

20.12.2020Televizyon
Karikatürle tanışmak için iyi bir fırsat

Karikatürle tanışmak için iyi bir fırsat

Emre Bilgiç’in şahane çizimler, hepsi birbirinden komik ve macera dolu hikâyelerle kaleme aldığı 'Afacanlar Sınıfı’ karikatürle henüz tanışmamış olanlar için harika bir başlangıç olabilir.

17.12.2020Kitap Sanat
Charlie Hebdo davasında karar açıklandı

Charlie Hebdo davasında karar açıklandı!

Charlie Hebdo'nun Paris'teki binasına 2015 yılında saldıran ve Yahudi süpermarketin saldırısının yapılmasına yardımcı olmakla suçlanan, aralarında Türk kökenli zanlıların da bulunduğu toplam 14 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi nihai kararını verdi.

16.12.2020Dünya
Bilal Göregen kimdir İşte Bilal Göregen hakkında merak edilenler

Bilal Göregen kimdir? İşte Bilal Göregen hakkında merak edilenler

Türkiye'nin 2010 yılında bir yetenek yarışmasında tanıdığı Bilal Göregen, artık dünyada sosyal medya kullanan neredeyse herkesin bildiği bir fenomen haline geldi. Çocuk yaşta müzikle ilgilenmeye başlayan Göregen, davul, darbuka, def ve org çalabiliyor. Peki, Bilal Göregen kimdir? İşte, Bilal Göregen hakkında merak edilenler...

7.12.2020Hayat
Sokağın neşesi

Sokağın neşesi

Komedyen Oktay Şenol (28) pandemi yüzünden gösteri yapamayınca “Biz neden müzisyenler gibi sokakta izleyiciyle buluşamıyoruz” dedi ve sokak komedyenliğine başladı.

7.12.2020Gündem
Katı sınırlar, işlevsiz roller her iki cinsi de yaralıyor

Katı sınırlar, işlevsiz roller her iki cinsi de yaralıyor

Psikiyatr Dr. Bahar Tezcan’ın yeni kitabı ‘Terapi Odasında İyileşen İlişkiler’ çıktı. Bağlanma sorunlarından aldatmaya çeşitli ilişki problemlerini kitabında öyküler aracılığıyla anlatan Tezcan: “İletişim, temel eğitimimizde yer alması gereken bir konu. Her insanda, her ilişkide sorunlar olur. Asıl mesele bunlar hakkında konuşamamak.”

Başak Dizer Tatlıtuğ: Kıvanç’a çok gülüyorum

Başak Dizer Tatlıtuğ: Kıvanç’a çok gülüyorum

Moda sektöründe yıllarını geçiren Başak Dizer Tatlıtuğ, bu hafta ALEM dergisi kapağını süsledi. Başak Dizer; modadan eşi Kıvanç Tatlıtuğ’a, sosyal hayatından iş hayatına kadar her şeyi Lara Mutlu’ya anlattı.

2.12.2020Magazin
Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşında

Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşında?

Mizah videoları ile tanınan tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız, Koronavirüs'ün yakalandığı ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından testinin pozitif çıktığını belirten Turgay Yıldız, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Peki, Turgay Yıldız kimdir, kaç yaşında?

24.11.2020Magazin
‘Körce’ diye bir dil var

‘Körce’ diye bir dil var

Günlük hayatta yaşadıklarımız çoğunlukla komik, komik değilse de kara mizah ve yine komik. Örnek mi? Mesela bir köre yer veya yön tarif ederken ‘körce’yi kullanmalısınız.

22.11.2020Hürriyet Pazar
9 kere Leyla ne zaman yayınlanacak İşte 9 kere Leyla dizisinin konusu ve oyuncuları

9 kere Leyla ne zaman yayınlanacak? İşte 9 kere Leyla dizisinin konusu ve oyuncuları

9 kere Leyla filminin detayları belli oldu. Başrollerinde usta isimlerin yer aldığı 9 kere Leyla filmi online platform üzerinden izleyicilerle buluşacak. Peki, 9 kere Leyla filmi ne zaman yayınlanacak? İşte 9 kere Leyla dizisinin konusu ve oyuncuları…

18.11.2020Televizyon
Garip akımının yıldız şairi: Orhan Veli Kanık

Garip akımının yıldız şairi: Orhan Veli Kanık

Şair, yazar ve çevirmen Orhan Veli Kanık, vefatının 70. yılında anılıyor.

13.11.2020Keyif

Yazar Sonuçları

Bir Bozkır Masalı: Sivrihisar

Mustafa Çiftci’nin kaleminden süzülen “Gönül Dağı”, seyredenlerin ittifak edeceği hususla, nostaljik kareler manzumesi aslında. Yazarın, memleketi Yozgat’ı (her daim seve seve, her zaman döne döne,) anlattığı dizinin sahnelendiği yer, 'Bozkırda Altmışaltı' değil, Eskişehir’in eskimeyen yüzü Sivrihisar. Hadi biz de sararmış zamanların arasından bozkırın renkli dünyasına bakalım...

13.01.2021

Yeni dönem

Hem dış politikada, hem de iç politikada mecburiyetlerden, sorunlardan ve bazı konularda ilerleyememekten kaynaklanan yeni dönemin adımlarını görüyoruz. İçeride bir yanda reform çalışmaları, diğer yanda terörle mücadelenin tavizsiz yürütülmesi kararlılığı sürüyor. Bununla birlikte de resmi olarak 2023’te yapılacak görünen, ancak Ankara kulislerinde 2022’de de olabileceği konuşulan seçimlere hazırlık olarak ittifakları güçlendirme ve genişletme çabaları yaşanıyor.

12.01.2021

İşte sihirli vitaminler M1 ve M2: Mizah ve müzik

HERKESİN kendine göre bir pembe gözlüğü, moralini yükseltmek için bir yöntemi var. Ama başarılı olur, ama olmaz. Olumlu yönlerinizin altını çizin, zenginliklerinizi, potansiyelinizi fark edin.

11.01.2021

2020’nin bana yapıştırdığı özelliklerin hepsi aynen duruyor

Normalde de yeni bir yılın ilk haftası eski yıldan tam çıkamamışlık duygusuyla geçiyordu. Ama bu yıl farklı. 2020’den çıkamamış gibi hissetmiyorum, kesin olarak çıkamadım!

10.01.2021

Aşı gelecek de ne kadar hazırlıklıyız

2020 Mart’tan beri etkisini sürdüren COVID-19 salgınının yarattığı koşullar, sağlık sistemimizdeki eksiklik ve sorunları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

8.01.2021

Bu yıldan beklentim geçen yılın bitmesi

Yeni yıl beklentilerimi düşündüm ve başlıktaki sonuca vardım. Diğer yandan yılbaşına yeni yıl kararları almadan girmek istemiyorum. Üstelik bazı kararlarda krizi fırsata çevirme imkânım bile varken...

3.01.2021

Okumayı dört gözle beklediklerim

Yeni yılda iki kitabı çıkar çıkmaz okuyacağım: Hilmi Yavuz’un şiirlerini ve Orhan Pamuk’un romanını.

2.01.2021

Bugün ne yapsak

‘Atlı Köşk’te Caz Konseri’ etkinliği var bu akşam. Saat 19.00’da TRT 2 ekranlarında seyredebilirsiniz.

28.12.2020

2020’den öğrendiğim 5 şey

İstesek de unutamayacağımız sevgili 2020’ye iyi tarafından bakmaya çalışıyorum. Bu deneyim dolu yılın bana öğrettiği şeylere odaklanmayı deneyebilirim mesela. Önümüzdeki yıldan genel beklentimse bu kadar eğitici öğretici olmaması...

27.12.2020

2021 yılında pazarlama dünyasında neler yaşanacak?

Dijital çağa ayak uyduran milyonlarca tüketici, şirketleri de dijital dönüşüme ayak uydurmaya zorluyor. Peki, 2021 yılında dijital pazarlama trendleri ve tüketicilere ulaşma yolları neler olacak?

21.12.2020

Bu sabahların az ışığı olmalı

“Gecenin en karanlık anı sabaha en yakın andır” denir ya, hah işte o lafı unutun. Bırak şafağı, teorik olarak şafak söktükten sonra sabah oluyor, yollara düşüyoruz ve hâlâ gecenin en karanlık anının içinde oluyoruz... Böyle sabah olmaz!

20.12.2020

İrem’in “mavi tik”li hayranları

Yılbaşındaki 4 günlük yasağı benimle geçirmeye razı peygamber sabırlı birey ya da bireyler aranıyor” dedi ya İrem Derici...

17.12.2020

Bu caddeyi bir yerlerden hatırlayacağım sanki

İstiklal Caddesi’nin 7 bin kişilik kontenjanında kendime yer buldum. Her gördüğümde beni kendinden uzaklaştıran cadde pandemi koşullarında iyice tuhaf bir yere dönüşmüş. Distopik kelimesini kullanmak istemezdim ama bu kadar güzel oturduğu başka yer yok.

13.12.2020

Bu maskeli adam ve onun başka yüzleri

Efsanevi film serisi ‘Star Wars’da Darth Vader maskesini taşıyan David Prowse hayatını kaybetti. İki lafımızdan birinin maske olduğu şu günlerde gelmiş geçmiş en ünlü maske ve onun altındaki adamla ilgili biraz konuşalım.

6.12.2020

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır’a söyleyeceklerim var

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır, bir televizyon tartışmasında “satılmış ordu” manasına gelecek bir laf etmiş.

30.11.2020

Ayıdan post, evden ofis olmayabiliyor

Evden çalışmak iyi güzel de bir elektrik gitse gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalıyorsun. Gidip çalışılabilecek kafeler de kapalı. Normalde bir önemi olmayacak şeyleri büyük krizlere çeviren bu yıldan her geçen gün biraz daha hoşlanmıyorum.

29.11.2020

Gözümde canlanır koskoca mazi

Geçmişe duyulan özlem, şu sıralar Ferdi Özbeğen olarak tezahür etmekte. Mazimde kendisiyle bir buçuk kez temas etmişliğim var. Madem rüzgâr oradan esiyor, iyi-kötü demeyeyim, anlatayım. Sonra da ‘Dinlemeyeni niye dövüyorsunuz’ diye soracağım.

22.11.2020

Öğrencilikteki yaşam kalitesini bir daha yakalayamamak...

Üniversiteden arkadaşımla o yıllarda oynadığımız bir bilgisayar oyununun yeni versiyonunun piyasaya çıkışını heyecanla, lakin üzerinde gördüğümüz fiyatı da esefle karşıladık. Bu durum da aklımıza, “O diplomayı aldıktan sonra bizim yaşam kalitemiz niye sürekli aşağı gitti, almasaydık daha mı iyiydi acaba?” sorusunu getirdi tabii.

15.11.2020