EKSTRA
MENÜ

Mit Müsteşarı

Mit Müsteşarı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mit Müsteşarı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.005 Mit Müsteşarı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mit Müsteşarı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul etti.

5.07.2018Gündem
Tutuklu HDP milletvekilinden MİT Müsteşarı iddiası

Tutuklu HDP milletvekilinden MİT Müsteşarı iddiası

HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, terör örgütü üyeliğinden tutuklu olarak yargılandığı Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde SEGBİS ssitemiyle verdiği ifadesinde demokratik özerkliğin tartışıldığı Demokratik Toplum Kongresi toplantısına, kendisiyle birlikte eski bir MİT Müsteşarı’nın da katıldığını iddia etti.

8.05.2017Gündem
CHPden kontrollü darbe açıklaması

CHP'den 'kontrollü darbe' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi için kullandığı 'kontrollü darbe' iddiası siyaset dünyasını karıştırmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Açıkla, 16 Nisan’dan sonra sana faydası olmaz" derken Başbakan Binali Yıldırım ise "Bu millete kimse hakaret edemez, iddianı ispatla." demişti. Konuyla ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan açıklama geldi.

4.04.2017Gündem
Türkiye ile Almanya arasında kriz... En alt seviyeye indirildi...

Türkiye ile Almanya arasında kriz... En alt seviyeye indirildi...

Türkiye ile Almanya arasındaki "FETÖ" krizinde Ankara'nın Berlin yönetimi ile istihbarat işbirliğini en alt seviyeye çektiği belirtiliyor.

3.04.2017Gündem
Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, istihbarat alanındaki işbirliğini ele almak üzere Almanya’ya gideceği öne sürüldü.

13.02.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

5.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fidanla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fidan'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.      

8.12.2016Gündem
Başsavcılık ifade için harekete geçti: Mağdur-tanık

Başsavcılık ifade için harekete geçti: Mağdur-tanık

Darbe girişimine ilişkin soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ‘mağdur - tanık’ olarak ifadesinin alınması için girişimde bulundu.

4.12.2016Gündem
Org. Akar ve Fidan Moskovada

Org. Akar ve Fidan Moskova'da

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Rusya’ya kritik bir ziyaret gerçekleştirdi. Hulusi Akar’la birlikte MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da Moskova’da olması dikkat çekti.

1.11.2016Gündem
Gözler şimdi ona çevrildi

Gözler şimdi ona çevrildi

Efkan Ala’nın İçişleri Baanlığı’ndan istifa etmesinin 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde zaman zaman eleştirilen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili sonuç doğurup doğuramayacağı da tartışılan başka bir konuyu.

1.09.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Müsteşarı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Müsteşarı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

25.08.2016Gündem
Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidanı kabul etti

Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul etti

Cumharbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

4.08.2016Gündem
İnternette Hakan Fidan tuzağı

İnternette 'Hakan Fidan' tuzağı!

FETÖ’cüler sosyal medyada vatandaşları sahte hesaplardan atılan asparagas haberler üzerinden tuzak kurmaya başladı!

23.07.2016Gündem
Hakan Fidandan Çok kötü bir sınav verdiniz diyen Erdoğana: Emredin gereğini yapayım

Hakan Fidan'dan 'Çok kötü bir sınav verdiniz' diyen Erdoğan'a: Emredin gereğini yapayım

15 Temmuz gecesi darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a “Çok kötü sınav verdiniz” dediği, Fidan’ın da “Ne emrederseniz onu yapmaya hazırım” yanıtı verdiği öğrenildi.

23.07.2016Gündem
flaş //2

flaş //2

22.07.2016Ankara
flaş

flaş

22.07.2016Ankara
Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidanı kabul etti

Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

5.05.2016Gündem
Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kiliste

Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis'te

Genelkurmay Başkanı HulusiAkar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırılarınyaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan,beraberindeki general ve MİT yetkilileri ile birlikte skorskyhelikopterlerle Kilis'e geldi. Havadan sınır hattını inceleyen Akar veFidan, bölgedeki askeri birlikleri de inceledi. Ardından Valiliğe GeçenOrgeneral Akar, Fidan ve beraberindeki heyeti Kilis Valisi SüleymanTapsız ile Vali yardımcıları karşıladı. Akar ve Fidan'ın, Valiliktekigörüşmelerini sürüyor. İHA

13.04.2016Haber
Filiz Akın vasiyetinde Ötenazi istedi

Filiz Akın vasiyetinde Ötenazi istedi

Usta oyuncu Filiz Akın, İzmir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Ege Geriatri Derneği işbirliğinde düzenlenen İleri Yaş Sempozyumunda vasiyetini açıkladı. Usta oyuncu bitkisel hayata girmesi durumunda ötenazi istediğini söyledi. Peki; Filiz Akın kimdir? İşte detaylar.

23.03.2016Hayat
Filiz Akın eşiyle vasiyetini açıkladı

Filiz Akın eşiyle vasiyetini açıkladı

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ege Geriatri Derneği işbirliğinde düzenlenen İzmir 9. İleri Yaş Sempozyumu’na katılan Türk sinemasının usta oyuncusu Filiz Akın, nazofarenks kanserini nasıl yendiğini anlattı. Eşi eski Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile vasiyetlerini de dile getiren Filiz Akın, "Yaşayacaksam kaliteli yaşayayım, eğer bağımlı olacaksam ve bitkisel hayata gireceksem öleyim. Eşimle birbirimize vasiyet ettik, eğer öyle bir durum doğar ve ötenazi hakkı tanınırsa bunu kullanma sözü verdik. Elbette beni hayata en çok bağlayan şey sevgi ve sizlerin duası" diye konuştu. Akın konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı ve gözyaşlarına hakim olamadı.

22.03.2016Magazin
Filiz Akın eşiyle vasiyetini açıkladı

Filiz Akın eşiyle vasiyetini açıkladı

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ege Geriatri Derneği işbirliğinde düzenlenen İzmir 9. İleri Yaş Sempozyumu'na katılan Türk sinemasının usta oyuncusu Filiz Akın, nazofarenks kanserini nasıl yendiğini anlattı. Eşi eski Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile vasiyetlerini de dile getiren Filiz Akın, "Yaşayacaksam kaliteli yaşayayım, eğer bağımlı olacaksam ve bitkisel hayata gireceksem öleyim. Eşimle birbirimize vasiyet ettik, eğer öyle bir durum doğar ve Ötenazi hakkı tanınırsa bunu kullanma sözü verdik. Elbette beni hayata en çok bağlayan şey sevgi ve sizlerin duası" diye konuştu. Akın konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı ve gözyaşlarına hakim olamadı.

22.03.2016Haber
Sultanahmetteki canlı bomba saldırısı Türkiyeyi şoke etti

Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısı Türkiye'yi şoke etti

Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de meydana gelen şiddetli patlama ve sonrasında ortaya çıkan dehşet tablosu, Türkiye'yi şoke etti. Canlı bomba saldırısı olduğu açıklanan olayda, saldırıyı gerçekleştiren terörist dahil 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. İşte patlamanın meydana geldiği ilk andan itibaren dakika dakika yaşananlar...

12.01.2016Gündem
Ankarada olağanüstü Pazartesi

Ankara'da olağanüstü Pazartesi

97 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Ankara hızlı bir görüşme trafiğine şahit oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Altınok ve Emniyet Genel Müdürü Lekesiz'i kabul etti.

12.10.2015Gündem
Ahmet Hakana ölüm tehdidi Meclis gündeminde

Ahmet Hakan'a ölüm tehdidi Meclis gündeminde

Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün Ahmet Hakan’a tehditleri Meclis gündemine geldi.

14.09.2015Gündem
Hakan Fidan adaylıktan çekildi

Hakan Fidan adaylıktan çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Adaylığına olumlu bakmıyorum. Bunu Sayın Başbakan’a da söyledim” dediği Hakan Fidan, dün akşam saatlerinde sürpriz bir kararla AK Parti’ye yaptığı milletvekili aday adaylığı başvurusunu geri çekti. Erdoğan’ın “Sır küpümdü” dediği Fidan’ı tekrar MİT Müsteşarlığı’na atamasına kesin gözüyle bakılıyor. Medine'deki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı'nı ikna etmeye çalışan Fidan’ın, Erdoğan’ın bu görüşme sonrası uçakta “Halen kırgınım” açıklaması üzerine bu kararı aldığı belirtiliyor.

9.03.2015Gündem
Hakan Fidan aday adaylığı başvurusunu geri çekti

Hakan Fidan aday adaylığı başvurusunu geri çekti

Milli İstihbarat Teşkilatı Eski Müsteşarı Hakan Fidan, 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri için AK Parti'den yaptığı aday adaylığı başvurusunu geri çekti. Hakan Fidan yaptığı açıklamada, "Gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibariyle 25'inci Dönem milletvekili genel seçimleri aday adaylığı başvurumu geri çekmiş bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

9.03.2015Gündem
MİT Müsteşarı Hakan Fidanın oğlu evlendi

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın oğlu evlendi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın oğlu evlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Vekili ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan nikâh şahitliği yaptı. Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberde, damat ve gelinin isimlerine yer verilmemesi dikkat çekti. Kanal D o görüntüleri böyle yayınladı...

15.11.2014Haber
Rehineler için mağaza açtırıldı, takım elbise istendi

Rehineler için mağaza açtırıldı, takım elbise istendi

Irak'ta kaçırıldıktan sonra 101 gün sonra özgürlüklerine kavuşan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve 48 çalışan sabah Şanlıurfa'ya getirildiler. Getirildiklerinde 101 günün izlerini de üzerlerinde taşıyan rehineler için hummalı bir çalışma başladı. Urfa'da bir mağaza açtırıldı ve 150 takım elbise getirtildi. Erkek rehineler sakal traşı olmak sitedi, ancak zaman darlığından sadece Başkonsolos traş olabildi.

21.09.2014Gündem
Türkiye ile ilgili şok iddia

Türkiye ile ilgili şok iddia

Pulitzer ödüllü ABD’li gazeteci Seymour Hersh "London Review of Books" dergisinde yayimlanan makalesinde, Ağustos 2013'te Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta banliyösünde gerçekleştirilen kimyasal saldırının arkasında Türk hükümetinin bulunduğunu iddia etti.

7.04.2014Gündem
MİT teklifinde geri adım

MİT teklifinde geri adım

MİT kanun teklifinin İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmeleri başladı. Görüşmeler sırasında Hükümet geri adım attı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT yasa teklifinin 2. maddesinde yer alan İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun Başbakan'ın başkanlığında toplanmasına yönelik düzenlemeyi geri çekeceklerini söyledi. Atalay, basın mensuplarına ceza öngören maddelerde değişikliğe gidildiğini ve cezaların indirileceğini de açıkladı. Muhalefet ise Meclis Başkanlığı'na "MİT Kanun Teklifi'ni Anayasa Komisyonu'na havale edin" diye başvurdular. Bu arada Komisyon'da MİT'in eski ve yeni mensuplarının yalan makinasına sokulması düzenlemesi tartışma yarattı.

22.02.2014Gündem
Gül, Fidana ifadeye gitme demiş

Gül, Fidan'a 'ifadeye gitme' demiş

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, "Korkunç Narkoz Planı" başlığıyla yayınlanan haberdeki iddialarla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "ifade verin, sorun çıkmaz" şeklinde cevap vermesinin asla ve kesinlikle söz konusu olmadığını, tam aksine ifade vermeye gitmemesini kesin bir dille aktardığını söyledi.

21.02.2014Gündem
MİT Müsteşarı’na ‘Gelirlerse kapıyı açma’ dedim

MİT Müsteşarı’na ‘Gelirlerse kapıyı açma’ dedim

SEÇİM öncesi milletvekilleriyle gruplar halinde kahvaltılı toplantı başlatan Başbakan Erdoğan, ilki dün yapılan basına kapalı buluşmada, MİT Müsteşarı’na soruşturma sürecinde paralel yapıdan şüphelendiklerini, kendilerini çağırıp konuştuklarını ilk kez açıkladı.

19.02.2014Gündem
Son düzenlemelerle neler değişti

Son düzenlemelerle neler değişti

Hükümet, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonun hemen ardından başlattığı yasa çıkarma harekatı ve torba yasalarla eğitimden yargıya, internetten askeriyeye kadar pek çok alanda hem bürokratik yapıda, hem de bürokrasinin kendisinde değişime gidiyor.

7.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gülden sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Gül'den sürpriz görüşme

Perşembe günleri Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde "devlet günü" olarak adlandırılır; Çünkü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, her perşembe Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı'nı kabul eder, son gelişmeler hakkında ilk elden bilgi alır. Ancak bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün rutin programına son anda sürpriz bir isim daha eklendi; Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan.

6.02.2014Gündem
Son asker MİT Müsteşarı

Son asker MİT Müsteşarı

Emekli Orgeneral Teoman Koman, Türkiye tarihini derinden etkilemiş pek çok olayda adı geçen, TSK'nın ismi en çok bilinen ve konuşulan askerlerinden biriydi.

14.12.2013Gündem
Jewish Press sitesine Akıncılar saldırısı

Jewish Press sitesine 'Akıncılar' saldırısı

Cyber Warrior'a bağlı Akıncılar hacker grubu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Jewish Press isimli İsrail haber sitesi tarafından tehdit edilmesinden sonra yüzlerce İsrail sitesi hacklendi.

4.11.2013Gündem
Amerikan Büyükelçisi Ricciardoneden önemli açıklamalar

Amerikan Büyükelçisi Ricciardone'den önemli açıklamalar

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone önemli açıklamalarda bulundu. Ricciardone, Türkiye'nin Çin füzeleri almasından "büyük endişe duyduklarını" söyledi. Amerikan Büyükelçisi, ABD Basınında MİT Müsteşarı Hakan Fidan konusunda çıkan haberleri ise 'ifade özgürlüğüne" bağlayarak, "Ancak kişisel olarak şunu söylemek isterim; Hakan Fidan sadık, yetenekli, yeterli ve kararlı bir üst düzey Türk bürokratı. Onunla çalışmak benim için ayrıcalık ve keyif" dedi.

24.10.2013Gündem
Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kosova ziyareti öncesinde havalimanında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili iddialarla ilgili 'Biz bu arkadaşlarımızı yedirmeyiz, arkasındayız. Karşımıza belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz' dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

23.10.2013Gündem
İsrail: “Hakan Fidan haberlerinin amacı Türkiye-İsrail yakınlaşmasını önlemek”

İsrail: “Hakan Fidan haberlerinin amacı Türkiye-İsrail yakınlaşmasını önlemek”

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili haberlerin kaynağının kendileri olmadığını söyledi. Palmor, söz konusu haberlerin İsrail'in çıkarlarına kesinlikle hizmet etmediğini belirtti.

22.10.2013Gündem
Türk istihbarat yetkilisi: Hakan Fidan haberleri İsrail kaynaklı bir çaba

Türk istihbarat yetkilisi: 'Hakan Fidan haberleri İsrail kaynaklı bir çaba'

Son dönemde art arda önce Wall Street Journal'da ardından da Washington Post'ta yayınlanan Hakan Fidan'la ve Milli İstihbarat Teşkilatı'yla ilgili haber ve yazıları Ankara, Türkiye'nin dış politikasını hedef alan bir kampanya olarak değerlendiriyor. Türk yetkililer bu kampanyanın arkasında İsrail kaynaklı girişimler olduğunu ifade ediyor.

19.10.2013 Gündem
Dışişleri Bakanı Davutoğlu: MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialar gerçek dışıdır

Dışişleri Bakanı Davutoğlu: MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialar gerçek dışıdır

Konya'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MİT Müsteşarı Fidan ile ilgili iddialara Davutoğlu, "Hakan Fidan ile ilgili ortaya koyulan iddialar gerçek dışıdır" dedi.

17.10.2013Gündem
Wall Street Journaldan çok tartışılacak Hakan Fidan değerlendirmesi

Wall Street Journal'dan çok tartışılacak Hakan Fidan değerlendirmesi

ABD'nin en önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal'da bugün Milli İstihbarat Teşkilatı Hakan Fidan'la ilgili geniş bir portre haber yayınlandı. "Türkiye'nin istihbarat şefi Suriye'de kendi yolunu çizdi" başlıklı haberde Fidan'ın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'yla birlikte Türkiye'nin başta Suriye olmak üzere Ortadoğu'daki politikasının en önemli mimarlarından olduğu vurgulandı.

10.10.2013Gündem
Hakan Fidan gelmedi, koltuğu boş kaldı

Hakan Fidan gelmedi, koltuğu boş kaldı

Başbakan Erdoğan, Demokratikleşme Paketi'ni açıklarken salondaki koltuklardan biri boştu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan davetli olduğu halde toplantıya katılamamıştı.

30.09.2013Gündem
Kaplan: İmralı ile görüşmeler başlamış olabilir

Kaplan: "İmralı ile görüşmeler başlamış olabilir"

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 28 Temmuz 2011 tarihinden beri avukatları ile görüştürülmeyen PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile İmralı’da devlet heyetinin yeniden görüşmelere başladığını tahmin ettiğini söyledi.

21.10.2012Gündem
Önce subaylara seslendi sonra Fidanla buluştu

Önce subaylara seslendi sonra Fidan'la buluştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içeriği açıklanmayan bir konferansta subaylara seslendi. Cuma namazı sonrası Harp Akademileri Komutanlığı'na giden Erdoğan, Orgeneral Arslan Güner tarafından karşılandı. Benzer ziyaretlerin aksine bu kez içeriye Anadolu Ajansı muhabiri dahi alınmadı. Yaklaşık 1 saat süren konferans sonrası Erdoğan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bir araya geldi.

23.03.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Şimdi “Şaşırma” zamanıdır…

Ne zaman, “hak eden” kazanacak maçı?Biz ne zaman “Demokratik hukuk devleti” olacağız?

17.12.2013

Pardon

4 sene 9 ay önce, Mustafa Balbay tutuklandığında...

10.12.2013