MENÜ

Mine Kırıkkanat

Mine Kırıkkanat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mine Kırıkkanat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 274 Mine Kırıkkanat haberi bulunmuştur.

Mine Kırıkkanat Haberleri

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Eski İstanbul Barosu Başkanı Prof. Ümit Kocasakal, kendisi ve meslektaşı Uğur Poyraz’a ‘mafya avukatı’ diyen gazeteci Mine Kırıkkanat’a tepki gösterdi. Kocasakal, “Avukat hiç kimseyle özdeşleşmez, herkesin bir savunma hakkı vardır. Bu avukatlık mesleğine karşı büyük bir saldırı ve hakarettir” dedi.

27.04.2020Gündem
Komplo teorisi: Ceren Özdemirin katledilmesinin ardında başka oyunlar mı var

Komplo teorisi: 'Ceren Özdemir'in katledilmesinin ardında başka oyunlar mı var?'

Soner Yalçın, Mine Kırıkkanat’ın Ordu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i katleden Özgür Arduç için “geçmişte ve günümüzde ‘birileri’ tarafından kullanılan bir katil olabileceği” iddiasından yola çıkarak yeni komplo teorileri üretti. Yalçın, “Ceren’in katledilmesinin ardında başka oyunlar mı var?” diye sordu.

11.12.2019Gündem
Adnan Oktar suç örgütünde dikkat çeken ayrıntı

Adnan Oktar suç örgütünde dikkat çeken ayrıntı

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma sonucunda 171'i tutuklu 226 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütünün örgütsel benzerliklerle bu iki örgüt arasındaki bağlantı ve benzerliklere vurgu yapıldı.

26.07.2019Gündem
Mine Kırıkkanat’a soruşturma

Mine Kırıkkanat’a soruşturma

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat’a Halk TV’deki konuşması nedeniyle soruşturma açıldı. Kırıkkanat, hakkında Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası” programındaki sözleri nedeniyle, “Halkın bir kesimini aşağılamak” suçlamasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldığı belirtildi.

29.12.2018Gündem
2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor

'Sabahattin Ali Yılı' olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos’ta başlıyor.

7.08.2018Kitap Sanat
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Bu gazetecilere gözdağı davası

'Bu gazetecilere gözdağı davası'

Cumhuriyet gazetesi davasının ikinci duruşması dün devam ederken savunma yapan Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu “Bu, bütün gazetecilere gözdağı davasıdır. Ben Pensilvanya’ya gitmedim. Gülen’i öven yazım yok. Geçmişi belli geleceği de belli kişileriz” dedi.

25.07.2017Gündem
Cumhuriyet davasında 2. gün...

Cumhuriyet davasında 2. gün...

'FETÖ/PDY, DHKP-C ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte, örgüt adına suç işlemek’le suçlanan 11’i tutuklu 17 Cumhuriyet gazetesi çalışanı 9 ay sonra dün ilk kez Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda hâkim karşısına çıkarak savunma yapmıştı. Davanın 2. duruşması bugün başladı.

25.07.2017Gündem
14üncü Sanal Kitap Fuarı başladı

14'üncü Sanal Kitap Fuarı başladı

idefix, 21 Aralık tarihine kadar kitapseverlerin beklediği Sanal Kitap Fuarı’nın 14.’sünü düzenliyor. Sanal Kitap Fuarı; 2000 yayınevi, 150 bin çeşit kitap,indirimli imzalı kitaplar, yazar tavsiyeleri ile birlikte sunulacak.

22.11.2016Teknoloji
Haydarpaşa’daki kitap günlerine yoğun ilgi

Haydarpaşa’daki kitap günlerine yoğun ilgi

Kadıköy Belediyesi’nin Haydarpaşa tren garında düzenlediği kitap günlerini ilk gün 10 bin okur ziyaret etti.

2.06.2016Kampüs
Haydarpaşa’dan kitaplara yolculuk başlıyor

Haydarpaşa’dan kitaplara yolculuk başlıyor

Altıyüzün üzerinde yazar, yüzün üzerinde yayın evi ve on binlerce okur tarihi Haydarpaşa Garı’nda buluşacak. Kadıköy Belediyesi’nin 8. Kitap Günleri 1 Haziran’da başlıyor.

27.05.2016Kampüs
Haydarpaşadan kitaplara yolculuk

Haydarpaşa'dan kitaplara yolculuk

Kadıköy Belediyesi’nin 8. Kitap Günleri 1 Haziran’da başlıyor. 600'ün üzerinde yazar, yüzün üzerinde yayın evi ve on binlerce okur tarihi Haydarpaşa Garı’nda buluşacak.

26.05.2016Keyif
Mine G. Kırıkkanat: Cinayetin izinden gitti, casusluk romanı yazdı

Mine G. Kırıkkanat: Cinayetin izinden gitti, casusluk romanı yazdı

Tarih, 9 Ocak 2013... Paris’te olağandışı bir suikast oldu. PKK militanı üç kadın, bir tabancadan sıkılan 10 kurşunla öldürüldü. Mine G. Kırıkkanat, bu suikastın komploya uyarlanan romanını yazdı. Kırıkkanat ile ‘Hiç Kimse’yi konuştuk.

15.04.2016Keyif
Mine Kırıkkanata yanıt: Saçmalamış

Mine Kırıkkanat'a yanıt: 'Saçmalamış'

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın kendisine atfederek köşesinde yer verdiği "Türklerle Kürtlerin ortak genleri y..…lık" dediği iddiasını yanıtladı. T24'e konuşan Önder, Kırıkkanat'ın 'sözlerindeki ironiyi anlamadığını, saçmaladığını' savundu.

8.11.2015Gündem
Altın Portakallar sahiplerini buldu

Altın Portakallar sahiplerini buldu

49'uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında dağıtılan Altın Portakal ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Jüri Başkanı Hülya Avşar, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan 12 yaşındaki Abdulkadir Tuncer'i sarılarak tebrik etti.

13.10.2012Gündem
Avşar, bu rolü hakkıyla oynar

Avşar, bu rolü hakkıyla oynar

Levent Kırca ve Kutluğ Ataman, Hülya Avşar’ın başkanlık yapacağı Antalya Film Festivali’nin jürisinden ayrıldı. Diğer jüri üyeleri Avşar’ın başkanlığının tartışılmasına tepki gösterdi. SİYAD Başkanı Tunca Arslan da polemiğe son noktayı “Hülya Avşar’ın başkanlık yapacağı jüride yer almaktan sıkıntı duymuyorum, bu rolü de hakkıyla oynayacaktır” sözleriyle koydu.

25.07.2012Kelebek
Levent Kırcannın yerine kim gelecek

Levent Kırcan'nın yerine kim gelecek

Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) ve Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Genel Koordinatörü Göksel Kumsal, Hülya Avşar’ın ulusal jüri başkanlığına seçilmesiyle ilgili tartışmalara, "Altın Portakal, 49 yıllık bir markadır. Hülya Avşar da 30 yıllık bir marka. Her iki marka da kendini fazlasıyla kanıtlamıştır. Yani bu markaların kaldıraca ihtiyacı yoktur" diye yanıt verdi. Ayrıca Levent Kırca’nın yerine en kısa sürede bir ismin belirleneceğini en yakın adayın ise Cem Özer olduğu belirtildi.

24.07.2012Kelebek
Ve Altın Portakalda isyan çıktı

Ve Altın Portakal'da isyan çıktı

Levent Kırca, Hülya Avşar’ın başkanlığını yapacağı Antalya Film Festivali Ulusal Jüri’sinden çekildi. Kırca, “Hülya o festivalde başkanlık yapacak yeterli genel ve sanat kültürüne sahip değil” dedi. Kırca'nın ardından yönetmen Kutluğ Ataman da jüri üyeliğinden çekildiği açıkladı. Ancak bu kararın Avşar'la bir ilgisi olmadığını belirtti.

24.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Türk edebiyatının ‘Fight Club’ı*

KİM demiş edebiyat tarihi sıkıcıdır diye.

25.12.2019

Semiha Yıldırım ile Dilek İmamoğlu başımızın tacıdır

Mine Kırıkkanat’gillerin Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’a yönelik yaptıkları ayıplara ve terbiyesizliklere...

13.06.2019

Mine’ye ağzının payını Dilek İmamoğlu vermeli

MİNE Kırıkkanat adlı faşizmin köhne sesi yine kafayı çıkarmış.

4.04.2019

Bir an aklıma Cübbeli’nin yanmaz kefeni geldi

Yılmaz Özdil’in meşhur ‘Atatürk’ kitabının son ve lüks versiyonu, Kırmızı Kedi Yayınları’nın verdiği bilgiye göre:

21.01.2019

Bir Türk Interpol’ün en çok arananlar listesine girerse

JAMES BULGER... ABD’li...Yeraltı suç imparatorluğunu yönetmekten Interpol’ün en çok arananlar listesinde.Lakabı: Panter.

11.01.2019

Yerel seçimi neler bekliyor?

DÜN Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan MYK toplantısında belediye başkan adaylarıyla ilgili önemli ilerleme sağlandı.

27.12.2018

Bu kış İstanbul daha kötü

Çok katlı binaların çoğalması ve yeşil alanların azalması nedeni ile İstanbul’da hava kirliliği her ay artarak devam ediyor, İstanbullu zehir soluyor!

14.12.2018

10 Kasım için hatırlananlar: Akıldan başka yol göstermedi

ATATÜRK yurt kurtarıcılığının yanı sıra birbiri ardına devrimlerini gerçekleştirmiştir. O zamanki 1. Meclis çoğunluğunun bu devrimlere inanmamış olduğu bilinirken, Atatürk’ün gayesi ne idi?

8.11.2018

Harran Rektörü’ne iki adet itaat sorusu

HARRAN Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın aynen şöyle demiş:

31.10.2018

İşte bunlardan dolayı ‘Yaşasın Cumhuriyet!'

Kendisine düşmanlık yapanlara bile “eşit yurttaşlık” hakkı tanıyor ya...

28.10.2018

Hadi, bundan sonra böğür de görelim

TEHDİT ettin... Şantaj yaptın... Parmak salladın... Racon kestin...

21.08.2017

Kemal Kılıçdaroğlu’nu tutuklayacaklar mı?

BİR haftadır Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir kampanya yürütülüyor.

14.08.2017

Akşener cephesinden kesin ve net bilgiler

CİHAN Paçacı... Eski ekonomi bürokratlarından... DYP’de önemli görevler üstlendi... MHP’ye geçti... Şimdi ise Meral Akşener’in yanında mücadele veriyor...

9.08.2017

Kazanan yine Atatürk oldu

MHP Lideri Devlet Bahçeli dedi ki:

6.08.2017

Mülteciler konusunda Demet Akalın gibi düşünenlerin oranı nedir?

Demet Akalın, sosyal medyada “SuriyelilerEvineDönsün” etiketiyle başlatılan kampanyaya “Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Hırsızlık, gasp, bıçaklama haberlerinden bıktık” diyerek destek verince, ağır eleştirilerin hedefi oldu.

3.07.2017

Zeynep Oral'a saygı gecesi

TİYATRO eleştirmeni, Cumhuriyet gazetesi yazarı ‘Zeynep Oral’a Saygı Gecesi’ yarın akşam, Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde yapılacak.

24.05.2017

FB Üniversitesi eski Rum Rahip Okulu’nda açılacak

TBMM’den önceki gün kuruluşuna ilişkin yasası çıkan Fenerbahçe Kulübü’nün, Silivri Belediyesi’nce binaları 30 yıllığına tahsis edilen Selimpaşa’daki tarihi ‘Rahibe Okulu’nda faaliyete geçeceği bildirildi.

17.11.2016

Akıllı olmak zorundayız

KİM böyle bir şeye cesaret edebilir? Ama bu kez başka oldu...

18.07.2016

Antalya suyu çekilmiş bir ırmağa döndü

ISPARTA, Bursa ve Antalya’dan 4 dönem milletvekilliğinin yanında 1997-99 döneminde Turizm Bakanı olarak görev yapan İbrahim Gürdal, 2016 yaz sezonuyla ilgili değerlendirmede bulundu.

19.05.2016

Et ithalatçıları kazanıyor yerli tavukçular batıyor

‘‘TÜRKİYE’de ne yazık ki, üretim yapan dayak yiyor. Üretim yapmak ‘ceza’ olmamalı...

22.10.2015

Cumhuriyet Türk Mucizesi

“ATATÜRK niye büyüktür, niye hiç eksilmeyen bir minnet ve saygı ile anıyoruz?"

23.10.2014