MENÜ

Milliyet

Milliyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milliyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.637 Milliyet haberi bulunmuştur.

Milliyet, bir millete veya devlete dahil olma durumudur. Bir devletin sınırları dahilinde doğmakla, ana-baba dolayımıyla veya vatandaşlık işlemleri sonucunda milliyet belirlenir. Milliyetten farklı olarak vatandaşlık, kişinin oy verme ve seçimlerde aday olma hakkına sahip olmasına işaret eder.

Milliyet (Gazete)
Milliyet, Demirören Holding'in sahibi Erdoğan Demirören'in sahibi olduğu günlük gazetedir.

Türkiye'nin en önemli günlük gazetelerinden biri olan Milliyet, önceleri Doğan Grubu bünyesinde yayınlanmaktayken 2011 yılı başlarında Karacan-Demirören ailelerinin sahibi olduğu DK Gazetecilik'e satılmıştır. Ali Karacan ve Ömer Karacan kardeşler ile Demirören ailesi arasındaki ortaklığın bozulması yüzünden bir süre kayyum tarafından yönetilen gazete son olarak Karacan ailesinin hisselerini devretmesi ile Demirören ailesinin mülkiyetine geçmiştir.
Milliyet gazeetesinin internet sitesinde Hürriyet, Akşam, Sabah, Star gibi birçok gazetenin de haberleri yer almaktadır.


Milliyet Haberleri

Oruç Aruoba hayatını kaybetti

Oruç Aruoba hayatını kaybetti

Akademisyen olarak başladığı kariyerine yazar, şair ve felsefeci olarak devam eden Oruç Aruoba, 72 yaşında vefat etti.

31.05.2020Magazin
Oynatmaya az kaldı

Oynatmaya az kaldı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Lig’in 12 Haziran’da kaldığı yerden devam etmesine karar verdi. Ancak bu karar tartışmaları alevlendirdi. Durumu doğru bulan kulüpler kadar sahaya çıkmak istemeyenler de var. Her gün yenisi açıklanan pozitif sonuçlu testler de durumu iyice karmaşık hale getiriyor.

17.05.2020Hürriyet Pazar
KKTC Başbakanı Tatardan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesuse mektup

KKTC Başbakanı Tatar'dan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'e mektup

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'a mektup göndererek, KKTC'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesindeki başarıyı anlattı.

12.05.2020Dünya
Türk edebiyatının yalnız ve hüzünlü öykücüsü: Sait Faik Abasıyanık

Türk edebiyatının yalnız ve hüzünlü öykücüsü: Sait Faik Abasıyanık

"Uçurtmalar" adlı ilk öyküsü 9 Aralık 1929'da Milliyet gazetesinde yayımlanan Sait Faik Abasıyanık, yaşamı boyunca çok sayıda öykü, roman, şiir ve çeviriye imza attı.

12.05.2020Magazin
Türk edebiyatının yalnız ve hüzünlü öykücüsü: Sait Faik Abasıyanık

Türk edebiyatının yalnız ve hüzünlü öykücüsü: Sait Faik Abasıyanık

"Uçurtmalar" adlı ilk öyküsü 9 Aralık 1929'da Milliyet gazetesinde yayımlanan Sait Faik Abasıyanık, yaşamı boyunca çok sayıda öykü, roman, şiir ve çeviriye imza attı.

11.05.2020Keyif
Tiyatronun öncü ismi: Haldun Taner anılıyor

Tiyatronun öncü ismi: Haldun Taner anılıyor

Türkiye'de epik ve kabare tiyatrosunun öncü ismi Haldun Taner, vefatının 34. yılında anılıyor.

6.05.2020Keyif
Ahmet Şık kimdir Ahmet Şıkın biyografisi

Ahmet Şık kimdir? Ahmet Şık'ın biyografisi

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 1 Nisan'da ilgililere ilettiği partisinden istifa kararının bugün itibarıyla resmiyet kazandığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Ahmet Şık'ın kim olduğu ve biyografisi merak konusu oldu. Peki, Ahmet Şık kimdir? İşte, Ahmet Şık'ın biyografisi...

4.05.2020Gündem
Tüm ülkeler harekete geçti: Cezaevleri birer birer boşalıyor

Tüm ülkeler harekete geçti: Cezaevleri birer birer boşalıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya başta olmak üzere birçok ülke cezaevlerinde infaz indirimi uygulayarak mahkumları tahliye ediyor.

23.04.2020Dünya
Online çocuk şenliği

Online çocuk şenliği

Demirören Medya, 23 Nisan Haftası’nda çocukların karantinadaki hayatlarına neşe katmak için Online Çocuk Şenliği düzenliyor. 23-26 Nisan günleri arasında gerçekleşecek festival; Hürriyet, Milliyet Çocuk, Posta, Fanatik ve Kanal D’nin sevilen yazar, uzman, sporcu ve ekran yüzleriyle çocukları bir araya getirecek.

23.04.2020Televizyon
Demirören Medya Online Çocuk Şenliği  23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya Online Çocuk Şenliği 23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını “Online Çocuk Festivali” ile kutluyor. Tam 4 gün sürecek festival; Hürriyet, Milliyet Çocuk, Posta, Fanatik ve Kanal D’nin sevilen yazar, uzman, sporcu ve ekran yüzleriyle çocukları bir araya getirecek.

22.04.2020Gündem
Orhan Koloğlu hayatını kaybetti

Orhan Koloğlu hayatını kaybetti

Osmanlı tarihi ile ilgili önemli araştırmalarıyla bilinen tarihçi yazar Orhan Koloğlu hayatını kaybetti. 90 yaşındaki Orhan Koloğlu'nun vefat haberini yeğeni Sina Koloğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

17.04.2020Gündem
Yazarları büyüten kitaplar

Yazarları büyüten kitaplar

Yazdıkları romanlarla, hikâyelerle, çocuklar için kaleme aldıklarıyla hayal gücümüzü harekete geçiren, bizi besleyen yazarlar çocukluk çağlarında neler okurdu? Onları büyüten, heyecanlandıran, hatta belki de bugünün yazarları olmalarının yolunu açan romanlar, öyküler, çizgi romanlar hangileriydi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yazarlardan çocukluklarının en kıymetli, onları bugün bile heyecanlandıran kitaplarını dinledik...

16.04.2020Kitap Sanat
Gurbetçiler, Avrupalıların umudu oldu

Gurbetçiler, Avrupalıların umudu oldu

Almanya başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde yer alan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), Kovid-19 virüsünün çıktığı ilk günden itibaren hem türk vatandaşlarına, hem de varolduğu ülkenin insanlarına din, dil ve ırk gözetmeksizin, hizmet vererek, adeta Avrupalıların umudu oldu. UID Ekonomi Birimi Başkanı ve aynı zamanda Karabüklü iş insanı Abdullah Ören, Genel Başkanları Bülent Bilgi’nin nezaretinde başta Almanya’ya olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde, başta Türk vatandaşları olmak üzere, Avrupalı sağlıkçılara maske, tıbbi malzeme ve gıda desteği verdikleri söyledi.

12.04.2020Avrupa
İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand, Hürriyet’e konuştu

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand, Hürriyet’e konuştu

İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand, korona virüsün ülkesine büyük zarar verdiği şu dönemde İran halkının ABD yaptırımları altında acı çektiğini vurguladı ve uluslararası toplumun Trump Yönetimi’ne baskı yapmasını istediklerini söyledi.

1.04.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan çok önemli koronavirüs değerlendirmeleri

İletişim Başkanı Altun'dan çok önemli koronavirüs değerlendirmeleri

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sosyal medya üzerinden kaynağı belirsiz, provokatif, gerçek dışı bazı bilgiler yayılmak suretiyle halkımız paniğe sürüklenmek isteniyor. Bu paylaşımların neredeyse tamamının FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerinden geldiğini de ilgili birimlerimiz tespit etmiş durumda. Bunlara asla prim vermiyoruz." ifadelerini kullandı.

30.03.2020Gündem
Prof. Vamık Volkan: Dünya liderlerinin ‘virüs tehlikesi’ hakkında konuşması barışı sağlar

Prof. Vamık Volkan: Dünya liderlerinin ‘virüs tehlikesi’ hakkında konuşması barışı sağlar

Büyük grupların ve toplumların travmaları konulu psikanaliz çalışmalarıyla tanınan Prof. Vamık Volkan’la, dünyanın bir süredir yaşanan koronavirüs salgını karşısında nereye doğru evrileceğini konuştuk. Toplumların psikolojisi üzerinde bir travma yaratması beklenen ancak sonunda bütünün barışması için bir fırsat olabilecek gelişmeleri yorumlayan Volkan’ın anlattıkları ufkumuzu açabilir.

29.03.2020Hürriyet Pazar
UID’den ihtiyaç sahiplerine yardım

UID’den ihtiyaç sahiplerine yardım

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Belçika Bölge Başkanı Basir Hamarat, koronavirüsle mücadeleye ilişkin, evinden dışarı çıkamayan yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıp, yardımcı olduklarını söyledi.

27.03.2020Avrupa
3. yargı paketi ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Corona virüsü salgını nedeni ile cezaevlerini rahatlatmak için taslağı hazırlanan infaz paketi ile terör, uyuşturucu, cinsel suçlar, örgütlü suçlar ve mükerrer suçlar hariç olmak üzere kalan cezaların infazı 2/3 yerine yarı oranında uygulanacak. Uygulamanın 3. yargı paketiyle TBMM gündemine gelmesi ve yüürürlüğe girmesi bekleniyor. Peki, 3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

23.03.2020Gündem
Türkiye’de 100 AVM kapandı

Türkiye’de 100 AVM kapandı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, koronavirüs nedeniyle Türkiye’de yaklaşık 100 AVM'nin kapanma kararı aldığını açıkladı.

22.03.2020Ekonomi
21 Mart Down Sendromlular Günü.. Down sendromu nedir

21 Mart Down Sendromlular Günü.. Down sendromu nedir?

Bugün 21 Mart Down Sendromlular Günü. Ülkemizde çeşitli farkındalık projeleri ile kutlanan bu özel günde down sendromuna sahip bireylerimizi en güzel vakit geçirecek şekilde etkinlikler düzenlenirdi. Fakat bu yıl corona virüsü nedeniyle düzenenlenmesi planlanan bir çok etkinlik iptal edildi ve 'evdekal' mesajları verildi. Peki Down sendromu nedir, kaç kromozomludur?

21.03.2020Gündem
Hürriyet ve Milliyetin Mutlu Günü

Hürriyet ve Milliyet'in Mutlu Günü

Hurriyet.com.tr editörü Selin Irmak Kaçmaz, Milliyet.com.tr Magazin Sorumlusu Gökhan Karataş ile dünya evine girdi.

Isabella Hammad: Maharetli bir Parizyen

Isabella Hammad: Maharetli bir 'Parizyen'

Birinci Dünya Savaşı yıllarında tıp okumak için Fransa’ya giden Filistinli bir gencin kendini bulma hikâyesini anlattığı ‘Parizyen’le tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken genç yazar Isabella Hammad, dönemin siyasi karmaşasını ve kalabalık roman kadrosunu maharetli bir orkestra şefi gibi yönetiyor. Edebiyat için umut verici bir ses duyuyoruz ‘Parizyen’le Hammad’dan... 'Usta işi' bir ilk roman.

20.03.2020Kitap Sanat
İki sergi birden açan fotomuhabiri Bünyamin Aygün: Savaş muhabirliği, duyarlılığı geliştiriyor

İki sergi birden açan fotomuhabiri Bünyamin Aygün: Savaş muhabirliği, duyarlılığı geliştiriyor

Milliyet Gazetesi Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün, önce Tanzanya’daki albinoların zorlu hayatını gözler önüne serdiği ‘Kara Kıtanın Beyaz Çocukları’ sergisini, daha sonra ise Demirören Medya’nın emekçi kadınlarını fotoğrafladığı ‘Buradayım!’ sergisini açtı. Aygün, “Fotomuhabirlerinin yaşanan bir acıya kayıtsız kalması mümkün değil” diyor.

Brokoliden aldığınız 70 kaloriyle bir ısırık gofretten aldığınız 70 kalori aynı değil

Brokoliden aldığınız 70 kaloriyle bir ısırık gofretten aldığınız 70 kalori aynı değil

Fitoterapi uzmanı ve Milliyet yazarı Dr. Ümit Aktaş, yeni kitabı ‘Yaşam Sevinci’yle huzurlarınızda. Sağlıklı yaşamı bir hayal olmaktan çıkarıp gündelik hayatın bir parçası yapmanın yollarını tarif eden Aktaş, kitabında zararlı olanı şifalı olanla değiştirmek için neler yapabileceğimizi de anlatıyor.

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni ertelendi

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni ertelendi

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni, ülkemizde ve dünyada toplum sağlığını ilgilendiren koronavirüs endişesi nedeniyle ileri bir tarihe ertendi.

12.03.2020Futbol
Çetin Bey’siz 30 yıl

Çetin Bey’siz 30 yıl

Suadiye’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 30’uncu yılında mezarları başında anıldı.

8.03.2020Gündem
Yılın Basın Fotoğrafları 2020de Selçuk Şamiloğluna iki ödül

Yılın Basın Fotoğrafları 2020'de Selçuk Şamiloğlu'na iki ödül

Türkiye’de 35 yıllık tarihi ile aralıksız düzenlenen en eski fotoğraf organizasyonu olan Yılın Basın Fotoğrafları 2020 ödülleri açıklandı. Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen ve medyanın en prestijli fotoğraf ödüllerinin belirlendiği yarışmada jüri 6 bine yakın fotoğraf arasından 7 kategoride 34 fotoğraf ve 7 fotoğraf serisini ödüle layık gördü. Hürriyet muhabiri Selçuk Şamiloğlu ASKA ve SGDD özel ödülleri dalında ödülün sahibi oldu.

6.03.2020Gündem
Foto Muhabirleri Derneğinden DHAya 3 ödül

Foto Muhabirleri Derneği'nden DHA'ya 3 ödül

TÜRKİYE Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) 'Yılın Basın Fotoğrafları 2020' yarışmasında Demirören Haber Ajansı'na (DHA) 3 ödül verildi.

6.03.2020Gündem
Şenol Güneşten Arda Turan ve yabancı futbolcu itirafı

Şenol Güneş'ten Arda Turan ve yabancı futbolcu itirafı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, yabancı futbolcu sayısının azaltılmasından yana olduğunu belirtti ve Arda Turan hakkında itiraflarda bulundu.

26.02.2020Futbol
Şenol Güneş: 2020de kendi takım karakterimizi sunmak zorundayız.

Şenol Güneş: 2020'de kendi takım karakterimizi sunmak zorundayız.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda kendi karakterlerini ortaya koymaları halinde alacakları sonucun takımı üst tura çıkartacağına inandığını söyledi.

26.02.2020Futbol
TFF Başkanı Nihat Özdemirden İzmir’e milli maç müjdesi

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den İzmir’e milli maç müjdesi

TFF Başkanı Nihat Özdemir, İzmir’e yakın zamanda bir milli maç vermek istediklerini ifade ederken, koronavirüs konusunda Wuhan’da ve diğer kentlerde durum nasıl diye düşün

26.02.2020Futbol
Volkan Demirelden derbi motivasyonu Ozan Tufan...

Volkan Demirel'den derbi motivasyonu! Ozan Tufan...

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı konuk edeceği dev derbi öncesinde yardımcı antrenör Volkan Demirel, Ozan Tufan'la bir görüşme gerçekleştirdi. Bu maçların atmosferini çok iyi bilen Demirel, 24 yaşındaki futbolcuyu takıma liderlik etmesi konusunda motive etti.

20.02.2020Futbol
‘Onu hep varlığıyla değil yokluğuyla fark ettik şimdi olduğu gibi’

‘Onu hep varlığıyla değil yokluğuyla fark ettik şimdi olduğu gibi’

Avrupa’daki Türk gazeteciliğinin ustalarından, örnek gazeteci Dr. Mehmet Aktan, için Türkiye’de toprağa verilmesinden bir gün sonra Köln’deki kültür merkezi ‘Alte Feuerwache’de bir anma töreni gerçekleştirildi. Meslektaşları, büyük çoğunluğu WDR Köln Radyosu ve Deutsche Welle’den olmak üzere çalışma arkadaşlarıyla, dostları tarafından yapılan anmada onun eksikliğinin hep hissedileceği, örnek kişiliği, kibarlığı, mütevazılığı, mesleğine düşkünlüğü, çalışkanlığı, titizliği konuşuldu. Onunla ilgili anılar anlatıldı ve hastalığının ağırlaşması üzerine yerleştirildiği bakımevindeki son yılları konuşuldu.

18.02.2020Avrupa
Mehmet Abi Türkiye’ye son yolculuğuna uğurlandı

Mehmet Abi Türkiye’ye son yolculuğuna uğurlandı

Milliyet, Hürriyet, Doğan Haber Ajansı, WDR Köln Radyosu, Deutsche Welle ve TRT’de görev yapan gazetecilerin abisi Mehmet Aktan’ın cenazesi Türkiye’ye gönderildi. Almanya’nın Köln kentinde vefat eden Aktan’ın cenazesi Bursa’da toprağa verilecek.

12.02.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Telaşsız bayram

Yarın yola çıkardık muhtemelen. Saat hesabı yaparak gideceğimiz tatile veya memlekete bir an önce ulaşmak için ellerimiz direksiyonda, sağ ayağımız olabildiğince gaz pedalını dipleme hevesinde olacaktı. Belki gidişte, belki de dönüşte ölecektik. Hedefimize varırdık belki...

21.05.2020

Atatürk’ü andılar

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda bildiri yayınlayan STK’lardan anlamlı bazı sözler:

19.05.2020

Yat kalk dua et

Bundan tam 101 sene önce, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı gün İstanbul’da, Fatih Belediyesi önünde toplanan kalabalık da Halide Edip’i dinliyordu:

19.05.2020

Kötü günler çabuk unutulur

Bir gastronomi eleştirmenine sorulması gereken ama hiç kimsenin bana sormadığı bir soru var: “Gittiğiniz ve değerlendireceğiniz bir lokantada hijyenle ilgili bariz bir sorun görseniz, bunu bizimle paylaşır mısınız?” Ahlakla ilgili bir ikileme işaret eden bu sorunun yanıtlarını arayalım...

10.05.2020

Melih başkan artık sen de 'vatandaşlığa' terfi ettin

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yılında...

28.04.2020

Yüksek Kültür Dünyasının Tutkulu Kadını

Yaşam var olduğundan beri sanatsal ifade hız kesmeden büyüyor. Özellikle zor dönemlerde insanlık sanata daha çok ihtiyaç duyuyor, çünkü yeni bir yol, yeni bir anlam arayışı açığa çıkıyor. Yaratıcılık, insan zihninin sınırlarını keşfetmemizi sağlamasının yanında insanlara bazen o aranan yolu gösteriyor veya aramaya devam etmek için bir istek yaratıyor.

16.04.2020

Gazetem kapımda

Evlere kapandığımız şu günlerde bizim grup İstanbul’daki okurlar için çok güzel bir uygulama başlattı.

10.04.2020

Partiniz batsın!

Hafta sonu Büyükçekmece’deki bir evde yapılan partiden görüntüler geldiğinde önce inanamadım.

31.03.2020

Aytaç Yalman’ın ardından

İki hafta önce vefat eden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, yakın tarihimizin bir kesitinde ordunun üst kademesinin gerek kendi bünyesinde gerek sivil otoriteyle ilişkilerinde yaşadığı bir dizi sıkıntılı tartışmanın içinde yer almış bir askerdi.

28.03.2020

İçerik kral olmaya devam edecek

KORONALI günlerde çok sayıda kitap, makale ve yorum okuyorum.

26.03.2020

Bir alkış da habercilere

Her akşam 21.00’de virüse karşı en ön cephede savaşan sağlık personelini pencerelerden alkışlıyoruz.

25.03.2020

Balıkçı Şakir ile Kostas’ın hikâyesini okuyun ve sakın düşman olmayın

Bir haziran sabahı, Sakızlı balıkçı Kostas, Çeşmeli balıkçı Şakir Akdağ’ı arar:

14.03.2020

Maskesiz Kalmayalım

Henüz Türkiye’de koronavirüse rastlanmasa da komşu ülkeler dahil dünyanın dört bir tarafından salgın haberi geliyor. Çin’den dünyaya yayılan virüsten korunmak için ise akla gelen ilk yöntem maske oluyor. Bu konuda Türkiye’de ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmamak adına acilen maske stoklarını gözden geçirmeliyiz. Çin zorunluluktan, Rusya önlem için maske ihracatını kontrol altına aldı. Şimdi gözler Ankara’da...

28.02.2020