EKSTRA
MENÜ

Mikrokredi

Mikrokredi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mikrokredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 226 Mikrokredi haberi bulunmuştur.

Mikrokredi Haberleri

Vuslat Doğan Sabancıdan kadına şiddete karşı ilginç öneri

Vuslat Doğan Sabancı'dan kadına şiddete karşı ilginç öneri

KAGİDER’in Kasım ayı konuğu olan Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, "Kadın güçlü oldukça, para kazanır, ekonomiye katkıda bulunur oldukça ailede, sosyal hayatta daha farklı bir yere sahip oluyor. Bir teklifim var. Gelin safları değiştirelim, masanın öteki tarafına gidelim. Nasıl? Bize gelirler ve ’Ne istiyorsunuz?’ diye sorarlar. Bunu yaratmaya çalışalım. Dünya ekonomisinin çarkı, tüketimin çarkı kadınların elinde. Biz tüketmediğimizde ekonomi de geriliyor. Sokağa çıkan, dükkana giden 3 kişiden 2’si kadın. Bu gücümüzün farkında mıyız?" dedi.

24.11.2011Gündem
Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı

Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı

Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı.

27.11.2011Ekonomi
Egemen Bağış Hürriyet için yazdı

Egemen Bağış Hürriyet için yazdı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Hürriyet için yazdı...

18.12.2011Gündem
600 lira ile hayatı değişti, patron oldu

600 lira ile hayatı değişti, patron oldu

İSTANBUL’da tekstil işçisi olarak çalışırken memleketi Sivas’a dönen 3 çocuk annesi 39 yaşındaki Binnaz Başyurt, aldığı 600 liralık mikrokrediyle hayatını değiştirdi. Başyurt, açtığı tekstil atölyesinde 15 kişiyi çalıştırıyor.

28.03.2012Ekonomi
Devlet kadınları aydınlatacak

Devlet kadınları aydınlatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca hazırlanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı kapsamında kent içi ulaşımda bazı iyileştirmeler yapılacak. Buna göre, hem durak sıklıkları artırılacak hem de ulaşım araçlarının güzergahları oturma alanlarının tamamını kapsayacak şekilde iyileştirilecek.

31.07.2012Gündem
Ekonomiye kadın gücü

Ekonomiye kadın gücü

Turkcell, ''Ekonomiye Kadın Gücü'' seferberliği kapsamında, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile ortak sosyal borçlanma modelini hayata geçirdi.

27.09.2012Teknoloji
Dar gelirli kadına borçlar ‘cep’ten

Dar gelirli kadına borçlar ‘cep’ten

TİSVA ve Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ile işbirliğine giden Turkcell, ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi. Dileyen herkes ister cepten ister web’den dar gelirli kadınlara borç verebilecek.

27.09.2012Ekonomi
Fuhuş mağduruna ayrı sığınma

Fuhuş mağduruna ayrı sığınma

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, fuhuş mağduru kadınların kalabileceği ayrı bir sığınma evi açılması için çalışma başlattı

1.11.2012Gündem
Bağışlarla yoksulluk çözülmez gizlenir

Bağışlarla yoksulluk çözülmez gizlenir

Mikrokredinin mucidi, Nobel Barış Ödüllü Ekonomist Prof. Dr. Muhammed Yunus, sosyal yardımların ve bağışların önemli olduğunu fakat bunların sürekli olmasının insanlık onuru açısından sakıncalı olduğunu belirterek, “Dünyanın en zengin ülkeleri bile yoksul vatandaşlarına sosyal yardımlar ve bağışlarla bakıyor.

10.12.2012Ekonomi
5 TL damlaya damlaya kadına güç katacak

5 TL damlaya damlaya kadına güç katacak

Turkcell kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla başlattığı, ‘Ekonomiye Kadın Gücü’ projesi kapsamında, özel numaraya mesaj atan abonelerden 5 liralık borç alıp 100 bin kadına dağıtacak.

11.12.2012Ekonomi
Ekonomiye Kadın Gücü

Ekonomiye Kadın Gücü

Bu proje, hayalleri olan kadınlarımızla, imkanları olan insanlarımızı buluşturuyor.

21.12.2012Advertorial
Ekonomiye Kadın Gücü

Ekonomiye Kadın Gücü

Bu proje, hayalleri olan kadınlarımızla, imkanları olan insanlarımızı buluşturuyor.<1> İlandır

26.12.2012Ekonomi
Cinsiyet eşitsizliğine karşı örnek Türk şirket

Cinsiyet eşitsizliğine karşı örnek Türk şirket

Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Ofisi’nin düzenlediği 5’inci Kadınların Güçlendirilmesi İlkeleri Toplantısı nedeniyle New York’ta bütün hafta boyunca düzenlenen irili ufaklı etkinliklerde kadınların sorunları masaya yatırılıyor.

6.03.2013Gündem
Türkiye’den oyalı yemeni hediyesi

Türkiye’den oyalı yemeni hediyesi

BM Kadını Güçlendirme İlkeleri’nin (WEP) hayata geçirilmesi konusunda Türkiye’den Turkcell dünyadaki dört en iyi uygulamadan biri olarak örnek gösterildi.

7.03.2013Gündem
Şiddet gören kadına eğitim

Şiddet gören kadına eğitim

Şiddet gören ve iş bulamayan 80 kadına, kişisel gelişim eğitimi verilecek.

21.03.2013Ege
BİNLERCE KADININ HAYATINI DEĞİŞTİRECEK

BİNLERCE KADININ HAYATINI DEĞİŞTİRECEK

İstanbul Valiliği ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından hayata geçirilen Grameen Mikrofinans Programı çerçevesinde Sema Doğan Mikrofinans Şubesi Çatalca'da açıldı. Programda bir konuşma yapan Sema Doğan, "Anadolu'da binlerce cesur kadın var. Hayatlarının nasıl değişeceğine kalben inanıyorlardı. Küçük küçük paralarla bunu başardılar. Vuslat internette 'Bir peri masalı' adlı bir site açtı. Onların hayatlarını yayınladı. Onları okuyunca etkilenmemek mümkün mü ? Kendimi onların yerine koymaya çalıştım. 'Ben olsam ne yapabilirdim, nasıl başarılı olabilirdim' diye. Toplum perilerinden biri olmaya karar verdim" dedi. Pınar ÇITAK KOYGUN / DHA

25.03.2013Haber
Sema Doğan mikrofinans şubesi Çatalcada açıldı

Sema Doğan mikrofinans şubesi Çatalca'da açıldı

İstanbul Valiliği ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından hayata geçirilen Grameen Mikrofinans Programı çerçevesinde Sema Doğan Mikrofinans Şubesi Çatalca'da açıldı.

25.03.2013Ekonomi
Mikro kredici kadınların teknolojiyle imtihanı

Mikro kredici kadınların teknolojiyle imtihanı

Düzenli kredi çekerek mini ticari girişimlerde bulunan, teknolojik destekle yatırım gücünü arttıran Mardin Kızıltepeli kadınların ilham verici başarı öyküsü...

5.04.2013Kelebek
Güneş’ten ayda 1 liraya konut sigortası

Güneş’ten ayda 1 liraya konut sigortası

GÜNEŞ Sigorta, MikroKonut Sigortası ile dar gelirli vatandaşlara, ister kiracı olsunlar ister ev sahibi, konutlarını temel risklere karGşı ayda 1 liraya güvence altına alma imkanı sunuyor.

21.04.2013Ekonomi
Vanlı kadınlara mikrokredi desteği

Vanlı kadınlara mikrokredi desteği

TURKCELL’in iş sahibi olmak veya işini geliştirmek isteyen, ancak yeterli maddi imkânı olmayan girişimci kadınlar için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’yle Van’da 217 girişimci kadına, 217 bin liralık mikrokredi verildi.

19.10.2013Ekonomi
Kadın mahkuma geçim sermayesi

Kadın mahkuma geçim sermayesi

TÜRKİYE İsrafı Önleme Vakfı – Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP), Türk Telekom ile bir ilke imza atarak dünyada ilk kez kadın mahkumlara mikrokredi verecek.

9.12.2013Ege
‘Cep’ten kalkınma seferberliği

‘Cep’ten kalkınma seferberliği

TURKCELL’in TİSVA (Türkiye İsrafı Önleme Vakfı) işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi, girişimci kadınlara işin uzmanlarından koçluk fırsatı sunmaya başladı.

11.12.2013Ekonomi
Kadınlara mikro özgürlük

Kadınlara mikro özgürlük

Türkiye onu 13 yıl önce, dönemin Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel ile yaşadığı aşkla tanıdı. Bugün karşımıza, dar gelirli kadınlara mikrokredi veren Türkiye Grameen Mikrofinans Programı Genel Müdürü olarak çıkan Zeliha Sapmaz Gürel yolsuzluğun kadınlarla biteceğini söyledi.

18.01.2014Gündem
Onursuzlaştırma projesi bitsin

Onursuzlaştırma projesi bitsin

Sivil toplum gönüllüsü İbrahim Betil’den çağrı var.

25.01.2014Ekonomi
Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

Yerli üretim cep telefonlarından alınan vergiler, Türkiye’deki akıllı telefonların yaygınlaşması üzerindeki tartışmaları arttırıyor. Mobil Dünya Kongresi’nde konuşan Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Türkiye’deki üretim hatlarından çıkan cep telefonlarına vergi indirimi veya teşvik gibi bir uygulama yapılması yerli telefonların fiyatının aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi.

25.02.2014Teknoloji
Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

YERLİ üretim cep telefonlarından alınan vergiler, Türkiye’deki akıllı telefonların yaygınlaşması üzerindeki tartışmaları arttırıyor.

25.02.2014Ekonomi
Kiraz Belediyesi kolları sıvadı

Kiraz Belediyesi kolları sıvadı

İZMİR'in Kiraz Belediye Başkanı MHP'li Saliha Özçınar Şengül, 8.3 milyon TL borcu olan belediyenin mali yapısını 6 ayda düzeltmek için kolları sıvadı. Kapasitesinin 3 katı işçisi olan belediye şirketinden kimseyi işten çıkarmayan Şengül'ün ilk hedefi; üniversite açmak. Her sabah ilçesine gül kokusu sıktıran, tarım ürünleri kiraz ve zeytinden de kolonya üretmele hazırlanan Şengül, üretici kadınlar için mikrokredinin peşine düştü.

17.06.2014Ege
Mikro kredi kardeşliği

Mikro kredi kardeşliği

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi Mikro Kredi Ofisi’nden yararlanarak aynı dükkanda farklı iş kuran iki kız kardeş, hedeflerinin işlerini büyütüp, şubeler açmak olduğunu söyledi.

26.10.2014Ege
Bütün dünya buna inansa, bir inansa...

Bütün dünya buna inansa, bir inansa...

Geçen hafta Dublin’de adını daha önce duymadığım ama bundan sonra da unutmayacağım bir konferanstaydım. Geleceği şekillendirecek 1500 genç insan dünya liderleriyle buluştu, tek bir dünya hayalini konuştu, bana da sayfalar dolusu not almak düştü.

31.10.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Öykümü konferanslarda 75 bin dolara anlatıyorum, size bedava!

Elimde teybim, soru defterim, kalemim… Fırtına gibi Mövenpick Oteli’nden içeri giriyorum.

16.12.2011

İzmirli kadınların emeği gittigidiyor.com’da satılıyor

Kadınların haklarını ve gerçek özgürlüklerini kazanmalarının ilk adımı ekonomik yönden bağımsız olmalarından geçiyor.

10.03.2012

Dünyanın ilk tasarım çikolatası Gaziantep’ten

1990’lı yılların ortalarına doğru Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde Şölen Çikolata’nın fabrikasını ziyaret etmiştim.

29.11.2012

Emeklemeye çalışırken mikro kredi kadınlara yürümeyi öğretti

DÜN Sema Doğan Çatalca-Arnavutköy Mikrofinans Şubesi’ndeyiz.

25.03.2013

Küçük desteklerin büyük etkileri

Afrika’nın en küçük ülkesi Gambiya’da dünyanın en yoksul ve pek çok şeyden yoksun insanları yaşıyor. Eğitim gönüllüsü İbrahim Betil 2012’de gidip de gördüğü manzaraya kayıtsız kalamadı ve SenDeGel Derneği’ni kurdu.

12.11.2014