EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mikrokredi

Mikrokredi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mikrokredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 225 Mikrokredi haberi bulunmuştur.

Mikrokredi Haberleri

AKPden ‘‘yoksulluğu azaltma’’ konferansı

AKP'den ‘‘yoksulluğu azaltma’’ konferansı

AKP, (Adalet ve Kalkınma Partisi) ‘‘yoksulluğu azaltma’’ konferansı düzenliyor.

25.05.2003Ekonomi
Erdoğan: Hesap verecekler

Erdoğan: Hesap verecekler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin imkanlarını kötüye kullananların, toplumun önünde hesap vereceklerini söyledi.

9.06.2003Gündem
Erdoğan: Petkim teklifi değerinin altındadır

Erdoğan: Petkim teklifi değerinin altındadır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Petkim'e değerinin altında teklif verildiği tespitinin yerinde olduğunu belirterek, ''Çok alttadır, buna göre değerlendirmesi yapılıp karar verilecektir'' dedi.

9.06.2003Ekonomi
Emine Hanım intikamını aldı

Emine Hanım intikamını aldı

Movenpick Oteli'nde önceki gün düzenlenen Güneysu gecesinden çıkışta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, makam otomobilinde 1 saat 15 dakika beklettiği eşi Emine Erdoğan, dün Atatürk Havalimanı'na 27 dakika geç geldi.

9.06.2003Gündem
Petkime verilen fiyat çok düşük

Petkim'e verilen fiyat çok düşük

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Petkim'e verilen 605 milyon dolarlık teklifin düşük olduğu görüşlerine katıldığını açıkladı. Erdoğan, ‘‘Daha henüz bunun değerlendirmesi yapılmış değil, değerlendirmesi yapılacaktır. Ama teklif çok alttadır’’ dedi.

9.06.2003Ekonomi
Vakıfbanktan yoksullukla mücadele desteği

Vakıfbank'tan yoksullukla mücadele desteği

Vakıfbank, ''Türkiye Mikrokredi Uygulama Projesi'' fonuna, 50 bin dolarlık destek vereceğini bildirdi.

29.06.2003Ekonomi
Şahin: İşçilere sıfır zam önermedik

Şahin: İşçilere sıfır zam önermedik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, kamu işçilerine verilecek zamla ilgili olarak, ''biz, Türk-İş yetkililerine sıfır zam önermedik. 1 Ocak'ta yüzde 6.2 oranındaki ilaveyi ilk 6 ayla ilgili bir artış olarak kabul etmelerini istirham ettik.'' dedi.

30.06.2003Ekonomi
Yoksulbank: Sizinkiler bize göre yoksul değil

Yoksulbank: Sizinkiler bize göre yoksul değil

Diyarbakır'da Mikrokredi Projesi'ni başlatmak için hazırlıklar yapan Bangladeşli Grameen Bank'ın yöneticileri, yoksul ailelerin evlerinde buzdolabı, televizyon, telefon ve mobilyaları görünce şaşırıp kaldı.

1.07.2003Ekonomi
Fakirler için ‘Gıda Bankası’ geliyor

Fakirler için ‘Gıda Bankası’ geliyor

Fakirler için ‘‘Yoksulbank’’tan sonra, ‘‘Gıda Bankası’’ da kuruluyor. Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı of. Aziz Akgül, ''yiyecek bankası kurulması suretiyle, açlık içindeki vatandaşlar ile ellerinde ihtiyaç fazlası yiyecek ve gıda malzemesi bulunan şahıs ve kurumlar arasında, bir köprü oluşturulacak'' dedi.

9.07.2003Ekonomi
Yoksul kadınlara mikrokredi

Yoksul kadınlara mikrokredi

Yoksul kadınları girişimci yapmaya yönelik mikrokredi projesi kapsamında Diyarbakır'da bugüne kadar 35 kadın kredi aldı, 110 bin dolarlık fon oluşturuldu.

27.08.2003Ekonomi
Mikro Kredi Projesine 44 kadın başvurdu

Mikro Kredi Projesi'ne 44 kadın başvurdu

Yoksulluğun azaltılması amacıyla ilk kez Diyarbakır'da uygulamaya konulan Mikro kredi Projesi'nden faydalanan kadın sayısı 44'e yükseldi.

5.09.2003Gündem
Soros, Türkiye’de ‘Açık Toplum’a 6 milyon dolar verdi

Soros, Türkiye’de ‘Açık Toplum’a 6 milyon dolar verdi

Dünyaca ünlü spekülatör George Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü, son 4 yılda Türkiye’de 60 proje için 6 milyon dolarlık finansman sağladı.

26.05.2005Ekonomi
Derviş: Büyümede finansal hizmet çok önemli

Derviş: Büyümede finansal hizmet çok önemli

BM Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş, ekonomik büyümede finansal hizmetlerin hayati önemine dikkat çekerek, bu gerçeğin hem kamu hem de özel sektörde artık kabul edildiğini söyledi.

8.11.2005Gündem
Diyarbakırda ‘birlik hareketi’

Diyarbakır'da ‘birlik hareketi’

Hükümet, esnafın zararını karşılamaya hazırlanırken, Diyarbakırlılar cep telefonlarından gönderdikleri mesajlarla ’birlik hareketi’ başlattılar.

2.04.2006Gündem
Mecliste yoksulluğun azaltılması konferansı

Meclis'te yoksulluğun azaltılması konferansı

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yoksulluğu, ”insanlığın ortak suçu” olarak nitelendirerek, “Yetersiz beslenmeye bağlı ölümlere çare üretmekten uzak kalan insanlık, lüks yaşama ve kitlelerin katliamına neden olabilecek silahlara trilyon dolarlar harcayabilmektedir” dedi.

15.05.2006Gündem
70 bin dilenciyi işadamı yaptık

70 bin dilenciyi işadamı yaptık

Mikrokredinin fikir babası olarak tanınan Bangladeşli Prof. Dr. Muhammed Yunus, ülkesinde 70 bin dilencinin, "Mikro kredi" programına sayesinde iş sahibi olduklarını açıkladı. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından düzenlenen, "Yoksulluğun Azaltılmasında Mikrokredinin Rolü ve Gerekli Hukuki Düzenlemeler" konulu konferans dün TBMM’de yapıldı.

15.05.2006Ekonomi
Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Nobel Barış Ödülü, mikrokredi bankacılığın mucidi Bangladeşli Muhammed Yunus ve Grameen Bank arasında paylaştırıldı.

13.10.2006Dünya
Muhammed Yunus para ödülünü yoksullara harcayacak

Muhammed Yunus para ödülünü yoksullara harcayacak

Nobel barış ödülünü kazanan Muhammed Yunus, ödülden payına düşen parayla, yoksullar için düşük maliyetli, yüksek besin değeri olan gıdalar üretecek bir şirket kuracağını söyledi.

13.10.2006Dünya
Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Edebiyat Ödülü’nden bir gün sonra Barış Ödülü de Müslüman bir ülkeye gitti. Verdiği küçük kredilerle milyonlarca kişiyi yoksulluktan kurtaran Bangladeşli profesör Muhammed Yunus bu ödüle layık görüldü. Mikrokredi sisteminin yaratıcısı olan Yunus, Türkiye’ye de gelerek Güneydoğu’da bu sistemin kurulmasına yardımcı olmuştu.

13.10.2006Dünya
Nobel Barış Ödüllü Yunusa bir barış ödülü daha

Nobel Barış Ödüllü Yunus'a bir barış ödülü daha

Nobel Barış Ödülünün bu yılki sahibi Bangladeşli ekonomist Muhammed Yunus (66), Kuzey Kore'de de yoksul halka yardım için bir banka kurmaya hazır olduğunu söyledi.

20.10.2006Dünya
3 bin 600 kadın sevindi, Muhammed Yunus modeli 19 milyon Türk’ü sarsın

3 bin 600 kadın sevindi, Muhammed Yunus modeli 19 milyon Türk’ü sarsın

Nobel Barış ödülünü kazanan Prof. Muhammed Yunus’u ve Grameen Bank’ı 2003’te Türkiye’ye getiren AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, "Prof. Muhammed Yunus, 1976’da 42 yoksula 27 dolar kredi vererek başlayıp, 5.5 milyon yoksula 5 milyar dolar kredi sağladı. Sistemi Türkiye’de kurmak için Başbakan’la görüştüm" dedi. Diyarbakır’da 3 bin 600 yoksul kadın bu krediden yararlandı.

26.10.2006Ekonomi
’Mikro kredi’yle yola çıktılar büyük ticaret kapısını açtılar

’Mikro kredi’yle yola çıktılar büyük ticaret kapısını açtılar

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül’ün, Prof. Dr. Muhammed Yunus ve Grameen Bank’ı Türkiye’ye getirerek Diyarbakır’da yoksul kadınlara sağladığı mikrokrediler başarı öyküleri yarattı. Aldıkları 300-800 YTL kredilerle bakkal açan, yazma alıp işleyen, komşu köylere pazarlama yapan, kuzu alıp büyüten kadınlar ailelerinin bugününü, çocuklarının geleceğini kurtarıyor.

27.10.2006Ekonomi
Muhammed Yunus, Nobel Barış Ödülünü aldı

Muhammed Yunus, Nobel Barış Ödülü'nü aldı

2006 Nobel Barış Ödülü, Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen törende, Bangladeşli Muhammed Yunus ve kurduğu Grameen bankasına verildi. Oslo Oteli'nde düzenlenen törende ödülü alan Muhammed Yunus, yaptığı konuşmada yoksulluğun barış için tehdit olduğunu söyledi.

10.12.2006Dünya
Yoksullara yardım, terörü bitirecektir

Yoksullara yardım, terörü bitirecektir

2006 Nobel Barış Ödülü, Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen törende, Bangladeşli Muhammed Yunus ve kurduğu Grameen bankasına teslim edildi. Oslo Oteli’nde düzenlenen törende ödülü alan Muhammed Yunus, yaptığı konuşmada yoksulluğun barış için tehdit olduğunu söyledi.

10.12.2006Dünya
5 milyon dolara 90 bin kişiyi iş sahibi yaparız

5 milyon dolara 90 bin kişiyi iş sahibi yaparız

Nobel Barış Ödülü’nü Bangladeş’ten Grameen Bank’ın kurucusu Muhammed Yunus’a kazandıran "mikro kredi" projesini Türkiye’de de uygulamak için 5 milyon dolar ayıran HSBC, yoksulları iş sahibi yapabilmek için Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile çalışmaya başladı.

11.12.2006Ekonomi
4 bin yoksula mikrokredi verildi

4 bin yoksula mikrokredi verildi

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, Yoksulluğun azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla 3 yıl önce başlattığı “mikrokredi projesin”den 4 bin kişiye 5 milyon YTL kredi verildiğini açıkladı.

15.12.2006Ekonomi
Küçük krediden büyük gelir

Küçük krediden büyük gelir

Diyarbakır'da 4 yıl önce yoksul kadınların kendi işlerini kurarak aile bütçesine katkıda bulunmaları amacıyla 6 kadına verilen krediyle başlayan Mikrokredi Projesi uygulamasından faydalanan kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

2.01.2007Ekonomi
Yoksula kredi için ’Damlabank’ geliyor

Yoksula kredi için ’Damlabank’ geliyor

Yirmi milyon yoksul ve işsizin yaşam standartlarını düzeltmeyi hedefleyen yasa teklifi bayramdan sonra Meclis Başkanlığı’na sunulacak. AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, ihtiyaç sahibi dar gelirlilere gelir getirici faaliyette bulunmaları için mikro kredi veren Nobel ödüllü Grameen Bank’ı Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor.

6.01.2007Ekonomi
Yoksulun bankeri parti kuruyor

Yoksulun bankeri parti kuruyor

2006 Nobel Barış Ödülü’nü kazanan, yoksullara mikrokredi projesinin mimarı Bangladeşli bankacı Muhammed Yunus parti kuruyor. "Nagarik Şakti: Yurttaş Gücü" adıyla partisini kurmaya hazırlanan Yunus, "siyasetten uzak kalmam imkansızdı" dedi.

18.02.2007Dünya
Kamerunlu Manka Akombo’ya odun alması için mikrokredi verdim

Kamerunlu Manka Akombo’ya odun alması için mikrokredi verdim

Bir kredi kartınız ve bilgisayarınız olduktan sonra, dünyanın dört bir yanında geçimini sağlamak için küçük işler kurmaya çalışan kişilere mikrokredi verebilirsiniz. 2004’te kurulan Kiva adlı organizasyon, internet üzerinden kredi topluyor. Bunları kime, hangi iş için verdiğini web sitesinde açıklıyor. Kiva parayı, birlikte çalıştığı yerel mikrokredi veya yardım kuruluşlarına aktarıyor, onlar da ihtiyaç sahibine.

24.02.2007Kelebek
DP, Anavatandan destek istiyor

DP, Anavatan'dan destek istiyor

Birleşme ve ittifak görüşmelerinin sonuçsuz kalmasına rağmen, Demokrat Parti, Anavatan Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarından 22 Temmuz seçimleri için destek istiyor. DP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan “Anavatan’ın en büyük ittifakı seçimden çekilmesi oldu, kendilerine teşekkür ederiz” dedi. Adan, gittikleri her yerde Anavatan Partisi il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek destek istediklerini bildirdi.

13.06.2007Gündem
Nobel ödüllü Yunus TOBBde ders verecek

Nobel ödüllü Yunus TOBB'de ders verecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, Nobel Barış Ödülü sahibi ve Bangladeş Grameen Bank Başkanı Muhammed Yunus’un TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde ders vermeyi kabul ettiğini belirterek, üniversite bünyesinde mikro kredi ve sosyal iş girişimciliğine yönelik çalışmaların yürütüleceği Muhammed Yunus Merkezi kurulacağını söyledi.

6.07.2007Eğitim

Yazar Sonuçları

Mikrokrediye 5 milyon dolar

AYDA 50 YTL’nin bir insanın hayatını değiştirebileceğini biliyor musunuz?

Özellikle de yoksul kadınlara yeni ufuklar açtığını.

15.03.2007

’Dilencilik kültürünü yok edelim’ çağrısı seçim beyannamesine girecek mi

İKİ ay kadar önce Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Metro Group Türkiye Temsilcisi Nurdan Tümbek Tekeoğlu ile Real Hipermarketleri Genel Müdürü Ulf Grouth’un "Mikrokredi kullanan yoksul kadınların ürünlerinin Real’in raflarına gireceğini" açıkladığı toplantıdaydık...

3.06.2007