EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mikrokredi

Mikrokredi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mikrokredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 225 Mikrokredi haberi bulunmuştur.

Mikrokredi Haberleri

Bravo Vali bey

Bravo Vali bey

Valiler Kararnamesi’yle Van Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu’nun ilk icraatı ayakta alkışlanacak cinstendi…

10.07.2009Gündem
Tek bir sözle 18 milyon lira kredi aldılar

Tek bir sözle 18 milyon lira kredi aldılar

15 bin kadın; ‘ben bu borcu öderim’ sözüyle krizde 18 milyon kredi aldı. Ne kefil ne bordro gösterdiler; ne de teminat sundular…Erkek sözüyle değil, kadın sözüyle kredi aldılar. Peki ama nasıl?

8.07.2009Ekonomi
İşkur’dan, ’işini kur’ desteği geliyor

İşkur’dan, ’işini kur’ desteği geliyor

Hazırladığı 7’nci paketle, en az 500 bin kişiye doğrudan istihdam, 200 bin kişiye de mesleki eğitim kazandırmayı planlayan hükümet, iş kurmak isteyenleri de bu pakete dahil etti. Buna göre İşkur, kendi işini kurmak isteyenlere, 24 ay vadeli 10 bin TL kredi verilmesine aracılık edecek, faizi de üstlenecek.

8.05.2009Ekonomi
AKPli Aksu: Kömür yardımları devam edecek

AKP'li Aksu: "Kömür yardımları devam edecek"

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, hükümetin yoksul insanlara yönelik kömür yardımının devam edeceğini, bunu eleştirmenin doğru olmadığını söyledi.

26.12.2008Gündem
“Kaşık Tutan Elden Para Tutan Ele” projesi

“Kaşık Tutan Elden Para Tutan Ele” projesi

Kadınların yöresel yemekler hazırlayarak ekonomiye katılmalarını amaçlayan “Kaşık Tutan Elden Para Tutan Ele” projesinin uygulaması başladı.

17.11.2008Gündem
Sorgunlu kadınlara mikrokredi imkanı

Sorgunlu kadınlara mikrokredi imkanı

TÜRKİYE İsrafı Önleme Vakfı tarafından, 18-50 yaş arası gelirden yoksun kadınlara yönelik mikrokredi verilecek.

12.11.2008Gündem
Dünya ona kredi vermek için sıraya girdi

Dünya ona kredi vermek için sıraya girdi

Dünya finans piyasalarında yaşanan büyük depremden sonra en büyük bankalar teker teker batarken, zenginler onun bankasına kredi vermek için sıraya giriyor.

30.09.2008Dünya
Mikro kredi sayesinde artık eşini çalıştıran kadınlar var

Mikro kredi sayesinde artık eşini çalıştıran kadınlar var

HSBC Bank Türkiye CEO’su Piraye Antika, mikrokredi ile Topluma Destek Projesi için 2010 yılına kadar kullanılmak üzere yaklaşık 5 milyon dolarlık bir kaynak ayırdıklarını belirterek, "Burada aslında finansman miktarı değil, bu finansmanı gerçekten ihtiyacı olan insanlara ulaştırmak için gerekli altyapıyı kurmak çok önemli" dedi. Antika, mikro kredi uygulaması sayesinde bazı kadınların eşlerini çalıştıracak şekilde iş kurabildiklerini vurguladı.

13.08.2008Ekonomi
Erdoğan: Ben kömür dağıtıyorsam benim valim de dağıtacak

Erdoğan: Ben kömür dağıtıyorsam benim valim de dağıtacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, 2002’den bu yana en alt gelir grubunun geliri yaklaşık 6 kat artarken, en zengin grubun gelirinin bir kat bile artmadığını söyledi ve dar gelirliye kömür yardımı yapılmasına ilişkin valiliklere verdiği talimatı savundu. Erdoğan, eleştirilere "Ben dağıtıyorum, benim valim de dağıtacak. Bunu yaptığımız zaman büyüyeceğiz" yanıtını verdi.

25.07.2008Ekonomi
Erdoğan: Günlük geliri 1 doların altında olan yok

Erdoğan: Günlük geliri 1 doların altında olan yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik gelişmeyle ilgili rakamların bilinmesinde fayda olduğunu belirterek, “Sürekli olarak kendimizi bu noktada hesaba çekmemiz lazım. Eğer siz kendinizi hesaba çekmezseniz, sandıkta vatandaş sizi hesaba çekecektir. Onun için de ona kendinizi hazırlamanız lazım” dedi.

25.07.2008Ekonomi
3 bilezikle hayata bağlandı

3 bilezikle hayata bağlandı

Şanlıurfa'da ilköğretim 4. sınıfa giderken evlendirilen 7 çocuk annesi Yıldız Yıldız, 3 bileziğiyle mahallesinde açtığı bakkal dükkanın ardından Şanlıurfa Belediyesinin verdiği mikrokrediyle, 2,5 metrekarelik dükkanda tavuk döner satarak hayata tutunmaya çalışıyor.

11.03.2008Gündem
Ev kadınlarına mikro kredi

Ev kadınlarına mikro kredi

ZONGULDAK Valiliği ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nca, Mikro Kredi Projesi kapsamında 7 ev kadınına 700'er YTL'lik kredi verildi.

17.08.2007Gündem
Diyarbakır’a ‘Mikrokredi Çarşısı’

Diyarbakır’a ‘Mikrokredi Çarşısı’

TÜRKİYE'de yoksulluğun önüne geçmek amacıyla pilot bölge seçilen Diyarbakır'da uygulamaya konulan ‘Mikrokredi sisteminden' kredi alan yoksul kadınlar için Tek Beden Burcu'nda oluşturulan ‘Mikrokredi Çarşısı' törenle açıldı.

9.08.2007Gündem
Mikrokredi Projesi ile binlerce kadın yaşamına yeni pencere açtı

Mikrokredi Projesi ile binlerce kadın yaşamına yeni pencere açtı

Meral Özdemir-Sema Kaplan - Diyarbakır'da yaklaşık 5 yıl önce yoksul kadınların kendi işlerini kurarak, aile bütçesine katkıda bulunmaları amacıyla 6 kadına verilen krediyle başlayan mikrokredi projesi, binlerce kadının yaşamına yeni bir pencere açtı.

9.08.2007Gündem
Diyarbakırda mikrokredi çarşısı açıldı

Diyarbakır'da mikrokredi çarşısı açıldı

Diyarbakır Valisi Efkan Ala, daha eski motifleri üretmek ve Diyarbakır'a gelen turist sayısını artırmak istediklerini söyledi.

6.08.2007Gündem
Yoksullara mikrokredi

Yoksullara mikrokredi

Türkiye'de pilot bölge ilan edilen Diyarbakır'da uygulamaya konulan, yardıma muhtaç insanların, geçimlerini kendi kuracakları işlerle sağlamalarına yönelik “Mikrokredi” projesi kapsamında Yozgat'ta 5 kadına, yapacakları üretime destek olmak üzere kredi verildi.

25.07.2007Gündem
Nobel ödüllü Yunus TOBBde ders verecek

Nobel ödüllü Yunus TOBB'de ders verecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, Nobel Barış Ödülü sahibi ve Bangladeş Grameen Bank Başkanı Muhammed Yunus’un TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde ders vermeyi kabul ettiğini belirterek, üniversite bünyesinde mikro kredi ve sosyal iş girişimciliğine yönelik çalışmaların yürütüleceği Muhammed Yunus Merkezi kurulacağını söyledi.

6.07.2007Eğitim
DP, Anavatandan destek istiyor

DP, Anavatan'dan destek istiyor

Birleşme ve ittifak görüşmelerinin sonuçsuz kalmasına rağmen, Demokrat Parti, Anavatan Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarından 22 Temmuz seçimleri için destek istiyor. DP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan “Anavatan’ın en büyük ittifakı seçimden çekilmesi oldu, kendilerine teşekkür ederiz” dedi. Adan, gittikleri her yerde Anavatan Partisi il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek destek istediklerini bildirdi.

13.06.2007Gündem
Kamerunlu Manka Akombo’ya odun alması için mikrokredi verdim

Kamerunlu Manka Akombo’ya odun alması için mikrokredi verdim

Bir kredi kartınız ve bilgisayarınız olduktan sonra, dünyanın dört bir yanında geçimini sağlamak için küçük işler kurmaya çalışan kişilere mikrokredi verebilirsiniz. 2004’te kurulan Kiva adlı organizasyon, internet üzerinden kredi topluyor. Bunları kime, hangi iş için verdiğini web sitesinde açıklıyor. Kiva parayı, birlikte çalıştığı yerel mikrokredi veya yardım kuruluşlarına aktarıyor, onlar da ihtiyaç sahibine.

24.02.2007Kelebek
Yoksulun bankeri parti kuruyor

Yoksulun bankeri parti kuruyor

2006 Nobel Barış Ödülü’nü kazanan, yoksullara mikrokredi projesinin mimarı Bangladeşli bankacı Muhammed Yunus parti kuruyor. "Nagarik Şakti: Yurttaş Gücü" adıyla partisini kurmaya hazırlanan Yunus, "siyasetten uzak kalmam imkansızdı" dedi.

18.02.2007Dünya
Yoksula kredi için ’Damlabank’ geliyor

Yoksula kredi için ’Damlabank’ geliyor

Yirmi milyon yoksul ve işsizin yaşam standartlarını düzeltmeyi hedefleyen yasa teklifi bayramdan sonra Meclis Başkanlığı’na sunulacak. AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, ihtiyaç sahibi dar gelirlilere gelir getirici faaliyette bulunmaları için mikro kredi veren Nobel ödüllü Grameen Bank’ı Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor.

6.01.2007Ekonomi
Küçük krediden büyük gelir

Küçük krediden büyük gelir

Diyarbakır'da 4 yıl önce yoksul kadınların kendi işlerini kurarak aile bütçesine katkıda bulunmaları amacıyla 6 kadına verilen krediyle başlayan Mikrokredi Projesi uygulamasından faydalanan kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

2.01.2007Ekonomi
4 bin yoksula mikrokredi verildi

4 bin yoksula mikrokredi verildi

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, Yoksulluğun azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla 3 yıl önce başlattığı “mikrokredi projesin”den 4 bin kişiye 5 milyon YTL kredi verildiğini açıkladı.

15.12.2006Ekonomi
5 milyon dolara 90 bin kişiyi iş sahibi yaparız

5 milyon dolara 90 bin kişiyi iş sahibi yaparız

Nobel Barış Ödülü’nü Bangladeş’ten Grameen Bank’ın kurucusu Muhammed Yunus’a kazandıran "mikro kredi" projesini Türkiye’de de uygulamak için 5 milyon dolar ayıran HSBC, yoksulları iş sahibi yapabilmek için Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile çalışmaya başladı.

11.12.2006Ekonomi
Yoksullara yardım, terörü bitirecektir

Yoksullara yardım, terörü bitirecektir

2006 Nobel Barış Ödülü, Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen törende, Bangladeşli Muhammed Yunus ve kurduğu Grameen bankasına teslim edildi. Oslo Oteli’nde düzenlenen törende ödülü alan Muhammed Yunus, yaptığı konuşmada yoksulluğun barış için tehdit olduğunu söyledi.

10.12.2006Dünya
Muhammed Yunus, Nobel Barış Ödülünü aldı

Muhammed Yunus, Nobel Barış Ödülü'nü aldı

2006 Nobel Barış Ödülü, Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen törende, Bangladeşli Muhammed Yunus ve kurduğu Grameen bankasına verildi. Oslo Oteli'nde düzenlenen törende ödülü alan Muhammed Yunus, yaptığı konuşmada yoksulluğun barış için tehdit olduğunu söyledi.

10.12.2006Dünya
’Mikro kredi’yle yola çıktılar büyük ticaret kapısını açtılar

’Mikro kredi’yle yola çıktılar büyük ticaret kapısını açtılar

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül’ün, Prof. Dr. Muhammed Yunus ve Grameen Bank’ı Türkiye’ye getirerek Diyarbakır’da yoksul kadınlara sağladığı mikrokrediler başarı öyküleri yarattı. Aldıkları 300-800 YTL kredilerle bakkal açan, yazma alıp işleyen, komşu köylere pazarlama yapan, kuzu alıp büyüten kadınlar ailelerinin bugününü, çocuklarının geleceğini kurtarıyor.

27.10.2006Ekonomi
3 bin 600 kadın sevindi, Muhammed Yunus modeli 19 milyon Türk’ü sarsın

3 bin 600 kadın sevindi, Muhammed Yunus modeli 19 milyon Türk’ü sarsın

Nobel Barış ödülünü kazanan Prof. Muhammed Yunus’u ve Grameen Bank’ı 2003’te Türkiye’ye getiren AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, "Prof. Muhammed Yunus, 1976’da 42 yoksula 27 dolar kredi vererek başlayıp, 5.5 milyon yoksula 5 milyar dolar kredi sağladı. Sistemi Türkiye’de kurmak için Başbakan’la görüştüm" dedi. Diyarbakır’da 3 bin 600 yoksul kadın bu krediden yararlandı.

26.10.2006Ekonomi
Nobel Barış Ödüllü Yunusa bir barış ödülü daha

Nobel Barış Ödüllü Yunus'a bir barış ödülü daha

Nobel Barış Ödülünün bu yılki sahibi Bangladeşli ekonomist Muhammed Yunus (66), Kuzey Kore'de de yoksul halka yardım için bir banka kurmaya hazır olduğunu söyledi.

20.10.2006Dünya
Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Edebiyat Ödülü’nden bir gün sonra Barış Ödülü de Müslüman bir ülkeye gitti. Verdiği küçük kredilerle milyonlarca kişiyi yoksulluktan kurtaran Bangladeşli profesör Muhammed Yunus bu ödüle layık görüldü. Mikrokredi sisteminin yaratıcısı olan Yunus, Türkiye’ye de gelerek Güneydoğu’da bu sistemin kurulmasına yardımcı olmuştu.

13.10.2006Dünya
Muhammed Yunus para ödülünü yoksullara harcayacak

Muhammed Yunus para ödülünü yoksullara harcayacak

Nobel barış ödülünü kazanan Muhammed Yunus, ödülden payına düşen parayla, yoksullar için düşük maliyetli, yüksek besin değeri olan gıdalar üretecek bir şirket kuracağını söyledi.

13.10.2006Dünya
Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Nobel Barış Ödülü, mikrokredi bankacılığın mucidi Bangladeşli Muhammed Yunus ve Grameen Bank arasında paylaştırıldı.

13.10.2006Dünya
70 bin dilenciyi işadamı yaptık

70 bin dilenciyi işadamı yaptık

Mikrokredinin fikir babası olarak tanınan Bangladeşli Prof. Dr. Muhammed Yunus, ülkesinde 70 bin dilencinin, "Mikro kredi" programına sayesinde iş sahibi olduklarını açıkladı. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından düzenlenen, "Yoksulluğun Azaltılmasında Mikrokredinin Rolü ve Gerekli Hukuki Düzenlemeler" konulu konferans dün TBMM’de yapıldı.

15.05.2006Ekonomi
Mecliste yoksulluğun azaltılması konferansı

Meclis'te yoksulluğun azaltılması konferansı

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yoksulluğu, ”insanlığın ortak suçu” olarak nitelendirerek, “Yetersiz beslenmeye bağlı ölümlere çare üretmekten uzak kalan insanlık, lüks yaşama ve kitlelerin katliamına neden olabilecek silahlara trilyon dolarlar harcayabilmektedir” dedi.

15.05.2006Gündem
Diyarbakırda ‘birlik hareketi’

Diyarbakır'da ‘birlik hareketi’

Hükümet, esnafın zararını karşılamaya hazırlanırken, Diyarbakırlılar cep telefonlarından gönderdikleri mesajlarla ’birlik hareketi’ başlattılar.

2.04.2006Gündem
Derviş: Büyümede finansal hizmet çok önemli

Derviş: Büyümede finansal hizmet çok önemli

BM Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş, ekonomik büyümede finansal hizmetlerin hayati önemine dikkat çekerek, bu gerçeğin hem kamu hem de özel sektörde artık kabul edildiğini söyledi.

8.11.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Minik sinemacıların büyük heyecanı

Bilfen ılköğretim Okulları öğrencilerini bugünlerde tatlı bir telaş sardı.

20.04.2009

Hamdi Akın mutfakta

Grameen Mikrokredi programına destek sağlamak amacıyla Ankara’nın gözde mekânı Big Chef’s’te özel bir brunch düzenlendi.

19.03.2009

23 bin kadına 35 milyon TL verdik, avuç açmak insana hiç yakışmıyor

TÜRKİYE İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Başkanı Prof. Aziz Akgül, Citibank Türkiye’nin düzenlediği "Citi Mikro Girişimci Yarışması"nın ödül töreninde karşılaştığımızda elindeki kitapçığı uzattı, kapağında şu başlık vardı: "10 bininci üyeye Grameen Mikrokredi."

19.03.2009

Al sana küresel...

Barack Obama.

Hawaii’de doğdu.

Babası Kenyalı.

21.01.2009

Mikrokrediye en hızlı alışan il Gaziantep

YAKLAŞIK bir yıl aradan sonra Prof. Aziz Akgül ile yine birlikteyiz.

Geçen dönem AKP’den Diyarbakır Milletvekili olan Akgül artık Meclis’te değil.

10.01.2008

’Dilencilik kültürünü yok edelim’ çağrısı seçim beyannamesine girecek mi

İKİ ay kadar önce Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Metro Group Türkiye Temsilcisi Nurdan Tümbek Tekeoğlu ile Real Hipermarketleri Genel Müdürü Ulf Grouth’un "Mikrokredi kullanan yoksul kadınların ürünlerinin Real’in raflarına gireceğini" açıkladığı toplantıdaydık...

3.06.2007

Mikrokrediye 5 milyon dolar

AYDA 50 YTL’nin bir insanın hayatını değiştirebileceğini biliyor musunuz?

Özellikle de yoksul kadınlara yeni ufuklar açtığını.

15.03.2007