EKSTRA
MENÜ

Mıhlama

Mıhlama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mıhlama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 198 Mıhlama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mıhlama Haberleri

Kolot peyniri nedir, nasıl kullanılır

Kolot peyniri nedir, nasıl kullanılır?

Kolot peyniri, genellikle mıhlama yapımında kullanılan ve yağsız sütten üretilen bir peynir çeşidi. Kolot peyniri, genellikle Trabzon, Rize ve Bayburt illerinde üretilir. Kolot peynirini tek başına yemek çok yaygın değildir. İşte, kolot peyniri hakkında detaylı bilgiler

Rize Yemekleri - Rizede Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Rize Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Rize Yemekleri - Rize'de Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Rize Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Rize ili ülkemizin kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz'e sahili olan bir ilimizdir. Bu ilimiz gerek doğal güzellikleri gerek kültürel değerleri gerekse yöresel mutfağı bakımından çeşitlilikleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Yıl içerisinde fazla yağış alması nedeni ile çok faydalı bitkileri ve bu bitkilerden beslenen lezzetli ete sahip yayla hayvanları Rize’nin mutfağına değer katmaktadır. ​​​​​Rize mutfağını merak edenler için Rize yemekleri nelerdir? Rize’de ne yenir ve neyi meşhur? Rize mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Gibi sorular akla gelebilir. Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Ordu Yemekleri - Orduda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu Yemekleri - Ordu'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu, bulunduğu coğrafyanın tüm özelliklerini içinde barındıran eşsiz ve zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Bu bölgede balık yemekleri, fındık tüketimi, sebze ve meyve bolluğu gibi pek çok alanda yapılan kendine özgü farklı lezzetleri vardır. Ordu'da ne yenir ve neyi meşhur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Bir milyon doları avucumda taşıdım

Bir milyon doları avucumda taşıdım

Bu hafta İşin Peşinde sayfası için pırlanta fabrikasında çalıştım. Lisans sahiplerinin değil de çıraklıktan yetişenlerin patron olduğu bu işte kazançlar 4 bin liradan başlıyor, 10 bin liraya kadar çıkıyor. Bu kadar ince çalışmaya benim elimin ayarı yetmedi. Biraz hatalı da olsa ortaya güzel bir pırlanta yüzük çıkardım. Bir ara usta, saymam için avcuma bir tutam pırlanta döktü. Değeri 1 milyon dolarmış. Tezgâha her oturup çalıştığımda üstümü güzelce temizledim. Çünkü çalışırken kıyafetime, saçıma altın tozu kaçıyormuş. Çalışanların kıyafetlerinden her yıl 110 kilo altın topluyorlarmış.

26.04.2021Ekonomi
Mıhlama (Kuymak) nasıl yapılır Tam ölçüsünde mıhlama tarifi

Mıhlama (Kuymak) nasıl yapılır? Tam ölçüsünde mıhlama tarifi

Karadeniz mutfağının meşhur mıhlaması, eridiğinde görüntüsüyle kendine hayran bırakan kolot peyniri ve ince mısır unundan yapılıyor. Trabzon’da kuymak adıyla bilinirken yöreye göre muhlama ya da mıhlama olarak da anılıyor. Adı her ne olursa olsun kahvaltılarımızda her zaman ayrı bir yeri olan mıhlama tam ölçüsünde tarifi ve püf noktaları ile şimdi haberimizde…

Trabzonda 400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'da 400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine bağlı Kalegüney Mahallesi'nde bulunan 400 yıllık su değirmenleri onarılarak kullanılabilir hale getirildi.

19.02.2021Haber
400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine bağlı Kalegüney Mahallesi'nde bulunan 400 yıllık su değirmenleri onarılarak kullanılabilir hale getirildi.

19.02.2021Gündem
Sabahattin Alinin sadelik felsefesi torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin 'sadelik felsefesi' torununun tasarımlarında hayat buluyor

Sabahattin Ali'nin torunu sadekar İdil Laslo, 20 yıllık iş hayatını bıraktıktan sonra başladığı kuyumculuk sanatında önemli tasarımlara imza atarak, sade ve yoğun el işçiliğiyle değerli ve yarı değerli taşlara hayat veriyor.

17.12.2020Keyif
Glutensiz beslenenler Karadeniz mutfağına davetli

Glutensiz beslenenler Karadeniz mutfağına davetli

Karadeniz mutfağının geleneksel tariflerini özel reçeteleriyle yorumlayan bir Karadeniz restoranında, çölyak hastalığı olan veya glutene alerjisi olan kişiler rahatlıkla yemek yiyebilecek.

İKOdan nitelikli eleman için iş birliği

İKO'dan nitelikli eleman için iş birliği

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), dünyada büyük kabul gören ustalıkta "Kapalıçarşı ekolü"nü gelecek kuşaklara taşımak ve bilgisayar destekli mücevher tasarımı eğitimleri için İstanbul Ticaret Üniversitesi ile protokol imzaladı.

1.11.2020Ekonomi
Mıhlama nasıl yapılır Kuymak (Mıhlama) tarifi ve adım adım yapım aşaması

Mıhlama nasıl yapılır? Kuymak (Mıhlama) tarifi ve adım adım yapım aşaması

Mıhlama tarifi Karadeniz mutfağının en önemli lezzetlerinden. Mısır unu, tereyağı, Trabzon veya çeçil peyniri ile hazırlanan mıhlama bazı bölgelerde kuymak olarak da biliniyor. Karadeniz'de öğün fark etmeksizin tüketilen bu enfes tarifi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası ise un ve su miktarını iyi ayarlamak. Peki, mıhlama nasıl yapılır? İşte, merak edenler için mıhlama tarifi, malzemeleri ve adım adım yapım aşaması.

Türkiye lezzet haritası: 50 şehirden 50 simge yemek

Türkiye lezzet haritası: 50 şehirden 50 simge yemek

Doğasının çeşitliliği ve kültürel zenginliği Türkiye’yi eşsiz bir gurme coğrafyasına dönüştürüyor. Her yörenin kendine ait bir tadı var. Kimi otlu börekle meşhur, kimi köftesiyle. İşin uzmanlarına sorduk: Okuyanı yola çıkaracak hangi ilin ne yemeği var? Benzerini bulamayacağınız ve her lokmada midenizi şenlendirecek 50 yemeği sıraladık.

30.08.2020Seyahat
Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların işdünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Artvin’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

26.07.2020Ekonomi
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

"UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri"nde yer alan Hıdırellez, etkileyici hikayesi ve farklı gelenekleriyle ön plana çıkıyor.

5.05.2020Seyahat
Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

Asırlardır kutlanan renkli buluşma: "Hıdırellez"

Anadolu'da, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğuna inanılan Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülen baharın habercisi "Hıdırellez", asırlardır nesilden nesile aktarılıyor.

4.05.2020Keyif
Yumurtanın en lezzetli 7 hali

Yumurtanın en lezzetli 7 hali

Her şey YouTuber Duygu Özaslan’ın mutfağa girip hepi topu sahanda yumurta pişirecekken “Şimdi ‘sunny side up’ yapacağım” demesiyle başladı. Nurgül Yeşilçay, durumla dalga geçen ve binlerce beğeni alan ‘French toast’ videosuyla katıldı tartışmalara. Sosyal medyada ‘TT’ olan ‘yumurta’ya gastronomi yazarımız Vedat Milor da kayıtsız kalmadı ve “Teessüf ederim. Menemen gibi kompleks yumurta yemeklerini tartışa tartışa geldiğimiz ileri noktaları tek kalemde silerek ‘sunny side up’ ile en başa nasıl dönebildiniz?” diye yazdı. Bütün hafta konuşulan yumurtaya biz de İtalyan fritatta’dan patateslisine kadar ünlü şeflerin tarifleriyle dahil olduk. ( Melis YILMAZ)

Kuymak nasıl yapılır Adım adım kuymak tarifi

Kuymak nasıl yapılır? Adım adım kuymak tarifi

Karadeniz ve çevresinde yüzyıllardır bilinen kuymak, tereyağı, un ve tel peynirden yapılır. Bazı yörelerde mıhlama olarak da bilinen kuymak, yörenin mutfak kültüründe önemli bir katkı sağlamıştır. Son yıllarda yayla turizminin ön plana çıktığı yerlerin menüsünde yer alan kuymak ile yerel kültürün geniş kitlelere tanıtımı sağlanmaktadır. Peki, kuymak nasıl yapılır? İşte adım adım kuymak tarifi ve püf noktaları...

Kahvaltı savaşlarında 2. perde

Kahvaltı savaşlarında 2. perde

Dr. Mehmet Öz “Kahvaltıya ihtiyaç yok” dedi, tıp dünyası ikiye bölündü. Ama daha tartışmaların biri bitmeden yenisi başladı: Geleneksel Türk kahvaltısı var mı?

17.01.2020Gündem
Jessica May: Favori yemeğim mıhlama

Jessica May: Favori yemeğim mıhlama

Brezilyalı oyuncu Jessica May, ÖzdilekPark İstanbul’un 5. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında sevenleriyle bir araya geldi.

30.09.2019Televizyon
Mısır unu tatlısı nasıl yapılır Mısır unu tatlısı tarifi

Mısır unu tatlısı nasıl yapılır? Mısır unu tatlısı tarifi

Ekmek ve hamur işleri olmak üzere pek çok gıdada kullanılan, Karadeniz Bölgesi’nin en bilinen lezzetleri mıhlama ve kuymakın ana maddesi mısır unundan tatlı yapmayı hiç denediniz mi? Mısır ununu nasıl değerlendireceklerini bilemeyenler için enfes bir mısır unu tatlısı tarifi hazırladık. Peki, mısır unu tatlısı nasıl yapılır, işte adım adım tarifi

Ovit Yaylası’nda en iyi mıhlamayı yapmak için yarıştılar

Ovit Yaylası’nda en iyi mıhlamayı yapmak için yarıştılar

Ovit Yaylası’nda düzenlenen Uluslararası Ovit Yayla Festivali’nin son gününde Karadeniz mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan mıhlamanın en lezzetlisini yapma yarışması düzenlendi.

700 yıllık ceviz ağacından yapıyor, 300 bin TLye satıyor Ortadoğu ülkelerinden büyük rağbet

700 yıllık ceviz ağacından yapıyor, 300 bin TL'ye satıyor! Ortadoğu ülkelerinden büyük rağbet

BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde yaşayan baston ustası Cumali Birol’un (50), 700 yıllık ceviz ağacından yaptığı bastonlara, Ortadoğu ülkelerinden talep gelmeye başladı. Birol, TRT-1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdulhamid dizisinde Abdulhamid rolünü canlandıran Bülent İnal’ın kullandığı özel tasarım bastonların diziyle birlikte Katar, Dubai ve Bahreyn gibi ülkelerde de talep olduğunu söyledi.

23.06.2019Ekonomi
Mıhlama (muhlama) nasıl yapılır Mıhlama tarifi

Mıhlama (muhlama) nasıl yapılır? Mıhlama tarifi

Her ne kadar kahvaltılarda tüketilse de zamansız bir lezzet olan mıhlamanın (muhlama) şöhreti Karadeniz Bölgesi’nden sonra tüm Türkiye’ye yayıldı. Bölge illerinde kuymak olarak da bilinen mıhlamanın ana malzemelerinden biri Trabzon peyniridir ancak yerine çeçil peyniri de kullanabilirsiniz. Peki, mıhlama nasıl yapılır? İşte, adım adım mıhlama tarifi

Googlea giren soyağacını arıyor

Google'a giren 'soyağacını' arıyor

Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yükselen arama trendleri içeren listesini açıkladı.

12.12.2018Teknoloji
Egenin Hamsisi dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Ege'nin Hamsisi dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Ege'nin Hamsisi dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine heyecan dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Sığacık’taki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ege’nin Hamsisi’yle çok daha şenlikli geçti. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Ege'nin Hamsisi dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

29.10.2018Televizyon
Türklerle benzemiyoruz aynıyız

Türklerle benzemiyoruz aynıyız!

Buluştuğunuz anda sanki uzun zamandır tanıyormuşsunuz hissi yaratan, sempatik tavırları, pozitif duruşu, lezzetli yemekleriyle hayatımıza 6 yıl önce giren şef Danilo Zanna ile Gastronomi Haftası, Türkiye’deki İtalyan mutfağı, ailesi ve NTV’de devam eden Lezzetin Şarkısı programı üzerine konuştuk.

14.10.2018Magazin
Bu fırsatlar kaçmaz

Bu fırsatlar kaçmaz!

Hürriyet Seyahat editörleri sizin için haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını derledi...

5.09.2018Seyahat
Yeşilin binbir tonu: Karadeniz

Yeşilin binbir tonu: Karadeniz

İnsanları, doğası, yaylaları ve yöresel lezzetleri bir başkadır Karadeniz... Görünenin de ötesinde başka bir ruhu vardır Karadeniz'in. Gezilecek yerleri, çıkılacak tepeleri, yenilmesi gereken özel lezzetleri vardır. Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin’in bilinen güzel yaylaları programa alınarak çeşit çeşit tur alternatifleri hazırlanır. İşte Karadeniz gezisinden izlenimler...

4.07.2018Seyahat
Karadenizin en özel cennet köşesi:  Samsun Tabiat Parkları

Karadeniz'in en özel cennet köşesi: Samsun Tabiat Parkları

Karadeniz yeşil doğası içinde sayısız güzellikleri barındırıyor Samsun… Özellikle Samsun Tabiat Parkları mutlaka görülmesi gereken yerlerden... İşte Samsun Tabiat Parkları gezi rehberi…

9.01.2018Seyahat
Son dakika... Eski Sahil Güvenlik Komutanına müebbet hapis

Son dakika... Eski Sahil Güvenlik Komutanı'na müebbet hapis

Son dakika: FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Sahil Güvenlik Komutanlığındaki eylemlere ilişkin görülen ve 28 kişinin yargılandığı davada, ikisi ağırlaştırılmış olmak üzere 25 sanığa müebbet hapis cezası verildi. Sanıklardan 3'ünün beraat ettiği davada, eski Sahil Güvenlik Komutanı Hakan Üstem müebbet hapisle cezalandırıldı.

27.10.2017Gündem
Liselilerin kültür yolculuğu

Liselilerin kültür yolculuğu

Rizeli Turgut Köse, Edirneli arkadaşını konuk etti. Erzincanlı Mine Çetin ise Bursalı arkadaşının evine misafir oldu. Ne kadar farklı kültürlerden olunsa da “Naber?” diye sorduktan sonra herkesle çok güzel muhabbet edilebildiğini böylece öğrendi Turgut. Mine ise, bir hafta tanımadığı birinin evinde kalmaktan başta korksa da, başka hayatları keşfetmekten memnun. Onlar, Türk Kültür Vakfı’nın ‘Türkiye Kardeşleri Yurtiçi Değişim Programı’na katılan 200 liseliden sadece birkaçı. Öğrenciler, Kapadokya’daki Gençlik Zirvesi’nde bakın deneyimlerini nasıl paylaştı.

4.10.2017Eğitim
Türkiyeden 8 lezzet durağı

Türkiye'den 8 lezzet durağı

Çeşit çeşit balıklardan şişe dizilen kebaplara ve neredeyse kağıt kadar ince açılan baklavalara kadar ülkemiz damak tadına düşkün gezginler için adeta bir cennet... Peki, bu çeşitlilik içinde Türkiye'de mutlaka tadılması gereken lezzetler neler ve bu tatları denemek için rotanızı nerelere çevirmelisiniz dersiniz? İşte size Türkiye'den 8 lezzet durağı

1.07.2017 Seyahat
Hıdırellez yemekleri bu yıl da unutulmayacak

Hıdırellez yemekleri bu yıl da unutulmayacak

Hıdırellez, her ne kadar dilek ve etkinliklerle anılsa da, farklı ritüelleriyle de unutulmuyor. Türkiye, kendine özgü mutfağı ve yemekleriyle adını dünyaya duyurmuş bir ülke. 7 bölgesinde de çeşitli lezzetlerin yer alması bu mutfağın ne kadar zengin olduğunun da en büyük göstergesi. Peki Hıdırellez gününde Türk mutfağında neler pişer? İşte Türkiye'nin 7 bölgesine göre Hıdırellez günü yapabileceğiniz lezzetler...

6.05.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Eminönü'nde eşsiz manzarada çayınızı yudumlamak

Tarihî yarımada; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan, İstanbul şehrinin ilk kurulduğu yere verilen isimdir. Tarihe konu olan, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin uğrak noktasıdır. Ticaretin de can damarı olan tarihi yarımadanın Eminönü bölümündeki kahvaltı mekanlarını keşfettim Boğaz’ı ayaklarınız altına, Galata Kulesi’ni karşınıza alarak kahvaltınızı yapabileceğiniz harika 3 mekan...

3.10.2021

Bir Anadolu buluşması “Mayha”

Mayha, ‘panayır’ demek. Asırların geleneği, kültürü ve edebiyatı demek. ‘Mayha’ birlikte ve beraber olmanın, bilgiyi, görgüyü ve lokmayı paylaşmanın şenlikli hali demek.

11.10.2019

Turizmde parlayan yeni yıldız: Çağrankaya

Yeşilin her tonunun birbirine geçtiği, renklerin adeta dans ettiği büyülü bir coğrafya olarak bildiğim Karadeniz’i, bu defa beyaz sessizliğe büründüğü bir mevsimde tanımak için yola koyuldum. Rotam, Rize’de İkizdere ilçesinde bulunan 2 bin 400 rakımlı Çağrankaya yaylalarını keşfetmek. Burada bir masalın içine gireceğimi doğrusu tahmin etmemiştim. Ayaklarıyla değil yüreğiyle yürüyen insanların buluşmasına şahit oldum. İşte detaylar…. 

28.03.2019

Yazlık yerlerde kışın da tatil yapılır

Ben her zaman yazlık ve kışlık yerleri mevsimleri dışı seviyorum. O sakinlik, dinginlik hoşuma gidiyor. Hem de mevsiminde yükselen fiyatlar çok daha makul hale geliyor. Uludağ ya da Kartalkaya’ya neden sadece iki ay gidilir, onu da anlamam. İlkbahar ve sonbaharda da o kadar güzel oluyor ki doğa.

5.01.2019

2018’de, Google’da neler aradık neler!

Sene bitiyor tabi, bir ortalığı toparlayalım. Merak ettim ve sizler için baktım. Google Trends sayfasında, ülkelere göre ayrılmış bir şekilde, bir sene içerisinde en çok nelerin arandığı ile ilgili bir rapor var. Raporlar çok ilginç!

30.12.2018

2018’de hangi yemeklerin tarifini aradık?

Google raporu verdi, ülkenin 2018’de yemek tarifi arama trendi ortaya çıktı... Aralarındaki bir yemek, rapor sonrası popülaritesine popülarite, aranmasına aranma katacak gibi gözüküyor: Ziron.

15.12.2018

Haydi uşaklar Trabzon’a

Kanal D’de yayınlanan “Sahrap’la Anadolu Lezzetleri” adlı programın çekimleri için Trabzon’a gittik.

14.07.2018

Yeşilin binbir tonu: Karadeniz

İnsanları, doğası, yaylaları ve yöresel lezzetleri bir başkadır Karadeniz... Görülenin de ötesinde başka bir ruhu vardır Karadeniz'in. Gezilecek yerleri, çıkılacak tepeleri, yenilmesi gereken özel lezzetleri vardır. Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin’in bilinen güzel yaylaları programa alınarak çeşit çeşit tur alternatifleri hazırlanır. İşte Karadeniz gezisinden izlenimler...

2.07.2018

Dakırdalak

Başlık sizde neyi çağrıştırdı bilmiyorum ama ben epeyce düşünüp alakasız şeylerle ilişkilendirmeye çalışmıştım kendimce. Eski dostum Ahmet’le Sakarya Caddesi’ne uğrayıp, taze sardalye aldıktan sonra Ankaray’la evinin bulunduğu -Ankara’nın eski ve güzel mahallesi- Beşevler’deki evine gittik. Ahmet’in sevgili eşi Ayşen, güzel kızımız Yağmur’la birlikte, sardalyenin yanına mükellef bir sofra hazırlamışlar. Sofradakilerin çoğu bilindik şeyler. Ancak, bir tanesini tanımakta zorlandım.

20.03.2018

Toplu siyasi davalar ve unutulan bir söz: ‘Sizi buraya tıkayan kuvvet böyle istiyor’

DARBE teşebbüsü davalarında yargılamalar sürüyor. Mağdurların katılımı ve ilgisi en önemli etkenlerden biri, iktidar da konuyu dinamik tutma konusunda gereğini yapıyor, tarafsız kamuoyunun takibi ise ‘sonucun’ siyasi veya hukuki algılanması bakımından önemli.

22.08.2017