EKSTRA
MENÜ

Migren

Migren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.890 Migren haberi bulunmuştur.

Migren Haberleri

Uyku düzenine ve sirkadiyen ritim bozukluğuna dikkat

Uyku düzenine ve sirkadiyen ritim bozukluğuna dikkat

Nobel Tıp Ödülü, bu yıl vücut saatinin işleyişini aydınlatan bilim insanlarına verildi. İnsanlar dahil canlı organizmaların 24 saatlik güne adapte olduğu bilinmesine karşın içsel saatin moleküler düzeyde işlendiği bilinmiyordu. Amerikalı 3 bilim insanı yaptıkları araştırmalar ile sistemin inceliklerini detaylı olarak açıkladılar.

6.10.2017Sağlık
Karın Yağlarını Eritiyor Limon Suyu ile Karıştırıldığında...

Karın Yağlarını Eritiyor! Limon Suyu ile Karıştırıldığında...

Karın bölgesindeki birikmiş yağların erimesini sağlayan güçlü besinlerle göbek yağlarınızı eritebilirsiniz!

Acı Biberin Muhteşem Faydaları...

Acı Biberin Muhteşem Faydaları...

Acı biberin özünde doğal ağrı kesiciler vardır ve vücutta mutluluk-iyilik halinin oluşmasını sağlarlar. İşte acı biberin muhteşem faydaları...

Sonbahara yenik düşmeyin Bağışıklığınızı güçlendirmenin yolları

Sonbahara yenik düşmeyin! Bağışıklığınızı güçlendirmenin yolları

Dr. Orçun Orhun, tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerle bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebileceğimizi ve hastalıklardan nasıl korunabileceğimizi anlatıyor.

19.09.2017Saglik
Migren nedir Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

Migren nedir? Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

"Migren, kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülür" diyen Nöroloji Bölümü Doç. Dr. Demet Yandım Kuşcu, migren hastalığının nedenleri, belirtileri, türleri ve migren tedavisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.09.2017Sağlık
Hamilelikte baş ağrısı: Nedeni, belirtileri, tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı: Nedeni, belirtileri, tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir? Hamilelikte baş ağrısı kabusunuz olmasın! Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz, hamilelikte görülen baş ağrısı ile ilgili anne adaylarına önemli bilgiler verdi.

GAPS Diyeti Nedir GAPS Diyeti Nasıl Yapılır

GAPS Diyeti Nedir? GAPS Diyeti Nasıl Yapılır?

GAPS diyetiyle fazla kilolarından kurtulan ünlü oyuncu Berna Laçin'in uyguladığı GAPS diyetiyle ilgili tüm merak edilenleri Beslenme Danışmanı Uzman Diyetisyen Yeşim Temel Özcan anlattı!

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı: "Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?"

8.08.2017Sağlık
Migren ağrılarıyla başınız dertte mi

Migren ağrılarıyla başınız dertte mi?

Birçok kişinin, migrenin tedavisinin olmadığını sanması nörologları hep şaşırtır. Migrenin tedavisi vardır!

2.08.2017Saglik
Migrenden kurtulmanın yolları

Migrenden kurtulmanın yolları

Akabinde gerçekleşen baş dönmesi, baş ağrısı ve sese hassasiyet gibi istenmeyen durumlar ile migren, pek çok kişinin hayat kalitesini düşüren bir hastalık. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin yüzde 6’sı kadınların ise yüzde 18’i migrenden şikayetçi. Ortaya çıkan sonuçlar küçümsenecek gibi değiller.  Migren tam olarak çözülebilen bir konu değil, fakat birçok tetikleyici ile ortaya çıkıyor. Dikkat edeceğiniz ve değiştireceğiniz küçük şeyler ile migreninizi azaltabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler ve migrenden kurtulmanın yolları.

18.07.2017Sağlık
Şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları

Şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları

Sık acıkmak, sebepsiz yorgunluk, sürekli bitkinlik, sık idrara çıkma, yaraların yavaş kapanması, diş çürümesi, ağız kuruluğu, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları, ağızda beyaz akıntı/dilde beyazlık, cilt kuruluğu, kilo alımı, konsantrasyon güçlüğü… Dr. Sinan Akkurt, tüm bunların çok fazla şeker tükettiğinizin belirtileri olabileceğini söylüyor! Şeker bağımlılığından kurtulmanın pratik yolları ve tedavi şekilleri olduğuna dikkat çekiyor…

12.07.2017Sağlık
Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer

Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer?

Ramazanda açlığa bağlı olarak baş ağrıları artıyor. İşte bu ağrılardan kurtulmak için yapmanız gerekenler...

22.06.2017Sağlık
Ramazanda baş ağrısından ilaçsız kurtulma yolları

Ramazanda baş ağrısından ilaçsız kurtulma yolları

Doğal yöntemler uygulayarak baş ağrılarından kolayca kurtulabilmeniz mümkün. Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Asuman Kaymaz, ramazanda baş ağrısından ilaçsız kurtulmanın yollarını anlattı.

15.06.2017Sağlık
Migreniniz varsa iftarda turşudan uzak durun

Migreniniz varsa iftarda turşudan uzak durun!

Ramazan ayı kronik hastalıkları olan kişilerin hastalıklarının nüksetmemesi için çok daha dikkatli davranmaları gereken bir dönem… Özellikle uzun süreli açlık ve susuzlukla tetiklenen migrenle savaşanların çok daha dikkatli olması gerekiyor. Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz, migren hastalarının Ramazan ayı boyunca dikkat etmesi gerekenleri anlattı.

14.06.2017Sağlık
Melda Onurun depremden 2 saat önce attığı tweet sosyal medyayı salladı

Melda Onur'un depremden 2 saat önce attığı tweet sosyal medyayı salladı

Saat 15.28'de Ege Denizi'nde meydana gelen deprem İzmir ve civar iller ile İstanbul'da şiddetli bir şekilde hissedildi. Eski CHP'li vekil Melda Onur'un depremden 2 saat önce Twitter hesabından yaptığı deprem uyarısı ise sosyal medyada geniş yankı buldu.

12.06.2017Gündem
Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migren, sürekli olarak ve nöbetler halinde baş ağrısı oluşturan, hastaların yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen önemli bir hastalıktır. Dünyada her gün ortalama 300 milyon kişinin yaşadığı migren, tedavi edilebiliyor. Peki ama 14 milyar dolarlık mali kayba yol açan migrenin tedavisi nasıl?

23.05.2017Sağlık
Çizgili ve zebra deseni ağrı yapıyor

Çizgili ve zebra deseni ağrı yapıyor

ÇİZGİLİ tişört ya da zebra deseni, migren hastalarında baş ağrısını tetikleyebilir.

9.05.2017Dünya
Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun

Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun!

Migren ağrıları nedeniyle hayatınız mı kısıtlanıyor? Günlerce geçmeyen, tüm yaşamınızı altüst eden migrenin cerrahi teknikler ile tedavi edilebildiğini biliyor musunuz? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sizler için migren ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

25.04.2017Sağlık
Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı; Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Migren ameliyatı nedir

Migren ameliyatı nedir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı; Migren ameliyatı nedir?

Diş Gıcırdatma ve Çene Sıkmaya Çözüm: Botoks

Diş Gıcırdatma ve Çene Sıkmaya Çözüm: Botoks!

Cilt gençleştirme, aşırı terleme ve bazı migren türlerinin tedavisinde kullanılan botoks, diş gıcırdatma (bruksizm) sorununa da çözüm buluyor...

14.04.2017Kişisel Bakım
Fazla ilaç kullanmak migreni tetikliyor

Fazla ilaç kullanmak migreni tetikliyor

Dayanılmaz baş ağrılarının sebebi migren… Atak geldiğinde tek arzulanan karanlık bir ortamda tamamen sessiz bir şekilde uzanmak ve ağrının geçmesini beklemek oluyor. Hatta çoğu hasta sadece kulaktan dolma bilgilerle ağrı kesicilere yöneliyor ve bu ilaçlar bir alışkanlık haline geliyor. Ancak Nöroloji Uzmanı Dr. Müge Koçak uyarıyor; migrende kontrolsüz ve aşırı ağrı kesici kullanımı "ilaç kötüye kullanım baş ağrısı"na neden olabiliyor!

4.04.2017Sağlık
14 beyin ameliyatı sonrası beyin merkezi açtı

14 beyin ameliyatı sonrası beyin merkezi açtı

Trafik kazasında yaralanıp 17 gün yoğun bakımda kalan ve 14 beyin ameliyatı geçiren genç, azmiyle yaşama tutundu; üniversiteyi bitirip Aktif Beyin Dikkat ve Algılama Merkezi açtı.

31.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Magnezyumsuz olmaz!

Tıpkı B12, D vitamini, omega-3, probiyotik eksiklikleri gibi magnezyum eksikliğinin de ne kadar önemli bir sorun olduğunun farkına geç de olsa vardık!

29.09.2017
Bir teknikten fazlası, bir terapi yöntemi EMDR

Bir teknikten fazlası, bir terapi yöntemi EMDR

Ulusal Sağlık ve Klinik Mükemmellik Enstitüsü (NICE) ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Post-Travmatik Stres Bozukluğu (TSSB) için bir tedavi seçeneği olarak kabul edilen Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) tedavisinin başarısı uzun zamandan beri literatürde yerini almıştır. Bu terapi başta travma olmak üzere bazı diğer psikolojik rahatsızlıklarda da iyi bir tedavi seçeneği olduğunu göstermektedir.

29.09.2017
Fibromiyalji nedir Fibramiyalji belirtileri-tedavisi

Fibromiyalji nedir? Fibramiyalji belirtileri-tedavisi

Fibromiyalji, yaşam kalitesini ciddi derecede bozan bir rahatsızlıktır. Fizyoterapist Marife Tüfekçi, ağrı çeken fibromiyalji hastalarına önerilerde bulundu.

25.09.2017

Ceviz mi fındık mı

Eğer doğru şeyler yiyerek sağlığınıza yatırım yapmak istiyorsanız ceviz, fındık, badem fark etmez, makul miktarda olmak şartıyla yağlı tohumlardan mutlaka faydalanın. Peki hangisinden? Ne kadar, ne sıklıkta?.. Burada da detaylar, bilinmesi gereken ince noktalar, mühim ayrıntılar var.

13.09.2017

Ne yiyecek bu insanlar?

Haftalar önce sizinle glütensiz beslenmeyle ilgili güncel bir araştırmanın sonuçlarını paylaşmıştım. Özetle çölyak, Haşimoto, MS gibi glüten tarafından tetiklenen hastalıkları olmayanlarda, glütensiz beslenmenin obezite tehlikesi yarattığını söylüyordu araştırma.

22.08.2017

Burcunuz sağlığınız hakkında neler söylüyor?

Burçlar bilime dayanmıyor ama yine de bu alanı merak ediyor ve daha çok şey öğrenmek istiyorum. İşte ilgi çekici bir örnek... “Burçlarımız, sağlık problemlerimiz konusunda bizi uyarıyor olabilir” diyen ve ‘Vücudunuz ve Yıldızlar’ isimli bir kitap yazan astrolog Rebecca Gordon’a kulak verelim.

19.08.2017
Orgazm baş ağrısına dikkat

Orgazm baş ağrısına dikkat!

Bu yazının içeriği biraz korkutucu olsa da toplumsal farkındalık yaratmak için yetişkin her kişinin okuması önerilir. Gazetelerde ve sosyal medyada zaman zaman" cinsel ilişki sırasında felç geçirdi, beyin kanaması oldu, hayatını kaybetti" gibi haberleri okuruz. Peki, başımıza geldiğinde ne yapmalıyız?

15.08.2017

İnsülin direnci iğne ile kırılmaz

Her dört çocuk ve gençten, her üç yetişkinden biri insülin direnci problemi yaşıyor ya da bu direncin adayı olma yolunda ilerliyor. Peki bu direnç nasıl kırılacak? Bu işin hapı, iğnesi var mı? Evet var ama hemen söyleyeyim bu yola başvuranlar yanlış yapıyorlar.

8.08.2017

Botoks sadece estetik tedavilerde kullanılmıyor

Migren, idrar kaçırma, aşırı terleme, MS ve kas spazmı, tenisçi dirseği, yüz felci

12.07.2017

Bas ağrıtan sorular

Önce şu bilginin altını yeniden ve kalınca bir çizelim: Lütfen baş ağrısı deyip geçmeyelim! Baş ağrısının kimi önemsiz, kimi de hayatı tehdit edebilecek kadar mühim. Bu ağrının farklı ve şaşırtıcı nedenleri var. Sıradan bir ofis stresi de başınızı ağrıtabiliyor, beyninizin içinde neredeyse bir greyfurt iriliğine ulaşan iyi huylu bir tümör veya bir beyin kanseri de. Kısacası sorun baş ağrısı olduğu, sorular da baş ağrısından geldiğinde biz her zaman telaşlanırız. İşte o sorulardan bazıları...

21.06.2017

Bir damla kan hayatınızı nasıl değiştirir?

Son yıllarda sık sık karşımıza çıkan bir kavram var; gıda intoleransı.

5.06.2017
Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Migren ameliyatında 3. Tetik bölgemiz ense bölgesidir. Peki, ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu konuyla ilgili detaylı bilgi verdi.

2.05.2017

Sağlık bilgilerine ne kadar güveneceğiz

Gündemde her gün yeni bir sağlık haberi var. Yine her gün bir “uzman görüş”ün tumturaklı uyarılarını dinliyoruz. Kimi “onu ye, bunu yeme” diyor, kimi ilaçları, kimi de modern tıbbı kötülüyor. Peki, bu bilgilerin hangileri ne kadar güvenli? İşin o kısmı maalesef oldukça karışık.

14.04.2017