EKSTRA
MENÜ

Migren

Migren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.890 Migren haberi bulunmuştur.

Migren Haberleri

Migren ağrısını bloke eden iğne

Migren ağrısını bloke eden iğne

MİGRENE karşı yeni geliştirilen, insülin iğneleri gibi hastanın kendisine enjekte ettiği bir ilaç, tedavide umut verdi.

18.04.2018Dünya
Delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji nedir

Delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji nedir?

Halk arasında ‘delirten hastalık’ diye bilinen ‘trigeminal nevralji’ hastanın yaşam kalitesini oldukça düşüren bir sağlık problemidir. Trigeminal nevralji, teşhisinin zor olması ve bulguların birçok başka hastalık ile karıştırılır. Peki trigeminal nevralji tam olarak ne demek?

10.04.2018Gündem
Az su içtiğimizde sağlığımızı tehlikeye atıyoruz

Az su içtiğimizde sağlığımızı tehlikeye atıyoruz

“Bir bardak suyu bile zor içiyorum!”… “Özellikle kışın hiç susuzluk hissetmiyorum!”… ”Bir bardak su içmeden günü tamamladığım oluyor!”Hayati öneme sahip olmasına rağmen pek çoğumuz, susamadıkça su içmiyoruz. Hele de kış aylarında su içmeyi neredeyse tamamen unutuyor, sağlığımıza kendi ellerimizle zarar verdiğimizin farkına bile varmıyoruz!

22.03.2018Sağlık
Ani ve şiddetli baş ağrısı anevrizma alarmı

Ani ve şiddetli baş ağrısı anevrizma alarmı

Dünya Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu Beyin Damar Hastalıkları ve Tedavisi Komitesi Başkanı Prof. Dr. Talat Kırış ani ve şiddetli baş ağrılarının anevrizmadan kaynaklanabileceğini ve önemsenmesi gerektiğini söyledi.

25.02.2018Gündem
Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir

Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Karahindiba ve kadife çiçeğinin akrabası olan koyungözü çok yıllık bir bitkidir. Asgari bir özen gösterildiğinde bile yıldan yıla küçük papatyaya benzeyen bir sürü çiçek açar. Peki Koyungözü çiçeğinin insan sağlığındaki önemli yeri nedir, hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

23.02.2018Gündem
Öksürük otu nedir, faydaları nelerdir

Öksürük otu nedir, faydaları nelerdir?

Öksürük otunda göze ilk çarpan şey yapraklardır. Üst kısımdakiler yeşil, alttakilerse tüylü gridir, kalp şeklindeki yaprakların çapı bataklık ortamındaki ideal koşullarda 90 santimetreye kadar ulaşır. Peki Öksürük otunun bilinen faydaları nelerdir?

23.02.2018Gündem
Seksin beyniniz üzerindeki 5 etkisi

Seksin beyniniz üzerindeki 5 etkisi

Seks yapmak neden bizim için bu kadar önemli? Üremek dışında bu aktiviteyle meşgul olmak için tüm insanlık adeta yarış halindeyiz. O halde beynimizde ve vücudumuzda hoşumuza giden etkileri olsa gerek.

21.02.2018Hayat
Akşam migren ağrısıyla yattı, sabah İngiliz aksanıyla uyandı

Akşam migren ağrısıyla yattı, sabah İngiliz aksanıyla uyandı

Migren ağrısı yaşayan Michelle Myers, sabah İngiliz aksanıyla konuşarak uyandı. Myers daha önce de İrlanda ve Avustralya aksanıyla uyanmıştı.

14.02.2018Dünya
Masaj yaptırmak zayıflatır mı

Masaj yaptırmak zayıflatır mı?

İş hayatının stresinden arınmak, masa başı çalışanların sırt ağrılarından kurtulmak için tercih ettikleri; refleksoloji, thai, shiatsu, sıcak taş masajları acaba şişmanları da zayıflatıyor mu?

5.02.2018Sağlık
Çocuklarda baş ağrısı nedir Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir

Çocuklarda baş ağrısı nedir? Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir?

Yeni doğan bir bebek yanı sıra anne karnındaki ceninden itibaren ağrı algısı oluşur. Çocuk ve ergenlerdeki baş ağrısı da oldukça sık rastlanan bir sorundur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, neden çocukların baş ağrısı yaşadığını, çocuklarda baş ağrısının nedenlerini ve çocuklarda migren tanısının koyulabilmesi için gerekli tipik özellikleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

1.02.2018Sağlık
Geçmeyen mide bulantısının nedeni anksiyete olabilir

Geçmeyen mide bulantısının nedeni anksiyete olabilir

Tahlil ve tetkiklerde bir hastalık bulgusuna rastlanmamasına karşın sık tekrarlayan mide bulantılarının psikolojik kaynaklı olduğunu söyleyen Dr. Sinan Akkurt, çoğu kez hastanın kendini psikolojik açıdan sağlıklı bulduğuna ve bu yönde bir tedaviye yönelmediğine dikkat çekti.

17.01.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Astımın neden olur Astım belirtileri neler

Astımın neden olur? Astım belirtileri neler?

Öksürük, nefes darlığı, gece öksürükleri, egzersiz yapınca ortaya çıkan öksürük ve göğüste sıkışma gibi belirtilerle kendini gösteren astım, son yıllarda artış göstermekte. Ülkemizde de yayınlaşan astımın nedenleri ve belirtileri araştırılıyor. Peki, astım neden olur? Astım belirtileri neler?

11.01.2018Sağlık
Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir TLE hastalığının temel özellikleri neler

Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir? TLE hastalığının temel özellikleri neler?

Temporal Lob Epilepsi hastalığı son günlerin en çok konuşula ve araştırılan konularından biri oldu. Felce varan komplikasyonlara neden olan Temporal Lob Epilepsi, İstanbul'da hayatını kaybeden Yavuz Yılmaz'ın da mücadele ettiği bir hastalıktı. Peki Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir? TLE hastalığının temel özellikleri neler?

17.12.2017Gündem
Çocuklardaki baş ağrısı erken tedavi edilebiliyor

Çocuklardaki baş ağrısı erken tedavi edilebiliyor!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, migrenin 16 yaşından daha erken teşhis edildiğinde, doğru tedavi ile migrenin ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

13.12.2017Sağlık
Gazlı bebekler ileride migren olabilir

Gazlı bebekler ileride migren olabilir

Sıklıkla yetişkin kadınlarda görülen migren, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında da görülebilir. Ailesinde migren olan ve bebekliklerinde gazlı olan bebeklerde bu olasılık artıyor.

Dünyada yüz kişide görülen hastalık: Yaşayan ölü sendromu

Dünyada yüz kişide görülen hastalık: Yaşayan ölü sendromu

"Mutlak bir boşluk, zifiri bir karanlık. Öldüğüme inanıyordum".

4.12.2017Dünya
Tansiyon hastalarına 12 uçak yolculuğu tavsiyesi

Tansiyon hastalarına 12 uçak yolculuğu tavsiyesi

Hepimiz seyahat ederken uçağa biniyoruz. Ancak kan, kalp ve akciğer ile ilgili hastalığı olanlar için uçak yolculuğu bazı riskler taşıyabilir. Önlemler almak gerekir.

4.12.2017Sağlık
13 adımda beyninize iyi bakma kılavuzu

13 adımda beyninize iyi bakma kılavuzu

Vücudumuzun amiral gemisi beynimiz, tüm organlarımızı yönlendirir ve sistemin düzenli çalışmasını sağlar. Peki, beynimizin iyi çalışmasını sağlamak ve yaşlanmasını engellemek için ne yapmamız gerekir? Beyni yaşlandırmamanın formülü sağlıklı bir yaşamda saklı.

24.10.2017Sağlık
Orgazm Başınızı Ağrıtmasın

Orgazm Başınızı Ağrıtmasın!

Cinsel ilişki sırasında "orgazm baş ağrısı" yaşayanların sayısı oldukça fazladır. Baş ağrısı; ilişki sırasında ya da orgazm ile ortaya çıkabilir!

20.10.2017Cinsellik
Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir

Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kolesterolden kilo kontrolüne kadar her şeye deva olan kinoa tohumunu sizler için araştırdık.

18.10.2017İyi Yaşam
Vertigo nedir Vertigo nasıl tedavi edilir

Vertigo nedir? Vertigo nasıl tedavi edilir?

Vertigo, kelime karşılığı olarak baş dönmesinin Tıp dilinde tanımıdır. Bir hastalık mıdır? Hayır. Sadece bir hastalığın kişi tarafından yaşanılan semptomu yani bulgusudur. Peki, sorun nerededir? Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle denge sisteminizi oluşturan elemanları tanımanız gerekir. Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bedri Özer; vertigo, nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

17.10.2017Sağlık
Uykunun sırrı çözüldü İç saatinizle çatışmayın

Uykunun sırrı çözüldü! İç saatinizle çatışmayın!

Nobel Tıp Ödülü, bu yıl vücut saatinin işleyişini aydınlatan bilim adamlarına verildi. İnsanlar dahil canlı organizmaların 24 saatlik güne adapte olduğu bilinmesine karşın içsel saatin moleküler düzeyde işlendiği bilinmiyordu. Amerikalı 3 bilim adamı yaptıkları araştırmalar ile sistemin inceliklerini detaylı olarak açıkladılar.

11.10.2017Sağlık
Uykunun sırrı çözüldü: İç saatinizle çatışmayın

Uykunun sırrı çözüldü: İç saatinizle çatışmayın

Nobel Tıp Ödülü, bu yıl vücut saatinin işleyişini aydınlatan bilim adamlarına verildi. İnsanlar dahil canlı organizmaların 24 saatlik güne adapte olduğu bilinmesine karşın içsel saatin moleküler düzeyde işlendiği bilinmiyordu. Amerikalı 3 bilim adamı yaptıkları araştırmalar ile sistemin inceliklerini detaylı olarak açıkladılar.

6.10.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Migreni nefes egzersizleri ile yenebilirsiniz

Migreni nefes egzersizleri ile yenebilirsiniz

Migren ağrılarından kurtulmanın yeni yöntemi olarak nefes egzersizlerini öneren Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, bu egzersizlerin nasıl uygulanacağını anlattı.

4.05.2018

Seksin 8 faydası

Seksin çok iyi hissettirmesinin yanında sağlığa başka olumlu yönlerinin de olduğu ortaya çıktı. Çalışmalar hem stresi hem de kalp hastalığı riskini azaltmaya, hatta yaşam süresini uzatmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. İşte onların en önemlileri...

17.03.2018

Ne çektin be plaza insanı!

Güneşsiz, havasız ortamlar; tükenmiş, sancılı insanlar... Kronik ağrı ve yorgunluk sendromu ‘fibromiyalji’yi algoloji-ağrı uzmanı Prof. Dr. Can Eyigör’le konuştuk.

16.03.2018

Yeni bir tehdit: Ruhsal obezite!

Dostluğa değil yarışa, aza değil çoğa, bugüne değil dün ve yarına odaklı “yeni hayat” sadece bedenlerimizi değil, ruhlarımızı da şişmanlatıyor.

15.02.2018

Kan şekeri düşünce bakın neler oluyor

Hipoglisemi, sık karşılaşılan bir sorun. İşaretleri ise başka pek çok sağlık sorununda da görülebilen şeyler. Bu nedenle çoğu zaman gözden kaçıyor, neticede de sorun geç teşhis ediliyor.

12.02.2018

N’olur birazcık uyku!

Başlıktaki cümle bana ait değil. Sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz hafta görüştüğüm orta yaşlı bir hanımefendi “uykusuzluktan” yakınırken kullandı, ben de not alıp sizinle paylaştım. O hanımefendi de pek çoğunuz gibi neredeyse aylardır güzel, keyifli bir uykuya hasret kalanlardan biriydi.

6.12.2017
Kadına yönelik şiddet ve psikolojik sonuçları

Kadına yönelik şiddet ve psikolojik sonuçları

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü. 25 Kasım 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti'nde diktatörlüğe karşı savaş açan 3 kız kardeş tecavüz edilerek öldürülmüştür. 1999 yılında da Birleşik Milletler bu günü kadına Yönelik Şiddete karşı Ulusal Mücadele Günü olarak ilan etmiştir.

24.11.2017

İbn-i Sina’nın geleneksel tıbbı

Sağlık alanında son günlerde konuşulan kimi yöntemler dikkatimi çekiyor.

16.11.2017

Çikolatanın mimarı

Bir birinden güzel yemekler yapan resim öğretmeni annesinden el alır. Sekizinde ilk kekini yapar.

11.11.2017

Kendinizi şımartmanın en müthiş yolu!

REKLAMVARİ başlıkla kadınların ilgisini çektiysem hemen devam ediyorum.

17.10.2017