EKSTRA
MENÜ

Migren

Migren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.890 Migren haberi bulunmuştur.

Migren Haberleri

Nöral terapi hangi hastalıklarda kullanılır

Nöral terapi hangi hastalıklarda kullanılır?

Nöral terapi; otonom sinir sistemini düzenleyen, ağrı başta olmak üzere birçok hastalıkta çok etkili bilimsel bir tedavidir. Peki, nöral terapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

3.10.2018Sağlık
Yürümek için 20 neden

Yürümek için 20 neden!

Az da olsa hareket, hareketsizlikten iyidir...Yürüyüş yapmak, hem beden hem de ruh sağlığını koruyor. Herhangi bir ekipman gerektirmeyen ve sağlık için oldukça büyük bir öneme sahip olan yürüyüş; kalp sağlığından, metabolizmanın hızlanmasına; kilo vermeden, ruhsal ve nörolojik rahatsızlıkların önlenmesine kadar birçok alanda büyük rol oynuyor. Düzenli yürüyüşün önemini vurgulayan uzmanlar, günde en az 30 dakika yürüyüş yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

3.10.2018Seyahat
Sinüzit nasıl geçer Sinüzit tedavisi nasıl yapılır

Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

Her yaş ve cinsiyet grubunda pek çok kişiyi etkileyen sinüzit, burun tıkanıklığına bağlı nefes almak zorluğuyla kendini gösteriyor. Sinüzitin kronikleşmesi halinde, kalıcı tedavinin ancak cerrahi uygulamayla söz konusu olacağı biliniyor. Peki, sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

3.10.2018Sağlık
Nöralterapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır

Nöralterapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Anestezi ve Reanimasyon / Ağrı Tedavisi (Algoloji) Uzmanı Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu cevapladı; Nöralterapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Cips tutkusunun sonu obezite

Cips tutkusunun sonu obezite

Çocuklarınızı cipslerden ve paketli atıştırmalıklardan uzak tutun. Bunları tüketen çocuklar sürekli tekrar yeme isteği duyuyor. Çünkü içinde MSG maddesi var. Bu madde, paketli yiyeceklere aşırı bir lezzet katıyor ve aşırı yeme isteği uyandırıyor. Bu bilgileri paylaşan, Diyetisyen Kübra Çıtlak Demir, 'Paket yiyeceklerden uzaklaştıramadığınız her çocuk obezite adayıdır' diyor.

Baş ağrısı çocukların da problemi

Baş ağrısı çocukların da problemi!

Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların da başı ağrır. Tekrarlayan baş ağrıları okul sorunlarına, öğrenme güçlüğüne neden olabilir.

Mideye yaptırılan botoks 1 ayda 10 kilo verdiriyor

Mideye yaptırılan botoks 1 ayda 10 kilo verdiriyor

Kozmetikte sadece yüz bölgesinde uygulanan botoks, migren ve birtakım nörolojik hastalıkların tedavisinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Bilim adamları uzun çalışmalar sonucunda mide botoksuna da onay verdi.

13.09.2018Sağlık
Migren nedir, nasıl tedavi edilir

Migren nedir, nasıl tedavi edilir?

Çok şiddetli baş ağrılarına neden olabilen migren, önemli bir sağlık sorunudur. Ağrı ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, migren hastalığı ve tedavisi hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

9.08.2018Sağlık
Seksin Beyniniz Üzerindeki 5 Etkisi

Seksin Beyniniz Üzerindeki 5 Etkisi

Seks yapmak neden bizim için bu kadar önemli? Üremek dışında bu aktiviteyle meşgul olmak için tüm insanlık adeta yarış halindeyiz. O halde beynimizde ve vücudumuzda hoşumuza giden etkileri olsa gerek.

30.07.2018Cinsellik
Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stres günümüz yaşamında kaçabileceğimiz bir şey değil. Bu nedenle onunla nasıl mücadele edeceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Spor yapmanın ve aktif bir yaşamın stresin önüne geçmekte oldukça etkili olduğunu tüm uzmanlar belirtiyor. Bu nedenle stresli hayatımızı düzenlemek için onunla başa çıkmayı öğrenmeli ve vücudumuza verdiği zararları en aza indirmeye çalışmalıyız. Çünkü basit bir duygu durumu gibi gördüğümüz stres aslında bir çok fiziksel hastalığa da davetiye çıkarıyor.

Klimayı dışarıdaki havadan 8 derece düşüğe ayarlayın

Klimayı dışarıdaki havadan 8 derece düşüğe ayarlayın

Giderek artan sıcaklığa en etkili çare, klimalı-vantilatörlü ortamlara sığınmak. Peki ama baş ağrılarınız ne durumda? Yoksa burnunuz mu akıyor? Sağlığı riske atmadan serinlemek mümkün mü? Acıbadem Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ceyda Kırışoğlu Demir’e ve nöroloji uzmanı Dr. Emel Gökmen’e sorduk.

Migren nedir, nasıl tedavi edilir

Migren nedir, nasıl tedavi edilir?

Ağrı ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu cevapladı; Migren nedir, nasıl tedavi edilir?

Meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere uzmanlardan yol haritası

Meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere uzmanlardan yol haritası

Tercih dönemi yaklaşırken gençler nasıl bir yol izlemeli, tercihlerini neye göre yapmalı? Hangi bölümlere yönelmeli?

26.07.2018Kampüs
Vertigonun nedeni çok Stresten bile kaynaklanabilir

Vertigonun nedeni çok! Stresten bile kaynaklanabilir

Etrafımdaki her şey sürekli hareket ediyor… Kendim de dönüyorum… Dünyam tersine döndü… Yer sanki ayağımın altından kayıyor… Ayağım boşluğa gidiyor… Başım kazan gibi… Tüm yaş grupları göz önüne alındığında her 100 kişiden 3’ünde görülen bu tablonun adı; baş dönmesi, tıbbi adıyla, Vertigo!

17.07.2018Sağlık
Baş ağrısı hangi durumlarda ciddiye alınmalı

Baş ağrısı hangi durumlarda ciddiye alınmalı?

İki kişiden birinin ortak sorunu olan baş ağrısını çoğu zaman geçiştiririz. Ancak uzmanlar uyarıyor! Ani gelen, uzun süren, ağrı kesiciye cevap vermeyen ve beraberinde farklı şikayetleri de getiren baş ağrıları ile ilgili mutlaka uzmana başvurulması gerekiyor.

17.07.2018Sağlık
Migrenden değil ‘sutyenden’

Migrenden değil ‘sutyenden’

UZMANLAR, bedene uygun olmayan sutyenlerin baş ağrısından sırt ağrısına çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceği uyarısında bulundu.

10.07.2018Dünya
Ayurveda Masajı Hakkında Merak Edilenler

Ayurveda Masajı Hakkında Merak Edilenler

Asya felsefesinden doğan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ayurveda kelime anlamı olarak "yaşam bilimi" demektir. Bu öğreti doğrultusunda yapılan ayurveda masajı ise, vücudun her noktasının diğer noktalar ile bağlantılı olduğunu savunarak bu bağlantıları güçlendirmeyi ve dolayısı ile zihinsel ve bedensel rahatlamayı hedefler.

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Migren, yarım baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Sıradan bir baş ağrısı değildir ve insan hayatını oldukça fazla etkiler. Tedavisi mümkündür. Migrenin bazı türleri mevcuttur. Bunlardan biride auralı migrendir.

Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Toplumda yaygın olarak "sara hastalığı" olarak bilinen epilepsi, hemen her yaşta görülebilen ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Epilepsinin sadece hastaları değil, hasta yakınlarını da etkileyen bir hastalık olduğunu söyleyen Beyin ve Sinir Hastalıkları / Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Fehim Arman, uzun süren ve düzenli takip gerektiren tedavinin doktor, hasta ve hasta yakınlarının işbirliğini gerektiren bir süreç olduğunu vurguladı.

4.07.2018Sağlık
Migren ataklarına karşı 10 öneri

Migren ataklarına karşı 10 öneri

Günümüzün önemli sorunlarından biri olan stres, hatalı beslenme, uykusuzluk ve yoğun bir tempoda çalışmak gibi etkenler migreni tetikleyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bunlara bir de sıcak hava ve nem eklenince yaz aylarında migren atakları kaçınılmaz oluyor. Yapılan birçok çalışma gösteriyor ki diğer mevsimlerle karşılaştırıldığında yazın migren atakları daha fazla artıyor. Yine çalışmalara göre; sıcaklıktaki her 5 santigrat yükseliş migren atağının gelişme riskini yüzde 7,5 oranında artırıyor.

3.07.2018Sağlık
Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü

Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü?

Migren, yüz ve baş bölgesinin duyusunu alan (trigeminal) sinirin beyin sapındaki çekirdeğinin aşırı hassasiyeti nedeni ile ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. Migren, soğuk, ışık, koku gibi dış uyaranlarla tetiklenebildiği gibi, bu sinirin beyinde birçok sistemle bağlantıları nedeni ile uyku, açlık, depresyon anksiyete gibi duygudurum bozuklukları da migren ataklarını başlatabilir. Nöroloji Uzmanı Dr. Aslı Şentürk, migren hastalığından kullanılan son tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

29.06.2018Sağlık
“Migrenim var, iyileşmiyor”

“Migrenim var, iyileşmiyor”

Her baş ağrısı migren değildir. Migren dışı baş ağrılarında çok kısa süreli tedavilerle çok başarılı sonuçlar almak mümkündür. Migrende yeni umudumuz sinir blokları ve botoks enjeksiyonlarıdır. Ağrının ruhsal boyutunu daha çok dikkate almak da tüm diğer tedavilerin toplamı kadar önemlidir. Uzm. Dr. Savaş Çömlek, tedavide kullanılan yeni yöntemlere dikkat çekiyor.

8.06.2018Sağlık
İbn-i Sina geleneksel tıbbı

İbn-i Sina geleneksel tıbbı

Ethica İncirli hastanesi ve Ataşehir Estethica Hastanesi, İbn-i Sina’nın “Geleneksel Tıp” anlayışını kontrol ve uygulamalarla günümüz hayatına taşıyor ve yepyeni bir sayfa açıyor.

29.05.2018Etkinlikler
İbn-i Sina Geleneksel Tıbbı

İbn-i Sina Geleneksel Tıbbı

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, baş, boyun, sırt, bel ve diz ağrıları, migren, damar tıkanıklığı, kronik ağrılar, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, bel ve boyun fıtığı, kronik yorgunluk ve halsizlik, varis, uyku bozuklukları, göz hastalıkları, hormonal bozukluklar, sinüzit, cilt hastalıkları, hipertansiyon gibi rahatsızlıklar için tercih edilen İbn-i Sina “Geleneksel Tıp” yöntemini keşfetmeye hazırlanın…

28.05.2018Alışveriş
Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır İşte kullanım yöntemleri

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? İşte kullanım yöntemleri

Hindistan cevizi yağının nasıl kullanılacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Gerek yemeklerde gerekse besleyici bakım ürünlerinde kullanılan Hindistan cevizi yağını siz de pek çok farklı yöntemle cildinize uygulayabilirsiniz. İşte, kullanım yöntemleri.

23.05.2018Gündem
Gerilim tipi baş ağrısı öğleden sonra görülüyor

Gerilim tipi baş ağrısı öğleden sonra görülüyor

Hemen herkesin hayatının bir döneminde yakınmasına neden olan baş ağrısı ile ilgili bilinmesi gerekenleri Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz’dan öğrendik…

18.05.2018Sağlık
2018 Ramazan imsakiyesi - İstanbulda sahura saat kaçta kalkılacak İşte tüm illerin sahur vakitleri

2018 Ramazan imsakiyesi - İstanbul'da sahura saat kaçta kalkılacak? İşte tüm illerin sahur vakitleri

Sahur vakitleri, Ramazanın ikinci gününün bitmesinin ardından milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Oruçlarını tutan ve Ramazanın ikinci gününü bitiren vatandaşlar şimdi de sahur hazırlığı yapmaya başladılar. İstanbul'da yaşayan birçok kişi imsak vaktinin saat kaçta olduğunu merak ediyorlar. İşte, İstanbul ve tüm illerin sahur vakitleri.

17.05.2018Gündem
Kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir mi

Kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir mi?

Diyabet, kalp, hipertansiyon gibi kronik hastalıkları olanların oruç tutarken dikkat etmesi gerekenleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu anlattı.

15.05.2018Sağlık
Migrende önemli bir ümit

Migrende önemli bir ümit

Migren, kişilerin günlük yaşamlarında tempolarının düşmesine ve ağrı dolu dakikalar geçirmesine sebep olan bir hastalık türü.

7.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bazı şeyleri satın alamazsın; kazanman gerekir

Günaydın eylül ayının son haftasını da adım adım sonlandırıyoruz. Dün arkamızda oldukça zorlayıcı bir koç dolunayı bıraktık. Etkileri yavaş yavaş önümüzdeki 2 haftalık zaman dilimine yayılmaya başlıyor olacak. Bugün biraz daha duygusal anlamda bunu güçlü hissedebiliriz. Bu hemen sizi korkutmasın. Pozitif anlamda işler biraz daha yolunda gitmeye başlayacaktır. Ay koç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Her ne kadar içinizi yersiz korkular kaplıyor olsa da Merkür ve Mars arasında üçgen sayesinde bazı olumsuz düşüncelerin yersiz olduğunu anlayabileceksiniz. Kendinize olan güveniniz bugün artıyor olacak. Geleceğe yönelik hedeflerinizi koymak adına başarılı bir gün.

26.09.2018

Bazı şeyleri satın alamazsın; kazanman gerekir.

Günaydın eylül ayının son haftasını da adım adım sonlandırıyoruz. Dün arkamızda oldukça zorlayıcı bir koç dolunayı bıraktık. Etkileri yavaş yavaş önümüzdeki 2 haftalık zaman dilimine yayılmaya başlıyor olacak. Bugün biraz daha duygusal anlamda bunu güçlü hissedebiliriz. Bu hemen sizi korkutmasın. Pozitif anlamda işler biraz daha yolunda gitmeye başlayacaktır. Ay koç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Her ne kadar içinizi yersiz korkular kaplıyor olsa da Merkür ve Mars arasında üçgen sayesinde bazı olumsuz düşüncelerin yersiz olduğunu anlayabileceksiniz. Kendinize olan güveniniz bugün artıyor olacak. Geleceğe yönelik hedeflerinizi koymak adına başarılı bir gün.

26.09.2018

Biri mide botoksu mu dedi?

Kilo vermek için neler neler yapılmıyor ki dostlar! Birçoğumuzun en büyük derdi bu zaten. Birkaç kilo ya da gram fazlası olan ‘eyvah kiloluyum’ diyebiliyor. Sonra yemeden içmeden kesilme, yürüyüşler, bol sporlar…

17.09.2018

Bilim adamları ıspanaktan kalp üretti

Vücudun en önemli görevlerini üstlenen kalbin damar yapısının ıspanak dokularıyla aynı olduğunu keşfeden ABD’deki Worcester Politeknik Enstitüsü araştırmacıları yapay kalp üretmeyi başardı.

10.09.2018

9 soruda hipoglisemi turu

Hipoglisemi, basitçe bir kişide kan şekerinin yemeklerden sonra -yükseleceği yerde- beklenenden daha büyük bir hızla azalması ya da günün herhangi bir saatinde -aç veya tokken- ölçüldüğünde beklenenden çok daha düşük çıkması demektir.

11.06.2018
İrritabl bağırsak sendromu hayatınızı zehir etmesin

İrritabl bağırsak sendromu hayatınızı zehir etmesin

İrritabl bağırsak sendromu (İBS), mide ve bağırsak sisteminin en sık görülen işlev bozukluklarından biridir ve tüm sindirim sistemini olumsuz yönde etkiler. Zaman zaman size hayatı dar eden bu hastalık neden kaynaklanır? Nasıl geçer? Klasik tıp tedavisinin yanı sıra, tamamlayıcı tıp denemekte de fayda var mı?

4.06.2018

5 muhim bellek sorusu

Beynimiz de kalbimiz kadar ilgi, alaka bekliyor. Bu nedenle sizden gelen soruları da dikkate alarak bugünün ana temasını bellek meselesine ayırdık.

22.05.2018