EKSTRA
MENÜ

Migren

Migren ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.865 Migren haberi bulunmuştur.

Migren Haberleri

Google’ı bunlarla yormaya yazık

Google’ı bunlarla yormaya yazık

2016 Google arama trendlerinde en çok arananlar; “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?”, “Darbe”, kişilerde Aleyna Tilki, dizilerde “Kiralık Aşk”, yemeklerde ise trileçeymiş. Konsey’in bu sonuçlara yorumlarını alalım. Konsey üyeleri Google’da en çok neler aradı bu yıl?

18.12.2016Magazin
Nurofene 4,4 milyon dolar para cezası

Nurofen'e 4,4 milyon dolar para cezası!

Federal mahkeme, ağrı kesici ibuprofen içeren Nurofen'in üreticisi Reckitt Benckiser'e, tüketicileri yanılttığı gerekçesiyle verdiği para cezasını artırdı.

16.12.2016Ekonomi
2016’nın Google’da yükselen trendleri

2016’nın Google’da yükselen trendleri

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı. En çok arananlar içinde Aleyna Tilki, Tarık Akan gibi isimler dikkat çekerken, Hayat Şarkısı, Kiralık Aşk gibi diziler de sık sık Google'landı.

14.12.2016Hayat
Googleda Türkiye en çok bu yıl neleri aradı

Google'da Türkiye en çok bu yıl neleri aradı?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı.

14.12.2016Teknoloji
Kendinizle yüzleşin

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016Sağlık
Ölmek üzere olan sahibine yürek parçalayan son veda

Ölmek üzere olan sahibine yürek parçalayan son veda

Beyin kanaması geçiren ve son dakikalarını yaşayan adama, ‘can yoldaşı’ olarak gördüğü köpeği Mollie’nin son vedası görenlerin yüreğini dağladı.

9.12.2016Dünya
Mucize mineral magnezyum

Mucize mineral magnezyum

Belki de adını en son lisedeki kimya dersinde, periyodik cetveli ezberlerken andınız. Oysaki o, kesinlikle daha fazla itibarı hak ediyor! Eksikliği birçok rahatsızlığın nedeni olan, çoğu ilaçtan daha etkin iyileştirici gücü bulunan magnezyum, önemi göz ardı edilen bir mineral. Onu yakından tanımanın vakti geldi.

21.11.2016Sağlık
Bu hafta yeni bir hayata ne dersiniz

Bu hafta yeni bir hayata ne dersiniz?

Başka bir dilde öğreneceğiniz bir atasözü hayatınızı etkileyebilir. Elinizdeki çamurda sadece bir vazoyu değil, hayatınızı şekillendirebilirsiniz, eğer yeterince konsantre olabilirseniz... Çalacağınız bir enstrüman, birbirine bağlayabileceğiniz iki parça, atmosferi, iklimi değiştirebilir; partide, salonda, yatak odasında. Belki de tek derdiniz doğayla, bedeninizle, ruhunuzla, enerjinizle baş başa kalmak... Belki de tek eksiğiniz, o gün o makarnayı pişirmemiş, o heykeli yapmamış olmamız...

12.11.2016Keyif
Adet düzensizliği bu hastalığın en önemli belirtisi

Adet düzensizliği bu hastalığın en önemli belirtisi

Dikkat! Kadınlarda erken yaşlarda görülmeye başlıyor.

7.10.2016Sağlık
Her gün sevişmeniz için 8 neden

Her gün sevişmeniz için 8 neden!

Zayıflamaya yardımcı oluyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

7.10.2016Sağlık
Türkiye’de Suzan gibi çok kadın var

Türkiye’de Suzan gibi çok kadın var

Ceyda Düvenci, Kanal D’nin sevilen dizisi “Babam ve Ailesi” adlı diziyle ekrana geliyor. Evlendikten 24 yıl sonra eşinin başka bir ailesi olduğunu öğrenen Suzan karakterini canlandıran oyuncu, Türkiye’de bu durumla karşılaşan çok kadın olduğunu söyledi. Rolüyle ilgili merak edilenleri anlatan Düvenci, özel hayatıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

2.10.2016Magazin
Çocuklarda karın ağrısı neyin belirtisi olabilir

Çocuklarda karın ağrısı neyin belirtisi olabilir?

Çocuklarınızın karın ağrılarını mutlaka dikkate alın!

Çocuklarda karın ağrısı neyin habercisi

Çocuklarda karın ağrısı neyin habercisi?

Karın ağrısıyla birlikte ateş de varsa dikkat!

Geçmeyen baş ağrılarının nedeni nedir

Geçmeyen baş ağrılarının nedeni nedir?

Ağrı kesicinin bile faydalı olmadığı durumlarda...

26.08.2016Sağlık
Karanlık ortam baş ağrısına iyi geliyor

Karanlık ortam baş ağrısına iyi geliyor

Stres ve uykusuzluk ağrıyı tetikleyen nedenlerden...

12.08.2016Sağlık
Migren tedavileri nelerdir

Migren tedavileri nelerdir?

Migrenin biyo-davranışsal bir hastalık olduğunu söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kerem Doksat, migren tedavisinin uzun seneler sürdürüldüğüne dikkat çekiyor.

4.08.2016Sağlık
Migrenin nedeni vitamin eksikliği mi

Migrenin nedeni vitamin eksikliği mi?

Günümüzde çok sayıda insanı etkileyen migrene neyin yol açtığı her hastada belirlenemiyor. Sebebi belli olmayan migrenin tedavisi de zor oluyor ve istenen sonucu vermiyor. Yeni araştırmalar ise bazı baş ağrısı tiplerinin altında yatan nedenin vitamin eksikliği olduğunu gösteriyor.

29.07.2016Sağlık
Deri yaşlanması nedir Yaşlanmada neler etkilidir

Deri yaşlanması nedir? Yaşlanmada neler etkilidir?

Yaşlanmanın en erken belirtileri deride kendini gösteriyor.

23.07.2016Kişisel Bakım
Böbrek taşı düşürme sürecinde ’hipnoz’ dönemi

Böbrek taşı düşürme sürecinde ’hipnoz’ dönemi

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde sağlık hizmeti veren Medical Park Hastanesi’nde görevli Psikolog Dilber Demir Baydar, böbrek taşı düşürme sürecinde yaşanan ağrıları gidermede hipnoz yönteminin kullanıldığını söyledi.

18.07.2016Çukurova
Haftada en az iki kere

Haftada en az iki kere

EGE Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Türkiye'nin yıllık sağlık harcamalarının 100 milyar liraya ulaştığını, ilaç ithalatının ise 5 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirterek, sağlık harcamalarının azalması ve daha sağlıklı bir nesil için balık tüketiminin artmasının şart olduğunu söyledi.

11.07.2016Ege
Migreni olanlar için ağrısız oruç tutmanın 8 yolu

Migreni olanlar için ağrısız oruç tutmanın 8 yolu

Eğer oruç tuttuğunuzda baş ağrısı yaşamak istemiyorsanız...

20.06.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Eyvah! Dişim Çatlak!

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu "Çatlak Diş Sendromu" ile ilgili görüşlerini paylaşıyor.

13.12.2016

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016

Baklavacı mı börekçi mi?

Genç erkekler baklavacıyken, altmışını geçen erkeklerin çoğu hafiften börekçi olmaya başlar. Daha doğrusu bu eskiden böyleydi. Şimdi yaşlı erkekler de hafiften ‘baklavacı’ olmaya başladılar. Ama bunun nedeni, çok ‘başka’...

13.11.2016

Örtülü alerjiye dikkat...

Kronik, can sıkıcı ve sebebi bir türlü belirlenemeyen sorunların arka planında, farkına varılmamış bir alerji ya da intolerans problemi olabiliyor. Ama örtülü bir alerjinin yani besinsel duyarlılığın söz konusu olduğu durumlarda sorunun alerjiden kaynaklandığı düşünülmediği için problem bir türlü çözülemez.

8.11.2016

Baş ağrısı deyip geçmeyin!

Siz siz olun, baş ağrısı deyip geçmeyin. Özellikle birkaç günden uzun süren, şiddeti giderek artan, bedenin başka yerlerindeki sağlık sorunlarıyla ilişkili olduğu düşünülen baş ağrılarında zaman kaybetmeden bir uzmana görünün.

21.10.2016

Glutene hassas mısınız?

Gluten duyarlılığı gibi bir sorun var ve bu zannedildiğinden daha yaygın bir problem. Gluten hassasiyeti ile çölyak hastalığı da farklı şeyler. Çölyak hastalığı, gluten intoleransının en şiddetli formu.

7.10.2016

Ruhsal Sorunlar Ağrılı Adet Görmeye Neden Olabiliyor

Adet döneminden birkaç gün önce ve adetin ilk gününde birçok kadında ağrı ve sıkıntı hissi olmaktadır. Eğer bu dönemde ağrı ile birlikte psikolojik sorunlar da eşlik ederse premenstrual sendrom ismi verilir.

19.08.2016
Çene ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir

Çene ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir

Çene ağrısı kalp krizi nedeni bile olabilir.

15.08.2016

Sarımsaklasak da mı yesek?

Sarımsak yalnızca mükemmel bir lezzet değil, aynı zamanda doğal bir eczane gibidir. İçindeki olağanüstü tabii moleküller sayesinde birçok “sağlıklı işe” aynı anda kalıcı imzalar atar!

10.08.2016

Modern anne sendromu

Depresyon ilaçlarının kullanımı her geçen gün artarken, şehirli insan, çalışan kadın, mükemmel anne ve tüm kurallara uyması beklenen çocuklar ile çevrelenmiş hayatlar... Çağın yeni hastalığı olarak kabul edilen modern anne sendromunu Psikolog Mustafa Varol Yorulmaz ile konuştuk.

29.07.2016

Durumdan vazife çıkaran mizahçı

Kimse kusura bakmasın: Ben bu milli seferberlikte mizahçı olarak “durumdan vazife çıkarıyorum”! Bu köşede pazar günleri artık sadece ve sadece “ha ha hi hi” olacak. Editörler itiraz etmesin, zira bilim insanları da benim arkamda!

23.07.2016

Baş Ağrısı Neden En Çok Kadınlarda Görülür?

İnsanlığın varlığından itibaren tarif edilen ve herkesin yaşantısı boyunca en az bir kez yaşadığı ağrı türüdür. Modern hayatta en sık görülen ağrı tipidir. Kadınlarda daha fazla görülür. Erkeklerde ise bel ağrısı daha fazla görülür. Bu sıklığın bilimsel sonuçları cinsiyetler arası fark gösterirken sosyolojik olarak kadınların düşünce yapısının farklılıkları baş ağrısı nedeni olabilir??

15.07.2016

Tatlı krizleri nasıl önlenecek?

Tatlı krizlerinin üç sebebi var: Alışkanlık, duygusal patlamalar ve insülin patlamaları... İlk ikisi bence kolay yönetilebilecek sorunlar. Sorun üçüncüsünü, yani insülin patlamalarıyla ilişkili olanını yönetmekte.

12.07.2016
Depresyon hastaları oruç tutabilir mi

Depresyon hastaları oruç tutabilir mi?

Bu durumlardan birisi söz konusuysa insanların oruç tutmaları gerekmez.

24.06.2016