EKSTRA
MENÜ

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 498 Migren Tedavisi haberi bulunmuştur.

Migren Tedavisi Haberleri

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çözümler

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çözümler

Migren, yarım baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Sıradan bir baş ağrısı değildir ve insan hayatını oldukça fazla etkiler. Tedavisi mümkündür. Migrenin bazı türleri mevcuttur. Bunlardan biri de auralı migrendir.

Sinüzit nasıl geçer Sinüzit tedavisi nasıl yapılır

Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

Her yaş ve cinsiyet grubunda pek çok kişiyi etkileyen sinüzit, burun tıkanıklığına bağlı nefes almak zorluğuyla kendini gösteriyor. Sinüzitin kronikleşmesi halinde, kalıcı tedavinin ancak cerrahi uygulamayla söz konusu olacağı biliniyor. Peki, sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

3.10.2018Sağlık
Baş ağrısı çocukların da problemi

Baş ağrısı çocukların da problemi!

Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların da başı ağrır. Tekrarlayan baş ağrıları okul sorunlarına, öğrenme güçlüğüne neden olabilir.

Migren nedir, nasıl tedavi edilir

Migren nedir, nasıl tedavi edilir?

Çok şiddetli baş ağrılarına neden olabilen migren, önemli bir sağlık sorunudur. Ağrı ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, migren hastalığı ve tedavisi hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

9.08.2018Sağlık
Meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere uzmanlardan yol haritası

Meslek seçiminde kararsızlık yaşayan gençlere uzmanlardan yol haritası

Tercih dönemi yaklaşırken gençler nasıl bir yol izlemeli, tercihlerini neye göre yapmalı? Hangi bölümlere yönelmeli?

26.07.2018Kampüs
Vertigonun nedeni çok Stresten bile kaynaklanabilir

Vertigonun nedeni çok! Stresten bile kaynaklanabilir

Etrafımdaki her şey sürekli hareket ediyor… Kendim de dönüyorum… Dünyam tersine döndü… Yer sanki ayağımın altından kayıyor… Ayağım boşluğa gidiyor… Başım kazan gibi… Tüm yaş grupları göz önüne alındığında her 100 kişiden 3’ünde görülen bu tablonun adı; baş dönmesi, tıbbi adıyla, Vertigo!

17.07.2018Sağlık
Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Migren, yarım baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Sıradan bir baş ağrısı değildir ve insan hayatını oldukça fazla etkiler. Tedavisi mümkündür. Migrenin bazı türleri mevcuttur. Bunlardan biride auralı migrendir.

İbn-i Sina geleneksel tıbbı

İbn-i Sina geleneksel tıbbı

Ethica İncirli hastanesi ve Ataşehir Estethica Hastanesi, İbn-i Sina’nın “Geleneksel Tıp” anlayışını kontrol ve uygulamalarla günümüz hayatına taşıyor ve yepyeni bir sayfa açıyor.

29.05.2018Etkinlikler
Kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir mi

Kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir mi?

Diyabet, kalp, hipertansiyon gibi kronik hastalıkları olanların oruç tutarken dikkat etmesi gerekenleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu anlattı.

15.05.2018Sağlık
Delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji nedir

Delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji nedir?

Halk arasında ‘delirten hastalık’ diye bilinen ‘trigeminal nevralji’ hastanın yaşam kalitesini oldukça düşüren bir sağlık problemidir. Trigeminal nevralji, teşhisinin zor olması ve bulguların birçok başka hastalık ile karıştırılır. Peki trigeminal nevralji tam olarak ne demek?

10.04.2018Gündem
Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir

Koyungözü otu nedir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Karahindiba ve kadife çiçeğinin akrabası olan koyungözü çok yıllık bir bitkidir. Asgari bir özen gösterildiğinde bile yıldan yıla küçük papatyaya benzeyen bir sürü çiçek açar. Peki Koyungözü çiçeğinin insan sağlığındaki önemli yeri nedir, hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

23.02.2018Gündem
Öksürük otu nedir, faydaları nelerdir

Öksürük otu nedir, faydaları nelerdir?

Öksürük otunda göze ilk çarpan şey yapraklardır. Üst kısımdakiler yeşil, alttakilerse tüylü gridir, kalp şeklindeki yaprakların çapı bataklık ortamındaki ideal koşullarda 90 santimetreye kadar ulaşır. Peki Öksürük otunun bilinen faydaları nelerdir?

23.02.2018Gündem
Astımın neden olur Astım belirtileri neler

Astımın neden olur? Astım belirtileri neler?

Öksürük, nefes darlığı, gece öksürükleri, egzersiz yapınca ortaya çıkan öksürük ve göğüste sıkışma gibi belirtilerle kendini gösteren astım, son yıllarda artış göstermekte. Ülkemizde de yayınlaşan astımın nedenleri ve belirtileri araştırılıyor. Peki, astım neden olur? Astım belirtileri neler?

11.01.2018Sağlık
Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir TLE hastalığının temel özellikleri neler

Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir? TLE hastalığının temel özellikleri neler?

Temporal Lob Epilepsi hastalığı son günlerin en çok konuşula ve araştırılan konularından biri oldu. Felce varan komplikasyonlara neden olan Temporal Lob Epilepsi, İstanbul'da hayatını kaybeden Yavuz Yılmaz'ın da mücadele ettiği bir hastalıktı. Peki Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir? TLE hastalığının temel özellikleri neler?

17.12.2017Gündem
Çocuklardaki baş ağrısı erken tedavi edilebiliyor

Çocuklardaki baş ağrısı erken tedavi edilebiliyor!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, migrenin 16 yaşından daha erken teşhis edildiğinde, doğru tedavi ile migrenin ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

13.12.2017Sağlık
Orgazm Başınızı Ağrıtmasın

Orgazm Başınızı Ağrıtmasın!

Cinsel ilişki sırasında "orgazm baş ağrısı" yaşayanların sayısı oldukça fazladır. Baş ağrısı; ilişki sırasında ya da orgazm ile ortaya çıkabilir!

20.10.2017Cinsellik
Hamilelikte baş ağrısı: Nedeni, belirtileri, tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı: Nedeni, belirtileri, tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir? Hamilelikte baş ağrısı kabusunuz olmasın! Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz, hamilelikte görülen baş ağrısı ile ilgili anne adaylarına önemli bilgiler verdi.

GAPS Diyeti Nedir GAPS Diyeti Nasıl Yapılır

GAPS Diyeti Nedir? GAPS Diyeti Nasıl Yapılır?

GAPS diyetiyle fazla kilolarından kurtulan ünlü oyuncu Berna Laçin'in uyguladığı GAPS diyetiyle ilgili tüm merak edilenleri Beslenme Danışmanı Uzman Diyetisyen Yeşim Temel Özcan anlattı!

Fazla ilaç kullanmak migreni tetikliyor

Fazla ilaç kullanmak migreni tetikliyor

Dayanılmaz baş ağrılarının sebebi migren… Atak geldiğinde tek arzulanan karanlık bir ortamda tamamen sessiz bir şekilde uzanmak ve ağrının geçmesini beklemek oluyor. Hatta çoğu hasta sadece kulaktan dolma bilgilerle ağrı kesicilere yöneliyor ve bu ilaçlar bir alışkanlık haline geliyor. Ancak Nöroloji Uzmanı Dr. Müge Koçak uyarıyor; migrende kontrolsüz ve aşırı ağrı kesici kullanımı "ilaç kötüye kullanım baş ağrısı"na neden olabiliyor!

4.04.2017 Sağlık
14 beyin ameliyatı sonrası beyin merkezi açtı

14 beyin ameliyatı sonrası beyin merkezi açtı

Trafik kazasında yaralanıp 17 gün yoğun bakımda kalan ve 14 beyin ameliyatı geçiren genç, azmiyle yaşama tutundu; üniversiteyi bitirip Aktif Beyin Dikkat ve Algılama Merkezi açtı.

31.03.2017Gündem
Migren tedavisinde bütüncül yaklaşım

Migren tedavisinde bütüncül yaklaşım

Migrenin genellikle ergenlikte veya 20’li yaşlarda ortaya çıktığını söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı/Proloterapi Eğitmeni Dr. Ülkü Sarpkaya, migren hakkında merak edilenleri anlattı.

28.02.2017Sağlık
Vegatest ile sağlıklı kilo verin

Vegatest ile sağlıklı kilo verin

Obezite seviyesinin vücut kitle indeksine göre sınıflandırıldığını söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı/Proloterapi Eğitmeni Dr. Ülkü Sarpkaya, sağlıklı kilo verme konusunda dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı.

27.01.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Bilim adamları ıspanaktan kalp üretti

Vücudun en önemli görevlerini üstlenen kalbin damar yapısının ıspanak dokularıyla aynı olduğunu keşfeden ABD’deki Worcester Politeknik Enstitüsü araştırmacıları yapay kalp üretmeyi başardı.

10.09.2018

9 soruda hipoglisemi turu

Hipoglisemi, basitçe bir kişide kan şekerinin yemeklerden sonra -yükseleceği yerde- beklenenden daha büyük bir hızla azalması ya da günün herhangi bir saatinde -aç veya tokken- ölçüldüğünde beklenenden çok daha düşük çıkması demektir.

11.06.2018

Ne çektin be plaza insanı!

Güneşsiz, havasız ortamlar; tükenmiş, sancılı insanlar... Kronik ağrı ve yorgunluk sendromu ‘fibromiyalji’yi algoloji-ağrı uzmanı Prof. Dr. Can Eyigör’le konuştuk.

16.03.2018
Bir teknikten fazlası, bir terapi yöntemi EMDR

Bir teknikten fazlası, bir terapi yöntemi EMDR

Ulusal Sağlık ve Klinik Mükemmellik Enstitüsü (NICE) ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Post-Travmatik Stres Bozukluğu (TSSB) için bir tedavi seçeneği olarak kabul edilen Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) tedavisinin başarısı uzun zamandan beri literatürde yerini almıştır. Bu terapi başta travma olmak üzere bazı diğer psikolojik rahatsızlıklarda da iyi bir tedavi seçeneği olduğunu göstermektedir.

29.09.2017
Fibromiyalji nedir Fibramiyalji belirtileri-tedavisi

Fibromiyalji nedir? Fibramiyalji belirtileri-tedavisi

Fibromiyalji, yaşam kalitesini ciddi derecede bozan bir rahatsızlıktır. Fizyoterapist Marife Tüfekçi, ağrı çeken fibromiyalji hastalarına önerilerde bulundu.

25.09.2017

Botoks sadece estetik tedavilerde kullanılmıyor

Migren, idrar kaçırma, aşırı terleme, MS ve kas spazmı, tenisçi dirseği, yüz felci

12.07.2017

Bas ağrıtan sorular

Önce şu bilginin altını yeniden ve kalınca bir çizelim: Lütfen baş ağrısı deyip geçmeyelim! Baş ağrısının kimi önemsiz, kimi de hayatı tehdit edebilecek kadar mühim. Bu ağrının farklı ve şaşırtıcı nedenleri var. Sıradan bir ofis stresi de başınızı ağrıtabiliyor, beyninizin içinde neredeyse bir greyfurt iriliğine ulaşan iyi huylu bir tümör veya bir beyin kanseri de. Kısacası sorun baş ağrısı olduğu, sorular da baş ağrısından geldiğinde biz her zaman telaşlanırız. İşte o sorulardan bazıları...

21.06.2017

Aklım hala eski sevgilimde

Şu anda düzgün giden bir ilişkim var. Ama geçen yıl birlikte olduğum sevgilim hâlâ aklımdan çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

5.02.2017
Migren kaderiniz değil

Migren kaderiniz değil!

Migren ağrılarının çok çeşitli nedenlerle tetiklenebildiğini söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı/Proloterapi Eğitmeni Dr. Ülkü Sarpkaya, migren hastalığının doğru ve etkin bir bakış açısıyla tedavi edilebildiğini belirtti.

27.01.2017

Miami'deki bir ölümle başlayan botoks hikayesi

Bu ölümün arkasında, 18 milyar dolarlık bir pazarın da hazin hikâyesi vardı. Botoks, kendini bulana, yeniden keşfedene ve kullanımı yaygınlaştırana uğurlu gelmemişti...

14.01.2017

Eyvah! Dişim Çatlak!

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu "Çatlak Diş Sendromu" ile ilgili görüşlerini paylaşıyor.

13.12.2016

Örtülü alerjiye dikkat...

Kronik, can sıkıcı ve sebebi bir türlü belirlenemeyen sorunların arka planında, farkına varılmamış bir alerji ya da intolerans problemi olabiliyor. Ama örtülü bir alerjinin yani besinsel duyarlılığın söz konusu olduğu durumlarda sorunun alerjiden kaynaklandığı düşünülmediği için problem bir türlü çözülemez.

8.11.2016