EKSTRA
MENÜ

Migren Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 227 haberi bulunmuştur.

Migren Nedir Haberleri

Vertigo Nedir & Yol Açan Sebepler Nelerdir

Vertigo Nedir & Yol Açan Sebepler Nelerdir?

Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Haluk Özkarakaş, vertigoya yol açan 5 nedeni anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu!

Baş dönmesinin nedeni Vertigo olabilir

Baş dönmesinin nedeni Vertigo olabilir

Kişinin kendisi veya çevresinin hareket ettiğini düşünmesi hissi olarak tanımlanan vertigo, son yıllarda sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor. Bu durum sersemlik hissi veya baygınlık hali ile karıştırılmakla birlikte; tedavi edilmediği takdirde iş ve sosyal yaşamı durma noktasına getirebiliyor.

15.02.2016Sağlık
Yüksek Tansiyon Nedenleri

Yüksek Tansiyon Nedenleri

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan, "Hareketsiz yaşam, hatalı beslenme, kontrolsüz ilaç kullanımı ve bazı rahatsızlıklar kan basıncının yükselmesine neden olabiliyor." diyor.

Gülemeyince hayatı kurtuldu

Gülemeyince hayatı kurtuldu

30 yaşındaki Thaline Moreira da Silva baş ağrısı ve kusma sebebiyle üç kere hastaneye başvurdu. Thaline her seferinde doktorlar tarafından migren olduğu söylenerek geri gönderildi. Genç kadının gerçek hastalığı gülümsemesindeki bozukluk sonucunda ortaya çıktı.

16.12.2015Sağlık
Çocuklarda baş ağrısına dikkat

Çocuklarda baş ağrısına dikkat!

Çocuğunuzun başı ayda 2 kereden fazla ağrıyorsa...

Aşırı terlemeye kolay çözüm

Aşırı terlemeye kolay çözüm

Terleme bir bölgede engellenirse diğer bölgeler de artış olur mu?

16.07.2015Sağlık
Avril Lavigne: Öleceğim sandım

Avril Lavigne: Öleceğim sandım

30 yaşındaki pop şarkıcısı Avril Lavigne, katıldığı bir televizyon programında lyme hastalığından bahsederken gözyaşlarını tutamadı: 'Öleceğim sanıyordum' diyen şarkıcı, hala iyileşme sürecinde.

4.07.2015Hayat
Çocuklarda görülen besin alerjilerini ihmal etmeyin

Çocuklarda görülen besin alerjilerini ihmal etmeyin

Hangi besinler çocuklarda alerjiye yol açıyor?

Kötü anılarınız mı ağrı yapıyor

Kötü anılarınız mı ağrı yapıyor?

Travma sonrası stres bozukluğunu başarıyla iyileştiren EMDR terapisi, başta yaygın ağrılar olmak üzere pekçok belirtiyle seyreden fibromiyalji için de umut oldu. EMDR Araştırma Vakfı’nın (EMDR Research Foundation) koyduğu 25 bin dolar tutarındaki araştırma ödülünü, EMDR’nin fibromiyalji hastalarındaki etkisini araştırmaya yönelik projesiyle Davranış Bilimleri Enstitüsü aldı.

20.02.2015Sağlık
Bu yöntem hamilelerin rahatlamalarını sağlıyor

Bu yöntem hamilelerin rahatlamalarını sağlıyor

“Tomatis Yöntemi” doğumu da kolaylaştırıyor.

Beyin Tümörünün 6 Habercisi

Beyin Tümörünün 6 Habercisi

Beyin tümörlerinin habercileri nelerdir, diğer hastalıklardan nasıl ayırt edilebilir ve nasıl tedavi edilebilir? Tüm bu soruların yanıtlarını Alman Hastanesi Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Osman Arıca verdi...

Politik dünyayı bıraktı kuantuma açıldı

Politik dünyayı bıraktı kuantuma açıldı

Zeyno Baran, Avusturya Lisesi ikincisi, Stanford Üniversitesi-Siyaset Bilimi En İyi Tez Ödülü’nün sahibi, ABD’nin Türkiye uzmanı, Washington’ın kıdemli jeopolitik analisti, Nixon Merkezi enerji direktörü, Hudson Enstitüsü Avrasya politikası merkezi müdürü… Daha doğrusu öyleydi. Ta ki “Mutluluğu yakaladım” dediği ‘karmik şifa’ya hayatını adamaya karar verene kadar. Zeyno Baran ve iş ortağı Fatih Enginsel’le buluştuk: Yeni açtıkları Nişantaşı’ndaki Karmik Şifa- Gelişim Merkezi’ni ve fazlasını konuştuk.

28.11.2014Hayat
Doğru nefes aşk kapılarını açar

Doğru nefes aşk kapılarını açar

“Her şeyin başı sağlık” diye bilirdik ama Nevşah Fidan Karamehmet’i tanıdıktan sonra “Her şeyin başı nefes mi acaba?” diye sormaktan kendini alamıyor insan. Etrafta Kurban Bayramı misali bir sürü yaşam koçu, nefes koçu, trend koçu, sağlık koçu kol gezerken bu “modaya” güvenimiz de ister istemez giderek azalıyor. Evet efendim, Nevşah Fidan Karamehmet bir nefes ve yaşam koçu. Ancak mucize vaat etmek yerine, herkesin zaten içinde olan “mucizeleri” keşfetmesine yardımcı oluyor. O, insan yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her şeyin sorumlusunun alışık olduğumuz “düşünce kalıpları” olduğunu savunuyor. Tüm hastalıkların baş sorumlusunun düşüncelerimiz olduğunu söylerken, tedavinin de yine aynı şekilde düşünce ve nefesle yapılabileceğine inanıyor. Şimdi rahat bir yere oturun ve derin bir nefes alıp muhabbetimize katılın.

7.04.2014Kelebek
Ne her ot ne her hap şifa verir

Ne her ot ne her hap şifa verir

Bitkisel tedavi, Türkiye’de alternatif tıp denince akla ilk gelen yöntemlerden biri. İnsanoğlunun binlerce yıldır nesilden nesle aktardığı şifalı bitkilerle tedavi yöntemi, bütün kültürlerde mevcut. Dünyanın en eski tıbbi tedavi yöntemi olarak bilinir. Bugün anıldığı yaygın adıyla Fitoterapi, sadece bitkilerin kullanılmasıyla uygulanan bir alternatif tedavi yöntemi.

11.04.2013Kelebek
Seks sırasında gelen baş ağrısına dikkat

Seks sırasında gelen baş ağrısına dikkat!

Kadınların cinsel ilişkiye girmek istemedikleri zamanlarda söyledikleri 'başım ağrıyor' sözünde doğruluk payı varsa, bu ağrı sağlık açısından çok tehlikeli bir durumun habercisi olabilir...

4.02.2013Cinsellik
Tekrarlayan düşüklerin nedeni bu hastalık olabilir

Tekrarlayan düşüklerin nedeni bu hastalık olabilir

Başka neden gösterilemeyen olgularda bu hastalık düşünülmeli!

Tabulardan arınmış hümanist tıpla tanışın iyileşin

Tabulardan arınmış hümanist tıpla tanışın 'iyi'leşin

Dr. Yaşar Yılmaz: 'Arınmak, daha az iş kaygısı, daha az endişe, daha az üzüntü, daha az alışveriş, daha az televizyon, daha az bağırmak, daha az şikâyet etmek ve daha az yemektir. Göreceksiniz bu ve benzeri isteklerinizden arındıkça daha genç, daha huzurlu olacaksınız. Güzelleşeceksiniz.'

9.07.2012Kelebek
BOTOKS İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR  VE   YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

BOTOKS İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR VE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

Hayat akıp giderken yaşadığımız anlar yüzümüze yansımaktadır. Gülerken gözlerimizi kısmakta, konuşurken kaşlarımızı kaldırmakta ya da çatmaktayız. Yaptığımız her hareket zaman içinde mimik çizgilerinin oluşmasına neden olmaktadır.

13.12.2011Kelebek
Genç kalmanın şifreleri genlerinizde gizli

Genç kalmanın şifreleri genlerinizde gizli

Yaşlanmak kaçınılmaz sonuç. Ancak herkesin derdi bu süreci olabildiğince geciktirmek. İtalyan Anti-Aging Doktorları Derneği Başkanı Prof. Dr. Damiano Galimberti, bunun yolunun genetik altyapıyı bilerek, yaşamı yeniden organize etmekten geçtiğini savunuyor

18.03.2011Kelebek
Yatakta gelen ağrıya dikkat

Yatakta gelen ağrıya dikkat

Kadınların cinsel ilişkiye girmek istemedikleri zamanlarda söyledikleri 'başım ağrıyor' sözünde doğruluk payı varsa, bu ağrı sağlık açısından çok tehlikeli bir durumun habercisi olabilir.

3.06.2010Kelebek
Bu belirtiler beyin tümörünü işaret ediyor

Bu belirtiler beyin tümörünü işaret ediyor

İnsan vücudunda görülen tümörlerin yüzde 10'u sinir sistemi dokularından oluşur. Bunların yüzde 80-90'ı da beyin içinde gelişir. Yeni doğan çocuklar dahil olmak üzere tüm yaş dönemlerinde rastlanabilen beyin tümörleri, orta yaş sonrası özelikle kanserli hastaların büyük bölümünde kanserin yayılması sonucu yaygın olarak görülebiliyor.

6.04.2010Kelebek
Bu test kilo aldırmıyor

Bu test kilo aldırmıyor

Hangi besinlerin size kilo aldırdığını York Testi ile bulmak mümkün.

6.04.2010Kelebek
Beyin tümörünün 6 habercisi

Beyin tümörünün 6 habercisi

İnsan vücudunda görülen tümörlerin yüzde 10'u sinir sistemi dokularından oluşur. Bunların yüzde 80-90'ı da beyin içinde gelişir.

Depresyonda yeni seçenek: TMU

Depresyonda yeni seçenek: TMU

Yıllarca depresyondan çıkamayan, kronik ve dirençli hale gelen gelenler için artık yüz güldürücü bir seçenek olan Manyetik Uyarım Tedavisi TMU'yu ve nasıl kullanıldığını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

3.02.2010Gündem
Kadınlar eş yerine iş diyor

Kadınlar eş yerine iş diyor!

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özel sektörde çalışan kadınların eğilim anketinde çıkan eş mi, asgari ücretle iş mi soruna yüzde 75 oranında verilen iş yanıtının psikolojik altyapısını bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

28.01.2010Gündem
Baş ağrısı beyin tümörü olabilir

Baş ağrısı beyin tümörü olabilir

En sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biri olan baş ağrısı ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Bu hastalıklardan biri de beyin tümörleridir.

17.01.2010Kelebek
Başınız ağrıyorsa dikkat

Başınız ağrıyorsa dikkat!

Hafife aldığınız baş ağrısının ciddi hastalıkların belirtisi olabileceğini unutmayın.

15.01.2010Kelebek
Bekliyorum, 20 gün sonra acayip çekici olacağım

Bekliyorum, 20 gün sonra acayip çekici olacağım

Gitmediğiniz doktor kalmadı ama yıllardır migrenden kurtulamadınız... Üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz, tüm dersleri yalayıp yuttunuz ama hâlâ kendinize güvenemiyorsunuz... Kötü bir çalışan sayılmazsınız ama hâlâ beklediğiniz sıçramayı yapamadınız... Para kazanmakla kafayı bozdunuz fakat musluklar damlamıyor bile... Dikkatinizi odaklamayı, işe konsantre olmayı bir becerseniz dünya ayaklarınızın altına serilecek ama... Kaç yaşına geldiniz, elle tutulur tek bir ilişki bile yaşamadınız, ya da hepsi yanlış insan çıktı...

11.12.2009Kelebek
Görme kaybının sinsi nedeni: Göz tansiyonu

Görme kaybının sinsi nedeni: Göz tansiyonu

Türkiye'de yaklaşık 1.5 milyon kişiyi tehdit eden hastalığa karşı 45 yaşından sonra göz tansiyonu kontrolünden geçmek yeterli

Sabah ağrılarla uyananlar dikkat

Sabah ağrılarla uyananlar dikkat!

Eklem çevrelerinde şişlik. Yağmurla birlikte artan ve sebebi belirlenemeyen ağrıların ardında...

Cumhurbaşkanı Gül de ayak ovduruyor, şovmen Mali de

Cumhurbaşkanı Gül de ayak ovduruyor, şovmen Mali de

Modern tıbbın alternatifi değil ama destekleyicisi bir tedavi ve terapi yöntemi refleksoloji. Son yıllarda dünya, Uzakdoğu’dan gelen bu rüzgârın etkisinde. Uygulamanın “tıbbî” anlamda hangi hastalıklara, nasıl çare olduğu tartışıladursun, ayak ve el masajı yöntemi diye bilinen refleksoloji, sokaktaki vatandaştan siyasetçilere, iş adamlarından sanatçılara kadar birçok kişinin sağlığına kavuşmak için başvurduğu bir yöntem.

10.07.2009Kelebek
İlişki sonrası doğum kontrolü

İlişki sonrası doğum kontrolü

Hangi doğum kontrol yönteminin size uygun olduğunu belirlerken mutlaka hekime başvurmanız gerekir.

Migren gözleri de vuruyor

Migren gözleri de vuruyor

Çok sık rastlanan migrenin gözde de belirti vereceğini söyleyen Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Levent Alimgil, şu bilgileri verdi…

2.04.2009Kelebek
Yorgunlara lavanta, sinirlilere yasemin

Yorgunlara lavanta, sinirlilere yasemin

Bitki özleriyle ya da ve çeşitli bitkisel yağlarla yapılan masajlar ruhu ve bedeni dinlendiriyor.

30 soruda ağrı

30 soruda ağrı

Ağrı ile ilgili yanıt alamadığınız soruları derledik.

Baş ağrısı psikolojik mi

Baş ağrısı psikolojik mi

Depresyon, bipolar, yaygın anksiyete, panik, obsesif kompulsif bozukluk, mükemmeliyetçilik, narsisistik, borderline, antisosyallik, sigara, alkol madde kullanımı, obezite, uyku bozukluğunda baş ağrısına sık rastlanıyor.

16.12.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

İnsülin direnci iltihap yapıyor

İnsülin, yaşamsal hormonlardan biri. Eksikliği, hele hele yokluğu hayatımızı tehdit edebilen ciddi sorunlara yol açarken aşırı insülin yükü de iltihabi süreçleri tetikliyor.

28.03.2016
Ergenlik döneminde baş ağrıları ve adet düzensizlikleri için farklı çözüm

Ergenlik döneminde baş ağrıları ve adet düzensizlikleri için farklı çözüm

Yirmi yaş dişi özellikle ergenlik döneminde migren atakları ve düzensiz adet dönemlerine sebep olabilir. Bu sorunlar yirmi yaş dişinin çekilmesi ile son bulur.

15.12.2015
Epilepsi hakkında en çok merak edilenler

Epilepsi hakkında en çok merak edilenler

Aileler epilepsiyi öğrenmeli ve çocuklarına bilgi vermeli!

26.06.2015
Sezaryen migren yapar mı

Sezaryen migren yapar mı?

İster tercih, ister zorunlu olsun sezaryen doğum...

17.06.2015

Turşu ve turunçgiller aftı tetikliyor!

Aft nedir, neden olur ve nasıl tedavi edilir?

5.01.2015

Ağrı çekmek kader değil

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz ‘ağrı tedavisi’ yani ‘algoloji.’ Hayatımızın en azından bir döneminde mutlaka ağrı çekmişizdir.

17.10.2014

Kişiye özel tedavi yöntemi

Tamamlayıcı tedavi yöntemi olan Temprana Refleks Terapi hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, “Temel olarak yüz üzerine uygulanan, beyin, sinir sistemi ve hormonal sistem üzerinde etkili, kişiye özel planlanan ve uzmanlık gerektiren bir tedavi metodudur” dedi.

27.06.2014

Çocuklarda aşırı terleme

Bazen çocuklarda migren tipinde baş ağrıları başlamadan önce de aşırı bir ter boşalması olur.

8.05.2014

Migrende yeni umut

Bu hafta konumuz, en sık görülen başağrısı türlerinden biri olan, sosyal yaşamı, fiziksel ve mesleki performansı olumsuz yönde etkileyen “kronik migren” ve bu alanda kullanılan yeni tedavi yöntemi Botulinum Toksini, yani botoks.

28.06.2013

TEDAVİYE DİRENÇLİ HİPERTANSİYONDA YENİ UMUT

Sevgili okurlar bu hafta konumuz hipertansiyon tedavisinde ‘Renal Denervasyon’ (yani böbreğin sinirlerini duyarsızlaştırma...)

21.06.2013

Düşünmek baş ağrısı yapar mı?

BU soru ile Tempo’nun ocak sayısında Alain De Botton’un yazısında karşılaştım.

31.12.2010

Uyurken odada elektronik saat bile bulundurmayın

Levent Buda, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 2000 yılında ilgi duymaya başladığı doğal iyileşme yöntemlerini geliştirmek için Wiesbaden Almanya’da Avrupa Homeopati Enstitüsü’nde klasik homeopati eğitimi aldı.

4.07.2009

Zengin çocukların okulunda okuyan en fakir çocuk bendim

Özer Uçuran Çiller, bir döneme damgasını vurmuş isimlerden. Türkiye’nin ilk kadın başbakanının eşi.

20.12.2008