EKSTRA
MENÜ

Midye Dolma

Midye Dolma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Midye Dolma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 291 Midye Dolma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Midye Dolma Haberleri

Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yeni İstanbul-İzmir Otobanı sayesinde Erdek artık İstanbul’a 2.5 saat, Bursa’ya ise sadece 1 saatlik mesafede... Erdek’e bu iki büyük kentten özellikle son iki yıldır akın var dersek yanlış olmaz. Bayramda otellerdeki doluluk yüzde 85’e ulaştı. Gecelik fiyatlar 200-300 TL arası.

20.07.2021Gündem
Bir millet böyle direndi...

Bir millet böyle direndi...

Sıcak bir temmuz gecesi... Ev halinde, iş halinde, kendi halindeydi Türkiye, bazı vatan hainlerinin sinsi planlarından habersiz. Karanlığın içinde dolaşan ‘darbe’ fısıltıları, ‘Şehit olur, vatanı böldürmeyiz’ haykırışına dönüştü. Hep birlikte meydanlara koştu Türk milleti. Birleşti, devleşti ve darbeye geçit vermedi!

15.07.2021Gündem
Balık diye plastik mi yiyoruz Marmara ve Karadeniz’deki balık türlerindeki sonuçlar şaşırttı

Balık diye plastik mi yiyoruz? Marmara ve Karadeniz’deki balık türlerindeki sonuçlar şaşırttı

‘Seaspiracy: Denizlerdeki Komplo’ belgeseli deniz yaşamına dair anlattıklarıyla dikkatleri üzerine çekti. Görüntüler 'Balık yemeyi bırakın' çağrılarının dahi oluşmasına neden oldu. Peki denizler ve okyanuslar çevre kirliliğinden büyük ölçüde nasibini alıyorken Türkiye'de durum nasıl? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı.

2.05.2021Gündem
Türk mutfağı dünyaya GoTurkey sitesi üzerinden tanıtılacak

Türk mutfağı dünyaya GoTurkey sitesi üzerinden tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk mutfağının lezzetlerine, gastronomi rotalarına ve önde gelen restoranlarına ilişkin bilgileri GoTurkey sitesinden meraklılarının ilgisine sundu.

Bu lezzetlerin tadı sokakta çıkıyor

Bu lezzetlerin tadı sokakta çıkıyor!

Yeni yerler keşfederken gittiğimiz yerin sadece meşhur binalarını ya da meydanlarını değil, yöresel yemeklerini ve sokak lezzetlerini de keşfetmeliyiz. Gittiğimiz şehirlerde karşımıza çıkan sokak tezgahlarından aldığımız ve ayaküstü karnımızı doyurduğumuz bu lezzetler her zaman bir başka olmuştur. Peki, hangi şehir hangi sokak lezzetiyle meşhur? Gelin keşfedelim…

23.01.2021Yemek
Biz çıkamıyorsak, sokaklar bize gelsin

Biz çıkamıyorsak, sokaklar bize gelsin

Salgın bizi favori sokak lezzetlerimizden de kopardı. Birçok insan hijyen kaygısıyla bu yemeklerden uzak duruyor. Geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin en popüler 10 sokak yemeğini sıralayınca bu lezzetlerin evde hazırlanıp hazırlanamayacağını merak ettik. Ünlü şeflerin ve restoranların kapılarını çaldık. Tarifler derledik...

Bakanlık damak çatlattı

Bakanlık damak çatlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tanıtım çalışmaları kapsamında Türkiye’nin en güçlü ve en popüler 10 sokak yemeğini belirledi.

18.01.2021Gündem
10 durakla başkenti anlama kılavuzu... Ankara’da  mutlaka  uğranması gereken 10 yer

10 durakla başkenti anlama kılavuzu... Ankara’da mutlaka uğranması gereken 10 yer

Ankara çok köklü bir tarihe ve birbirinden etkileyici doğal güzelliklere sahip. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan kentte ayrıca sürprizlerle de karşılaşabilirsiniz. Jürimize bu hafta Ankara’nın mutlaka görülmesi gereken noktalarını sorduk… Şehrin müzelerinden doğal ve tarihi güzelliklerine 10 farklı seçeneği sıraladık.

25.10.2020Seyahat
Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020Magazin
En ala midye dolmacılara taş çıkartacaksınız

En ala midye dolmacılara taş çıkartacaksınız!

Birçok kişi için sokak lezzeti demek midye dolma demek. Belli başlı midyecilerin ürünlerinin tadına gerçekten doyum olmuyor ama diğer yandan hijyen ve sağlık kaygıları nedeniyle her yerde midye yenmiyor. Peki size desek ki midye dolmanızı evde yapıp gönül rahatlığıyla yiyebileceksiniz? İştahınız şimdiden açıldıysa sizi aşağı alalım. İşte malzemeler ve tarifimiz…

3.04.2020Evdehayat
Türkiyenin en iyi 10 midye dolmacısı hangisi

Türkiye'nin en iyi 10 midye dolmacısı hangisi?

Türkiye'de en iyi midyeyi yiyebileceğiniz adresler anketimizde. Favoriniz?

17.03.2020Lezzet
Dünyanın gözüne yolculuk: Amasra

'Dünyanın gözüne' yolculuk: Amasra

Amasra yeşil doğası, mavilikleri ve huzurlu atmosferiyle sıcak bir liman kenti. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğünde “Lala, Lala, Çeşm-i Cihan (dünyanın gözü) bu mu ola?” diyerek hayran olduğu Amasra, patika yolları, tarih kokan sokakları ve mağaralarıyla hafta sonu için oldukça ideal… Peki Fatih Sultan Mehmet’in bile övdüğü bu güzel ilçemizde hangi lezzetleri tatmalı, nereleri gezmeli? Sizin için çok güzel bir Amasra gezi rehberi hazırladık. İşte detaylar…

5.03.2020Seyahat
Sokak lezzeti deyince akla ilk gelenlerden Farklı şekillerde de sofraları süslüyor

Sokak lezzeti deyince akla ilk gelenlerden! Farklı şekillerde de sofraları süslüyor

Türkiye'nin en sevilen sokak lezzetlerinden olan ve sofraları onlarca farklı çeşidiyle süsleyen midyenin denizden toplanıp, tüketime hazır hale getirilinceye kadar zahmetli yolculuktan geçiyor. Türkiye'de yılda yaklaşık 1 milyon ton tüketilen midye ile ilgili bilgi veren midye dolma üretim tesisi mühendislerinden Mahmut Ergün, "Ağır metal taşıyan bölgede yetişmiş midyeyi sürekli tüketen bir kişide yıllar sonra belirtiler ortaya çıkar. Yoğun bir ağır metal söz konusuysa bu tüketim kişinin felç olmasına bile yol açabilir. Halk arasında bir söylenti olan midyenin adet görme durumu söz konusu da değil, ancak vatandaş midyeyi güvendiği yerlerden tüketmeli." dedi.

Dikkat İstanbulda satıyorlar, zehir saçıyor Böyle görüntülendiler...

Dikkat! İstanbul'da satıyorlar, zehir saçıyor! Böyle görüntülendiler...

TUZLA Tersaneler bölgesinde kaçak olarak toplanan midyeler İstanbul'da vatandaşlara satılıyor. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Gıda Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Erkan Özden,  özellikle sanayi bölgesinden toplanan midyelerin tüketilmesinin büyük sağlık riskleri oluşturduğunu söyledi.

2.12.2019Gündem
“Doğanın insanlığa sunduğu mükemmel bir diyet gıda”

“Doğanın insanlığa sunduğu mükemmel bir diyet gıda”

Balık sezonunun açılmasını ardından bollaşan balık tüketimini değerlendiren Prof. Dr. Candan Varlık ve Prof. Dr. Kamil Bostan, balığın her yaşta tüketilmesi gereken diyet bir gıda olduğunu söyledi.

12.11.2019Sağlık
Midye nasıl temizlenir Evde midye dolması nasıl yapılır

Midye nasıl temizlenir? Evde midye dolması nasıl yapılır?

Midye, birbirine eklemlenmiş iki parçalı kabukları olan deniz ürünlerinden biridir. Tava ve dolmasıyla bilinen midyeyi yaparken en önemli nokta temizlik aşamasıdır. Peki, midye nasıl temizlenir? Evde midye dolması nasıl yapılır? İşte, midyeyle ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları...

Greenpeace’in çarpıcı raporu: Balık diye plastik yiyoruz

Greenpeace’in çarpıcı raporu: Balık diye plastik yiyoruz

Greenpeace Akdeniz’in Türkiye’deki Deniz Canlılarında Mikroplastik Kirliliği Raporu’na göre incelenen balıkların yüzde 44’ünde mikroplastik bulunuyor.Kefalde bu oran yüzde 65’e kadar çıkarken midye yüzde 91’le başı çekiyor.

26.10.2019Gündem
Midyeci: Sürekli olmasa da bazen çıkıyor

Midyeci: Sürekli olmasa da bazen çıkıyor

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki balıkların yüzde 44'ünün midesinde tek kullanımlık plastik üretiminde kullanılan polimer bulunuyor. Yüzde 91'le en yüksek plastik oranına ise denizlerin çöpçüsü olarak bilinen midye dolma sahip. Eminönü'nde midyecilik yapan Yasin Demir ise "Tek tük çıkıyor. Sürekli olmasa da bazen çıkıyor" dedi.

25.10.2019Haber
Midyenin içinden çıkanı duyunca çok şaşıracaksınız

Midyenin içinden çıkanı duyunca çok şaşıracaksınız

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki balıkların yüzde 44'ünün midesinde tek kullanımlık plastik üretiminde kullanılan polimer bulunuyor. Yüzde 91'le en yüksek plastik oranına ise denizlerin çöpçüsü olarak bilinen midye dolma sahip. Eminönü'nde midyecilik yapan Yasin Demir ise "Tek tük çıkıyor. Sürekli olmasa da bazen çıkıyor" dedi

25.10.2019Gündem
Midye dolmaların yüzde 91inde mikroplastik çıktı

Midye dolmaların yüzde 91'inde mikroplastik çıktı

GREENPEACE Akdeniz'in, 'Türkiye'deki Deniz Canlılarında Mikroplastik Kirliliği' raporuna göre, incelenen balıkların yüzde 44'ünde, kırmızı karidesin yüzde 18'inde, midye dolmaların ise yüzde 91'inde mikroplastik bulguya rastlandı. Balıkların midesinden çıkan mikroplastiklerin çoğunun tek kullanımlık plastiklerden kaynaklandığı açıklandı.

25.10.2019Haber
Büyük tehlike Yüzde 91inde mikroplastik çıktı...

Büyük tehlike! Yüzde 91'inde mikroplastik çıktı...

GREENPEACE Akdeniz'in, 'Türkiye'deki Deniz Canlılarında Mikroplastik Kirliliği' raporuna göre, incelenen balıkların yüzde 44'ünde, kırmızı karidesin yüzde 18'inde, midye dolmaların ise yüzde 91'inde mikroplastik bulguya rastlandı. Balıkların midesinden çıkan mikroplastiklerin çoğunun tek kullanımlık plastiklerden kaynaklandığı açıklandı.

25.10.2019Gündem
MasterChef yarışmasında hangi isim elendi MasterChef Türkiyede bu hafta kim elendi

MasterChef yarışmasında hangi isim elendi? MasterChef Türkiye'de bu hafta kim elendi?

İkinci sezonu ile ekranlara geri dönen MasterChef Türkiye'nin dün akşamki bölümünde ikinci dokunulmazlık oyunu ve eleme heyecanı vardı. Eleme potasında yer alan dört yarışmacı, elenmemek için Danilo Şef'in raviolisinden yaptı. Gecenin sonunda elenerek MasterChef hayallerine veda eden isim belli oldu. Peki, MasterChef Türkiye'de bu hafta kim elendi?

25.09.2019Televizyon
MasterCheften bu hafta kim elendi MasterChef Türkiyede dokunulmazlığı kim kazandı

MasterChef'ten bu hafta kim elendi? MasterChef Türkiye'de dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'nin salı akşamı ekranlara gelen 19. bölümünde dokunulmazlık ve eleme heyecanı yaşandı. Haftanın ikinci dokunulmazlık ödülü için mavi ve kırmızı takım, şeflerin verdiği menüyü hazırlamak için mutfakta zorlu mücadele verdi. Gecenin sonunda ise bir kişi yarışmaya veda etti. Peki, MasterChef'ten bu hafta kim elendi? MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı?

24.09.2019Televizyon
Midye dolma nasıl yapılır Evde midye dolma tarifi

Midye dolma nasıl yapılır? Evde midye dolma tarifi

Midye dolma Türk sokak lezzetlerinin başında geliyor. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan midye dolma, hemen hemen her sokak başında ya da dükkanda satılıyor. Üzerine limon sıkılarak tüketilen ve kolaylıkla bulunan midye dolmayı evinizde yaptığınızda, şüphesiz ki daha lezzetli olacaktır. Peki, midye dolma nasıl yapılır? Midye dolma malzemeleri nelerdir? Siz de evde bu lezzeti hazırlamak istiyorsanız tarifimize göz atabilirsiniz.

MasterChef son bölümünde MasterClass ödülünü kim kazandı Yeni bölüm fragmanı yayında

MasterChef son bölümünde MasterClass ödülünü kim kazandı? Yeni bölüm fragmanı yayında

MasterChef son bölümünde MasterClass ödülü sahibini buldu. Somer Şef'in önderliğinde midye yapan yarışmacılar, diğer arkadaşlarının üzerinde avantaj sağlamak için tüm hünerlerini gösterdi. Somer Şef, en başarılı olarak değerlendirdiği yemeğe küçük bir ödül verdi. Peki, MasterChef son bölümünde MasterClass ödülünün sahibi kim oldu? İşte, son bölüm ve yeni bölüm fragmanı

19.09.2019Televizyon
Merdiven altı üretilen 1180 kg midyeye el konuldu

Merdiven altı üretilen 1180 kg midyeye el konuldu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Kepez ilçesinde 'merdiven altı' diye tabir edilen ve kötü koşullarda midye dolma üretimi yapan adreslere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, sağlıksız olduğu tespit edilen 1 ton 180 kilo midye dolmaya el konuldu.

28.07.2019Haber
Antalyada, sağlıksız 1 ton 180 kilo midye dolmaya el konuldu

Antalya'da, sağlıksız 1 ton 180 kilo midye dolmaya el konuldu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Kepez ilçesinde 'merdiven altı' diye tabir edilen ve kötü koşullarda midye dolma üretimi yapan adreslere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, sağlıksız olduğu tespit edilen 1 ton 180 kilo midye dolmaya el konuldu.

28.07.2019Gündem
Antalyada ele geçti Mide bulandıran görüntü...

Antalya'da ele geçti! Mide bulandıran görüntü...

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Kepez ilçesinde 'merdiven altı' diye tabir edilen ve kötü koşullarda midye dolma üretimi yapan adreslere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, sağlıksız olduğu tespit edilen 1 ton 180 kilo midye dolmaya el konuldu.

28.07.2019Gündem
Evde midye dolması nasıl yapılır

Evde midye dolması nasıl yapılır?

Midye dolma, sokak lezzetleri denilince ilk akla gelenlerden biri oluyor. Baharatlarla lezzetlenen iç pilavına tadına doyum olmayan midye dolmayı evde de yapabilmek mümkün. Peki, midye dolma için gerekli malzemeler neler, midye dolması nasıl yapılır?

Midye dolma ve midye tava ile ilgili bu bilgiler şaşırtıyor

Midye dolma ve midye tava ile ilgili bu bilgiler şaşırtıyor

Sokak lezzetleri arasında önemli bir yeri olan midye, dolmasından tavasına kadar pek çok seçenekle tezgâhları süslüyor.

2.07.2019Saglik
Tek kötü tarafı kaç tane yediğinizi bilememek... İşte en nefis midye dolmanın adresleri

Tek kötü tarafı kaç tane yediğinizi bilememek... İşte en nefis midye dolmanın adresleri

Midye sevenler için gönül rahatlığı ve zevkle midye yenebilecek adresleri derledik.

21.06.2019Nerede Ne Yenir
Gurbette çocuk büyüten anneler anlatıyor: Hem huzur hem hüzün, hem özgürlük hem özlem, hem rahatlık hem mücadele...

Gurbette çocuk büyüten anneler anlatıyor: Hem huzur hem hüzün, hem özgürlük hem özlem, hem rahatlık hem mücadele...

Yurtdışında yaşayan kadınların dayanışma platformu, ‘Göçmen Anneler’ Facebook grubu, iki yaşında...

Şifa kaynağı İzmir mutfağı

Şifa kaynağı İzmir mutfağı

Yaşar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seda Genç, çok sayıdaki bitki türü ve 2 bin 600 yıllık zeytinyağı kullanımı geçmişi ile göz dolduran İzmir’in, gastronomik bir destinasyon olması için önerilerde bulundu.

Ürettiği diyet midye dolma ile siparişlere yetişemiyor

Ürettiği 'diyet midye dolma' ile siparişlere yetişemiyor

Manisa’da bir işletmeci diyet yüzünden midye dolma yiyemeyenleri sevindirdi. Kilo alma korkusuyla midye dolma yemekten çekinenlere yönelik yapılan ’diyet midye’ye gelen siparişlere yetişemiyorlar.

10.02.2019Nerede Ne Yenir
Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

İzmir mutfağının boyoz, kumru, kokoreç, simit, lokma, midye dolma gibi lezzetlerinin tarihini araştıran, koleksiyoncu ve araştırmacı Nejat Yentürk, ’Ayaküstü İzmir/ Sokak ve Fırın Lezzetleri’ adlı kitabı kaleme aldı. Döner kebabın İzmir’den çıkmış olabileceğini gösteren kayıtların bulunduğunu belirten Yentürk, "Kesin konuşmak için henüz erken; ancak ciddi bulgular var. Hatta İstanbul’da 19’uncu yüzyılın sonlarında kaleme alınmış yemek kitaplarında döner kebap için ’İzmir kebabı’ tabiri kullanılıyor" dedi.

İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı

İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı?

"Kesin konuşmak için henüz erken ancak ciddi bulgular var..."

Türkiyenin vazgeçilmez sokak lezzetleri

Türkiye'nin vazgeçilmez sokak lezzetleri

Sokak lezzetleri hem ucuz hem de damağımıza şenlikler yaşatacak kadar güzel. Zengin fakir, küçük büyük fark etmeksizin hiçbirimizin vazgeçemediği o ünlü sokak lezzetlerimiz...

6.11.2018Seyahat
MasterChef Türkiyede kim elendi İşte hayallerine veda eden isim

MasterChef Türkiye'de kim elendi? İşte hayallerine veda eden isim

MasterChef Türkiye'nin bu hafta yayınlanan ilk bölümünde heyecan dolu dakikalar yer almaya devam etti. Sevilen yemek yarışması programında bu hafta iki takım yarışmacıları da Karadeniz yemekleri pişirebilmek adına kıyasıya yarıştılar. Yayınlanan ikinci günde ise tersanede kaptanlara ve çalışanlara birbirinden lezzetleri yemekler sunan yarışmacılar elenmemek adına kazanmaya çalıştı. Peki, MasterChef Türkiye'de kim elendi? İşte hayallerine veda eden isim.

23.10.2018Televizyon
MasterChef 15. bölüm fragmanında heyecan iyice artıyor

MasterChef 15. bölüm fragmanında heyecan iyice artıyor

MasterChef Türkiye yarışması yayınlanan 15. bölüm fragmanıyla izleyicilerine nefes kesen dakikalar yaşatmaya devam edecek. Heyecan dolu yarışma programı MasterChef'te bu hafta yarışmacılar çiğ börek yaparak en iyi tabağı ortaya koymaya çalışacak. İşte, MasterChef Türkiye yeni bölüm fragmanı.

21.10.2018Televizyon

Yazar Sonuçları

Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yeni İstanbul-İzmir Otobanı sayesinde Erdek artık İstanbul’a 2.5 saat, Bursa’ya ise sadece 1 saatlik mesafede... Erdek’e bu iki büyük kentten özellikle son iki yıldır akın var dersek yanlış olmaz. Bayramda otellerdeki doluluk yüzde 85’e ulaştı. Gecelik fiyatlar 200-300 TL arası.

20.07.2021

Ege’nin incisinde sokak lezzetleri

Sokak yemekleri ve esnaf lokantaları bir kentin belleğine dair en önemli ipuçları arasındadır. İçinde bulunduğumuz günlerde restoranlar belki açık değil ama ayaküstü lezzet durakları her zamanki gibi emrinize amade. Güzel İzmir’in sokak lezzetleri sadece boyoz ve gevrekle sınırlı değil, ünlü kumrunun yanında daha az duyulmuş sübye ya da söğüş gibi lezzetlerin de tadı damağınızda kalacak.

17.01.2021

En sevilen sokak lezzeti: Kokoreç

Bana göre en güzel sokak lezzetlerinden birisidir kokoreç. Üzerine kekik ve bol biberle iyi temizlenmiş, bildiğim bir yerde yapılan kokorece asla “Hayır” demem.

11.01.2021

Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020

2020’nin Bodrum’a getirdikleri

Geçen hafta beldenin en lüks yenisi Novikov ile en salaş yenisi Rakıjı’yı kıyaslamıştık. Bu hafta Bodrum’un bilmeniz gereken diğer yenileriyle devam ediyoruz. Ola ki yaz bitmeden yolunuz düşer...

22.08.2020

Sokak lezzetlerindeki gizli tehlikeye karşı uyanık olun

Şüphesiz her ülkenin, her bölgenin kendine ait, yılların birikimiyle oluşmuş sokak lezzetleri kültürü vardır. Kokoreç, midye, döner, nohut pilav bizimkilerden birkaçı. Gelin görün ki son araştırma yine akılları baştan aldı. Birçok üründe tifoya neden olan bakteriler tespit edildi. İyi de sokaktakinin lezzeti de bir başka! “Öyleyse nereden yiyeceğiz? Nelere dikkat edeceğiz?” Cevabını sokak lezzetlerinin ‘ustaları’ verdi.

18.08.2020

Biz zaten normal değildik!

Normalleşmeye hiçbir itirazım yok ama farkı kapatmak için iki kat ‘normal’leşmeye çalışıyoruz gibi geliyor bana. Kaldı ki manzaraya bakınca ‘Eski normalimizde bazı sorunlar vardı tabii’ diye de düşünmeden edemiyorum.

14.06.2020

Peki siz Anthony Bourdain'e ne yedirirdiniz?

Yemek dünyası geçtiğimiz yıl haziran ayında büyük bir kayıp yaşadı. ABD’li şef, yazar ve televizyon programcısı Anthony Bourdain, 61 yaşındayken hayatına son verdi ve sevenlerini yasa boğdu.

28.06.2019

KARAKÖY Lokantası

Artık geçmişin esnaf lokantaları tarihe karıştı. Aşırı emek yoğun yemekler yapılsa da çok kişi ağır diye yemez. Hafif diye önümüze çıkan yemeklerin çoğu da tat fukarası. Bunun bir istisnasını bulmaktan mutlu oldum.

22.12.2018

Hoş geldin İzmir GastroFest

Lezzetinle, heyecanınla, coşkunla geldin... Hazırsanız İzmir GastroFest’le tanışalım, festivalin altından girip üstünden çıkalım.

19.10.2018