EKSTRA
MENÜ

Microsoft Teams

Microsoft Teams ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Microsoft Teams haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 171 Microsoft Teams haberi bulunmuştur.

Microsoft Teams Haberleri

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

2020de en çok onlar konuşuldu

2020'de en çok onlar konuşuldu

Adba Analytics, The Brand Age Dergisi için hazırladığı raporda çok farklı alanlarda 2020 yılının en çok konuşulanlarını analiz etti.

14.01.2021Güncel
WhatsApptan kırılması güç rekor

WhatsApp'tan kırılması güç rekor

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından WhatsApp, 2021 yılına girerken önemli bir rekora imza attı, yılbaşı akşamı 1.4 milyar görüntülü arama yapıldı.

4.01.2021Teknoloji
Microsoft ve Bahçeşehir Üniversitesinden uzaktan eğitim için iş birliği

Microsoft ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden 'uzaktan eğitim' için iş birliği

Pandemi sürecinde iş yapış şekilleri değişti, evden çalışma modeli daha çok benimsendi. Diğer yandan uzaktan eğitim de çok daha kritik bir öneme sahip oldu. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi ile iş birliğinde olan Microsoft'un Türkiye CTO'su Onur Koç, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

23.12.2020Teknoloji
Dünya çapında 400 bin kuruluş veri korumasında Veeam’e güveniyor

Dünya çapında 400 bin kuruluş veri korumasında Veeam’e güveniyor

Bulut Veri Yönetimi’ne olan talebin artmasıyla 2020 yılında pazar lideri konumunu güçlendiren Veeam, 2021’de de kuruluşların veri koruma ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı çözümlerle büyümesini sürdürecek.

23.12.2020Teknoloji
BT harcamalarında siber güvenlik öne çıkacak

BT harcamalarında siber güvenlik öne çıkacak

2021 yılında şirketler donanımdan çok yazılım tanımlı modellere yönelecek, bulut tabanlı platformlardaki veri güvenliği önem kazanacak, şirketlerde veri yönetiminin buluta taşınması hızlanırken geliştirme ekipleri daha çok söz sahibi olacak.

17.12.2020Teknoloji
Slack 22,7 milyar dolara Salesforcea satılıyor

Slack 22,7 milyar dolara Salesforce'a satılıyor

Şirket içi iletişim platformu Slack'in, 27,7 milyar dolar karşılığında Amerikan yazılım şirketi Salesforce'a satılacağı açıklandı.

2.12.2020Teknoloji
Microsoft Teams nedir, nasıl indirilir Microsoft Teams kullanımı

Microsoft Teams nedir, nasıl indirilir? Microsoft Teams kullanımı

Microsoft'un yaygın olarak kullanılan ve işletmelerde çalışanların iletişimini sağladığı Teams uygulaması evden çalışma sürecinde rağbet görmeye başladı. Uygulamaya ilginin artması ardından gün boyu ücretsiz konferans özelliği getirdi. Böylece Teams kullanıcıları, aile ya da arkadaşlarını Teams uygulamasına, video konferansa davet edebilecekler. Peki, Microsoft Teams nedir, nasıl indirilir?

23.11.2020Teknoloji
Görüntülü sohbet için artık program kurmaya gerek yok

Görüntülü sohbet için artık program kurmaya gerek yok

Microsoft'un popüler yazılımlarından biri olan Microsoft Teams, önemli bir özelliği hayata geçiriyor. 24 saat boyunca 300'e kadar katılımcıyla bağlantı kurulmasını mümkün kılan uygulama, sohbete katılacakların uygulama indirme zorunluluğunu da ortadan kaldıracak.

23.11.2020Tekno
Anadolu Efesten Dijital Tribün atılımı Bayern maçında 200 taraftar...

Anadolu Efes'ten "Dijital Tribün" atılımı! Bayern maçında 200 taraftar...

Anadolu Efes, seyircisiz oynanan THY Avrupa Ligi maçlarında "Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Tribünü" ile taraftarlarına dijital olarak salonda olma şansı verecek.

16.11.2020Basketbol
Nikon kameralar webcam olarak kullanılabilecek

Nikon kameralar webcam olarak kullanılabilecek

Pandemi sürecinde önemi daha da artan webcam'ler, fiziksel olarak bir araya gelemeyen milyonlarca insanı ekran başında buluşturuyor. Bu kapsamda dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden Nikon da geliştirdiği makinelerin webcam olarak kullanılmasına imkan vermeye başladı.

5.11.2020Teknoloji
‘Zoom’a yerli rakip

‘Zoom’a yerli rakip

Dünyayı etkisi altına koronavirüs nedeniyle görüşmeler, toplantılar ve eğitim online sisteme kaydı. Yaşanan bu durum uzaktan eğitim programlarına ilgiyi bir hayli arttırdı. Online görüşmeler için genelde yurtdış kaynaklı Zoom, Microsoft Teams, Google Meet gibi uygulamalar kullanılsa da, Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen yerli rakip ‘Uzaktan Eğitim Platformu’ (UZEP) da devreye girdi.

28.10.2020Ekonomi
Uzaktan eğitime dijital dönüşüm penceresinden bakılmalı

'Uzaktan eğitime dijital dönüşüm penceresinden bakılmalı'

Microsoft, yeni okul yılında uzaktan ve hibrit eğitim modellerinin kalitesini iyileştirmeye yönelik çalışıyor. Şirket, fiziksel eğitimden uzaktan & hibrit modele geçiş sürecinde eğitim sisteminin tüm paydaşları için kendisini bir “teknoloji partneri” olarak konumluyor.

2.10.2020Teknoloji
LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından LinkedIn, yeni bir güncellemesini ortaya çıkardı. İşte gelecek yeni özellikler...

2.10.2020Teknoloji
Yapay zeka global salgın tehditlerini önceden belirleyecek

Yapay zeka global salgın tehditlerini önceden belirleyecek

Microsoft Öngörü Sistemi ile yapay zeka temelli sistem sayesinde mikrop, virüs ve hastalık taşıyan hayvanların dağılımı takip edilerek, global çapta salgına neden olabilecek tehditler önceden tespit edilebilecek.

25.09.2020Teknoloji
Zooma Microsofttan rakip geliyor: İşte karşınızda Meet Now

Zoom'a Microsoft'tan rakip geliyor: İşte karşınızda Meet Now

Microsoft, yeni Windows 10 sürümlerinde yer alacak Meet Now özelliği ile video konferans uygulaması Zoom'a rakip olmayı hedefliyor.

22.09.2020Teknoloji
Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Zorunlu olarak evden çalışmaya geçişin yapıldığı pandemi döneminde, çalışanların yeni dijital araçlarla tanışmasını sağladı. Fiziksel iş ortamını dijitale aktaran bu araçlar, çalışanların verimliliğini artırarak şirketlerin çalışmalarının sürdürülebilirliğini sağlıyor.

7.09.2020Teknoloji
Zoom uygulamasının ikinci çeyrekte kârı beklentilerin üstüne çıktı

Zoom uygulamasının ikinci çeyrekte kârı beklentilerin üstüne çıktı

Koronavirüs kriziyle popüler hale gelen video konferans uygulaması Zoom'un ikinci çeyrekte gelirleri çok büyük oranda arttı, karı da iki katına çıktı.

1.09.2020Teknoloji
Dijital eğitim yılına siber güvenli başlamanın yolları

Dijital eğitim yılına siber güvenli başlamanın yolları

Türkiye tarihinin en dijital eğitim yılı başlıyor. Milyonlarca öğrenci ekran başında ders alacak. Bilgisayar, tablet, telefon ve internet, en önemli eğitim malzemesi haline dönüştü. Ancak ne yazık ki, dijital dünyada gezinen 1 milyarı aşkın zararlı yazılım; fotoğraflarımızın, özel yazışmalarımızın, kısaca hassas bilgilerimizin peşinde. Siber güvenlik uzmanları, yeni döneme siber güvende başlayabilmek için uyarılarda bulundu.

31.08.2020Teknoloji
Sony kameralar webcam olarak da kullanılabilecek

Sony kameralar webcam olarak da kullanılabilecek

Sony, fotoğraf makinelerinin webcam olarak da kullanılabilmesi için özel bir uygulama geliştirdi ve kullanıcılara sundu. Peki uygulama nasıl çalışıyor?

21.08.2020Teknoloji
Uzaktan eğitimde çocuklara destek olacak teknolojiler

Uzaktan eğitimde çocuklara destek olacak teknolojiler

Koronavirüs salgını ile birlikte pek çok işletme, çalışanlarına evden çalışmak için imkan sunmaya başlarken, diğer yandan bu salgının bir sonucu olarak uzaktan eğitim de hayatımıza girdi. Peki uzaktan eğitimle öğrenimine devam edecek olan çocuklar hangi teknolojik cihazlardan yararlanabilir?

19.08.2020Teknoloji
Webcam satışları arttı, üreticiler talebe yetişemiyor

Webcam satışları arttı, üreticiler talebe yetişemiyor

Koronavirüs salgını sonrası milyonlarca insan eve kapandı, iş yapış şekilleri değişirken görüntülü iletişimin önemi hiç olmadığı kadar arttı. Bu kapsamda webcam'lere olan ilgi hızla büyürken, üreticiler de tedarikte sıkıntı yaşamaya başladı.

10.08.2020Teknoloji
Canon siber saldırıya uğradı: Kullanıcı verilerini çaldırdı

Canon siber saldırıya uğradı: Kullanıcı verilerini çaldırdı

Dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden Canon, siber saldırı kabusu yaşıyor. Şirketin sunucularına yapılan fidye saldırı sonucu 10 TB'ı aşkın kullanıcı verisi çalınmış durumda.

7.08.2020Teknoloji
Microsoft Teams büyüyor, Skype Kurumsal tarih oluyor

Microsoft Teams büyüyor, Skype Kurumsal tarih oluyor

Microsoft'un özellikle pandemi süresince yoğun ilgi gören platformu Teams'in büyümesiyle birlikte Skype Kurumsal uygulamasının da fişi çekiliyor. Peki ama neden?

1.08.2020Teknoloji
Microsoft Teamsin işletmelere ne gibi faydaları var

Microsoft Teams'in işletmelere ne gibi faydaları var?

Forrester Consulting tarafından Microsoft için yürütülen araştırma sonucunda hazırlanan “Microsoft Teams Platformu Kullanımının Ekonomik Etkileri” başlıklı raporun detayları paylaşıldı.

29.07.2020Teknoloji
Gmail kullananlara Google Meet uyarısı

Gmail kullananlara Google Meet uyarısı

Google'ın popüler e-posta servisi Gmail'e çok önemli bir özellik dahil oldu. Google'ın video konferans uygulaması olan Google Meet, Gmail'in bünyesinde kullanıcılara sunuldu.

21.07.2020Teknoloji
Facebook Messengera ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook Messenger'a ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook'un popüler anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'a yeni bir özellik geldi. Bu sayede kullanıcılar ekran paylaşımı yapmak için masa üstü sürüme geçmek durumunda kalmayacak ve mobilde de ekran paylaşımı yapabilecek.

18.07.2020Teknoloji
Dijital yeteneklerini geliştirenler yeni meslekler edinecek

Dijital yeteneklerini geliştirenler yeni meslekler edinecek

Microsoft’un LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içinde geliştirdiği “Yeni Yetenek Girişimi” programı, Covid-19 pandemisi nedeniyle işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim hakkı sunan girişime katılanlar, edinmek istedikleri uzmanlık sertifikalarına da düşük bütçeler karşılığında sahip olabilecek.

3.07.2020Teknoloji
Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiyenin geleceğine ışık tutuyor

Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye'nin geleceğine ışık tutuyor

Microsoft’un Türkiye’de kadınların teknolojide daha fazla söz sahibi olması için her yıl düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının 2020 kazananları belli oldu. Microsoft Teams üzerinden gerçekleşen aday sunumları ve jüri oylamaları sonucunda toplam 5 faklı kategoride yılın en iyi projeleri değerlendirildi.

29.06.2020Teknoloji
Veeam Availability Orchestrator v3 duyuruldu: İşte özellikleri

Veeam Availability Orchestrator v3 duyuruldu: İşte özellikleri

Veeam, geçtiğimiz günlerde düzenlediği VeeamON 2020’de yeni çözümü Veeam Availability Orchestrator v3’ü ve Yeni Felaket Kurtarma Paketi’ni tanıttı. Etkinlikte ayrıca Veeam’in popüler ürünleri olan Veeam Availability Suite ve Microsoft Office 365 için Veeam Yedekleme çözümlerinin önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek yeni sürümleri hakkında ipuçları verildi.

23.06.2020Teknoloji
Nesnelerin İnterneti platformlu NOVA tanıtıldı

Nesnelerin İnterneti platformlu NOVA tanıtıldı

PEAKUP teknoloji laboratuvarında Türk mühendisler tarafından geliştirilen IoT platformu NOVA, düzenlenen online basın toplantısı ile tanıtıldı.

18.06.2020Teknoloji
Koronavirüs teknoloji şirketlerini daha da zenginleştirdi

Koronavirüs teknoloji şirketlerini daha da zenginleştirdi

Koronavirüs sürecinde dünyanın dijital dönüşüme daha hızlı bir şekilde giriş yapmasıyla dengeler teknoloji şirketlerinin lehine değişti, teknoloji devlerinin toplam değeri 5 trilyon doları geçti.

11.06.2020Teknoloji
Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Son günlerde artan evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine bağlı olarak Microsoft, hazırladığı çalışma trendi endeksinin ilkini açıkladı. Teams kullanımı önceki aya göre yüzde 200’lük rekor bir artış gösterdi ve dünyada bir günde yapılan görüşme miktarı 2,7 milyar dakikaya çıktı. Yapılan canlı yayınlar 5 kat, görüntülü toplantılar 10 kat artarken Norveç ve Hollanda en çok görüntülü konuşan ülkeler oldu. Teams, uzaktan eğitimde ise 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılıyor.

28.05.2020Teknoloji
Anemi teşhisini telefonlar koyacak

Anemi teşhisini telefonlar koyacak

Günümüzde bir arama yapmaktan çok daha fazlasını yapabilen akıllı telefonlar, yakında anemi tespitini de kendi başlarına yapabilecek. Purdue Üniversitesi'nde bir grup bilim insanının geliştirdiği yeni bir yazılım, telefonlarla çekilen fotoğrafları işliyor ve bu işlemden yola çıkarak anemi ve türevi hastalıkların teşhis edilmesinde önemli bir yol oynuyor.

26.05.2020Evdehayat
Instagramda yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram'da yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram, bir süredir beklenen Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılar, görüntülü görüşme yapmak istediklerinde Instagram üzerinden Messenger Rooms'u kolayca artık kullanabilecek.

24.05.2020Evdehayat
Microsoft Build 2020 konferansı internet üzerinden kapılarını açtı

Microsoft Build 2020 konferansı internet üzerinden kapılarını açtı

İki gün sürecek olan Microsoft Geliştirici Konferansı Build 2020 Konferansı başladı. Microsoft Imagine Cup 2020 ödülünün de verildiği etkinliğin ilk gününde, Azure, Microsoft 365, Güvenlik ve Windows 10’da geliştiricilere sunulan yenilikler tanıtıldı.

20.05.2020Teknoloji
Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft’un eğitim ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı işbirlikçi öğrenim platformu Teams, etkin ve güvenli çevrimiçi ders olanağı sunuyor. Masaüstü bilgisayarlarda ve tarayıcılarda, iOS ve Android cihazlarda her yerden kullanılabilen Teams dersleri, Yetkin Microsoft İş Ortakları Eğitim Kurumlarına Ücretsiz Teams ile Uzaktan Eğitime Geçiş Destek İnsiyatifi ile tüm eğitim kurumlarına ücretsiz olarak veriliyor. Yarım günlük eğitim programlarında kurulum, kullanıcı eğitimi ipuçları, destek hizmetleri konularında bilgiler sunulacak ve en iyi uygulamalara değinilecek.

14.05.2020Teknoloji
Microsoft, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri olarak Velocityi seçti

Microsoft, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri olarak Velocity'i seçti

PEAKUP tarafından geliştirilen dijital iş yeri platformu Velocity, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri seçildi. Microsoft Teams Store'a yüklenen binlerce uygulama arasından seçilen Velocity, tek Türk uygulama oldu. Merkezi Amerika Seattle’da bulunan Microsoft Corp. tarafından yapılan değerlendirmede, kullanıcı kolaylığından yaygınlığa birçok kriter ele alındı.

8.05.2020Teknoloji
Google Meet artık ücretsiz

Google Meet artık ücretsiz

Google, kendi görüşme uygulaması olan Meet'in Google hesabı olan herkes için ücretsiz olduğunu duyurdu.

5.05.2020Evdehayat
Microsoft Teams sohbet gruplarında katılımcı limiti 250ye çıkacak

Microsoft Teams sohbet gruplarında katılımcı limiti 250'ye çıkacak

Microsoft, grup sohbetlerinde katılımcı sayısını 100'den 250'ye çıkaracak. Yeni özelliğin Mayıs ayı ortasına kadar aşamalı bir şekilde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

5.05.2020Evdehayat
Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışmasının başvuruları uzatıldı

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması'nın başvuruları uzatıldı

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikâyeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft’un 2016 yılından beri hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışmasının 2020 yılı son başvuru tarihi 15 Mayıs. Yarışmaya katılmak isteyen kadın girişimciler farklı kategorilerle 15 Mayıs’a kadar internet sitesinden başvuru yapabilecek.

5.05.2020Teknoloji
Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Ursa Major Takım Yıldızı bölgesinde 29 Aralık 2019 tarihinde keşfedilen ve 'Atlas' adı verilen kuyruklu yıldız, Antalya Bakırlıtepe'deki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde, T100 teleskobu ile görüntülendi. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Sacit Özdemir, Atlas Kuyruklu Yıldızı'nın Güneş'e doğru yaklaştığını ve parçalanmaya başladığını açıkladı.

4.05.2020Teknoloji
Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Zoom, Microsoft Teams veya Slack gibi önde gelen video konferans platformlarına yönelik yoğun global ilgi, siber suçluların da iştahını kabartıyor. Bu yüzden çeşitli güvenlik araştırmacıları tarafından belirlenen ve Microsoft Teams’e yönelebilecek bir güvenlik açığına dikkat çekildi. Microsoft, açığı hemen kapattı ancak siber suçluların bu tür açıklara yönelik arayışları devam edecek gibi görünüyor.

4.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Pandemi, eğitim de olmak üzere pek çok şeyi değiştirdi

Küreselleşmiş günümüz dünyasında toplumlar birbirlerine ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik sebeplerle bağlanmış durumdadır. Bu sıkı sıkıya bağlanma durumunun bir sonucu olarak, ülkeler arası her türlü maddi ve kültürel alışveriş artmıştır. Bu alışveriş ve ulusal sınırların ötesine taşma durumu her zaman olumlu yönde gerçekleşmemektedir. Son günlerde yaşanılan Covid-19 salgını buna bir örnektir.

18.01.2021

Telefonla arama yapmayın, interneti kullanın

Günümüzde interneti kullanmak için çokça nedenimiz var. Pek çok işimizi artık hiçbir yere gitmeden, telefon üzerinden halledebiliyoruz. Dün yaşanan deprem sonrası da haklı olarak birbirimizi arama ihtiyacına girdik; ancak bu tip durumlarda telefonla arama yapmaktan artık vazgeçmeliyiz.

1.11.2020

İnternette 1 dakikada neler oluyor?

Her geçen gün, bir önceki güne kıyasla çok daha fazla verinin oluştuğu bir dönemdeyiz. Dijital platformlardan, web ya da mobil tabanlı servislerden sadece 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde, gerçek anlamda “büyük veri” üretiliyor. 2020’de, Korona’nın etkisi ile birlikte dijital servislerin kullanımının artması, ortaya çıkan veri miktarında da önemli ölçüde artışa neden oldu.

11.10.2020

Genç Fütüristler ile “Yeni Normal” üzerine

Genç Fütüristler, Fütüristler Derneği tarafından gençlerin, geleceğe yönelik farkındalıklarını artırma ve değişen ve gelişen dünyaya hazır olup geleceğe katkı sağlayacak fikirler üretmesini sağlama misyonuyla 2009 yılında kurulmuş bir alt komite. Yeni Normal’i ve etkilerini analiz ederken, bu sürece yönelik Genç Fütüristler’in de görüşlerini almak istedim.

25.06.2020

Alışkanlıklar değişiyor yeni bir döneme giriyoruz

E-ticarette geometrik büyüyor ve devam da edecek.

31.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020