EKSTRA
MENÜ

Michael Müller

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 295 haberi bulunmuştur.

Michael Müller Haberleri

Berlin renklendi

Berlin renklendi

Berlin’de bu yıl 17’ncisi düzenlenen Berlin Işık Festivali başladı. 12 Eylül’e kadar sürecek festival kapmasında tarihi binalarla kentin merkezi yerlerindeki sembol binaların dış cepheleri ışıklandırılıyor.

5.09.2021Avrupa
Kafam Batı’da, vücudum Doğu’daydı

Kafam Batı’da, vücudum Doğu’daydı

13 Ağustos 2021, Batılıların ‘Utanç Duvarı’, Doğuluların ‘Faşizmden Korunma Duvarı’ olarak niteledikleri Berlin Duvarı’nın örülmeye başlamasının 60’ıncı yılıydı.

16.08.2021Avrupa
Duvarın inşasının 60. yılında anma

Duvarın inşasının 60. yılında anma!

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Berlin’i ve Almanya’yı ikiye ayıran Berlin Duvarı’nın inşasının 60. yılında duvar kurbanları anıldı. Törene Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de katıldı. Törende kurbanlar anısına çelenk bırakıldı.

13.08.2021Avrupa
Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı ve insidans değerlerinin artması üzerine, ağustos sonunda yapılması planlanan Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasındaki toplantı 10 Ağustos’a alındı.

28.07.2021Avrupa
Temmuz sonu herkese aşı tamam

Temmuz sonu herkese aşı tamam!

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, Almanya’da isteyen tüm yetişkinlerin aşısının temmuz ayına sonuna kadar biteceğini açıkladı. Diğer yandan bazı eyaletlerde daha yaz tatili başlamadan, tatil sonrası tam gün eğitim tartışmaları başladı.

28.06.2021Avrupa
Berlin 3’üncü aşıya hazırlanıyor

Berlin 3’üncü aşıya hazırlanıyor

Almanya’da yaklaşan yaz tatilinde birçok kişi seyahat hazırlıkları yaparken Berlin ise üçüncü aşılamaya hazırlanıyor.

18.06.2021Avrupa
Berlinde skandal Alman Meclis Başkanı FETÖ’cülerle aynı törende

Berlin'de skandal! Alman Meclis Başkanı FETÖ’cülerle aynı törende

Berlin’de kilise, sinagog ve caminin tek çatı altında yer almasını öngören, FETÖ’nün de desteklediği ‘Bir Ev’ projesinin temeli atıldı. Almanya Meclis Başkanı’nın da katıldığı törene Dışişleri’nden tepki geldi.

28.05.2021Dünya
Alman politikacılardan İsrail’e destek mitingi

Alman politikacılardan İsrail’e destek mitingi

Alman politikacılar başkent Berlin’de düzenlenen ‘İsrail ile dayanışma ve Yahudi düşmanlığına karşı’ mitingine katıldı.

21.05.2021Avrupa
‘Aşı önceliği en geç haziranda kaldırılabilir’

‘Aşı önceliği en geç haziranda kaldırılabilir’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüse (Kovid-19) karşı devam eden aşı kampanyasındaki öncelik sıralamasının en geç haziranda kaldırılabileceğini söyledi.

27.04.2021Avrupa
Mahkeme kararı sokaklara döktü

Mahkeme kararı sokaklara döktü

Federal Anayasa Mahkemesi’nin Berlin’deki kira üst sınır yasasını iptal etmesinden sonra birçok kiracı geriye dönük zamlı kira ödeme riskiyle karşı karşıya kalırken, kurumlar ev sahiplerine çağrı yaptı. Berlin Sanayi ve Ticaret Odası ile Almanya Gayrimenkul Sahipleri Birliği, ev sahiplerinden geriye dönük kira zammından feragat etmelerini istedi.

16.04.2021Avrupa
Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler yaklaştıkça partilerin milletvekili aday listeleri de belli olmaya başladı.

13.04.2021Avrupa
Aşı olana daha fazla özgürlük

Aşı olana daha fazla özgürlük!

Almanya’da Federal Sağlık Bakanlığı aşı olanların daha serbest hareket edebilmesi için düğmeye bastı. Bakanlık, eyaletlere gönderdiği yazıda, aşı olanların test yaptırmadan alışveriş yapabilmelerini, tatilden dönenlerin ise karantinaya girmemeleri yönünde düzenleme yapmaları tavsiyesinde bulundu.

13.04.2021Avrupa
Berlin tedbirleri sertleştirdi

Berlin tedbirleri sertleştirdi

Almanya’nın Berlin eyaletinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede alınan tedbirler sıkılaştırıldı.

1.04.2021Avrupa
Berlin, tedbirleri artırdı

Berlin, tedbirleri artırdı

Artan yeni korona vaka sayısı siyasileri giderek endişelendiriyor. Paskalya tatilini uzatarak sert önlemler alan Başbakan Angela Merkel, daha sonra hata yaptığını belirterek özür diledikten sonra ek tatil günlerini iptal etmişti. Ancak Berlin, diğer eyaletlerden farklı olarak ek önlemler alan ilk eyalet oldu.

28.03.2021Avrupa
Yalnız Merkel mi hata yaptı

Yalnız Merkel mi hata yaptı?

Almanya’da Kovid-19’la mücadelede başarılı olabilmek amacıyla hayata geçirilen kısıtlamaları yeniden değerlendirmek için hafta başında Başbakan Angela Merkel, eyalet başbakanları ile video konferans yöntemiyle bir görüşme yaptı.

27.03.2021Avrupa
Berlin sert tedbirler planlıyor

Berlin sert tedbirler planlıyor

Robert Koch Enstitüsü’nden (RKI) yapılan açıklamaya göre Almanya’da son 24 saatte 183 kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 75 bin 623’e çıktı. Ülkede virüs tespit edilen kişi sayısı 21 bin 573 artışla 2 milyon 734 bin 753’e yükseldi.

26.03.2021Avrupa
Frene sert basmalıyız

Frene sert basmalıyız

Koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için sert önlemler alınmasını isteyen Bavyera Başbakanı Markus Söder (CSU), “Üçüncü dalganın sürekli, seri hale gelmemesi için çok dikkatli olmalıyız” dedi.

19.03.2021Avrupa
‘Aşılama işlemi hızlanmalı’

‘Aşılama işlemi hızlanmalı’

Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının bugün yapacağı toplantıda nisan ayındaki paskalya tatiline kadar akraba ziyaretlerine sınırlamanın devam edeceği tahmin edilirken, bu süre içinde aşı çalışmalarına hız verilmesi de gündem maddeleri arasında yer alıyor.

3.03.2021Avrupa
Almanlar kısıtlamalardan bıktı

Almanlar kısıtlamalardan bıktı

Almanya’da geçen yıl kasım ayından bu yana devam eden koronavirüse karşı mücadele kapsamında alınan sert önlemler Almanları bıktırdı.

28.02.2021Avrupa
Berlin’de yaşayan 5 kişiden biri, enfekte oldu

Berlin’de yaşayan 5 kişiden biri, enfekte oldu

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü verilerine göre Berlin’deki her 5 kişiden birinin hiçbir semptom göstermeden ve farkına varmadan koronavirüse yakalandığı tahmin ediliyor.

19.02.2021Avrupa
Sancılı korona zirvesi

Sancılı korona zirvesi

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının video konferans yöntemiyle önceki gün yaptıkları korona zirvesinin sıkıntılı geçeceği baştan belliydi.

11.02.2021Avrupa
Almanya’da tedbirler 7 Mart’a kadar uzatıldı

Almanya’da tedbirler 7 Mart’a kadar uzatıldı

Almanya’da koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 14 Şubat’a kadar geçerli olan tedbirler, 7 Mart’a kadar uzatıldı.

10.02.2021Avrupa
Berlin’de seçimler 26 Eylül’de

Berlin’de seçimler 26 Eylül’de

Almanya’nın eyalet konumundaki başkenti Berlin’de Senato, eyalet seçimlerinin 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerle aynı gün yapılmasın karara bağladı. Aynı gün düzenlenecek geleneksel Berlin Maratonu nedeniyle sandıklara gidilmesinde sıkıntı yaşanmaması için yaz tatili sonrası önlem çalışmalarına başlanması da kararlaştırıldı.

10.02.2021Avrupa
Kısıtlamalar şubat sonuna kadar uzuyor

Kısıtlamalar şubat sonuna kadar uzuyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının çarşamba günü video konferans yöntemiyle yapacağı görüşmede, Kovid-19’a karşı alınan önlemlerin şubat ayı sonuna kadar uzatılacağına kesin gözüyle bakıldığı belirtildi.

7.02.2021Avrupa
Ulusal Aşı Planı 10 Şubat’a kaldı

Ulusal Aşı Planı 10 Şubat’a kaldı

Başkent Berlin’de düzenlediği aşı zirvesinin ardından konuşan Başbakan Merkel, yaz sonuna kadar herkese aşı teklifi yapacaklarını, 10 Şubat’ta eyalet başbakanlarıyla düzenlenecek kadar da Ulusal Aşı Planı’nın tamamlanacağını belirtti.

2.02.2021Avrupa
Almanya ‘Sevgililer Günü’ne kadar kapalı

Almanya ‘Sevgililer Günü’ne kadar kapalı

Almanya, çok daha fazla bulaşıcı olan koranavirüsün mutasyona uğramış yeni türüne karşı acil olarak karantina önlemlerini 14 Şubat’a kadar uzattı. Perakende satış yerleri, kreşler ve okullar 14 Şubat’a kadar kapalı kalacak veya yüz yüze ders olmayacak. Evden çalışma imkânı sağlanacak, toplu taşıma ve dükkânlarda tıbbi maske olan FFP2’lerden takmak zorunlu olacak.

20.01.2021Avrupa
Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede 5 Ocak'ta alınan ve 31 Ocak’a kadar geçerli olan tedbirlerin süresi 14 Şubat’a kadar uzatıldı.

19.01.2021Dünya
Karantina önlemleri 15 Şubat’a kadar uzatılacak mı

Karantina önlemleri 15 Şubat’a kadar uzatılacak mı

Almanya’da federal hükümetin ocak ayı sonuna kadar sürecek mevcut karantina önlemlerinin 15 Şubat tarihine kadar uzatacağı yeni önlemler taslağı kamuoyuna sızdı.

19.01.2021Avrupa
Almanya kısıtlamaları sertleştirdi

Almanya kısıtlamaları sertleştirdi

Almanya’da federal ve eyaletler koronavirüsle mücadelede karantina önlemlerini sadece 31 Ocak tarihine kadar uzatmakla kalmadı, önlemleri daha da sertleştirdi. Yeni alınan kararlara göre okullar ve kreşler kapalı kalacak, bulaş değerinin 200’ü geçtiği bölgelerde insanlar ikamet ettikleri yerden en. Özel buluşmalar ise bir kişiyle sınırlı tutulacak.

6.01.2021Avrupa
Karantina kalkacak mı

Karantina kalkacak mı

Almanya’da federal ve eyaletlerin korona salgınıyla mücadele çerçevesinde aldığı tam karantina tedbirleri 10 Ocak tarihine kadar geçerli. Bu tarihten sonra karantina koşulları kalkacak mı ya da tedbirlerde yumuşamaya gidilecek mi merak konusu.

30.12.2020Avrupa
Aşı merkezini gezdi

Aşı merkezini gezdi

Almanya pazar günü koronavirüse karşı aşıya başlayacak. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Berlin’de bir aşı merkezini ziyaret etti.

21.12.2020Avrupa
Tam karantina geliyor

Tam karantina geliyor

Almanya’da salgınla mücadelede sert önlemler üzerine uzun süre anlaşamayan eyaletler, vaka ve ölü sayılarının hızla artması üzerine şimdi de tam karantinadan yana.

11.12.2020Avrupa
Kısıtlamalar 10 Ocak’a kadar uzatıldı

Kısıtlamalar 10 Ocak’a kadar uzatıldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının 10 Ocak’a kadar uzatıldığını açıkladı.

3.12.2020Avrupa
‘Kısmi karantinanın uzaması kaçınılmaz’

‘Kısmi karantinanın uzaması kaçınılmaz’

Almanya’da 20 Aralık tarihine kadar uzatılan kısmi karantina önlemlerinin Noel’den sonra da uzatılması bekleniyor. Bavyera Başbakanı Söder, uzatmanın kaçınılmaz göründüğünü belirtti.

30.11.2020Avrupa
Korona zirvesinde ‘döner’ atışması

Korona zirvesinde ‘döner’ atışması

Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasında dün düzenlenen koronavirüs zirvesi sert tartışmalara sahne oldu. Viedo konferans sistemiyle gerçekleşen ve 5.5 saat süren toplantıda, Başbakan Merkel’in hazırladığı sert karantina önlemleri paketine eyalet başbakanları karşı çıktı.

17.11.2020Avrupa
BER Havalimanı nihayet açıldı

BER Havalimanı nihayet açıldı

Almanya’nın başkenti Berlin’in yeni havalimanı 9 yıl gecikmeli olarak hizmete girdi. Tam adı Berlin Brandenburg Willly Brandt Havaalanı olan ve kısaca BER denilen yeni havalimanı, resmi olarak cumartesi günü açılırken, ilk uçuş da bu sabah saatlerinde yapıldı. Açılışı 3 Haziran 2011 olarak planlanan ve altı kez de açılışı ertelenen havaalanı, 9 yıl sonra ve ilk hesaplanandan üç kat daha maliyetle hizmete girdi.

1.11.2020Avrupa
Adaylık için başbakan ve müsteşarı yarıştı: Müller bölge adayı seçildi

Adaylık için başbakan ve müsteşarı yarıştı: Müller bölge adayı seçildi

SPD Berlin Teşkilat Başkanı ve Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller, gelecek yıl yapılacak federal seçimlerde Charlottenburg Wilmersdorf bölge adayı seçildi. Müsteşarı Sawsan Chebli ile adaylık yarışına giren Müller, yüzde 58.4 oy aldı. Sawsan Chebil ise ilçe teşkilatı üyelerinin yüzde 40.2’sinin desteğini aldı.

29.10.2020Avrupa
Berlin’de çarşıda pazarda maske zorunlu

Berlin’de çarşıda pazarda maske zorunlu

Berlin’de korona vakalarının hızla yayılması üzerine harekete geçen eyalet hükümeti bir dizi yeni önlemler aldı. Bu önemler arasında bazı kamusal alanlarda maske takılmasının zorunlu olması da var.

21.10.2020Avrupa
Kovid-19 salgını dijital dönüşümü hızlandırdı

Kovid-19 salgını dijital dönüşümü hızlandırdı

Koronavirüs salgını toplumsal yaşamda hızlı bir dönüşüme neden olurken, sanal ve dijital uygulamalara geçişi de hızlandırdı. Salgınla yeniden şekillenen dünyada verilerin paylaşımında yaşanan artışlar, yapay zekâda atılım yapılmasına ve bu teknolojinin sağlık yönetiminden güvenliğe kadar pek çok alanda günlük yaşamda daha da etkili olmasına yol açtı.

15.10.2020 Avrupa
İkinci dalgayı kaldıramayız

İkinci dalgayı kaldıramayız

Başbakan Angela Merkel, son haftalarda hızla artan Kovid-19 vaka sayılarının kendisini endişelendirdiğini söyledi. İkinci bir dalgayı sağlık sistemi ne de ekonomik olarak kaldıramayacaklarını belirten Merkel, “Salgının kontrolsüz yayılmasını önlemeliyiz” dedi.

15.10.2020Avrupa
Merkeli endişelendiren korona zirvesi

Merkel'i endişelendiren korona zirvesi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarıyla yaptığı korona zirvesinde çıkan kararlardan memnun kalmadı. Önlemler Merkel'in istediği sertlikte çıkmadı. Merkel, "Bu toplantı benim endişelerimi gidermedi" dedi.

14.10.2020Dünya
Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Almanya’da korona vakalarında tehlikeli artış devam ederken, ülke içindeki riskli bölgelerden seyahat edenlere getirilen geceleme yasağı yoğun tepkilere yol açtı.

12.10.2020Avrupa
Kontrolsüz yayılacak dedi ve önlemleri sıraladı

'Kontrolsüz yayılacak' dedi ve önlemleri sıraladı

Başbakan Merkel 11 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı videokonferanstan sonra basın toplantısı düzenledi. Alınan yeni önlemleri açıklayan Merkel, Alman ordusu ve Robert Koch Enstitüsü korona merkezlerine uzmanlar gönderileceğini ve 10 gün içinde salgının yayılması durdurulamazsa, yeni ek önlemlerin alınacağını söyledi.

9.10.2020Avrupa
Virüsün yeniden atağa geçtiği Almanya’da maske kavgası

Virüsün yeniden atağa geçtiği Almanya’da maske kavgası

Almanya’da korona salgınının yeniden atağa geçmesi üzerine yeni önlemler tekrardan konuşulmaya başlandı. Bir yandan açık havada da maske takma mecburiyeti tartışılırken diğer yandan da araştırma enstitüleri halkı kuralları çok dikkate almaya çağırdı.

25.09.2020Avrupa
Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Almanya’da gelecek yıl eylül ayında yapılacak federal seçimler için milletvekili adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. SPD’li Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de milletvekilliği için aday olacağını açıkladı, Müller’in müsteşarı Sawsan Chebli de.

11.09.2020Avrupa
Almanya’da test kaosu... ‘Yetiştiremiyoruz’

Almanya’da test kaosu... ‘Yetiştiremiyoruz’

Almanya’da hava alanları, otobüs terminali, tren garları ve sınırlarda tatilden dönenlere yapılan testlerde kaos yaşanıyor. “48 saat içinde bildirilecek” denilen test sonuçları 3 ila 6 gün sürüyor. Sağlık idareleri kimin test yaptırıp yaptıramadığını bile kontrol edemiyor.

21.08.2020Avrupa
Duvar kurbanları asla unutulmayacak

Duvar kurbanları asla unutulmayacak

İki Almanya’yı birbirinden ayıran Berlin Duvarı’nın inşasının 59. yıl dönümünde duvar kurbanları bir kez daha anıldı.

13.08.2020Avrupa
Müller 2021’de Federal Meclis’e girmek istiyor

Müller 2021’de Federal Meclis’e girmek istiyor

Berlin Eyalet Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti Eyalet Teşkilatı Başkanı Michael Müller 2021 yılında Berlin’de yapılacak eyalet seçimlerinde aday olmayacak.

11.08.2020Avrupa
Almanya’da mesafesiz maske isyanı

Almanya’da mesafesiz maske isyanı

Korona vakalarının yeniden yükselişe geçtiği Almanya’da hafta sonu 20 bin gösterici maskesiz ve sosyal mesafesiz yürüdü. Göstericiler maske, sosyal mesafe gibi korona hijyen kurallarının kaldırılmasını talep ederken, siyasi yetkililer göstericileri sorumsuzlukla eleştirdi.

2.08.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Mesafesiz yürüyüşler

Berlin’de koronavirüs tedbirleri protesto ediliyor...

5.08.2020