EKSTRA
MENÜ

Michael Bloomberg

Michael Bloomberg haberleri sayfasında güncel ve son dakika Michael Bloomberg hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 717 Michael Bloomberg haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Michael Bloomberg Haberleri

Son dakika haber....ABDli zenginlerle ilgili flaş iddia

Son dakika haber....ABD'li zenginlerle ilgili flaş iddia

ProPublica adlı araştırmacı gazetecilik platformunun internet sitesi, dünyaca ünlü milyarderlerin gelir vergisi bildirimlerine ulaşıldığını öne sürdü.

9.06.2021Ekonomi
Son dakika... Milyonlar kazanıyorlar Elon Musk, Jeff Bezos, Michael Bloomberg ile ilgili çarpıcı iddia

Son dakika... Milyonlar kazanıyorlar! Elon Musk, Jeff Bezos, Michael Bloomberg ile ilgili çarpıcı iddia

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Elon Musk, Jeff Bezos, Michael Bloomberg gibi isimlere ilişkin olarak çarpıcı iddia ortaya atıldı. Milyarder isimlerin bazı yıllar vergi ödemedikleri, ödedikleri verginin de servetlerine göre düşük kaldığı öne sürüldü.

9.06.2021Ekonomi
Gateslerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı Ayrılık kararını 2019da almış

Gates'lerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı! Ayrılık kararını 2019'da almış

Geçtiğimiz hafta boşanma haberiyle gündeme gelen Bill Gates'in 2010'lu yıllarda Jeffrey Epstein'le kurduğu ilişkiler ABD gündemine bir kez daha bomba gibi düştü. Daha da çarpıcı olan ise karmakarışık bağlantılar ağı ortaya çıkmadan önce eşini uyaran Melinda Gates'in boşanma kararını da yine bu yüzden almış olması...

10.05.2021Dünya
Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor

Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor?

Bill ve Melinda Gates çiftinin açıkladığı ayrılık kararıyla dünyanın ilgisi bir anda milyarderlerin boşanma davalarına odaklandı. Uzmanlara göre bu boşanmalardan medyaya yansıyan detaylar, buzdağının görünen kısmı. Peki zenginler nasıl boşanıyor?

8.05.2021Dünya
Londra Borsasının Refinitivi 27 milyar dolara satın almasına ABden onay

Londra Borsası'nın Refinitiv'i 27 milyar dolara satın almasına AB'den onay

Avrupa Birliği (AB), Londra Borsası'nın (London Stock Exchange Group-LSEG) veri sağlayıcısı Refinitiv'i 27 milyar dolara devralmasına şartlı onay verdi.

13.01.2021Ekonomi
Hacker, tahmin ederek Trumpın Twitter şifresini çözdü

Hacker, tahmin ederek Trump'ın Twitter şifresini çözdü

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

23.10.2020Teknoloji
Hollandalı hacker Trumpın Twitter şifresini paylaştı

Hollandalı hacker Trump'ın Twitter şifresini paylaştı!

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

22.10.2020Dünya
Koronavirüs ABDli zenginlerin servetine servet kattı

Koronavirüs ABD'li zenginlerin servetine servet kattı

Koronavirüs salgını ile birlikte dünya ekonomilerinde duraklama yaşanırken ABD'li zenginler servetlerini artırmayı sürdürdüler.

14.10.2020Ekonomi
Twitterda yeni kriz: Bu kez Hindistan Başbakanının hesabı hacklendi

Twitter'da yeni kriz: Bu kez Hindistan Başbakanı'nın hesabı hack'lendi

Twitter'da geçtiğimiz aylarda gerçekleşen siber saldırı sonrası ünlü isimlerin hesapları geçici bir süreyle dolandırıcıların eline geçmişti. Şimdi de Hindistan'ın Başbakanı Narendra Modi'nin hesabı hack'lendi.

4.09.2020Teknoloji
Hindistan Başbakanı Modinin Twitter hesabı hacklendi

Hindistan Başbakanı Modi'nin Twitter hesabı hacklendi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin kişisel Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

3.09.2020Dünya
Sosyal medya tarihinin en büyük skandalı Twitter hesapları hacklendi

Sosyal medya tarihinin en büyük skandalı! Twitter hesapları hack'lendi

Dünyaca ünlü birçok kişi ve şirkete ait Twitter hesapları önceki akşam hack’lendi. Siber korsanlar ünlü kişilerin hesaplarından Bitcoin ödemesi talep etti. Twitter, büyük bir kaosa neden olan skandalı araştırıyor.

17.07.2020Dünya
Siber saldırı nedir Barrack Obama, Bill Gates, Elon Musk gibi isimlerin Twitter hesabı hacklendi

Siber saldırı nedir? Barrack Obama, Bill Gates, Elon Musk gibi isimlerin Twitter hesabı hacklendi

Twitter'da ünlü isimlere ait hesaplar bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Aralarında Barrack Obama, Bill Gates, Jack Dorsey, Elon Musk, Joe Biden, Warren Buffett, Kanye West gibi isimlerin bulunduğu hesapların hacklenmesinin ardından Twitter'dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Soruşturmak ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Herkesi kısa süre içinde güncelleyeceğiz." ifadeleri kullanıldı. Peki, siber saldırı nedir?

16.07.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Twitterda Bitcoin depremi Ünlü isimlerin hesapları hacklendi

Son dakika haberi: Twitter'da Bitcoin depremi! Ünlü isimlerin hesapları hacklendi

Son dakika haberine göre; Barrack Obama, Bill Gates, Jack Dorsey, Elon Musk, Joe Biden, Warren Buffett, Kanye West, Michael Bloomberg, Apple, Uber ve Jeff Bezos'un resmi Twitter hesapları hacklendi. Hacklenen hesaplardan bitcoin çekilişi paylaşımı yapıldı. Öte yandan Twitter, Bitcoin için yapılan hack olayından sonra bütün onaylı hesaplara kısıtlama getirdi. Twitter'ın patronu Jack Dorsey, yaşanan gelişmeden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken, konuyla ilgili araştırmaların devam ettiğini kaydetti.

15.07.2020Teknoloji
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalarda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişeler devam etse de ekonomiye etkileri konusunda alınan tedbirlerle pozitif bir seyir izleniyor.

5.03.2020Ekonomi
Trumpın en büyük rakibi olarak görülüyordu Twitterdan duyurdu

Trump'ın en büyük rakibi olarak görülüyordu! Twitter'dan duyurdu

ABD'deki Demokrat aday adaylarından milyarder iş adamı Michael Bloomberg, başkanlık seçimi yarışından çekildi.

4.03.2020Dünya
ABDde başkanlık ön seçimlerinde 11 eyaletin 8inde Biden kazandı

ABD'de başkanlık ön seçimlerinde 11 eyaletin 8'inde Biden kazandı

Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Virginia, Alabama, Oklahoma, Kuzey Carolina, Arkansas, Minnesota, Tennessee ve Massachusetts eyaletlerinde ön seçimleri kazanarak güven tazeledi

4.03.2020Dünya
ABD basınında flaş iddia Trumpa dişli rakip

ABD basınında flaş iddia! Trump'a dişli rakip

ABD'de Demokrat Parti'den başkanlık seçimleri için aday adayı olan eski New York Belediye Başkanı ve iş adamı Michael Bloomberg'in, eski Dışişleri Bakanı ve 2016 başkan adaylarından Hillary Clinton'la seçimlere girmeyi düşündüğü iddia edildi.

15.02.2020Dünya
ABDde Bloombergin seçim kampanyasında mahkum çalıştırılmış

ABD'de Bloomberg'in seçim kampanyasında mahkum çalıştırılmış

ABD'de 2020 başkanlık seçimleri yarışına katılan Demokrat aday adaylarından milyarder iş adamı Bloomberg, seçim kampanyasında "farkına varılmadan" mahkum çalıştırıldığını söyledi.

25.12.2019Dünya
Azil, Trump’a yaradı... Oyunu arttırdı

Azil, Trump’a yaradı... Oyunu arttırdı

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Trump’ın iki farklı suçlamadan azledilmesini onayladı. Şimdi top Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’da. Başkan’ın azledilmesi gerçekçi görülmezken, iki yeni anket azil sürecinin Trump’a yaradığına işaret ediyor.

20.12.2019Dünya
Son dakika haberi... Trumpın azli Temsilciler Meclisinde kabul edildi Peki Trumpa şimdi ne olacak

Son dakika haberi... Trump'ın azli Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi! Peki Trump'a şimdi ne olacak?

ABD Temsilciler Meclisi, oylama sonucunda ABD Başkanı Donald Trump'ın azline karar verdi. ABD Kongresi'nin iki bileşeninden biri olan Temsilciler Meclisi'nin azil kararı almasından sonra konu ABD Senatosu'na taşınacak. Trump'ın Cumhuriyetçilerin kontrolündeki ABD Senatosu'nda azledilmesi için 20 Cumhuriyetçi senatörün saf değiştirmesi gerekirken, bu senaryo gerçekçi gözükmüyor.

19.12.2019Dünya
En zengin adayın serveti korkutuyor

En zengin adayın serveti korkutuyor

ABD’de dünyanın en zengin 9’uncu insanı Michael Bloomberg’in (77) büyük bir ekonomik avantajla 2020’deki başkanlık seçimleri için adaylığını açıklaması tartışılıyor.

27.11.2019Dünya
Ve adını koydu... Resmen duyurdu

Ve adını koydu... Resmen duyurdu

ABD'li milyarder ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg beklendiği gibi 2020 başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den resmi olarak aday adaylığını açıkladı.

24.11.2019Dünya
Ve ilk adımı attı... Trumpa milyarder rakip

Ve ilk adımı attı... Trump'a milyarder rakip!

Eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, başkanlığı döneminde çokça eleştirilen New York polis teşkilatında (NYPD) hayata geçirdiği "durdur ve ara" uygulamasının yanlış bir karar olduğunu söyleyerek, özür diledi.

18.11.2019Dünya
Sinyali vermişti... Trumptan milyarder ismin adaylığıyla ilgili ilk yorum

Sinyali vermişti... Trump'tan milyarder ismin adaylığıyla ilgili ilk yorum

Eski New York Belediye Başkanı ve milyarder Michael Bloomberg'ün 2020 ABD başkanlık yarışına katılmayı gözden geçirdiği bildirildi. ABD Başkanı Donald Trump, Bloomberg hakkında, "Minik Michael başarısız olacak. Minik Michael'dan daha fazla yarışmayı isteyeceğim birisi olamaz." yorumunda bulundu.

8.11.2019Dünya
İstanbul çok özel bir marka

İstanbul çok özel bir marka

Dünyaca ünlü yönetim ve pazarlama gurusu Prof. Dr. Philip Kotler, İstanbul ve Türkiye’nin çok özel ve güçlü bir marka olduğunu vurgulayarak, “ABD’li dostlarımla konuşuyorum; Paris’e gitmekten sıkıldılar. İtalya’ya da gidebilirler ama buraya gelmek istiyorlar. İstanbul çok özel bir marka ama markanızı bir satışçı gibi pazarlamanız gerekiyor. Türkiye hakkında kısa ve öz mesajınız olmalı. İstanbul’dan sevgilerle gibi. Kültürünüz dünya tarafından merak ediliyor. İddianız var, gelenek var, istek var, gideceğiniz yön var” dedi.

8.12.2018Ekonomi
Forbes, En Zengin 400 Amerikalı listesini açıkladı

Forbes, "En Zengin 400 Amerikalı" listesini açıkladı

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 160 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un ABD'nin en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı.

3.10.2018Ekonomi
Dünyanın en zenginleri ve burçları

Dünyanın en zenginleri ve burçları

Dünyanın en başarılı ve zengin iş adamlarının burçlarını merak ediyor musunuz?

26.08.2018Ekonomi
‘4.5 milyon $ çevre için feda olsun’

‘4.5 milyon $ çevre için feda olsun’

ABD’li işadamı ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Paris İklim Anlaşması’ndan çekilen ABD’nin bu yıl ödemesi gereken 4.5 milyon doları, (18.4 milyon TL) kendi cebinden ödeyeceğini açıkladı.

23.04.2018Dünya
Dünyanın en zengin isimlerinin burçları

Dünyanın en zengin isimlerinin burçları

Dünyanın en zengin isimleri yaptıkları işler kadar burçlarıyla da merak konusu. İşte bazıları...

5.04.2018Kobi
İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.

6.03.2018Ekonomi
Brexit’e rağmen Avrupa’nın finans merkezi Londra olacak

Brexit’e rağmen Avrupa’nın finans merkezi Londra olacak

Finansal haber ve bilgi servis sağlayıcısı Bloomberg’in kurucusu Michael Bloomberg, Londra’nın, Brexit sonrasında da Avrupa’nın finans merkezi olmaya devam edeceğini söyledi.

15.11.2017Ekonomi
Bill de Blasio, New York Belediye Başkanlığına yeniden seçildi

Bill de Blasio, New York Belediye Başkanlığına yeniden seçildi

ABD'nin en büyük kenti ve "Demokrat Partinin kalesi" New York'ta belediye başkanlığı görevine yeniden Bill de Blasio getirildi.

8.11.2017Dünya
Ünlü iş adamından Temiz Enerji Planı iptaline karşı bağış

Ünlü iş adamından 'Temiz Enerji Planı' iptaline karşı bağış

Ünlü iş adamı, ABD'deki çevre örgütü Sierra Club'a ve ülkedeki diğer çevre kuruluşlarına 64 milyon dolar bağış yapacak.

12.10.2017Ekonomi
Erdoğan ile Putin S-400leri görüşecek

Erdoğan ile Putin S-400'leri görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye gelecek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 28 Eylül Perşembe günü akşam yemeğinde bir araya gelecek.

20.09.2017Gündem
Bloomberg’den alternatif  iklim planı

Bloomberg’den alternatif iklim planı

NEW YORK eski belediye başkanı ünlü işadamı Michael Bloomberg, Başkan Trump’ın iklim değişikliği anlaşmasından çekilme kararının ardından Birleşmiş Milletler’e (BM) alternatif bir plan sunuyor.

3.06.2017Ekonomi
Dünya sorunlarına  teknolojik çözüm

Dünya sorunlarına teknolojik çözüm

Bilim ve teknoloji girişimcilerini birbirlerine ve iş dünyasına bağlayarak teşvik eden dünyanın en büyük ağlarından Hello Tomorrow, dünyanın sorunlarını çözecek teknoloji ve bilim projelerini destekleme amacıyla her yıl düzenlediği yarışmaya, Türkiye’den girişim sahiplerini davet ediyor.

25.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Politik reklamlar

ABD seçimlerinde milyarlarca dolar harcanıyor...

8.02.2021

Yukarısı ne kadar yukarıda

Amerika’daki seçimler bitti ama yankıları daha bitmedi...

6.02.2021

2020 yılında dünyanın hali

Dünyayı 2020 yılında neler bekliyor?

1.01.2020

Gözyaşlarımı tutamadığım ödül töreni

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri 1959 yılından beri iki yılda bir veriliyor.

12.10.2019

Küresel İklim Eylemi Zirvesi’nde kömür out, bisiklet in

PARİS İklim Anlaşması’na uymayı taahhüt etmiş kamu, iş dünyası ve STK’ları bir araya getiren uluslararası “Küresel İklim Eylemi Zirvesi” 12-15 Eylül tarihlerinde San Francisco’da düzenlendi.

15.09.2018