EKSTRA
MENÜ

Mevlid Kandili Ne Zaman

Mevlid Kandili Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevlid Kandili Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131 Mevlid Kandili Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Mevlid Kandili ya da Veladet Kandili, İslam dininin peygamberi olan Muhammed bin Abdullah'ın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir. İslam Nebisi Ashab-ı Kiram, Emevîler ve Abbâsîler dönemlerinde herhangi bir kutlama örneğine rastlanmayan Rebiulevvel ayının on ikinci gecesi olan Mevlid kandili, ilk defa hicretten yaklaşık üç yüz elli yıl kadar sonra Mısır'da, Şii Fâtimî Devleti döneminde kutlanmaya başlamıştır.

Devamı...

Mevlid Kandili Ne Zaman Haberleri

28 Ekim Çarşamba bugün ne kandili, bugün kandil mi İşte 2020 Diyanet takvimi

28 Ekim Çarşamba bugün ne kandili, bugün kandil mi? İşte 2020 Diyanet takvimi

Bugün kandil mi? sorusu mübarek kandilin idrak edilmesinin ardından yanıtı araştırılan sorulardan oldu. 2020 yılında Regaip, Miraç, Berat kandili idrak edildi. Yılın son kandili olarak da geriye Mevlid Kandili kaldı. Sosyal medyadan paylaşılan ve SMS üzerinden gelen kandil mesajları ardından bugünün hangi kandil olduğu merak konusu oldu. 2020 Diyanet dini günler takvimi ile kandil günleri öğreniliyor. İşte, 28 Ekim Çarşamba günü idrak edilen kandil gecesiyle ilgili ayrıntılar.

28.10.2020Gündem
Mevlid Kandili 2020 ne zaman Mevlid Kandili nedir İşte kandil günleri

Mevlid Kandili 2020 ne zaman? Mevlid Kandili nedir? İşte kandil günleri

Mevlid Kandili her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan tarihte idrak ediliyor. Bu yıl Mevlid Kandili 28 Ekim tarihine denk geldi. Müslümanlar heyecanla Mevlid Kandili ile ilgili bilgileri araştırmaya başladılar. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen kandilin ismi olan mevlid, sözlükte doğum yeri ve zamanı anlamına geliyor. İşte Mevlid Kandili hakkında bilgiler

28.10.2020Gündem
Bugün ne kandili 28 Ekim bugün kandil mi

Bugün ne kandili? 28 Ekim bugün kandil mi?

28 Ekim Salı günü ne kandili sorusu, pek çok Müslüman'ın yönelttiği sorular arasında yer almaya devam ediyor. Sosyal medyada gördükleri paylaşımlar ya da bir yakınlarının bahsetmesi üzerine kandil ne zaman sorularını yönelten Müslüman alemi, ibadetlerle süslemek istedikleri kandil günü için arayışlarını devam ettirdi. Bugün ne kandili olacağını öğrenmek isteyen ve buna göre ibadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlar, bu günde neler yapılması gerektiğini araştıracak. İşte, Mevlid Kandili için bugün ibadetlerde bulunacak olan vatandaşların merak ettiği kandil duası ve detaylı bilgiler için detaylar...

28.10.2020Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek, bugün mü İşte Diyanet bilgisi ile Mevlid Kandili gecesi 2020 tarihi

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek, bugün mü? İşte Diyanet bilgisi ile Mevlid Kandili gecesi 2020 tarihi

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili bu yıl da Müslümanlar tarafından ibadetler ve dualarla idrak edilecek. Rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız Mevlid Kandili ekim ayı içerisinde idrak edilecek. Mevlid Kandili ile ilgili paylaşımlar gündemde yer alırken Müslümanlar da bu manevi güzelliklerle dolu gecenin tarihine yoğunlaştı. Mevlid-i Nebi" olarak da anılan ve Türkiye'de Mevlid Kandili olarak bilinen gece, İslam alemi için büyük önem arz ediyor. İşte, Diyanet takvimi ile 2020 Mevlid Kandili tarihi ve konuyla ilgili bilgiler...

27.10.2020Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte Mevlid Kandilinin idrak edileceği tarih

Mevlid Kandili ne zaman? İşte Mevlid Kandili'nin idrak edileceği tarih!

'Mevlid Kandili ne zaman?' sorusu, her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok merak edilenler arasına yer alıyor. Mübarek Mevlid Kandili'ni esaslarına göre idrak etmek için doğru tarih bilgisini sorgulayan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği tarihi öğrenmek istiyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

21.10.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek İşte Diyanetin verdiği Mevlid Kandili tarihi

2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet'in verdiği Mevlid Kandili tarihi

Müslümanların önem verdiği günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak tüm İslam alemi tarafından kutlanıyor. Hicrî Rebiülevvel ayına denk gelen bu kutlu günde Müslümanlar, camileri doldurup taşırıyor ve günü ibadet ederek geçiriyor. Peki, 2020 Mevlid Kandili ne zaman?

19.10.2020Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte 2020 Mevlid Kandili tarihi ve kandil günleri

Mevlid Kandili ne zaman? İşte 2020 Mevlid Kandili tarihi ve kandil günleri

Mevlid Kandili için geri sayım başladı. Müslümanlar her yıl dini gün ve ayları büyük bir heyecanla bekliyorlar. Kandil günleri de coşku ile karşılanan dini günler arasında yer alıyor. Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak ediliyor. Peki 2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama

14.10.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek İşte Diyanetin açıkladığı tarih

2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet'in açıkladığı tarih!

Mevlid Kandili'nin tarihine yönelik araştırmalar ekim ayının gelmesi ile birlikte hız kazandı. Yıl içinde idrak edilen son kandil olan Mevlid Kandili'ni, bu yıl da çeşitli dua ve ibadetlerle geçirmek isteyen pek çok vatandaş, bu özel günün 2020 tarihini araştırıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

10.10.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili tarihi yaklaşıyor - Mevlid Kandili ne zaman

2020 Mevlid Kandili tarihi yaklaşıyor - Mevlid Kandili ne zaman?

Yılın son kandili olma özelliğini taşıyan Mevlid Kandili için geri sayım devam ediyor. Mevlid gecesi, Rebiülevvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Hazreti Muhammed'in (S.A.V) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, ekim ayı içerisinde idrak edilecek. Peki, bu yıl Mevlid Kandili ne zaman? İşte Diyanet İşleri Başkanlığının dini günler listesine göre Mevlid Kandili tarihi…

7.10.2020Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

Mevlid Kandili ne zaman? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği Mevlid Kandili'ni ibadet yaparak ve dua ederek geçirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mevlid Kandili için açıkladığı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, 2020 Mevlid Kandili ne zaman?

5.10.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek İşte Diyanetin verdiği tarih

2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet'in verdiği tarih!

Eylül ayının büyük bir kısmını geride bırakan vatandaşlar, Mevlid Kandili'nin tarihine yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Mevlid Kandili İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed'in doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının Onikinci gecesidir. Peki, Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek?

27.09.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

Müslümanların önem verdiği günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak tüm İslam alemi tarafından kutlanıyor. Hicrî Rebiülevvel ayına denk gelen bu kutlu günde Müslümanlar, camileri doldurup taşırıyor ve günü ibadet ederek geçiriyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? 2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

24.09.2020Gündem
Bugün kandil mi Bugün hangi kandil

Bugün kandil mi? Bugün hangi kandil?

Kandil mesajlarının paylaşımları ve sosyal medyada "hayırlı kandiller" etiketi ile kandil tebriklerinin artmasıyla, "Bugün ne kandili? "Bugün kandil mi?" sorularına yönelik bilgiler merak konusu oldu. Diyanet'in paylaştığı dini günler takvimini öğrenmek isteyenler, "Mevlid Kandili ne zaman?" sorusunun cevabını araştırıyor. İşte, Mevlid Kandili ve kandil gecesine dair bilgiler.

8.11.2019Gündem
Yarın kandil mi 2019 Mevlid Kandili ne zaman Diyanet yanıtladı

Yarın kandil mi? 2019 Mevlid Kandili ne zaman? Diyanet yanıtladı!

"Yarın kandil mi?" sorusu, Müslümanlar tarafından günün en fazla merak edilen konuları arasında yer aldı. İslam dünyası için mübarek ve manevi güzelliklere sahip olan kandil gecelerinde, ibadetlerini idrak etmeye hazırlanan vatandaşlar, "Mevlid Kandili ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor. İşte, "Yarın ne kandili?" sorusunun cevabını araştıranlar için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgiler.

7.11.2019Gündem
Bugün hangi kandil Mevlid Kandili bugün mü İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Bugün hangi kandil? Mevlid Kandili bugün mü? İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

Müslümanlar bir kandil gününe daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyor. İslam dinindeki yeri yadsınamaz olan kandil günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yakından takip ediliyor. Sosyal medyadan yayılan mesajlar ardından 'bugün kandil mi, bugün ne kandili, Mevlid Kandili bugün mü? gibi sorular sıklaştı. İşte 2019-2020 kandil günleri takvimi

7.11.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek Mevlid Kandili nedir

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandili nedir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğduğu gün olarak idrak edilen Mevlid Kandili'nin ne zaman başlayacağı Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. Bu sene de bu mübarek gecede ibadet ve namazlarla camilere gitmeye hazırlanan vatandaşlar, 2019 Mevlid Kandili tarihini Diyanet bilgisi doğrultusunda araştırıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? İşte, merak edilenler.

6.11.2019Gündem
Mevlid-i Nebi haftası ne zaman 2019 Mevlid Kandili ne zaman

Mevlid-i Nebi haftası ne zaman? 2019 Mevlid Kandili ne zaman?

2019 Mevlid-i Nebi haftası kapsamında; sempozyumlar, konferanslar ve paneller düzenlenecek, Mevlid Kandili'nin ruhuna uygun etkinlikler icra edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid-i Nebi haftası ne zaman?

3.11.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek 2019 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? 2019 Mevlid Kandili tarihi

Rebiülevvel ayının başlamasıyla birlikte, İslam alemi tarafından büyük bir heyecanla beklenen Mevlid Kandili tarihi de gündeme gelmeye başladı. Müslümanlar için manevi güzelliklerle dolu olan Mevlid Kandili bu sene de yurt genelindeki tüm camilerde namaz ve dualarla idrak edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, 2019 Mevlid kandili tarihi.

29.10.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman hangi gün Kandile kaç gün kaldı

Mevlid Kandili ne zaman hangi gün? Kandile kaç gün kaldı?

Müslümanlar için mübarek olan Mevlid Kandili için geri sayım başladı. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği Rabiulevvel ayının 12'inci gecesi olan ve bu sene 1448'ncisi kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Yurdun çeşitli yerlerinde vatandaşlar camileri dolduracak ve dualarla Mevlid Kandili'ni idrak edecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman hangi gün? Kandile kaç gün kaldı?

22.10.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman

Mevlid Kandili ne zaman?

İslam alemi tarafından büyük bir heyecanla beklenen Mevlid Kandili, Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul ediliyor, Müslümanlar bugünde camileri doldurup taşırıyor. Peki 2019 yılında Mevlid Kandili hangi tarihte idrak edilecek?

19.10.2019Gündem
2019un son kandili Mevlid Kandili ne zaman

2019'un son kandili Mevlid Kandili ne zaman?

2019 Mevlid Kandili için araştırmalar günler öncesinden başladı. Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesi idrak edilecek bu kutlu gece, milyonlarca insan tarafından ibadetler yapılarak, dualar edilerek ihya edilecek. Peki, 2019'un son kandili Mevlid Kandili ne zaman?

7.10.2019Gündem
2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek Rebiülevvel Ayı nedir

2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Rebiülevvel Ayı nedir?

Müslümanlar için mübarek olan Mevlid Kandili'nin yaklaşmasıyla, Mevlid Kandili'nin idrak edileceği tarihe yönelik araştırmalar başladı. Dua ve ibadetlerle geçen bu mübarek gecede, milyonlarca vatandaş camilerde saf tutacak. Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili, Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesi idrak edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? İşte, 2019 Mevlid Kandili'nin tarihi...

4.10.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman 2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

Mevlid Kandili ne zaman? 2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Hicrî Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi olarak da bilinen Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak tüm İslam alemi tarafından kutlanıyor. Müslümanlar bu kutlu günde camileri doldurup taşırıyor ve günü ibadet ederek geçiriyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek?

26.09.2019Gündem
Mevlid Kandili ne zaman 2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

Mevlid Kandili ne zaman? 2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Hicrî Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi olarak da bilinen Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak tüm İslam alemi tarafından kutlanıyor. Müslümanlar bu kutlu günde camileri doldurup taşırıyor ve günü ibadet ederek geçiriyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek?

25.09.2019Gündem
Mevlid Kandili bu yıl ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte 2018 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili bu yıl ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte 2018 Mevlid Kandili tarihi

Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin sene-i devriyesinin bu yıl hangi tarihe denk geleceği, milyonlarca Müslüman'ın merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Bu kutlu gün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mevlid-i Nebi haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

18.11.2018Gündem
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır?

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaşın bu mübarek gecede merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. Mevlid Kandili'nde milyonlarca Müslüman ellerini Allah'a açıp namazlarını kılıp, ibadetlerini yapmak istiyorlar. Peki, Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır?

18.11.2018Gündem
2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Peygamberimizin doğumunun sene- i devriyesinin heyecanı artık bütün dünyayı kaplamaya başladı. İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak üzere Rabb'imizin gönderdiği yüce Peygamberimizin doğumu, bu yıl da tüm Müslüman alemi tarafından heyecanla bekleniyor. Hicri Takvim'e göre 12 Rebiülevvel tarihinde idrak edilen bu önemli güne artık sayılı günler kaldı. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

15.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor 2019 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor? 2019 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili, Müslüman alemi tarafından bu yıl da ibadetlerle ihya edilecek. Hz. Muhammed'in (S.A.V) kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak idrak edilen Mevlid Kandili, ibadetlerin eksiksizce yerine getirileceği gece olacak. Peki, milyonlarca Müslümanın camilere akın edeceği Mevlid Kandili ne zaman? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan tarih detayları

12.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek Mevlid Kandilinde neler yapılmalı

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandilinde neler yapılmalı?

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte Mevlid Kandilinin ne zaman olduğu belli oldu. Peki, Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandilinde neler yapılmalı?

8.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor İşte Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte Mevlid Kandili tarihi

Kasım ayının gelmesiyle birlikte, Mevlid Kandili'ne yönelik araştırmalar hız kazandı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, İslam alemi tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, 2018 Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

6.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman Kandil ibadetleri neler

Mevlid Kandili ne zaman? Kandil ibadetleri neler?

Kasım ayının gelişiyle birlikte en çok araştırılan konulardan biri de Mevlid Kandili oldu. İnsanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandili bu ay içerisinde idrak edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Kandil ibadetleri neler?

2.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman Mevlid Kandilinde neler yapılmalı

Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili'nde neler yapılmalı?

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvimle birlikte Mevlid Kandili'nin tarihi belli olmuştu. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili'nde neler yapılmalı?

29.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor

Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor?

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Hicrî Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi olarak bilinen Mevlid Kandili, dualar ve ibadetlerle geçecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman hangi güne denk geliyor?

26.10.2018Gündem
2018 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek Mevlid Kandilinde neler yapılmalı

2018 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandili'nde neler yapılmalı?

Mevlid Kandili için geri sayım sürüyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak bilinen Mevlid Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlar tarafından dualar ve ibadetlerle idrak edilecek. Mevlid Kandili dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından özel yayını yapılacak. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Kandil ne zaman?

22.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte Mevlid Kandilinin idrak edileceği tarih

Mevlid Kandili ne zaman? İşte Mevlid Kandili'nin idrak edileceği tarih

Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü her yıl Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor. Hz. Peygamberin doğumunu kutlayacakları günü sabırsızlıkla bekleyen milyonlarca Müslüman, bu önemli günün idrak edileceği tam tarihi öğrenmek adına internette araştırma yapıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

18.10.2018Gündem
2018 Mevlid Kandili ne zaman

2018 Mevlid Kandili ne zaman?

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesi idrak edilecek. Peki, Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

13.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesi idrak edilecek olan Mevlid Kandili gecesinde milyonlarca Müslüman ellerini açıp dualarla buluşacak. Peki, Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

10.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek Mevlid Kandili ne zaman

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? Mevlid Kandili ne zaman?

Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesi idrak edilecek Mevlid Kandili'nin ne zaman olduğu çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili, milyonlarca insan tarafından ibadetler yapılarak, dualar edilerek ihya edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

6.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Mevlid Kandili, İslam dininin peygamberi olan Muhammed bin Abdullah'ın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının Onikinci gecesidir. Bu yıl yine Mevlid Kandilini ibadetlerle geçirecek olan vatandaşlar, Mevlid Kandilinin ne zaman ve hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

2.10.2018Gündem
Mevlid Kandili ne zaman 2018 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

Mevlid Kandili ne zaman? 2018 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili'nin ne zaman olduğu çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. İslam alemi tarafından büyük bir heyecanla beklenen Mevlid Kandili, Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul ediliyor, Müslümanlar bugünde camileri doldurup taşırıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

26.09.2018Gündem
Kandil tarihleri 2017ye göre bugün ne kandili

Kandil tarihleri 2017'ye göre bugün ne kandili?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kandil günleri ve tarihleri bilgisine göre bugünün ne kandili olduğunu merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Kandil tarihleri bilgisine göre bugünün ne kandili olduğunu öğrenecek olan vatandaşlar, ibadetlerine bu bilgilere göre şekil verecek. Peki, Diyanet bilgilerine göre bugün ne kandili olacak? İşte, Mevlid Kandili hakkında detaylı bilgiler

28.11.2017Gündem
Mevlid Kandili Diyanetin kandil günleri takviminde hangi gün Kandil ne zaman

Mevlid Kandili Diyanet'in kandil günleri takviminde hangi gün? Kandil ne zaman?

Mevlid Kandili, Hz. Muhammed S.A.V'in mübarek doğumu kapsamında bu yıl da ibadetlerle süslenecek. Milyonlarca kişinin merakla sorguladığı Mevlid Kandili ne zaman konusu, Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler takviminde yer alıyor. İşte, on binlerce Müslümanın merakla sorguladığı Mevlid Kandili ne zaman sorusu hakkında detaylı bilgiler

25.11.2017Gündem
Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek Diyanetin kandil günleri takvimi

Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek? Diyanet'in kandil günleri takvimi

Mevlid Kandili, bu yıl da ibadetlerini eksiksizce gerçekleştirmek isteyenler tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Bakanlığı'nın yayımladığı takvim üzerinden kandil günleri bilgisine erişmek isteyen vatandaşlar, Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek sorusuna cevap arıyor. Peki, Mevlid Kandili bu yıl ne zaman idrak edilecek? İşte, kandil günleri ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

22.11.2017Gündem
Mevlid Kandili ne zaman ihya edilir Diyanetin kandil günleri takvimi

Mevlid Kandili ne zaman ihya edilir? Diyanet'in kandil günleri takvimi

Mevlid Kandili, İslam camiası tarafından büyük bir coşkuyla bekleniyor. Hz. Muhammed S.A.V'ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak bilinen Mevlid Kandili, ibadetlerle süslenecek. Bugün içerisinde ibadetler eksiksizce yerine getirilip, Hz. Muhammed S.A.V'ın yüzü suyu hürmetine dilekler dilenecek. Peki, Mevlid Kandli ne zaman eda edilecek? İşte, kandil günlerinde gerçekleştirilebilecek olan ibadetler ve detaylı bilgiler

19.11.2017Gündem
Mevlid Kandili ne zaman Diyanet 2017 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman? Diyanet 2017 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman sorusu, bu günün feyzinden faydalanmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takviminde yer alan bilgilere göre 2017 yılının sonlarına doğru idrak edilecek olan Mevlid Kandili, Hz. Muhammed'in (SAV) kainata gelişinin ibadetlerle anıldığı gün olacak. Peki, Mevldi Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, tarih hakkında merak edilen bazı detaylar

7.11.2017Gündem
Üç Aylar ne zaman başlayacak Regaip Kandili ne zaman

Üç Aylar ne zaman başlayacak? Regaip Kandili ne zaman?

Müslümanlar için büyük bir önemi olan üç aylar yaklaşıyor. İslâm'ın mübarek saydığı aylardan olan 'Üç aylar"'olarak tabir ettiğimiz Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Regaip Kandili, Berat Kandili, Miraç Kandili ve Kadir gecelerini içerisine alan Üç Aylar ne zaman başlayacak? Miraç, Regaib, Berat ve Mevlid kandili ne zaman kutlanacak? İşte detaylar!

2.03.2017Gündem
Yarın ne kandili olacak Kandilde ne zaman ibadet edilir

Yarın ne kandili olacak? Kandilde ne zaman ibadet edilir?

Kandil ne zaman sorularını yönelten Müslüman alemi, yarın ibadetlerle süslenecek kandil için arayışlarını sürdürdü. Yarın ne kandili olacağını öğrenmek isteyen ve buna göre ibadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlar, bu özel günde dini programlar ve ibadetlerine ağırlık vermek istiyor. İşte Mevlid Kandili için yarın ibadetlerde bulunacak olan bireylerin merak ettiği kandil duası ve detaylı bilgiler için detaylar

10.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman eda edilir Rebiülevvel ayının önemi nedir

Mevlid Kandili ne zaman eda edilir? Rebiülevvel ayının önemi nedir?

Mevlid Kandili, ibadetler ve dualarla ne zaman süslenecek sorusu, Müslüman alemi tarafından sorulmaya devam ediliyor. İslam dininde önemli günlerden birisi olarak kabul edilen Mevlid Kandili, her yıl Rebiülevvel ayının 11. günü ihya edilmektedir. Peki dualar ile yakınların unutulmadığı, ibadetler ile her iki cihan saadeti için dileklerde bulunulacağı Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte kandilde yapılması gereken ibadetler ve Rebiülevvel ayının önemi hakkında bazı bilgiler

7.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman Rebiülevvel ayı 11. gecesi hangi güne denk gelecek

Mevlid Kandili ne zaman? Rebiülevvel ayı 11. gecesi hangi güne denk gelecek?

2016 Mevlid Kandili ne zaman olduğu, hangi güne denk geldiği tüm müslüman alaminin merak ettiği konulardan biri. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğduğu tarih olarak kabul edilen, Rebiülevvel ayının 11. gününü temsil edilen bu özel gün, çeşitli ibadetlerle anımsatılıyor. Peki, bu yıl Mevlid Kandili ne zamana denk gelecek?

4.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman eda edilecek Yapılacak ibadetler ve Rebiülevvel ayı detayları

Mevlid Kandili ne zaman eda edilecek? Yapılacak ibadetler ve Rebiülevvel ayı detayları

Mevlid Kandili yaklaşıyor. Bu mübarek günü ibadetler ve dualarla en güzel şekilde eda etmek isteyen İslam alemi, Mevlid Kandili ne zaman araştırmalarına hareket kazandırdı. Yakınlar, akrabalar ve arkadaşlar için duaların edilip, günahlar için afların dileneceği bu günde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğum günü büyük bir sevinçle kutlanacak. Peki 2016 yılında Mevlid Kandili ne zaman kutlanacak? Rebiülevvel ayının 11. günü hangi güne denk gelecek? İşte yapılması gereken ibadetler ve tüm detaylar haberimizde

30.11.2016Gündem