EKSTRA
MENÜ

Mevduat Hesabı

Mevduat Hesabı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevduat Hesabı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.347 Mevduat Hesabı haberi bulunmuştur.

Mevduat Hesabı Haberleri

HÜRRİYET TV 3 OCAK 2014 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 3 OCAK 2014 HABERLERİ

*GÜNÜN ÖZETİ *Gezi Parkı iddianamesi kabul edildi *İki BDP’li vekile tahliye *Bülent Arınç’tan önemli açıklamalar *Hüseyin Gülerce’den ilginç tweetler *Mevduat hesabı olanlara müjdeli haber *Memur ve emekliye ek zam *Facebook’la ilgili şoke eden iddia *Joseph Yobo, yeniden Premier Lig yolcusu *Kaleci Kingston Balıkesirspor’da Bülten Editörü: Sevde Eğribacak - Kamera: Mertcan Şener Yönetmen: Nur Tütüncü

Bankalarda mevduat hesabı olanlara müjdeli haber

Bankalarda mevduat hesabı olanlara müjdeli haber

YENİ yılla birlikte faiz, repo, bono ve tahvil gibi tasarruf araçlarının vergi durumu merak edilirken, bankalarda mevduat hesabı olanlara da müjdeli haber de geldi. 2014 yılında, elde edilen banka mevduat faizi, döviz tevdiat hesabı faizleri ve repo gelirleri, tutarı ne olursa olsun, vergi dairesine beyan edilmeyecek ve gelir vergisi de ödenmeyecek.

3.01.2014Ekonomi
Hesap işletim ücreti kalkıyor

Hesap işletim ücreti kalkıyor

Faiz dışı ücret ve komisyonlarla ilgili çalışmaya göre, yeşil kartlılar ve işsizlik ödeneğinden faydalanan bireysel müşteriler ayrıcalıklı müşteri sayılacak. Bu müşterilerden hesap işletim ücreti ve ayda iki adet para transferi ücreti alınmayacak.

11.11.2013Ekonomi
Gurbetçi işçilere selam olsun

Gurbetçi işçilere selam olsun!

Döviz kuru yukarı doğru hareketlendiğinde, herkesin ‘dolar ne olacak?’ ya da ‘Euro ne olur?’ sorularını birbirine sormasının arkasında geçmiş deneyim var aslında.

18.10.2013Ekonomi
Yoksula kredi kartı veren banka icraya veremeyecek

Yoksula kredi kartı veren banka icraya veremeyecek

Gelirine bakmaksızın 'herkese kart herkese kredi' dönemi sona eriyor. BDDK, bankalara yönelik 'radikal' adımlara hazırlanıyor.

3.10.2013Ekonomi
Mısırdan Katarın yardımına iade

Mısır'dan Katar'ın yardımına iade

Mısır, kredi şartlarının ağır olmasını gerekçe göstererek, Katar'ın gönderdiği 2 milyar doları geri iade ettiğini açıkladı.

20.09.2013Gündem
Kısa günün büyük kârı

Kısa günün büyük kârı

Merkez Bankası’nın kamuoyunda ‘ek’ ya da ‘destek’ hesap olarak bilinen kredili mevduat hesaplarının (KMH) faiz oranlarına yüzde 2.22 üst limit getirmesiyle, tüketici ve işletmelerin cebinde yıllık 1.1 milyar TL’yi aşkın para kalacak.

27.05.2013Ekonomi
Banka ‘ek hesap’ faizine sınırlama

Banka ‘ek hesap’ faizine sınırlama

Merkez Bankası, kredili mevduat hesabı (KMH) faiz oranlarına üst sınır belirleyen bir düzenleme yaptı.

25.05.2013Ekonomi
Parada OHAL

Parada OHAL

GÜNEY Kıbrıs yönetimi bankaların açılacağı 26 Mart günü ülkenin bankacılık sektörünün çökmemesi için mali ‘olağanüstü hal’ ilan etmeye hazırlanıyor. Hazırlanan OHAL yasasıyla Maliye Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı’na ‘finans jandarması’ yetkisi verilecek.

22.03.2013Ekonomi
Madencilere kredi kartı eğitimi

Madencilere kredi kartı eğitimi

Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda çalışan bin 51 işçinin kredi kartı ve kefillik nedeniyle icralık olduğu ortaya çıktı. İşçilerin icralar nedeniyle dikkatsiz davranmaları ‘ölümlü kazalara’ davetiye çıkarınca TTK ve Sendika çözümü, işçiye kredi kartı, kredili mevduat hesabı kullanımı ile kefil olma konusunda eğitmeye karar verdi. Eğitimle borçlarından kurtulacak işçiler tıpkı Orhan Veli'nin ünlü şiirinde olduğu gibi, 'Şimdi kılıksızım, fakat / Borçlarımı ödedikten sonra/ İhtimal bir kat da yeni esvabım olacak' diyor.

12.03.2013Ekonomi
Vadeli Ve E-Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli Ve E-Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli mevduat ve e-vadeli mevduat arasındaki farklar nelerdir, vadeli mevduat getirisinden ne tür kesintiler yapılır, e-vadeli mevduata nasıl başvurulur?

18.02.2013Diğer Videolar
Kredili Mevduat Hesabı

Kredili Mevduat Hesabı

Tüketicilerin merak ettiği bir bankacılık ürünü de Kredili Mevduat Hesabı. Kredili mevduat hesabı nedir, ne işe yarıyor?

18.02.2013Diğer Videolar
Bankalarda akla gelmeyen masraf ücretleri alınıyor

'Bankalarda akla gelmeyen masraf ücretleri alınıyor'

Tüketiciler Birliği Genel Sekreteri Mehmet İmrek, bankaların, “Şubeden para çekme masrafı, kredi kartı program ücreti, vadesiz mevduat hesabı cüzdan basım masrafı ve hesap hareket ekstresi ekstre masrafı” gibi yeni isimlerle tüketicilerden kesinti yaptıklarını belgelerle tespit ettiklerini söyledi.

22.01.2013Ekonomi
Kuyumcular bankaların altın hesaplarından rahatsız

Kuyumcular bankaların altın hesaplarından rahatsız

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, bankaların altın mevduat hesabı hizmeti vermesinin kuyumculara “darbe” vurduğunu savundu.

1.12.2012Ekonomi
Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Türkiye dünyaya öncülük ediyor

Enpara.com’a bir ayda 20 bin müşteri 700 milyon TL geldi

14.11.2012Advertorial
Finansbank’tan yeni bir proje

Finansbank’tan yeni bir proje

Finansbank Enpara.com ile Türkiye’de dijital bankacılık başlatıyor . Enpara. com’da müşteriler dijital bankacılık ile tanışacak; hiçbir işlem için şubeye gitme gereği duymadan, yalnızca dijital kanalları kullanarak tüm temel bankacılık ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

5.10.2012Ekonomi
Kuyumcuya götürülen altın hesaba aktarılacak

Kuyumcuya götürülen altın hesaba aktarılacak

Türkiye’nin geleneksel yatırım araçlarından altının yastık altından çıkarılıp ekonomiye kazandırılması amacıyla yürütülen çalışmalarda bankacılık sektörü ile kuyumcular arasındaki ilk işbirliği İş Bankası ile Gülaylar Kuyumculuk Grubu arasında gerçekleştirildi.

4.10.2012Ekonomi
33 bin kişiye son şans

33 bin kişiye son şans

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kapanan 17 bankaya ait bireysel kredi borcu olanlara son bir şans verdi.

2.10.2012Ekonomi
Kredi alırken ve öderken ince eleyip sık dokuyun

Kredi alırken ve öderken ince eleyip sık dokuyun

Tüketiciler Birliği Genel Sekreteri Mehmet İmrek, bazı bankaların, kredi verdikleri müşterilerinin haberi olmadan kredili mevduat hesabı açtığını ve bunu yine kendi belirledikleri “koruma sigortası” ile ödenmeme riskine karşı koruma altına aldıklarını söyledi.

27.09.2012Ekonomi
Kapalıçarşı esnafından sert tepki

Kapalıçarşı esnafından sert tepki

Kapalıçarşı'daki kuyumcular, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankaların, Cumhuriyet Altını ve ziynet altınlarının alım ve satımı ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsalarında işlem gören ve standart ve nitelikleri yetkili merciler tarafından belirlenen kıymetli madenleri esas alan sözleşmelerin alım ve satımını yapabilmesini öngören yönetmelik taslağıyla ilgili kaygılarını dile getirirken, karara tepki gösteriyor. Çarşı esnafı, taslağın uygulamaya geçmesi halinde kullandıkları POS makinelerini boykot etmeyi de gündemlerine aldı.

29.08.2012Ekonomi
Bilezik, küpe satmaktan ne anlarlar

Bilezik, küpe satmaktan ne anlarlar

BDDK’nın, bankaları Cumhuriyet ve ziynet altını alım satımı için yetkilendiren yönetmelik taslağı tartışma yarattı. Kuyumcular, ‘İşimiz biter’ derken, üst düzey bir BDDK yetkilisi, “Bankaya gidip ‘Bana burma bilezik ver’ denemez” yorumunu yaptı.

28.08.2012Ekonomi
ING Bank ve İTKİBden ihracatçı için işbirliği

ING Bank ve İTKİB'den ihracatçı için işbirliği

ING Bank, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ile çok kapsamlı ve rekabetçi bir işbirliği protokolüne imza attı. 2 Ağustos, Perşembe günü İstanbul Yenibosna’daki Dış Ticaret Kompleksi’nde düzenlenen imza törenine ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, ING Bank KOBİ ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır ve İTKİB Koordinatör Başkanı İsmail Gülle ile birlik üyeleri katıldı.

2.08.2012Ekonomi
Bankalar kart aidatında haklı

Bankalar kart aidatında haklı

BANKACILIK Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, kredi kartı aidatları konusunun Türkiye’nin yıllardır çözemediği bir konu olduğunu belirterek, “Bankaların sundukları hizmetin bedelinin mutlaka olması gerekiyor. Ancak herkesin ne ödeyeceğini de iyi bilmesi lazım. Ben ödeyeceğim bedeli biliyorsam elbette buna itiraz etmemeliyim. Tabii ki aidatlar fahiş de olmamalı, tüketiciyi mağdur etmemeli” dedi.

18.07.2012Ekonomi
Kart aidatlarına tek standart geliyor

Kart aidatlarına tek standart geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mukim Öztekin, kredi kartı aidatları konusunda bir standartın olmamasının sorun yarattığını belirterek, "Biri 10 lira alıyor biri 100 lira alıyor. Buna bir standart getirilecek” diye konuştu.

18.07.2012Ekonomi
İş Bankasından altına yatırımı yapacaklara yeni alan

İş Bankası'ndan altına yatırımı yapacaklara yeni alan

Altında son yıllarda yaşanan yüksek fiyat hareketliliği, tüm dünyada altına olan talebin yükselmesi ve özellikle 2011 yılında altın bankacılığına olan ilginin artmasına paralel olarak Türkiye İş Bankası da bu alanda müşterilerine yeni ürün ve hizmetler sunmaya başladı.

11.06.2012Ekonomi
George Osbornedan büyüme stratejisi

George Osborne'dan büyüme stratejisi

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, ülkedeki küçük bütçeli kişileri tasarrufa teşvik etmek ve ekonomik büyümeyi artırmak için yeni bir strateji açıkladı.

6.06.2012Ekonomi
Yunanlılar ‘drahmi’ kabusu ile bankalardan 7 milyar Euro çekti

Yunanlılar ‘drahmi’ kabusu ile bankalardan 7 milyar Euro çekti

Yunanistan’da, ‘Euro’dan çıkıp drahmiye dönersek ne olacak’ paniği yaşanıyor.

20.05.2012Ekonomi
BDDK Tüketiciyi Kredili Mevduat Hesapları ile İlgili Uyardı

BDDK Tüketiciyi Kredili Mevduat Hesapları ile İlgili Uyardı

30.03.2012 tarihinde BDDK tarafından kredili mevduat hesaplarına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında tüketicilerin ek hesapların faiz oranlarını karşılaştırılması gerekliliğine vurgu yapıldı. İhtiyaç Kredisi Kampanyaları için Tıklayın.

18.04.2012Diğer Videolar
BDDK Tüketiciyi Kredili Mevduat Hesapları ile İlgili Uyardı

BDDK Tüketiciyi Kredili Mevduat Hesapları ile İlgili Uyardı

BDDK Tüketiciyi Kredili Mevduat Hesapları ile İlgili Uyardı - 30.03.2012 tarihinde BDDK tarafından kredili mevduat hesaplarına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında tüketicilerin ek hesapların faiz oranlarını karşılaştırılması gerekliliğine vurgu yapıldı

18.04.2012Haber
Offshore paralarına ödeme yolu açıldı

Offshore paralarına ödeme yolu açıldı

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi'nin “Yurtbank'ın offshore bankası olan Yurt Security Off-Shore Bank'ta hesabı bulunan kişiye zararının faiziyle birlikte ödenmesine” karar vermesi sonucu ING Bank'ın offshorezede'ye yaptığı 1.2 milyon liralık ödemeyi talep ettiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) yaptığı itiraz reddedildi.

10.04.2012Ekonomi
Bankaların ek hesap tuzağına dikkat

Bankaların ek hesap tuzağına dikkat

Bankalar haberiniz olmadan ek hesap açabiliyor. Üstelik siz daha ne olduğunu anlamadan bir anda kredili hesap faizi adı altında bir ödeme ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

3.04.2012Ekonomi
Bankaların patronundan tüketicilere kredili hesap uyarısı

Bankaların patronundan tüketicilere kredili hesap uyarısı

BDDK, kredili mevduat hesapları (KMH) kapsamında kredi kullanmayı düşünen tüketicileri, bankaların faiz oranları ile masraflarını karşılaştırarak tercih yapmaları konusunda uyardı.

30.03.2012Ekonomi
445 milyar liralık mevduatın yarısı 1 milyon lira

445 milyar liralık mevduatın yarısı 1 milyon lira

Türk bankacılık sisteminde TL mevduatın yarıya yakınını 1 milyon lira ve üzerindeki mevduatlar oluştururken, bu, Türkiye'de üst gelir grubundaki kişilerin ağırlıklı olarak mevduat enstrümanını tercih ettiğini de gösteriyor.

30.03.2012Ekonomi
İşte Sarkozynin mal varlığı

İşte Sarkozy'nin mal varlığı

Fransa'da yeniden aday olan Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, seçim öncesi yaklaşık 2 milyon 700 bin Euro değerinde mal varlığı beyanında bulundu.

27.03.2012Gündem
Vadeli ve E-Vadeli mevduat hesabı

Vadeli ve E-Vadeli mevduat hesabı

Vadeli ve E-Vadeli mevduat hesabı - Vadeli mevduat ve e-vadeli mevduat arasındaki farklar nelerdir, vadeli mevduat getirisinden ne tür kesintiler yapılır, e-vadeli mevduata nasıl başvurulur?

21.02.2012Haber
Vadeli ve E-Vadeli mevduat hesabı

Vadeli ve E-Vadeli mevduat hesabı

Vadeli mevduat ve e-vadeli mevduat arasındaki farklar nelerdir, vadeli mevduat getirisinden ne tür kesintiler yapılır, e-vadeli mevduata nasıl başvurulur? Tüm Bankaların Vadeli Mevduat Oranarı için Tıklayın..

21.02.2012Haber
Kredili mevduat hesabı nedir

Kredili mevduat hesabı nedir?

Tüketicilerin merak ettiği bir bankacılık ürünü de, Kredili Mevduat Hesabı, kredili mevduat hesabı nedir, ne işe yarıyor? İhtiyaç Kredisi Kampanyaları için Tıklayın.

21.02.2012Diğer Videolar
Kredili mevduat hesabı nedir

Kredili mevduat hesabı nedir?

Kredili mevduat hesabı nedir? - Tüketicilerin merak ettiği bir bankacılık ürünü de, Kredili Mevduat Hesabı, kredili mevduat hesabı nedir, ne işe yarıyor?

11.02.2012Haber
Bankaların mevduat savaşı kızışacak

Bankaların mevduat savaşı kızışacak

ING Bank’ın Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Özel Bankacılık Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, bankalar arasında bundan sonraki rekabet alanının tasarruf hesapları olacağını, mevduat toplama alanındaki savaşın kızışacağını söyledi.

26.01.2012Ekonomi
PTT 2012de hayatı kolaylaştıracak

PTT 2012'de hayatı kolaylaştıracak

PTT Genel Müdürü Osman Tural, 2012 yılının PTT'nin vatandaşların hayatını kolaylaştıracak birçok projeyi hayata geçireceği yıl olacağını söyledi.

9.01.2012Ekonomi
TÜM MİRASI KIZINA KALDI

TÜM MİRASI KIZINA KALDI

Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle geçen yıl hayatını kaybeden sosyetenin tanınmış isimlerinden Ceyla Gölcüklü’nün tüm mal varlığı, tek evladı olan 16 yaşındaki kızı Lara Shahnavaz’a kaldı

16.11.2011Gündem
Günlük Hesap’la sadakati sağlayacak, müşterinin ‘ana banka’sı olacak

Günlük Hesap’la sadakati sağlayacak, müşterinin ‘ana banka’sı olacak

ING Bank, içeriğinde 5 ayrı ürünü kapsayan Günlük Paket’i tanıttı.

21.10.2011Ekonomi
ING Banktan yeni ürün: ING Günlük Paket

ING Bank'tan yeni ürün: ING Günlük Paket

ING Bank, tasarruf mevduat tabanını genişletmek amacıyla uygulamaya koyduğu Turuncu Hesap’ın ardından, şimdi de ING Günlük Paket ismiyle, bir dizi bankacılık hizmetinin ücretsiz verildiği yeni bir ürün daha çıkardı.

21.10.2011Ekonomi
Atama dekana tepki

Atama dekana tepki

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu’nun, atanmasını protesto eden sendika ve öğretim üyeleri 20 Mayıs Anfisi önünde protestoda bulundu.

29.09.2011Ege

Yazar Sonuçları

Faiz gelirlerinin vergisi ne olacak

YENİ yılla birlikte faiz, repo, bono ve tahvil gibi tasarruf araçlarının vergi durumu merak edilirken, bankalarda mevduat hesabı olanlara da müjdeli haber de geldi.

2.01.2014

Çile karşısında köprü geçişi ücretsiz olsun

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Akşam’a vahim bir durumu anlatmış ve şöyle demiş:

12.07.2012

Bankalar ‘fatura getir iade al’ yarışına girdi

BANKALAR “faturayı getir, iadeyi al” yarışına girdi. Otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine bir çok hediyeyi kapsayan çekiliş kampanyalarını devreye sokan bankalar, cepten bedava konuşma hakkı tanımanın yanı sıra, fatura başına çekilişsiz kurasız para ödemesinde de bulunuyor. İade tutarı, yılda 120 TL’ye kadar çıkıyor.

3.12.2011