EKSTRA
MENÜ

Mevduat Hesabı

Mevduat Hesabı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevduat Hesabı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.347 Mevduat Hesabı haberi bulunmuştur.

Mevduat Hesabı Haberleri

Emeklilere 2017’de  5 milyar TL promosyon

Emeklilere 2017’de 5 milyar TL promosyon

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, emekli aylıklarının 3 sene süresince aynı bankayı kullanarak alınması karşılığında emeklilere 2017’de 300 ile 450 TL arasında promosyon ödemesi yapılacağını açıkladı.

30.12.2016Ekonomi
Emekli promosyonu ne kadar Nasıl ödenecek Ne zaman ödenecek

Emekli promosyonu ne kadar? Nasıl ödenecek? Ne zaman ödenecek

Emekliye ödenecek promosyonlar belli oldu. Başbakan Binali Yıldırım, açıklamasında aylık 1000 TL altında emekli maaşı alanların 300 TL promosyon ücreti alacağını söyledi. 1000-2000 TL arası emekli maaşı alanlara 375 TL, 2 bin TL üzeri maaş alanlar için ise 450 lira emekli promosyonu ödenecek. hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgiye göre promosyon anlaşması ilk etapta emekli maaşı veren 3 kamu bankasıyla yapıldı. Bu durumda 7.5 milyon emekli kapsam içinde yer alırken, maaşını özel bankalardan alan yaklaşık 4 milyon milyon emekli isterse kamu bankalarına dönerek promosyon alabilecek. SGK önümüzdeki hafta aynı koşullarda anlaşma için özel bankalar ve PTT Bank ile de masaya oturacak. Promosyonların ne zaman ödeneceği de belli oldu.

30.12.2016Ekonomi
Kredi sicil affı başvurusu ne zaman İşte başvuru şartları

Kredi sicil affı başvurusu ne zaman? İşte başvuru şartları

Sicil affı ile bankalara kredi borcunu gecikmeli ödeyen veya çeşitli sebeplerle kara listeye giren özel ve tüzel kişilere temiz bir sayfa açılacak. 6 ay içerisinde aftan yararlanmak istenilen bankaya başvuru yapılması gerekirken, sicil affının kredi notuna da katkı sağlayacağı bilgisi verildi. Peki kredi sicil affı başvurusu nasıl yapılacak? Kimler sicil affına başvurabilecek? İşte merakla beklenen 2016-2017 kredi sicil affı için detaylı bilgiler

26.12.2016Ekonomi
Sanayi kentinin KOBİlerine Nefes Kredisi

Sanayi kentinin KOBİ'lerine "Nefes Kredisi"

Kocaeli'deki KOBİ'ler, yüzde 9,90 faizle 1 yıl vadeli, toplam 88 milyon lira krediden yararlanabilecek.

13.12.2016Ekonomi
Multimilyonerlerin sayısı yükseldi

Multimilyonerlerin sayısı yükseldi

Avrupa'nın ortasında yer alan 8,5 milyon nüfuslu, 26 kantonlu İsviçre'de yaşayan multimilyonerlerin sayısı yükseldi.

12.11.2016Ekonomi
Bankalar indirim yarışında

Bankalar indirim yarışında

İŞ Bankası’nın dün tüm kredi gruplarında faiz indirimine gitmesinin ardından ilk açıklama Akbank ve Halkbank’tan gelmişti.

1.11.2016Ekonomi
Bankalardan ikinci faiz indirimi rüzgârı

Bankalardan ikinci faiz indirimi rüzgârı

Dün İş Bankası ve Akbank kredi faiz oranlarında indirime giderken, bugün Yapı Kredi, VakıfBank ve TEB kredi faiz oranlarını indirdiğini açıkladı.

1.11.2016Ekonomi
Akbankın Tasarruf Seferberliği beşinci yılında

Akbank'ın "Tasarruf Seferberliği" beşinci yılında

Akbank, 2012’de başlattığı Tasarruf Seferberliği ile her geçen yıl daha çok çocuğa ulaşırken, onlara gelecek hazırlama telaşındaki aileleri için de yeni çözümler üretmeye devam ediyor.

31.10.2016Ekonomi
Özyeğinin Rusyadaki bankası satılmıyor

Özyeğin'in Rusya'daki bankası satılmıyor

FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin’in Rusya’daki bankası olan Credit Europe Bank’ın kesinlikle satılmayacağı Rusya Merkez Bankası’na bildirildi.

16.09.2016Ekonomi
Asgari ücrete zam krediyi yüzde 15 artırdı

Asgari ücrete zam krediyi yüzde 15 artırdı

Asgari ücretlilerin yılbaşında aldığı 300 TL’lik zammın, düşük gelirlilerin aldığı tüketici kredilerinde aylık bazda yüzde 15 artışa yol açtığı saptandı

30.08.2016Ekonomi
Ev alana destek dönemi başlıyor

Ev alana destek dönemi başlıyor

Konut alacak vatandaşa devlet desteği uygulaması 26 Ağustos’ta başlıyor. Konut hesabı açan vatandaşın birikimine yüzde 20 katkı gelecek. Söz konusu katkı 15 bin TL’yi geçemeyecek ve sistemde en az 3 yıl kalma şartı aranacak.

22.08.2016Ekonomi
Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat

Devlet desteğiyle konut almak isteyenler dikkat!

Devlet katkısıyla konut almak isteyenler, 26 Ağustos Cuma gününden itibaren bankalarda konut hesabı açtırabilecek. Konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlara, konut edinim tarihinde, birikimin yüzde 20'sine varan oranda devlet katkısı sunulacak. Söz konusu katkı 15 bin lirayı geçemeyecek. Konut hesabı ödemeleri aylık ya da 3 aylık olarak yapılabilecek. Aylık ödemelere ilişkin alt sınır 250 lira, üst sınır ise 2 bin 500 lira olarak belirlendi.Hesaba, bir defaya mahsus olmak üzere açılışta 30 bin lirayı aşmayacak bir tutar yatırılabilecek.

22.08.2016Ekonomi
Konuta destek 26 Ağustos’ta başlıyor

Konuta destek 26 Ağustos’ta başlıyor

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla devlet katkısı uygulaması 26 Ağustos’ta başlıyor. 60 aylık sürede 75 bin lira biriktirenler 15 bin lira devlet katkısı alabilecek.

19.08.2016Ekonomi
Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Aras, devletin sağlam temele oturacağını söyledi

Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Aras, devletin sağlam temele oturacağını söyledi

Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Aras, bankanın yeni sahibi Katarlı QNB grubunun hiçbir endişesi olmadığına dikkat çekerek “15 Temmuz darbe girişimini 1999 depremine benzetiyorum. Nasıl orada yapıları yeniledik ve güçlendik şimdi de devleti sağlam temele oturtan yapıyı kuracağız” dedi.

17.08.2016Ekonomi
Sağlık Bakanlığından Aile Hekimlerine form

Sağlık Bakanlığı'ndan Aile Hekimlerine form

FETÖ soruşturması kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından aile sağlığı merkezlerine yazı gönderilerek 5 soruluk bir anket doldurulması ve FETÖ/PYD üyesi olduğu düşünülen isimlerin bildirilmesi istendi. Öte yandan, Sağlık Bakanlığı, "Sağlık Bakanlığından Aile Hekimlerine Form" başlıklı habere ilişkin, aile hekimlerine yönelik böyle bir uygulamalarının bulunmadığını bildirdi.

11.08.2016Sağlık
Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır

Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır?

"Çeyiz Hesabı"ndan faydalanmak isteyen evlenecek gençler, bugünden itibaren ilgili bankalara başvurabilecek. Ayda en az 100 TL yatırıp 3 yıl bekleme şartı var. Peki Çeyiz Hesabı nedir nasıl açılır? İşte Çeyiz Hesabı hakkında tüm detaylar ve koşullar

18.04.2016Gündem
Çeyiz hesabı başlıyor

Çeyiz hesabı başlıyor

Çeyiz hesabından faydalanmak isteyen evlenecek gençler, bugünden itibaren ilgili bankalara başvurabilecek.

17.04.2016Ekonomi
Çeyiz Hesabının koşulları neler

Çeyiz Hesabı'nın koşulları neler?

"Çeyiz hesabı"ndan faydalanmak isteyen evlenecek gençler, yarından itibaren ilgili bankalara başvurabilecek.

17.04.2016Ekonomi
Emekliden izinsiz hesap açana ceza yolda

Emekliden izinsiz hesap açana ceza yolda

Emekliye “kredili mevduat tuzağına” BDDK el koydu. Emekliden izinsiz hesap açan bankalara ceza geleceği iddiası gündeme geldi.

29.03.2016Ekonomi
Yeni evleneceklere müjde Çeyiz hesabı uygulaması başlıyor

Yeni evleneceklere müjde! Çeyiz hesabı uygulaması başlıyor

Hükümetin dünya evine girecek çiftlere yapacağı çeyiz hesabı uygulaması 16 Nisan'da başlayacak. Böylelikle bir seçim vaadi daha yerine getirilirken, çeyiz hesabı ile Türk vatandaşlarının evliliği teşvik edilerek aile yapısının korunması ve geliştirilmesi sağlanacak.

25.03.2016Ekonomi
Emekliye promosyonda yeni iddia

Emekliye promosyonda yeni iddia

Emekli maaşını başka bankalara taşıma için verilecek promosyon ödemelerine yönelik yeni iddialar gündeme geldi. Haberlerde emekliye promosyonun 900 liraya kadar çıkabileceği ifade edildi.

20.03.2016Ekonomi
Sanal Turuncu

Sanal Turuncu 

ING Bank, 2011’de başlattığı serbest vadeli tasarruf mevduat hesabı Turuncu’yu şimdi dijital bankacılık platformuna taşıdı.

2.03.2016Ekonomi
Konut kredisi kullananlar dikkat Düzenleme değişiyor

Konut kredisi kullananlar dikkat! Düzenleme değişiyor

Tüketici kredileri sözleşmelerinin ardından konut finansmanı sözleşmelerinde de tüketiciyi koruyan yeni düzenlemeler yarından itibaren yürürlüğe girecek. Daha önce, 36 ayı aşmayan kredilerde, erken ödeme halinde yüzde 2'lik 'erken ödeme' cezası alınıyordu. Yeni yönetmelikte ise bu oran yüzde 1 olarak belirlendi.

27.11.2015Ekonomi
Komşudan 6 yılda 108 milyar Euro uçtu

Komşudan 6 yılda 108 milyar Euro uçtu

YUNANİSTAN’da 2009 yılı sonunda patlayan ekonomik kriz döneminde 42 milyar Euro’su son bir yılda olmak üzere toplam 108 milyar Euro buharlaştı.

1.11.2015Ekonomi
Kiralık kasalar boşalır korkusu

Kiralık kasalar boşalır korkusu

Yunanistan’da 29 Haziran’dan beri kapalı olan bankalar dün açıldı. Üç hafta sonra açılan bankalarda, sermaye çıkışı denetimi devam etse de, kiralık kasası bulananlar bankalara akın edecek tedirginliği ile randevu sistemine geçildi.

21.07.2015Ekonomi
Büyümek için önemli bir araç: Kredi

Büyümek için önemli bir araç: Kredi

Kredili mevduat hesabı: Önceden onaylanmış limit dahilinde eksi bakiyeye dönebilerek, hesapta yeterli bakiye bulunmaması halinde bile ödemelerin aksamadan yapılmasını ve acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan vadesiz mevduat hesabıdır. Fatura, vergi ve çek ödemelerini yapmak için hesapta yeterli bakiye olmadığı durumlarda başvurulabilir. Ödemelerin zamanında gerçekleştirilerek ek faiz veya ceza işlemesini önler.

18.06.2015Kobi
Konut finansmanı sözleşmelerinde yeni dönem

Konut finansmanı sözleşmelerinde yeni dönem

Konut kredilerinde tüketicinin yazılı ya da elektronik ortamda açık talebi olmaksızın krediyle ilgili sigorta yaptırılamayacak. Konut finansmanı sözleşmesine ilişkin bir hesap açılması ve sadece krediyle ilgili işlemler yapılması durumunda, tüketiciden herhangi bir isim altında ücret veya masraf talep edilemeyecek.

28.05.2015Ekonomi
Büyümek için önemli  bir araç: KREDİ

Büyümek için önemli bir araç: KREDİ

Belirli miktardaki satın alma gücünün, belirli bir süre için ve geri verilmek üzere bir bedel (genellikle faiz) karşılığı gerçek ya da tüzel kişilere verilmesidir.

21.05.2015Kobi
Tasarruf araçları

Tasarruf araçları

BİRİKİM yapma ihtiyacı ve şekli kişiden kişiye değişmesine rağmen hayatını ve geleceğini garanti altına almak herkesin gereksinimlerinden. Tasarruf bilincinin artırılması için yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de bu bilincin bireylere erken yaşlarda aşılanması gerekiyor. Bunun yolu da finansal okuryazarlığın artırılmasından geçiyor. Bu kapsamda ilk olarak birikimlerinizi değerlendirmek için kullanılabilecek araçları şöyle özetlemek mümkün:

19.03.2015Kobi
Piyangoya ek vergi geliyor

Piyangoya ek vergi geliyor

MİLLİ Piyango özelleştirmesinin tamamlanmasının ardından 10. Kalkınma Planı çerçevesinde oluşturulan Özel İhtisas Komisyonu ikramiyeler üzerindeki vergi yükünün arttırılmasını önerdi.

10.12.2014Ekonomi
Bankanın Teklifini Duyunca...

Bankanın Teklifini Duyunca...

Şaşkınlığını gizleyemedi.

14.08.2014Advertorial
Birikimler altın olabilir

Birikimler altın olabilir

Şekerbank’ın yurt dışında yaşayanlar için geliştirdiği ‘Memleketim Altın Hesabı’ ile, birikimler artık altın olarak da değerlendirilebiliyor.

30.05.2014Gündem
Ek, avans hesaptan borç ödeme bitiyor

Ek, avans hesaptan borç ödeme bitiyor

BANKALAR, BBDK önlemlerinin ardından, bir dönem agresif tanıtım kampanyaları ile duyurdukları ‘ek’ ya da ‘avans’ hesap olarak bilinen kredili mevduat hesaplarından tüketici ve kredi kartı borç ödemesini sınırlıyor. Bankalar, ‘Hem tüketicinin borçluluğunu hem de kendi risk ağırlığımızı dengeliyoruz’ diyorlar.

6.05.2014Ekonomi
Vatandaşın dolara inancı kırılamadı

Vatandaşın dolara inancı kırılamadı

Mayıs 2013'ten beri devam eden yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatlarındaki artış Ocak 2014'te Merkez Bankası faiz artırımına rağmen halen yüksek tempoda artmaya devam ediyor. Merkez Bankası'nın kararının ardından yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduat hesabı 10 milyar dolar arttı. Uzmanlara göre vatandaşlar Türkiye'de orta vadeli risklere karşı dolara ilgi göstermeye devam ederken enflasyonun yükselmesi ile birlikte TL'nin reel getirisinin düşük kalacak olması bu trendin devamına yol açacak.

3.04.2014Ekonomi
Bir Banka Bunları Yapar Mı

Bir Banka Bunları Yapar Mı?

Mesela 1 haftalığına size 5.000 TL verip, faizsiz olarak geri ödemenizi sağlar mı?

14.03.2014Advertorial
Bankada parası olana çok önemli uyarı

Bankada parası olana çok önemli uyarı

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarla ilgili kritik süreç devam ediyor. Bankacılık Kanunu gereği bankalar unutkan mudiler için son çağrılarını yapmaya başladılar. Mevduatı zaman aşımına uğrayan mudilerin 16 Haziran 2014 tarihine kadar başvurmaması halinde, zaman aşımına uğramış mevduat bakiyeleri TMSF'ye devredilecek. En çok para ise İş Bankası'nda unutuldu.

17.02.2014Ekonomi
Bankada parası olanlara önemli uyarı

Bankada parası olanlara önemli uyarı

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarla ilgili kritik süreç devam ediyor. Bankacılık Kanunu gereği bankalar unutkan mudiler için son çağrılarını yapmaya başladılar. Mevduatı zaman aşımına uğrayan mudilerin 16 Haziran 2014 tarihine kadar başvurmaması halinde, zaman aşımına uğramış mevduat bakiyeleri TMSF'ye devredilecek. En çok para ise İş Bankası'nda unutuldu.

16.02.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları