EKSTRA
MENÜ

Metro

Metro ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metro haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.976 Metro haberi bulunmuştur.

Metro Haberleri

Sveti Stefan Kilisesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Sveti Stefan Kilisesi Tarihi, Hikayesi Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sveti Stefan Kilisesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sveti Stefan Kilisesi Tarihi, Hikayesi Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye'de hem tarihi cami hem de tarihi kiliselerin sayısı bir hayli fazladır. Ülkemize gelen yabancı turistlerin de ilk uğrak yerlerinden birisi olan bu tarihi kiliseler her geçen gün ziyaretçi sayısını arttırmaya devam ediyor. Ülkemizde ki en önemli tarihi kiliseler arasında yer alan Sveti Stefan Kilisesi de hala ibadethane olarak kullanılan kiliselerden birisidir. Sveti Stefan Kilisesi en çok araştırılan kiliseler arasına girmiştir. Dolayısıyla buranın tarihi önem teşkil etmektedir. Bu kiliseyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler de kilise hakkında detaylı bilgi edinmektedirler. Peki, Sveti Stefan Kilisesi nerededir? Bu kiliseye nasıl gidilir? Sveti Stefan Kilisesi tarihi nedir? Bu kilisenin yapımında hangi mimari özelliklerinden yararlanılmıştır? İşte Sveti Stefan Kilisesi ile ilgili her şey.

16.09.2020Seyahat
Sepetçiler Kasrı Nerede Sepetçiler Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sepetçiler Kasrı Nerede? Sepetçiler Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sepetçiler Kasrı İstanbul'un oldukça güzel mekanları arasında yer alır. Binlerce turist bu güzelliği görmek için Sepetçiler Kasrını ziyarete gelmektedir. Sepetçiler Kasrı nerede, tarihi, giriş ücreti, düğün organizasyonları gibi bilgileri derledik.

16.09.2020Seyahat
Ortaköy Camii Nerede Ortaköy Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ortaköy Camii Nerede? Ortaköy Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Gerçek adı Büyük Mecidiye Camii olan Ortaköy Camii, tarihi açıdan oldukça önemli camilerin başında yer alıyor. Ortaköy Camisi hakkında detaylı bilgilere, nasıl gidileceğine, nerede olduğuna ve caminin tarihine detaylıca göz atalım.

16.09.2020Seyahat
Zeyrek Camii Nerede Zeyrek Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Zeyrek Camii Nerede? Zeyrek Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Kiliseden camiye dönüşme özelliğine sahip olan Zeyrek Camii, eşsiz tarihi ve güzellikleri ile birlikte İstanbul’un gözde camileri arasında yer alıyor. Diğer adı ile Molla Zeyrek Camisi olarak bilinen Zeyrek Camii hakkında detaylı bilgilere, nerede olduğuna ve geniş tarihi bilgilerini derledik.

16.09.2020Seyahat
Teşvikiye Camii Nerede Teşvikiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Teşvikiye Camii Nerede? Teşvikiye Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Teşvikiye Camii ülkemizdeki eski ibadet yerlerinden biridir. Dolayısıyla bilinirliği fazladır. Teşvikiye Camisi hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için araştırdık. Caminin bulunduğu yeri ve nasıl gidilebileceğini, tarihi geçmişi ve özellikleri, kimin tarafından yapıldığına dair tüm detaylar.

16.09.2020Seyahat
Sultan Ahmet Camii Nerede Sultan Ahmet Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Sultan Ahmet Camii Nerede? Sultan Ahmet Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ülkemizde pek çok tarihi cami bulunmaktadır. Turistlerin de ilgi ile ziyaret ettiği yerlerden olan bu camiler ülkenin turizm gelirini de önemli katkı sağlamaktadır. Sultan Ahmet Camii'de Türkiye'nin en meşhur ve en tarihi camileri arasında yer almaktadır. Şehre gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alan bu ibadethane yerli turistlerin de ilgisini çekmektedir. Sultan Ahmet Camii tarihi hakkında internette de araştırma yapılmaktadır. Peki, Sultan Ahmet Camii nerede? Sultan Ahmet Camisi tarihi ve özellikleri nelerdir? Sultan Ahmet Camii hikayesi var mı? Varsa bu hikaye nedir? İşte Sultan Ahmet Camii ile ilgili bütün bilgiler.

16.09.2020Seyahat
Şemsi Paşa Camii Nerede Şemsi Paşa Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Şemsi Paşa Camii Nerede? Şemsi Paşa Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Mimar Sinan tarafından yapılan Şemsi Paşa Camii, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Vezir Şemsi Ahmed Paşa tarafından yaptırılan caminin inşası 1580 yılında tamamlandı. Şemsi Paşa Camii'ne nasıl gidilir, caminin özellikleri nelerdir? Sizin için tüm detaylarıyla araştırdık.

16.09.2020Seyahat
Rüstem Paşa Camii Nerede Rüstem Paşa Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Rüstem Paşa Camii Nerede? Rüstem Paşa Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Rüstem Paşa Camii, Osmanlı döneminin önemli camilerindendir. Özellikle Mimar Sinan tarafından yapılması ayrı bir önemli kılıyor. Günümüzde olduğu gibi yapıldığı dönemde de ticaret bölgesi içinde yer alıyor. Cami hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

16.09.2020Seyahat
Marmara İlahiyat Camii Nerede Marmara İlahiyat Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Marmara İlahiyat Camii Nerede? Marmara İlahiyat Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Marmara İlahiyat Camii, bulunduğu konum itibariyle önemli camilerden biridir. Marmara Üniversitesi yerleşkesinde bulunması dolayısıyla hem üniversite içine hem de çevre insanına hizmet veriyor. Cami, yeni nesil mimarisinin en güzel örneklerindendir. Marmara İlahiyat Camii, hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

15.09.2020Seyahat
Şehzadebaşı Camii Nerede Şehzadebaşı Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Şehzadebaşı Camii Nerede? Şehzadebaşı Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Türkiye'nin tarihi camileri sadece ülkemizde değil aynı zamanda Dünya'da da oldukça ünlü camilerdir. Türkiye'nin en ünlü camileri arasında Şehzadebaşı Camii yer almaktadır. Şehzadebaşı Camii gerek tarihi gerek mimari yapısı ile ön plana çıkan ve hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği camiler arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz aylarda arama motorları trendlerine bakılınca Şehzadebaşı Camii tarihi oldukça fazla aratılmış durumdadır. Bu tarihi camiye gelmeden önce ziyaretçiler öncelikle caminin tarihi hakkında bilgi edinmek istemektedirler. Peki, Şehzadebaşı Camii nerededir? Şehzadebaşı Camisi tarihi ve bu caminin mimari özellikleri nelerdir? Şehzadebaşı Camii hikayesi ve bu caminin mimarı kimdir? İşte Şehzadebaşı Camii ile ilgili her şey.

15.09.2020Seyahat
Minibüslerde şoför-yolcu tartışması bitmiyor

Minibüslerde şoför-yolcu tartışması bitmiyor

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında ayakta yolcu almanın yasak olduğu minibüslerde şoförlerle yolcular arasında tartışmalar bitmiyor. Minibüse binemeyenler, işlerine yetişememekten yakınıyor, ek seferler talep ediyorlar. Bazı şoförler ise alamadıkları yolcuların hakaretine maruz kaldıklarını söylüyor.

15.09.2020Gündem
İstanbulda minibüslerde şoför-yolcu tartışması bitmiyor

İstanbul'da minibüslerde şoför-yolcu tartışması bitmiyor

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında ayakta yolcu almanın yasak olduğu minibüslerde şoförlerle yolcular arasında tartışmalar bitmiyor. Minibüse binemeyenler, işlerine yetişememekten yakınıyor, ek seferler talep ediyorlar. Bazı şoförler ise alamadıkları yolcuların hakaretine maruz kaldıklarını söylüyor.

15.09.2020Gündem
Emir Sultan Camii Nerede Emir Sultan Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Emir Sultan Camii Nerede? Emir Sultan Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi cami vardır. Bu camilerden en güzelleri arasında da Emir Sultan Camii bulunmaktadır. Emir Sultan Camii ülkemizde en sık ziyaret edilen ve sürekli olarak turist çeken camiler arasında yer almaktadır. Gerek mimari yapısı gerekse de tarihi ile her zaman cezbedici camiler arasında olan Emir Sultan Camii görülesi yerler arasındadır. Emir Sultan Camii'ne gelmeyi planlayanlar seyahatlerinden önce cami hakkında bilgi edinmektedirler. Peki, Emir Sultan Camii nerede ve kim yaptırmıştır? Emir Sultan Camii'nin tarihi hakkında bilgi nedir? Emir Sultan Camii özellikleri ve hikayesi nedir? Emir Sultan Camii ile ilgili bütün detayları derledik.

14.09.2020Seyahat
Eyüp Sultan Camii Nerede Eyüp Sultan Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Eyüp Sultan Camii Nerede? Eyüp Sultan Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Türkiye'de yer alan birçok ibadethane bulunmaktadır. Ülkemizde ki en ünlü ibadethanelerden biri de Eyüp Sultan Camii'dir. Eyüp Sultan Camii en çok ziyaret edilen ve tarihi en merak edilen tarihi yerlerden birisidir. Eyüp Sultan Camii geçtiğimiz hafta internette en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Bu tarihi camiyi görmek isteyen kişiler Eyüp Sultan hakkında bilgi araştırması yapmaktadırlar. Peki, Eyüp Sultan Camii nerede? Eyüp Sultan Camisi tarihi ve özellikleri nelerdir? Eyüp Sultan Camii yapılış hikayesi var mı? İşte Eyüp Sultan Camii ile ilgili her şey.

14.09.2020Seyahat
Fatih Sultan Mehmet Camii Nerede Fatih Sultan Mehmet Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Fatih Sultan Mehmet Camii Nerede? Fatih Sultan Mehmet Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ülkemizde Osmanlı Devleti zamanında inşa edilen cami sayısı fazladır. Bazıları günümüze kadar varlığını koruyabilmiştir. Bunlardan bir tanesi de Fatih Sultan Mehmet Camii'dir. Bu ünlü caminin nerede olduğunu, tarihini, özelliklerini ve kim tarafından yaptırıldığını sizler için derledik. Ayrıca cami hakkında bilinmesi gereken diğer detayları da derledik.

14.09.2020Seyahat
Kalenderhane Camii Nerede Kalenderhane Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Kalenderhane Camii Nerede? Kalenderhane Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Kalenderhane Camii, eski adıyla Theotokos Kyriotissa Kilisesi, hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar için uzun süre ibadet merkezi olarak kullanılmıştır. Kalenderhane Camii nerede, tarihi, özellikleri, hikayesi ve mimarı hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

14.09.2020Seyahat
Dolmabahçe Camii Nerede Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii Nerede? Dolmabahçe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Dolmabahçe Camii, yapıldığı dönemi yansıtması bakımından önemli bir yere sahiptir. İstanbul’da birçok cami Mimar Sinan ve öğrencileri tarafından yapılmışken bu cami yabancı bir mimar tarafından yapılmıştır. Dolmabahçe Camii hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

14.09.2020Seyahat
Arap Camii Nerede Arap Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Arap Camii Nerede? Arap Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi cami bulunmaktadır. Bu tarihi camiler tarihte belirli bir zaman diliminde önemli kişiler tarafından yapılmış camilerdir. Ülkemizde ki en tarihi camilerden birisi de Arap Camii'dir. Arap Camii ibadete hala açık olan tarihi camilerden birisidir. Arap Camii'nin hikayesi de Ayasofya ile eş değer bir hikaye olarak bilinmektedir. Arap Camii'ni gezmek isteyen yabancı turistler de cami hakkında arama motorlarından bilgi edinmektedirler. Peki, Arap Camii nerede? Arap Camii'nin tarihi nedir? Arap Camii'nin hikayesi nedir ve bu caminin mimarı kimdir? İşte Arap Cami ile ilgili bütün detaylı bilgiler.

14.09.2020Seyahat
Ahmet Hamdi Akseki Camii Nerede Ahmet Hamdi Akseki Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ahmet Hamdi Akseki Camii Nerede? Ahmet Hamdi Akseki Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Türkiye’nin başkentindeki en büyük cami olma özelliğine sahip olan Ahmet Hamdi Akseki Camii, yaklaşık 4 yıl süren inşaat çalışmaları sonucunda kullanıma hazır hale getirilmiştir. İbadet etmek ve cami hakkında detaylı bilgi almak için bu yazımızda Ahmet Hamdi Akseki Camisi hakkındaki detayları derledik.

14.09.2020Seyahat
Fransa karıştı Sarı yeleklilerin gösterilerinde olaylar çıktı

Fransa karıştı! Sarı yeleklilerin gösterilerinde olaylar çıktı

Fransa'da sarı yelekliler 4 ay sonra yeniden ülke genelinde gösteriler düzenlerken, başkent Paris’teki eylemde 154 kişi gözaltına alındı.

12.09.2020Dünya
Fransada sarı yelekliler yeniden sokakta

Fransa'da sarı yelekliler yeniden sokakta

Fransa'da sarı yeleklilerin protesto eylemleri yeniden sokağa taşındı.

12.09.2020Dünya
İstanbul’a hızlı metro... 55 dakikaya inecek

İstanbul’a hızlı metro... 55 dakikaya inecek

İstanbul’da 12 ilçeyi geçerek havalimanlarını birbirine bağlayacak, Halkalı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasını 114 dakikadan 55 dakikaya düşürecek hızlı metro geliyor. ‘Hızray’ saatte 160 kilometreye kadar sürat yapabilecek.

12.09.2020Gündem
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlundan önemli metro açıklaması

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'ndan önemli metro açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu "(Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı)Bu metro hattımızı da yapması gerekenler yapmadığı için üzerimize aldık" dedi. Bakan Karaismailoğlu Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'nın 18 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

11.09.2020Haber
Son dakika... Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlundan önemli metro açıklaması

Son dakika... Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'ndan önemli metro açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu "(Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı)Bu metro hattımızı da yapması gerekenler yapmadığı için üzerimize aldık" dedi. Bakan Karaismailoğlu Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'nın 18 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

11.09.2020Sigorta
Agora Antik Kenti Nerede Agora Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Agora Antik Kenti Nerede? Agora Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Agora Antik Kenti İzmir'de bulunmaktadır. Ülkemizin önemli kültürel mirasları arasında yer alır. Sizler için Agora Antik Kenti tarihi, nerededir, nasıl gidilir, gezilecek yerleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

11.09.2020Seyahat
İstanbul Metrosuna 88 kadın makinist daha

İstanbul Metrosu'na 88 kadın makinist daha

İstanbul’da Metro İstanbul’un düzenlediği 25. Dönem Tren Sürücülüğü Eğitimleri tamamlandı.

11.09.2020Gündem
2. Sınıf Hayat Bilgisi Ulaşım Türleri Ve Araçları konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ulaşım Türleri Ve Araçları konu anlatımı

İnsanların ya da maddelerin bir yerden başka bir yere taşıtlar aracılığı ile taşınmasına ulaşım ismi verilmektedir. Bireylerin birbiri ile kaynaşması, kültürel faaliyetler ve ekonomi açısından ulaşım oldukça önemlidir. İşte, ulaşım türleri ve araçları konu anlatımı.

11.09.20202. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi İnsanların Trafikteki Davranışları Ve Trafik Kuralları 1 Ve 2 konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi İnsanların Trafikteki Davranışları Ve Trafik Kuralları 1 Ve 2 konu anlatımı

Trafikte uymamız gereken çok önemli kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar bizi kazalardan korur ve güvenli şekilde trafiği kullanmamıza imkan verir. Şimdi trafik nedir ve insanların trafikteki davranışlarının ne olması gerekiyor bakalım.

10.09.20201. SINIF
Şehzade Mustafa Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Şehzade Mustafa Türbesi Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Şehzade Mustafa Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Şehzade Mustafa Türbesi Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Şehzade Mustafa, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğludur. Kanuni’den sonra tahta geçmesi beklenirken, saray entrikaları yüzünden babası tarafından 1553’de boynu vurdurulmuştur. Mezarı, Osmanlı’nın ilk başkentlerinden olan Bursa’da Şehzade Mustafa Türbesi’nde bulunuyor. Türbe hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

10.09.2020Seyahat
Bursa Valisi: Karantinayı ihlal eden 60 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk

Bursa Valisi: Karantinayı ihlal eden 60 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk

BURSA’da Vali Yakup Canbolat ve il protokolünün katılımıyla yapılan koronavirüs denetiminde vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Vali Canbolat yaptığı açıklamada, kentte son bir haftada karantina kuralını ihlal ettiği tespit edilen 60 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

10.09.2020Gündem
Hacı Bayram Veli Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Hacı Bayram Veli Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Hacı Bayram Veli Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Hacı Bayram Veli Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Türbe önemli devlet adamları ya da dini alimler için yapılmış mezardır. Genelde eski çağlarda yaşayan bu önemli insanlar için yapılmış türbeler küçük oda şeklinde binalardır. Günümüzde tarihi eser konumunda bulunup halk arasında kutsal yer olarak görülürler. İşte, Hacı Bayram Beli türbesi hakkında merak edilenler.

10.09.2020Seyahat
Kağıthanede yasağa rağmen minibüsler doldu taştı

Kağıthane'de yasağa rağmen minibüsler doldu taştı

KORONAVİRÜSLE mücadele kapsamında ayakta yolcu alımının yasak olduğu minibüslerde vatandaşların sosyal mesafesiz yolculuğu kameralara yansıdı.

10.09.2020Gündem
İstanbulda toplu taşımada yeni dönem böyle denetlendi

İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem böyle denetlendi

KORONAVİRÜSLE mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle toplu ulaşımla ilgili yeni kararlar alındı. İstanbul Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de sabah saatlerinde yeni kurallara ilişkin denetim gerçekleştirdi.

10.09.2020Gündem
Hani maske beyim

Hani maske beyim!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘COVID-19 Tedbirleri’ konulu ek genelge göndermişti.

10.09.2020Gündem
Bursada toplu taşımaya ilişkin yeni kararlar alındı

Bursa'da toplu taşımaya ilişkin yeni kararlar alındı

BURSA Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre raylı sistem araçlarına belirli saatlerde yolcu kapasitesinin yarısı kadar yolcu alınmasına ve otobüslerde de belli saatlerde belirlenmiş ayakta yolcu kapasitesinin 1/3’ü kadar yolcu alınmasına karar verildi.

9.09.2020Gündem
Türk Ve İslam Eserleri Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türk Ve İslam Eserleri Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Geçmiş tarihimizin sanat eserlerini görmek adına gitmemi gereken yerlerden birisi olan Türk ve İslam Eserleri Müzesi, sanat ile görselliği bir arada tutuyor. Türk ve İslam Eserleri Müzesinin nerede olduğu, nasıl gidileceği ve diğer tüm özellikleri hakkında bilgileri inceleyelim.

9.09.2020Seyahat
Uçurtma Müzesi Nerede Uçurtma Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Uçurtma Müzesi Nerede? Uçurtma Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çocukluk anılarımızın en güzel ve rengarenk oyuncakları arasında uçurtmaların ayrı bir değeri ve unutulmaz bir yeri var. Uçurtmalarla birlikte tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenler için Uçurtma Müzesi nerede? Uçurtma Müzesi tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) gibi araştırılan konuları kaleme aldık.

9.09.2020Seyahat
Satranç Müzesi Nerede Satranç Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Satranç Müzesi Nerede? Satranç Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Müzeler, gencinden yaşlısına pek çok insan bakımından merak edilen ve çok ziyaret edilen mekanlardan birisidir. Satranç Müzesinin bunların arasında yer aldığını söylemek mümkün. Peki Satranç Müzesi nerede? Satranç Müzesinin tarihçesi, eserleri, ziyaret saatleri, giriş ücreti nelerdir? İşte ayrıntılar.

9.09.2020Seyahat
Orsay Müzesi Nerede Orsay Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Orsay Müzesi Nerede? Orsay Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yapımı 1900 yılında tamamlanan Orsay Gar binası, Orsay Müzesine dönüştürülmüştür. Fransızca adı Musee D'orsay olan sanat müzesi her yıl 3 milyondan fazla sanatsever tarafından ziyaret ediliyor. Orsay müzesi nerede, giriş ücreti ne kadar? Sizin için derledik.

9.09.2020Seyahat
Son dakika haberler... İşte yeni koronavirüs kararları

Son dakika haberler... İşte yeni koronavirüs kararları

Son dakika haberine göre, İstanbul Valiliği resmi sitesinden İstanbul genelinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. İstanbul genelinde maske zorunluluğu getirilirken minibüs ve midibüslerde ayakta yolcu alınmayacak. Metrobüs, metro ve tramvaylarda ise ayaktaki yolcu sayısına kısıtlama getirildi.

9.09.2020Haber
Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede Kurtuluş Savaşı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede? Kurtuluş Savaşı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve kuruluşundaki en önemli kararların alınmasına tanıklık eden Kurtuluş Savaşı Müzesi, en önemli tarihi mekânlardan birisidir. Kurtuluş Savaşı Müzesinin nerede olduğu, müze hakkındaki bilgileri ve müzede yer alan eserleri derledik.

9.09.2020Seyahat
Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberine göre, İstanbul ve Ankara Valiliği resmi sitelerinden kent genelinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. İstanbul ve Ankara genelinde maske zorunluluğu getirilirken minibüs ve midibüslerde ayakta yolcu alınmayacak. Metrobüs, metro ve tramvaylarda ise ayaktaki yolcu sayısına kısıtlama getirildi.

9.09.2020Gündem
Kartal Belediyesi Masal Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kartal Belediyesi Masal Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Masal Müzesi, çocuklara yönelik kurulan bir müzedir. Türkiye’de ilk olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Kitaplarla ve oyuncaklarla çocuklara masalları sevdirmek amacıyla kurulmuştur. Masal Müzesi hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

9.09.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Bilin bakalım burası neresi?

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş’ın, bir yandan sorarken diğer yandan cevabını verdiği e-postasını özetimle aktarıyorum:

16.09.2020

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

14.09.2020

Kendiliğinden yıkılmasını mı bekliyorsunuz?

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden olan Emekli Albay Mustafa Aytaç, bakınız ne diyor:

13.09.2020

Bahtsız Trilye’den selamlar!

OKURLARIMIZDAN olan Nuriye ve Ahmet Altın çifti, özetimle bakınız ne diyor:

11.09.2020

Işınla beni bu trafikten

İstanbul’da yaşayanlar trafiğin pandemi öncesindeki yoğunluğa yavaş yavaş eriştiğinin farkındadır...

10.09.2020