EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Metro Inşaatı

Metro Inşaatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metro Inşaatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 934 Metro Inşaatı haberi bulunmuştur.

Metro Inşaatı Haberleri

17 Ağustosta metro geliyor minibüs gidiyor

17 Ağustos'ta metro geliyor minibüs gidiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy-Kartal Metrosu'nun 17 Ağustos'ta açılacağını, bu hattaki dolmuş ve minibüslerin de ana akslara aralardan yolcu taşıyacak hale getirileceğini belirterek, “Artık karikatürize olmuş minibüs dönemi geride kalacak” dedi.

8.08.2012Ekonomi
Pusula, takvim, metre hesap makinesi ve mendilli protesto

Pusula, takvim, metre hesap makinesi ve mendilli protesto

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kadir Uçar, Konak İlçe Başkanı Yaşar Ötnü ve Balçova İlçe Başkanı Oktay Duru ile partililer, Üçkuyular metro inşaatında buluştu, açılış tarihinin yıl sonuna ertelenmesine tepki gösterdi.

2.05.2012Ege
Metro inşaatından 110 bin lira tazminat

Metro inşaatından 110 bin lira tazminat

İZMİR Karşıyaka’da oturan Güler Özertem, metro inşaatı çalışmalarında evinde oluşan hasar nedeniyle açtığı davada 110 bin TL tazminat kazandı.

12.02.2012Ege
Metro inşaatı tazminatı aldı

Metro inşaatı tazminatı aldı

İZMİR Karşıyaka’da Güler Özertem, metro inşaatı çalışmaları sırasında evinde ciddi derecede hasar oluştuğunu ve yıllarca oturduğu evinden Alsancak’a taşındığını belirterek dava açtı.

12.02.2012Gündem
Roma’yı anımsamak

Roma’yı anımsamak

İstanbul gibi yedi tepe üstüne kurulan İtalya’nın başkenti Roma, antikçağ ve sonrasındaki yaklaşık bin yıl boyunca bilinen dünyanın en büyük güç merkeziydi. İngiltere’den İspanya’ya, Karadeniz’den Kızıldeniz’e üç kıta ondan sorulurdu. Agustus, Sezar gibi dünyayı sarsan hükümdarların şanı İstanbul’un fethine kadar sürdü. Bu sürede Roma, Rönenans’ın önemli kaynaklarından biri oldu. Bilim şehri, Hıristiyanlığın merkeziydi. Roma, Silvio Berlusconi’nin çağında ise geçmişin mirasıyla şöhretini sürdürüyor. Bu kentten geçen yazarlar, heykeltıraşlar, ressamlar, sinemacılar “ebedi kent” efsanesini canlı tutuyor.

2.10.2011Kelebek
Roma’yı anımsamak

Roma’yı anımsamak

İstanbul gibi yedi tepe üstüne kurulan İtalya’nın başkenti Roma, antikçağ ve sonrasındaki yaklaşık bin yıl boyunca bilinen dünyanın en büyük güç merkeziydi.

2.10.2011Seyahat
Oğul iddiasından sonra hesap da yanlış çıktı

Oğul iddiasından sonra hesap da yanlış çıktı

Büyükşehir Belediyesi, metro inşaatı nedeniyle 3 yıla yakın kapalı kalan İnönü Caddesi’nde yol ve kaldırım düzenlemesi başlattı.

16.09.2011Ege
Anadolu yakasına ikinci dev metro ihalesi yapıldı

Anadolu yakasına ikinci dev metro ihalesi yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu yakasına ikinci metro inşaatı düzenlediği ihaleye en düşük teklifi 563 milyon euro ile Doğuş İns. Tic. A.Ş. verdi. Ancak nihai sonuç için şirketlerin bulacakları ek kredinin maliyetine de bakılacak.

15.09.2011Ekonomi
Beyoğlunda yangın

Beyoğlu'nda yangın

Beyoğlu'nda yangın çıkan 4 katlı tarihi ahşap bina tamamen kullanılamaz hale gelirken, bitişikteki başka bir bina kısmen çöktü.

13.09.2011Gündem
Aşlık: Belediyeler esnafın önünü açmalı

Aşlık: Belediyeler esnafın önünü açmalı

AK Parti İzmir 1. Bölge milletvekili adayı Ali Aşlık, İzmir’de yerel yönetimlerden kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle Hatay esnafının uzun süredir zor günler yaşadığını öne sürdü.

4.06.2011Ege
Kaçma erkek ol vuracam seni

Kaçma erkek ol vuracam seni

Büyükşehir’deki soruşturmada dinleme ve teknik izleme dokümanlarında ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser’in, eski Genel Sekreter Ersu Hızır’a cep telefonundan, “Kaçma erkek ol vuracam seni” diye mesaj attığı iddia edildi.

7.05.2011Ege
Nazileri korkutan heykeller

Nazileri korkutan heykeller

ALMAN diktatör Adolf Hitler’in yasakladığı heykeller, yıllar sonra sanatseverlerle buluştu.

9.11.2010Gündem
Rapor 13 ay sonra geldi

Rapor 13 ay sonra geldi

Metro inşaatında evi hasar gören Güler Özertem’in, belediye ve firmalara karşı 2 yıl önce açtığı 229 bin liralık tazminat davasında, bilirkişi raporu 13 ay sonra mahkemeye ulaştı.

23.10.2010Ege
Metro inşaatı dereye kapıldı

Metro inşaatı dereye kapıldı

İstanbul’da Kadıköy-Kartal-Pendik-Sabiha Gökçen metro inşaatı, D-100 Karayolu Pendik Köprüsü yakınlarında yolun altında çökmeye neden oldu.

22.09.2010Gündem
Metro inşaatı çöktü

Metro inşaatı çöktü

KADIKÖY-Kartal-Pendik-Sabiha Gökçen metro inşaatının, Pendik Köprüsü yakınlarında göçük meydana geldi.

22.09.2010Gündem
PENDİKTE METRO İNŞAATI ÇÖKTÜ

PENDİK'TE METRO İNŞAATI ÇÖKTÜ

Pendik'te metro inşaatında çökme meydana geldi.Çökmenin ardından E-5 karayolu çift taraflı trafiğe kapatıldı.

22.09.2010Haber
Erken gelen en önden izleyecek

Erken gelen en önden izleyecek

U2 konserinde kapılar 13.00’de açılacak. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’na gidiş gelişlerde kolaylık sağlamak için ulaşım alternatifleri belli oldu.

19.08.2010Gündem
Metro çatlağı

Metro çatlağı

İzmir İnönü Caddesi, Çeşme Durağı 266 numarada bulunan 24 daireli Hatay Apartmanı’nın iki bodrum katında bulunan dört dairesinin duvar sıvaları metro inşaatındaki çalışma nedeniyle döküldü.

25.07.2010Ege
Bingölde çobandı, şimdi ABDde hukuk firması var

Bingöl'de çobandı, şimdi ABD'de hukuk firması var

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, ABD temasları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Toplantıda ABD'de başarıya ulaşmış iki Türk de yer aldı.

19.07.2010Ekonomi
Hakkını arıyor

Hakkını arıyor

İzmir Karşıyaka İlçesi’nde oturan Güler Özertem, metro inşaatı çalışmalarında evinde oluşan hasardan dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve inşaatı yapan şirketlere karşı 2 yıl önce 229 bin liralık tazminat istemiyle açtığı dava bir türlü bitmek bilmiyor.

4.07.2010Ege
Metro labirentine girme doğalgaz çukuruna düşme

Metro labirentine girme doğalgaz çukuruna düşme

Metro ve doğalgaz çalışmaları, İzmir’in Hatay ve Üçkuyular semtlerinde yaşamı çekilmez kıldı. İnşaat çalışmaları nedeniyle yollar girilmez oldu.

29.06.2010Ege
İzmir trafiğine yeni düzenleme

İzmir trafiğine yeni düzenleme

İzmir Büyükşehir Belediyesinin metro inşaatı ve Büyük Kanal Projesi revizyon çalışmaları nedeniyle kent içi trafiğinde yaptığı değişiklikler, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

21.06.2010Ekonomi
Bostancıda asfalt çöktü

Bostancı'da asfalt çöktü

KADIKÖY-Kartal Metro İnşaatı nedeniyle, D-100 karayolu Bostancı köprüsü altında, asfaltta, 7 metre derinliğinde çökme meydana geldi.

4.06.2010Gündem
Gökçek: CHP başlarken bitmiştir

Gökçek: CHP başlarken bitmiştir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'deki lider değişikliğiyle ilgili olarak “Baykal gibi karizmatik liderden sıradan bir lidere döndü iş. Onun için çok sevindim. CHP başlarken bitmiştir” dedi.

27.05.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Alışveriş fişlerini kontrol edin

YUNUS Market’in Gordion AVM yanındaki şubesinden 5 Ağustos Pazar günü, aynı raftan iki paket demlik poşet çay aldım; 2 çeşit de peynir...

8.08.2012

Porselen evler

İzmir’in önde gelen inşaat firmalarından İzka’ın grup şirketleri Hiperbol ve Gültekinler, yeni projeye başladı. Kentte bir ilke imza atılan Beyaz Nokta’da dış cephe porselenle kaplandı.

25.07.2012

Yolda bastığınız yere dikkat edin

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım’a göre “normal” olan olayda bir kişi yaşamını yitirdi.

29.06.2012

Başkent’te göçük

Ankara’da İnönü Bulvarı üzerinde yıllardır devam eden bir metro inşaatı var...

22.06.2012

Ulaşımda e-bilet dönemi

Maliye Bakanlığı, kayıtdışıyla mücadelede yeni bir adımı hayata geçiriyor.

14.06.2012

Festival merakı

8 HAZİRAN’da Ankara’yı etkisi altına alacak Shopping Fest yaklaşırken Twitter aleminden de alışveriş cıvıltıları yükselmeye başladı. Festival için “Çıldırın” çağrısı Ebrulym’den gelirken, Aytackara, kulaklarının pasını temizlemeye hazırlanıyor:

30.05.2012

ABD uzaya 200 milyar verdi biz teröre 500 harcadık

30 yıllık programı bitiren NASA’nın son uzay mekiği STS-135 Atlantis’ten komutan Christopher Ferguson, pilot Douglas G. Hurley, uçuş uzmanları Sandra Magnus ve Rex Walheim, İzmir Uzay Kampı’ndaydı.

7.09.2011

Hatay’ın umudu Halikarnas Balıkçısı

Konak Belediyesi’nce yenilenen 232 numaralı sokak, tüm Hatay’a örnek oldu.

21.05.2011

SBF için bir yıl çalıştım

İNANIN geçen sene olduğunda ya bu sene de olursa diye korkmuştum bu sınav sahtekarlığından. Sonunda oldu!

3.04.2011

‘İleri demokrasi’ düzeyi bu mudur

AKP Hükümeti, Tahrir Meydanı’nda demokrasi talebiyle toplanan milyonların taleplerini “halkın sesi” olarak tanımlıyor, Mısır hükümetine bu sese kulak vermesini tavsiye ediyor.

3.02.2011

Tablo buysa vah Ankara!

Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’nin eline yüzüne bulaştırdığı metro projesinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından üstlenilmesinden sonra, önceliğin hangi hatta verileceğine ilişkin tartışmalar kısa süre önce gündemin ilk sırası oturdu ve oturduğu gibi de aşağı indi..

2.02.2011

Gazi Koşusu ile birlikte mirastı

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 91. yıldönümü kutlamalarındaki etkinlikler kapsamında yer alan ‘Seğmen alayı yürüyüşü’nün, valilik tarafından bir genelgeyle yasaklanması birçok çevrede tepkiyle karşılandı.

27.12.2010

Ankaralı ısmarlama ödüllere inanmaz

ANKARA’ya Avrupa’dan bir ödül daha geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi 26 ülke parlementosu tarafından oluşturulan Akdeniz Parlementerler Asamblesi tarafından ‘2010 Akdenizde Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüş.

22.12.2010

Çek mağdurları zulüm çekiyor

ÇEK mağduru bir işadamı yazıyor:

5.12.2010

Ankara’yı İstanbul’a mı bağlasak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi ulusal gazetelere konu oldu. İstanbul 18 milyar lirayı geçen bütçesi, aralarında Milli Savunma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı da olan 12 bakanlığın bütçesini geride bıraktı.

22.11.2010

Üstü hızlı altı yavaş

ANKARA’nın batıya açılan yüzü olan Eskişehir Yolu’nda son yıllarda birbiri ardına devlet dairelerinin binaları yükselmeye başladı.

10.11.2010

“Kara tren” imajı geride kaldı

SON yıllarda hızlı tren projeleriyle atılıma geçen TCDD, sosyal anlamda da kabuk değiştiriyor.

27.10.2010

‘Ayıplı kamusal hizmet’

BAŞKENT’te cumartesi günü yağan yağmur yine felaket görüntüleri yarattı. Alt geçitler suyla doldu. İşyerlerini su bastı. Araçlar yolda kaldı.

18.10.2010

Kopyacılar yakalansın, sınav iptal edilmesin

GÜNLERDİR sınavda kopya çekildiğine dair söylemler medyada konuşulmaktadır. Bu söylemlerin başladığı forumdan kişiler olarak belirtmek istediğimiz bir nokta vardır.

19.08.2010