EKSTRA
MENÜ

Metro Inşaatı

Metro Inşaatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metro Inşaatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 934 Metro Inşaatı haberi bulunmuştur.

Metro Inşaatı Haberleri

Başbakan Yıldırım: Türkiyenin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık

Başbakan Yıldırım: Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık

Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık. Bugün bölgede ve dünyada sözü dinlenen, kararları dikkate alınan bir Türkiye var, bu hepimizin gururu, bu gurura birlikte sahip çıkmamız lazım." dedi.

17.06.2017Gündem
Son dakika: Beşiktaşta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

Son dakika: Beşiktaş'ta metro çalışmasında yol çöktü, trafik durdu

BEŞİKTAŞ Barbaros Bulvarı’nda, metro istasyonu çalışması yapılan alana yakın bölgede yolda çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle ölen ya da yaralanan olmazken yolda hasar meydana geldi. Barbaros Bulvarı Zincirlikuyu istikameti yaya ve araç trafiğine kapatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada çökmenin metro çalışması nedeniyle olmadığı belirtildi.

1.06.2017Gündem
İBBden Kabataş projesi için ÇED raporu açıklaması

İBB'den Kabataş projesi için 'ÇED raporu' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), günde 1 milyon yolcunun faydalanacağı "Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi" projesiyle ilgili çalışmaların kurul tarafından durdurulduğu iddiasının doğru olmadığını belirtti.

8.03.2017Gündem
Mahmutbey Kabataş’a ulaştı

Mahmutbey Kabataş’a ulaştı

İstanbul’un en önemli metro hatlarından biri olan ve 2018’in ikinci yarısı faaliyete başlaması beklenen Kabataş–Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı tüneli birbirine bağlandı. Böylece tünel kazı çalışmalarının yüzde 75.5’i tamamlanmış oldu.

9.02.2017Ekonomi
Dudullu-Bostancı metro hattı için tarih verdi

Dudullu-Bostancı metro hattı için tarih verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dudullu-Bostancı metro hattının İstanbul'un çok önemli hatlarından biri olduğunu belirterek, "Kuzey-güney aksı, Anadolu yakasında diğer üç hattı da kesen, birbirine entegre eden bir sistem." dedi.

23.01.2017Ekonomi
Erdoğandan flaş açıklamalar

Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören Metrosu'nun açılışında konuştu. Erdoğan, "Adam gibi karşımıza çıkamayanlar terör örgütleri vasıtasıyla bizi arkamızdan hançerlemenin derdindedirler. Bizi bir zamanlar DEAŞ ile mücadele etmiyor diye suçlayanların DEAŞ’ın tepesine bindiğimizde daha ileri gitmeyin, 20 kilometreyi geçmeyin demeleri tesadüf değil" dedi.

5.01.2017Gündem
Almanya’nın en sıcak bölgesini hiç gezdiniz mi

Almanya’nın en sıcak bölgesini hiç gezdiniz mi?

Almanya’nın güney batısında İsviçre ve Fransa sınırındaki Freiburg, ülkenin en sıcak köşesi. ‘Karaormanlar’ın başkenti kabul edilen Freiburg, çevre korumacılığının önde gelen merkezlerinden... Bu yüzden ‘Yeşil Kent’ olarak da biliniyor. Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Freiburg, Güney Almanya’ya yönelik seyahatlerin başlangıç noktası olabilir.

25.11.2016Dünya
3 yılda yüzde  40 değerlendi

3 yılda yüzde 40 değerlendi

Son 3 yılda ortalama konut fiyatlarının yüzde 40 değer kazandığı ve ardı ardına yeni projelerin yükseldiği İzmir’de gelecekte en çok prim yapması beklenen 3 bölge dikkat çekiyor.

23.11.2016Ekonomi
Terminal binasına gelecek ödülü

Terminal binasına 'gelecek' ödülü

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul yeni havalimanı terminal binasının 2016 Dünya Mimarlık Festivali’nde “Gelecek Projeler-Altyapı” kategorisinde tasarım ödülüne layık görüldüğünü açıkladı.

19.11.2016Ekonomi
Bakanların plan yetkisi olmasın

Bakanların plan yetkisi olmasın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2017 bütçesinin oylandığı toplantıda konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un plan bütünlüğüne dikkat çekip, “Bakanların plan yapma yetkisi olmamalı” diye konuştu.

18.11.2016Ekonomi
Kartal’da 2 seçenek sunuyor

Kartal’da 2 seçenek sunuyor

DKY İnşaat İstanbul Kartal’da deniz manzaralı 2 farklı konut projesi hayata geçiriyor.

27.10.2016Ekonomi
250 şirket uçacak

250 şirket uçacak

Sadece ilk etabı 90 milyon yolcu kapasiteli olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda (3. havalimanı) 250 havayolu şirketi uçacak. İlk etabı açıldığında günde 2 bin uçağın inip kalkacağı yeni havalimanı henüz tamamlanmadan lale çiçeğinden ilham alınan Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Binası tasarımı ile uluslararası ödül kazandı.

26.09.2016Ekonomi
Üçüncü havalimanına 250 havayolu şirketi uçacak

Üçüncü havalimanına 250 havayolu şirketi uçacak

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanına 250 ayrı havayolu şirketi uçacak

26.09.2016Ekonomi
Tüp geçit gelecek Haliç temizlenecek

Tüp geçit gelecek Haliç temizlenecek

Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit Projesi tamamlan-dığında 180 yıllık Unkapanı Köprüsü kaldırılacak ve daha temiz bir Haliç ortaya çıkacak. Deniz tabanına çakılacak kazıklar üzerine kurulacak 900 metrelik sualtı köprüsünde üç şerit geliş, üç şerit gidiş olacak.

12.07.2016Ekonomi
Haliçe tüp geçit geliyor

Haliç'e tüp geçit geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın 2019’da tüm ulaşım unsurları ile entegre 400 kilometreden fazla raylı sistem hedefi doğrultusunda Haliç Tüp Geçiş Tüneli, Boğaz Yaya Geçişi, Kabataş Transfer Merkezi ve 6 yeni metro hattı için yapım aşaması başlıyor.

11.07.2016Ekonomi
Deniz ulaşımı Martı için duracak

Deniz ulaşımı Martı için duracak

HALİÇ Metro Geçiş Köprüsü’nün de mimarı olan Hakan Kıran tarafından tasarlanan Kabataş Martı Projesi’nin inşaatı 28 Temmuz’da başlıyor. İnşaat süresince Kabataş deniz trafiğine tamamen kapatılacak. Kanat çırpan dev martı formundaki proje tamamlandığında, raylı sistem, deniz ve karayolu ulaşımı Kabataş’ta birleşmiş olacak.

9.07.2016Ekonomi
Kabataşta meydan düzenlemesi çalışması 28 Temmuzda başlıyor

Kabataş'ta meydan düzenlemesi çalışması 28 Temmuz'da başlıyor

"Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı" nedeniyle 28 Temmuz Perşembe gününden itibaren Kabataş'taki vapur, motor ve deniz otobüsü iskeleleri bir süre başka iskelelerden hizmet verecek.

8.07.2016Gündem
Günde 800 bin yolcu taşıyacak hat yıl sonunda açılacak

Günde 800 bin yolcu taşıyacak hat yıl sonunda açılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankaralıların yıllardır beklediği Keçiören Metro Hattı'nın, yıl sonunda hizmete gireceğini bildirdi. Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören hattı ile ilgili olarak "Aşkımız Keçiören metrosu gibi olsun hiç bitmesin denmişti ama bu yıl bitecek" yorumunu yapmıştı.

6.06.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

UNESCO, HALiÇ KÖPRÜSÜ’NE iTiRAZ ETMEKTE ÇOK HAKLI

Mimar Hakan Kıran, son yıllarda İstanbul’un en çok tartışılan iki projesine imza attı. Biri Haliç Metro Geçiş Köprüsü, diğeri halen inşaatı devam eden Kabataş’taki Martı Projesi... İki projeyi de eleştirmiş biri olarak geçen ay tesadüfen tanıştığım Kıran’la bu kez röportaj için bir araya geldim. Kabataş benim çok sık kullandığım bir yer, düzenleme yapılması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. Peki ama proje doğru proje mi? İlber Ortaylı’nın ve Mimarlar Odası’nın eleştirileri ile benim aklıma takılanları Kıran’a sordum, işte yanıtları...

17.06.2017

İade-i itibara yanıt yok

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, 2009-2016 yılları arasında askeri okullardan toplam 5 bin 792 kişinin ayrıldığını veya ilişiğinin kesildiğini bildirdi.

3.01.2017

İzmir’de öne çıkanlar

HİÇ kuşkusuz son yıllarda İzmir, özellikle gayrimenkul alanında değerine değer katarak yükseliyor.

21.11.2016

Kamu İhale Kanunu’na ‘Finans Merkezi çalımı’

İSTANBUL Finans Merkezi’nde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) binalarının temel atma töreni öncesinde Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun ofisine uğradım.

16.10.2016

Kabine farklı talepler aynı

Altı ay önce kurulan kabinenin ardından Başkent Fısıltıları’nda ‘Yeni Kabineden Beklentiler’ başlıklı yazımda Başkent’in Hükümet’ten beklentilerini sıralamıştım.

25.05.2016