EKSTRA
MENÜ

Messenger

Messenger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Messenger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.233 Messenger haberi bulunmuştur.

Messenger Haberleri

Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur

Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur?

Büyük olasılıkla kendinize ait pek çok hassas bilgiyi, kişisel bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda saklıyorsunuzdur. Sorumlu bir internet vatandaşı olarak da cihazlarınızı güçlü parolalar, biyometrik kilit gibi önlemlerle güvenlik altında tutuyorsunuzdur. Peki ama cihazınızı çaldırır veya kaybederseniz, ne olacak? İşte bu noktada şifreleme devreye girerek ek güvenlik sağlıyor. Siber güvenlik uzmanları, şifreleme veya diğer ismiyle kriptolama (encryption) seçeneklerini sıraladı.

8.06.2020Teknoloji
WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

Vodafone, Red müşterileri için geliştirdiği yeni portföyünde, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube gibi uygulamaları sınırsız sunacağını duyurdu. Vodafone Red’liler, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek.

2.06.2020Teknoloji
Instagramda yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram'da yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram, bir süredir beklenen Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılar, görüntülü görüşme yapmak istediklerinde Instagram üzerinden Messenger Rooms'u kolayca artık kullanabilecek.

24.05.2020Evdehayat
Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var

Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var?

Sosyal medya devi Facebook, sanal alışverişin de platform üzerinden yapılmasına olanak verecek bir yapıyı hizmete sundu.

20.05.2020Teknoloji
Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Koronavirüs salgını sonrası pek çok kişinin adını ilk kez duyduğu video konferans uygulaması Zoom, salgın süresince büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Ancak Google başta olmak üzere Facebook ve diğer teknoloji devlerinin de bu alana yatırım yapmasıyla birlikte Zoom arka sıralara düşmeye başladı. Kullanıcıların şu ara yeni gözdesi ise Google Meet...

18.05.2020Evdehayat
‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı Şantaj yapılınca krize girdi

‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı! Şantaj yapılınca krize girdi

SOSYAL medya hesapları üzerinde işlenen suçlara hemen her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak Mersin, İzmir, Konya, İstanbul, Samsun, Antalya, Muğla gibi illerden onlarca kadının savcılıklara yaptığı suç duyuruları ve açılan davalar bu zamana kadarki en çarpıcı suç dosyasını da ortaya çıkardı.

15.05.2020Gündem
Kovid-19 sürecinde sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikler

Kovid-19 sürecinde sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikler

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkez Bilim Kurulu, Kovid-19 salgını döneminde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikleri mercek altına aldı.

6.05.2020Teknoloji
Telefonlara en çok WhatsApp indirildi

Telefonlara en çok WhatsApp indirildi

Medya takip kurumu Ajans Press’in, We Are Social verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2019 yılında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Araştırmaya göre popüler konuşma uygulaması WhatsApp Messenger birinci sırada yer alırken, ikinci sıraya Facebook, üçüncü sıraya ise Facebook Messenger’ın yerleştiği kaydedildi.

4.05.2020Teknoloji
Teknoloji şirketleri için ilk çeyrek nasıl geçti

Teknoloji şirketleri için ilk çeyrek nasıl geçti?

2020 yılının ilk çeyreğinin tamamlanmasıyla, teknoloji şirketleri ilk çeyrek bilançolarını yayınladı. Koronavirüs salgını bu dönemde belirleyici bir rol oynarken, dijital hizmet sağlayan şirketler gelirlerini artırmayı başardı.

4.05.2020Teknoloji
Dijital platformlarda bayramlaşmaya hazır mısınız

Dijital platformlarda bayramlaşmaya hazır mısınız?

Koronavirüs ile mücadele sürecinde önemli bir eşik olarak görülen Ramazan Bayramı yaklaşıyor, Türkiye bayramı evde karşılamaya ve dijital platformlarda bayramlaşmaya hazırlanıyor.

4.05.2020Teknoloji
WhatsAppta yapılan görüntü aramalar iki kat arttı

WhatsApp'ta yapılan görüntü aramalar iki kat arttı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, koronavirüs süreci öncesinde daha çok yazışma ve fotoğraf/video alışverişi için kullanılıyordu. Ancak koronavirüs sürecinde evine kapanan büyük bir kitle nedeniyle WhatsApp, daha çok görüntülü görüşme için kullanılmaya başlandı.

29.04.2020Evdehayat
Facebooktan Zooma rakip geldi: İşte Messenger Rooms

Facebook'tan Zoom'a rakip geldi: İşte Messenger Rooms

Facebook, sessiz sedasız yeni uygulaması Facebook Messenger Rooms'un duyurusunu yaptı. Kullanıcıların çok daha fazla insanla görüntülü görüşme yapabilmesine olanak verecek olan yeni platform bakın nasıl çalışıyor?

27.04.2020Evdehayat

Facebook yeni grup görüntülü sohbet özelliğini hayata geçirdi

Facebook, yeni grup görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms'u hayata geçirdi.

27.04.2020Teknoloji
Apple cihazları çökerten mesaj: Okuyan yandı

Apple cihazları çökerten mesaj: Okuyan yandı

Apple'ın iPhone, Apple Watch, iPad ve Mac'leri dahil pek çok cihazının çökmesine neden olan bir karakter hatası ortaya çıktı. Sadece bir mesajla tüm cihazlar kolayca çökebilirken, ilgili karakterin mesajın içinde bir yerde olması yeterli oluyor.

24.04.2020Teknoloji
Facebook iPhonelarda kararıyor: İşte ilk görüntüleri

Facebook iPhone'larda kararıyor: İşte ilk görüntüleri

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Facebook, iOS işletim sisteminin çalıştığımı cihazlarda çok yakında gece moduna geçiş yapacak. Peki Facebook'un yeni hali nasıl görünüyor?

22.04.2020Teknoloji
Müddessir Suresi Oku - Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müddessir Suresi Oku - Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müddessir Suresi Mekke döneminde inmiştir. 56 âyettir. Sûre, adını birinci âyette geçen “elMüddessir” kelimesinden almıştır. Müddessir, tıpkı bir önceki sûrenin adı olan müzzemmil gibi, örtünüp bürünen demektir. Sûrede başlıca, Hz. Peygamberin tebliğ ve davetle görevlendirilmesi, müşriklerin ona karşı çıkması ve onların cehennemle uyarılması konu edilmektedir. İşte, Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu hakkında Diyanet bilgileri

17.04.2020Namaz Sureleri
Akıllı ödeme botu WhatsApp’a geldi

Akıllı ödeme botu WhatsApp’a geldi

Türk şirketi Paymes, WhatsApp'a ödeme botunu entegre etti. Herhangi bir web sitesine ihtiyaç duymadan satış yapanlar kişiler hali hazırda Facebook Messenger ve Paymes'in web tabanlı chatbot'u üzerinden 20 saniye içerisinde ödeme linklerini oluşturup ödeme alabiliyorlardı. Yeni yapılan geliştirme ile WhatsApp üzerinden de aynı işlem yapılabiliyor.

17.04.2020Teknoloji
Video konferans davet linkleriyle ilgili siber saldırı uyarısı

Video konferans davet linkleriyle ilgili siber saldırı uyarısı

Siber Güvenlik Uzmanı ve IntelProbe Siber İstihbarat Direktörü Özbilen, koronavirüs salgını sonrası video konferans uygulamalarına ilginin artmasıyla birlikte güvenlik risklerinin de ortaya çıktığını söyledi.

16.04.2020Teknoloji
Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir pek çoğumuz evlerden dışarı çıkamıyor. Tüm gün evde geçerken, sevdiklerimizle görüşmek için de teknolojiyi sonuna kadar kullanıyoruz. Özellikle görüntülü görüşme uygulamaları bu anlamda hayat kurtarıcı bir role sahip. Peki bu alanda hangi uygulamalar öne çıkıyor?

14.04.2020Evdehayat
TikTok, Androidde 1 milyardan fazla kez indirildi

TikTok, Android'de 1 milyardan fazla kez indirildi

Çin merkezli popüler uygulama TikTok, kullanıcı kitlesini günbegün genişletiyor. Öyle ki, sadece Google Play Store üzerinden TikTok'un indirilme rakamı 1 milyarı aşmış durumda. Bu haliyle TikTok, WhatsApp'ın ardından ikinci sırada yer alıyor.

13.04.2020Teknoloji
Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden toplantılarıma devam etmek için hangi programları kullanabilirim?

Messenger: Görüntülü arama için katılımcı sınırı yok

Messenger: Görüntülü arama için katılımcı sınırı yok

Ev karantinasına geçtiğimiz bugünlerde iletişim araçları artık hiç olmadığı kadar hayati bir öneme sahip. Bu kapsamda pek çok başarılı uygulama öne çıkarken, bunlardan biri de görüntülü görüşme esnasında katılımcı sınırı bulundurmayan Messenger'dan başkası değil.

3.04.2020Evdehayat
Eski iPhonelarda FaceTime çökmeye başladı

Eski iPhone'larda FaceTime çökmeye başladı

Apple'ın iOS 13.4 güncellemesini alan eski model iPhone'larda FaceTime sorunu ortaya çıktı. FaceTime uygulamasını kullanmak isteyenler, görüntülü arama sağlayamıyor.

3.04.2020Teknoloji
Android telefonlar için batarya ömrünü uzatmanın yolları

Android telefonlar için batarya ömrünü uzatmanın yolları

Telefonunuzu sık sık şarj etmek istemiyorsanız batarya ömrünü kısaltan etmenlerden kurtulmanız gerekiyor. İşte Android telefonlarda batarya ömrünü uzatmanın püf noktaları...

1.04.2020Evdehayat
Facebook Messengera mesaj sınırlaması başladı

Facebook Messenger'a mesaj sınırlaması başladı

Koronavirüs nedeniyle tüm dünya, büyük bir mücadelenin içinde ve yanlış bilgilerin yayılmaması, insanların yanlış yönlendirilmemesi, salgınla mücadele hayati bir öneme sahip. Bu kapsamda Facebook, popüler yazışma uygulaması Messenger'a 'sınırlama' getirdi. Peki ama yeni sistem nasıl çalışacak?

24.03.2020Teknoloji
Google Play tüm telefonlarda kararıyor

Google Play tüm telefonlarda kararıyor

Android telefonların vazgeçilmezi olan Google Play Store'da bir dizi telefon modelinde başlayan gece modu özelliği, tüm telefonlar için de aktif hale getirildi.

12.03.2020Teknoloji
Telefonunuz sizi gerçekten de dinliyor mu

Telefonunuz sizi gerçekten de dinliyor mu?

Sosyal medya, bize uygun reklamları gösterebilmek için konuşmalarımızı dinliyor mu? Yoksa biz mi biraz paranoyaklaştık? ESET Güvenlik Uzmanı Jake Moore’in yaptığı bir Twitter anketine göre, katılanların yüzde 80’i telefonların kullanıcılarını dinlediğini düşünüyor. Jake Moore, durumu test etmeye karar verdi.

2.03.2020Teknoloji
LinkedIn de Instagrama benzeyecek Hikayeler geliyor...

LinkedIn de Instagram'a benzeyecek! Hikayeler geliyor...

Daha çok profesyonellerin bir araya geldiği, kullanıcıların bıraktıkları CV'leriyle işverenlerle buluştuğu bir ortam olan LinkedIn, gün geçtikçe diğer sosyal medya platformlarına daha çok benzemeye başladı. Platforma bu kez Snapchat, Instagram ve Facebook dahil pek çok mecrada gördüğümüz Hikayeler özelliği ekleniyor.

1.03.2020Teknoloji
Kötü amaclı bir Android reklam yazılımına aman dikkat

Kötü amaclı bir Android reklam yazılımına aman dikkat!

Oyundan radyoya, video oynatıcısından müzik indirme uygulamasına dek Google Play’de yer alan farklı görünüme sahip 42 uygulamanın aslında yasa dışı reklam yazılımları içerdiği ortaya çıktı. Siber güvenlik uzmanları tarafından tespit edilen uygulamaların en az 8 milyon kez indirildiği belirlendi.

28.02.2020Teknoloji
VPN kullananlara kötü haber: Binlerce kullanıcı tehlikede...

VPN kullananlara kötü haber: Binlerce kullanıcı tehlikede...

Siber güvenlik araştırmacıları, kullanıcı kimliklerini ele geçirmek amacıyla popüler bir VPN hizmetinin web sitesini kopyalayarak AZORult Truva atını yaymayı amaçlayan yeni bir kampanya tespit etti. Kasım 2019'da başlayan şu anda aktif olan kampanya, tuzağa düşen kullanıcıların kişisel bilgilerini ve kripto paralarını çalmaya odaklanıyor. Bu, kripto para birimlerine olan ilgi azalmasına rağmen siber suçluların hâlâ kripto para için avlandığını gösteriyor. Son derece aktif olan AZORult, 2019'da 73 bin 719 saldırı gerçekleştirirken Türkiye'de 23 bin 322 kullanıcıyı hedef aldı. Bu tehlikeli saldırıların devamına sahne olan Ocak 2020’de de 12 bin 748 saldırı gerçekleştiren siber suçlular 5664 kullanıcıya erişebildi.

18.02.2020Teknoloji
Hızlı tüketilebilir içerikler daha fazla tercih ediliyor

Hızlı tüketilebilir içerikler daha fazla tercih ediliyor

Deloitte Global Mobil Kullanıcı Anketi sonuçları açıklandı, kullanıcıların akıllı telefonlarda zamanlarını nasıl geçirdiği, nasıl davranışlar sergilediği belli oldu. İşte o anket sonuçlarına dair dikkat çekici veriler…

17.02.2020Teknoloji
Kirk Douglas kimdir Kirk Douglas filmleri

Kirk Douglas kimdir? Kirk Douglas filmleri

Spartacus filmi ile üne kavuşan 1946 – 2004 yılları arasında Hollywood’da kamera karşısında oyunculuk yapan Kirk Douglas 103 yaşında hayatını kaybetti. Kirk Douglas, Oscar ödüllü en yaşlı oyuncu unvanının sahibiydi. İşte Kirk Douglas’ın hayatı ve filmleri ile ilgili bilgiler…

6.02.2020Magazin
Mark Zuckerberg, WhatsApp’tan nasıl para kazanılacağını açıkladı

Mark Zuckerberg, WhatsApp’tan nasıl para kazanılacağını açıkladı

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu kapsamda Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, yatırımcılar ile bir araya geldiği konferans görüşmesinde, WhatsApp ve Facebook Messenger hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

3.02.2020Teknoloji
Sevgilisini tuvalette öldürmüştü Anlattıkları kan dondurdu...

Sevgilisini tuvalette öldürmüştü! Anlattıkları kan dondurdu...

Konya'nın Çumra ilçesinde, ilişkisi olduğu öne sürülen Sadık Akman'ı (34), buluştuğu gar tuvaletinde tabancayla vurarak öldüren Saliha Ö. (26), 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Salih Ö., Sadık Akman'ın, daha önce aynı tuvalette, ağzına silah dayayıp kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini iddia ederek, "Sadık'a karşı sempati duymaya başladım, bu sempati yaptığımız konuşmalar sonrasında hoşlanmaya dönüştü. Bunun sonucunda kendisiyle birlikteliğim oldu. Bu birlikteliklerden birkaçı, rızam dışında oldu. Beni tehdit ederek, cinsel birlikteliğe zorladı." dedi.

31.01.2020Gündem
En çok indirilen 5 uygulamanın 4ünde Facebook imzası

En çok indirilen 5 uygulamanın 4'ünde 'Facebook imzası'

ABD'li teknoloji şirketi Facebook, bünyesinde bulunan WhatsApp, Messenger, Facebook ve Instagram uygulamalarıyla "en çok indirilen uygulamalar listesi"ndeki ilk 5 uygulama arasında öne çıktı.

22.01.2020Teknoloji
En popüler mobil mesajlaşma uygulamaları belli oldu

En popüler mobil mesajlaşma uygulamaları belli oldu

Sosyal medya uygulamaları ile ilgili 2019 Ekim verileri açıklanırken, dünya genelindeki en popüler mobil mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olduğu görüldü. Böylelikle 1,6 milyar insanın WhatsApp kullanıcısı olduğu saptandı.

20.01.2020Teknoloji
Yeni ofis sendromu Mesaj mesaisi

Yeni ofis sendromu "Mesaj mesaisi"

Chat yapmanın, anlık mesajlaşmanın günün birinde dünyayı ele geçireceğini bilmiyorduk. ICQ, Aol, Yahoo!, MSN derken sinsice ilerlediler ve cebimize kadar girdiler. Alarm çanlarını çaldıransa, iş verimliliğini düşürecek düzeye erişmeleri. Çözüm olarak geliştirilen Slack teoride iyi ama dağınıklığı baki. (Umut Fırat Eroğlu yazdı)

19.01.2020Hürriyet Pazar
Facebook’un tepe kadrosuna Türk yönetici

Facebook’un tepe kadrosuna Türk yönetici

Derya Matraş, Facebook OrtaDoğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı oldu

14.01.2020Ekonomi
Derya Matraş, Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı oldu

Derya Matraş, Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı oldu

Facebook, 2015 yılından beri şirketin Türkiye Ülke Direktörlüğünü üstlenen Derya Matraş’ın Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atandığını duyurdu.

13.01.2020Teknoloji
Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Çok uluslu şirketler, her geçen gün büyüyen dijital pazarda faaliyetlerini artırırken, çeşitli ülkelerdeki rekabet kurumları da tekelcilik eğilimlerini engellemek adına etkili yaptırımlar uyguluyor.

6.01.2020Teknoloji
Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Dijital pazardaki rekabet ihlallerine sıkı denetim

Çok uluslu şirketler dijital ortamlarda her geçen gün büyürken, çeşitli ülkelerdeki rekabet kurumları da bu şirketlerin faaliyetlerini yakından izliyor. AB ile Birlik ülkelerinin kurumları, rekabet ihlallerine yüksek tutarlarda para cezası keserken, Türkiye de dijital pazarda tekelciliğin önüne geçmek adına önlemler aldı.

6.01.2020Ekonomi
Dikkat Facebook hesabını kapatanlara kötü haber

Dikkat! Facebook hesabını kapatanlara kötü haber

Facebook'un bir servisi olan ve bugüne dek Facebook olmaksızın da kullanılabilen Messenger servisi için önemli bir gelişme yaşandı. Artık Facebook hesabı olmayanlar Messenger'ı kullanamayacak.

31.12.2019Teknoloji
Facebook hesabını kapatanlara kötü haber

Facebook hesabını kapatanlara kötü haber

Facebook'un bir servisi olan ve bugüne dek Facebook olmaksızın da kullanılabilen Messenger servisi için önemli bir gelişme yaşandı. Bugünden itibaren Messenger uygulamasını kullanabilmek için Facebook şartı aranacak. Facebook hesabı olmayanlar Messenger'ı kullanamayacak.

27.12.2019Teknoloji
Türkiye Twitter ve Instagram’da birinci

Türkiye Twitter ve Instagram’da birinci

DELOITTE Global Mobil Kullanıcı Araştırması’nın 2019 yılı sonuçları yayınlandı. 6 kıtada gerçekleştirilen araştırmaya, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 28 ülkeden 44 bin 150 kişi katıldı. Mobil cihaz kullanımının geldiği nokta hakkında önemli veriler sunan araştırmaya göre Türkiye Twitter ve Instagram kullanımında birinci, vatandaşlar her gün telefonla oyun oynuyor, market alışverişinde artık akıllı telefonlar kullanılırken telefon bağımlılığı mental ve fiziksel problem yaratıyor.

25.12.2019Ekonomi
Türkiye, Twitter ve Instagram kullanımında ilk sırada

Türkiye, Twitter ve Instagram kullanımında ilk sırada

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, Türkiye'nin sosyal medya kullanımında ilk sırada yer aldığını belirterek, "Twitter ve Instagram kullanımında Türkiye birinci sırada." dedi.

24.12.2019Teknoloji
MSN Messenger: Bir varmış bir yokmuş

MSN Messenger: Bir varmış bir yokmuş!

Yıllar yıllar önce kullanıcıların internet üzerinden iletişimde kalmalarını sağlayan ve MSN Messenger ismini kullanan bu anlık mesajlaşma yazılımı, hemen herkesin bir hotmail hesabı almasını sağladı ve milyonlarca kişi bu platformu kullandı. Ancak zaman içinde yeni teknolojilere adapte olamayan MSN Messenger, yayın hayatına veda etti. Bu makalemizde geçmişe yolculuk yapıyoruz ve MSN Messenger'ı hatırlıyoruz.

20.12.2019Teknoloji
Facebook hesabı nasıl kapatılır İşte Facebook silme ve dondurma yöntemleri

Facebook hesabı nasıl kapatılır? İşte Facebook silme ve dondurma yöntemleri

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarında hesap silme ya da geçici olarak Facebook hesap dondurma alternatifini sunuyor. Her gün çok sayıda Facebook kullanıcısı, yeni hesap oluşturma talebi kadar hesap kapatma isteğinde de bulunuyor. Facebook hesabını tamamen kapatmak isteyenler, bir kaç adımda hesaplarını silebiliyorlar. Peki, Facebook hesabı nasıl kapatılır? İşte, Facebook silme ve dondurma yöntemleri haberimizde.

3.12.2019Teknoloji
Aynı Instagramdaki gibi Facebook o program için harekete geçti

Aynı Instagram'daki gibi! Facebook o program için harekete geçti

Facebook, Instagram'da bulunan yakın arkadaşlar özelliğini Messenger uygulaması için de geliştiriyor.

3.12.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Silikon’ değil, kurtlar vadisi!

COVID-19 salgını nedeniyle video sohbetler hayatımızın odağına yerleşti. Zoom yükselince ‘Silikon Vadisi’ndeki rakipleri de harekete geçti. Facebook, 50 kişilik kapasitesi ve süresiz görüşme imkânıyla öne çıkacak Messenger Rooms’u yakında kullanıma açıyor. Steve Jobs’ın sıkça Picasso’yu alıntılaması boşuna değilmiş: “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.”

3.05.2020

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

İnternet tamamen çökmez ama yavaşlayabilir. Telegram, Line ve Viber, sohbet için en iyi programlar ancak aile büyüklerini alıştığı sistemin dışına çıkmaya zorlamayın.

6.04.2020