EKSTRA
MENÜ

Messenger

Messenger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Messenger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.209 Messenger haberi bulunmuştur.

MESSENGER (açılımı MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) Merkür'ün yörüngesinde bulunan 485 kilometre ağırlığındaki bir uzay sondasıdır. NASA tarafından Ağustos 2008'de Merkür'ün kimyasal bileşimi, jeolojisi ve manyetik alanını incelemek için fırlatılan sonda, Ocak 2008'de gezegenin yanından geçerek Merkür'e ulaşan Mariner 10'dan sonra ikinci uzay aracı oldu. Ekim 2008 ve Eylül 2009'da da gezegenin yanından geçen sonda, 18 Mart 2011 tarihinde Merkür yörüngesine giren ilk uzay aracı oldu. Merkür'ün etrafında yörüngeye girmek, Dünya'dan doğrudan gelen bir uzay aracının Güneş'in çekiminden etkilenip Merkür'ün yörüngesine girmek için çok fazla olan bir hızda gezegenin yanından geçeceğinden zordur.

MESSENGER, bir kez Dünya'nın, iki kez Venüs'ün ve üç kez Merkür'ün yanından geçip bilgi topladı. 18 Mart 2011 günü Merkür yörüngesine giren uzay aracını aletleri 24 Mart günü tekrar çalıştırıldı, ilk fotoğraflar ise 29 Mart günü döndü. Bilimsel veri toplanmaya ise 4 Nisan günü başlandı.

DEVAMI

Messenger Haberleri

Instagram ve Messenger mesajlarınızı yok edecek

Instagram ve Messenger mesajlarınızı yok edecek

Instagram ve Messenger'a gelen Vanish Mode özelliği sayesinde yolladığınız mesajlar hedefine ulaştıktan sonra kaybolacak. Peki ama nasıl?

20.11.2020Tekno Hayat
Twitter da hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunuyor

Twitter da hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunuyor

Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp ve YouTube derken pek çok sosyal medya platformu hikayeler özelliğini kullanıyor. Şimdi ise sıra Twitter'da! Herkesin sohbete kısa süreli düşünceleriyle yeni bir yoldan kolayca katılabilmesi için Twitter, Fleets’i uygulamaya koyuyor. Fleets anlık düşünceleri paylaşmak için sohbeti başlatmaya yardımcı oluyor ve sadece 24 saatliğine kalıyor.

19.11.2020Teknoloji
Genetik mRNA teknolojisi hastalıkların tedavisinde çığır açabilir

Genetik mRNA teknolojisi hastalıkların tedavisinde 'çığır açabilir'

Bilim insanları BioNTech ve Moderna'nın genetik teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Covid-19 aşılarından alınan olumlu verilerin, koronovirüs salgınının ötesinde sonuçları olabileceğini söylüyor.

19.11.2020Teknoloji
Her daim cool ( Burcu Esmersoy)

Her daim cool ( Burcu Esmersoy)

İstanbul’un en güzel giyinen kadınlarından biri Burcu Esmersoy.

13.11.2020Magazin
Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahinden önemli açıklama: 2021in ilk 3 ayında...

Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahin'den önemli açıklama: 2021'in ilk 3 ayında...

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, yaklaşık 43 bin kişiye ulaşan gönüllü aşılamaları ile dünyanın en büyük Faz 3 klinik araştırmalarından biri olan ve sonuca en yakın aşılardan biri olarak görülen Alman BionTech firmasında geliştirilen Kovid-19 aşısı hakkında Demirören Haber Ajansı (DHA)'na konuştu. Prof. Dr. Uğur Şahin, "Ocak ayında Avrupa ve ABD'de aşının ilk birkaç milyon dozluk dağıtımını planlanıyoruz" dedi. Her şey yolunda giderse 2021 yılı bitmeden yaklaşık 1,5 milyar doz aşı üretilecek ve dünyanın her yerine dağıtımı için çalışılacak. Prof. Dr. Şahin, Sağlık Bakanlığı ile yapılacak protokol çerçevesinde 2021'in ilk 3 ayı içinde Türkiye'nin de ihtiyacı kadar aşı dozunu karşılamak istediklerini belirtti.

7.11.2020Gündem
WhatsAppın yüz tanıma özelliği Android cihazlara geliyor

WhatsApp'ın yüz tanıma özelliği Android cihazlara geliyor

WhatsApp'ın bir süredir iPhone'lara sunduğu yüz tanıma özelliği ilerleyen haftalarda Android cihazlara da sunulacak. Böylece WhatsApp'ı şifreledikten sonra yüzünü kameraya göstererek WhatsApp'a girebileceksiniz.

27.10.2020Tekno Hayat
Son dakika... Uçuşlarla ilgili önemli uygulama

Son dakika... Uçuşlarla ilgili önemli uygulama

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen mobil uygulama "Uçuş Rehberim" ile "uçuş kaçırma" sorunu yaşanmayacak.

18.10.2020Ekonomi
Facebook, Tizen desteğini sonlandırdı

Facebook, Tizen desteğini sonlandırdı

Sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, bünyesinde bulunan Whatsapp, Instagram ve Messenger uygulamalarını da içeren bir adım attı. Bu adım ile Tizen işletim sistemine yönelik desteği resmi olarak son buldu.

5.10.2020Teknoloji
LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından LinkedIn, yeni bir güncellemesini ortaya çıkardı. İşte gelecek yeni özellikler...

2.10.2020Teknoloji
Instagram, Messenger ve WhatsApp birbirine bağlanıyor

Instagram, Messenger ve WhatsApp birbirine bağlanıyor

Facebook, sahibi olduğu uygulamalar Instagram, Messenger ve WhatsApp'ı birbirine bağlayarak platformlar arasında da mesajlaşmayı mümkün kılacak.

1.10.2020Teknoloji
‘Bir gün tüm dünya Çin’in dijital para birimini kullanacak’

‘Bir gün tüm dünya Çin’in dijital para birimini kullanacak’

Çin Halk Bankası'na ait kripto para birimi DCEP'in, küresel para birimi olma hedefiyle yakın zamanda kullanıma açılması planlanıyor. Kripto para dünyasının geleceğinde hangi ülkenin sözünün geçeceği şimdiden merak konusu.

29.09.2020Teknoloji
Instagram hikayeleri Facebooktan da izlenebilecek

Instagram hikayeleri Facebook'tan da izlenebilecek

Facebook'un sahibi olduğu Instagram'ın en yaygın kullanılan özelliklerinden biri olan Hikaye modu, şimdi de yeni bir işlev kazanıyor. Henüz test aşamasında olan özellik hayata geçtiğinde kullanıcılar Instagram hikayelerini aynı zamanda Facebook üzerinden de görebilecek.

7.09.2020Tekno Hayat
Instagram mesajları Facebook Messenger ile birleşiyor

Instagram mesajları Facebook Messenger ile birleşiyor

Instagram'ın kullanımının günden güne yayılmasıyla birlikte DM yani mesajlar özelliği de daha çok kullanılmaya başladı. Şirketin sahibi Facebook ise mesajlaşma özelliğini Messenger çatısı altında birleştirmeyi planlıyor.

17.08.2020Teknoloji
Facebook Lite uygulaması iPhonelardan kaldırılıyor

Facebook Lite uygulaması iPhone'lardan kaldırılıyor

Facebook'un düşük seviyedeki telefonlarda yüksek performansta çalışması için geliştirdiği mobil uygulaması Facebook Lite, iPhone'lardan tamamen kaldırılıyor. iOS yüklü hiçbir cihazda yakında çalışmaması beklenen uygulamanın kaldırılmasının nedeni ise ilgi görmemesi.

13.08.2020Teknoloji
Gece modunun telefonlara ne gibi faydaları var

Gece modunun telefonlara ne gibi faydaları var?

Telefonlar yavaş yavaş gece moduna (ya da karanlık moda) geçiş yapıyor. Peki bu modun gerçekten kullanıcılara ne gibi faydaları var?

6.08.2020Tekno Hayat
İşte Google Play Storeda 10 milyar kez indirilen ilk uygulama

İşte Google Play Store'da 10 milyar kez indirilen ilk uygulama

Android işletim sistemini kullanan telefonların popüler uygulama mağazası Google Play Store'da yüz binlerce uygulama yer alıyor. Ancak bir tanesi var ki 10 milyardan fazla kez indirilen ilk uygulama özelliğine sahip.

3.08.2020Teknoloji
WhatsAppta sohbetler her zaman sessize alınabilecek

WhatsApp'ta sohbetler 'her zaman' sessize alınabilecek

WhatsApp'ta kullanıcılar bir grubu veya kişiyi sessize almak istediklerinde en fazla 1 yıl sessize alabiliyor. Ancak platform, Messenger'da olduğu gibi 'tekrar açana kadar' opsiyonu üzerinde çalışıyor. Böylece yeni özellik aktif olduğunda kullanıcılar diledikleri kişileri tamamen sessize alabilecekler.

31.07.2020Teknoloji
Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Dijital platformların bireyler ve toplum üzerinde etki alanlarını genişletmesiyle, şirketler ile ülkeler arasında yeni sürece uyum sağlama konusunda sorunlar meydana gelebiliyor.

27.07.2020Teknoloji
Facebook Messengera ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook Messenger'a ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook'un popüler anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'a yeni bir özellik geldi. Bu sayede kullanıcılar ekran paylaşımı yapmak için masa üstü sürüme geçmek durumunda kalmayacak ve mobilde de ekran paylaşımı yapabilecek.

18.07.2020Teknoloji
Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor

Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor?

Sosyal medya platformları ticaretten eğlenceye, eğitimden psikolojik sebeplere kadar pek çok sebeple kullanıcı sayılarını artırmaya devam ediyor.

11.07.2020Teknoloji
‘Mavi Balina’dan sonra sanal âlemde yeni tehlike: Mavi bebek

‘Mavi Balina’dan sonra sanal âlemde yeni tehlike: Mavi bebek

Uzmanlar Mavi Balina ve Momo gibi çocukları intihara sürükleyen sanal oyunlar arasında yükselişe geçen ‘Mavi Bebek’ adlı uygulamaya karşı aileleri uyardı.

11.07.2020Gündem
2020 yılının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

2020 yılının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

App Store ve Google Play Store, dünyanın iki büyük uygulama mağazası ve milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor. İşte 2020'nin ilk yarısında en çok indirilen uygulamalar...

2.07.2020Teknoloji
Instagramda görünen hikaye sayısı iki katlı olacak

Instagram'da görünen hikaye sayısı iki katlı olacak

Instagram, yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Henüz test aşamasında olan ve sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan özellik sayesinde ekranda görülen hikayeler iki katlı olacak.

22.06.2020Teknoloji
Instagram haber kaynağı olarak Twitterın yerini mi alıyor

Instagram haber kaynağı olarak Twitter'ın yerini mi alıyor?

Instagram, sosyal medyada haber alma platformu olarak Twitter'ın yerini almaya çok yakın.

16.06.2020Teknoloji
İnternet paketiniz ay sonuna kadar dayanmıyorsa dikkat

İnternet paketiniz ay sonuna kadar 'dayanmıyorsa' dikkat

Günümüzde pek çok işlemi internet üzerinden yapıyoruz. Özellikle de sosyal medya uygulamalarında görüntülediğimiz fotoğraflar ve izlediğimiz videolar internet paketlerini hızla sömürüyor. Peki internet paketinizin ay sonuna yetebilmesi için ne yapmak gerekiyor?

Facebook, Messenger Kids uygulamasını Türkiyeye getirdi

Facebook, Messenger Kids uygulamasını Türkiye'ye getirdi

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla Messenger Kids’i Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. Bugün itibariyle, Türkiye’deki ebeveynler Google Play, Apple App ya da Amazon App mağazaları üzerinden Messenger Kids’i indirerek çocuklarının arkadaşlarıyla güvenli bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek.

11.06.2020Teknoloji
Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur

Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur?

Büyük olasılıkla kendinize ait pek çok hassas bilgiyi, kişisel bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda saklıyorsunuzdur. Sorumlu bir internet vatandaşı olarak da cihazlarınızı güçlü parolalar, biyometrik kilit gibi önlemlerle güvenlik altında tutuyorsunuzdur. Peki ama cihazınızı çaldırır veya kaybederseniz, ne olacak? İşte bu noktada şifreleme devreye girerek ek güvenlik sağlıyor. Siber güvenlik uzmanları, şifreleme veya diğer ismiyle kriptolama (encryption) seçeneklerini sıraladı.

8.06.2020Teknoloji
WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

Vodafone, Red müşterileri için geliştirdiği yeni portföyünde, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube gibi uygulamaları sınırsız sunacağını duyurdu. Vodafone Red’liler, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek.

2.06.2020Teknoloji

Instagram'da yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram, bir süredir beklenen Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılar, görüntülü görüşme yapmak istediklerinde Instagram üzerinden Messenger Rooms'u kolayca artık kullanabilecek.

24.05.2020Evdehayat
Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var

Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var?

Sosyal medya devi Facebook, sanal alışverişin de platform üzerinden yapılmasına olanak verecek bir yapıyı hizmete sundu.

20.05.2020Teknoloji
Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Koronavirüs salgını sonrası pek çok kişinin adını ilk kez duyduğu video konferans uygulaması Zoom, salgın süresince büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Ancak Google başta olmak üzere Facebook ve diğer teknoloji devlerinin de bu alana yatırım yapmasıyla birlikte Zoom arka sıralara düşmeye başladı. Kullanıcıların şu ara yeni gözdesi ise Google Meet...

18.05.2020Evdehayat
‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı Şantaj yapılınca krize girdi

‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı! Şantaj yapılınca krize girdi

SOSYAL medya hesapları üzerinde işlenen suçlara hemen her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak Mersin, İzmir, Konya, İstanbul, Samsun, Antalya, Muğla gibi illerden onlarca kadının savcılıklara yaptığı suç duyuruları ve açılan davalar bu zamana kadarki en çarpıcı suç dosyasını da ortaya çıkardı.

15.05.2020Gündem
Kovid-19 sürecinde sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikler

Kovid-19 sürecinde sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikler

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkez Bilim Kurulu, Kovid-19 salgını döneminde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının yaptığı yenilikleri mercek altına aldı.

6.05.2020Teknoloji
Telefonlara en çok WhatsApp indirildi

Telefonlara en çok WhatsApp indirildi

Medya takip kurumu Ajans Press’in, We Are Social verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2019 yılında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Araştırmaya göre popüler konuşma uygulaması WhatsApp Messenger birinci sırada yer alırken, ikinci sıraya Facebook, üçüncü sıraya ise Facebook Messenger’ın yerleştiği kaydedildi.

4.05.2020Teknoloji
Teknoloji şirketleri için ilk çeyrek nasıl geçti

Teknoloji şirketleri için ilk çeyrek nasıl geçti?

2020 yılının ilk çeyreğinin tamamlanmasıyla, teknoloji şirketleri ilk çeyrek bilançolarını yayınladı. Koronavirüs salgını bu dönemde belirleyici bir rol oynarken, dijital hizmet sağlayan şirketler gelirlerini artırmayı başardı.

4.05.2020Teknoloji
Dijital platformlarda bayramlaşmaya hazır mısınız

Dijital platformlarda bayramlaşmaya hazır mısınız?

Koronavirüs ile mücadele sürecinde önemli bir eşik olarak görülen Ramazan Bayramı yaklaşıyor, Türkiye bayramı evde karşılamaya ve dijital platformlarda bayramlaşmaya hazırlanıyor.

4.05.2020Teknoloji
WhatsAppta yapılan görüntü aramalar iki kat arttı

WhatsApp'ta yapılan görüntü aramalar iki kat arttı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, koronavirüs süreci öncesinde daha çok yazışma ve fotoğraf/video alışverişi için kullanılıyordu. Ancak koronavirüs sürecinde evine kapanan büyük bir kitle nedeniyle WhatsApp, daha çok görüntülü görüşme için kullanılmaya başlandı.

29.04.2020Evdehayat
Facebooktan Zooma rakip geldi: İşte Messenger Rooms

Facebook'tan Zoom'a rakip geldi: İşte Messenger Rooms

Facebook, sessiz sedasız yeni uygulaması Facebook Messenger Rooms'un duyurusunu yaptı. Kullanıcıların çok daha fazla insanla görüntülü görüşme yapabilmesine olanak verecek olan yeni platform bakın nasıl çalışıyor?

27.04.2020Evdehayat
Facebook yeni grup görüntülü sohbet özelliğini hayata geçirdi

Facebook yeni grup görüntülü sohbet özelliğini hayata geçirdi

Facebook, yeni grup görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms'u hayata geçirdi.

27.04.2020Teknoloji
Apple cihazları çökerten mesaj: Okuyan yandı

Apple cihazları çökerten mesaj: Okuyan yandı

Apple'ın iPhone, Apple Watch, iPad ve Mac'leri dahil pek çok cihazının çökmesine neden olan bir karakter hatası ortaya çıktı. Sadece bir mesajla tüm cihazlar kolayca çökebilirken, ilgili karakterin mesajın içinde bir yerde olması yeterli oluyor.

24.04.2020Teknoloji
Facebook iPhonelarda kararıyor: İşte ilk görüntüleri

Facebook iPhone'larda kararıyor: İşte ilk görüntüleri

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Facebook, iOS işletim sisteminin çalıştığımı cihazlarda çok yakında gece moduna geçiş yapacak. Peki Facebook'un yeni hali nasıl görünüyor?

22.04.2020Teknoloji
Müddessir Suresi Oku - Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müddessir Suresi Oku - Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Müddessir Suresi Mekke döneminde inmiştir. 56 âyettir. Sûre, adını birinci âyette geçen “elMüddessir” kelimesinden almıştır. Müddessir, tıpkı bir önceki sûrenin adı olan müzzemmil gibi, örtünüp bürünen demektir. Sûrede başlıca, Hz. Peygamberin tebliğ ve davetle görevlendirilmesi, müşriklerin ona karşı çıkması ve onların cehennemle uyarılması konu edilmektedir. İşte, Müddessir Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu hakkında Diyanet bilgileri

17.04.2020Namaz Sureleri
Akıllı ödeme botu WhatsApp’a geldi

Akıllı ödeme botu WhatsApp’a geldi

Türk şirketi Paymes, WhatsApp'a ödeme botunu entegre etti. Herhangi bir web sitesine ihtiyaç duymadan satış yapanlar kişiler hali hazırda Facebook Messenger ve Paymes'in web tabanlı chatbot'u üzerinden 20 saniye içerisinde ödeme linklerini oluşturup ödeme alabiliyorlardı. Yeni yapılan geliştirme ile WhatsApp üzerinden de aynı işlem yapılabiliyor.

17.04.2020Teknoloji
Video konferans davet linkleriyle ilgili siber saldırı uyarısı

Video konferans davet linkleriyle ilgili siber saldırı uyarısı

Siber Güvenlik Uzmanı ve IntelProbe Siber İstihbarat Direktörü Özbilen, koronavirüs salgını sonrası video konferans uygulamalarına ilginin artmasıyla birlikte güvenlik risklerinin de ortaya çıktığını söyledi.

16.04.2020Teknoloji
Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir pek çoğumuz evlerden dışarı çıkamıyor. Tüm gün evde geçerken, sevdiklerimizle görüşmek için de teknolojiyi sonuna kadar kullanıyoruz. Özellikle görüntülü görüşme uygulamaları bu anlamda hayat kurtarıcı bir role sahip. Peki bu alanda hangi uygulamalar öne çıkıyor?

14.04.2020Evdehayat
TikTok, Androidde 1 milyardan fazla kez indirildi

TikTok, Android'de 1 milyardan fazla kez indirildi

Çin merkezli popüler uygulama TikTok, kullanıcı kitlesini günbegün genişletiyor. Öyle ki, sadece Google Play Store üzerinden TikTok'un indirilme rakamı 1 milyarı aşmış durumda. Bu haliyle TikTok, WhatsApp'ın ardından ikinci sırada yer alıyor.

13.04.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Koronavirüs aşısında biyoteknoloji ve yaşamın yazılımı: mRNA

Yaşadığımız Covid 19 pandemi süreci dünya çapında etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bir yıla yaklaşan süredir önemli kayıpların verilmesi, belirli bir hastalığa karşı canlıların korunmasını sağlamak üzere tasarlanmış biyolojik maddeler olan aşı çalışmalarına da hız vermişti.

24.11.2020

Geç mi kaldık

GERÇEK net ve açık, üstelik hiçbir yerde, hiçbir ülkede, hiçbir koşulda değişmeyeceği de daha önce yüzlerce defa kanıtlanmış: HİÇBİR SALGIN HASTANEDE YENİLMEZ, SALGINLA SAVAŞ SAHADA KAZANILIR...

19.11.2020

Telefonla arama yapmayın, interneti kullanın

Günümüzde interneti kullanmak için çokça nedenimiz var. Pek çok işimizi artık hiçbir yere gitmeden, telefon üzerinden halledebiliyoruz. Dün yaşanan deprem sonrası da haklı olarak birbirimizi arama ihtiyacına girdik; ancak bu tip durumlarda telefonla arama yapmaktan artık vazgeçmeliyiz.

1.11.2020

‘Silikon’ değil, kurtlar vadisi!

COVID-19 salgını nedeniyle video sohbetler hayatımızın odağına yerleşti. Zoom yükselince ‘Silikon Vadisi’ndeki rakipleri de harekete geçti. Facebook, 50 kişilik kapasitesi ve süresiz görüşme imkânıyla öne çıkacak Messenger Rooms’u yakında kullanıma açıyor. Steve Jobs’ın sıkça Picasso’yu alıntılaması boşuna değilmiş: “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.”

3.05.2020