EKSTRA
MENÜ

Messenger

Messenger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Messenger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.228 Messenger haberi bulunmuştur.

MESSENGER (açılımı MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) Merkür'ün yörüngesinde bulunan 485 kilometre ağırlığındaki bir uzay sondasıdır. NASA tarafından Ağustos 2008'de Merkür'ün kimyasal bileşimi, jeolojisi ve manyetik alanını incelemek için fırlatılan sonda, Ocak 2008'de gezegenin yanından geçerek Merkür'e ulaşan Mariner 10'dan sonra ikinci uzay aracı oldu. Ekim 2008 ve Eylül 2009'da da gezegenin yanından geçen sonda, 18 Mart 2011 tarihinde Merkür yörüngesine giren ilk uzay aracı oldu. Merkür'ün etrafında yörüngeye girmek, Dünya'dan doğrudan gelen bir uzay aracının Güneş'in çekiminden etkilenip Merkür'ün yörüngesine girmek için çok fazla olan bir hızda gezegenin yanından geçeceğinden zordur.

MESSENGER, bir kez Dünya'nın, iki kez Venüs'ün ve üç kez Merkür'ün yanından geçip bilgi topladı. 18 Mart 2011 günü Merkür yörüngesine giren uzay aracını aletleri 24 Mart günü tekrar çalıştırıldı, ilk fotoğraflar ise 29 Mart günü döndü. Bilimsel veri toplanmaya ise 4 Nisan günü başlandı.

DEVAMI

Messenger Haberleri

Telegram uygulamasında sohbet edenlere önemli uyarı

Telegram uygulamasında sohbet edenlere önemli uyarı

Siber Güvenlik Uzmanı Tamer Şahin, son günlerde tartışma konusu olan sohbet uygulamalarının veri gizliliği yönetimi ve WhatsApp’tan Telegram’a yoğun kullanıcı geçişini yorumladı.

17.01.2021Teknoloji
Telegram nedir ve nasıl kullanılır Telegramın WhatsApptan en büyük farkı çoklu cihazdan içerik eşleştirme

Telegram nedir ve nasıl kullanılır? Telegram'ın WhatsApp'tan en büyük farkı çoklu cihazdan içerik eşleştirme

Telegram'ın özellikleri ve kullanımı Whatsapp'ın kullanıcılara yönelik "zorunlu güncelleme" kararı sonrası kullanıcıların ilgisini çekti. 500 milyondan fazla aktif kullanıcıyı geçen Rusya merkezli Telegram'ın Whatsapp'tan en büyük farkı ise bulut tabanlı bir mesajlaşma aracı olması. İletinin üçüncü taraflara iletilmesinin engellenmesi özelliğine sahip olan Telegram Messenger, iletişim merkezi, mesaj panosu ve sosyal medya unsurlarını da bir araya getiriyor. İşte, Telegram'ın Whatsapp'tan farkları ve kullanımıyla ilgili ayrıntılar.

14.01.2021Teknoloji
WhatsAppı telefondan silmek doğru bir karar mı

WhatsApp'ı telefondan silmek doğru bir karar mı?

Dr. Öğr. Üyesi Önder Şahinaslan, WhatsAppın zorunlu tuttuğu yeni kullanım koşulları, siber güvenlik, hangi bilgilerimizin ne amaçla kullanılabileceği ve neler yapılabileceği anlattı.

14.01.2021Teknoloji
Microsoft: WhatsAppı bırak Skype kullan

Microsoft: WhatsApp'ı bırak Skype kullan

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi kullanıcıların tepkisine neden olurken, rakip uygulamalar ise bu durumu fırsat bilip pek çok yeni kullanıcı kazandı. Microsoft da bu konuda sessiz kalmayarak 'Skype kullanın' tavsiyesinde bulundu.

13.01.2021Teknoloji
Telegram nedir, nereye ve kime ait Son günlerin popüler mesajlaşma uygulaması Telegram hakkında bilgiler

Telegram nedir, nereye ve kime ait? Son günlerin popüler mesajlaşma uygulaması Telegram hakkında bilgiler

WhatsApp'a alternatif mesajlaşma uygulaması Telegram, son günlerde gündemde yer almaya devam ediyor. WhatsApp'ın gizlilik ilkelerini güncellemek istemesi dolayısıyla rağbet gören alternatif uygulamalardan birisi olan Telegram, hangi ülkeye ve kime ait olduğu ile de merak ediliyor. Peki, Telegram nedir, nereye ve kime ait? Telegram'ın özellikleri ve menşei hakkında önemli bilgiler

11.01.2021Teknoloji
Telegram WhatsAppın tabutunu kaldırdı

Telegram WhatsApp'ın 'tabutunu kaldırdı'

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi nedeniyle kullanıcılardan tepki çekmesi, alternatif uygulamaların önemini artırdı. Bu uygulamalardan biri olan Telegram'a olan yoğun ilgi neticesinde Telegram, resmi Twitter hesabından sürpriz bir paylaşım yaptı.

11.01.2021Teknoloji
Signalin başında WhatsAppın kurucusu da var

Signal'in başında WhatsApp'ın kurucusu da var

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesine tepki günden güne artarken Elon Musk'ın ilk günden Signal uygulamasını önermesi dikkat çekmişti. Pek çok kullanıcı Telegram yerine Signal'i telefonuna indirirken, uygulamayla ilgili pek bilinmeyenleri bu yazıda derledik.

11.01.2021Teknoloji
WhatsAppın yeni kullanıcı sözleşmesi ne anlama geliyor

WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesi ne anlama geliyor?

WhatsApp, kullanıcılarına son günlerde yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeleri, yoksa uygulamayı akıllı telefonlarından silmeleri yönünde bir uyarı gönderiyor.

11.01.2021Teknoloji
Telegram uygulamasına ilgi arttı - Telegram nedir, uygulamaya giriş nasıl yapılır

Telegram uygulamasına ilgi arttı - Telegram nedir, uygulamaya giriş nasıl yapılır?

WhatsApp'ın son güncellemesi ardından Telegram uygulamasına olan ilgi arttı. Telegram Messenger uygulaması en çok indirilen mesajlaşma uygulaması olarak Whatsapp'ı geride bıraktı. Telegram istemcileri hem mobil (Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu Touch) hem de masaüstü sistemleri (Windows, OS X, Linux) için mevcuttur.

10.01.2021Teknoloji
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor

WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor!

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı.

9.01.2021Teknoloji
Türkiyede WhatsApp kullananları kızdıracak açıklama

Türkiye'de WhatsApp kullananları kızdıracak açıklama

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan kullanıcıları kızdıracak bir açıklama geldi. Facebook ile verileri paylaşmak için kullanıcıları zorunlu tutan WhatsApp, Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki kullanıcılara bu durumu zorunlu yapmayacak. Ancak Türkiye dahil pek çok ülkede kullanıcılar WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için 'Kabul Et'e basmak durumunda.

8.01.2021Teknoloji
WhatsApptan kırılması güç rekor

WhatsApp'tan kırılması güç rekor

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından WhatsApp, 2021 yılına girerken önemli bir rekora imza attı, yılbaşı akşamı 1.4 milyar görüntülü arama yapıldı.

4.01.2021Teknoloji
Sosyal medyadan satın aldığınız ürünlere dikkat

Sosyal medyadan satın aldığınız ürünlere dikkat!

Sosyal medya kanallarını kullanarak alışveriş yapan tüketicinin korunması için acilen bir düzenleme yapılmasının gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, böyle devam etmesi halinde ciddi mağduriyetlerin yaşanabileceğine dikkat çekti.

30.12.2020Teknoloji
Veri hırsızlığının önüne geçmek için 5 önemli kural

Veri hırsızlığının önüne geçmek için 5 önemli kural

Veri hırsızlığı, kullanıcılar ve şirketler için tehlike yaratmaya devam ediyor. Araştırmalar, kullanıcıların karşılaştığı en kötü niyetli 20 tehditten 18’ini, kişisel hesap bilgilerinin erişimine olanak sağlayan veri hırsızlığının oluşturduğunu gösteriyor. Veri hırsızlığı ile banka kartı bilgilerinizin doğrudan kullanılabileceğini veya bireysel dosyalarınızın kopyalanabileceğini vurgulayan uzmanlar, hackerlerin bu tuzaklarına karşı neler yapılabileceğini 5 önemli adımda sıralıyor.

23.12.2020Teknoloji
Son dakika... Instagram çöktü mü Instagramda akış ve mesajlaşma sorunu

Son dakika... Instagram çöktü mü? Instagram'da akış ve mesajlaşma sorunu

Instagram’da yaşanan akış ve mesajlaşma sorunları nedeniyle kullanıcılar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Bazı kullanıcılar, Instagram’da akış sorunu yaşadıklarını dile getirirken bazıları mesajlarının gitmediğine dair paylaşımlarda bulunuyor. Peki, Instagram çöktü mü?

10.12.2020Gündem
Son dakika haberler... Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: İnsanlarımız bu aşıyı olmak için birbirleri ile yarışacak

Son dakika haberler... Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: İnsanlarımız bu aşıyı olmak için birbirleri ile yarışacak

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “İnsanlarımız belirlenen aşamalar doğrultusunda sıra kendilerine geldiğinde, benim şahsi kanaatimce aşılarını olmalıdır. Ben de sağlık çalışanı olarak birinci grupta yer alıyorum. Ben de aşılar ülkemize gelir gelmez bu aşıları olacağım” dedi. Kayıpmaz, "Aşılar ülkemize geldikten sonra Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) yapacağı incelemelerin ardından eğer aşılar ülkemiz standartlarına uygun bulunur ve yapılmaya başlanırsa insanlarımız bu aşıyı olmak için birbirleri ile yarışacak" ifadelerini kullandı.

5.12.2020Gündem
mRNA aşısı neden önemli

mRNA aşısı neden önemli?

Bilim insanları BioNTech ve Moderna'nın genetik teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Covid-19 aşılarından alınan olumlu verilerin, koronovirüs salgınının ötesinde sonuçları olabileceğini söylüyor. Bu yeni yaklaşımın kanser, kalp ve enfeksiyon hastalıkları tedavisinde de çığır açabileceği belirtiliyor.

1.12.2020Teknoloji
Twitter da hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunuyor

Twitter da hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunuyor

Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp ve YouTube derken pek çok sosyal medya platformu hikayeler özelliğini kullanıyor. Şimdi ise sıra Twitter'da! Herkesin sohbete kısa süreli düşünceleriyle yeni bir yoldan kolayca katılabilmesi için Twitter, Fleets’i uygulamaya koyuyor. Fleets anlık düşünceleri paylaşmak için sohbeti başlatmaya yardımcı oluyor ve sadece 24 saatliğine kalıyor.

19.11.2020Teknoloji
Genetik mRNA teknolojisi hastalıkların tedavisinde çığır açabilir

Genetik mRNA teknolojisi hastalıkların tedavisinde 'çığır açabilir'

Bilim insanları BioNTech ve Moderna'nın genetik teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Covid-19 aşılarından alınan olumlu verilerin, koronovirüs salgınının ötesinde sonuçları olabileceğini söylüyor.

19.11.2020Teknoloji
Her daim cool ( Burcu Esmersoy)

Her daim cool ( Burcu Esmersoy)

İstanbul’un en güzel giyinen kadınlarından biri Burcu Esmersoy.

13.11.2020Magazin
Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahinden önemli açıklama: 2021in ilk 3 ayında...

Son dakika... Prof. Dr. Uğur Şahin'den önemli açıklama: 2021'in ilk 3 ayında...

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, yaklaşık 43 bin kişiye ulaşan gönüllü aşılamaları ile dünyanın en büyük Faz 3 klinik araştırmalarından biri olan ve sonuca en yakın aşılardan biri olarak görülen Alman BionTech firmasında geliştirilen Kovid-19 aşısı hakkında Demirören Haber Ajansı (DHA)'na konuştu. Prof. Dr. Uğur Şahin, "Ocak ayında Avrupa ve ABD'de aşının ilk birkaç milyon dozluk dağıtımını planlanıyoruz" dedi. Her şey yolunda giderse 2021 yılı bitmeden yaklaşık 1,5 milyar doz aşı üretilecek ve dünyanın her yerine dağıtımı için çalışılacak. Prof. Dr. Şahin, Sağlık Bakanlığı ile yapılacak protokol çerçevesinde 2021'in ilk 3 ayı içinde Türkiye'nin de ihtiyacı kadar aşı dozunu karşılamak istediklerini belirtti.

7.11.2020Gündem
Son dakika... Uçuşlarla ilgili önemli uygulama

Son dakika... Uçuşlarla ilgili önemli uygulama

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen mobil uygulama "Uçuş Rehberim" ile "uçuş kaçırma" sorunu yaşanmayacak.

18.10.2020Ekonomi
Facebook, Tizen desteğini sonlandırdı

Facebook, Tizen desteğini sonlandırdı

Sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, bünyesinde bulunan Whatsapp, Instagram ve Messenger uygulamalarını da içeren bir adım attı. Bu adım ile Tizen işletim sistemine yönelik desteği resmi olarak son buldu.

5.10.2020Teknoloji
LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

LinkedIn güncelleniyor, yeni özellikler geliyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından LinkedIn, yeni bir güncellemesini ortaya çıkardı. İşte gelecek yeni özellikler...

2.10.2020Teknoloji
Instagram, Messenger ve WhatsApp birbirine bağlanıyor

Instagram, Messenger ve WhatsApp birbirine bağlanıyor

Facebook, sahibi olduğu uygulamalar Instagram, Messenger ve WhatsApp'ı birbirine bağlayarak platformlar arasında da mesajlaşmayı mümkün kılacak.

1.10.2020Teknoloji
‘Bir gün tüm dünya Çin’in dijital para birimini kullanacak’

‘Bir gün tüm dünya Çin’in dijital para birimini kullanacak’

Çin Halk Bankası'na ait kripto para birimi DCEP'in, küresel para birimi olma hedefiyle yakın zamanda kullanıma açılması planlanıyor. Kripto para dünyasının geleceğinde hangi ülkenin sözünün geçeceği şimdiden merak konusu.

29.09.2020Teknoloji
Instagram mesajları Facebook Messenger ile birleşiyor

Instagram mesajları Facebook Messenger ile birleşiyor

Instagram'ın kullanımının günden güne yayılmasıyla birlikte DM yani mesajlar özelliği de daha çok kullanılmaya başladı. Şirketin sahibi Facebook ise mesajlaşma özelliğini Messenger çatısı altında birleştirmeyi planlıyor.

17.08.2020Teknoloji
Facebook Lite uygulaması iPhonelardan kaldırılıyor

Facebook Lite uygulaması iPhone'lardan kaldırılıyor

Facebook'un düşük seviyedeki telefonlarda yüksek performansta çalışması için geliştirdiği mobil uygulaması Facebook Lite, iPhone'lardan tamamen kaldırılıyor. iOS yüklü hiçbir cihazda yakında çalışmaması beklenen uygulamanın kaldırılmasının nedeni ise ilgi görmemesi.

13.08.2020Teknoloji
Gece modunun telefonlara ne gibi faydaları var

Gece modunun telefonlara ne gibi faydaları var?

Telefonlar yavaş yavaş gece moduna (ya da karanlık moda) geçiş yapıyor. Peki bu modun gerçekten kullanıcılara ne gibi faydaları var?

6.08.2020Teknoloji
İşte Google Play Storeda 10 milyar kez indirilen ilk uygulama

İşte Google Play Store'da 10 milyar kez indirilen ilk uygulama

Android işletim sistemini kullanan telefonların popüler uygulama mağazası Google Play Store'da yüz binlerce uygulama yer alıyor. Ancak bir tanesi var ki 10 milyardan fazla kez indirilen ilk uygulama özelliğine sahip.

3.08.2020Teknoloji
WhatsAppta sohbetler her zaman sessize alınabilecek

WhatsApp'ta sohbetler 'her zaman' sessize alınabilecek

WhatsApp'ta kullanıcılar bir grubu veya kişiyi sessize almak istediklerinde en fazla 1 yıl sessize alabiliyor. Ancak platform, Messenger'da olduğu gibi 'tekrar açana kadar' opsiyonu üzerinde çalışıyor. Böylece yeni özellik aktif olduğunda kullanıcılar diledikleri kişileri tamamen sessize alabilecekler.

31.07.2020Teknoloji
Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Sosyal medyanın sorunları dünyanın da gündeminde

Dijital platformların bireyler ve toplum üzerinde etki alanlarını genişletmesiyle, şirketler ile ülkeler arasında yeni sürece uyum sağlama konusunda sorunlar meydana gelebiliyor.

27.07.2020Teknoloji
Facebook Messengera ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook Messenger'a ekran paylaşma özelliği geldi

Facebook'un popüler anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'a yeni bir özellik geldi. Bu sayede kullanıcılar ekran paylaşımı yapmak için masa üstü sürüme geçmek durumunda kalmayacak ve mobilde de ekran paylaşımı yapabilecek.

18.07.2020Teknoloji
Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor

Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor?

Sosyal medya platformları ticaretten eğlenceye, eğitimden psikolojik sebeplere kadar pek çok sebeple kullanıcı sayılarını artırmaya devam ediyor.

11.07.2020Teknoloji
‘Mavi Balina’dan sonra sanal âlemde yeni tehlike: Mavi bebek

‘Mavi Balina’dan sonra sanal âlemde yeni tehlike: Mavi bebek

Uzmanlar Mavi Balina ve Momo gibi çocukları intihara sürükleyen sanal oyunlar arasında yükselişe geçen ‘Mavi Bebek’ adlı uygulamaya karşı aileleri uyardı.

11.07.2020Gündem
2020 yılının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

2020 yılının en çok indirilen uygulamaları belli oldu

App Store ve Google Play Store, dünyanın iki büyük uygulama mağazası ve milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor. İşte 2020'nin ilk yarısında en çok indirilen uygulamalar...

2.07.2020Teknoloji
Instagramda görünen hikaye sayısı iki katlı olacak

Instagram'da görünen hikaye sayısı iki katlı olacak

Instagram, yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Henüz test aşamasında olan ve sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan özellik sayesinde ekranda görülen hikayeler iki katlı olacak.

22.06.2020Teknoloji
Instagram haber kaynağı olarak Twitterın yerini mi alıyor

Instagram haber kaynağı olarak Twitter'ın yerini mi alıyor?

Instagram, sosyal medyada haber alma platformu olarak Twitter'ın yerini almaya çok yakın.

16.06.2020Teknoloji
İnternet paketiniz ay sonuna kadar dayanmıyorsa dikkat

İnternet paketiniz ay sonuna kadar 'dayanmıyorsa' dikkat

Günümüzde pek çok işlemi internet üzerinden yapıyoruz. Özellikle de sosyal medya uygulamalarında görüntülediğimiz fotoğraflar ve izlediğimiz videolar internet paketlerini hızla sömürüyor. Peki internet paketinizin ay sonuna yetebilmesi için ne yapmak gerekiyor?

Facebook, Messenger Kids uygulamasını Türkiyeye getirdi

Facebook, Messenger Kids uygulamasını Türkiye'ye getirdi

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla Messenger Kids’i Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. Bugün itibariyle, Türkiye’deki ebeveynler Google Play, Apple App ya da Amazon App mağazaları üzerinden Messenger Kids’i indirerek çocuklarının arkadaşlarıyla güvenli bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek.

11.06.2020Teknoloji
Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur

Şifreleme hassas verilerimizi korumaya nasıl yardımcı olur?

Büyük olasılıkla kendinize ait pek çok hassas bilgiyi, kişisel bilgisayarınızda ya da akıllı telefonunuzda saklıyorsunuzdur. Sorumlu bir internet vatandaşı olarak da cihazlarınızı güçlü parolalar, biyometrik kilit gibi önlemlerle güvenlik altında tutuyorsunuzdur. Peki ama cihazınızı çaldırır veya kaybederseniz, ne olacak? İşte bu noktada şifreleme devreye girerek ek güvenlik sağlıyor. Siber güvenlik uzmanları, şifreleme veya diğer ismiyle kriptolama (encryption) seçeneklerini sıraladı.

8.06.2020Teknoloji
WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

Vodafone, Red müşterileri için geliştirdiği yeni portföyünde, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube gibi uygulamaları sınırsız sunacağını duyurdu. Vodafone Red’liler, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek.

2.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Mesajlaşma uygulamalarının getiri ve götürüleri

Değerli Hürriyet okurları, yeni makalemde sizlere gündemi oldukça meşgul eden ve ana haber bültenleri dahil olmak üzere birçok mecrada ana konu haline gelen mesajlaşma uygulamalarının bizlere getirdiklerinden ve bizden götürdüklerinden bahsedeceğim.

12.01.2021

WhatsApp’dan vazgeçebilir miyiz?

WhatsApp Messenger kullanıcılarına, 8 Şubat 2021 tarihine kadar yeni gizlilik sözleşmesi ve güncellemesini kabul etmeyi zorunlu kılmasıyla birlikte, mesajlaşma programını yoğun kullanan kullanıcılar, WhatsApp’tan ayrılmaya ve farklı mesajlaşma programlarını incelemeye, araştırmaya ve de kullanmaya başladılar.

11.01.2021

WhatsApp’tan alternatif uygulamalara geçiş devam ediyor

Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi dayatmasından sonra, milyonlarca kullanıcısı duruma tepki göstererek alternatif uygulamalar aramaya başladı. Bu uygulamalar içinde öne çıkan da Telegram oldu. İşte bu hafta yaşanan gelişmeler…

11.01.2021

2021’de öne çıkacak olan teknoloji trendleri

Time dergisi tarafından, “şimdiye kadarki en kötü yıl” olarak nitelen-dirilen 2020, teknoloji dünyası açısından da unutulmayacak bir yıl oldu. Pandemi, bizi rutinlerimizden çıkmaya zorlayarak, yaşama ve çalışma şeklimizi çarpıcı bir biçimde değiştirdi. Zorunluluktan kaynaklı değişim, kullandığımız teknolojilere de yansıdı. Uzun süredir tartışılan pek çok uygulamanın hızla hayatımıza girişine tanıklık ettik. Şu bir gerçek ki teknoloji bu denli hayatımızda olmasa, bu süreçte işlerimizi bu denli kesintisiz devam ettirmemiz de mümkün olmayacaktı. Bu nedenle pek çok kez dile getirdiğimiz üzere, tüm sektörler açısından yeni teknolojiler hayat kurtarıcı bir etkiye neden oldu.

7.01.2021

Koronavirüs aşılarının farklılıkları ve merak edilenler…

Koronavirüs salgını, vaka sayılarındaki artışlarla devam ediyor. Dünyada vaka sayısı 66 milyonu ve ölüm sayısı 1,5 milyonu aştı. Tüm dünya nefesini tuttu ve geliştirilen aşıları bekliyor Rekor sürede geliştirilen aşılarla ilgili peş peşe umut vadeden gelişmeler yaşanıyor. Aşılar pandeminin sonunu getirecek mi? Sıradaki zorluklar nelerdir?

7.12.2020

Koronavirüs aşısında biyoteknoloji ve yaşamın yazılımı: mRNA

Yaşadığımız Covid 19 pandemi süreci dünya çapında etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bir yıla yaklaşan süredir önemli kayıpların verilmesi, belirli bir hastalığa karşı canlıların korunmasını sağlamak üzere tasarlanmış biyolojik maddeler olan aşı çalışmalarına da hız vermişti.

24.11.2020

Geç mi kaldık

GERÇEK net ve açık, üstelik hiçbir yerde, hiçbir ülkede, hiçbir koşulda değişmeyeceği de daha önce yüzlerce defa kanıtlanmış: HİÇBİR SALGIN HASTANEDE YENİLMEZ, SALGINLA SAVAŞ SAHADA KAZANILIR...

19.11.2020

Telefonla arama yapmayın, interneti kullanın

Günümüzde interneti kullanmak için çokça nedenimiz var. Pek çok işimizi artık hiçbir yere gitmeden, telefon üzerinden halledebiliyoruz. Dün yaşanan deprem sonrası da haklı olarak birbirimizi arama ihtiyacına girdik; ancak bu tip durumlarda telefonla arama yapmaktan artık vazgeçmeliyiz.

1.11.2020