EKSTRA
MENÜ

Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesleki Yeterlilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.451 Mesleki Yeterlilik haberi bulunmuştur.

Mesleki Yeterlilik Haberleri

Son dakika... İkinci el otomobil alacaklar bu dolandırıcılığa dikkat Sakın kapora vermeyin

Son dakika... İkinci el otomobil alacaklar bu dolandırıcılığa dikkat! Sakın kapora vermeyin

MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el araç ticaretinde dolandırıcılık olaylarına dikkat çekerek önemli uyarılarda bulundu.

29.06.2020Ekonomi
MHPden Adana Büyükşehir Belediyesine tepki: İşçinin ekmeğine dokunmayın

MHP'den Adana Büyükşehir Belediyesi'ne tepki: İşçinin ekmeğine dokunmayın

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde 1500 işçinin Kurban Bayramı öncesinde işten çıkarılacağı iddiaları üzerine MHP Adana İşçi Hakları Komisyonu Başkanı Av. Uğur Öztürk, "Seçim öncesi her fırsatta iş, emek, özgürlük, insan hakları gibi söylemler üzerinden yaptığınız siyaseti ve sözleri hatırlayın ve işçi arkadaşlarımızın ekmeklerine dokunmayın" dedi.

25.06.2020Gündem
Fırat Üniversitesi hastane personel alımı kura çekiliş sonuçları canlı yayın ile açıklanıyor

Fırat Üniversitesi hastane personel alımı kura çekiliş sonuçları canlı yayın ile açıklanıyor!

Fırat Üniversitesi hastane personel alımı kura çekilişi canlı yayını, 24 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'da resmen başladı. Kura çekilişini resmi internet sitesi üzerinden yayınlayan Fırat Üniversitesi, kura sonuçlarında ismi yer alan adayları sözlü sınava dahil edecek. Peki, Fırat Üniversitesi hastane personel alımı kura çekiliş sonuçları canlı yayını nereden ve nasıl izlenebilecek? İşte, güncel canlı yayın kura çekilişi ekranı hakkında detaylı bilgiler

24.06.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Feyzioğlu’na: Başkanın tavrı derinden sarstı

Kılıçdaroğlu’ndan Feyzioğlu’na: 'Başkanın tavrı derinden sarstı'

CHP Lideri, baro başkanlarının Ankara’ya yürüyüşüyle ilgili olarak, “Biz baroların yürüyüşünü saygıyla karşılıyoruz. Barolar da hak arıyor ve yürüyecekler. Beni derinden sarsan olay ise Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın bu olaya karşı takındığı farklı tutumdur” dedi.

24.06.2020Gündem
CHP: Yürüyüş devletin lütfu değil bir haktır

CHP: Yürüyüş devletin lütfu değil bir haktır

Baro başkanlarının Ankara’ya girişinin engellemesine dün CHP’den “Barışçıl gösteri ve yürüyüş devletin lütfu değil, tüm vatandaşların hakkıdır” tepkisi geldi.

23.06.2020Gündem
‘Kader ortaklığı yapıyoruz’

‘Kader ortaklığı yapıyoruz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, “Cumhur ittifakı sapasağlam ve kararlı bir şekilde 2023 seçimlerine gidecektir. Bundan birkaç sene önce herkes ‘İttifak dağıldı, dağılacak ve çatladı’ gibi yorumlar yapıyordu. Ancak şimdi kimse ağzını açamıyor. Biz burada kader ortaklığı yapıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

21.06.2020Gündem
Bahçeli: Kurultayımız 14 Mart 2021’de, seçim zamanında yapılacak

Bahçeli: Kurultayımız 14 Mart 2021’de, seçim zamanında yapılacak

Türkiye’nin yönetilemez hale gelmesini hayal edenler olduğunu söyleyen MHP Lideri Bahçeli, “Türkiyemizin müşkülatlı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır” dedi.

20.06.2020Gündem
Milli aşı talebi; Gates’in aşısına güven yok

'Milli aşı' talebi; Gates’in aşısına güven yok

AK Parti’nin koronavirüs aşısıyla ilgili yaptığı ankete göre vatandaşların yüzde 90’ı ancak yerli aşıya güveneceğini söyledi. Bill Gates’in üreteceği aşı için “Yaptırırım” diyenlerin oranı sadece yüzde 10.

20.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeli açıkladı... MHPde kurultay tarihi belli oldu

Son dakika haberler... Bahçeli açıkladı... MHP'de kurultay tarihi belli oldu

"Türkiyemizin müşkülatı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır." diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, "Salgının korkunç seviyelere ulaşıp ülkemizi dar boğaza sürüklemesini içten içe dileyen haya ve hamiyet yoksunlarına kaygı verici düzeylerde tesadüf edilmiştir." ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021 tarihinde yapılması da görüşülmüş ve karara bağlanmıştır." diye konuştu.

19.06.2020Gündem
MHPde Merkez Yönetim Kurulu toplandı

MHP'de Merkez Yönetim Kurulu toplandı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı.

19.06.2020Gündem
Bunu yapanlar dikkat 30 bin TL cezası var

Bunu yapanlar dikkat! 30 bin TL cezası var

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, emlak müşavirliği yasası çıktığında emlakçılar dışındaki kişilerin akraba ya da başka birisinin gayrimenkulünü satmak istemeleri halinde 30 bin TL para cezası alacaklarını söyledi.

18.06.2020Ekonomi
Yeşil Küre uygulaması bitti

'Yeşil Küre' uygulaması bitti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen son MYK toplantısında son günlerde Twitter’da Milli Hesap uygulaması ile AK Partili milletvekillerinin kullandığı “Yeşil Küre” uygulaması da gündeme geldi.

18.06.2020Gündem
Erdoğan: Danıştay kararının ardından inşallah Ayasofyada namazımızı kılarız

Erdoğan: Danıştay kararının ardından inşallah Ayasofya'da namazımızı kılarız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki gün düzenlenen AK Parti MYK toplantısında, “Ayasofya Camii için 2 Temmuz’da alınacak Danıştay kararının ardından inşallah namazımızı kılarız” değerlendirmesi yaptı.

17.06.2020Gündem
2023 öncesi 7 milyon oyu kazanma planı

2023 öncesi 7 milyon oyu kazanma planı

2023 seçimlerinde yaklaşık 7 milyon gencin oy kullanması beklenirken AK Parti, daha çok dijital medyadan beslenen gençlere dikkat çekti. Hazırlanan raporda YouTube gibi mecralarda yayınların ulaştığı kitleye dikkat çekilerek ‘Acun’ örneği verildi.

17.06.2020Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak

Kabine Toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?

Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek olan kabine toplantısına çevrildi. Corona virüs vaka sayısındaki son durum Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleriyle toplantının ana gündem maddesini oluşturacak.

16.06.2020Gündem
‘Milletvekillerini millet seçsin’

‘Milletvekillerini millet seçsin’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sürerken gündemi değerlendirerek özetle şunları söyledi:

16.06.2020Gündem
Yeni bir kısıtlama şimdilik yok

Yeni bir kısıtlama şimdilik yok

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış dün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında da gündeme geldi. Erdoğan büyük illerdeki vaka artışının ilçe ilçe yakından takip edilmesi talimatını verirken “Yeni bir kısıtlamaya şu aşamada ihtiyaç yok. Umarım cezai işleme gerek kalmaz” dedi.

16.06.2020Gündem
MHPde kurultay tarihi belli oldu

MHP'de kurultay tarihi belli oldu

MHP'nin 13'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nın 14 Mart 2021'de yapılması kararlaştırıldı.

15.06.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor. Çelik, ''En büyük düşmanımız rehavettir. Normalleşmenin daha da devam etmesi için maske mesafe temizlik üçgenine ne kadar dikkat ederse elimiz o kadar güçlü olur. Bir takım rakamların artışı üzüntü verici bir durumdur.'' dedi. Çelik ayrıca, "(Sultanahmet Camisi'ni müze yapalım) gibi bir yaklaşım, şimdiye kadar gördüğümüz en İslamofobik yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

15.06.2020Haber
Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, ''En büyük düşmanımız rehavettir. Normalleşmenin daha da devam etmesi için maske mesafe temizlik üçgenine ne kadar dikkat ederse elimiz o kadar güçlü olur. Bir takım rakamların artışı üzüntü verici bir durumdur.'' dedi. Çelik ayrıca, "(Sultanahmet Camisi'ni müze yapalım) gibi bir yaklaşım, şimdiye kadar gördüğümüz en İslamofobik yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

15.06.2020Gündem
AK Parti MYK toplandı

AK Parti MYK toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

15.06.2020Gündem
AK Partide Dijital Medya Takip Merkezi kuruldu

AK Parti'de Dijital Medya Takip Merkezi kuruldu

AK Parti Genel Merkezinde, son dijital teknolojik yeniliklerle donatılmış ‘Dijital Medya Takip Merkezi’ ismiyle yeni bir ofis kuruldu. Medya Takip Merkezi bünyesinde kurulan ofis, dezenformasyonla mücadele için milletvekilleri ve teşkilat mensupları için içerikler üretecek, dijital takip yapacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal "Her bir milletvekilimizin kişisel hesaplarında kullanacakları içerikleri üretmesi için bu stüdyoyu kurduk" dedi.

11.06.2020Gündem
Coğrafi Bilgi Sistemleri Kurulu Fuat Oktay başkanlığında toplanıyor

Coğrafi Bilgi Sistemleri Kurulu Fuat Oktay başkanlığında toplanıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığı'nda, Coğrafi Bilgi Sistemleri Kurulu yarın ilk toplantısını gerçekleştirecek.

10.06.2020Gündem
Ayasofyanın cami olması gündemde - Ayasofya ne zaman müze oldu  Ayasofyanın tarihiyle ilgili bilgiler

Ayasofya'nın cami olması gündemde - Ayasofya ne zaman müze oldu? Ayasofya'nın tarihiyle ilgili bilgiler

Günümüze ulaşan en önemli sembollerinden biri olan Ayasofya, müze statüsü sebebiyle sık sık gündeme geliyor. Ayasofya’nın eskiden olduğu gibi camiye çevrilmesi konusu AK Parti MYK toplantısında da konuşulmuş,Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Ayasofya’nın müze statüsünün kaldırılarak cami olarak yeniden ibadete açılması için çalışma yapılması talimatında bulunmuştu. Tarihi yapının ibadete açılmasına yönelik atılan adımlar ardından Ayasofya'nın tarihine yönelik araştıramalar başladı. Peki, Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte Ayasofya'nın tarihiyle ilgili bilgiler

9.06.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "11 bin provokatif bilgi paylaşan hesap görülmüştür. Bunların çoğunun FETÖ kaynaklıdır." diye konuştu.

8.06.2020Haber
İş yeri açma ve çalışma ruhsatlarıyla ilgili önemli değişiklikler geliyor

İş yeri açma ve çalışma ruhsatlarıyla ilgili önemli değişiklikler geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı hazırlandı. Taslağa göre, emlakçılık faaliyetinde bulunan iş yeri en az 20 metrekare olacak. Aynı iş yerindeki birden fazla işletmeci için 5'er metrekare ilave edilecek. Oto galeriler öncelikle toplu iş yerlerinde açılacak. Tapuda konut olarak görünen yerlerde açılamayacak.

8.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 1934’te Bakanlar Kurulu kararıyla müze yapılan Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi için talimat verdiği öğrenildi. Erdoğan, “Ayasofya cami olarak turistler tarafından ziyaret edilmeye devam edilebilir. Sultanahmet’te olduğu gibi. Buna milletimiz karar vermeli” dedi.

5.06.2020Gündem
Son dakika haberi: 65 yaş üstüne iki gün izin İşte yeni plan

Son dakika haberi: 65 yaş üstüne iki gün izin! İşte yeni plan

Sokak kısıtlamasının kaldırılmasını sabırsızlıkla bekleyen 65 yaş üstüne Bilim Kurulu’ndan izin çıkmadı. Ancak biraz daha nefes almaları için hazırlanan formüle göre 65 yaş üstünün sokak izninin haftada 2 güne çıkarılması, haziran ortasından sonra da tamamen sonlandırılması planlanıyor.

5.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman Sokağa çıkma yasağının ne zaman kalkacağı sorularına açıklama

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman? Sokağa çıkma yasağının ne zaman kalkacağı sorularına açıklama

Haftalık 65 yaş üstü sokağa çıkma izni için geri sayım devam ederken sokağa çıkma yasağı için açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik, '65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?' sorularına yanıt verdi. İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma izninin tarihi ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağıyla ilgili yapılan açıklama...

4.06.2020Gündem
AK Parti MYK toplandı

AK Parti MYK toplandı

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı kabulünden sonra partisinin yönetimini toplayan Erdoğan, salgınla ilgili bilgi aldı, çeşitli siyasi konularda görüşleri dinledi.

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
2M 1T kuralı nedir İşte 2M 1T açılımı

2M 1T kuralı nedir? İşte 2M 1T açılımı

Türkiye'nin koronavirüs mücadelesinde atılacak adımlarla ilgili önemli kararların verildiği Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi gündeme gelen konulardan biri de 2M 1T kuralı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun bir aradan sonra Bakanlar Kuruluna yüz yüze başkanlık edecek. Toplantılarda '2M 1T' kuralı geçerli olacak. Peki, 2M 1T kuralı nedir?

3.06.2020Gündem
Mesleki Yeterlilik Sınavları yeniden başlıyor

Mesleki Yeterlilik Sınavları yeniden başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, COVID-19 pandemisi nedeniyle 16 Mart tarihinde ara verilen Mesleki Yeterlilik Sınavlarının, bugün itibariyle yeniden başladığını açıkladı.

3.06.2020Ekonomi
Beştepe’de normalleşme adımları

Beştepe’de normalleşme adımları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir süredir İstanbul’da sürdürdüğü çalışmalarına yeniden Ankara’da devam ederken Beştepe’de de normalleşme adımları atılacak. Erdoğan’ın yurtdışına ve il ziyaretlerine ise bir süre daha katılmaması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de bugün sosyal mesafeli MGK toplantısına başkanlık yapacak.

2.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem

3 günde 3 kritik toplantı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs nedeniyle 2.5 aydır İstanbul’da sürdürdüğü mesaisine Ankara’da devam edecek. Erdoğan, uzun bir aranın ardından mesafeli şekilde üç gün üst üste Milli Güvenlik Kurulu’nu (MGK), AK Parti MYK’yı ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni toplayacak.

1.06.2020Gündem
AK Parti’nin alternatif baro taslağı hazırlandı

AK Parti’nin alternatif baro taslağı hazırlandı

AK Parti, “barolarda seçim düzenlemesi” çalışmasında sona geldi.

29.05.2020Gündem
Bakan açıkladı 60 milyon lira hesaplara yattı

Bakan açıkladı! 60 milyon lira hesaplara yattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "62.500 kişinin Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Teşvikini ödedik” dedi.

26.05.2020Ekonomi
CHP, AK Parti ve MHP ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı

CHP, AK Parti ve MHP ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, "Bu ramazanda diğer ramazanlara göre birlik beraberliğin, dayanışmanın, kardeşliğin önemi de daha çok anlaşıldı diye düşünüyorum." dedi.

25.05.2020Gündem
Valeler sertifika istiyor

Valeler sertifika istiyor

Koronavirüs sürecince yaklaşık 100 bin valenin işsiz kaldığını söyleyen Tüm Vale Şirketleri ve Çalışanları Derneği Başkanı Mustafa Nohut, “Normalleşme sürecinde çoğunluğu AVM, restoran ve turizm sektöründe çalışanlar çeşitli eğitimlerden geçip bakanlıklar tarafından verilen sertifikalar ile işe başlayacak. Ancak valelik meslek olarak tanımlanmadığı ve kayıt dışı çalıştırıldığı için normalleşme sürecince sertifika programlarına katılamayacak” dedi.

19.05.2020Ekonomi
Covid-19 salgını sonrası dünyada eğitim

Covid-19 salgını sonrası dünyada eğitim

Covid-19 salgını dünyada yaşamın tüm boyutlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda eğitimde ilk kez bu kadar büyük bir küresel ölçekte etkilenim söz konusu oldu ve çoğu ülkede okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm kademelerde eğitim kurumları hızla kapatıldı. Şu anda dünya ölçeğinde tüm kademelerde bir milyarın üzerinde öğrencinin geleneksel eğitim ortamlarından uzaklaştığı biliniyor. Ülkeler eğitimdeki bu zorunlu boşluğu hızla değişik uzaktan eğitim platformlarıyla kapatmaya başladı ve sürecin eğitim üzerindeki olumsuz etkilerini en az hasarla atlatmaya çalışıyorlar.

18.05.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

CHP’de ‘seyircisiz kurultay’ olur mu?

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın 25-26 Temmuz (cumartesi-pazar) günü, izleyicisiz olarak Bilkent Odeon’nda yapılacağı açıklandı. Kurultayın ilk günü genel başkanlık, ikinci gün de 60 kişilik PM ile yüksek disiplin kurulunun seçimlerinin yapılacağı bildirildi.

25.06.2020

Kabine değişikliğine 2 yıl engeli

Meclis kulisinde bir grup milletvekiliyle kabine değişikliğini konuşuyorduk.

23.06.2020

Meclis Başkanlığı düğümü nasıl çözüldü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Haziran Pazartesi günkü MYK toplantısında Meclis Başkanlığı seçimi için “İki arkadaşımız talip, temayül yapalım” diyor.

22.06.2020

Yıldırım’ın tercihi

Ankara’nın her dakika değişen, yağmurlu, rüzgârlı havası siyaseti de etkiledi. 12 Temmuz’da yapılacak TBMM Başkanlığı seçimlerinin olası adaylarından görülen eski Başbakan Binali Yıldırım, seçime çeyrek kala “aday olmadığını” açıkladı. Bu da Ankara’nın hava olaylarına “Yıldırım düşmesi” olarak girdi.

20.06.2020

Milletvekili transferi ve seçim barajında ne oluyor?

Baştan belirteyim: Milletvekili transferi ve seçim barajını da içine alacak yasal değişiklikler açısından bugün önemli bir gün.

15.06.2020

Ayasofya konusu ciddi

AK Parti MYK toplantısında Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılması konusu gündeme gelince, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması konusunda bir çalışma yapın, getirin” diye talimat verdiğini paylaşmıştım. Ayasofya konusu çok önemli olduğu için süreci takip etmeye çalışıyorum. Henüz bir süreç başlamış değil. Ancak edindiğim izlenim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması konusunda ciddi olduğu yönünde.

8.06.2020

Ayasofya’nın ibadete açılması gündemde

İstanbul’un fethinin yıldönümünde Ayasofya’da Fetih Suresi okundu.

5.06.2020

Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu partileri için ne dedi

Koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti MYK toplantısı uzun bir aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. MYK üyelerine bir gün önce Covid-19 testi yapılırken, toplantı sırasında maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli mesajlar verdiği öğrenildi.

4.06.2020

Önce koronavirüs testi, sonra toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki buçuk ay aradan sonra dün Ankara’ya geldi. Koronavirüs nedeniyle toplantıları videokonferans yöntemiyle yapan Erdoğan, MGK, MYK ve Bakanlar Kurulu toplantılarını uzun bir aradan sonra yüz yüze yapacak. Ancak bu hiçbir kuralın geçerli olmadığı anlamına gelmesin.

2.06.2020