EKSTRA
MENÜ

Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesleki Yeterlilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.463 Mesleki Yeterlilik haberi bulunmuştur.

Mesleki Yeterlilik Haberleri

Son dakika haberi... AK Partide İstanbul Sözleşmesi hazırlığı… İşte atılacak adımlar

Son dakika haberi... AK Parti'de İstanbul Sözleşmesi hazırlığı… İşte atılacak adımlar

AK Parti’nin hukukçu milletvekilleri tarafından üzerinde çalışılan İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili atılacak adımlar netleşmeye başladı. Buna göre, sözleşmedeki tartışmalı iki madde yeniden yazılacak. Bu maddeler Avrupa Konseyi'ne sunulacak, kabul edilmemesi halinde Türkiye geniş kapsamlı bir insan hakları sözleşmesi hazırlayacak.

20.08.2020Gündem
Servis şoförüne yeterlilik şartı

Servis şoförüne yeterlilik şartı

Okul servislerinde şoförlük yapanlar için mesleki yeterlilik belgesi şartı 3 Eylül’de yürürlüğe girecek. Bu tarihten itibaren okul servis şoförlüğü yapabilmek için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olacak. Belgeyi almak için girilecek sınavın önşartları ise psikoteknik test raporuna sahip olmak ve Türk Ceza Kanunu’nun belirli maddelerinden hüküm giymemek olacak.

20.08.2020Ekonomi
CHP Kadın kolları Anıtkabir’deydi: ‘Uygarlık mücadelesinin en ön cephesindeyiz’

CHP Kadın kolları Anıtkabir’deydi: ‘Uygarlık mücadelesinin en ön cephesindeyiz’

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki CHP Kadın Kolları MYK üyeleri, Anıtkabir’i ziyaret etti.

20.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MYK ve MKYK toplantılarında kurmaylarını uyardı: “Herkes düşüncelerini kendine saklasın. Konuştuklarımız aile içinde kalsın. Enerjimizi kendi içimizde değil, muhalefet ve dış mihraklar için harcamalıyız.” Erdoğan koronavirüsle ilgili ise “Sağlık Bakanlığımız gereken çalışmaları yapıyor. Gerekli tedbirleri alacak” diye konuştu.

19.08.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MYK ve MKYK toplantılarında kurmaylarını uyardı: “Herkes düşüncelerini kendine saklasın. Konuştuklarımız aile içinde kalsın. Enerjimizi kendi içimizde değil, muhalefet ve Türkiye’nin istikrarsızlaşması için uğraşanlar için harcamalıyız.” Erdoğan koronavirüsle ilgili ise “Sağlık Bakanlığımız gereken çalışmaları yapıyor. Gerekli tedbirleri alacak” diye konuştu.

19.08.2020Gündem
AK Parti MYK toplandı

AK Parti MYK toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Ömer Çelikten Bidena sert tepki Bidenın sözleri tam anlamıyla darbecilik

Son dakika haberi: Ömer Çelik'ten Biden'a sert tepki! 'Biden'ın sözleri tam anlamıyla darbecilik'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. ABD Başkan adayı Joe Biden'ın skandal sözlerine tepki gösteren Çelik, "Biden'ın sözleri tam anlamıyla darbecilik. Eski sömürge zihniyetini yansıyan bir yaklaşımla konuşmuş. Demokratlar uzun süredir ABD'de Rusya'nın seçimlere müdahale ettiğini dile getirmişlerdi. Şimdi Başkan Trump'a karşı seçim politikası yürütüyorlardı" ifadelerini kullandı.

18.08.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan eski milletvekillerine: Olumsuz düşüncemiz olmaz

Kılıçdaroğlu’ndan eski milletvekillerine: Olumsuz düşüncemiz olmaz

CHP MYK’da, Muharrem İnce’nin son basın toplantısında CHP’ye yönelik eleştirileri ve cevap olarak partinin yaptığı açıklamanın yankıları görüşüldü.

18.08.2020Gündem
2. el otoda belgeli dönem

2. el otoda belgeli dönem

İkinci el araç satışıyla ilgili yeni bir yönetmelik yayınlandı. Buna göre bir yıl içinde bir kişi 3’ten fazla satış gerçekleştirirse satış yetki belgesine sahip olması gerekecek. Yetki belgelerinin 31 Ağustos’a kadar alıması gerektiğini açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sektördeki suni fiyat artışlarını önlemek istediklerini belirtti. Pekcan, ikinci el taşıt alım-satımındaki nakit ödemelerde Güvenli Ödeme Sistemi’nin kullanılmasının zorunlu hale getirildiğini vurguladı.

16.08.2020Ekonomi
İstanbul Sözleşmesi’ne alternatifli çalışma

İstanbul Sözleşmesi’ne alternatifli çalışma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “Artık kendi çerçevemizi kendimiz belirlememiz gerekiyor” sözlerinin ardından gözler yeni düzenlemenin nasıl olacağına çevrildi.

15.08.2020Gündem
Değnekçiye son, valelere çekidüzen

Değnekçiye son, valelere çekidüzen

İçişleri Bakanlığı, restoran, kafe ve eğlence mekânları gibi işletmelerin önlerinde ‘vale’ler ile vatandaşlardan zorla park ücreti isteyen ‘değnekçiler’e karşı harekete geçti. İşte hazırlanan yönetmelik:

13.08.2020Gündem
Çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteği

Çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteği

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi; Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde uygulanmaya başladı. Peki, projenin amaçları ve detayları neler? Avukat Özgün Önal, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı harekete geçti Vale ve değnekçilerle ilgili önemli düzenleme

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 'Vale' ve 'değnekçilerle' ilgili önemli düzenleme

İçişleri Bakanlığı'nın "vale ve değnekçi" sorununu ortadan kaldırmak ve vale hizmetlerine standart getirmek amacıyla hazırladığı yönetmelik taslağına göre, vale hizmeti vermek isteyen işletme bunu ruhsatına işletmek zorunda olacak, müşteri, vale hizmeti almaya zorlanamayacak.

12.08.2020Gündem
Oruç Reis’in seferine CHP desteği

Oruç Reis’in seferine CHP desteği

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden oluşturulan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ile ilk toplantısını yaptı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası “Türkiye’nin kendi kıta sahasında her türlü tasarrufu yapma hakkı vardır. Oruç Reis’in oraya gitmesi doğrudur” dedi.

12.08.2020Gündem
CHP’de 2. kaptan koltuğu Böke’nin

CHP’de 2. kaptan koltuğu Böke’nin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeni dönemde çalışacağı yol arkadaşlarını belirledi. Uzun süredir vekâleten yürütülen genel sekreterlik görevi dahil, toplam 16 kişilik atamada dört yeni isim MYK’ya dahil oldu. CHP’nin genel sekreterlik koltuğuna Selin Sayek Böke oturdu.

11.08.2020Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Milletimizle beraber inandığımız yolda yürümeyi kendimize şiar edindik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Milletimizle beraber inandığımız yolda yürümeyi kendimize şiar edindik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Milletimizle beraber inandığımız yolda yürümeyi kendimize şiar edindik. Türkiye'nin yaşadığı süreçle ilgili 'muhalefet ne diyor' diye dönüp baktığınızda, muhalefetin öneri anlamında söylediği hiçbir şey yok. 18 yıldan beri, AK Parti'den kurtulmayı bekleyenlere, bugüne kadar 'siyaset adına ne söylediler' diye baktığınızda maalesef büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşıyorsunuz" dedi.

10.08.2020Gündem
2020 yılında LGS’de başarı devam ediyor

2020 yılında LGS’de başarı devam ediyor

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında lise yerleştirmeleri 2019 yılında başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. 2020 yılında 8'inci sınıf öğrencisinde yaklaşık 500 bin öğrenci artışı nedeniyle çok sorun yaşanacağı sıklıkla dile getirilmişti. Bu sıkıntıların üzerine küresel ölçekte yaşanan Covid-19 salgınının başlaması sürecin çok daha sıkıntılı geçeceği yönünde kimi endişelere yol açmıştı. Ancak, yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) süreci başarılı bir şekilde tamamladığını ortaya koydu. Bu yazıda 2020 LGS ilk yerleştirme sonuçları kısaca değerlendirilecektir.

10.08.2020Eğitim
Son dakika haberler... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeni MYKsını belirledi İşte o isimler...

Son dakika haberler... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeni MYK'sını belirledi! İşte o isimler...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 kişilik yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu belirledi. MYK'da 4 yeni isim yer aldı, 12 kişi yerini korudu. Ayrıca 18 olan MYK üye sayısı da yeni dönemde 16’ya indi. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter ise Selin Sayek Böke oldu.

10.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Kabine toplanıyor Gündem yeni koronavirüsü önlemleri

Son dakika haberi: Kabine toplanıyor! Gündem yeni koronavirüsü önlemleri

Bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak kabinede en önemli gündem maddesi son dönemde tatil ve bayramın etkisiyle artış gösteren koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler oluşturacak. Okulların açılış tarihi de konuşulacak.

10.08.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu parti yöneticileriyle Anıtkabir’deydi: ‘Bizi parçalamak isteyecekler’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu parti yöneticileriyle Anıtkabir’deydi: ‘Bizi parçalamak isteyecekler’

Kurultayda seçilen parti yöneticileriyle Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Parti Meclisi’ni toplayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizi bölmek, parçalamak isteyecekler ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var, CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesidir” dedi.

9.08.2020Gündem
CHP’de başkanlık için  kadınlar düellosu

CHP’de başkanlık için kadınlar düellosu

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yaptığı 37. olağan kurultayda belirlenen yeni Parti Meclisi (PM) ilk toplantısını bugün yapacak.

8.08.2020Gündem
Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Nişantaşı Üniversitesi, ‘Eğitim 5.0’ ile farklı bir eğitim modeli uyguluyor. ‘Global Dijital Eğitim’ ile dünyanın en tanınan üniversiteleriyle ortak müfredat kullanan üniversite, İstanbul’da şehrin merkezi Maslak’taki NeoTech Kampüsü’nde yeni öğrencilerini bekliyor. Farklı oranlarda olmak koşuluyla neredeyse tüm öğrencileri burslu olan Nişantaşı Üniversitesi’nin teknoloji odaklı kurulan ve geleceğin dünyasını şekillendiren NeoTech Kampüsü’nde yaklaşık 40 bin kişi öğrenim görüyor.

6.08.2020Eğitim
Faturayı yüzde 50 düşürmek mümkün

Faturayı yüzde 50 düşürmek mümkün

ISI yalıtımı hem aile hem de ülke ekonomisi için oldukça önemli. Ne var ki ülkemizde 5.4 milyon konutun yalıtım ihtiyacı sürüyor.

3.08.2020Ekonomi
Siyasi parti heyetleri, video konferansla bayramlaştı

Siyasi parti heyetleri, video konferansla bayramlaştı

ANKARA'da siyasi partilerin heyetleri, koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle bayramlaştı.

1.08.2020Gündem
AK Partide bayramlaşma programı cumartesi günü videokonferans yöntemiyle yapılacak

AK Parti'de bayramlaşma programı cumartesi günü videokonferans yöntemiyle yapılacak

 AK Parti Genel Merkezi'nde partiler arası bayramlaşma programı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında cumartesi günü videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilecek.

30.07.2020Gündem
İstanbul Sözleşmesi’nin ardından boşanma raporu

İstanbul Sözleşmesi’nin ardından boşanma raporu

AK Parti MYK toplantısında Erdoğan’a sunulan rapora göre 2014 yılında 202 bin 17 boşanma davası açılırken, bu sayı geçtiğimiz yıl 248 bin 640 oldu.

29.07.2020Haber
İstanbul Sözleşmesi’nin ardından boşanma raporu

İstanbul Sözleşmesi’nin ardından boşanma raporu

AK Parti MYK toplantısında Erdoğan’a sunulan rapora göre 2014 yılında 202 bin 17 boşanma davası açılırken, bu sayı geçtiğimiz yıl 248 bin 640 oldu.

29.07.2020Gündem
CHP’nin ‘Ateş’siz kurultayı

CHP’nin ‘Ateş’siz kurultayı

Tartışma ve coşkusuyla ünlü kurultayların partisi CHP’nin bugün başlayan ve sloganı ‘iktidar’ olan 37’nci kurultayında Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçilmesi bekleniyor. Pandemi koşulları nedeniyle seyircisiz yapılacak kurultaya partililer ateşleri ölçülerek alınacak ve maskesiz dolaşılamayacak.

25.07.2020Gündem
Son dakika... İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı

Son dakika... İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, CHP'nin hafta sonu yapılacak 37'nci Olağan Kurultayı'nda genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Cihaner, "Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanlığı dünyayı değiştirebilecek bir konumdur. Önce partimizi sonra ülkemizi sonra dünyayı değiştirmeye talibiz" dedi.

23.07.2020Gündem
Eski HDP MYK üyesi terör örgütü PKKya eleman temin ettiği iddiasıyla tutuklandı

Eski HDP MYK üyesi terör örgütü PKK'ya eleman temin ettiği iddiasıyla tutuklandı

Van'da terör örgütü PKK/KCK'ya eleman temin ettiği iddiasıyla gözaltına alınan eski HDP MYK üyesi H.E. tutuklandı.

21.07.2020Gündem
Ayasofya’da hazırlıklar tamam; fresklere yelken perde

Ayasofya’da hazırlıklar tamam; fresklere yelken perde

Cuma günü yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya’da fresk ve mozaikler namaz sırasında ‘yelken perde’ sistemiyle kapatılacak. Perdenin açılıp kapanması bir dakika sürecek.

21.07.2020Gündem
Kurultay öncesi son MYK’da veda ve teşekkür

Kurultay öncesi son MYK’da veda ve teşekkür

CHP hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay öncesi son MYK toplantısını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun “Kurultayda konuşmak isteyenlere her türlü kolaylık sağlansın” dediği toplantıda bazı üyeler “Gidip de gelmemek var” diye espri yaptı.

21.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Kıdem tazminatı ve part-time çalışma için yeni çalışma Erdoğan talimat verdi

Son dakika haberi: Kıdem tazminatı ve part-time çalışma için yeni çalışma! Erdoğan talimat verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hazırladığı istihdam paketi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girdi. İçinde, kıdem tazminatı, part-time çalışma gibi tartışmalı düzenlemelerin bulunduğu geniş kapsamlı çalışma konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konuları taraflara sorarak uzlaşma arayıp daha sonra getirin” dedi.

17.07.2020Ekonomi
Milli Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Millî Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde; Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli 1.072 (bin yetmiş iki) açıktan işçi alınacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden 16 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yapılacaktır.

16.07.2020Gündem
İstanbul Sözleşmesi’nin kaderi belli oluyor

İstanbul Sözleşmesi’nin kaderi belli oluyor

Dışişleri Bakanlığı ve AK Parti’nin hazırladığı rapora göre sözleşmeye 11 ülke çekince koydu. Türkiye’nin kararını 5 Ağustos’ta vermesi bekleniyor.

16.07.2020Gündem
Millî Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Millî Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

MSB:"Millî Savunma Bakanlığında istihdam edilmek üzere 1.072 (bin yetmiş iki) açıktan işçi alınacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden 16 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yapılacaktır."

14.07.2020Gündem
AK Parti MYK toplantısı başladı

AK Parti MYK toplantısı başladı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

13.07.2020Gündem
Mesleki eğitimi 21’inci yüzyıla uyarlamak

Mesleki eğitimi 21’inci yüzyıla uyarlamak

Günümüzde otomasyonun ve yapay zekâ teknolojilerinin yaygınlaşması hem ulusal hem de küresel iş piyasalarında ciddi dönüşümlere yol açmaktadır. Artık büyük data analitiği (big data analytics) ve bulut teknolojileri farklı sektörlerde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu dönüşümler iş piyasasında işlerin insan ve makine katkı oranını sürekli insan işgücü aleyhine değiştirmektedir. Örneğin Dünya Ekonomik Forumu (WEF)’nun raporunda ele alınan 12 farklı endüstriyel sektörde 2018 yılında toplam görev saatlerinin ortalama yüzde 71’i insanlar tarafından gerçekleştirilirken bu oranın 2022 yılında yüzde 58’e düşmesi öngörülmektedir (World Economic Forum, The Future of Jobs Report 2018).

13.07.2020Eğitim
Bu atama İmamoğlu ve İstanbul ekibinin ayağına dolanacak

'Bu atama İmamoğlu ve İstanbul ekibinin ayağına dolanacak'

CHP 25 yıl sonra elde ettiği belediyelerdeki kadrolaşma politikası nihayet gündeme düştü. CHP örgütleri belediye başkanlarının atamalarına tepkili.

10.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bahçeli’nin çağrısı ve İYİ Parti

AK Parti’de ne zaman İYİ Parti konusu gündeme gelse, “Devlet Bahçeli ne der” sorusu soruluyordu. İYİ Parti, MHP’den ayrılanların kurduğu bir parti olduğu için, Devlet Bahçeli’nin rezervi gündeme gelirdi.

11.08.2020

Kolonya ve dondurma dağıttı Müjde Ar’dan eleştiri aldı

Bodrum Belediye Başkanı emekli yarbay Ahmet Aras, kurultayın en popüler belediye başkanı idi. Herkes tarafından merak ediliyor veya tanınmak istiyordu. 2000 şişe mandalina kolonyası ve 1200 kavanoz mandalinalı dondurma dağıtması ‘en ilginç’ hediye olarak kabul edildi delegelerce. Aras, “Bu ürünlerimiz Bodrum’un yerli ürünü olup, belediyemiz tarımsal hizmetler müdürlüğü tarafından üretilerek halkımıza ucuz olarak sunulmaktadır” dedi.

30.07.2020

CHP’de liste savaşları! Herkes birbirini kazıdı

CHP kurultay partisi olarak bilinir ve kurultaylarda büyük mücadeleler verilir. Liste savaşları yaşanır. Bu ‘olağanüstü’ koşullarda kurultay ısrarının nedeni, MYK üyelerinin koltukları kurtarma kaygısı olarak görülüyordu.

28.07.2020

Örgütte kaybedenler listelerde

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarihi bir oyla (1251) seçildiği genel başkanlıktan sonra hazırladığı PM hayal kırıklığı yarattı. Partide güçlü bir şekilde ortaya çıkan değişim ve yenilenme talebine rağmen Kılıçdaroğlu, vitrine yine yıllanmış isimleri koymakta ısrar etti. Kendi illerinde il başkan adayları çıkarıp her yerde kaybeden MYK üyelerini yeniden listesine aldı. ‘Kaybedenler kulübü’ olan MYK üyeleri, örgütün itirazlarına rağmen listede yerlerini aldılar. Kamuoyunun veya toplumsal muhalefetin bilinir/tanınır hiçbir ismi yeni listede yok.

27.07.2020

Kim kalır, kim gider

CHP Kurultayı’nda genel başkan adayları İlhan Cihaner, Aytuğ Atıcı ve Tolga Yarman yeterli imzayı bulamadılar.

26.07.2020

CHP’nin geleceği üzerine yorumlar

CHP kurultayında hedefte MYK üyeleri var. Pandemi koşullarında yapılacak olan ve üyelerin-halkın katılımına kapalı olacak CHP kurultayı tepki çekmeye devam ediyor. CHP’lilerin büyük bir kısmı bu ‘olağanüstü’ koşullarda kurultay ısrarının arkasında normal koşullarda yapılacak bir kurultayda seçilemeyecek MYK üyelerinin olduğunu düşünüyor.

22.07.2020

İki kara propaganda

‘Şu an saat öğlen 12.00. Bu saate kadar taciz ve cinsel istismardan 9 vaka geldi.’

17.07.2020

CHP ayağına kurşun sıktı

CHP 25 yıl sonra elde ettiği belediyelerdeki kadrolaşma politikası nihayet gündeme düştü.

10.07.2020