EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesleki Yeterlilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.516 Mesleki Yeterlilik haberi bulunmuştur.

Mesleki Yeterlilik Haberleri

HADEP’ten CHP’ye Siirt şartı

HADEP’ten CHP’ye Siirt şartı

HADEP, 9 Mart'ta Siirt'te yapılacak milletvekili yenileme seçiminde CHP'ye destek olmak için "Abdullah Öcalan hakkında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açıklama yapmasını" talep etti.

26.02.2003Gündem
Baykal: Ekonomik paket adaletsiz

Baykal: Ekonomik paket adaletsiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin hazırladığı ekonomik önlemler paketinin sosyal adalet ilkesine aykırı olduğunu söyledi.

6.03.2003Gündem
AKPli Küçükali sözlü savunma verecek

AKP'li Küçükali sözlü savunma verecek

Kesin ihraç istemiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na (MDK) sevkedilen AKP İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali'nin sözlü olarak savunma yapacağı bildirildi.

7.03.2003Gündem
CHPli Erdem: Siirtte devletle yarıştık

CHP'li Erdem: Siirt'te devletle yarıştık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem Siirt'te devletle yarıştıklarını söyledi. CHP PM üyesi Adnan Keskin ise Siirt seçiminin parti için tam bir fiyasko olduğunu belirtti.

10.03.2003Gündem
Erdoğan yeni kabine için çalışıyor

Erdoğan yeni kabine için çalışıyor

AKP Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan, yeni hükümeti kurma çalışmalarını sürdürüyor. Erdoğan, bu çerçevede, bakanlarla tek tek görüşüyor.

12.03.2003Gündem
Tayyip Bey not verecek öğretmen değil

'Tayyip Bey not verecek öğretmen değil'

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ''Tayyip Bey, bakanlara çalışmalarından dolayı not verecek öğretmen değil, bunu şık da bulmam. Ama görüş alışverişinde bulunması normaldir'' dedi.

13.03.2003Gündem
Olaylar hızlı gelişiyor takipte zorlanıyoruz

Olaylar hızlı gelişiyor takipte zorlanıyoruz

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün‘Hayırlı olsun’ diyerek ilk kez başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu toplantısında, 59'uncu hükümetin Abdullah Gül hükümetinin verdiği sözlerin arkasında olduğunu vurguladı. Toplantıda yaptığı konuşmada Erdoğan, ‘‘Biz o hükümetin hukuken olmasa bile siyaseten devamıyız. Ne söz verdiysek aynen yerine getireceğiz. Biz milletimize verdiğimiz sözü yerine getirip, milletimize olan borcumuzu ödeyeceğiz’’ dedi.

18.03.2003Gündem
Kapusuz: Tezkere rahatlıkla geçer

Kapusuz: Tezkere rahatlıkla geçer

AKP Grup Başkanvekili Kapusuz, tezkere oylamasında grup kararı almayacaklarını belirterek "Eğer hükümetimiz böyle bir tezkereyi getirirse, getirmiş olduğu tezkere rahatlıkla TBMM'den geçer" dedi.

18.03.2003Gündem
Tezkere yeniden

Tezkere yeniden

Bakanlar Kurulu Başbakan Erdoğan başkanlığında ikinci tezkereyi görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Ak Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, tezkerenin perşembe günü Meclis'te görüşülebileceğini belirterek, bu kez Meclis'ten geçme olasılığının yüksek olduğunu vurguladı.

18.03.2003Gündem
Milli Görüş yasası için Arınç devrede

Milli Görüş yasası için Arınç devrede

AKP, Milli Görüş'ü terör örgütü sayan yasa tasarısının nasıl düzeltileceği konusunda da ikiye bölündü. Meclis Başkanı Arınç, grup yönetiminin ‘‘Hükümete geri çektireceğiz’’ baskısı üzerine tasarıyı hasır altı etti. Hükümet ise tasarının Meclis'te değiştirilmesi konusunda ısrarlı.

8.04.2003Gündem
Kıbrıs için çözüm kapısını kapamayın

Kıbrıs için çözüm kapısını kapamayın

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Günter Verheugen ve AB Dışişleri Bakanları'na birer mektup göndererek, 16 Nisan'da Kıbrıs konusunda alınacak kararda, çözüm için kapının kapanmamasını istedi.

8.04.2003Gündem
Fırat: Hükümet Merkez ile uyumlu

Fırat: Hükümet Merkez ile uyumlu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Merkez Bankası'nın özerk bir yapıya sahip olduğunu ifade ederek, Hükümetle Merkez Bankası'nın uyum içinde hareket ettiğini bildirdi.

6.05.2003Ekonomi
İşler iyi gidiyor yine de dikkat edin

İşler iyi gidiyor yine de dikkat edin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AKP kurmayları, Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti ile Hazine'nin yeni Müsteşarı Halil İbrahim Çanakçı'dan brifing aldı. Bürokratlar, ‘‘Ekonomide olumlu gelişmeler var. Ancak, programa uyuma dikkat etmek gerekiyor’’ uyarısı yaptı.

6.05.2003Ekonomi
AKPli Fırat: Kılınçın uyarı yetkisi yok

AKP'li Fırat: Kılınç'ın uyarı yetkisi yok

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, MGK Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç'a atfen 6. uyum paketiyle ilgili kamuya yansıyan açıklamaları konusunda, "Sayın Kılınç'ın böyle bir uyarı yapma yetkisi olduğu düşüncesinde değilim" dedi.

20.05.2003Gündem
Askerler çok güzel bir jest yaptılar

Askerler çok güzel bir jest yaptılar

Başbakan Erdoğan, askerlik süresinin kısaltılması konusunda da ‘güzel bir jest yaptıklarını’ belirterek askere teşekkür etti. Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı'nın bu konuda uzun süren bir çalışma ve değerlendirme yaparak, askerlik süresinde bir indirime gidilebileceği sonucuna vardığını söyledi.

24.06.2003Gündem
‘Kadın yönetici alın’ talimatı

‘Kadın yönetici alın’ talimatı

AKP örgüt yönetimlerinde en az yüzde 20 oranında kadın yöneticiye yer verilmesini isteyen Başbakan Erdoğan, bu hedefe ulaşılamadığını öğrenince sinirlendi. Erdoğan, son MYK toplantısında parti yöneticilerine çıkıştı ve ‘‘Bu hedefin tutturulmasını sağlayın’’ dedi.

27.06.2003Gündem
AKP, hálá Tüzmenin mayosunu konuşuyor

AKP, hálá Tüzmen'in mayosunu konuşuyor

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in slip mayolu pozu, AKP'nin en üst yönetim organı Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) gündemine geldi.

1.07.2003Ekonomi
Swoboda: Din-devlet ayırımında faziyet çıkmasın

Swoboda: Din-devlet ayırımında faziyet çıkmasın

Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyal Demokrat Meclis Grup Başkan Yardımcısı Hannes Swoboda, Avrupa Birliği (AB) açısından din-devlet ayrımının önemine dikkati çekti. Swoboda, Türkiye'de devam eden reform sürecinin sonunda ''din-devlet ayrımında bir zafiyet ortaya çıkmasının istenilen bir sonuç olmadığını'' belirtti.

11.07.2003Gündem
Kargoculara, ‘mektup’ taşımak yasak

Kargoculara, ‘mektup’ taşımak yasak

‘Taşımacılık Yasası’, önceki gün TBMM'de kabul edildi. Kargo şirketleri, bazı Batılı ülkelerde olduğu gibi, PTT'nin işine talip oldu ve ‘evrak ve zarf’ taşımak istedi. Ancak sonuç alınamadı.

11.07.2003Ekonomi
Memura zam mahkemelik

Memura zam mahkemelik

KESK, hükümetin Bütçe Kanunu'na uygun davranmadığını ve çalışanlara ayrılan payın altında zam yaptığını belirterek, bunun hesabını sormak için yarın Danıştay'da dava açacağını bildirdi.

23.07.2003Ekonomi
AKP, Mecliste olağanüstü toplantıya hazır

AKP, Meclis'te olağanüstü toplantıya hazır

AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, TBMM'nin olağanüstü toplanması konusunun gündemlerinde olmadığını belirterek, ''Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak tedbirimizi aldık'' dedi.

4.08.2003Gündem
Baykaldan CHP örgütüne referandum uyarısı

Baykal'dan CHP örgütüne referandum uyarısı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışıyla ilgili anayasa değişikliğinin er ya da geç referanduma gideceğini savunarak, parti yöneticilerinin bu olasılığı dikkate alarak hazırlıklı olmalarını istedi.

6.08.2003Gündem
İkinci adam oluyor

İkinci adam oluyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'yi ‘‘merkez parti yapma’’ yolunda önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Baykal, kasım ayında yapılması beklenen CHP Kurultayı'nda İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'i parti yönetimine alarak ikinci adamlığa getirecek.

6.08.2003Gündem
CHPde büyük kongre çalışması sürüyor

CHP'de büyük kongre çalışması sürüyor

CHP'de Kasım ayında yapılması planlanan büyük kongreyle ilgili hazırlıklar hızlandı. Şimdiye kadar yalnızca İstanbul il kongresini yapan CHP, 6 Eylül'e kadar 20 ilde daha kongre yaparak yeni yönetimleri belirleyecek.

7.08.2003Gündem

Yazar Sonuçları

‘Yabancılar’ gitti ‘Arkadaşlar’ geldi

GENEL Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘‘Arkadaşlarımız milletvekili lojmanlarına yerleşmeyecek’’ dediğinde o, televizyonun karşısındaydı.

17.03.2003