EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mersin Limanı

Mersin Limanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mersin Limanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.514 Mersin Limanı haberi bulunmuştur.

Mersin Limanı Haberleri

İnsan ticaretinde yol geçen hanı olduk

İnsan ticaretinde yol geçen hanı olduk

Deniz yoluyla İtalya'ya gitmek isteyen 2'si Suriye, 36'sı Filistin uyruklu 38 kaçak, Mersin'de, biri Türk 15 kişi de Kuşadası'nda yakalandı.

11.07.2001Gündem
415 milyarlık kaçak sigara

415 milyarlık kaçak sigara

Mersin'de, MSC Atastaila adlı gemiye yapılan operasyonda, piyasa değeri 415 milyar lira olan kaçak sigara ele geçirildi.

31.07.2001Gündem
Kuru yük gemisi karaya oturdu

Kuru yük gemisi karaya oturdu

Romanya bandıralı 'Sunrıse-K' adlı kuru yük gemisi, Büyükdere`de karaya oturdu. İstanbul Boğazı`ndan geçmekte olan 2 bin 983 grostonluk Romanya bandıralı gemi, saat 06.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle Büyükdere ile Selviburnu arasında karaya oturdu.

8.01.2002Gündem
Özel sektör Afganistanın imarına hazırlanıyor

Özel sektör "Afganistan'ın imarına" hazırlanıyor

Yardımın taşınmasından pay alabilmek ve Afganistan`ın imarı sırasında oluşacak büyük mal hareketinde rol üstlenmek için Dışişleri Bakanlığı`nın öncülüğünde oluşturulan ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile İstanbul Ticaret Odası`nın katıldığı, Deniz Ticaret Odası ile Türk Müteahhitler Birliği`nin de desteklediği ortak proje kapsamındaki çalışmalar sürüyor.

20.01.2002Ekonomi
Kurban almayı son ana bırakmayın

Kurban almayı son ana bırakmayın

İzmir Kasaplar Odası Başkanı Aydın Mestanlı, bu yıl İzmir'e gelen kurban sayısında azalma olduğunu öne sürerek, vatandaşlara ''kurbanı erken alın'' uyarısında bulundu.

20.02.2002Gündem
Nusrat, jilet olmayacak

Nusrat, jilet olmayacak

Çanakkale Savaşı'nın sembollerinden biri sayılan Nusrat mayın gemisi, onarılarak müzeye dönüştürülecek.

20.07.2002Gündem
Nusret Mayın Gemisi müze oluyor

Nusret Mayın Gemisi müze oluyor

Tarihe, ''Çanakkale Geçilmez'' sözünü yazdıran Çanakkale Savaşı'nın simgesi Nusret Mayın Gemisi'nin, müze haline getirilmesi için Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi'nce başlatılan çalışmalar devam ediyor. Gemi'nin restorasyon işi 30 Temmuz'da ihaleye çıkarılacak.

23.07.2002Gündem
Saddama Mersin üzerinden 6 milyon şişe kaçak votka

Saddam'a Mersin üzerinden 6 milyon şişe kaçak votka

Alman Gümrük Müdürlüğü, Irak'a kaçak olarak alkollü içecek gönderen bir çeteyi çökertti. Son yılların en büyük kaçak içki ticaretinde son ayağın Mersin'deki serbest bölge limanı olduğu belirlendi. Almanya'da yayınlanan haftalık Focus Dergisi, konuya geniş yer verdi.

26.11.2002Dünya
6 rıhtım kapatıldı

6 rıhtım kapatıldı

ABD'nin Irak'a yapacağı askeri harekátta yararlanmak istediği Mersin Limanı'nda hareketlilik başladı. Limanda 6 rıhtım gemi trafiğine kapatıldı, dev vinçlerin sökümüne ve prefabrik büroların kurulmasına başlandı.

25.12.2002Gündem
İskenderun Limanında görüşme trafiği

İskenderun Limanı'nda görüşme trafiği

ABD'nin Irak'a müdahale sırasında Mersin Limanı ile birlikte kullanmak istediği İskenderun'daki limanları ziyaret eden bürokratlar, yetkililerle görüşmeler yaptı, ancak görüşmelerin içeriği gizli tutuldu.

25.12.2002Gündem
Üslerde inceleme başladı

Üslerde inceleme başladı

Olası Irak savaşına hazırlık için üs ve limanlarda keşif çalışmaları yapacak olan ABD ekibi çalışmalarına başladı.

14.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Doğalgazda da kaçak başladı

KAÇAK elektriğin faturasının 1.5 milyar dolar olduğu bildiriliyor.

26.01.2002

BBC, Meclis'te lobi yaparsa

LONDRA'da yaşayan gazeteci Zafer Arapkirli, NTV'nin internet sitesinde parlamento-basın ilişkilerine yönelik bir 'etik' tartışmasını yazıyor:

29.01.2002

Vergi iade edeceğine vergi alan devlet

DEVLETE ödediğimiz vergiler ve sigorta kesintileri ile bedelsiz olarak almayı hak ettiğimiz hizmetler var.

25.12.2002

Saddam bugün devrilse rahatlar mıyız

DÜN aklıma şöyle bir soru geldi: Saddam Hüseyin bugünlerde bir darbeyle devrilse bu Türkiye açısından çok mu iyi olur, çok mu kötü?

25.12.2002