EKSTRA
MENÜ

Mersin Limanı

Mersin Limanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mersin Limanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.515 Mersin Limanı haberi bulunmuştur.

Mersin Limanı Haberleri

Taa Avustralya’dan para getiriyorum

Taa Avustralya’dan para getiriyorum

Son 7 yılda yabancı şirketlere 2.8 milyar dolarlık hisse satan Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Taa Avustralya’da şirketi ikna ediyorum. Bu kıymetli parayı Türkiye’ye getiriyorum. Hükümetlerin görevi Avustralyalıya yeni yatırım yaptırmak bana da farklı yöntemlerle parayı dışarı çıkarttırmamak olmalı” dedi.

10.08.2017Ekonomi
Limandaki gemiye baskın 24 milyon TL değerinde...

Limandaki gemiye baskın! 24 milyon TL değerinde...

Mersin Limanı'na gelen Liberya bayraklı kuru yük gemisinde piyasa değeri 24 milyon 537 bin TL olan 102 pakette toplam 122 kilo 685 gram kokain ele geçirildi. Uyuşturucuların muz yüklü konteynerlere saklandığı belirlendi.

7.08.2017Gündem
Mersin Limanında flaş satış kararı... Yüzde 90ı yabancıların oluyor

Mersin Limanı'nda flaş satış kararı... Yüzde 90'ı yabancıların oluyor

Akfen Holding, Mersin Uluslararası Limanı'ndaki yüzde 50 hissesinin yüzde 40'lık payını 869 milyon dolara Avustralyalı altyapı fonu IFM Investors'a devretti. Akfen Holding ve IFM Investors arasında hisse devir sözleşmesi imzaladı. Böylece Mersin Limanı'nın yüzde 90'ı yabancıların oldu.

31.07.2017Ekonomi
Mersin Limanı’na ilk mega gemi geldi

Mersin Limanı’na ilk mega gemi geldi

PSA ve Akfen Holding ortaklığıyla işletilen Mersin Uluslararası Limanı’nda geçen yıl tamamlanan 650 milyon TL tutarındaki dev yatırımın ardından, limana ilk mega gemi de geldi. 368 metre uzunluğundaki YM World konteyner gemisi, East Med Hub Terminali’nde ağırlandı.

1.07.2017Ekonomi
İki dev liman özelleştiriliyor

İki dev liman özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), iki dev liman için ihaleye çıkıyor. Mersin Taşucu ve Milas Güllük Yat Limanları için ihale günü 21 Temmuz olarak belirlendi. Söz konusu limanlara ilişkin ihale, 36 yıllık işletme devir süresini içeriyor.

6.06.2017Ekonomi
Mersini birbirine katan Brezilyalı

Mersin'i birbirine katan Brezilyalı!

Mersin’e, Brezilya’dan getirilen angus ırkı ineklerden biri TIR’a yüklendiği sırada kaçarak Mersin Limanı’nı birbirine kattı.

18.04.2017Gündem
Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında anayasa referandumu için 7 bin 388 sandık kurulurken, yüzde 41 oranında katılım gözlemlendi.

16.04.2017Gündem
Mersinde tonlarca makarnaya el konuldu

Mersin'de tonlarca makarnaya el konuldu

Mersin Limanı’nda ünlü bir firmaya ait 162 konteynır makarnaya el konuldu. Gaziantepli ünlü bir makarna firmasına ait olduğu öğrenilen makarnalara 'kaçakçılık suçu' kapsamında el konulduğu öğrenildi. Şirkete yakın bir kaynak ise, rakip bir firmanın kendilerini ihbar ettiğini söyleyerek, 'kaçakçılık olayı söz konusu değil' dedi.

10.04.2017Ekonomi
Güneydoğu’da kazan üretecek

Güneydoğu’da kazan üretecek

Havalimanı, enerji, gayrimenkul ve liman yatırımlarından sonra yönünü şehir hastanelerine çeviren Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın hedefinde sanayi var. Akın, “Pek çok kişi bilmez, ama benim ilk işim kalorifer kazanı üretimiydi. Hastane ihalelerini takip edeceğiz ama Güneydoğu’da kazan üretimi yapabilirim” dedi.

26.03.2017Ekonomi
Isparta’ya sağlık ‘Akın’ı

Isparta’ya sağlık ‘Akın’ı

Isparta Şehir Hastanesi’nin resmi açılışı Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla dün yapıldı. 1 milyar 150 milyon lira yatırımla hayata geçirilen hastanenin açılışında Akfen Holding Bakanı Hamdi Akın, “Şehir hastaneleriyle muayene ve ameliyat kuyrukları tarihe karışıyor” dedi.

24.03.2017Ekonomi
Mersinde selde hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi

Mersin'de selde hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi

Mersin'deki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu. Dere yatağında cenazeleri ayrı yerlerde bulunan çiftin 3 yaşındaki çocuklarının ve 1 kadını arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Mersin'de dün gece yarısı başlayan sağanak yağış, kent merkezinde hayatı olumsuz etkilerken, 2 kişinin de hayatına mal oldu. Merkez Toroslar ilçesindeki Yalınayak deresinde sabah saatlerinde bulunan kimliği belirsiz kadın cesedi ile öğleden sonra aynı derenin Mersin Limanı'na yakın kısmında bulunan erkek cesedinin kimlikleri belli oldu. Ölen kişilerin karı-koca oldukları, yanlarında bulunan 3 yaşındaki çocukları ile kimliği belirsiz bir kadının ise halen kayıp olduğu bildirildi. MERSİN (İHA)

30.12.2016Haber
Akfen holding 2017’de yatırım rekoru kırıyor

Akfen holding 2017’de yatırım rekoru kırıyor

Akfen Holding 6 Milyar TL’lik yatırım paketinin ilk açılışını Mersin Limanı’nda yaptı.

15.12.2016Haber
Akfen Holding 2017’de yatırım rekoru kırıyor

Akfen Holding 2017’de yatırım rekoru kırıyor

Akfen Holding 6 Milyar TL’lik yatırım paketinin ilk açılışını Mersin Limanı’nda yaptı.

15.12.2016Ekonomi
Mersinde şüpheli araç fünye ile patlatıldı

Mersin'de şüpheli araç fünye ile patlatıldı

Mersin'de uzun süredir park halinde olan ve sürücüsüne ulaşılamayan bir otomobil, bomba imha uzmanlarınca fünye ile patlatıldı. Patlatılan otomobilin bagajından, boş kutular, pet şişeler, giyim ve mutfak malzemeleri çıktı. Bu sırada güvenlik güçleri otomobil çevresinden olağanüstü tedbir aldı.

15.12.2016Gündem
BM’nin iyilik melekleri

BM’nin iyilik melekleri

Suriye'deki iç savaş sebebiyle, ülkede 13.5 milyon kişi insani yardım desteğine ihtiyaç duyuyor. Birleşmiş Milletler (BM), Güvenlik Konseyi’nin kararıyla 2014’ten beri sınır ötesi operasyonlarla insani yardım götürülüyor. Şu an ikisi Türkiye’de, biri Ürdün’deolmak üzere üç merkezden Suriye’ye yardım yapılıyor. İlk sınır ötesioperasyon tarihi olan 24 Temmuz 2014’ten bu yana 9 binin üzerinde yardımTIR’ı, Türkiye’den Suriye’ye gönderildi. Yedi BM kuruluşuna ait yardımmalzemeleri, Mersin Limanı’ndan TürkTIR’larıyla BM’nin Hatay-Cilvegözü ve Kilis-Öncüpınar’daki ‘üs’lerinegeliyor. Bu üsler bir gümrük kapısı işlevi de görüyor. Yardımmalzemeleri Türk TIR’larından Suriye TIR’larına taşınıyor. Daha sonrayardım TIR’ları, BM öncülüğünde konvoy halinde Suriye’ye gidiyor.Yardımlar Suriye’de BM’nin yerel ortakları tarafından dağıtılıyor. Haber: Zeynep BilgehanGörüntü: Levent Kulu

13.12.2016Haber
BM’nin iyilik melekleri

BM’nin iyilik melekleri

Birleşmiş Milletler dünyadaki en büyük insani yardım operasyonunu Türkiye üzerinden Suriye’ye yapıyor. Gidenlerin insani yardım malzemesi olup olmadığını denetleyen Birleşmiş Milletler İzleme Ekibi’nden gönüllülerle konuştuk.

12.12.2016Gündem
Hamdi Akın: 2017’de ne olacak kimse kestiremiyor

Hamdi Akın: 2017’de ne olacak kimse kestiremiyor

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İzmir’de düzenlenen Girişim ve İş Dünyası Zirvesi gala yemeğinde yaptığı konuşmada, "2017’de ne olacak kimse kestiremiyor" dedi. Akın, Güneydoğu'ya da dikkat çekerek, "Altyapı yaptırımlarında yüzde 25 büyüme bekliyoruz. Bu büyüme gerçekleştikten sonra Güneydoğu'ya ben de gideceğim hepimiz de gideceğiz" diye konuştu.

19.11.2016Ekonomi
Mersin geleceğe bakıyor

Mersin geleceğe bakıyor

Hatay ve Aydın’dan sonra üçüncü ‘keşif’ Mersin’de yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Hürriyet gazetesinin düzenlediği ‘Mersin’i Keşfet’ organizasyonu 23-25 Ekim arasında gerçekleştirildi. Hürriyet’in güçlü yazar kadrosu ile çıkarma yaptığı kentin tarihi ve doğal güzellikleri, turizm potansiyeli, ekonomik yapısı masaya yatırıldı.

27.10.2016Ekonomi
Mersin Limanı en büyük olacak

Mersin Limanı en büyük olacak

MERSİN’de PSA-Akfen tarafından işletilen Mersin Uluslararası Limanı (MIP), genişleme çalışmalarıyla birlikte dünyanın en büyüğü olma yolunda ilerliyor.

12.09.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

3. havalimanında 3. ülke işçilerin çalışması yasal mı

3. HAVALİMANI inşaatında binlerce TCN (3.ülke) işçilerinin çalıştığını gazeteler yazmıştır. Yasalarımıza göre, ülkemizde yabancı vatandaşların çalışması yasaktır. Ancak özel durumlarda, özel ihtisas isteyen mühendis, teknisyen gibi yabancı elemanlar, eğer benzer elemanlar, Türkiye’de yoksa Bakanlar Kurulu kararıyla çalışabilirler.

9.08.2017