EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Merkel

Merkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Merkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.184 Merkel haberi bulunmuştur.

Merkel Haberleri

Duvarın 40ıncı doğum günü

Duvarın 40'ıncı doğum günü

Tam 40 yıl önce, 13 Ağustos 1961 tarihinde Berlinliler iş makinalarının gürültüsüyle uyandı. Kısa bir süre içinde de Doğu ile Batı bir duvarla ayrıldı. Berlinliler şimdi duvar dibinde ölen 200'den fazla kişiyi anıyor.

13.08.2001Dünya
CDU: Radikal dinciler sınırdışı edilsin

CDU: Radikal dinciler sınırdışı edilsin

Almanya'daki Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, terörle ilişkileri olduğu saptanan radikal dincilerin hızlı bir şekilde sınırdışı edilmeleri gerektiğini söyledi.

22.11.2001Dünya
Bavyera Kaplanı Schrödere rakip

Bavyera Kaplanı Schröder'e rakip

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in Eylül ayındaki seçimlerdeki rakibi belli oldu. Ana muhalefet partisi CDU/CSU, ‘Bavyera Kaplanı’ lakaplı Bavyera eyaleti Başbakanı Edmund Stoiber'i başbakan adayı ilan etti.

13.01.2002Gündem
Başbakan Schröder: Göç tartışması sona ermez

Başbakan Schröder: Göç tartışması sona ermez

Alman Federal Meclisi'nde bugün yapılan Göç Yasa tasarısı ile ilgili oturumda konuşan Başbakan GerhardSchröder, ''Alınacak kararla göç tartışması sona ermeyecek'' dedi.

1.03.2002Gündem
Türkiyeyi engellemek aptallık olur

"Türkiye'yi engellemek aptallık olur"

"Türkiye'ye AB perspektifi sunulmasaydı, Türkiye'deki uyum yasaları daha onlarca yıl çıkmazdı" yorumunda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Türkiye'nin Avrupa Birliği perspektifinin önünün kapatılmasının "tarihi bir aptallık" olacağını söyledi.

16.08.2002Gündem
Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU)Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU

Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU)Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU

Almanya'da 22 Eylül'de yapılacak genel seçimlere katılacak muhalefet partilerinin başında Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Bavyera eyaletindeki kardeş parti konumundaki Hıristiyan Sosyal BirlikPartisi (CSU) geliyor.

17.09.2002Gündem
Gene yabancılar konusu sömürülüyor

Gene yabancılar konusu sömürülüyor

Tam iki gün sonra 22 Eylül 2002 akşamı saat 18.00'den itibaren seçim sonucunu öğreneceğiz. Takriben 470.000 civarındaki Türkiye kökenli seçmenlerin de ilk defa büyük bir ilgi gördükleri bu seçim de ayrıca görülmesi gereken bir hesabımızda var.

22.09.2002Gündem
İlk sonuçlarda Birlik partileri önde

İlk sonuçlarda Birlik partileri önde

Almanya'da bugün yapılan genel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, Hristiyan Demokratlar, iktidardaki Sosyal Demokrat Parti'yi geçti. Birlik partileri yüzde 38.6, Sosyal Demokratlar ise yüzde 37.9 oy aldı.

22.09.2002Gündem
Liderler TVde seçimi değerlendirdi

Liderler TV'de seçimi değerlendirdi

Seçimlere katılan büyük partilerin genel başkanları, Alman 1. televizyon kanalı ARD'nin stüdyosunda biraraya gelerek çeşitli konulara ilişkin görüşlerini aktardılar. Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Başbakan Gerhard Schröder, amaçlarının Birlik 90/Yeşiller Partisi ile koalisyonu sürdürmek olduğunu belirterek, sadece Demokratik Sosyalizm Partisi (PDS) ile kesinlikle koalisyon yapmayacaklarını yineledi.

22.09.2002Gündem
Alman Sağı: Türkiyeye tarih verilmesin

Alman Sağı: Türkiye'ye tarih verilmesin

Almanya'nın üç merkez sağ partisi Hristiyan Demokrat Birlik, Hristiyan Sosyal Birlik ve Hür Demokrat Partisi liderleri, Schröder'in Türkiye'nin AB üyeliğine destek sağlama politikasını eleştirdi.

29.10.2002Gündem
Merkel: Türkiye ABye girecek durumda değil

Merkel: Türkiye AB'ye girecek durumda değil

Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, Türkiye'nin AB'ye girecek durumda olmadığını öne sürdü. Merkel, partisinin Hannover kentinde başlayan kurultayında yaptığıkonuşmada, ''Türkiye hukuki, siyasi ve ekonomik açıdan AB'ye girecek durumda değil'' diye konuştu.

11.11.2002Gündem
Tarihi destek

Tarihi destek

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye'nin AB üyeliği için verdiği desteğin dozunu artırdı ve ‘‘Türkiye'nin perspektifi kayıtsız şartsız Avrupa'dır. Bu ülkenin İslami köktendinciliğe kaymaması için herşey yapılmalı, ülkedeki Batı yanlısı güçler desteklenmelidir’’ dedi.

13.11.2002Gündem
‘Türkiye’ye tarih vermeyin’ önergesi

‘Türkiye’ye tarih vermeyin’ önergesi

Alman anamuhalefet Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik partileri (CDU/CSU) Kopenhag Zirvesi'nde Türkiye ile müzakerelerin başlaması konusunda bir tarih verilmemesini içeren bir önerge sundu.

3.12.2002Gündem
Almanyada Türkiye kavgası

Almanya'da Türkiye kavgası

Türkiye'nin AB üyeliğine ilişkin tartışmalar, Almanya'da hükümetle muhalefet kavgasına dönüştü. Başbakan Schröder, Türkiye'nin üyeliğine karşı olduklarını açıklayan muhalefetteki CDU'nun lideri Merkel'i bir "kültür savaşına" yol açmama konusunda uyardı.

19.12.2002Gündem
Fischer: Biz gerçekten de daha eskiyiz

Fischer: Biz gerçekten de daha eskiyiz!

Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in, Almanya ve Fransa'da eski Avrupa'yı gördüğü şeklindeki sözlerine karşılık olarak esprili şekilde, ''Bizim geçmişimiz gerçekten de daha eski'' dedi.

23.01.2003Dünya
Schröder: Türkiye her zaman dayanışmamıza güvenebilir

Schröder: Türkiye her zaman dayanışmamıza güvenebilir

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye'nin, bir tehdidin savuşturulmasında her zaman Almanya'nın dayanışmasına güvenebileceğini söyledi.

13.02.2003Gündem
Tüm Avrupa, Afrikalı olacak

Tüm Avrupa, Afrikalı olacak

Alman Bild gazetesi bir aydır süren aşırı sıcaklar devam ederse yakında herkesin Afrikalı olacağını yazdı. Bild haberinde ünlülerin esmer fotoğraflarını da yayınladı.

12.08.2003Dünya

Yazar Sonuçları

Pacto Andino

UÇAĞIN mektup zarfı tarihe geçiyor.

4.07.2003