EKSTRA
MENÜ

Merhamet

Merhamet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Merhamet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.181 Merhamet haberi bulunmuştur.

Merhamet, sözlüklerde “bir kimsenin veya bir başka canlının karşılaştığı kötü durumdan dolayı duyulan üzüntü, acıma” olarak tanımlanmakta olup, neo-spiritüalist terminolojide kullanılan terimlerden biridir. Neo-spiritüalist görüşe göre merhamet, insan ruhunun “Dünya Okulu”nda edinmesi gereken temel ruhsal yeteneklerden biridir. Bu görüşe göre, kişinin acınacak bir hale gelmiş, bir felakete uğramış veya benzeri hallere düşmüş, ıstırap çeken bir insana acıyarak, o insanın çektiği ıstırabı kendi yüreğinde hissetmesi, ıstırabını paylaşması kişiye, onun başına gelen olaydan ıstırap çekerek edindiği deneyimi (aynı olayı yaşamasına gerek kalmaksızın) edinme olanağı sağlayabilir.

Merhamet Haberleri

İngilterede Lordlar Kamarası üyesinden Macrona tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası üyesinden Macron'a tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası'nın Müslüman üyesi Lord Nazir Ahmed, Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan ve İslam karşıtı açıklamalar yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.

27.10.2020Dünya
Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan milletime sesleniyorum, Fransız mallarını asla satın almayın

Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan milletime sesleniyorum, 'Fransız mallarını asla satın almayın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. "Fransa'da Müslümanlara bir zulüm varsa hep birlikte biz oraya da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Müslümanlara ait iş yerleri, evler, okullar hemen her gün faşist grupların saldırısına uğruyor." diyen Erdoğan, "Ben buradan milletime sesleniyorum; nasıl ki Fransa'da 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa, sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunlardan satın almayın" ifadelerini kullandı.

26.10.2020Gündem
23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan 23 Ekim cuma hutbesinin konusu bu hafta Mevlid-i Nebi olarak belirlendi. Cuma namazı öncesi camilerde anlatılacak olan cuma hutbesinde, İslâm âleminin aylardır beklediği Mevlid Gecesinin dini öneminden ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) güzel ahlakından bahsedilecek. İşte, 23 Ekim 2020 cuma hutbesi tam metni.

23.10.2020Gündem
Camilerde ‘temel aile eğitimi’

Camilerde ‘temel aile eğitimi’

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde namaz öncesi ya da sonrası 40’ar dakikalık dersler şeklinde ‘temel aile bilinci eğitimi’ verecek. 15 Aralık’a kadar sürecek eğitimlerin en başında ‘ailede iffet ve mahremiyet’ var. İmamlar, kadın ve erkekten namus beklentisinin eşit olduğunu vurgulayacak.

22.10.2020Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zenginden, Diyarbakır annelerine hakaret eden HDPli Tosuna kınama

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den, Diyarbakır annelerine hakaret eden HDP'li Tosun'a kınama

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı'ndan çıkarken evlat nöbeti tutan annelere yönelik hakaretine tepki gösterdi. Zengin, "Annelere yönelik içerisinde hiç merhamet olmayan sevgi olmayan bu ifadeleri kınıyorum" dedi.

20.10.2020Gündem
Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Duası, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Duası, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Yapılan tefsirlerde "Ya-Sin" kelimesi "Ey İnsan" anlamına geldiği söylenmektedir. Sure içerisinde insanın sahip olduğu ahlaki sorumluluklarının yanı sıra, vahiyden, güzel peygamberimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) yalanlayan kureyş kabilesinden ve Antakya halkına gönderilen elçilerden bahsedilmektedir. Sure içerisinde değinilen diğer konular arasında Allah'ın (C.C) birliğini ve kudret sahibi oluşunu gösteren deliller, öldükten sonra tekrar dirileceği, hesap ve ceza günü konu edilir. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik. Ayrıca Diyanet tarafından hazırlanmış olan mukabele videosu ile yasin dinleme imkanı elde edebilirsiniz.

20.10.2020Namaz Sureleri
16 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Cami Allahın Evi, Müminlerin Eseri

16 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Cami Allah'ın Evi, Müminlerin Eseri

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı öncesi camilerde okunacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Cami Allah'ın Evi, Müminlerin Eseri' olarak belirlendi. Müslümanlara önemli tavsiye ve öğütler içeren 16 Ekim cuma hutbesinde camilerde namaz kılmanın öneminden bahsedilecek ve salgın hastalıklar için dualarda bulunulacak. Cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sözleri ve buyruklarına da yer verildi. İşte, 16 Ekim cuma hutbesi tam metni.

16.10.2020Gündem
Salça kazanı yüzünden oğlunu öldüren babadan akılalmaz sözler

Salça kazanı yüzünden oğlunu öldüren babadan akılalmaz sözler!

Bursa'da salça kazanı yüzünden tartıştığı oğlunu pompalı tüfekle öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan şahıs, "Olay anında ölmekten korktum. Panikle hareket ettim. Çok üzgünüm ve pişmanım. Aslan gibi çocuğumdu. Ben bunları haketmedim" dedi.

15.10.2020Gündem
Son dakika haberi... Bakan Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Bakan Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’da İl Değerlendirme Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak "Faz3 çalışması da 10 binlerce kişi de denecek. Deneklerin aşıdan önce 5 günlük karantina süreci olacak. Bu süreç 2 haftalık bir zaman gerektirmiş olacak. 2 hafta kadar sonra ilk insan deneme aşı uygulamamız yapılıyor olacak" dedi.

9.10.2020Gündem
Ali Erbaştan, cuma hutbesinde Azerbaycan mesajı

Ali Erbaş'tan, cuma hutbesinde 'Azerbaycan' mesajı

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cuma hutbesinde "Sivil masum demeden Azerbaycan yerleşim yerlerine yapılan saldırılarda can veren ve işgal altındaki vatan topraklarını kurtarma mücadelesinde şehit düşen asker ve sivil Azerbaycanlı kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, haklı davalarında kendilerine nusret diliyorum" dedi.

9.10.2020Gündem
Fetih Suresi Oku ve Dinle - Fetih Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Fazileti, Anlamı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fetih Suresi Oku ve Dinle - Fetih Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Fazileti, Anlamı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır. Mekke'nin fethedileceği müjdesini konu alır. Bu sure ile birlikte Müslümanların müşriklere karşı zafer kazanacağı müjdelenmiştir. Ayrıca önemli dönemlerde ordumuzun muzafferiyet kazanması için fetih duası olarak okunmaktadır. Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda sizler için Fetih suresi anlamı, fazileti, meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu Diyanet Mealiyle detaylarını bir araya getirdik. Ayrıca Fetih Suresi meali (Diyanet) yine içeriğimizde yer almaktadır.Diyanet mukabele videosu üzerinden Fetih suresini kolayca dinleyebilirsiniz.

Özgü Namal kimdir kaç yaşında nereli Özgü Namalın oynadığı diziler ve hayatı

Özgü Namal kimdir kaç yaşında nereli? Özgü Namal'ın oynadığı diziler ve hayatı

Özgü Namal'ın hayatı eşinin kaybetmesinin ardından gündeme geldi. Sinema ve dizi oyuncusu Özgü Namal Kurtlar Vadisi Dizisinde Polat Alemdarın sevgilisini canlandırdığı Elif karakteriyle televizyon kariyerinde çıkış yakaladı. Ünlü oyuncu Afife Tiyatro Ödülleri'nde yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncusu ödülünü elde etti. Peki, Özgü Namal kimdir kaç yaşında nereli? İşte, Özgü Namal'ın oynadığı diziler ve hayatıyla ilgili merak edilenler...

7.10.2020Hayat
Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Şiddet vakaları azalsa da bitecek gibi gözükmüyor. Farklı sorunlar gencecik insanları çok etkiliyor. Evliliklerde tehlike çanları çalıyor. Evet, pandemiyle birlikte ayarlarımız iyice bozuldu, psikolojimiz yerle bir... Bu hafta, kendisi de bir şiddet mağduru olan kişisel gelişim ve beden dili uzmanı Aşkım Kapışmak’la Sakarya Atlı Spor Köyü’nde buluşup gündemdeki konuları masaya yatırmak istedim. Söze çocukluğundan başlayıp gençliğin en temel sorunlarına kadar uzandık ama susmadık... Daldığımız derinliklerden çıkıp renkli konulara da kulaç attık...

6.10.2020Magazin
Rektör Karasar maestro oldu

Rektör Karasar maestro oldu

Maltepe Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı da online törenle açıldı. Açılış töreni üniversitenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Üniversite öğrencileri için verilen konserde ise, orkestrayı Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar yönetti.

5.10.2020Eğitim
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumunun açılışında konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu"nun açılışında konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ayasofya'nın asli hüviyetine kavuşmasının, milletin kimliğine, tarihine ve medeniyetine sahip çıkma kararlılığını ve köklerinden aldığı güçle sağlam bir geleceği inşa etme azmini gösterdiğini belirtti.

2.10.2020Gündem
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Niçin Ve Nasıl Dua Edilir konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Niçin Ve Nasıl Dua Edilir konu anlatımı

Dua etmek en önemli ibadetlerden biridir. Müslümanlar oruçlarını açarken, namaz esnasında, Hac ibadetinde ve kurban keserken dua eder. 5. Sınıflar için Niçin ve Nasıl Dua Edilir konusunu örnek dualarla anlattık.

22.09.20205. SINIF
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kurandan Ve Hz Peygamberden Dua Örnekleri konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kur'an'dan Ve Hz Peygamberden Dua Örnekleri konu anlatımı

Dua, hem dinimiz İslam'ın hem de Türk kültürünün en önemli parçalarından biridir. Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde peygamberlerin ve kavimlerinin ettikleri dualar aktarılır. Biz de günlük ibadetlerde sık sık dua okuyarak bağışlanma ve yardım dileriz. 5. sınıflar için ''Kur'an’dan ve Hz. Peygamberden Dua Örnekleri'' konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

22.09.20205. SINIF
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Allah İnancı konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Allah İnancı konu anlatımı

İslam'ın ilk şartı Allah'ın varlığına ve birliğine inanmaktır. Kelime-i Şahadet (Kelime-iTevhid) getiren Müslümanlar, Allah'tan başka ilah olmadığına ve Hz. Muhammed'in onun elçisi olduğuna şahitlik ederler. 5. sınıflar için ''Allah İnancı'' konusunu ayrıntılarıyla anlattık.

22.09.20205. SINIF
Dini değerleri aşağılamaktan tutuklandı

Dini değerleri aşağılamaktan tutuklandı

Mehtap Balaban, önceki gün sosyal medya hesaplarından İslam diniyle ilgili yaptığı paylaşımlarla tepki çekti.

16.09.2020Gündem
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele Dönemi Kültürel Olayları konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele Dönemi Kültürel Olayları konu anlatımı

Milli mücadele döneminde roman, şiir ve makale alanında birçok eser verilmiştir. Dönemin en önemli yazarları arasında Mehmet Akif Ersoy, Ziya Gökalp, Halide Edip Adıvar, Yakup Kadri Karaosmanoğlu ve Midhat Cemal Kuntay yer alır. 8. sınıflar için milli mücadele dönemi kültürel olaylarını anlattık.

15.09.20208. SINIF
Son dakika haberler... Müslümanları aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan Mehtap B. tutuklandı

Son dakika haberler... Müslümanları aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan Mehtap B. tutuklandı

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Müslümanları aşağıladığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Mehtap B. (45) “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan tutuklandı.

15.09.2020Gündem
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Nas Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Nas Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Medine döneminde inen Nas Suresi, Kuran'ı Kerim'in 114. ve son suresidir. Nas kelimesi ''insanlar'' demektir. 6 ayetten oluşan Nas Suresi kolay ezberlenir ve genellikle Felak Suresi ile birlikte okunur. 7. sınıflar için Nas Suresini ve anlamını açıkladık.

14.09.20207. SINIF
4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Sevgi Ve Saygı konu anlatımı

4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Sevgi Ve Saygı konu anlatımı

Sevgi ve saygı insanlık için oldukça önemlidir. Bu duygular olmazsa insanlar bir arada yaşamlarını sürdüremezler. Sevgi ve saygı nedir? İnsanlara karşı nasıl saygılı olunur sizler için derledik.

13.09.20204. SINIF
Küçük Alper, yavru köpeği yüzerek karşı kıyıya taşıdı

Küçük Alper, yavru köpeği yüzerek karşı kıyıya taşıdı

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Alper Ateş (10), Fırtına Deresi'nin karşısına geçemeyen yavru köpeği kucağına alarak suya girdi. Yüzerek köpeği karşı kıyıya taşıyan Alper, yakınlarınca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

12.09.2020Gündem
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli: Macron bunu bilmeli, Miçotakis bunu duymalı

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli: Macron bunu bilmeli, Miçotakis bunu duymalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Eylül darbesinin 40. yılında, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda konuştu. "Darbe Türkiye'nin on yıllarını çalmıştır." diyen Bahçeli, "12 Eylül zulümdür, rezalettir, cinayettir. 12 Eylül cuntasına bedel ve beyin olanlar ise tek kelimeyle zalimdir." ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Macron bunu bilmeli, Miçotakis bunu duymalı. Millet iradesi yalnızca Allah'ın himayesine girer. Bunun dışındaki her irade ya yıkılacak, ya da imha edilecektir." dedi.

12.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Selçuk çocuklara yönelik çalışmalar yapıldığını ve muzır müdahale programı düzenlendiğini belirtti. Bakan Netflix hakkında da açıklama yaptı.

12.09.2020Ekonomi
Her Şey Yolundaymış Gibi oyunu prömiyer yaptı

'Her Şey Yolundaymış Gibi' oyunu prömiyer yaptı

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun (İDT) yeni eseri "Her Şey Yolundaymış Gibi" prömiyer gösteriminde izleyiciyle buluştu.

10.09.2020Keyif
İsmi Azam duası nedir Fazileti nelerdir İsmi Azam duası Arapça ve Türkçe okunuşu

İsmi Azam duası nedir? Fazileti nelerdir? İsmi Azam duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Dualarınızda Allah’ın isimlerine yer vermek, duanızın makbul olması için önemlidir. Allah’ın bazı isimleri var ki, bunları dile getirerek dua ettiğinizde hem Allah’ın hoşuna gidecek hem de duanızı geri çevirmeyecektir. Bu dualardan en önemlisi İsmi Azam duasıdır. İsmi Azam, kelime anlamıyla en büyük isim demektir.

10.09.2020Dualar
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan eşi tarafından öldürülen din görevlisi Güneşe ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan eşi tarafından öldürülen din görevlisi Güneş'e ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmit'te eşi tarafından öldürülen din görevlisi vaiz Özlem Gön Güneş'e Allah'tan rahmet dileyerek "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür. İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır." değerlendirmesinde bulundu.

5.09.2020Gündem
Selda Alkor kimdir nereli kaç yaşında Selda Alkor hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Selda Alkor kimdir nereli kaç yaşında? Selda Alkor hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Selda Alkor, oyunculuk kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde boy göstermiştir. Televizyon dizileri ve onlarca sinema filminde rol alan Selda Alkor, Asmalı Konak dizisinde Sümbül, Çemberimde Gül Oya dizisinde ise Yurdanur karakteri ile dikkat çekmiştir. Selda Alkor'un en dikkat çekici rolü ise Kösem Sultan filmindeki Kösem karakteri olmuştur. Peki, Selda Alkor kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Selda Alkor'un oynadığı diziler ve filmler

5.09.2020Hayat
İşini ciddiye alıp kendini ciddiye almayan biriyim

İşini ciddiye alıp kendini ciddiye almayan biriyim

Dört yıl önce Türkiye’deki ününü bir kenara bıraktı ve uluslararası bir oyuncu olmak için yurtdışına gitti. Çünkü o kendi ifadesiyle ‘hazıra konmayan’ biriydi. Adım adım ilerledi, bağlantılar kurdu. Dünyaca ünlü bir dizide 12 bölüm rol aldı. Yasemin Kay Allen şimdi yeni projeleri için yeniden Türkiye’de: “Çabalamaya değer dediğin şeyleri kendin yaratmalısın. Geçen zamanda sandığımdan çok daha güçlü olduğumu gördüm.”

Koray Avcı: Benimle evli olduğunu sanan hayranlarım var

Koray Avcı: Benimle evli olduğunu sanan hayranlarım var

Koray Avcı, karantinada olgunlaştırdığı son albümü “Seni Çok Özlüyorum”u geçen hafta müzikseverlerin beğenisine sundu. Çıkışını Sezen Aksu’nun unutulmaz eseri “Gidiyorum”la yapan Avcı, birkaç gün içinde dünya sıralamasında 3 numaraya yükselmesinin gururunu yaşıyor ama yine de “Bu albümde rakamlar değil gönüller konuşuyor” diyor. Son dönemde ciddi değişikliği yaşayan, 2 ayda 20 kilo verip tarzını tepeden tırnağa yenileyen Avcı ile hem albümünü hem de bu değişimin sebeplerini konuştuk. Müzikten modaya, takıntılı hayranlardan aşka uzanan söyleşide “yeni albüm” müjdesi de aldım, takıntılı hayran itirafı da...

3.09.2020Magazin
Haldun Boysan kimdir, kaç yaşında vefat etti Haldun Boysanın biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler

Haldun Boysan kimdir, kaç yaşında vefat etti? Haldun Boysan'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler

Haldun Boysan kimdir? Usta oyuncu Haldun Boysan dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Boysan'ın ölüm haberi büyük üzüntü ile karşılandı. "Maria ile Mustafa" adlı dizinin çekimleri sırasında yaşamını yitiren Haldun Boysan Kurtlar Vadisi'nde 'Tombalacı' lakabıyla geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Kara Melek, Çılgın Bediş, Gülbeyaz, Merhamet gibi bir döneme damga vuran dizilerde rol alan usta oyuncu en son internette yayınlanan Alef dizisinde Nejat karakterini canlandırmıştı. İşte, usta oyuncu Haldun Boysan'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler...

1.09.2020Televizyon
Mehtap Anıl kimdir Usta oyuncu hayatını kaybetti

Mehtap Anıl kimdir? Usta oyuncu hayatını kaybetti!

'Mahallenin Muhtarları', 'Hanımın Çiftliği', 'Merhamet' ve 'Veda Türküsü' adlı yapımlardaki rolleriyle unutulmayan oyuncu Mehtap Anıl, 80 yaşında hayatını kaybetti. Bu gelişmenin ardından Mehtap Anıl'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Mehtap Anıl kimdir?

31.08.2020Hayat
Usta oyuncu Mehtap Anıl 80 yaşında hayatını kaybetti

Usta oyuncu Mehtap Anıl 80 yaşında hayatını kaybetti

"Mahallenin Muhtarları", "Hanımın Çiftliği", "Merhamet" ve "Veda Türküsü" adlı yapımlardaki rolleriyle unutulmayan oyuncu Mehtap Anıl, 80 yaşında hayata veda etti.

31.08.2020Magazin
Aventurin Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur Aventurin Taşı nasıl anlaşılır Özellikleri ve faydaları

Aventurin Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Aventurin Taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları

Doğada özellikleri bakımından birbirinden farklı olan pek çok taş çeşidi bulunmaktadır. Aventurin taşı ise daha çok yeşil rengi ile bilinen doğal bir taştır. Aventurin taşı bazı kişiler tarafından ilk kez duyulsa da doğada var olan bir doğal taştır. Peki Aventurin taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Aventurin taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydalarını sizlere detaylıca açıkladık.

27.08.2020Gündem
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kureyş Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kureyş Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Kuran-ı Kerim'in 106. suresi olan Kureyş Suresi Mekke'de indirilmiştir. Tin Suresinden sonra nazil olmuştur. Peygamberimizin kabilesi olan Kureyş'e seslendiği için bu ismi almıştır. 8. sınıflar Kureyş Suresini ve anlamını açıkladık.

25.08.20208. SINIF
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Yusuf konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Yusuf konu anlatımı

8. Sınıf derslerinden bir tane iste din kültürü ve ahlak bilgisi dersidir. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi konuları içerisinde birçok farklı konu yer almaktadır. Bu konuların öğrenciler için manevi, ahlaki ve dini özelliklere sahiptir. Kur'an-ı Kerim'de de yer alan ve herkes tarafından bilinmesi gereken kıssalardan biri de Hz. Yusuf kıssasıdır. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi Hz Yusuf konu anlatımı ile ilgili detayları derledik.

24.08.20208. SINIF
HDP önündeki eylemde 357nci gün

HDP önündeki eylemde 357'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 143 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini, 357'nci günde de sürdürdü. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, 2015'te fırında çalışırken, kaçırılan Fatih için evlat nöbetini sürdüren Abdullah Demir, oğluna teslim olması için çağrıda bulundu.

24.08.2020Gündem
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Felak Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Felak Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Felak Suresi Kuran-ı Kerim'in 113. suresidir. Toplam 5 ayetten oluşur. Nas Suresi ile birlikte ''Muavvizeteyn'' adını almıştır. Türkçede ''iki koruyucu'' anlamına gelir. Nas ve Felak sureleri cinlere ve görünmeyen düşmanlara karşı birlikte okunur. 7. sınıflar için Felak suresini ve anlamını açıkladık.

23.08.20207. SINIF
Yavru köpeği canice ezdi Sözleri çileden çıkardı

Yavru köpeği canice ezdi! Sözleri çileden çıkardı

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan akaryakıt istasyonunda bir minibüsün ezdiği yavru köpek can çekişerek hayatını kaybetti. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansırken, olayda yavrusunun can çekiştiğini gören annenin hali görenlerin içini sızlattı. Olayın görgü tanıklarından olan Deniz Yıldırım, inibüs şoförünün olaya ilişkin 'Onun geçmesini mi bekleyecektim' dediğini iddia etti.

21.08.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan Hicri Yeni Yıl mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan 'Hicri Yeni Yıl' mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Hicri Yeni Yıl' mesajında, "Hicret, hakkı batıldan üstün tutanlar için her daim mutlaka bir çıkış yolu olduğunun ve onların asla mağlup olmayacaklarının ispatıdır. Dolayısıyla hicretin taşıdığı mana ve mesajlar, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de Müslümanlar için maddi ve manevi kalkınma yolunda büyük bir azim ve motivasyon kaynağıdır" dedi.

20.08.2020Gündem
Günlük Burç Yorumları: 19 Ağustos Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 19 Ağustos Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 19 Ağustos günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 19 Ağustos Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 19 Ağustos’ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 19 Ağustos 2020 Pazartesi günü burç yorumlarınız...

19.08.2020Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Sevigen: ‘En diri grup biziz!’

Geçen hafta ‘CHP, yeni parti, Antalya’ içerikli yazılarımız üzerine CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen, uzun bir açıklama gönderdi. Bunun ‘Yeter! Söz Milletin’ köşemizde ‘Söz Sevigen’in’ başlığıyla verilmesini istedi. Sevigen, “Düşüncelerimizi söylemek için bir araya gelebilir miyiz?” diye düşünürken, bu yazının bu kadar ses çıkarmasının sebebinin “parti içindeki memleketini, vatanını, milletini, partisini seven ve şimdiye kadar suskun kalmış bir kesimin ortaya çıkmasından kaynaklanabileceği” olduğunu söylüyor. Sevigen’in partiye yönelik eleştirileri kısaca şöyle:

20.10.2020

Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Şiddet vakaları azalsa da bitecek gibi gözükmüyor. Farklı sorunlar gencecik insanları çok etkiliyor. Evliliklerde tehlike çanları çalıyor. Evet, pandemiyle birlikte ayarlarımız iyice bozuldu, psikolojimiz yerle bir... Bu hafta, kendisi de bir şiddet mağduru olan kişisel gelişim ve beden dili uzmanı Aşkım Kapışmak’la Sakarya Atlı Spor Köyü’nde buluşup gündemdeki konuları masaya yatırmak istedim. Söze çocukluğundan başlayıp gençliğin en temel sorunlarına kadar uzandık ama susmadık... Daldığımız derinliklerden çıkıp renkli konulara da kulaç attık...

7.10.2020

Pandemi uzun sürecek

COVID-19 pandemisi hakkında her gün yeni bir şey söyleniyor, çarpıcı iddialar ortaya atılıyor, hikayeler uyduruluyor. 

25.09.2020

Koray Avcı: Benimle evli olduğunu sanan hayranlarım var

Koray Avcı, karantinada olgunlaştırdığı son albümü “Seni Çok Özlüyorum”u geçen hafta müzikseverlerin beğenisine sundu. Çıkışını Sezen Aksu’nun unutulmaz eseri “Gidiyorum”la yapan Avcı, birkaç gün içinde dünya sıralamasında 3 numaraya yükselmesinin gururunu yaşıyor ama yine de “Bu albümde rakamlar değil gönüller konuşuyor” diyor. Son dönemde ciddi değişikliği yaşayan, 2 ayda 20 kilo verip tarzını tepeden tırnağa yenileyen Avcı ile hem albümünü hem de bu değişimin sebeplerini konuştuk. Müzikten modaya, takıntılı hayranlardan aşka uzanan söyleşide “yeni albüm” müjdesi de aldım, takıntılı hayran itirafı da...

3.09.2020