MENÜ

Menderes Çayı

Menderes Çayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Menderes Çayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 242 Menderes Çayı haberi bulunmuştur.

Menderes Çayı Haberleri

Kayıp Barış, kadavra köpeği Abrekle aranıyor

Kayıp Barış, kadavra köpeği 'Abrek'le aranıyor 

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde aşırı yağış nedeniyle yükselen Menderes Çayı'nın sularına kapılan otomobildeki 4 gençten halen kayıp olan Barış Kurt'u (16) arama çalışmalarına kadavra köpeği 'Abrek' de katıldı. Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde (AFAD) görevli 'Abrek' arama çalışmalarının 10'uncu gününde nehir kenarındaki arazide iz sürüyor.

11.02.2019Gündem
Çanakkalede en acı bekleyiş

Çanakkale'de en acı bekleyiş

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 4 gencin içinde olduğu öne sürülen Menderes Çayı Akköy geçidinde sulara kapılarak kaybolan araçta 3 gencin cenazesi bulundu. Kayıp Barış Kurt’un babası Sedat Kurt bölgeden ayrılamayarak, acı bekleyişini sürdürdü.

5.02.2019Haber
En acı bekleyiş

En acı bekleyiş

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 4 gencin içinde olduğu öne sürülen Menderes Çayı Akköy geçidinde sulara kapılarak kaybolan araçta 3 gencin cenazesi bulundu. Kayıp Barış Kurt’un babası Sedat Kurt bölgeden ayrılamayarak, acı bekleyişini sürdürdü.

5.02.2019Gündem
Kaybolan 2 genci arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla devam etti

Kaybolan 2 genci arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla devam etti

Çanakkale'nin Ezine ilçesinden Akköy istikametine giderken Menderes Çayı'na uçtuğu iddia edilen 2 gencin gece geç saatlere kadar süren arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla da devam etti.

3.02.2019Gündem
Türkiyenin Maldivleri olarak anılan Salda Gölünde büyük tehlike

'Türkiye'nin Maldivleri' olarak anılan Salda Gölü'nde büyük tehlike!

TURKUAZ renkli suyu ve beyaz kumuyla dünyada benzerine az rastlanan bir güzelliğe sahip olan Salda Gölü’nü besleyen su kaynağına sulama amaçlı yapılan göletler ve malzeme ocağının yarattığı etkiler gölde kuraklık endişesini beraberinde getirdi. Salda’nın her geçen gün azalmakta olan suyunu eski haline kavuşturmak için koruma faaliyetleri başlatıldı

20.04.2018Gündem
Bu zehri içiyoruz

Bu zehri içiyoruz

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üç gün boyunca etkili olan yağmur, tarlalarda kullanılan zirai ilaç atıklarını önce Kara Menderes Çayı’na, oradan da Bayramiç Barajı’na sürükledi.

29.01.2013Gündem
ÇANAKKALELİLERİ KORKUTAN GÖRÜNTÜLER

ÇANAKKALELİLERİ KORKUTAN GÖRÜNTÜLER

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde üç gündür süren aşırı yağmur, tarım sektöründeki acı bir gerçeği gözler önüne serdi. Yüzlerce zirai ilaç ambalajı, Bayramiç Barajı'nda adacık oluşturdu. Bayramiç ilçesinde üç gün boyunca etkili olan yağmur, tarlalarda kullanılan zirai ilaç atıkları önce Kara Menderes Çayı'na, oradan da Bayramiç Barajı'na sürükledi. Çalı çırpı ve odun parçalarıyla birlikte zirai ilaç ambalajları Bayramiç Barajı'nın Kurşunlu ile Molla Hasanlar Köyleri arasında kalan bölümünde yüzeyde adacık oluşturdu. İçme suyunu Kara Menderes Çayı'ndan karşılayan Bayramiç ve çevre köyleri için zirai atıklar tehdit oluştururken, tarım sektöründe zirai ilaç kullanımının ne denli yüksek olduğu gerçeği de ortaya çıktı. Kurşunlu Köyü Muhtarı Muharrem Güler, yaşanan olayı bir çevre felaketi olarak değerlendirdi. Bu arada Bayramiç Barajı'nın çevredeki birçok köyün içme suyu ihtiyacını karşılayan su kuyularını beslediğine dikkat çekildi.Fatih DALDAL-DHA- KURGU: Levent SERT

29.01.2013Haber
Zehir kutuları barajda ada oluşturdu

Zehir kutuları barajda ada oluşturdu

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde üç gündür süren aşırı yağmur, tarım sektöründeki acı bir gerçeği gözler önüne serdi. Yüzlerce zirai ilaç ambalajı, sulama amaçlı Bayramiç Barajı’nda adacık oluşturdu.

29.01.2013Gündem
Gözler valilikte

Gözler valilikte

BAYRAMİÇ’te 1960’ta Kara Menderes Çayı üzerine yapılan, yedi köyün ulaşımını sağlayan Ahmetçeli Köprüsü ayrılmaya ve tedirginlik yaratmaya başladı.

3.06.2012Ege
Faciayı mı bekliyorsun

Faciayı mı bekliyorsun

Günlerdir şikayet yağıyor, köprü çöktü çökecek. Kimse üzerinden geçemiyor. Ne Kaymakam’dan ne Başkan’dan bir ses var.

31.05.2012Ege
İŞTE KÖYLÜLERİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

İŞTE KÖYLÜLERİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne 15 kilometre uzaklıkta bulunan köprü, 1960 yılında inşaa edildikten bir süre sonra sel nedeniyle zarar gördü. Bayramiç İlçesi ile Ahmetçeli, Saçaklı, Doğancıköy, Zerdalilik, Pıtırelli, Pazarköy ve Zeytinli Köyleri'ni bağlayan köprünün ortasındaki beton bloklar bağlantı yerinden her geçen gün biraz daha ayrıldı. Kara Menderes Çayı üzerindeki köprü zamanla aşınırken, ortasındaki bağlantı yerinde yaklaşık 15 santimetrelik yarık oluştu. Aynı zamanda yan da yatan köprüden hergün geçmek zorunda olan köylüler, korku dolu anlar yaşadıklarını, bir facia meydana gelmeden önlem alınmasını istedi. Ahmetçeli Köyü'nde yaşayan İsmail Kahraman "Yıllardır bu köprüyü kullanıyoruz. Büyük bir sel olmuştu o zaman köprü büyük zarar gördü. O günden sonra da tam ortasında zamanla yarık oluştu. Köprüden geçerken tedirgin oluyoruz. Bu köprüden araçlar da geçiyor heran çökme tehlikesi var. Yetkililer bu durumu görmezden geliyor" diye konuştu.Fatih DALDAL-BAYRAMİÇ-DHA

31.05.2012Haber
Yıkılmasını mı bekliyorsunuz

Yıkılmasını mı bekliyorsunuz

ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi ile 7 köyün bağlantısını sağlayan ve 1960 yılında inşaa edilen köprü ortasındaki beton bloklar, bağlantı yerinden her geçen gün biraz daha ayrılıyor.

31.05.2012Gündem
Mustafa dayının tarlası

Mustafa dayının tarlası

Aşırı yağışlar ve taşan nehirler, başta Trakya bölgesi olmak üzere Türkiye’nin batısını göle çevirdi.

13.02.2010Gündem
Marmara, Akdeniz ve Ege sular altında

Marmara, Akdeniz ve Ege sular altında

Kardan sonra bu kez de yağmur ve fırtına hayatı etkiliyor. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sağanak yağmur nedeniyle eğitime ara verildi. Karayolları ulaşıma kapandı, ev ve arazileri su bastı, köprüler çöktü. Çanakkale, Balıkesir ve İzmir’de güvenlik gerekçesiyle barajların kapakları açıldı.

8.02.2010Gündem
Efsane değil gerçek

Efsane değil gerçek

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde bir kadın, iki yıl önce yanlışlıkla çöp diye dereye attığı poşetin içindeki cüzdanına balıkçı sayesinde kavuştu.

4.07.2009Gündem
60 başvuru yapıldı: 8 ilde siyanür endişesi

60 başvuru yapıldı: 8 ilde 'siyanür' endişesi

KÜTAHYA'nın Gediz ilçesi Murat Dağı’nda özel bir şirkete ait tesislerde siyanür kullanılarak altın ve gümüş araması yapılması için hazırlanan ÇED raporunun onaylanması endişe yarattı. Siyanürün Eskişehir'de Porsuk Çayı’nın yanı sıra Gediz, Banaz çaylarıyla Ankara'nın aralarında bulunduğu 7 kenti etkileyeceği öne sürülürken, raporun iptali için Kütahya Bölge İdare Mahkemesine aralarında Ak Partili Gediz Belediye Başkanlığı'nın bulunduğu 60 başvuru yapıldığı belirtildi.

29.06.2019Gündem
Buket Aydın ile 40a konuk olan Menderes Türel: Antalyaya dünya şampiyonluğu yakışır

Buket Aydın ile 40'a konuk olan Menderes Türel: Antalya'ya dünya şampiyonluğu yakışır

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut belediye başkanı ve bu seçimde AK Parti'den tekrar aday gösterilen Menderes Türel, Buket Aydın ile 40'a konuk oldu. Türel, "Bugün Antalya, Londra ve Paris’ten sonra dünyada New York ile birlikte 13.600.000-14.000.000 gelen turistle birlikte dünyada 3. Sırada. Antalya demek ki Barcelona’yı geçmiş, Dubai’yi geçmiş, Miami’yi geçmiş ama biz yeterli görmüyoruz ve 'Antalya’ya dünya şampiyonluğu yakışır' diyoruz." ifadelerini kullandı.

6.03.2019Gündem
Antalya felaketi yaşadı Zarar çok büyük

Antalya felaketi yaşadı! Zarar çok büyük

Antalya'da dün etkili olan fırtına, hortum ve yağışta 750 dönüm sera ve bahçe zarar gördü. Aksu Çayı'nda 50 tekne denize sürüklendi, 10 balıkçı teknesi ve kayık battı. Meteoroloji yetkilileri, bugün ve yarın için kuvvetli rüzgar ve yağış beklenmediğini açıkladı.

27.01.2019Gündem
8 yılda 1,4 milyon lira ekonomik fayda sağladı

8 yılda 1,4 milyon lira ekonomik fayda sağladı

Aydın’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2010 yılında hizmete açılan Çine Adnan Menderes Barajı’nın 91 bin dekar araziyi taşkından koruyarak ekonomiye yıllık 180 milyon lira katkı sağladığı belirtildi.

18.12.2018Ekonomi
Kan Gölüne dönmüştü Dedektif gibi iz sürdüler

'Kan Gölü'ne dönmüştü! Dedektif gibi iz sürdüler

Dedektif gibi iz süren Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, Aydın İl Çayı'nın kırmızı renge dönmesine neden olan olan firmaya taahhüde uymadığı için 24 bin lira cezai işlem uyguladı.

27.09.2018Gündem
Aydın İl Çayı Deresi kan gölüne döndü

Aydın İl Çayı Deresi kan gölüne döndü

Menderes Nehri’ni besleyen İl Çayı Deresi, üç gündür kırmızı akıyor. Yetkililer, dereyi kırmızıya boyayan maddeyle ilgili araştırma başlattı.

25.09.2018Gündem
Patarada isyan ettiren olay Adam çöp atıyor, silah çekiyor

Patara'da isyan ettiren olay! 'Adam çöp atıyor, silah çekiyor'

Nesli tehlike altındaki caretta carettaların en önemli yuvalama alanlarından Kaş ilçesindeki Patara Plajı'na gelen tatilciler, yumurtaların bırakıldığı alandaki kafeslerin içine çöplerini atıyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Kurtuluş Olgun, "Kafeslerin üzerine, bilinsin, diye caretta caretta fotoğrafının da bulunduğu 'Burası benim yuvam' levhaları yapıştırdık; ama adam çöp atıyor, donunu asıyor, silah çeken bile var" dedi.

13.08.2018Gündem
Menderes ölmesin hayat versin

Menderes ölmesin hayat versin

Antik çağlardan bugüne kadar üzerinden geçtiği topraklara bereket getirmiş olan Büyük Menderes, tarımsal arazi sulaması ve hayvancılık açısından Menderes Havzası’nın can damarı. Geçen hafta toplu balık ölümleriyle gündeme gelen Büyük Menderes, ne yazık ki artık Türkiye’nin üçüncü kirli nehri olarak gösteriliyor. Sanayileşme, kentleşme, tarımsal etkenler nehri yok olma noktasına getirirken etrafındaki yaşamı da tehlikeye atıyor. Kaynağından pırıl pırıl doğan damlalar Ege Denizi’ne yaklaştıkça siyaha dönüyor, sularına karışan atıklarla denizle buluşurken yaşam değil ölüm getiriyor. Hürriyet, Büyük Menderes’in 548 kilometrelik yoluna eşlik ederken, zehir taşıyan bir nehre nasıl dönüştüğünü adım adım izledi.

2.06.2018Gündem
Cinsel istismarı anlattı, tüm üniversite ağladı

Cinsel istismarı anlattı, tüm üniversite ağladı

Saadet Özkan Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan'ın Erzurum Atatürk Üniversitesi'ndeki konuşmada, gün yüzüne çıkardığı ilkokuldaki istismar olayını anlatması, öğrencileri ağlattı.

8.05.2018Kampüs
Saadet öğretmen anlattı, üniversiteliler ağladı

Saadet öğretmen anlattı, üniversiteliler ağladı

Saadet Özkan Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan'ın Erzurum Atatürk Üniversitesi'ndeki konuşmada, gün yüzüne çıkardığı ilkokuldaki istismar olayını anlatması, öğrencileri ağlattı. Öğrencilerden pes etmemelerini isteyen Saadet Özkan, "Bulunduğunuz ilin mahkemelerine gidip cinsel istismar mağduru çocuklara sahip çıkın" dedi.

7.05.2018Gündem
Ege’nin Çatısı; Honaz Dağı Milli Parkı

Ege’nin Çatısı; Honaz Dağı Milli Parkı

Ege’nin birbirinden güzel el değmemiş doğasıyla büyüleyen Honaz Dağı Milli Parkı ve Akdağ Tabiat Parklarında nereye gidilir, ne yenir, nerede kalınır, neler yapılır sizler için sıraladık. İşte size Ege’nin Milli Parkları gezi rehberi…

10.04.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Deniz Baykal’dan helallik alacak

Başkan Kocaoğlu’nun bilmediği yemek yok. Dansı seviyor. Daha çok vals ve tango. Ama Zeybek oynamakta da başarılı.

26.06.2010

Bir adada kalan yüreğim

KÜÇÜK bir çocuktu...                

1.06.2019