EKSTRA
MENÜ

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme Küçültme Ameliyatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 215 Meme Küçültme Ameliyatı haberi bulunmuştur.

Meme Küçültme Ameliyatı Haberleri

Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır

Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır?

Göğüs bölgesinde görülen şekil bozuklukları başlıca sağlık sorunlarına yol açabilir. Yapılan ameliyatlar ile hem sağlığınıza hem de estetik açıdan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka yapılan ameliyatları sizler için derledi.

2.04.2021Sağlık
Bel Ağrılarınız Geçmiyor mu Sebebi Büyük Göğüsler Olabilir

Bel Ağrılarınız Geçmiyor mu? Sebebi Büyük Göğüsler Olabilir

Büyük göğüsler he ne kadar bazı hanımlar için bir rüya olsa da, kimi hanımlar için ciddi bir sorundur. Gerek görsel olarak, gerekse vücuda yüklediği ağırlık bakımından bir sorun olan göğüslerin küçültülmesine yönelik operasyonlar ise günümüzde yaygın biçimde yapılır. Göğüs küçültme ameliyatı ile bilmek istediklerinizi; Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Tayfun Türkaslan yanıtlıyor.

Yeni Yılda Bedeninizi Yeniden Şekillendirin

Yeni Yılda Bedeninizi Yeniden Şekillendirin

Yeni bir yıl yaklaşırken yeni başlangıçlar yapmak ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz her ne ise onu elde etmek farklı bir heyecan yaşamanızı sağlar. 2021 yaklaşırken yeni yılda yepyeni bir vücuda sahip olmak isteyenlerin yaptırabileceği estetik operasyonlar ile ilgili Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat ile konuştuk.

23.11.2020Kişisel Bakım
Göğüsleriniz Kıyafet Seçiminizi Etkilemesin

Göğüsleriniz Kıyafet Seçiminizi Etkilemesin!

Aşırı büyük ya da asimetrik memeler kadınlarda kıyafet seçiminden hareket kısıtlamasına kadar kişinin yaşam kalitesini düşüren ciddi bir sorun haline gelebilir. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlsun Aka, meme küçültme estetiği nedir, kimler için uygundur, nasıl yapılır sizler için anlattı.

Göğüs Küçültme Sadece Estetik Değil, Sağlık İçin de Gerekli

Göğüs Küçültme Sadece Estetik Değil, Sağlık İçin de Gerekli!

Meme, asırlardır estetik görünümüyle kadınlığın , süt verme fonksiyonuyla anneliğin simgesi olarak görülmektedir. Kadınlar için bu kadar önemli olan bu organın normalden küçük, büyük veya sarkık olması gibi şekil bozuklukları, kişiyi oldukça mutsuz edebilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Demiroğlu Yakut konu hakkında bilgiler verdi.

Büyük Meme Kansere Davetiye mi Çıkarıyor

Büyük Meme Kansere Davetiye mi Çıkarıyor?

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer alıyor ve her 8 kadından birinin hayatının bir döneminde meme kanserine yakalanacağı öngörülüyor. Halk arasında ise büyük memeli kadınların diğerlerine oranla daha fazla meme kanseri riski taşıdığına dair bir inanç hakim. Peki, bu inanışın doğruluk payı nedir? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Özay Özkaya anlatıyor.

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Estetik meme ameliyatı olan kadınların sayısı giderek artıyor. Her kadını ilgilendiren meme estetiği ameliyatlarıyla ilgili Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Op. Dr. Özgür Hürkal doğru bilinen yanlışları anlatıyor...

Büyük Memenin Yol Açtığı Sağlık Sorunları

Büyük Memenin Yol Açtığı Sağlık Sorunları

Meme büyüklüğü, belli bir aşamadan sonra hem görüntü olarak, hem de fonksiyonel açıdan problem yaratmaktadır. Özellikle normalde meme büyüklüğü olan hastalarımızın kilo alması sonucunda rahatsız edici bir yük olarak algılanmaya başlar. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Diren Çelik büyük göğüsün yol açabileceği sorunları anlattı.

Büyük Meme Birçok Probleme Sebep Olabiliyor

Büyük Meme Birçok Probleme Sebep Olabiliyor!

Kadınlarda göğüslerin büyük olması beraberinde pek çok sağlık sorununu getirebiliyor. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Meme küçültme operasyonu sonrasında meme büyür mü

Meme küçültme operasyonu sonrasında meme büyür mü?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dudak dolgusu ve dolgu sonrasında hissizlik konusu hakkında merak edilenleri detaylandırdı.

Meme küçültme ameliyatının alternatifi var mıdır

Meme küçültme ameliyatının alternatifi var mıdır?

Meme büyüklüğü, estetik görünümünün haricinde birçok sağlık problemine neden oluyor. Normal meme büyüklüğüne sahip kişilerin kilo alımına bağlı olarak ekstra büyümesi bel ve sırt ağrılarına, omuzlarda sütyen askılarına bağlı yaralar ve meme altında pişik benzeri tabloların görülmesine neden olur. Peki, meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Meme küçültmesi için ameliyattan başka alternatif var mıdır? Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik, meme küçültme ameliyatları hakkında merak edilen soruları yanıtlıyor.

9.01.2020Sağlık
Meme Estetiği Hakkında En Merak Edilenler

Meme Estetiği Hakkında En Merak Edilenler

Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erkin Önsal, meme estetiği hakkında merak edilen soruları cevapladı.

İzmirde aynı doktora meme küçültme ameliyatı yaptıran iki kadın, kabusu yaşadı

İzmir'de aynı doktora meme küçültme ameliyatı yaptıran iki kadın, kabusu yaşadı

İzmir'de, bel ağrısı ve boyun fıtığı şikayetlerine neden olduğu için Ümran Ayaz (40) ve Tülay Çığır Keskinkılıç (53) doktor S.A.K.'ye meme küçültme ameliyatı oldu.

18.04.2019Haber
Büyük göğüsler kamburluğa neden olabilir

Büyük göğüsler kamburluğa neden olabilir!

Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dürdane Keskin büyük göğüslerin sağlığa verdiği zararlar konusunda bilgiler verdi.

27.03.2019Sağlık
Büyük Göğüsler Sağlığı mı Bozuyor

Büyük Göğüsler Sağlığı mı Bozuyor?

Büyük göğüsler kadınlarda psikolojik sorunlara neden olmanın yanı sıra fiziksel olarak da sıkıntılara da yol açarak sağlığı da olumsuz yönde etkiliyor. Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Meme estetiği, boyun ve sırt ağrılarını azaltıyor

Meme estetiği, boyun ve sırt ağrılarını azaltıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Mehmet Severcan, "Büyümüş ve sarkmış meme yapısının ortadan kaldırılması ve estetik bir görüntü sağlamanın tek yöntemi cerrahi müdahaledir" dedi.

10.01.2019Sağlık
Kadınlar Meme Küçültme Operasyonundan Ne Bekler

Kadınlar Meme Küçültme Operasyonundan Ne Bekler?

Büyük meme sahibi olmak kadınları mutlu eder ancak her şeyin fazlası zarar mottosu uyarınca memenin de fazla büyük olması mutsuzluk getirir. Geçmeyen bir boyun ve sırt ağrısı, meme altında pişik veya kötü koku, zamanla omuzda sutyen askı izi oluşması, mayo veya bikini giyince aşırı dikkat çekme, bedene göre giysi bulma güçlüğü başlıca sorunlardır. Konu ile ilgili sorularımızı cevaplayan Plastik Cerrah Op. Dr. Defne Erkara meme küçültme ameliyatını anlattı.

19.12.2018Kişisel Bakım
Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktora Yargıtay şoku

Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktora Yargıtay şoku!

Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktor ve bağlı bulunduğu hastanenin tazminat ödemesinin yolu açıldı. A. T., meme küçültme ameliyatı için Kadıköy’deki bir hastaneye gitti. Ameliyatı doktor İ.A. yaptı. Ancak ameliyat başarısız geçti. Sol memesinde renk değişimi ve his kaybı yaşayan A. T. bir kaç kez operasyon geçirmek durumunda kaldı. A. T.’nin kasığından iki kez alınan parça meme zeminine konuldu. Bir seferinde kasıktan alınan parçayı yere düşüren doktor, alınan parçanın üzerine bastı. A.T.’nin maddi tazminat talebini yerel mahkeme geri çevirdi. Ancak Yargıtay, verilen kararın hatalı olduğuna hükmederek bozdu.

17.12.2018Gündem
Soygun parasıyla meme ameliyatı

Soygun parasıyla meme ameliyatı

İstanbul’da nisan ayında Beşiktaş, Üsküdar ve Beykoz’da lüks sitelerdeki bazı villalar soyuldu. Peş peşe yaşanan soygunların ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Hırsızlık yapılan sitelerdeki kamera görüntülerinden geçmişte hırsızlıktan kaydı olan, elebaşılığını M.A.A.’nın, yardımcılığını da R.K.’nın yaptığı çeteye ulaşıldı.

13.08.2018Gündem
Nur Yerlitaş yarın ameliyat olacak.. İşte Nur Yerlitaşın son hali

Nur Yerlitaş yarın ameliyat olacak.. İşte Nur Yerlitaş'ın son hali

2017 yılında konulan meme kanseri teşhisinin ardından bir süre müşahede altında tutulan Nur Yerlitaş'ın hastalığı nüksetti. Bir süredir kilo kaybıyla gündemde olan Nur Yerlitaş'a bu kez beyin kanseri teşhisi kondu. Magazin D kameraların kısa bir açıklama yapan Nur Yerlitaş, pazartesi günü ameliyat olacağını aktardı.

5.08.2018Magazin
Pazartesi ameliyat olacağım

'Pazartesi ameliyat olacağım'

GEÇEN yıl meme küçültme ameliyatı için gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucu meme kanseri teşhisi konan ve acilen ameliyata alınan Nur Yerlitaş’ın hastalığı nüksetti.

4.08.2018Magazin
Nur Yerlitaş pazartesi ameliyat olacak

Nur Yerlitaş pazartesi ameliyat olacak

GEÇEN yıl meme küçültme ameliyatı için gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucu meme kanseri teşhisi konan ve acilen ameliyata alınan Nur Yerlitaş’ın hastalığı nüksetti.

3.08.2018Magazin
Göğüslerinizden Memnun Değil Misiniz

Göğüslerinizden Memnun Değil Misiniz?

Antik çağlardan beri doğurganlık ve kadınlığın sembolü olan göğüslerin vücudun proporsiyonuna uygun olmaması orantısız bir görünüm yaratır. Dış görünüşü olumsuz yönde etkileyen bu durum kişide özgüven eksikliğine ya da toplum içinde rahatsız hissetmeye neden olabilir. Bu süreç çeşitli ruhsal problemlerle birlikte davranış bozukluklarını doğurabilir. Merak edilen bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu anormal ölçülerdeki göğüslerin bazı kadınlarda estetik kaygıdan öte ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceğine dikkat çekiyor.

Göğüs küçültme ameliyatı hayatını karattı

Göğüs küçültme ameliyatı hayatını karattı

ANTALYALI iş kadını Songül D. (58), İstanbul’da özel bir hastanede yaptırdığı meme küçültme ameliyatı sonrasında iyileşmeyen yaralar nedeniyle sol memesini kaybettiğini iddia etti. Ameliyatı yapan plastik cerrahi uzmanı Dr. S.M. hakkında maddi ve manevi tazminat davası açan D., "Göğsümü kesip kadınlığımı çalan doktorun cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

24.11.2017Gündem
Estetik 1326 Beyin 546 lira

Estetik 1326 Beyin 546 lira!

Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre devlet, estetik müdahale sayılan meme küçültme ameliyatı için 1326 lira, hayati risk taşıyan beyin kanaması ameliyatı için 546 lira ödüyor. Uzmanlar yakında kimsenin beyin cerrahı olmayı tercih etmeyeceği görüşünde.

12.06.2017Ekonomi
Nur Yerlitaş hastaneden çıkıp neden otele yerleşti

Nur Yerlitaş hastaneden çıkıp neden otele yerleşti

MEME küçültme ameliyatı için gittiği hastanede kansere yakalandığını öğrenen modacı Nur Yerlitaş, geçirdiği ameliyatın ardından hastaneden taburcu oldu.

23.10.2016Magazin
Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Meme küçültme ameliyatı geçiren modacı Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi veren moda tasarımcısı İvana Sert, “Durumu iyi. Bir sorunu yok. Zaten salı günü hastaneden çıkıyor” dedi. 

16.10.2016Ne Oluyor
Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Meme küçültme ameliyatı geçiren modacı Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi veren moda tasarımcısı İvana Sert, “Durumu iyi. Bir sorunu yok. Zaten salı günü hastaneden çıkıyor” dedi.

16.10.2016Kelebek
Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Ivana Sert, Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi verdi

Meme küçültme ameliyatı geçiren modacı Nur Yerlitaş’ın son durumu hakkında bilgi veren moda tasarımcısı İvana Sert, “Durumu iyi. Bir sorunu yok. Zaten salı günü hastaneden çıkıyor” dedi.

16.10.2016Kelebek
Bülent Ersoy, Nur Yerlitaşın yanına koştu Nur Yerlitaşın sağlık durumu nasıl

Bülent Ersoy, Nur Yerlitaş'ın yanına koştu! Nur Yerlitaş'ın sağlık durumu nasıl?

Meme küçültme ameliyatı için gittiği hastanede memesinde kist tespit edilen modacı Nur Yerlitaş, dün Maslak Acıbadem Hastanesi’nde operasyon geçirdi.

13.10.2016Magazin
Meme Küçültme Estetiğiyle Sıkıntılarınızdan Kurtulun

Meme Küçültme Estetiğiyle Sıkıntılarınızdan Kurtulun

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, meme küçültme ameliyatını anlatıyor...

15.04.2016Kişisel Bakım
İdeal meme küçültme estetiği nasıl yapılır

İdeal meme küçültme estetiği nasıl yapılır?

Yaptıran kişiler 4-5 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

10.03.2016Kişisel Bakım
Murat Boz, meme küçültme ameliyatı oldu

Murat Boz, meme küçültme ameliyatı oldu

Ünlü şarkıcı Murat Boz, görüntüsünde şikayetçi olduğu göğüslerini küçültme ameliyatı olarak küçülttü. Göğüslerinde istediği görüntüyü yakalamaya çalışan Boz, ameliyat masasına yattı. Detaylar haberimizde…

2.03.2016Kelebek
Birçok erkeğin ortak sorunu “meme büyümesi”

Birçok erkeğin ortak sorunu “meme büyümesi”

Erkekler için bu durum ciddi sıkıntılara neden oluyor.

2.03.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Labioplasti nedir, ameliyatı nasıl yapılır?

Labioplasti, kadınlarda labium adı verilen genital bölgedeki yapılara uygulanan jinekolojik estetik operasyonları içine alan bir terimdir. Labium latince bir kelime olup dudak anlamı taşımaktadır. Tıp alanında da kadınların dış genital organlarını oluşturan yapılardır. Orta kısmında bulunan yapılar dış dudaklar, içte kalan kısın da iç dudaklar olarak adlandırılır. Bu ameliyatlar son zamanlarda artmakta ve tüm estetik ameliyatlar içinde de talebin en fazla olduğu operasyonlar haline gelmektedir.

19.01.2021

3 adımda meme küçültme ameliyatı nasıl olur?

Doğumlar, kilo alıp vermeler meme şeklini değiştirir. Ancak meme dokusunun asıl şeklini genetik miras verir. Hacmi büyük olduğunda postur bozukluğu, sırt ve bel ağrısına neden olabilir.

2.11.2020

Meme küçültme zamanı

Sonbaharda özellikle tercih edilen estetik ameliyatlardan biri de meme küçültmedir. Ameliyatın temel amacı omuzlardaki fazla yükü alma ve kişiye düzgün postür vermektir.

21.09.2020

Meme küçültme ameliyatı estetik midir, yoksa bir ihtiyaç mı?

Memeler, kadınlar için güzellik ve dişiliğin sembolü olarak kabul edilmektedir. Bazı kadınlarda ise memelerin olması gerekenden büyük olduğu görülmektedir. Bu durum temel olarak hormonlar ve genetik yapı nedeniyle meydana gelmektedir.

29.11.2019
Östrojenli gıdalar iri göğüslere neden oluyor

Östrojenli gıdalar iri göğüslere neden oluyor

Kalorili ve östrojen katkılı gıdalar, kadınlarda östrojen düzeyinde artış, dolayısıyla fazla kilo ve meme dokusunun artarak büyümesine neden oluyor. Kolesterolden sentezlenen östrojen hormonunun uzun süreli yüksek seyri ve büyüyen göğüsler meme kanseri riskini tetikleyebiliyor. Meme küçültme ameliyatı, irileşen ve birçok sağlık sorununa davetiye çıkaran büyük göğüslerin dokuları azaltılarak, olası sağlık sorunlarına karşı estetik bir çözüm prosedürü olarak uygulanmaktadır.

14.03.2019
Meme büyütme ameliyatı ile ilgili her şey

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili her şey

Kadınlar, burun şeklinin ardından en çok göğüs ölçülerinin küçüklüğünden yakınmaktadırlar. Haksız da değiller, çünkü göğüs ölçüsünün vücutla uyumlu hacimde olması kadınlık algısını, izlenimini tamamlayan ya da eksik gösteren hatlardır.

2.11.2018

Meme küçültme estetiğinin faydaları

Eğer göğüslerinizin büyüklüğü yaşam kalitenizi düşürüyorsa...

19.06.2017