EKSTRA
MENÜ

Meme Ameliyatları

Meme Ameliyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme Ameliyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 409 Meme Ameliyatları haberi bulunmuştur.

Meme Ameliyatları Haberleri

Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu meme implantlarındaki trendleri anlattı.

Meme kanseri ve estetiği ameliyatı aynı anda yapılabiliyor

Meme kanseri ve estetiği ameliyatı aynı anda yapılabiliyor

Meme kanseri, her 8 kadından 1'inin hayatını herhangi bir dönemde etkileyebiliyor. Ancak bu ameliyatlarda kadınları rahatsız eden konuların başında memenin tamamen kaybedilmesi geliyor. Memenin tümünün çıkarılmasının estetik olarak hastaları mutsuz ettiğine dikkat çeken Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Özcan Gökçe, meme başı ve meme derisi koruyucu mastektomiyle bu sorunun önüne geçilebildiğini belirterek önemli bilgiler verdi.

20.10.2020Sağlık
Meme Kanserinde Ne Zaman Cerrahi İşlem Gerekiyor

Meme Kanserinde Ne Zaman Cerrahi İşlem Gerekiyor?

Tıpta ve teknolojide yaşanan gelişmelere hekimlerin bilgi ve tecrübeleri de eklenince, meme kanseri tedavisinde ‘hayal’ denilenler son yıllarda hızla gerçeğe dönüşüyor. Günümüzde her 8 kadından birinde görülen meme kanserinde erken teşhisin önemine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla her yıl Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı, 15 Ekim de Dünya Meme Sağlığı Günü olarak kutlanıyor.

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Estetik meme ameliyatı olan kadınların sayısı giderek artıyor. Her kadını ilgilendiren meme estetiği ameliyatlarıyla ilgili Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Op. Dr. Özgür Hürkal doğru bilinen yanlışları anlatıyor...

Talep arttı… Erkeklerde meme büyümesi kabus olmaktan çıkıyor

Talep arttı… Erkeklerde meme büyümesi kabus olmaktan çıkıyor

Erkeklerin daha fit bir vücuda sahip olmak isteğiyle jinekomasti ameliyatlarını tercih ettiklerini söyleyen Op. Dr. M. Levent Pektaş, söz konusu ameliyatların günden güne arttığını belirtti.

20.08.2020Sağlık
Meme Kanserinde Cep Telefonuna Dikkat

Meme Kanserinde Cep Telefonuna Dikkat!

Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğunu ve kadınlarda kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Eser, “Günümüzde çok sık radyasyona maruz kalmaktayız. Kullandığımız cep telefonu ve diğer yüksek teknoloji ürünlerinin hayatımızı ne kadar olumsuz etkilediği zamanla anlaşılabilecek” dedi.

Meme Ameliyatları Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Meme Ameliyatları Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Kadınların korkulu rüyası meme kanserinin tedavisinde günümüzde çok hızlı gelişmeler yaşanıyor. Üstelik bu gelişmeler sadece tedaviyle de sınırlı değil. Hastalık nedeniyle kaybedilen memenin onarımında da büyük bir aşama kaydedildi. Artık doğalından farksız memeler oluşturulabiliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, meme ameliyatları hakkında doğru bilinen 8 yanlışı açıkladı.

2018’in estetik trendleri

2018’in estetik trendleri!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atilla Eyüboğlu cevapladı; 2018’in estetik trendleri!

Tatil dönemi ameliyat olmak için en ideal mevsim

Tatil dönemi ameliyat olmak için en ideal mevsim

Araştırmalar yazın ameliyat olmanın sanılanın aksine daha uygun olduğunu belirtiyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, iş stresinin ya da aile sorumluluklarının olmadığı dönemlerdeki ameliyat ve dinlenme sürecinin hastalar üzerinde daha başarılı olduğunu ifade ediyor.

25.05.2017Sağlık
Meme ameliyatlarında yağ nakli ve kanser tartışmaları araştırıldı

Meme ameliyatlarında yağ nakli ve kanser tartışmaları araştırıldı

Uzmanlar son yıllarda yeni nesil meme büyütme olarak adlandırılan "yağ nakli ile meme büyütme" yöntemini tartışıyor. Birçok uzman bunun meme kanseri riskini artırabileceğini düşünürken, yeni yapılan ve bilimsel dergide yayınlanan bir araştırma yağ nakliyle meme büyütmenin kanser oranında bir değişiklik göstermediğini ortaya koydu.

17.02.2016Sağlık
Kombine çözüm: kompozit meme büyütme

Kombine çözüm: kompozit meme büyütme

"Göğüslerim yeterince büyük mü, şekilli mi, yoksa çok mu büyük?” Bu sorular neredeyse her kadının ergenlikten itibaren aklını kurcalar. Kadının en önemli dişilik göstergesi olan meme güzelliği konusunda en büyük etken ise medya ve moda. Elbiseyi taşıyacak ideal vücut ölçüleri, sağlıklı kadın vücudunda olması gereken ölçülermiş gibi algılanıyor. Bu baskı kadında ve erkekte bir tür 'meme ideali' yaratıyor. Bu ideali oluşturmak için de estetik cerrahi uzmanlarının kapısı çalınıyor.

8.02.2016Sağlık
Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir

Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir?

Kadınlarda memenin fazla büyük olması ya da sarkıklık kişiye konforsuzluk yaşattığı gibi çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Altan Yücetaş bu durumun kadınlarda yazın çok fazla sıkıntıya neden olduğunu belirtiyor. Büyüklük ve deformeyi kamufle çabası bir yana, meme büyüklüğü problemi sırt ağrıları ve hatta kamburluk gibi sorunlarında beraberinde getiriyor. Ancak ileri cerrahi yöntemlerle bugün meme büyüklüğü şikayetlerinden kurtulmak çok basit. Meme küçültme ameliyatı yetkin ellerde artık çok daha kolay sürede yapılıyor ve çok daha kısa bir iyileşme döneminin ardından kişi sosyal hayatına dönebiliyor.

10.12.2015Sağlık
Meme estetiği hakkında merak edilenler

Meme estetiği hakkında merak edilenler

Meme estetiği, Türkiye'de burun ameliyatlarından sonra en sık yapılan cerrahi estetik ameliyatlardan. Kadınlar meme küçültme, meme büyütme, dikleştirme ameliyatlarını yaptırmak istese de iz kalır mı, doğal durur mu gibi sorular var. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, doğal görünümlü meme ameliyatlarını ve yapılan yanlışları anlattı.

9.12.2015Sağlık
Meme küçültme estetiği nasıl yapılıyor

Meme küçültme estetiği nasıl yapılıyor?

Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman büyük meme sorunu olan kadınların boyun, sırt ve bel ağrısı çektiğini, memelerini saklamak amacıyla kambur bir pozisyon aldıklarını belirtti.

1.12.2015Sağlık
Meme ameliyatından sonra emzirme

Meme ameliyatından sonra emzirme

Emzirmenin çocuk sağlığına olan olumlu etkisini bilmeyen yok. Estetik ameliyatlarının artmasıyla gündeme gelen en önemli sorulardan biri meme ameliyatı yaptıran bir annenin emzirip emziremeyeceği...

9.09.2015Sağlık
Hızlı kilo verme sarkmalara yol açabilir

'Hızlı kilo verme sarkmalara yol açabilir'

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, kilo verme sonrasında oluşan deformasyonların hangi yöntemlerle giderilebileceğini belirtirken, ameliyat öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.

21.07.2015Sağlık
Meme protezi emzirmeye engel değil

Meme protezi emzirmeye engel değil

Protezler, emzirme sırasında anneye ve bebeğe zarar vermez.

13.07.2015Sağlık
Kalıcı Makyajla Kalıcı Güzellik

Kalıcı Makyajla Kalıcı Güzellik

Kalıcı makyajla işe giderken makyaj yapmak için uğraşmanıza gerek kalmıyor, denizden çıkınca boyalarınız akmıyor ve uyanır uyanmaz bile harika görünebiliyorsunuz...

23.03.2015Makyaj
Meme ameliyatı olan kadınlar emzirebilir mi

Meme ameliyatı olan kadınlar emzirebilir mi?

Dr. Alper Mumcu annelerin hangi durumlarda bebeğini emziremeyeceğini açıkladı.

Estetik ameliyat olanların yarısı sigarayı bırakıyor

Estetik ameliyat olanların yarısı sigarayı bırakıyor

Estetik operasyonlarda sigara büyük sorun!

28.02.2013Sağlık
Plastik cerrahide yeni moda: Annelik estetiği

Plastik cerrahide yeni moda: Annelik estetiği

Kimse hamileliğin ve anneliğin özel bir süreç olduğuna itiraz etmiyor. Ama hamilelikte alınan kilolara, aylar süren süt verme, “süt yapan” gıdaların fazla tüketilmesi, bazen boşvermişlik de eklenince vücudun bozulması kaçınılmaz oluyor.

7.05.2010Kelebek

Hangi estetik, nereye?

Kusursuz bir görünüme sahip olma hayali artık gerçek oluyor. Acısız, ağrısız ve kısa sürede gerçekleştirilen estetik operasyonlardaki son yenilikleri, "güzel" bir kadın olabilmenin sırlarını uzmanlara sorduk.

Hangi estetik, nereye

Hangi estetik, nereye?

Kusursuz bir görünüme sahip olma hayali artık gerçek oluyor. Acısız, ağrısız ve kısa sürede gerçekleştirilen estetik operasyonlardaki son yenilikleri, "güzel" bir kadın olabilmenin sırlarını uzmanlara sorduk.

Benim güzel müdürüm

Benim güzel müdürüm

Türkiye'de yılda yaklaşık 25 bin estetik ameliyat yapılıyor. Her dört ameliyattan birini üst düzey yöneticiler yaptırıyor. Kadın yöneticiler daha çok botoks,liposuction, silikon, gerdirme ameliyatları yaptırırken erkekler saç ektirip, göbek yağlarını aldırıyor.

5.06.2004Kelebek
5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat

5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat!

Estetik müdahale mağdurlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Güzelleşmek, daha bakımlı görünmek uğruna yapılan birtakım işlemler çok korkunç sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bunu yaşamamak için nelere dikkat etmelisiniz? Eğer 'Bir gün ben de estetik müdahale yaptırabilirim' diyorsanız haberimizi mutlaka sonuna kadar okuyun

10.04.2021Gündem
Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır

Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır?

Göğüs bölgesinde görülen şekil bozuklukları başlıca sağlık sorunlarına yol açabilir. Yapılan ameliyatlar ile hem sağlığınıza hem de estetik açıdan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka yapılan ameliyatları sizler için derledi.

2.04.2021Sağlık
Göğüs Sarkması Neden Olur

Göğüs Sarkması Neden Olur?

Göğüs sarkması kadınların hoşlanmadığı ancak fizyolojik nedenlerden kaynaklanan bir olaydır. Birçok sebebi olan göğüs sarkmasını Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka anlatıyor.

Yazar Sonuçları

Vücut şekillendirme zamanı başlıyor

Şubat ve mart ayı özellikle estetik operasyonlarda vücut şekillendirme ayı olarak bilinir. Pandemi sürecinin devam ettiği bugünlerde hepimizin yeme alışkanlıklarının da değişmesiyle karın bölgesinde yağlanma ve sarkma, vücutta deformasyon birçok kişinin sıkıntısı oldu.

1.02.2021

Labioplasti nedir, ameliyatı nasıl yapılır?

Labioplasti, kadınlarda labium adı verilen genital bölgedeki yapılara uygulanan jinekolojik estetik operasyonları içine alan bir terimdir. Labium latince bir kelime olup dudak anlamı taşımaktadır. Tıp alanında da kadınların dış genital organlarını oluşturan yapılardır. Orta kısmında bulunan yapılar dış dudaklar, içte kalan kısın da iç dudaklar olarak adlandırılır. Bu ameliyatlar son zamanlarda artmakta ve tüm estetik ameliyatlar içinde de talebin en fazla olduğu operasyonlar haline gelmektedir.

19.01.2021

Meme küçültme zamanı

Sonbaharda özellikle tercih edilen estetik ameliyatlardan biri de meme küçültmedir. Ameliyatın temel amacı omuzlardaki fazla yükü alma ve kişiye düzgün postür vermektir.

21.09.2020

Doğal ve dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz

Meme ameliyatları günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemidir. Meme ameliyatları içerisinde ise en sık meme büyütme operasyonu gerçekleştirilmektedir.

6.08.2020

Vücudunuzla barışmak için zamanı ertelemeyin!

Memeler, dişiliğin en önemli sembolüdür. Kadınların estetik olarak sahip olduğu en gözde güzelliklerden biri olan memeler zamanla formsal değişimlere uğrayabiliyor. Memeler doğum sonrasında bebeğin beslenmesi için hayati ve fonksiyonel bir role bürünüyorlar. Peki bu rolün bir bedeli yok mu? Elbette var! Kilo alıp verme, gebelik sürecinde emzirme ve süt bezlerinin çalışması, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık gibi sebepler memelerin formunun kaybına hatta ileri derecede deformasyonlara sebep olabiliyor.

12.07.2019

Meme alınınca vücut dengesi bozuluyor

Kadın vücudunda memenin görevi dış görüntünün estetiğini sağlamanın yanı sıra, vücudun dengesine yardımcı olması, süt verme özelliği, kadın olmanın farklılıklarından biri olarak özetlenebilir.

15.12.2013

Estetikte en sık sorulan sorular

Estetik operasyonlar kimileri için hâlâ korkulu bir rüya... Bunun en önemli sebebi ise operasyonlar hakkında yeterli bilgi sahibi olunmaması! Konu hakkında merak edilenleri Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Serdaroğlu anlattı.

22.12.2011

Kadınları Mutlu Eden Ameliyat

Kadınlar en çok hangi ameliyat sonrası mutlu oluyor?

30.09.2011

110 yıl yaşamak ister miyim?

BİRÇOK doktor arkadaşım var. Bunlarla sık sık, tıptaki yenilikleri konuşuruz.

3.07.2011

Hangi yaşta hangi estetik

Günümüzde estetik operasyonlar, her yaşa özel tıbbi yaklaşımlarla gerçekleştiriliyor.

24.05.2009

Hangi yaşta hangi estetik

Estetik operasyon dendiğinde sadece ilerleyen yaşlara has sorunların ortadan kaldırıldığını düşünmek yanlış.

21.12.2008

Kanserden sonra ’balon’dan meme yapılıyor

Meme kanseri nedeniyle tek ya da her iki memesini kaybeden kadınlar, hastalığın yarattığı travmatik süreci atlattıktan sonra eski görünümlerine kavuşmak istiyor. Bu durumda en sık kullanılan yöntem ise balon implantlar oluyor.

6.08.2008

Kadınların yağlarla savaşında yeni silah Islak liposuction

Spora ve diyete rağmen vücutlarının şeklini bozan yağ kitlelerinden şikayet eden kadınlar için liposuction en çok başvurulan yöntemler arasında.

9.07.2008

Kadınlar meme estetiğini en çok ilkbaharda seviyor

Kadınlar günümüzde dış görünüşlerine daha çok önem veriyor. Bu nedenle de özellikle meme ameliyatı yaptıran kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

27.02.2008